Van der Velde: crisis voorbij T ennisverrassingen Vletter en Gorter Ecclestone Polen annuleren inschrijving CHIO Rotterdam Amerikanen tonen klasse VERZOEK HENNIE HOLLINK OM VERSTERKING NIET GEHONOREERD Beerepoot rond met „Vijfde plaats voor FC Twente hoogst haalbare” Marijke Schaar mist NK-finale PortischHübner blijft gelijk B.V. 85t B 1 ibbe ’232 i/an B.V. EN li ij IL 19 1! DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1980 SPORT 1 j Onduidelijkheid Uitbreiding üven ii I soa snbee’ adem. Uitslag en stand Bedreiging Post-brigade Servies HENNIE HOLLINK: ,Aan Ajax, Feyenoord, PSV en AZ kan voorlopig niemand tippen". ons v.( Ploegleider Peter Post is gisteren overhaast uit de profronde van Nederland vertrokken. In de nacht van dinsdag op woensdag bleek te zijn ingebroken in zijn woning te Amstelveen, waar voor vele tienduizenden guldens aan waarde volle stukken uit het interieur werd geroofd. Zijn vrouw Loekie verbleef op dat moment op vakantie in het Zuidfranse Cannes. De 23-jarige Rijsbergenaar maakte in de finale van de tweede etappe tussen Zandvoort en ’s-Heerenberg duidelijk dat hij de crisis van vorige week weer te boven is. Het jonge talent leek toen geeste lijk geknakt te raken door de stormachti ge belangstelling na zijn fantastische Ron de van Frankrijk. Hij liet zich afmelden voor een criterium in het Limburgse Echt, omdat hij niet tegen de druk opgewassen was. Zo luidde tenminste de versie van Peter Bonthuis, de coördinator van de Stichting Bevordering Beroepssport, die de con tracten voor de coureurs afsluit. Van de Velde kwam na zijn achtste seizoenzege met een andere verklaring. Na aanvanke lijk stellig te hebben beweerd dat hij geen contract had voor de Limburgse kermis- koers, herinnerde hij zich ineens iets later, dat Peter Post hem een dag rust had voorgeschreven. „Nu voel ik me in ieder De tweede rit in de Ronde van Neder land was er een zonder veel hoogtepunten. Kleine schermutselingen bepaalden het beeld van de koers tot de Belg Eddy Verstraeten na bijna 90 kilometer alleen aan de haal ging. Hij mocht zijn solo voortzetten tot op de plaatselijke ronde in ’s-Heerenberg. Het peloton voerde daar het tempo op. De enigen die uit de greep kwamen, waren winnaar Van de Velde en de Belg Van Calster. Opvallend in de slotfase was de ingeto gen houding van wereldkampioen Jan Raas. Achter Van de Velde en Van Calster spurtte het peloton om de derde plaats, maar Raas hield zich buiten de strijd, die nu door Marc de Meyer en Walter Planc- kaert werd uitgevochten. Een enorme te genstelling met vorig jaar, toen de Zeeuw in duels met Daniël Willems zelfs nog om een vijfde plaats spurtte. Een mogelijke verklaring voor dat apatische gedrag is dat Raas in de aanloop naar de wereldti telstrijd in Sallanches zo opvallend moge lijk aan zijn vorm wil schaven. Ook de concurrentie (Bernard Hinault en Roger de Vlaeminck) kozen voor die strategie in de Ronde van Duitsland. Een daadwerkelijke wraakneming op de Poolse beroepsmilitair blijft echter voorlopig achterwege. Twee dagen voor het begin van het CHIO annuleerden de Polen hun inschrijvingen. Via een tele gram, waarin werd vermeld dat de paar den niet fit zijn, werden de toezeggingen ingetrokken. Eigenlijk minder verrassend dan de aanmelding was, want uiteraard komt de Oosteuropese landen een con frontatie met de westelijke rivalen mo menteel bijzonder ongelegen. De Sovjet unie zag eerder wegens „technische pro blemen” al van een krachtmeting in Rot terdam af. Alleen de Mexicaanse equipe, in Mos kou met brons beloond, evenals de indivi duele ruiter Joaguin de las Heras, zorgt nu ting zal vervolgens veel afhangen van de concurrentiestrijd tussen met name Mar tin Jol, Aad Kila en Jaap Bos, want Heini Otto is na een bijzonder constant seizoen welhaast zeker van zijn plaats. „Veel”, zo vult Hennie Hollink echter aan, „zal af hangen van de tegenstander tegen wie we op dat moment moeten spelen. Want het kan best zo zijn, dat wij in navolging van veel andere clubs ook met twee spit sen zullen aantreden”. Een verdere uitbreiding van de selec tie zat er derhalve niet in. Hennie Hol link: „Niettemin ben ik al erg blij met de komst van Ferdi Rohde, want ik geloof dat we met hem erbij erg veel aan aan- valskracht hebben gewonnen”. De 22- jarige Rohde, die twee jaar onder con tract stond bij het Belgische La Louviè- re en voordien uitkwam voor FC Köln, rekent min of meer op een vaste plaats nog voor enig vergelijkend materiaal, vooral in de voor vrijdag geplande lan- denwedstrijd. Het duel dat de Nederland se chef d’équipe Ben Arts overigens wel voor problemen stelt, nu een deel van zijn basisploeg door de opheffing van stal Zangersheide te voet is gesteld en klasse- paarden zijn verdwenen. Alleen Johan Heins heeft enig materiaal aan zijn ex- werkgever Leon Melchior overgehouden Seven Valleys en Larramy van Peter Strijbosch gekocht, maar het verlies van Argonaut aan stal Schockemöhle ver kocht houdt tevens in dat hij niet meer is verzekerd van een vaste plaats in de nationale viermansequipe nu de jongeren staan te dringen. in de basis van FC Twente. „Want”, zo licht hij toe, „ik ben niet naar Enschede gekomen om op de reservebank te gaan zitten, want daarop heb ik in België, vooral tijdens mijn tweede seizoen, lang genoeg vertoefd als gevolg van een paar zware blessures”. Bas Vletter, één van de talenten van de laatste jaren die gekozen heeft voor zijn studie in plaats van een contract met de tennisbond, speelde tegen Thung vrijuit. Het risicovolle en agressieve spel van Vletter zorgde ervoor dat de partij langer duurde dan noodzakelijk was. Triest verliep de strijd voor de Zweed Hans Lundback, wiens paard Lilleham op de door motregen glad geworden gras mat uitgleed en na een beenbreuk moest worden afgemaakt. partijen tot „Zandvoort” Het doel zal ongetwijfeld weer wor den verdedigd door André van Gerven, terwijl Romeo Zondervan zonder meer op een vaste plaats als linkervleugelver- dediger kan rekenen. Onduidelijkheid bestaat er evenwel nog steeds omtrent de bezetting van de rechtervleugelposi- tie in de defensie. Hollink kan kiezen uit John Scheve, Bert Strijdveen en Tjal- ling Dilling, die overigens lijkt voorbe stemd om voorstopper Niels Overweg over een jaar te gaan vervangen. Voor wat betreft de middenveldbezet- „Toch durf ik nog met geen enkele zekerheid te zeggen hoe we aan de com petitie beginnen. Ik zie vanzelf wel wie er overeind blijft in die onderlinge con currentiestrijd”, aldus Hennie Hollink, die een vijfde plaats in de eindrang schikking het hoogst haalbare voor FC Twente acht. „Want”, zo verklaart hij, „aan Ajax, Feyenoord, PSV en AZ’67 kan voorlopig toch nog niemand tippen. Overigens hoop ik wel”, zo besluit de opvolger van Spitz Kohn bij FC Twente, „dat er komend seizoen door de scheids rechters wat beter gelet zal worden op ruw spel, want afgelopen seizoen heb ik herhaaldelijk acties gezien die eenvou dig niet door de beugel konden”. benaderde dat woensdag nog het meest. Tegen Frank Lapré speelde de dertigjari ge titelhouder bij vlagen uitstekend. Hij stond slechts één game af (6-1, 6-0, 6-0) aan Lapré. Huub van Boeckel, derde gerang schikt, had de grootste moeite om Hans Everaars te verslaan: 3-6, 6-1, 7-6, 2-6, 6-1. den. ABANO TERME/BUENOS AIRES. De zevende partij in de kandidatenmatch tussen de Hongaar Portisch en de West- duitser Hübner is woensdag in remise geëindigd. Na de 42ste zet bood Portisch remise aan. Hübner accepteerde dit on- middelijk. In deze halve finale is de stand na zeven partijen: 31/2-31/2. De twaalfde partij uit de tweekamp tussen Viktor Kortsnoi en Lev Poloega- jevski is een dag uitgesteld. Poloegajevski heeft woensdag gebruik gemaakt van de ze mogelijkheid die het reglement hem biedt. Na elf partijen leidt Kortsnoi in de tweekamp met zes tegen vijf. Nadat hij Van Calster met een niet te volgen tempoversnelling had ingehaald verraste Johan van der Velde op 300 meter van de finish de als snel bekend staande Belg schijnbaar moeiteloos. Reden genoeg om triomfantelijk als ritwinnaar over de streep te gaan. Dat dit laatste consequenties zal heb ben voor de aanval van FC Twente, zal duidelijk zijn. Hennie Hollink kan voor lopig in elk geval putten uit Hallvar Tho- resen, Soren Lindsted, Manuel Sanches Torres, Evert Bleuming en Ferdi Rohde, de enige nieuwkomer bij FC Twente, dat verder alleen Roel Smand (naar Vitesse) uit de A-selectie zag verdwijnen. Voorzit ter Ferry Fransen: „Voor het eerst sedert vele jaren waren we niet gedwongen om een sterke speler te verkopen. Dit on danks het feit, dat we afgelopen seizoen verre van rooskleurig hebben gedraaid. Althans in financieel opzicht”. Armand Leone zegevierde in het eerste internationale treffen en de amazone Me lanie Smith, tweede in de strijd om de wereldbeker in Baltimore, bracht het zwaarste onderdeel op haar naam. Johan Heins accentueerde toch niet zonder meer een bijrol te willen spelen en eindigde met Larramy als goede derde achter de Zwit ser Walther Gabathuler op Harley. Rob Ehrens en Henk Nooren drongen wel tot de barrage door, maar een onnozele fout wierp hen ver in het klassement terug met respectievelijk een 14e en 17e plaats in een veld van 60 combinaties. is bin i kijken’ al uitvos inclusie (Door onze sportredactie) ENSCHEDE „Als we volgend jaar opnieuw hoog willen eindigen en boven dien een goed figuur willen slaan in het UEFA-Cuptoernooi, dan zullen er onge twijfeld een paar nieuwe spelers bij moeten komen”, verklaarde oefenmees ter Hennie Hollink van FC Twente op de dag dat de Enschedeërs de jongste com petitie afsloten met een nogal verrassen de zesde plaats op de ranglijst. Die klassering vlak achter de zogehe ten top van het vaderlandse voetbal dankte FC Twente overigens met name aan een bijzonder sterke finish, die een schril contrast vormde met een lange periode halverwege het seizoen. Toen immers stelden de Twentenaren vaak hopeloos teleur tegen zwakker geachte tegenstanders. Dat FC Twente in die maanden desondanks in de buurt van de concurrentie kon blijven, was, zoals be kend, voor een belangrijk deel het gevolg van het wisselvallige optreden van de andere zogenaamde topclubs, ploegen, die in Enschede trouwens opvallend vaak de boot ingingen, vooral vanwege de sterke middenveldbezetting bij FC Twente. Toch bleek datzelfde middenveld van FC Twente met Jaap Bos, Heini Otto en Aad Kila tegen de wat mindere góden uit de eredivisie veelal geen garantie voor succes. Vandaar ook dat Hennie Hollink voortdurend bleef pleiten voor verster king van buitenaf. Zijn voorkeur ging daarbij vooral uit naar een aanvallend ingestelde linkermiddenvelder en een centrumspits, die FC Twente aan wat meer doelpunten zou kunnen helpen dan de frêle Deen Soren Lindsted. Op de eerste door de grote deelname bijzonder lange dag overheersten de Amerikanen in de twee belangrijkste nummers. De ruiters uit de Verenigde Staten, die als compensatie voor de olym pische boycot op regeringskosten een tournee door Europa maken, lieten even als in Dublin hun kwaliteit zien. geval weer fit voor het wereldkampioen schap”, stelde hij monter. „Vorig jaar was het parcours iets te licht voor mij, maar l voor zover ik ben ingelicht, moet het dit oppermachtig (Van onze sportredactie) ’S-HEERENBERG Iedere dag een andere winnaar. Dat is zowat het enige dat de dagelijkse sleur van de eentonige Ronde van Nederland doorbreekt. Serieuze aanval len op de leiderspositie van Gerrie Knetemann lijken onbestaanbaar en met de sterke Post-brigade als controlerend apparaat moeilijk uitvoerbaar. De heerschappij is weer zo identiek aan vorig jaar, dat tussen de aflevering van die ronde en de huidige aflevering het beste een carbonpapiertje gelegd had kunnen worden. Ook nu beroofde een renner van de ploeg van Peter Post de tegenstand opnieuw van iedere illusie. Nederlands kampioen Johan van de Velde greep uiterst overtuigend de overwinning in ’s-Heerenberg. (Van onze sportredactie) ZANDVOORT. Johan Beerepoot, di recteur van de CENAV, is tot overeen stemming gekomen met Bernie Ecclesto ne, voorzitter van de constructeursorga- nisatie FOCA over deelneming van alle renstallen aan de Nederlandse Grand Prix op 31 augustus. Het afgelopen week einde liepen de onderhandelingen vast, omdat Ecclestone en zijn advocaat Max Mosley de televisierechten voor zich daar echter de haal ging, dacht hij nog slechts aan het belang van wereldkampioen Jan Raas. „In eerste instantie rekende ik erop dat iemand wel in de tegenaanval zou gaan. Toen dat niet gebeurde en er twee scherpe bochten achter elkaar kwamen, ben ik hard op kop gaan rijden om zo misschien voor Raas een ideale positie te ver krijgen”. Toen Van de Velde na zijn krachtsin spanning echter omkeek, bleek niemand zijn tempoversnelling te hebben kunnen volgen. Hij reed tot bij de snelle finisher Van Calster. „Ik dacht werkelijk te gaan winnen”, verklaarde Van Calster, een ploegmaat van Michel Pollentier. „Toen voelde ik dat er iemand achter mij zat. Ik had me voorgenomen niet om te kijken, maar aan het publiek hoorde ik precies „Toegegeven, soms werd er wel een gele kaart gegeven voor een vergrijp dat mijns inziens rijp was voor een rode kaart, maar veelal was er eerder sprake van een grote willekeur. Voor mijn part krijgt iemand al in de eerste minuut een gele kaart voor het hard onderuit halen van een tegenstander, maar dan zullen alle scheidsrechters wel eerst op één lijn moeten gaan zitten. Want met dat ge sjoemel, zoals afgelopen seizoen vaak gebeurde, komen we geen steek verder. Ik verwacht zelfs, dat het voetbal in Nederland anders zelfs nog ruwer zal worden, met alle gevolgen vandien’’. jaar meer voor mij geschikt zijn”. Ook meer op zijn ranke lijf geschreven f was het slot van de tweede etappe van de Ronde van Nederland. „Ik heb van die criteriums toch wel een flinke terugslag t gekregen. Ook vandaag had ik nog slechte benen. Ik zag iedereen langs mij flitsen, g maar in de finale ging het beter. Ideaal I voor mij, omdat het eindelijk eens een beetje lastig was”, vertelde Van de Velde. Toch was zijn aanvalsrit niet direct een I gevolg van het voornemen om de overwin- 1 ning te pakken. Toen twee kilometer voor I de eindstreep in ’s-Heerenberg, waarop de plaatselijke omloop van 14 km vele tien- I duizenden toeschouwers (een fractie van de honderdduizenden, die langs de 220 km lange route stonden) waren samenge- 1 stroomd, de Belg Guido van Calster aan ’s HEERENBERG. De uitslag van de twee de etappe van Zandvoort naar ’s-Heerenberg over 220 kilometer is: 1. Johan van de Velde (Ned) 5 uur 39 minuten en 20 seconden, 2. Guido van Calster (Bel op vier seconden, 3. Marc de Meyer (Bel) op 10 secon den, 4. Walter Planckaert (Bel), 5. Willem Pee- ters (Bel), 6. Guido van Sweevelt (Bel), 7. Miel Gijsemans (Bel), 8. Wim de Ruyter (Ned), 9. William Tackaert (Bel), 10. Frank van Impe (Bel), 11. Frank Hoste (Bel), 12. Etienne de Wilde (Bel), 13. Sean Kelly (ler), 14. Rik van den Brande (Bel), 15. Ludo Delcroix (Bel), 16. Jan Bogaert (Bel), 17. Jan Aling (Ned), 18. Charly Jochums (Bel), 19. Roelof Groen (Ned), 20. Ro nan Ongenae (Bel). Algemeen klassement: 1. Gerrie Knetemann (Ned) 10 uur, 52 minuten, 2. Ludo Delcroix (Bel) op 14 sec., 3. Bert Oosterbosch (Ned) op 1.44, 4. Gerry Verlinden (Bel) op 1.57, 5. Henk Lubber- ding (Ned) op 2.00, 6. Miel Gijsemans (Bel) op 2.03, 7. Etienne de Wilde (Bel) op 2.06, 8. Leo van Vliet (Ned) op 2.08, 9. Patrick Pevenage (Bel), op 2.09, 10. Philip Anderson (Aus) op 2.11, 11. Jan Aling (Ned) op 2.12, 12. Roelof Groen (Ned) op 2.13, 13. Hennie Stamsnijder (Ned), 14. Ronan Ongenae (Bel) op 2.16, 15. Hans Langerijs (Ned), 16. Walter Planckaert (Bel) op 2.17, 17. William Tackaert (Bel) 18. Fedor den Hertog (Ned) op 2.18, 19. Guido van Sweevelt (Bel) op 2.20, 20. Jos Schipper (Ned), 21. Uwe Bolten (WD1) op 2.30. Puntenklassement: 1. Walter Planckaert 30 pnt, 2. Ludo Delcroix 26 pnt, 3. Johan van de Velde 25 pnt, 4. Guido van Calster en Gerrie Knetemann 20 pnt. wie het was. Op dat moment verstijfden mijn spieren”. Van de Velde ging naast de Belg rijden. Waarschijnlijk in de wetenschap dat hij snel nerveus wordt. „Hij ging van links naar rechts over de weg, zo zenuwachtig was hij. Ik ben op 300 m van de streep gesprongen en heb hem daar toch mee verrast”. De derde overwinning op rij was een feit. voorzitter van Jumping Amsterdam, voor zitter van de Federatie van Springruiters en jurylid bij talrijke evenementen. Arts (64) is van plan uit het hoofdbe stuur van de NHS te treden en zijn aan dacht vooral te richten op de belangen en opleiding van springruiters, in het bijzon der op de „novicen-klasse” van veelbelo vende ruiters en amazones. Het ligt in de bedoeling nog deze winter voor hen speci ale trainingsbijeenkomsten te organi seren. Dames enkelspel tweede ronde: Marianne van der TorreNora Blom 6-2, 7-5. Elly Vessies Karin Moos 6-2, 7-6 (7-4). Marcella Mesker— Marijke Schaar 6-2, 5-7, 6-1. Tine ZwaanNa nette Schutte 6-3, 6-3. Heren enkelspel, tweede ronde: Martin KoekRené Boers 6-1, 6-3, 6-2. Bas Vletter— Rolf Thung 5-7, 7-6 (8-6), 7-5, 6-2. Michiel Scha persJohan Madsen 7-6, 6-4, 6-4. Louk San dersFrank Lapré 6-1, 6-0, 6-0. Wouter Fok Frans de Haan 6-1, 6-3, 6-2. Frits DonPaul van Geuns 6-4, 6-2, 6-1. Huub van BoeckelHans Everaars 3-6, 6-1, 7-6, 2-6, 6-1. Theo GorterPaul van Min 6-2, 3-6, 4-6, 6-4, 6-1. Damesdubbelspel, eerste ronde: Els Veent- jerTrudy WalhofLeonne HeffelsMicky Al bers 2-6, 6-2, 6-0. Herendubbelspel, eerste ronde: Maarten Ken nenRob MentinkBas VletterPeter Ge- raerts 6-4, 5-7, 4-6, 6-2, 6-1. Tweede ronde: Ger- brand AppelboomPaul van GeunsJohn RiethovenFrank Lapré 6-4, 4-6, 6-3. Theo Gorter dwong zijn dubbelspel- partner Paul van Min, met wie hij in de eerste ronde van het dubbeltoernooi ver loor, tot overgave. Dat Gorter won was misschien verrassend, omdat de plaat singscommissie Van Min hoger had aan geslagen. Van geen van de twee kon wor den gezegd dat zij briljant tennis lieten zien. Nationaal Lampioen Louk Sanders (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Alternatieve olympi sche ruiterspelen. Zo mocht het CHIO in Rotterdam, dat woensdag onder de naam van Internationaal Springruiter Festival van start ging, zonder veel overdrijving worden betiteld met een deelname van bijna alle topruiters uit 18 landen, waar in de hippische sport op een aanzienlijk hoger niveau staat dan in Moskou werd getoond. De piste in het Kralingse Bos leek een uitgezóchte plaats om sportieve revanche te nemen op het handjevol landen dat de olympische arena in een ravage had ver anderd. Vooral het goud van de Pool Jan Kowalczyk gold als doelwit voor de inter nationale ruiterelite om te bewijzen dat het eerbetoon in Moskou een farce was. In Rotterdam zouden de ware verhoudingen aan het daglicht treden. asions ijzen 3,-; 250,-: )0,-; 50,-; 2450,-. •50,-; ’ZOO,-; 0,-; 1750,- 4200.- éden. Talentvolle en snel naar voren geko men concurrenten als Piet Raymakers, Rob Ehrens en Emiel Hendrix vormen voor de eens onaantastbare Heins een duidelijke bedreiging, evenals uiteraard de ook zelfstandig werkzame Henk Noo ren, Anton Ebben en Gerd Meier, die in Rotterdam zijn beste paard Casimir we gens kreupelheid moet missen. Voor de individuele wedstrijd, die zon dag het concours hippique afsluit, mag Arts zelfs maar drie ruiters kiezen volgens de olympische spelregels die in Rotter dam gelden. De chef d’équipe, die al 20 jaar achter een de ruiterploeg begeleidt, staat overi gens zelf ook voor een selectie in zijn talrijke functies binnen de hippische sport: vice-voorzitter van de Nederlandse Hippische Sportbond, chef d’équipe, opeisten. Beerepoot wilde niet van weten. In Londen zijn beide overeenstemming gekomen, betaalt 575.000 dollar aan de FOCA (een verhoging van 55 procent ten opzichte van het vorig jaar) en staat een deel van de inkomsten uit televisierechten af. Daar voor in de plaats wordt het programma op 30 augustus, de dag vóór de Grand Prix, uitgebreid met een Procar-wedstrijd. De CENAV heeft een contract voor drie jaar met de constructeursorganisatie afge sloten. De reeds eerder geuite wens van Hen nie Hollink om voor dit seizoen ook nog een extra-verdediger aan te trekken, kon de Almeloër alras inslikken nadat was gebleken, dat spitsspeler Ab Gritter de omscholing tot (vrije) verdediger met re delijk succes had doorstaan. Weliswaar kwam daarmee de positie van Martin Jol als laatste man min of meer op de tocht te staan, maar voor de ex-Hagenaar bestaat er na een lange pe riode van inactiviteit (vanwege een hard nekkige dijbeenblessure) nog altijd de mogelijkheid om via het middenveld of desnoods als rechtervleugelverdediger een plaats- in de hoofdmacht van FC Twente terug te bemachtigen. Mogelijk dat Martin Jol in de loop van het nieuwe seizoen alsnog op zijn geliefkoosde posi tie van laatste man komt te staan, maar vooralsnog lijkt Hennie Hollink te willen beginnen met Ab Gritter en Niels Overweg in het centrum van de verdedi ging. SCHEVENINGEN. Bas Vletter en Theo Gorter hebben op de derde dag van het toernooi om de Nederlandse tennis kampioenschappen voor verrassingen ge zorgd. Op de kille Metsbanen in Scheve- ningen versloeg Vletter de als tweede geplaatste Rolf Thung na vier lange sets: 5-7, 7-6, 7-5, 6-2. Gorter schakelde Paul van Min, zijn dubbelspelpartner, uit in vijf sets: 6-2, 3-6, 4-6, 6-4, 6-1. Bij de dames bereikte Marcella Mesker de halve fina les ten koste van Marijke Schaar, die de afgelopen tien jaar geregeld finaliste was. De setstanden waren 6-2, 5-7, 6-1. .<b

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 19