Opgave Borg r Kritiek op parcourbouwer Knetemann sterke Driesprong tijdens winnaar CHIO Sanders en Van der Torre prolongeren titels ^Elly Vessies raakt sr ge- Profronde nuttige schakel tijdens voorbereiding op WK ,,te zwaar” MAANDAG 18 AUGUSTUS 1980 Terughoudendheid JAN PREENEN i door pauze uit ritme (Van onze sportredactie) Elly Vessies (links) feliciteert Marianne van der Torre met haar tweede Nederlandse titel. I Rob Ehrens komt met zijn paard Kon-I-Noor ten val op de driesprong. UITSLAGEN „Ik heb dit jaar wat teveel gereden.” (Van onze sportredactie) stuk aan het eind te maken. Daarop heb ik de zaak gewijzigd. Tenslotte heeft zij enorm veel ervaring en bouwt zij parkoer sen over de hele wereld. Wie ben ik dan om eigenwijs te blijven? Later had ik daar natuurlijk spijt van. Ik had goed de pest in, dat kan ik je wel vertellen.” Pame- ia Carruthers wuifde alle bezwaren weg. „We hebben het parkoers gebouwd alsof het Olympische Spelen waren”, zei de Britse. „Dan kun je niet met te lichte hindernissen aan komen. Er zijn nog der tien combinaties foutloos over de drie sprong gekomen, dus het was best wel te springen.” SCHEVENINGEN. Het mislukte Ne derlandse kampioenschap tennis heeft gisteren op de METS-banen in Scheve- ningen een passende afsluiting gekregen. Nadat de partijen op de voorafgaande dagen al weinig hadden voorgesteld, suk kelde Marianne van der Torre bij de dames ten koste van Elly Vessies naar haar tweede titel in successie en bleek Huub van Boeckel in de eindstrijd van de „Zij hadden de moeilijkheidsgraad wel onderkend, maar wisten niet hoe de paar den zouden reageren. Het zag er aanvan kelijk niet zo mooi uit. Later hadden de meesten toch in de gaten hoe ze de zaak aan moesten pakken. Voor mij was het gelukkig dat ik achterin zat.” Johan van de Velde tenslotte zegt te rekenen op een „beschermde positie” bin nen de formatie. „Ik heb, dacht ik, in de Tour de France en de Dauphiné Libéré wel bewezen dat de Alpen mijn terrein zijn. Echte conclusies zijn er na deze Ronde van Nederland echter nauwelijks te trekken. Joop Zoetemelk hield zich eveneens op de vlakte. „Nederland wacht een zware taak over twee weken in Sallanches. We moeten niet alleen de titel verdedigen, maar de koers vanaf het begin controle ren. Persoonlijk hecht ik trouwens meer waarde aan de Super Prestige Trofee. Dat is het echte wereldkampioenschap omdat het klassement wordt opgemaakt over de belangrijkste wedstrijden van dit seizoen. Die ene koers is gewoon een loterij.” (Van onze sportredactie) STEENWIJK. Om de coureurs in de Ronde van Nederland tot meer strijdlust aan te zetten, overweegt koersdirecteur Nico de Vries volgend jaar een vergoe- dingenstelstel in te voeren. Door renners die durven aan te vallen financiële belo ningen in het vooruitzicht te stellen, hoopt hij zijn doel te bereiken. Daarmee haalde Post de belangrijkste truien binnen. Immers, dat Knetemann in het oranje zou blijven, stond vrijwel vast met een ploegentijdrit als afsluiting voor de boeg. De formatie onderstreepte do suprematie in de middaguren inderdaad door met ruim driekwart minuut voor sprong op de Belgische ploeg IJsboerke van Ludo Delcroix, tot op dat moment tweede met een kleine achterstand in de algemene rangschikking, te zegevieren. Voor Knetemann was het de derde keer dit seizoen dat hij een etappewedstrijd won. Eerder schreef hij de Ronde van de Middellandse Zee en die van België op zijn naam. De laatste trouwens, net als de Ronde van Nederland, zonder een rit te winnen. „Maar dat vind ik niet erg. Ik speel een beetje resultaatvoetbal,” stelde hij tevreden na zijn triomf. ees de n zijn hij in meens deren, sterke nes en ter- lar- ste- ),96 >es- bij <OU ter ord nstan- ;rland mers, zeker bbele tmoe- ■acht” pun- 103,5 TORONTO, (ANP). Björn Borg heeft het toernooi om de open Canadese tennis titels in Toronto niet gewonnen. De Zweed staakte de strijd in de finale tegen de Tsjechoslawaak Ivan Lendl bij een achterstand van 4-5 in de tweede set, nadat hij de eerste met 6-4 had gewonnen. Lendl kreeg daardoor de eerste prijs, groot ruim 50.000 gulden. In de tweede set meldde Borg, die al eerder over pijn aan zijn rechterknie had geklaagd, de scheids rechter dat hij niet verder kon spelen wegens een knieblessure. Gene Mayer heeft het toernooi van Cle veland gewonnen. Mayer versloeg in de eindstrijd Victor Amaya met 6-2 en 6-1. Amaya had zaterdag in de halve eind strijd van Guillermo Vilas gewonnen, 6-4, 7-6. OVERIGE UITSLAGEN: Herendubbelspel: Wouter Fok/Rolf Thung. Gerbrand Appelboom/ Paul van Geuns: 4-6, 6-2, 7-6 (12-10) en 6-2. DAMESDUBBELSPEL: Marcella Mesker/Ti- ne Zwaan Nora Blom/Jetske van Erven 2-6, 6-3. 6-1. GEMEND DUBBELSPEL: Mesker/Van Boec- kel-Moos/Fok 7-6,6-3. '0 n 3- n P J- 1- e e it ■ian in )ld- len ad, ilo- zan vijf en va- m- in de de »ei- in- rie an >er •n e- a, le 10 3. >e 10 >r 2, ie en an ter en en '0- ve iar ?r- lit er sd de el et ie in )i- u- in et »n n- finish -nigde geaasd ik te ien de )chtig- geko- t mijn noeid- ms de at het n nog ecord- at het naar rijden, fijnte- i nog In alle voorbeschouwingen van Neder landse geselecteerden op het wereldkam pioenschap is dan ook sprake van grote terughoudendheid. Hennie Kuiper kwam maar liefst met een lijst van elf namen op de proppen met daarbij vier Italianen (Moser, Saronni, Baronchelli en Battag- lin), twee Fransen (Hinault en Bernau- deau), twee Belgen (Willems en De Muynck) en drie Nederlanders (Van de Velde, Zoetemelk en Knetemann). „Ik zie mezelf niet bij de favorieten”, stelde hij. Mellema speelde de verwijten gedeelte lijk door naar Pamela Carruthers, de technische gedelegeerde van de internati onale hippische federatie, die zelf enkele jaren de parkoersen van het CHIO in Rotterdam heeft neergezet en Mellema de fijne kneepjes van het vak heeft geleerd. „Ik had de driesprong aanvankelijk an dersom op mijn tekening staan”, zei de grijze Groninger nog onder de indruk van het gebeurde. „Toen zei Pamela dat het haar wel een goed idee leek om het lange Het is dan ook geen wonder dat de nabeschouwingen op deze, moeiteloos door de sterk rijdende Gerrie Knetemann gewonnen, zesde aflevering zich vooral toespitsten op de strijd om de wereldtitel. Want dat er van een werkelijke krachtme ting nauwelijks sprake is geweest, is voor iedereen wel duidelijk. „Wij steken met onze ploeg te ver boven de rest uit”, oor deelde regerend wereldkampioen Jan Raas over het uitblijven van een boeiende strijd om de leiderspositie. „En dan kun je wel grote buitenlandse formaties gaan aantrekken om een evenwichtig veld te krijgen, maar die zullen hier helemaal uitsluitend als voorbereiding rijden. Wij zijn ons er tenminste nog van bewust dat we het publiek iets moeten laten zien”. In die wetenschap zal de Ronde van Nederland, zeker zolang de sterke forma tie van Peter Post als krachtige eenheid blijft opereren, moeten voortploeteren. In hoogtijdagen van de Nederlandse wieler sport, zoals op dit moment, niet zo’n pro bleem want de toeschouwers bleven ook voor een voorbijkruipende groep luid ap- plaudiseren en tijdens de plaatselijke om lopen werd er toch steeds een aardige „Het is duidelijk dat de blokkade van Post moet worden doorbroken,” vertelde De Vries. „In deze ronde hebben we wel gezien dat bij iedere demarrage een jon gen van Raleigh aan het wiel zat. Dat dooft elk initiatief. Ik zou volgend jaar aan elke renner in een kopgroep honderd gulden per minuut voorsprong willen ge ven. Volgens mij moet op die manier de koers gemaakt kunnen worden.” Dit jaar bleef het koersgebeuren, on danks de soms wel erg hinderlijke ingre pen van De Vries en door de overheersing van de Post-birgade, op een laag pitje staan. Gerrie Knetemann finishte zater dag in Steenwij k onbedreigd als winnaar. „Maar zoals wij reden, hadden er acht van onze ploeg kunnen winnen,” merkte hij bescheiden op. Toch kreeg de ronde een sterke win naar. Hennie Kuiper, met wie Knetemann niet bepaald vriendschappelijke banden onderhoudt, zei bewonderend: „Hij was de beste. De hele week heeft hij attent gereden en was hij bij iedere belangrijke ontsnapping betrokken.” Kuiper zelf was nauwelijks zichtbaar: „Wanneer ze in Limburg beginnen, zou ik misschien voor het klassement kunnen rijden. Maar met een vlakke aanloop is dat zinloos. In eigen streek heb ik nog wel iets geprobeerd, maar je krijgt geen meter ruimte.” ROTTERDAM (ANP). Sieto Mellema had het niet meer. Met afgrijzen zag de parcourshouwer van het internationale concours hippique in Rotterdam dit jaar bestempeld tot alternatief van de sterk gedevalueerde ruiterspelen in Moskou in het eerste gedeelte van het individuele hoofdnummer de ene na de andere combinatie neerstorten op de driesprong. Van de eerste twaalf ruiters kwamen de Zwitser Fuchs, de Fransen Nicolas en Cottier en de jonge Nederlander Ehrens op afschuwelijke wijze ten val op de triple bar, waarmee de drievoudige hindernis werd besloten. De laatste halve etappe eindigde op nieuw in een overwinning voor een ren ner uit de ploeg van Peter Post. In de levendige etappe tussen Enter en Steen- wijk ontstond 20 km voor het einde een kopgroep met Leo van Vliet, Guido van Calster, Frank Hoste, Joop Zoetemelk, Jacques Verbrugge, René Wuyckens, Lu do Peeters en René Martens. Óp de finish won Van Vliet de spurt. Hij nam tevens de groene trui over van de Belg Walter Planckaert, die per vergissing niet in de achtervolging was gegaan op de koplo pers. Europees- en wereldkampioen Wiltfang kon na een weigering van Roman ternau wernood overeind blijven en besloot geen herkansing te wagen. De Belg Cuepper en Johan Heins trokken zich schielijk terug bij het aanschouwen van zoveel leed bij mens en dier. Een catastrofe leek nabij. Maar tot grote opluchting van de vele toeschouwers (de tribunes waren met bij na 8000 bezoekers stampvol) en niet in het minst van Mellema, kregen de volgende combinaties meer kijk op de ongebruike lijke afmetingen van de hindernis en ble ven meer valpartijen uit. Zonder verdere problemen kon de Oostenrijker Hugo Si mon uiteindelijk als winnaar van de Gold Cup, een gouden medaille en een bedrag van 8000 gulden worden gehuldigd. In de barrage was hij met Gladstone de meerde re over de Engelsman John Whitaker (tweede met Ryan’s Son) en de Ameri kaanse Melanie Smith (met het in Neder land gefokte paard Calypso). Als enige bleef hij foutloos. Vele vingers priemden beschuldigend in de richting van Mellema, in het dagelijks leven burgemeester van het Groningse plaatsje Stedum. „De driesprong was un fair”, zei Hans-Heinrich Brinckmann, ploegleider van de Westduitse ruiters en in de hippische wereld een autoriteit op het gebied van het bouwen van parkoer sen. „Het tweede stuk was te kort voor twee galopsprongen en te lang voor één sprong.” Henk Nooren, die zaterdagmid dag als enige Nederlander na een span nende barrage een springconcours op zijn naam wist te brengen: „Bij het verkennen van het parkoers hadden we wel allemaal in de gaten dat het krap was. Maar dat het zo zou lopen konden wij ook niet vermoe den.” Winnaar Simon vond dat de ruiters, die in het begin moesten rijden duidelijk in het nadeel waren geweest. STEENWIJK. De profronde van Ne derland mag dan uit puur sportief oog punt opnieuw een teleurstelling zijn ge worden, als voorbereiding op het wereld kampioenschap vormt de etappekoers nog altijd een uiterst belangrijke scha kel. Het kan namelijk bijna geen toeval zijn dat in de laatste vijf jaar, sinds de Ronde van Nederland voor beroepsren ners in ere werd hersteld, maar liefst vier keer de wereldkampioen uitgerekend in die wedstrijd heeft getracht de goede vorm te pakken te krijgen. Voor Hennie Kuiper, Freddy Maertens, Gerrie Knete mann en Jan Raas is de ronde vanaf 1975 dus van onschatbare waarde geweest. heren tegen Louk Sanders zelfs de sim pelste slagen verleerd te zijn. Van het viertal finalisten in de enkelspe len leverde alleen Louk Sanders goed werk af. Dat had tot gevolg dat van Boec kel als een speelbal werd behandeld en in 1 uur en 18 minuten met zegge en schrijve drie games werd afgescheept: 6-0, 6-2, 6-1. Sanders veroverde daardoor niet alleen zijn zevende nationale openlucht-titel (het record staat op naam van Henk Timmer: negen maal kampioen in de periode tus sen 1923 en 1935), maar toonde tevens aan dat de toekomst van het Nederlandse he rentennis minder rooskleurig is dan wordt verondersteld. Ondanks het feit dat hij al 30 jaar is ondervindt hij in het Nederlands kampi oenschap, waarvoor het talent Eric Wil- borts overigens dit jaar op het laatste momént moest bedanken, steeds minder verzet. De tien jaar jongere Van Boeckel kwam niet eens aan de tijd van Frits Don, die het vorig jaar in de finale vijf minuten langer uithield en twee games meer bijeen sprokkelde. En dat terwijl Sanders inter nationaal tot nu toe dit jaar nog minder voorstelt dan in het verleden. Om te voor komen dat hij helemaal uit beeld ver dwijnt heeft hij onlangs de voorkeur gege ven aan een Nederlands satelliettoernooi boven het „Melkhuisje” in Hilversum om op die manier een verdere afgang op de wereldranglijst waarop hij nu 152ste staat, te voorkomen. In Scheveningen had Sanders alleen wat problemen in zijn partij tegen Mar- Anders zal ik andere wegen moeten zoeken. Volgend jaar wil ik in ieder geval meer naar het buitenland. Met mijn 20 jaar moet er nog wel iets mogelijk zijn”, aldus Van Boeckel, die zijn afgang onder meer toeschreef aan de snelheid die door zijn tegenstander werd ontwikkeld: „Ik Springconcours om de internationale Gold Cup (de grote prijs van de Stad Rotterdam): 1 Hugo Simon (Oos) met Gladstone 3/4 strafpunt, 58,6 seconden (in de barrage), 2 John Whitaker (Gbr) Ryan’s Son 4 40,0 (in de barrage), 3 Mela nie Smith (Vst) Calypso 4 42,4 (in de barrage), 13 Henk Nooren (Ned) Shoreline I6V2 Springconcours, tabel a, (lengte parkoers 495 m., 12 hindernissen, 14 sprongen, max. hoogte 1.40 m., toegestane tijd 85 seconden): 1 Francois Mathy (Bel) met Grand Due 0 strafpunten, 59,4 seconden, 2 Heinrich-Wilhelm Johannsmann (Wdl) Sarto 0 61,3, 3 Graham Fletcher (Gbr) Double Brandy 0 61,6, 6 Piet Raymakers (Ned) Isocrates 0 62,6, 8 Jan Tops (Ned) Nargus 0 64,5. Internationaal springconcours, tabel a, om de prijs van het supertrio is (lengte parkoers 450 meter, 12 hindernissen, 14 sprongen, max. hoog te 1,50 m, toegestande tijd 78 seconden): 1 Eric Wauters (Bel) met Rossantico 0 strafpunten, 57,2 seconden, 2 Hugo Simon (Oos) Sorry 0 57,6, 3 Gerd Wiltfang (Wdl) Boyfriend 0 59,3, 12 Piet Raymakers (Ned) Learcos 0 75,8, 13 Rob Eras (Ned) Tomasso 0 77,1. Springconcours a l’américaine is (zoveel mo gelijk hindernissen foutloos springen in 75 se conden): 1 Herve Godlgnon (Fra) met Faro de Biolay 32 punten, 78,9 sec., 2 Hugo Simon (Oos) Landgraefin 32 79,2, 3 Hugo Simon (Oos) Sorry 31 80,6, 6 Rob Ehrens (Ned) M. Pascha 30 77,6, 7 Anton Ebben (Ned) Jumbo Design 30 78,2, 8 Piet Raymakers (Ned) Learco’s 30 78,4, 9 Irma Smul ders (Ned) Stargazer 28 78,0, 11 Rob Eras (Ned) Tomasso 26 76,0. Springconcours, tabel a, (lengte eerste par koers 550 m, 12 hindernissen, 15 sprongen, max. hoogte 1,50 m, toegestane tijd 88 sec., lengte barrageparkoersen 315 m, 6 hindernissen, 7 sprongen, max. hoogte 1,60 m., toegestande tijd 51 sec.): 1 Henk Nooren (Ned) met Opstalan 0 strafpunten 33,2 seconden (in de tweede barra ge), 2 Hugo Simon (Oos) Landgraefin 0 33,8, 3 Nick Skelton (Gbr) Barbarella 0 35,6, 6 Anton Ebben (Ned) Jumbo Design Vz 52,7 (in de eerste barrage), 7 Johan Heins (Ned) Socrates 4 47,8. Afvalspringconcours (lengte 370 m, 8 hinder nissen, 9 sprongen, max. hoogte 1,40 m, toege stane tijd 64 seconden): 1 Edgar Cuepper (Bel) met Symphatico 0 strafpunten in de finale, 2 Piet Raymakers (Ned) Learco 8 strafp. in de finale, 3 Willy Melliger (Zwi) David, en Walter Gabathuler (Zwl) Game Toy. Van der Torre. De Rotterdamse spreidde het spel in eerste instantie goed, lokte de negen jaar oudere Vessies regelmatig naar het net en verraste haar dan met lobs. Tot 6-2, 2-0 pakte die tactiek goed uit. Daarna viel ze echter plotseling stil en begon ze „enthousiast” deel te nemen aan het fouten-festival dat de Beverwijkse tot dat moment alleen organiseerde. Van der Torre bleek opeens uiterst kwetsbaar. Ze inde in die tweede set geen game meer (2-6) en had het aan een pauze van 10 minuten te danken dat zij zich alsnog tot winnares kon uitroepen. Ves sies: „In het buitenland wordt er helemaal niet meer gerust tussen de tweede en de derde set. Ik had me er ook helemaal niet meer op ingesteld. Had ik het geweten dan had ik andere kleren meegenomen. Nu raakte ik door die tien minuten rust hele maal uit mijn ritme. Ik stortte helemaal in elkaar en kon me geen moment meer concentreren. Die bal zag ik eenvoudig niet meer.” Door de terugval stapelde het aantal dubbele fouten zich op tot tien en kon Uitslag vijfde en laatste etappe van Enter naar Steenwijk over 109 km: 1. Leo van Vliet (Ned) 2.12.45, 2. Guido van Calster (Bel) z.t., 3. Frank Hoste (Bel) z.t., 4. Joop Zoetemelk (Ned), 5. Jacques Verbrugge (Ned), 6. Roelof Groen (Ned), 7. René Wuyckers (Bel), 8. Ludo Peeters (Bel), 9. René Martens (Bel) allen z.t. als Hoste, 10. Frans van Looy (Bel) 2.14.7, 18. Wies van Dongen (Ned), 33. Hennie Kuiper (Ned). Dagploegenklassement: 1. Post 6 uur 39 min 50 sec., 2. De Bruyne 6.40.03, 3. De Kimpe 6.40.59, 4. Lefèvre 6.41.12, 5. Jossart 6.41.12. Uitslag ploegentijdrit 20 km: 1. Post 22.03, 2. Jossart 22.48, 3. De Bruyne 22.49, 4. De Kimpe 23.03, 5. Koopmans 23.12, 6. Willekens 23.32. Einduitslag algemeen klassement: 1. Gerrie Knetemann (Ned) 25.10.25, 2. Ludo Delcroix (Bel) op 57 sec., 3. Gerry Vertinden (Bel) op 2.45, 4. Hennie Stamsnijder (Ned) op 3.02, 5. Leo van Vliet (Ned) op 3.58, 6. Bert Oosterbosch (Ned) op 5.06, 7. Sjaak Verbrugge (Ned) op 5.19, 8. Henk Lubberding (Ned) op 5.22, 9. Roelof Groen (Ned) op 5.22, 10. Patrick Pevenage (Bel) op 6.17, 12. Hans Langerijs (Ned) op 6.24, 17. Jan Aling (Ned) op 6.43, 27. Joop Zoetemelk (Ned) op 10.56, 46. Hennie Kuiper (Ned) op 14.02. Einduitslag ploegenklassement: 1. Post 74.40.58, 2. Jossart op 2.14, 3. De Bruyne op 7.59, 4. Willekens op 12.43, 5. De Kimpe op 17.38, 6. Koopmans op 17.53. Einduitslag puntenklassement: 1. Leo van Vliet 53 punten, 2. Planckaert 52, 3. Delcroix 48, 4. Hoste 44, 5. Van Calster 40. akkoord kon bereiken met de tennisbond. („Men hield zich niet aan de mondelinge afspraken”), waardoor hij al zijn reizen naar het buitenland zelf moet bekosti gen: „Ik had ook wel meer willen onder nemen, maar dan moet je wel het geld er voor hebben. Misschien dat ik in oktober weer met de bond om de tafel ga zitten en alsnog overeenstemming bereik.” Van der Torre, zonder dat ze zich krach tig behoefde te herstellen, alsnog met 6-1 winnen. De bescheiden winstpremie van 750 gulden waarvoor Van der Torre door de geringe belangstelling bij de dames maar drie partijen behoefde te spelen, was in dit gevel uitstekend op de presta tie afgestemd. De enige die zich te kort gedaan mocht voelen was Louk Sanders. Hij ontving 1000 gulden en merkte daarover op: „Het zou normaal zijn als dat bedrag in deze tijd werd opgeschroefd tot bijvoorbeeld 2500 gulden. Ik voel me echter niet de aangewezen persoon om in dit opzicht als voortrekker te dienen.” tin Koek die hem een set afhandig maak te. Voor het overige was Sanders de so list, die onverstoorbaar zijn programma afwerkte zoals zaterdag in de halve fina le tegen Gorter: 6-2, 6-3, 6-4. Omdat Van Boeckel in diezelfde fase van het toer nooi Schapers kleineerde (6-1, 6-3, 6-1)- leek een spannende finale in het ver schiet te liggen. In werkelijkheid was echter slechts bij hoge uitzondering sprake van een wed strijd. Van Boeckel liet de simpelste opga ven onopgelost en kwam Sanders tege moet door de bal keurig in diens richting te spelen en bleek zelfs niet in staat om zijn werk af te maken. „Je doet niets, je bent niet bezig”. Op die manier probeerde hij zichzelf op de baan op te peppen en over de moeilijkheden heen te zetten, zo als hij dat in december nog had gedaan in de finale van het indoor-kampioenschap in Goirle. Toen sloeg hij drie wedstrijd- punten van Sanders weg en zette hij een partij die bij 1-6, 2-4 verloren leek, alsnog in winst om. Ditmaal bleef hij nadrukkelijk de rol van de verliezer vertolken van wie San ders na afloop zei: „Van Boeckel heeft het hele toernooi al minder gespeeld dan hij kan, maar vanmiddag lukte hem helemaal niets. Maar wat wil je ook? Hij heeft veel te weinig internationale ervaring. Op deze manier is hij helemaal verkeerd bezig. Hij heeft gekozen voor het professionalisme, maar hij doet veel te weinig. Van Boeckel pareerde die aanval door er op te wijzen dat hij dit jaar geen finale uit de doos getoverd. Of dat vol doende is om in een periode van terugval overeind te blijven, is een vraag. En dat die terugval komt, staat wel bijna vast. Het aanstaande wereldkampi oenschap is voor de Nederlandse wieler sport dan ook erg belangrijk. Na twee wereldtitels is het publiek verwend en wordt het als vanzelfsprekend aangeno men dat ook een derde regenboogtrui haalbaar moet zijn. „Voor het publiek kan dat een enorme domper worden”, geeft Gerrie Knetemann (nu al voor de tweede keer winnaar voor de Ronde van Neder land) toe. „Voor ons ligt dat anders. Wij weten hoe moeilijk het is om dat te wor den. Ik geloof dan ook niet dat er een Nederlandse wielrenner is die naast zijn schoenen is gaan lopen na al die suc cessen.” Een derde Nederlandse wereldtitel-op- rij zou dan ook een uitzonderlijke gebeur tenis zijn. In de geschiedenis is het nog maar twee keer voorgekomen dat een land drie jaar' achtereen de regenboogtrui veroverde. Italië deed het van 1930 tot en met 1932 met tweemaal Alfredo Binda en Learco Guerra, België presteerde hetzelf de in de jaren 1948 tot en met 1950 toen Briek Schotte twee keer en Rik van Steen bergen het wereldkampioenschap vero verden. heb mij voorgenomen om in een hoog tempo te spelen, omdat me dat wel ligt, maar vanmiddag lag dat tempo veel te hoog.” Bij de dames leek daarentegen nogal eens sprake van een langzaam-aan-actie, waarin de nervositeit van Vessies de ga rantie leek voor een eenvoudige overwin ning van de vandaag 19 jaar geworden

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 13