RITZEGE ONDANKS RUGPIJN Ex-Haarlem-trainer constateert gebrek aan motivatie FC Utrecht-doelman Hans van Breukelen: Henk Nooren beste Nederlandse ruiter Commandeur in SCHAPERS lotto Kortsnoi nog geen winnaar Hoste bij ploeg Post halve finale VERRAST 99 99 21 20 SPORT VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1980 'g, 11 ite m Idealist Vakbond Raas beschermt b zorgen maken over zijn gezondheidstoe- 11- 2 Ik ga als een ander mens het seizoen in i Het was in ieder geval koren op de molen van koersdirecteur Nico de Vries, ceerd. Dat overkwam niet minder dan zeven rijders, bij wie toch ervaren rijders als Wiltfang, Luther, Whitaker, Nicolas en Wauters. Vandaag wordt een van de hoofdnum mers van het festival afgewerkt, de lan- denwedstrijd. Nederland, met het viertal Nooren, Heins, Ehrens en Raymakers, start daarin als twaalfde en voorlaatste. Mexico, derde bij de Spelen, lootte de openingspositie. nen op het punt de doorbraak te forceren. Hoewel experts in Buenos Aires na afloop van de eerste zitting de indruk hadden, dat Poloegajevski in de eindfase niet de sterkste voortzetting had gekozen en kan sen op een schaakmat had laten liggen, biedt de afgebroken stand wit zeker voor delen. Mocht Poloegajevski de twaalfde partij De idealist Van Breukelen komt nu weer even door. De keeper die zich via heel hard werken tot derde doelman van Nederland heeft ontwikkeld. „En die positie wil ik niet graag prijsgeven, ook al besef ik ten volle dat zowel Piet als Pim voorlopig nog de voorkeur zul len hebben. Maar door mezelf te zijn, hard te blijven trainen en me open te stellen voor waardevolle adviezen pro beer ik op de ingeslagen weg door te gaan. Voorlopig zal ik bij FC Utrecht zeker nu we internationaal voetbal gaan spelen moeten aantonen terecht bij de nationale selectie te zitten. Vorig seizoen heb ik maar 35 goals doorgela ten. Dat schept verplichtingen. Het pu bliek zal niet accepteren dat we onze plaats in de subtop verspelen. Met een maximale, collectieve prestatie zal FC Utrecht wéér van zich doen spreken”. Jan Raas gaat in Sittard juichend als eerste over de streep na de derde etappe in de profronde van Nederland. die niet nalaat de renners aan te sporen tot aanvalsdrift. Tot ontstemming van bij voorbeeld leider Knetemann: „Die De Vries is gek. Hij zou zich eens wat minder met de koers moeten bemoeien. Omdat hij zonodig allerlei groepjes wil zien, gaan ze vanuit het vertrek demarreren. De heer Lévitan bemoeit zich in de Tour de France toch ook niet met de koers, en daar wordt toch wel een mooie wedstrijd gereden”. Knetemann is inmiddels zeker van de eindoverwinning. Ludo Delcroix, die op 12 sec. tweede staat in de rangschikking, liet na de aankomst in Sittard weten: „Ik rijd nu alleen voor de tweede plaats. Tegen zo’n sterke ploeg is niet te fietsen en stel dat ik toch aan de leiding zou komen, dan verliezen we weer in de laat ste ploegentijdrit. Het is dus zinloos”. Barry Hughes: geschrokken. Doesburg (naar PSV) werd de aan DS’79 uitgeleende Wïm Berends teruggeroe pen. Jo van Zoest, Frank Weerdenburg en Wolfgang Schwartz werden van de spelerslijst afgevoerd. Een paar weken al drukt Barry Hughes zijn stempel op het Kasteel. Veel, erg veel zelfs, zal volgens de oe fenmeester moeten veranderen aan de instelling van de voetballers. „Want als Sparta omhoog wil komen”, waar schuwt hij, „zal het elftal klinkende prestaties moeten leveren. Dat kan al leen als de sfeer en het enthousiasme aanwezig zijn”. Viktor Kortsnoi heeft aan remise vol doende om zich te plaatsen voor de finale van het kandidatentoernooi schaken. Na elf partijen leidt hij met 6-5. Poloegajevski speelde in de twaalfde partij met wit. De Rus gaf zijn 42e zet onder couvert af. In de afgebroken stand heeft Poloega jevski een dame tegen een witte loper en een toren. Bovendien staan de witte pion- (Van onze sportredactie) DE BILT Het lijkt erop alsof Hans van Breukelen in Italië een ware ge daanteverwisseling heeft ondergaan. De 24-jarige doelman van FC Utrecht praat meer over zichzelf dan ooit tevo ren. De „sociaal werker” van weleer lijkt zichzelf te verloochenen. „Ik ben in het verleden te veel met anderen bezig geweest. Dat heeft me energie gekost die vaak niet rendeerde. Ik ga het nu meer bij mezelf zoeken, anders kom ik weer in de problemen”. Van Breukelen doelt op de periode tijdens het afgelopen seizoen waarin hij minder presteerde. „Ik heb toen ge merkt dat ik weinig steun van anderen mocht verwachten. Ik heb met Willem van Hanegem over dat gevoel gepraat: hij begreep precies wat ik bedoelde. Dat je voor jezelf moet opkomen, anders ga je als betaald voetballer de mist in. Dat betekent natuurlijk niet dat ik me vanaf nu puur egoïstisch ga opstellen, dat zou ik niet eens kunnen. Maar het wordt wel anders”. Hans noemt zich „realist” en zegt dat hij dat predikaat heeft verworven tij dens de EK in Italië, waarin hij intensief optrok met het tweetal Piet Schrijvers- Pim Doesburg. „We hebben over allerlei zaken gepraat die met ons vak te maken hebben. Pas toen merkte ik dat er din gen speelden die ik me nauwelijks reali seerde. Mijn benadering van het vak is veranderd. Je praat niet alleen over het pakken van een bal of over een nieuw soort warming-up, maar ook over de benadering van de pers of over je mani festeren buiten de wedstrijden. Dat zelf vertrouwen, dat Piet Schrijvers uit straalt. Of de ervaringen die Pim Does burg heeft meegemaakt: allemaal din gen die ik heb opgepikt om ze later te verwerken. Bij FC Utrecht heb ik gele genheid om die dingen in praktijk te brengen, de zaak tot ontwikkeling te brengen. Ik verheug me enorm op ko mend seizoen, dan zal pas blijken in hoeverre het Europees kampioenschap voor mij geslaagd was”. Van Breukelen is er intussen wel ach ter gekomen dat oeverloze discussies met collega's weinig zinvol zijn. „Ik heb in het verleden geprobeerd om met ein deloos geduld bepaalde denkbeelden in zake de vakbond, collegialiteit en moti vatie over te dragen. Na de nederlaag tegen NEC afgelopen seizoen heb ik de Het programma liep gisteren niet zo ver uit als op de openingsdag, alleen het eer ste springconcours werd een tergend lan ge affaire, ondanks het feit dat de jury had besloten dat deelnemers met meer dan twee springfouten het parkoers moes ten verlaten. Pas na drieëneenhalf uur was de winnaar bekend. Whitaker had in de barrage twaalf concurrenten achter zich gelaten. Zijn tijd van 38,4 seconden was uitzonderlijk goed en kon ook niet door de immer zuinig rijdende Nooren worden benaderd. Er bleef een „kloof’ van ruim drie seconden. Ook het „take-your-own-line-concours”, waarin de deelnemers zelf de volgorde van de hindernissen mochten bepalen, kende een verlengstukje in de vorm van een barrage tussen de Canadees Ian Mil lar en de Oostenrijker Hugo Simon, die beiden strafpuntloos in dezelfde tijd wa ren rondgegaan. In de „verlengiing” was Millar met Arnica net iets sneller. Simon nam revanche in hét jachtspring- concours. Met Sorry was hij het snelst van de 32 deelnemers (80,2 seconden). Hij ont troonde met zijn rit de Amerikaanse ama zone Melanie Smith, die kort daarvoor met Val de Loire zeventiende seconde langzamer was geweest. De Amerikaan Armand Leone was wel snel, maar verspeelde zijn kansen door met Encore een springfout te maken (der de in 85,6). Opvallend was het grote aantal ruiters, dat wegens het rijden van een foutief parkoers moest worden gedeskwalifi- f« (Van onze sportredactie) SITTARD Tegenover de twee Belgen die Peter Post al voor zijn formatie van volgend jaar heeft afge stoten (Paul Wellens en Franky Gendt), staat de contractering van twee nieuwe Vlamingen. Al geruime tijd was bekend dat Ludo Peeters de ploeg zou komen versterken en gisteren liet Post weten dat ook Frank Hoste is aangetrokken. De nu nog 24-jarige Hoste gold in zijn vorige ploeg (Marc van ploegleider Pa trick Lefevere) als een van de pionnen voor het werk in de klassiekers. Er is een grote kans dat Bernard Thevenet volgend seizoen overstapt naar de DAF-ploeg van Fred de Bruy- ne. De transfer hangt af van het aan blijven van een Frans fietsenmerk als co-sponsor van die formatie. Thevenet rijdt momenteel voor een Spaanse sportploeg. De Bruyne zal aan het eind van het wielerseizoen heel wat renners afsto ten. Vrijwel zeker zijn dat Alex en Rik van Linden, Dirk Heirweg, Jacques Verbrugge en Gerrie van Gerwen. Voorts zouden ook Jo Maas en Hans Langerijs (beiden op eigen verzoek) willen vertrekken. De kans dat ex-beroepsrenner Piet Rentmeester (41) uit het Zeeuwse Yer- seke volgend jaar manager-ploegleider wordt van Nederlands tweede prof- ploeg, HB Alarmsystemen, is niet al te groot meer. Tijdens een gesprek dat hij had met de sponsors van die formatie, is rede lijk verrast gereageerd op zijn eisen pakket, dat zich voornamelijk toespit ste op een aanpassing van het renners- veld. Overeengekomen werd dat bin nen 14 dagen de beslissing zal vallen. De uitslagen van de eerste serie op de 3000 meter is: (van elke serie plaatsten zich de eerste vijf voor de finale plus twee „tijdsnelsten”) 1. Kunha (Por) 9.04.7, 2. Teske (WD1) 9.06.1, 3. Christensen (Noo) 9.06.4, 4. Ernström (Zwe) 9.06.5, 5. Fitch (Can) 9.07.8, 6. Shea (VS) 9.09.4. De uitslag van de tweede serie op de 3000 meter is: 1. Friedmann (WD1) 9.04.7, 2. Pergat (Joe) 9.04.9, 3. Nemetz (Zwe) 9.04.9, 4. Debrouwer (Fra) 9.05.0. 5. Werthner (Can) 9.05.8, 6. Smith (GBr) 9.07.3. Op tijd geplaatst voor de finale: Mary Shea en Smith. De uitslagen series op de 400 meter horden (van elke serie plaatsen zich de eerste drie plus de vier „tijdsnelsten” voor de halve finales): le serie: 1. Mahr (VS) 57.51, 2. Frederiksen (Noo) 57.72, 3. Ulvinen (Zwe) 58.31, 4. Pujol (Spa) 58.54, 5. Commandeur (Ned) 58.87. 2e serie: 1. Pfaff (DDR) 57.82. 2. Foreman (Aus) 58.07, 3. Dalgoutte (GBr)J59.63, 4. Kauf mann (Zwi) 59.74, 5. Büngener CWDl) 59.98. 3e serie: 1. Broschat (DDR) 56.13, 2. Appleby (Ier) 58.54, 3. Colorado (Spa) 58.79. 4e serie: 1. Neumann (DDR) 56.35, 2. Warden (GBr) 57.84, 3. Sichlau (Den) 58.99. Op tijd geplaatst voor de halve finales: Pujoi, Commandeur, Kaufmann en Büngener. Uitslagen derde etappe 's-Heerenberg-Sittard (243 km): 1. Jan Raas 5.55.21, 2. Ludo Delcroix (Bel, 3. Gerrie Knetemann (Ned), 4. Frank Hoste (Bel), 5. Gerry Verlinden (Bel), 6. Hennie Stam snijder (Ned), 7. Oscar Dierickx (Bel, 8. Leo van Vliet (Ned), 9. Walter Planckaert (Bel), 10. Wil liam Tackaert (Bel), 11. Josef Wehrli (Zwi), 12. Etienne de Wilde (Bel), 13. Philip Anderson (Aus), 14. Jose de Cauwer (Bel, 15. Charly Jo- chums (Bel), 16. Roelof Groen (Ned), 17. Ronan Ongenae (Bel), 18. Sjaak Verbrugge (Ned), 19. Willy Vigouroux (Bel), 20. Frank van Impe (Bel). Algemeen klassement: 1. Gerrie Knetemann (Ned) 16.47.18, 2. Ludo Delcroix (Bel) 3. Gerry Verlinden (Bel), 4. Hennie Stamsnijder (Ned), 5. Bert Oosterbosch (Ned), 6. Henk Lubberding (Ned), 7. Miel Gijsemans (Bel), 8. Etienne de Wilde (Bel), 9. Leo van Vliet (Ned), 10. Patrick Pevenage (Bel), 12. Jan Aling (Ned), 13. Roelof Grone (Ned), 15. Hans Langerijs (Ned), 18. Fedor den Hertog (Ned), 19. Jos Schipper (Ned). Puntenklassement: 1. Ludo Delcroix (46 pnt), 2. Walter Planckaert (37), 3. Gerrie Knetemann (36), 4. Jan Raas en Johan van de Velde (25). Hans van Breukelen ploeg verweten dat er geen optimale inzet was geweest, hoewel ikzelf die middag ook geen gelukkige wedstrijd keepte. Dat is me niet in dank afgeno men. hoewel achteraf is gebleken dat we weer gingen winnen toen iedereen zich van zijn plichten bewust werd”. Met Han Berger is de relatie na nogal wat onderlinge twistgesprekken enorm verbeterd. We waarderen en res pecteren elkaar. Hij weet nu van mij dat ik alles met de beste bedoelingen doe, ook al kan hij mijn uitgangspunten niet altijd onderschrijven. Maar via de trai ningen hebben we elkaar pas goed leren kennen, onze prestatiedrang is even groot. Ook met Van Hanegem is de ver standhouding gegroeid. Ik was nogal sceptisch toen hij bij ons binnenstapte. Willem weet dat, maar we hebben de achtergronden van die achterdocht be spreekbaar kunnen maken. En met in tensief praten blijk je toch ergens te kunnen komen”. Van Breukelen en de pers: er is een heel nieuw boek opengegaan voor de FC Utrecht-doelman die, in tegenstelling tot vele collega’s, positief praat over de sportjournalistiek. „Ik heb tot nu toe geen vervelende dingen meegemaakt. Er zijn nooit dingen verdraaid overgeko men, het contact is goed. Ik denk dat je als voetballer al een eind in de goede richting zit wanneer je serieus werkt aan het uitdragen van je vak”. winnend beëindigen, dan komt de eind stand op 6-6. In dat geval wordt er ver lengd. Het maximum is 16 partijen, zodat er hoogstens tweemaal twee partijen ex tra gespeeld worden. Indien de stand na 16 partijen nog steeds gelijk is, wint Kortsnoi op grond van het feit, dat hij zijn overwinningen met de zwarte stukken behaalde. De winnaar van deze tweekamp, die in Buenos Aires gespeeld wordt, komt in de eindstrijd uit tegen de winnaar van het duel tussen Robert Hübner en Lajos Por- tisch, die in de Italiaanse stad Abano Terme tot nu toe zeven keer remiseerden. stand. „Eigenlijk kan ik me pas van de winter goed laten verzorgen voor die bles sure. Midden in het seizoen is het te druk. Hoewel de wereldkampioen gistermid dag in de beklimminkjes van heuvels als de Couberg, de Hulsberg en de Keuter- berg een aardige indruk kan hebben ge kregen over de last die zijn rug hem in het komende wereldkampioenschap zal be rokkenen, weet hij nog altijd niet hoe het onder werkelijke krachtsinspanningen zal zijn. Een tikje ironisch werd de prijs voor de strijdlustigste renner aan Raas gegeven. Tegen zijn gewoonte in reed hij namelijk in een 100 kilometer lange ontsnapping met de Belgen Herman van Springel en Eddy Verstraeten, met wie hij een voor sprong opbouwde van negen minuten. Voor Raas betekende die voorsprong de leiderstrui, maar de wereldkampioen hield de benen stil. Hij beschermde de leiderspositie van Gerrie Knetemann. „Ik had geen bepaald doel toen ik vertrok”, zei Raas. Het trio verviel daarna echter tot een formatie van toeristen, vrolijk door het Limburgse landschap fietsend. Geen wonder dat het peloton in een mum van tijd dichterbij kwam. Een groep van 14 renners (met daarbij leider Knete mann, maar zonder groene-truidrager Walter Planckaert) sloot bij het trio aan en vrijwel onmiddellijk ontstond er een nieu we kopgroep met Jan Raas, Gerrie Knete mann, Gery Vertinden, Ludo Delcroix, Frank Hoste en Hennie Stamsnijder. Een uitmuntend samenwerkende for matie, waaruit Stamsnijder door een de fect even wegviel. Vier kilometer voor het einde viel de beslissing. Raas demarreerde en won on bedreigd. „Maar”, zo meende Jan Raas later „ik denk niet dat er ooit zoveel strijd is geleverd in een Limburgse etappe”. was het hele seizoen tamelijk on-Engels. Met die wetenschap begon Barry Hughes aan zijn speurtocht naar nieuw spelersmateriaal. Zoals ook in zijn Haar- lem-periode, die nog met een jaar had kunnen worden verlengd (Hughes: „Maar ze waren een beetje op me uitge keken, geloof ik”), vond de import- Heemstedenaar zijn voetbalkrachten in Engeland. Sparta heet dus nu de vijver waar „geflipte” Britten het hoofd boven water houden of genadeloos in verzui pen. Bij Haarlem verdwenen tallozen richting bodem, maar bleken uiteinde lijk twee, Masefield en George, waar devol. Peter Robinson (als opvolger van de naar Feyenoord vertrokken Luuk Bal- kenstein) van Burnley en David Loggie van York City nam Hughes als bagage mee uit zijn geboorteland. De laatste is een spitsspeler, die naast Ruud Geels in de frontlinie geposteerd zal worden. Geert Meyer en René van de Gijp zullen de flanken bezetten en moeten, volgens Hughes dan, de aanvoer verzorgen. Geels en Loggie moeten alleen maar scoren. Van eerste-divisionist Veendam trok Hughes Roelof Jan Tiktak aan. Een 22- jarige linksbenige voetballer, die naar alle waarschijnlijkheid op de linksback positie terecht zal komen, hoewel hij bij zijn oude club en in Jong Oranje veelvul dig op het middenveld acteerde. Ter compensatie van het vertrek van Pim DEN HAAG (ANP). De winnaars van de tweede prijs in lotto 32 zijn goed bedeeld. Aan gezien er geen gegadigden warEN voor de eerste prijs, werd een vijfde deel van deze prijs bij het beschikbare bedrag van de tweede prijs ge voegd waardoor de zeven winnaars elk bruto 33.248.70 zullen ontvangen. De cijfers van lotto 32: Inleg 2.624.624,00; prijzenbedrag: 1.350.711,08. le prijs: geen winnaars, van het bedrag van de le prijs gaat 1/5 deel naar de jackpot van week 33. Het overige 4/5 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e t/m 5e prijs van deze lotto; 2e prijs: 7 winnaars, die elk bruto ƒ33.248,70 ontvangen; 3e prijs: 116 winnaars, die elk bruto 2543,70 ontvangen; 4e prijs: 6358 winnaars, die elk ƒ56.20 ontvangen; 5e prijs: 17.879 winnaars, die elk 19,90 ontvangen. Jack pot bestemd voor week 33: 108.071,70. Een streven waarbij hij alle medewer king van het bestuur van de club van Spangen krijgt. Na een seizoen vol kom mer en kwel, en de daarmee gepaard gaande trainersmutatie (Petescu kon gaan, Joop Brand nam tijdelijk waar) wil de roemruchte club nu eens in rusti ger vaarwater belanden. Met een nieuwe kapitein op het schip. Wie anders was meer geschikt dan Barry Hughes. Een man, volgens voorzitter Van Rijn, die Sparta al jaren op het oog had. De „English style” van de oefenmeester paste volgens het Kasteelcollege precies in de sfeer van de roodwitte formatie, die toch al zoveel voetbalzaken van het Verenigd Koninkrijk heeft gekopieerd. Behalve de speelwijze dan, want die Van onze sportredactie) SITTARD Jan Raas heeft het Lim burgse heuvelland donderdag tijdens de derde etappe van de Ronde van Neder land gebruikt om zich eens te testen. In de streek waar hij grootse triomfen vier de in de Gold Race, de nationale titel strijd en het wereldkampioenschap, reed de 27-jarige Zeeuw zo’n 140 kilometer in de frontlinie, telkens betrokken in een ontsnapping en bovendien uiteindelijk etappewinnaar. Een geslaagde test zo op het oog, maar Raas trok toch weer rim pels na de aankomst in Sittard. De pijnlijke rugblessure, opgelopen tij dens een val in de klassieker Parijs-Rou- baix, dit voorjaar, speelt hem nog altijd parten. De 33e seizoenzege (nog drie overwin ningen verwijderd van het record van Joop Zoetemelk) tilde hem dus niet be paald over alle twijfels heen. Hij blijft zich BUENOS AIRES. De twaalfde en laatste partij uit de tweekamp tussen Viktor Kortsnoi en Lev Poloegajevski is vrijdag na 41 zetten afgebroken. „Onlangs was hier een journalist van een jongensblad op bezoek, ook zo’n man verdient het om aandacht te krij gen. Via zo’n stripblad bereik je eert deel van de jeugd, die jouw woorden als waarheid aanneemt en daarnaar han delt. Die jeugd is enorm belangrijk, het beeld van de profvoetballer wordt overgenomen door die jochies”. „Dat is ook de reden dat we samen met Han Berger en Jan van Staa doorgaan met de lezingen op de scholen. De enorme goodwill die je daarmee kweekt, daar hecht ik enorm aan. We hebben een stuk verantwoordelijkheid te dragen tegenover de volgende genera tie. Niet iedereen is zich hiervan be wust”. ROTTERDAM (ANP). Zonder tot overwinningen te komen, mochten de prestaties van de Nederlandse deelne mers er op de tweede dag van het interna tionale ruiterfestival in Rotterdam best zijn. In alle vier de rubrieken vielen een of meer Nederlanders in de prijzen. De beste verrichting kwam op naam van Henk Nooren, die met Shoreline in het eerste onderdeel, een springconcours, ta bel A achter de Brit John Whitaker met Ryan’s Son als tweede eindigde. Voorts werd Johan Heins met Socrates vierde in het springconcours „take your own line”, was er nog een vijfde prijs voor Nooren in het afsluitende jachtspringconcours (met Opstalan) en eindigden Irma Smul ders en Gerd Meier ieder een keer als zesde. Ook dressuuramazone Diana Stuy- vers viel als vijfde opnieuw in de prijzen. Hughes: „Instelling bij Sparta moet veranderen (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Hij was wel het een en ander gewend, maar toch schrok Barry Hughes danig bij de eerste kennismaking met de spelers van Sparta. De Britse oefenmeester, die na zes jaar Haarlem eindelijk eens van werkkring veranderde, trof op het Rotterdamse Kasteel een instelling aan die hem direct al tegenstond. „De spelers zijn verwend en nauwelijks enthousiast. Daar ben ik van geschrokken en dat zal ik in eerste instantie moeten veranderen”, heeft de trainer zich voorgenomen. (Van onze sportredactie) SITTARD Een unieke gebeurtenis voor de Nederlandse atletiek. Zo gaat het WK 400 meter horden en 3000 meter voor dames, dat in Sittard voor het eerst wordt gehouden, de geschiedenis in. Spectaculair was het de eerste dag waar op de series afgewerkt werden, aller minst. Dat kon ook moeilijk. Vrijwel de gehele top op beide onderdelen ontbrak. De Rus sische delegatie reageerde zo op de boy cot, terwijl de atletes die de Russinnen zouden kunnen bedreigen, eveneens ver stek lieten gaan. Een gedevalueerd deel nemersveld, waarin slechts enkele talen ten te bespeuren waren en de kampioenen ontbraken. Zo kon het ook dat de Oostduitse hor denloopsters onbedreigd de halve finales bereikten. De enige Nederlandse deelneemster Olga Commandeur plaatste zich voor de halve finale, omdat ze bij de vier tijd snelsten zat. De Velsense atlete zal daar over zelf wel het meest verbaasd zijn. In de eerste serie eindigde ze met 58,87 sec. op de vijfde plaats; een tijd overigens waarmee ze tevens haar beste seizoen- prestatie haalde. De 3 km-series boden zo mogelijk nog een grotere teleurstelling. De matige tij den toonden ook hier het gebrek aan internationale klasse, duidelijk aan. trui Knetemann SCHEVENINGEN (ANP). Van het kwartet halve finalisten in het herenen kelspel, dat gisteren op de Metsbanen in Scheveningen bekend werd, is Michiel Schapers de opmerkelijkste. Behalve na tionaal kampioen Louk Sanders, de als derde geplaatste Huub van Boeckel en Theo Gorter, sloeg Schapers zich via een overwinning op Bas Vletter bij de laatste vier. In de partij tegen Bas Vletter, die een dag eerder verrassend Rolf Thung had teruggewezen, liet Schapers drie sets lang zien tot welk spel hij in staat is. Schapers, die in de eerste set geen enkele kans had tegen de hardslaande Vletter (1-6), wist dat hij een andere tactiek moest volgen om te zegevieren. Al in de tweede set leverde het „extra instappen” bij het ont vangen van de bal resultaat op: 6-3. Scha pers, die in het verleden vooral mentaal aan de zwakke kant was, ging goed door. In de derde set had hij eigenlijk alleen problemen bij het „uitserveren” op 5-3. Op het zesde wedstrijdpunt was het einde lijk 6-3. Vletter ging tenslotte lachend ten onder. Het deerde hem kennelijk niet dat hij in de vierde set slechts één game wist te veroveren: 1-6. De zege op Thung een ronder eerder kon hij nooit meer kwijt raken. De uitslagen: DAMES DUBBEL, eerste ronde: Mesker/ ZwaanEysen/Pardoel 6-0, 6-1, Pakker/v.d. TorreDe Laive/Sluijter 6-4, 6-1, Nora Blom/ Jetske van ErvenKarin Moos/Nanette Schutte 6-2. 4-6, 6-1. DAMES DUBBEL, halve finale: Marcella Mesker/Tine ZwaanEls Veentjer/Trudy Wal hof 6-3, 6-3, Nora Blom/Jetske van Erven Marlette Pakker/Marianne van der Torre 1-6, 6- HEREN ENKEL, kwartfinales: Michiel Scha persBas Vletter 1-6, 6-3, 6-3, 6-1, Theo Gorter Frits Don 6-3, 3-6, 4-6, 6-3, 6-3, Huub van Doec- kelWouter Fok 4-6, 6-1, 6-2, 6-2, Louk San dersMartin Koek 6-3, 5-7, 6-0, 6-2. HEREN DUBBEL, tweede ronde: Hemmes/ Van BoeckelLaudin/Schapers 7-6, 6-4. 6-4. HEREN DUBBEL, kwartfinales: Koek/San- dersFleury/Hordijk 6-3, 6-2, 6-4, Fok/Thung Keunen/Mentink 6-2, 7-6, 6-3. GEMENGD DUBBEL, kwartfinales: Elly Ves- sie/Rolf ThungMariette Pakker/Michiel Scha pers 6-4, 6-2, Nanette Schutte/Gebrand Appel boomEls Veentjer/Frans de Haan 6-2, 6-3, Ka rin Moos/Wouter FokTine Zwaan/Niek Fleury 6-0, 6-2, Marcella Mesker/Huub van Boeckel Marianne van der Torre/Marian Laudin 6-3, 6-4.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 21