De Tweede Ronde tijdschrift zonder literaire dogma’s met 15 nieuwe werken exposities Gaudeamus Muziekweek UIT. agenda van am5terdam Nieuw initiatief van twee dichters Musical Jesus DE TAXICHAUFFEURS STAAN ACHTER DE VERTALERS Christ Superstar weg uit Londen New Pop Festival krijgt toch een vierde editie Herstellende Dali weer aan de slag Steenbergen terug bij Haagse Comedie 19 8 0 12 wijzen Manifestatie omvat negental concerten DONDERDAG 14 AUGUSTUS Troost Vrijdenkers Explosie KUNST -door Hans Plomp- Toneel en muziek AMSTERDAM. Het is vrij wel onmogelijk om in Nederland een rendabel literair tijdschrift uit te geven. Verreweg de meeste „grote” tijdschriften zijn verbon den aan een uitgever of hebben een geldschieter. En wat is „groot” voor een Nederlands lite rair tijdschrift? Als je er tweedui zend verkoopt, dan behoor je al tot de invloedrijke reuzen. Er valt dus geen droge boterham aan te verdienen. I VJ i Bioscopen A 3174 (Lijnbaangracht Marko Fondse (links) en Peter Verstegen: ..Een beetje slachtoffer van ons idealisme, zou je kunnen zeggen 237460) I t stelten gezet, vreselijk aardige mensen die het heel lakoniek opvatten. Ik heb bijna alle poëzie gezet, Peter meer dan de helft van het proza. Als De Tweede Ronde er niet zo fraai, wat amateuristisch uitziet, is dat niet de schuld van Aljes bedrijf Jeka. We moesten het vak, met wat hulp, zelf uitvinden. Dat is een heel aparte kant van dat eerste nummer.” LONDEN (AP). De musical Jesus Christ Superstar zal volgende week na acht jaar niet meer in Londen worden opgevoerd. De laatste van de 3.357 vertoningen heeft plaats op 23 augus tus. Jesus Christ Superstar is uitslui tend opgevoerd in het Palace Theatre, dat was zo in de contracten vastge legd. VOORSTELLINGEN ALLE LEEFTIJDEN Cineac Damrak 2 ..Doornroosje, wo. 14.15 uur. za. en zo. 13.15 en 15.30 uur. Du Midi „The great race”, za. zo. en wo. 13.30 uur. Desmet „Tom Jerry 3”, za. zo. en wo. 14 uur. Rivoli „Sjors en Sjimmie en het zwaard van Krijn”, za. en wo. 14.30 uur, zo. 13 en 15 uur. Amsterdamse Historisch Museum Kal- vèrstraat 92, tel. 255822) Binnenplaats do. 12.15 uur: Amsterdamse Politieka- pel; zo. 14 uur: Muziekgezelschap „Wit tenburg”. Carré (Amstel 115. tel. 225225) vanaf wo. 20.15 uur: „Een kus van de rus” van Ray Cooney door John Lanting’s Theater van de Lach. BARCELONA (AP). „Mijn herstel vordert goed. Ik teken en ik schrijf een toneelstuk”, staat in een vraaggesprek met de bekende surrealistische schil der Salvador Dali dat dinsdag ver scheen in het Spaanse dagblad El Cor- reo Catalan. De bewuste. spraakmakende sticker. Het blad is dus heel snel tot stand gekomen. Hoe kregen jullie al die bijdra gen bij elkaar, uit zulke verschillende hoeken? Bijna al die auteurs zijn al eer der aan de bak gekomen, sommigen zijn al lang dood en bijgezet in het museum van beroemdheden, maar toch is de in druk heel fris. Alsof er een bepaalde reserve is aangeboord, waarvan je het bestaan niet meer vermoedde. Het doet vooral kosmopolitisch aan, omdat jullie al die muurtjes tussen verschillende lite raire klieken genegeerd hebben en omdat jullie het modieuze gelul vervangen heb ben door goede teksten, uit welk land of welke tijd ze ook stammen. Komt dat doordat jullie als vertalers van wereldli teratuur een veel ruimere visie op litera tuur hebben dan de meeste mensen, die alleen de laatste bestsellers bijhouden? Fondse: „Onlangs heb je zelf ongeveer het volgende geschreven: „Er is geen cri sis in de literatuur, er is een crisis in de distributie en de literaire kritiek”. Door allerlei auteurs aan te schrijven, mis schien wat te enthousismeren, kregen we de nodige teksten los en Peter en ik heb ben zelf veel bijgedragen. Wat mijn eigen bijdragen betreft, die spreken voorname lijk van grote frustraties en die heb ik bovendien bijna twintig jaar verborgen gehouden, verstopt achter mijn vertaal werk.” „Dat mijn teksten na twintig jaar toch nog een zekere levensvatbaarheid blijken te hebben en opgepakt worden, ik bedoel dat ze nog herkenbaar zijn, dat is toch wel een soort van troost: gevoelsmatig ben je helemaal uitgewist door de tijd. Ik pak nu de poëzie weer op. Dus weer: die tweede Nu zal de musical „de provincie in gaan”, te beginnen in maart 1981, en gezien het aantal aanvragen wordt daar ook veel van verwacht. De musical was eerst op Broadway in New York in première gegaan, en toen naar londen gekomen. In die stad hebben twee miljoen mensen de voor stellingen gevolgd en bedroeg de op brengst tot nu toe meer dan 7 miljoen pond (ruim 30 miljoen gulden). Superstar is vertaald in 11 talen en opgevoerd in 22 landen. I Het tableau de la troupe voor het nieu we seizoen van het ensemble telt 42 na men. Van deze acteurs en actrices zijn ook Jules Royaards en Ellen Vogel „terug van weggeweest”. Haar debuut bij de vaste bespeler van de Koninklijke Schouwburg I ’.maakt Arda Brokman. DEN HAAG (ANP). De acteur en F legisseur Paul Steenbergen is terug bij de Haagse Comedie. Hij verliet het gezel- l schap drie jaar geleden na er vanaf 1933 aan verbonden te zijn geweest, vele jaren als directeur. t De belangrijkste artiesten van Rotter dam New Pop ’80 komen allen min of meer uit de new wave, ska of no wave- hoek: uit Groot-Brittannië komen The Passions, Dexy’s Midnight Runners, New Musik, UB’40, O-Tips, Ian Gomm, Bad Manners. Uit de Verenigde Staten The Ramones en James White and The Blacks en Ierland zendt The Undertones af. Ver der treedt een tiental groepen uit eigen land op. De organisatie van het festival, dat on der auspiciën van de Rotterdamse Kunst stichting plaatsheeft, raadt de bezoekers aan in verband met de grote drukte per ^openbaar vervoer te komen en de auto ■thuis te laten. terdamse Zuiderpark (nabij de Ahoy Sporthal) zes podia opgesteld worden, waarop niet alleen een groot aantal veel belovende rockbands acte de présence zullen geven, maar ook theatergroepen en een dichterspodium terecht zullen kunnen. DEN HAAG (ANP). De Internationale Gaudeamus Muziekweek wordt van 30 augustus tot 7 september gehouden. De manifestatie omvat negen concerten en een reeks werkbijeenkomsten van componisten en uitvoerenden, waarbij aandacht wordt i geschonken aan voor de eerste keer te spelen werken. St. Bavo. In het kader van de reeks wekelijkse orgelconcerten in de kathedraal basiliek St. Bavo (Leidsevaart. Haarlem), valt komende zaterdag de beurt aan Thijs Kramer om het Willibrord-orgel te bespelen. Kramer zal verschillende werken van Widor ten gehore brengen, waaronder de derde Symfonie. Aanvang 15 uur. Nieuw Vennep. In de serie jazzconcerten in café De Kopermolen (Venneperweg 485, Nieuw Vennep) concerteert vanavond het kwartet van de Amerikaanse, in Amsterdam woonachtige, tenorsaxofonist Sandy Mosse. Donderdag 21 augustus wordt de reeks voortgezet met een optreden van het Jubilee Kwartet dat een concert met NACHTVOORSTELLINGEN Alhambra 1 „La Strada”. toeg. 16 j., vr. en za. 24 uur. Alhambra 2 „Manhattan”, toeg. 16 j„ vr. en za. 24 uur. Calypso 1 „Break out”, toeg. 16 j„ vr. en za. 00.30 uur. Calypso 3 „Fear over the city”, toeg. 16 j., vr. en za. 00.15 uur. Cinecenter Coraline Bugsy Malone”, toeg. 16 j.. dag. 12.15 uur. Peppe-Nappa „Kentucky fried movie”, toeg. 16 j., dag. 00.30 uur. Pierrot „Satyricon", toeg. 16 j., do. vr. en za. 00.30 uur; „Sanjuro", toeg. 16 j., do. vr. en za. 24 uur. Cinema International ..Fame”, toeg. 16 j„ vr. za. en zo. 00.15 uur. City 1 „The outlaw Josey Wales”, toeg. 16 j., vr. en za. 00.15 uur. City 2 „National Lampoon’s animal house”, toeg. 16 j., vr. en za. 00.15 uur. City 3 „Sexhuis Rosemarie”, toeg. 18 j., vr. en za. 00.15 uur. City 4 „Halloween”, toeg. 16 j„ vr. en za. 00.15 uur. Cine „D” „Porno heit de klok”, toeg. 16 j., do. vr. za. en zo. 00.15 uur. Desmet „Landhuis der verschrikking”, toeg. 16 j„ do. vr. za. en zo. 00.15 uur. Leidsepleintheater „Midnight express”, toeg. 16 j„ vr. en za. 00.15 uur. Nöggerath „The vampires", toeg. 16 j„ vr. en za. 24 uur. Rex „De wraak der levende doden", toeg. 16 j„ do. vr. za. en zo. 24 uur. Studio K „Rebel without a cause”, toeg. 16 j., vr. en za. 00.30 uur. The Movies „A day at the races”, toeg. 16 j„ vr. en za. 00.15 uur; „Go West”, toeg. 16 j„ zaal 2 vr. en za. 00.15 uur. (Foto Lex van Flossen) ronde in het leven, ondanks alles nog aansluiting vinden op het leven, ook al ben je als rijpe veertiger niet meer in trek. „Hetzelfde geldt voor veel van de bijdra gende schrijvers. Bep Vuyk blijkt nog springlevend. Jezus, er zijn wat auteurs weggedrukt in de laatste twintig, dertig jaar.” Hoe kwamen jullie op het idee een afdeling Anthologie op te nemen met bijzondere teksten die vrijwel onvind baar zijn geworden? Fondse: „Dat was mijn idee. Op een ontmoetingsavond met voornamelijk jon ge vertalers droeg ik wat gedichten van Jan Greshoff voor. Die jonge mensen ken den Greshoff helemaal niet! Ze waren gefascineerd. Dat was Greshoffs tweede ronde, na een periode van onbekendheid. Toen een aantal van hen de volgende dag naar de boekhandel gingen om die gedich ten aan te schaffen, bleek Greshoff niet meer in druk te zijn. Dat is toch ongeloof lijk?” ken: Isolation van Rai Takayuki (Japan) Ballade für Kontrabass allein van Rainer Rubbert (Duitslandö, Lounge van Hideo Yoshida (Japan) en Pathways: eight Sonic Variations van Reynold Weidenaar (Ame rika). Het Radio Filharmonisch Orkest onder leiding van Lukas Vis en het Radiokamer- koor verklanken in Hilversum voor het eerst: Iris van Michael Travlos (Grieken land), La Selva Selvaggia van Joseph Pelphrey (Amerika), Klanggesicht van Fa bio Nieder (Italië), en Apokalypsis van Patrick Cardy (Canada). Dit concert wordt besloten met Sonatina Seconda van de Italiaan Ferrucio Busoni. (Van onze kunstredactie) S ROTTERDAM. Het vorig jaar door ruim 100.000 mensen bezochte Rotterdam New Pop Festival krijgt ondanks budget- taire problemen een vierde editie. Op zondag 7 september zullen er in het Rot- stoot heeft gegeven tot de oprichting van het blad. Het Nederlands Saxofoonkwartet en het Oostenrijks Ensemble voor Nieuwe Muziek onder leiding van Klaus Ager ver zorgen in Den Haag de eerste uitvoerin gen van Endless Summer van de Japan ner Suguru Taninaka, Apollinaria van de Fransman Francis Baguerre, Fog Waves van de Italiaan Giuseppe Colardo en Wandlungsphasen für Acht Spieler van Hwang-Long Pan uit Taiwan. In het Stedelijk Museum spelen het Ne- derlans Fluitkwartet, het Gaudeamus Kwartet, Harry Sparnaay, basklarinet, en Baldrick Richard David Hames Nun wenn schon: bei einem anstandigen Men- schen lebt am Ende nur noch der Kopf van de Duitser Cornelius Schwer, en de monoloog voor basklarinet en strijkkwar tet ...Tief unten Traum-versunken... van de Duitser Joachim Kreos. In de IJsbeker spelen het ASKO-Ensem- ble en het Delta-Ensemble nieuwe werken van jonge Nederlandse componisten. In het muziekcentrum Vredenburg verzor gen Harry Sparnaay, het Nederlands Fluitkwartet en Fernando Grillo, contra bas, de vertolking van vier nieuwe wer- A I X f77 Fej Dit zijn vijftien composities die gekozen zijn uit de 110 inzendingen. De Amerikaan Günther Schuller, de Pool Marek Sta- chowski, de Zweed Miklos Maros en de Nederlander Theo Loevendie selecteer den deze werken te zamen met vertegen woordigers van de uitvoerende ensem bles. De muziekweek begint 30 augustus in het Concertgebouw in Amsterdam. Onder leiding van Eric Ericson zingt het Kamer koor van Stockholm werken van Thomas Jennefelt, Miklos Maros, Lars-Erik Rosell, Ingvar Lidholm, Anders Hilborg en Sven- David Sandström. In het Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht wordt 31 augustus een elektro nisch concert gegeven met medewerking van Harrie Starreveld. fluit en Dinus Her- rewijnen, trompet. De inleiding en de techniek zijn voor rekening van Lars- Gunnar Bodin. Uitgevoerd worden wer ken van Grippe, Johnson, Ungvary, Par- merund, Endström en Zwedberg. Dezelfde dag musiceert het Maros-En- semble in de Doelen in Rotterdam. Op het programma staan werken van Sand ström. Eliasson, Hermanson, Rozmann, Böritz en Maros. Het ensemble verzorgt ook 1 september het concert in Muziek centrum Vredenburg in Utrecht. Het biedt dan een ander programma met werk van onder anderen Ahlberg, Lyne, Hemberg en Rosell. Het volgende weekeinde zijn er op vijf concerten vijftien premieres: 5 september in het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, de zesde in het Stedelijk Museum in Amsterdam, eveneens die dag in de Ijs breker in Amsterdam, 7 september in het Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht en ook 7 september in de Vara-studio in Hilversum. Zo treffen we in dit eerste nummer, niet beperkt door de heersende mode of voor oordelen, een groot aantal uitstekende 1 teksten aan, van Rilke tot Guido Golüke, van Konstantin Paustovski tot een vrijwel onvmdbarectasszc van Karei van het Re- ve. Eindelijk een tijdschrift waarin kun stenaars aan het woord zijn, en geen ran cuneuze kritici of bloedeloze literatuurwe tenschappers. Fondse en Verstegen gaan ervan uit, dat een gedicht van John Keats in een goede vertaling even interessant is als de bijdra ge van Nico Scheepmaker, waarin hij briljant de kultus rond de mode-filmApo- calypse Now doorprikt. Het resultaat is een Volkomen ondogmatisch literair tijd schrift. Geen publikatie van een literaire kliek, maar een blad voor vrijdenkers. Maar of het zich zonder solide uitgever kan handhaven, moet worden afgewacht. Op De Tweede Ronde kan in verband met de risicofactor nog geen abonnement ge nomen worden. De redakteuren zijn Peter Verstegen en Marko Fondse, niet alleen befaamde lite- ratuurvertalers, maar ook dichters. Zij i waren ook de geestelijke vaders van de opzienbarende actie van de literaire verta lers om een menswaardige honorering van hun werk. Ik tref de beide redakteuren in het café van waaruit ook de actie „Geef ons he den” werd gevoerd. Verstegen is somber. „Ik geloof dat ik manisch-depressief ben,” verzucht hij. „Dan ga je hemelhoog om daarna in de diepste afgrond te plonzen. Op die piek kon ik alles, dit tijdschrift, dat we met ons eigen zweet gemaakt hebben. Maar nu De Tweede Ronde eenmaal ver schenen is, voel ik me ontzettend depres sief. Je kunt me beter maar niets vragen, want ik kan toch niets zinnigs uit brengen.” Ik probeer hem op te beuren, door erop te wijzen dat zowel de aktie als het tijd schrift een succes zijn geworden. „Ach, er zijn er pas achthonderd verkocht. We zit- ten met een gigantisch verlies.” Ik vertel hem dat dat heel wat is voor een eerste nummer van een literair tijdschrift, en dat het er wellicht nog meer worden, maar hij schudt zijn hoofd. „Laat Marko het maar zeggen.” Fondse: „De energie die Peter Verste gen investeerde in de vertalersaktie „Geef ons heden” had mij uit een grote lethargie gehaald. Ik was toen al opgehouden met vertalen, was arbeidsongeschikt ver klaard, zag nergens' meer iets in. Peter heeft me daaruit wakker geschud. Op een avond liet hij mij zijn grote gedicht De tweede ronde zien, dat grote indruk op me maakte.” Het gaat over iemand die omstreeks zijn veertigste jaar de balans van zijn leven opmaakt en eindigt op een zeer positieve noot: Dat positieve, daar was hij tijdens die aktie de ware belichaming van. Het Des te verbazingwekkender als onaf- hankelijke figuren met een nieuw tijd- I schrift op de markt komen, dat niet alleen l dik en boeiend is, maar bovendien in het redaktionele voorwoord belooft „de au- 1 teurs aanzienlijk meer te betalen dan in ons land gebruikelijk is”. Dat klinkt nogal uitzonderlijk in deze tijd van versobering. Maar het wordt duidelijker als we lezen dat de vertalersactie „Geef ons heden” de Het gesprek werd telefonisch ge voerd met Dali en diens vrouw Gala, die wonen in Cadaques. Dali, die 76 jaar is, had in maart in New York griep opgelopen en was, teruggekeerd in eigen land, overge bracht naar een ziekenhuis in Barcelo na. Op 28 juni mocht hij naar huis terugkeren om daar zijn herstel voort te zetten. „Ik heb een zenuwencrisis doorge maakt, maar nu ben ik weer aan het werk. Nog maar een paar uur per dag, ik mag me niet te veel vermoeien maar het voornaamste is dat ik weer bezig ben”, zei de kunstenaar. „Ik teken wat, ik ben nog te vermoeid om weer te gaan schilderen. Het toneel stuk dat ik schrijf zal Tragedie heten”. was in feite een éénmans manifestatie, wat des te indrukwekkender was, omdat Peter in feite een nogal welbezoldigd le ven leidt, (waartegenover hij vele en op vallende prestaties heeft gesteld). Ik denk niet dat een van de andere aktievoerders me zal afvallen, als ik beweer dat wij, de anderen, meelopers zijn geweest.” „Peter zat in zo’n toestand waarin een mens alles aankan, en dat kon hij ook. Ik wist toen al dat hij er een terugslag van zou ondervinden: het was als een hevige creatieve explosie. Daarop volgt altijd uit putting en dat is nu met hem ook het geval. Maar goed, hoe we op het idee kwamen voor dit tijdschrift: Peter kwam ermee aan en ik deed direkt mee, ik voelde me ertoe verplicht. We hebben samen veel werk verzet, waar we geen cent beter van zijn geworden en onze financiële toestand is zeer precair een beetje het slachtoffer van ons idealisme zou je kunnen zeggen.” Het oude liedje: je wilt eens wat chics doen en loopt meteen onder de wals van de economische „wetmatigheden”. Maar het leuke is toch wel dat het tijdschrift is gemaakt door twee „veertigers”, die aan een creatieve tweede ronde toe zijn. Het duidt toch ook wel op een soort elan, terwijl veel tieners juist nogal uïtgeblust aandoen, helaas.” „Peter heeft de hele zakelijke kant van het tijdschrift afgehandeld. Hij vond in Amstelveen een heel sympatieke drukker van reclamedrukwerk, die heel snel die waanzinnige sticker vervaardigde de taxi chauffeurs staan achter dé vertalers. Die sticker heeft de landelijke pers gehaald. Alje Tamminga heet die drukker. Peter I wilde hem ook het tijdschrift laten maken. Er gebeurde iets ongelooflijks: hij kreeg Alje warm voor de zaak. Maar Rinus, die ons blad zou zetten, kreeg te maken met allerlei spoedopdrachten, dusDe Tweede Ronde moest wachten.” „Maar we hadden haast. We kregen toe stemming om zelf te gaan zetten, wat eigenlijk helemaal niet mag, maar ja, Ri nus moest ook nog met vakantie. Twee weken lang hebben we dat bedrijf op Alfa 1 (Leidseplein, tel. 278806) „A nous deux toeg. 12 j„ dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13, 15.30. 19 en 21.30 uur. Alfa 2 „American gigolo”, toeg. 16 j„ dag. 14.30. I 19.30 en 22 uur. zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Alhambra 1 (Weteringschans, tel. 233192) „La strada”, toeg. 12j., dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16. 19 en 21.30 uur. I Alhambra 2 „Permette? Rocco Papaleo”, toeg. 16 j„ dag. 14.15, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstraat 400. tel. 234876) „De pelsjager”, toeg. 16 j„ dag. 14, 19 1 en 21.30 uur, zo. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur. Calypso 1 (Marnixstraat 402, tel. 266227) „La Terrazza”, toeg. 16 j„ dag. 14.15 en 20.15 uur. Calypso 2 (tel. 234876) „Zombie Holocaust”, h toeg. 16 j„ dag. 14.15, 19.15 en 21.45 uur, zo. I 13.15, 15.45, 19.15 en 21.45 uur. I Calypso 3 (tel. 266227) „De sheriff ziet ze vlie- i gen", toeg. alle leeft., dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13. 15.30, 19 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk 69, tel. 248933) „Hoe he ter, hoe beter”, toeg. 18 j„ dag. 11, 12.45, 14.30, 16.15, 18, 19.45 en 21.30 uur, zo. vanaf 12.45 uur. Cineac Damrak 1 (tel. 245648) „Caligula”, toeg. 18 j., dag. 14 en 20 uur. i Cineac Damrak 2 „One flew over the cuckoo’s nest”, toeg. 16 j„ dag. 14.15, 18.45 en 21.30 uur. za. zo. en wo. 18.45 en 21.30 uur. Cineac (Reguliersbreestraat, tel. 243639) „The sound of music”, toeg. alle leeft., dag. 20 uur, za. en zo. ook 14 uur. Cinecenter-Cinema Coraline (Lijnbaangracht 238, tel. 236615) „Coup de tête”, toeg. 16 j., dag, 12.15, 15, 17.15 en 22 uur. Cinecenter-Cinema Pierrot „Satyricon", toeg. 16 j., dag. 13, 16, 19 en 21.45 uur. Cinecenter-Cinema Peppe-Nappa „Kentucky Fried Movie”, toeg. 16 j., dag. 12, 14.30. 17. 19.30 en 22 uur; „Simone Barbez”, toeg. 16 j„ dag. 17; 19.30 en 22 uur; „Sanjuro”, toeg. 16 j„ dag. 12 en 14.30 uur. Cinema International (Aug. Allebéplein 4. tel. 151243) „Fame”, toeg. alle leeft., do. vr. za. en zo. 18.45 en 21.30 uur. ma. di. en wo. 20 uur. za. en zo. 14.30 uur. City 1 (Leidseplein tel. 234579) „Fame”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, zo. 13. 15.45, 18.45 en 21.30 uur. City 2 „De linkshandige uitzendkracht”, toeg. alle leeft., dag. 14, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 3 „California surf’, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur, zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.15 uur. City 4 „The Fóg”, toeg. 16 j., dag. 13.30, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16.15 19 en 21.30 uur. City 5 „The Rose”, toeg. 12 j„ dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, zo. 13, 15.45, 18.45 en 21.30 uur. City 6 „Die Blechtrommel”, toeg. 16 j., dag. 14 en 20.15 uur City 7 „De herrezen heerseres", toeg. 12 j„ dag. 13.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Cine D (Plantage Middenlaan 4a, tel. 226551) „The great Mc. Gonagall”, toeg. alle leeft., dag. 19.45 en 22 uur. Desmet (PI. Middenlaan 4a, tel. 226551) „Char ley Warrick”, toeg. 16 j„ dag. 19.30 en 21.45 uur. Du Midi (Apollolaan tel. 723653) „Taxidriver", toeg. 16 j., dag. 19.30 en 21.45 uur. Flora Disney Theater (Amstelstraat 24, tel. 230469) „Heksen en bezemstelen”, toeg. alle leeft., do. en vr. 13.30, 16 en 19 uur, za. 10.30, 13.30, 16 en 19 uur. Kriterion (Roeterstraat 170, tel. 231708) „l’Av- ventura”, toeg. 16 j., dag. 20.30 en 23 uur. Leidseplein Theater (tel. 235909) „Kramer ver sus Kramer”, toeg. alle leeft., dag. 14, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reguliersbreestraat, tel. 230655) „De vrek”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur. za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien Nieuwendijk 67, tel. 248933) „Deep throat”, toeg. 18 j„ dag. 11, 12.15, 13.30, 14.45, 16, 17.15, 18.30, 19.45 21 en 22.15 uur. Rembrandtpleintheater 1 (tel. 223542) „Caligu la”, toeg. 18 j„ dag. 14.15 en 20.15 uur. Rembrandtpleintheater 2 „Diepzee monsters”, toes. 16 j., dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30. 16, 19 en 21.30 uur. Rex (Haarlemmerstraat, tel. 246132) „De draken van Bruce Lee”, toeg. 16 j., dag. 19.15 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 340, tel. 723488) „Star trek”, toeg. alle leeft., dag. 19 en 21.30 uur, za. en wo. ook 13.45 uur en zo. 13.15 en 15.45 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 340, tel. 723488) „Shame of the jungle”, toeg. 16 j„ dag. 19.30 en 22 uur. Roxy (Kalverstraat, tel. 232809) „Zombies”, toeg. 16 j„ dag. 14.30 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Studio K (Roeterstraat, tel. 231708) „Monty Py thon’s Life of Brian”, toeg. 12 j., dag. 17.45, 20 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161, tel. 245790) „Permette? Rocco Papaleo”, toeg. 16 j., zaal 1 dag. 19.45 en 22 uur; „Der Kandidat". toeg. 16 j., zaal 2 dag. 19.45 en 22 uur. Tuschinski 1 (Reguliersbreestraat, tel. 262633) „De losbol”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. en zo. 13.15,16,18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 2 „When a stranger calls”, toeg. 16 j., dag. 14.30. 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30. 16. 19 en 21.30 uur. Tuschinski 3 „Ten”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. en zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 4 „New York, New York”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. en zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 5 „Laura”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30,16,19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, tel. „Clair de femme", toeg. 16 j„ dag. 13.30, 19 en 21.30 uur, zo. 15, 19 en 21.30 uur. In de Haarlemse Vishal is tot én met 14 september een eerste grote overzicht stentoonstelling te zien van grafiek Van wijlen Roger Chailloux. Deze kunstenaar, geboren in Den Haag maar ook enige jaren woonachtig in Haarlem, genoot vooral bekendheid als graficus en ontwer per van decors en kostuums voor theater en ballet. In de Vishal zijn 80 etsen te bezichtigen en ook een kleine selectie van de decor- en kostuumontwerpen die Chailloux van 1958 tot 1975 maakte voor voornamelijk Toneelgroep Centrum. De derde en laatste Felison-tentoon- stelling dit jaar in de Santpoortse biblio- i theek besteedt aandacht aan het werk van j de Santpoortse kunstenaar Egbert de Bock. Van 17 augustus tot en met 7 sep tember zijn in de bibliotheek zeefdruk ken, draadplastieken en objecten van plexiglas van deze autodidact te bezich tigen. De uit IJmuiden afkomstige kunst schilder Harry Donker exposeert zijn werk tot 29 augustus in het gebouw van TNO in Delft. swing-, dixie- en evergreen-repertoire zal verzorgen.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 13