Teleurstellend GRONINGEN EEN spel finalisten GERIJPTE PLOEG meer te redden FC GRONINGEN Wageningen: krachtvoetbal Nederlands record voor Commandeur Nederlandse ruiters ver achterop Profronde niet fr Vessies en Van der Torre in eindstrijd Eerste divisie-kampioen deed geen aankopen f Problemen over twee transfers NOL DE RUITER VOOR ZWARE OPGAVE Geen strijdlust bij renners Ir ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1980 15 SPORT BOB F.C.VWGENNGEN 'Z'z f. (Van onze sportredactie) n 3 KI an >or Nol de Fluiter: ..Aan iets nieuws begonnen Voor Olga Commandeur, die op de eer ste dag in de beste Nederlandse seizoen- tijd van 58.87 toch min of meer verrassend de halve finale haalde, heeft de strijd om de wereldtitel een nieuw nationaal record opgeleverd. De atlete uit Velsen ging in de tweede halve finale in de bepaald niet gunstige zevende baan goed mee met de achter haar gestarte Neumann. Zes hor den lang kwam zij goed uit, maar daarna ging het wat moeizamer. Desondanks kwam zij met 57.93 precies 0,3 seconde onder haar oude nationale record, dat zij vorig jaar op 12 augustus bij de Neder landse kampioenschappen in Nijmegen op 58.23 had gebracht. Vandaag krijgt Olga Commandeur nog een kans haar tijd scherper te stellen. De loopsters de eerste vier van de halve finales plaatsen zich voor de eindstrijd die de finale niet haalden, komen dan in een troostfinale uit. Broschat en Neumann bleven overi gens nog ruim verwijderd van hun per soonlijke records, die zij vorige week za terdag in Jena op respectievelijk 54.97 en 55.13 brachten. In Sittard werd ook nog een wereldre cord gevestigd. De Engelse Kathryn Binns werd de eerste wereldrecordhoudster op de 10.000 meter. De 22-jarige ambtenaar uit Londen liep de 25 ronden in 32 minu ten en 57 seconden. hoort weleens verhalen van spelers van topclubs in de eerste divisie, die ervan balen om altijd maar weer naar Vlaar- dingen, Veendam en noem maar op te moeten gaan. Hetzelfde geldt natuurlijk ook voor een trainer en ook daarom vind ik het prettig, dat mijn werkter rein na zoveel jaren in de eredivisie komt te liggen”. Bij Cambuur kwam Nol de Ruiter er openlijk voor uit, dat de Friese club niet rijp was om op het hoogste niveau goed voor de dag te komen. De inwoner van het Friese Bergum, die voorlopig het reizen naar Wageningen afwisselt met een verblijf bij zijn ouders in Utrecht, vertoonde spel. Van de Torre won in to taal vier keer haar eigen opslag. Met hoge vertragende ballen bracht de nationale kampioene haar tegenstander uit het rit me. Mesker verkeek zich erop en had zelf slechts succes met dropshots op de back hand van Van de Torre. In de eerste set hoefde Van de Torre slechts één keer de opslag te behouden om te zegevieren: 6-4. De tweede set was het aanzien nauwelijks waard. De fouten stapelden zich op. Van de Torre miste het minst van de twee en won, 6-3. Louk Sanders en Martin Koek slaagden er niet in de finale van het herendubbel spel te bereiken. In de halve eindstrijd werden zij verslagen door Rolf Thung en Wouter Fok. De setstanden waren: 3-6, 3-6, 6-4, 6-3, 6-1. In de finale ontmoeten Thung en Fok het koppel Appelboom/Van Geens dat Hemmes en Van Boekcel met 6-1, 6-1 en 6-3 terugwees. Overige uitslagen: HALVE FINALE GEMENGD DUBBEL: Mar cella Mesker/Huub van Boeckel-EUie Vessies/ Rolf Thung 6-2, 7-5. Karin Moo/Wouter Fok- Nanette Schutte/Gerbrand Appelboom 6-4. 6-4. ROTTERDAM (ANP). Het hoogte punt, de landenwedstrijd, werd gisteren voor de Nederlandse ruiters een diepte punt tijdens het ruiterfestival in Rotter dam. Eindigde de nationale équipe pre cies twee maanden geleden in Aken, waar ook dertien ploegen startten, nog zeer verdienstelijk op de gedeelde tweede plaats, dit keer zat er niet meer in dan een beschamende negende positie, ver in de schaduw van het winnende Canadese kwartet en de andere toplanden Groot- Brittannië (tweede), Oostenrijk (derde) en West-Duitsland (vierde). Elly Vessies: veel fouten. ZEIST. De Stichting Arbeidszaken voor het betaald voetbal zal een dezer dagen in een spoedzitting bijeenko men om de gang van zaken rond de besluitvorming inzake de transfers van Michel van de Korput en Simon Tahamata ter discussie te stellen. Het sectiebestuur betaald voetbal nam donderdagavond het besluit de transfers van Van de Korput naar To rino en Tahamata naar Standard Luik goed te keuren. Men achtte niet bewe zen dat artikel 36 van het reglement betaald voetbal, arbeidsbemiddeling op commerciële basis was overtreden. Het besluit werd tegen de wil van de Stichting Arbeidszaken genomen, die een duidelijk negatief advies over deze twee transfers had uitgebracht. De Stichting Arbeidszaken wenst met de ze gang van zaken geen genoegen te nemen en zal overwegen stappen tegen het sectiebestuur te ondernemen. Drie spelers, die in de oefenperiode van het voetbalveld zijn gestuurd, zijn door de tuchtcommissie van de KNVB voor verscheidene duels aan de kant gezet. Jeugdspeler Joosten van MW kreeg een schorsing van vier wedstrij den onvoorwaardelijk en één voor waardelijk, met een proeftijd van een jaar. Willy Carbo, uit het veld gestuurd op 3 augustus in een wedstrijd van FC Utrecht tegen de amateurs van RKC uit Utrecht, zal drie wedstrijden moe ten missen, waarvan twee in ieder ge val nog oefenpartijen zijn tegen res pectievelijk RWDM en IJsselmeervo- gels. René van der Gijp van Sparta zag op 9 augustus het rood in een wedstrijd tegen Telstar. Hij zit de eerstvolgende twee officiële wedstrijden van de Rot terdamse club op de tribune. Zowel Carbo als van der Gijp kreeg ook nog 150 gulden boete. SITTARD (ANP). In welke volgorde zij de medailles vandaag krijgen omge hangen is nog de vraag, vrijwel vast staand is wel dat de drie Oostduitse deel nemers aan het eerste wereldkampioen schap op de 400 meter horden voor dames het eremetaal zullen veroveren. Gister avond, tijdens de halve finales in het stadion „de Baandert” te Sittard gaven de nummers van beide halve finales Bar bel Broschat en Ellen Neumann elkaar in tijd niets toe. Voor beiden werd electro- nisch 55.89 seconden geregistreerd. Den Haag eredivisie-ervaring op en Pe ter Houtman bij Feyenoord. In het bijzonder voor Peter Houtman wordt de eredivisie uiterst pikant. De kopsterke centrumspits kwam drie sei zoenen geleden in Groningen terecht, dankzij trainer Theo Verlangen, die hem bij de jeugd van Feyenoord onder zijn hoede had. Zijn succes bij FC Gro ningen bracht Feyenoord ertoe hem te rug te halen naar Rotterdam, maar daar leerde Houtman zijn beperkingen ken nen en nadien liep hij ook bij FC Brugge met het hoofd tegen de muur. Maar eenmaal terug bij FC Gronin gen, dat f450.000 voor hem betaalde en de verloren gewaande zoon weer vreug devol in de armen sloot, pakte hij na de mislukkingen de draad weer op. De do minerende aanvaller bleek opnieuw wonderwel te passen in de Groninger speeltrant en zijn populariteit bleek eens te meer toen de supporterskring hem in het kampioensjaar uitriep tot beste spe ler van het elftal. Houtman heeft zich er dan ook niet bij neergelegd voor het topvoetbal onge schikt te zijn. „Ik ben te kort bij Feyen oord en Brugge geweest om me te bewij zen”, is de opvatting van de speler, die er mede toe heeft bijgedragen dat de pro motie van FC Groningen geen toeval streffer was. Aan het kampioenschap is een groei proces van drie jaar voorafgegaan. Het elftal is nu voldoende gerijpt voor de eredivisie en het vertrouwen in de kwa liteit van de ploeg is zo groot dat er geen moment over nieuwe aankopen is ge sproken. doelde daarmee vooral op de organisatie van Cambuur. Bij Wageningen trof hij betere werkomstandigheden aan. De Ruiter daarover: „Cambuur heeft inmiddels een manager en een hulptrai ner aangesteld. Toen ik bij Wageningen solliciteerde, was dat nog niet het geval en het zag er ook niet naar uit dat het op korte termijn ging gebeuren. Ik moest daar zo’n beetje alle taken voor mijn rekening nemen. Bij Wageningen is Wil lem Frederiks dan wel geen betaalde manager, maar die man doet zoveel, dat dergelijke zaken niet op mijn schouders terechtkomen. Er is een goede hulptrai ner, terwijl mijn indruk is dat de organi satie goed in elkaar zit. Voeg daarbij de fraaie accommodatie en het zal duidelijk zijn, dat Wageningen als vereniging niet misstaat in de eredivisie”. De meeste aandacht gaat uiteraard uit naar de sportieve prestaties van Wage ningen, en de nieuwe trainer beseft maar al te goed, dat het geen gemakke lijke taak zal worden om een herhaling van zes seizoenen geleden te voorkomen. Toen promoveerde Wageningen onder leiding van Frits Korbach ook naar de eredivisie. Door puur aanvallend en at tractief voetbal zowel uit als thuis oogst ten de Berg-bewoners veel lof, maar de plaats in de hoogste afdeling ging wel na één seizoen verloren. Op basis van de verrichtingen van het afgelopen seizoen moet een herhaling worden gevreesd. Door de wel degelijk aanwezige voetbalcapaciteiten tijdig te bundelen met een enorme dosis wils kracht en inzet slaagde Wageningen erin op beslissende moment boven de con currenten uit te komen. Een dergelijke speelwijze, voor Wageningen noodzake lijk in de eredivisie, is nauwelijks een geheel seizoen vol te houden. Op aanraden van Nol de Ruiter werd de selectie uitgebreid, maar opmerkelijke aankopen kon Wageningen door het ge brek aan financiële middelen niet doen. Tegenover het vertrek van Adrie Haze- leger, Ben Tomas en reserve-doelman Ko van Brakel naar amateurclubs stond de komst van Jos Hendriks van NEC en de amateurspelers Johan Wegh, Peter Heemskerk (doelman) en Henk van Brake! UITSLAG VIERDE ETAPPE VAN GEL- DROP NAAR ENTER (225 km): 1. Sean Kelly (Ier) 5.46.57, 2. William Tackaert (Bel), 3. Ludo Schurgers (Bel), 4. Mare Demeyer (Bel), 5. Guido van Sweevelt (Bel), 6. Walter Planckaert (Bel), 7. Frank Hoste (Bel), 8. Leo van Vliet (Ned), 9. Jan van Tilborg (Ned). lü. Charly Jochums (Bel), 12. Jan Aling (Ned), 15. Roelof Groen (Ned), 24. Jan Raas (Ned), 53. Hennie Kuiper (Ned) 61. Joop Zoetemelk (Ned), 73. Bert Pronk. De wijze waarop dat ging was allesbe halve boeiend. De halve finales werden gekenmerkt door dubbele fouten op de service. Hoe- Peter Houtman: /topspecialist van Groningen SCHEVENINGEN (ANP) Het plaat- singscomité van het toernooi om de nationale tenniskampioenschappen heeft bij de dames tenslotte juist gekozen. De nummers een et> twee van het schema bereikten daadwerkelijk de finale van het damesenkelspel. Elly Vessies, tweede geplaatst, versloeg de 33-jarige Tine Zwaan met 6-1 6-4 en titelverdedigster Marianne van de Torre won het „jonge renduel” tegen Marcella Mesker: 6-4 6-3. wel zij tien keer op deze wijze een punt inleverde, wist Vessies in de partij tegen Zwaan nog gemakkelijk te zegevieren. Dat was tekenend voor het spelpeil. In de eerste set viel het allemaal nogal mee, tenminste wat betreft de oud-kampioene. Met doortastend tennis liet zij de te trage Tine Zwaan geen kans: 6-1. Eén set winnen zegt echter niets. Zwaan, die de laatste jaren in belangrijke wedstrijden niet meer had verloren van Vessies, kwam terug. Mede dankzij de steeds zwakker wordende opslag van de Beverwijkse, nam Zwaan een voorsprong van 4-2. Het was echter alsof de 33-jarige speelster van Leeuwenbergh niet durfde te slaan. Zij aaide de ballen en kwam daardoor in de slotfase van de tweede set teveel onder druk te staan. Vessies kwam de „opslagperikelen” te boven. „Moeite loos” brak zij de service van haar tegen standster. Op het vierde wedstrijdpunt stelde zij de finaleplaats zeker: 6-4. Na de „oudjes” was het de beurt aan de jongeren, Marianne van de Torre (19) en Marcella Mesker (22), om te laten zien dat het damestennis in Nederland de laatste jaren een hoger niveau heeft bereikt. Daar kwam hoegenaamd niets van te recht. Beiden lieten na afloop weten dat de druk op de „nationale” groter is dan op welk toernooi ook, terwijl er, zeker finan cieel, nauwelijks belangen op het spel staan. Van de Torre: „Het komt geloof ik omdat iedereen zoveel van je verwacht. (Van onze sportredactie) WAGENINGEN Voor Nol de Rui ter betekende de promotie van FC Wa geningen naar de eredivisie een net zo aangename ervaring als voor de club zelf. Niet dat De Ruiter te vinden was in het feestgewoel, dat van Wageningen op die gedenkwaardige avond in juni een groen-witte stad maakte. De nieuwe trainer van de Veluwse vereniging kwam pas tot die conclusie enkele da gen na afloop van de nacompetitie, waarin hij met zijn oude club SC Cam buur tot aan de laatste ronde uitzicht had op een feestelijk slot van het sei zoen. Uitgerekend in Wageningen ging de Friese formatie volledig de mist in en toen hield Nol de Ruiter zich afzijdig van de gebeurtenissen om hem been. Een puur menselijke trek kwam pas enkele dagen later naar boven. De Rui ter: „Het was mijn plicht om te proberen Cambuur zo hoog mogelijk te brengen. We hadden erg hard gewerkt om opti maal voorbereid in de nacompetitie te verschijnen. Dat Cambuur het niet red de, was in eerste instantie een grote tegenvaller voor mij. Voor de naam van een trainer is het goed, dat je een club in de eredivisie brengt. Na de laatste wed strijd was ik dan ook erg teleurgesteld. Ik was wel opgelucht dat de beslissing in Wageningen viel, maar pas na enkele dagen begon ik te beseffen dat het eigen lijk best leuk was dat Wageningen in de eredivisie was gekomen”. Tegen zijn wil werd Nol de Ruiter dus op het paard getild. De opvolger van Frans Korvet, die al bij Wageningen tekende voor het behalen van de perio- detitel, zit inmiddels wel comfortabel in het zadel en heeft geen enkele last van plankenkoorts voor de ongetwijfeld zware race om ook het volgend seizoen in het gezelschap van eredivisieclubs te blijven. Na acht jaar werkzaam te zijn geweest in de eerste divisie (vier jaar Den Bosch en vier jaar Cambuur), be schouwt De Ruiter de eredivisie als een welkome afwisseling. „De situatie bij Wageningen is ideaal. Ik en de spelers en dat geldt voor de meesten beginnen aan iets geheel nieuws en we zijn allen even gemoti veerd om er het beste van te maken. Je GRONINGEN Na tweemaal de boot te hebben gemist in de nacompeti tie had FC Groningen van deze extra promotieronde de buik wel vol. De her kansing voor een eredivisieplaats mag dan erg in de smaak vallen bij het publiek en is daarom voor de vier uit verkoren clubs financieel aantrekke lijk, voor een elftal dat volledig zijn zinnen heeft gezet op de hoogste voet balklasse is de sportieve risicofactor te groot. Al voor de aftrap van het vorig seizoen deden de Groningers eigenlijk afstand van hun abonnement op de nacompeti tie. Ze hadden slechts oog voor het alge hele kampioenschap, nog altijd het meest safe tussenstation naar de eredivi sie. De praktijk wees uit dat FC Gronin gen zich niet had onderschat, want na een vrijwel vlekkeloze competitie logen de cijfers waarmee de titel erg uitbundig werd gevierd er niet om. Het aantal winstpunten (57) betekende een record voor de eerste divisie, de ploeg bezat de minst gepasseerde defen sie in het betaalde voetbal en had de produktiefste schutter in zijn midden. Weliswaar moest Peter Houtman de eer ste plaats delen met Gerdo Hazelhekke (FC Wageningen), de onbetwiste afwer- ker van FC Groningen was elf competi tieduels absent en bereikte dus een ho ger moyenne. Minstens zo belangrijk was de publie ke belangstelling. Over de trouw van zijn aanhang heeft FC Groningen nooit veel te klagen gehad, maar een gemid delde van ruim 9000 in het kampioens jaar brengt zelfs de meeste eredivisie clubs het water in de mond. Vandaar ook het voordelige saldo van een ton aan het eind van het seizoen, ondanks de grote voet waarop FC Groningen leefde. Om de spelersgroep in tact te houden was de clubleiding de laatste jaren be reid fors in de geldbuidel te tasten. Bo vendien zat FC Groningen met vroegere tekorten, waardoor de bankschuld tot 1,3 miljoen is opgelopen. Het is de prijs die voor het succes moest worden betaald. Toch beschouwt FC Groningen zich zelf als een gezonde vis in de troebele voetbalvijver. Tegenover de rode cijfers op de bankrekening staat een aantal (Van onze sportredactie) ENTER. De lamlendigheid heeft de Ronde van Nederland weer stevig in de greep. Na de kleine opleving van donder dag in de rit door de Limburgse heuvels, viel het wielergebeuren gisteren in de vierde etappe tussen Geldrop en Enter weer terug in het vertrouwde ritme van een middelmatige wandelvereniging. Dat de Ier Sean Kelly in de Twentse plaats als overwinnaar naar voren flitste uit een massaspurt, was dan ook slechts van ondergeschikte betekenis. Belang rijk was dat heel duidelijk werd hoe de beroepsrenners hun goed draaiende win keltje in ijltempo naar een volledig bank roet aan het fietsen zijn. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1. Gerrie Kne- temann (Ned) 22.34.15, 2. Ludo Delcrolx (Bel) 3. Gerry Verlinden (Bel) 4. Hennie Stamsnijder (Ned), 5. Bert Oosterbosch (Ned), 6. Henk Lub- berding (Ned) 7. Miel Gijsemans (Bel), 10. Pa trick Pevenage (Bel), 13. Jan Aling (Ned), 14. Roelof Groen (Ned), 16. Hans Langerijs (Ned), 18. Fedor den Hertog (Ned), 20. Jos Schipper (Ned), 29. Joop Zoetemelk (Ned), 42. Hennie Kuiper (Ned). De honderdduizenden toeschouwers, die zich opnieuw langs de route hadden opgesteld, verkeren nu weliswaar nog in de roes van recente Nederlandse succes sen, maar kegen niet bepaald een invitatie voorgeschoteld om in de toekomst nog eens naar een wielerwedstrijd te gaan kijken. „Nergens wordt er zoveel strijd geleverd als in de Ronde van Nederland”, stelde koersdirecteur Nico de Vries ’s morgens voor het vertrek. „Als je alle grote koersen bekijkt is alleen die conclu sie mogelijk”, voegde hij er nog aan toe. Met dergelijke uitspraken poogt de olie- handelaar uit Dordrecht al jarenlang zijn wielerwedstrijd omhoog te praten. Tot nu toe is het echter nooit meer geworden dan een bittere teleurstelling. Zelfs de goedko pe commerciële onzin die De Vries jaar lijks uitkraamt kan dat niet verbloemen. De vedetten komen naar deze etappe koers om zich voor te bereiden op het wereldkampioenschap en wensen zich na genoeg niet in te spannen. De party eindigt vandaag in Steenwijk met een halve etappe en ploegtijdrit. Mis schien dat dan met veel hangen en wurgen nog wel een strijdlustigste renner en ploeg kan worden aangewezen, (prijzen die gis teren niet konden worden uitgereikt, het geen vooral Nico de Vries die persoon lijk de strijdlustigste ploeg aanwijst pijn zal hebben gedaan) kunnen worden aangewezen. Maar als serieus sportevene ment is deze ronde niet meer te redden. Wie na zes jaar Ronde van Nederland die hoop nog koestert, is niet meer dan een onverbeterlijke optimist. Marja Wokke, gespecialiseerd in het super-langeafstandlopen, werd met 35.28.9 de eerste Nederlandse record- houdster op de 10.000 meter. woningen, zodat bij een eventuele liqui datie de hele spelersgroep zeven ton zou moeten opbrengen. „De transferwaarde ligt in werkelijkheid veel en veel hoger. Het is dan ook onjuist om te stellen dat FC Groningen er financieel slecht voor staat”, beweert Renze de Vries, een be middeld varkenshandelaar uit het Drentse Roden, die sinds drie jaar de bestuurlijke bewindvoerder is. Eerst als vrijetijdsmanager, maar nu ook als voorzitter. „Toch streven we er naar de bankschuld drastisch terug te brengen. Binnen vijf jaar mag die hoog uit nog f 300.000 zijn. De gemeente heeft het ons hierbij wel erg moeilijk ge maakt, omdat de subsidie is terugge schroefd”. Als voornaamste geldverschaffer na het publiek besloot de Groninger gemeenteraad onlangs de plaatselijke FC jaarlijks f 181.000 uit te keren. Daar mee werd afgestapt van een regeling waarbij de hoogte van de subsidie aan het toeschouwersaantal was gekoppeld. Die was destijds ingesteld om FC Gro ningen zijn eigen subsidie te laten ver dienen, maar toen door de grote toeloop de uitkering tot boven de drie ton groei de, vond de gemeente dat te gortig. FC Groningen heeft nu de hulp van het bedrijfsleven, inclusief alle midden standers in Groningen en Noord-Dren- the ingeroepen, om wat meer financiële armslag te krijgen. Gespeculeerd wordt op het gunstige image van de enige ere divisieclub in het Noorden. Dat is wel eens anders geweest. Het is FC Groningen bijzonder kwalijk geno men, dat na de degradatie in 1974 achte loos afstand werd gedaan van waarde volle spelers als Hugo Hovenkamp, Jaap Bos, Ab Gritter en Piet Wildschut, ter wijl in dezelfde tijd Dick Nanninga, die als amateur ook in het Oosterpark speel de, werd afgetest. De donkere jaren verdwenen naarma te een nieuwe generatie zich bij FC Groningen ontwikkelde. Een jonge groep, die uit het oosten van het land naar het Noorden kwam. Liefst zeven van hen maakten het vorig seizoen deel uit van het basiselftal: de verdedigers Jack van Loon, Walter Waalderbos en Karel Hiddink, het complete midden veld bestaande uit Jan van Dijk, Henk Veldmate en Theo Keukens en de aan valler Eddy Bakker. Een noordelijke ploeg kan FC Gronin gen dan ook nauwelijks worden ge noemd. Doelman Azing Griever, als 35- jarige de oudste van het elftal, waarvan de gemiddelde leeftijd 24 jaar is, is zo waar de enige Groninger. Doorgewinterde eredivisiespelers telt FC Groningen in feite niet. Sommigen (Van Loon, Waalderbos en Bakker) speelden ooit bij Go Ahead Eagles in de hoogste klasse. Van Dijk eveneens, al was de korte tijd dat hij aan de Devente- naren werd uitgeleend geen succes. Lin kerspits Leen Swanenburg deed bij FC Met recht konden de Nederlanders na afloop de vervaarlijke driesprong als boosdoener aanwijzen. Alleen de jeugdige Rob Ehrens mocht met Koh-i-Noor geen verwijt worden gemaakt. Hij sprong in beide manches alleen verkeerd op de ne gende hindernis, een verraderlijke geel- blauwe oxer. Piet Ray makers, Johan Heins en Henk Nooren zagen veelbeloven de rondgangen in de driesprong verzan den. Nationaal kampioen Piet Raymakers kwam er beide malen met Isocrates zelfs helemaal niet overheen. In de eerste man che weigerde het paard plotseling halver wege dienst waardoor de Astenaar hard handig op de grond terecht kwam. Hij leek daarbij aanvankelijk een ernstige blessure opgelopen te hebben en bleef lange tijd liggen. De schade viel echter mee. „Ik had het hoofd van het paard tegen mijn maag gekregen”, aldus Ray- makers. „Toen kon ik even geen lucht meer krijgen.” In zijn tweede rit was Iso crates het gebeurde kennelijk nog niet vergeten. De dertienjarige bruine ruin weigerde driemaal op dezelfde hindernis. Met Larramy, nu een drietal weken in handen van Johan Heins, had de oud- Europees kampioen in de landenwed strijd toch duidelijk te hoog gegrepen. Ook Larramy had iets tegen de middelste hindernis van de driesprong. In de eerste manche kon de „uitvinding” van par koersbouwer Sieto Mellema na een springfout tenminste nog normaal wor den afgewerkt, in de tweede ronde volgde er een weigering en de tweede keer op nieuw een fout. Shoreline van Henk Noo ren toonde dezelfde angst en was vooral in de tweede manche niet tot rede te brengen. Voor de Canadese ruiters kon de korte toernee door Europa, betaald door de nationale regering als een soort vergoe ding voor de boycot van de Olympische Spelen in Moskou, niet meer stuk. Vooral door het geweldige rijden van de in Euro pa onbekende Mark Laskin kon het Cana dese kwartet, met verder Michel Vaillan court (zilver tijdens de Spelen van 1976 in Bromont), Ian Millar en veteraan Jim El der de gretige concurrentie juist voorblij ven. Laskin kwam met Damuraz twee maal foutloos rond, iets waar verder al leen de Oostenrijker Thomas Fruehmann met Donau en de Brit Nick Skelton met Maybe toe in staat waren. En die mensen wil ik niet teleurstellen. De „nationale” heeft in Nederland vrij veel betekenis. Daarom ben je toch erg ge spannen”. Het was een partij van fouten en niet van de gescoorde punten. Alleen het feit dat Mesker in de hele wedstrijd slechts één keer haar service wist te behouden zegt voldoende over de kwaliteit van het PUNTENKLASSEMENT: 1. Walter Planc kaert (47 pnt), 2. Ludo Delcrolx (46), 3. Gerrie Knetemann (36), 4. William Tackaert (43), 5. Mare Demeyer (30). ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT 1. Post 67.39.18, 2. Jossart, 3. De Bruyne. 4. Wille- kens, 5. De Kimpe, 6. Koopmans.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 15