BANDENPROBLEMEN KOSTEN JABOUILLE BIJNA DE ZEGE IN GP VAN OOSTENRIJK In V( OVERWINNING IN FINLAND Gi jei TRIOMF RHETT VAN TRIGT Edwin Kooijman weer opvallend Petra Polman R aan de leiding T BI h( Jc Succes Lebbink Buitenzorg kampioen bij dravers Schaakploeg: kleine kans paardenkoersen op finalegroep ij r V •- M MAANDAG 18 AUGUSTUS 1980 14 MA rassisi a zate ach1 Ned kam degi tere ten l 5 I Het leek wel of ik op eieren reed V Sterk slot Van der Ven Wildschut zwemt naar recordtijd Petra Polman sterke start. k Eerder hadden de Haarlemmers Wim Otte en Jan van Wijk de koersen van de fieuwelingen en junioren op hun naam gebracht én was Ben Jansen uit Bleiswijk in de strijd van de veteranen aan de winnende hand gebleven. Het wielerfeest in de Waarderpolder, waarvan de organisatie in handen was van het 45-jarige Excelsior, werd ’s mor gens vroeg ingezet met een koers voor nieuwelingen. Alle ontsnappingen leden daarin door het hoge tempo schipbreuk. lem. JUNIOREN: 1. J. van Wijk; 2. R. Martens, beiden haarlem; 3. M. Stuiver, Zwanenburg; 4. R. Vroom, Haarlem; 5. R. Breeman, Amsterdam. Nationaal kampi oen Ab Harren uit Haarlem werd zesde. AMATEURS: 1. R. van Trigt, Hillegom; 2. J. Kieftenburg, Wervershoof; 3. J. de Bie, Haarlem; 4. G. Groenewegen, Amster dam; 5. H. v.d. Putte, Santpoort; 6. H. de Vries, Haarlem; 7. K. Teeuwen, De Zilk; 8. D. Baas, Oudkarspel; 9. P. Eyking; 10. H. Kuipers, beiden Haarlem. In het Finse Hyvinge kwam ook Benny Wilken tot goede prestaties. Hij eindigde in de eerste manche op de zesde plaats en in de tweede op de vijfde. In de strijd om de manche-overwinningen kwam de cou reur uit Nieuw-Schoonebeek niet voor. Daarin speelde Kees van der Ven een hoofdrol. Hij behaalde de zege in de eerste Jabouille gaat na de start Reutemann. Piquet en de overige coureurs voor. Niet zichtbaar Alan Jones en René Arnoux, die voor Jabouille rijden. Renault 1.26.15,73. 2. Alan Jones (Aus) in Willi ams, op 0,82 sec. 3. Carlos Reutemann (Arg) in Williams op 19.36 sec. 4. Jacques Lafitte (Fra) in Ligier, op 42.02 sec. 5. Nelson Piquet (Bra) in Brabham, op 1.02.81. 6. Elio de Angelis (Ita) in Lotus, op 1.14.97. 7. Villeneuve (Can) in Ferrari, op 1 ronde. 8. Arnoux (Fra) in Renault, op 1 Braziliaan Piquet heeft in het algemeen klassement 71 punten. Lammers die in Oostenrijk zevende werd bezit 63 punten. HA?’ voor a bochtt zaterd Zwam ruime Lent. De uitslagen: NIEUWELINGEN: 1. W. Otte, Haarlem; 2. A. Kroon, Volendam; 3. A. Kooiman, Beverwijk; 4. E. Martens, Haarlem; 5. M. v.d. Meulen, Purmerend. De Haarlemmers Eddy Poell, Erik Vene- ma, Carlos Kalter en Peter Stevenhagen werden respectievelijk zesde, achtste, ne gende en tiende. VETERANEN: 1. B. Jan sen, Bleiswijk; 2. L. Hagman, Amster dam; 3. C. Kouwenhoven, Leidschendam; 4. T. Krabbé, Amsterdam; 5. A. Bogaard, Haarlem; 6. H. Buis, Vijfhuizen; 7. J. v.d. KOOG AAN DE ZAAN. De Devente- naar Gert-Jan Lebbink heeft twee kano- tltels behaald tijdens de Nederlandse kampioenschappen op de sprint en de lange afstand. Hij zegevierde in de k-1 over 125 meter in 25,7 seconden, zeven tiende seconde sneller dan de nummer twee, Jan Baayens. Met Bram Muusse, Stevens en Daman haalde hij de titel op Verd Saskia stra-Ge horst-F Schuit: veld/Zi Jong/N Booms Sandei van Hé van G< Carla 2; GD Bruggf H hou tot Ooi op Uitslagen: Krommenie: 2000 m vrije slag he ren: 1. E. Kooyman HPC 24.02.1, 2. A. Cornet HPC 24.43.6, 3. J. Houwaart HPC 24.44.5 3000 m vrije slag heren: 1. E. Kooyman HPC 36.10.3, 2. A. Cornet HPC 38.03.7, 3. J. Houwaart HPC 38.04.3. Bussioo: heren: 2000 m vrije slag: 3. M. Modder Njord 24.09.7 2000 m schoolslag: 1. R. Phaff Njord 32.02,4, 2. H. Jansen Tolhekke 32.02.8, 3. H. Hommes Njord 32.03.9. Dames: 2000 m vrije slag: 2. B. van Poecke Njord 26.09.5. 2000 m schoolslag: 1. M. Phaff Njord 34.24.1, 2. Willemse Njord 34.24.1. BL hoek avon teger derla He stadi uur. Si van San wee ver< de De clul van OVE Marco het d( ganisc nooi. 1 beslis: bert 8 het la Denni Et Roo reet Blo< van kan „wi< lijk hoo slag 6, L Bloi B Toen Kieftenburg met steun van de ge dubbelde Wim Koene aan de haal ging, konden alleen Rhett van Trigt en John de Bie die aanval pareren. De drie aanvoer ders bleven in het verdere verloop buiten schot en in de beslissende sprint trok Van Trigt met een paar lengtes verschil aan het langste eind. Door het vele zwoegen van Zilkenaar Karei Teeuwen op het tweede plan werden de andere koplopers nog door een stel achtervolgers ingelopen en grepen naast de vetste prijzen. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. Na een ware slijtageslag heeft de Hillegommer Rhett van Trigt de ronde van de Waarderpolder voor ama teurs in zijn voordeel beslist. Samen met Jos Kieftenburg uit Wervershoof en plaatselijk favoriet John de Bie, een dag eerder voor eigen publiek winnaar in de Ronde Hartje Haarlem, had hij zich van een aanvankelijk negen man sterke kop groep op het voorplan weten te handha ven. In de beslissende eindsprint hield Van Trigt zijn twee overgebleven vlucht- makkers gemakkelijk op afstand. maar zowel op de twee als drie kilometer vrije slag was Arnoud Cornet zijn clubge noot Houwaart op de laatste meters te snel af. Op de schooslag bij de heren lijkt Mare Hommes van Njord langzamerhand het juiste langebaanritme te pakken te krijgen, hij eindigde op de 2000 meter slechts met 1,5 seconde achterstand op winnaar en clubgenoot Ron Phaff als der de. Verrassend bij de dames op de schoolslag was de nederlaag die Ria Wil lemse leed tegen clubgenote Marjolein Phaff in de eindsprint. Hoewel beide da mes in dezelfde tijd finishten was de eer ste nederlaag van Ria Willemse in dit seizoen een feit. De uitslagen zijn: heren k-4 (10.000 meter): 1 DKV/Zwetplasser/Geuzen (Lebbink, Muusse, Stevens, Daman) 39.58,0. 2 De Geuzen (Reit- meier, Willems, Roorda, Baayens) 40.30,0. K-2 (125 m): 1 Harry Bax/Lo Jacobs (Zwetplassers) 23,3 sec. 2 Gert-Jan Lebbink/Bram Muusse (DKV) 24,0. 3 Jan Baayens/Martin Willems (De Geuzen) 24,4. K-1 (125 m) 1 Lebbink (DKV) 25,7 sec. 2 Baayens (De Geuzen) 26,4. 3 Ron Stevens (Quo Vadis) 26,6. K-4 (125 m) 1 De Geuzen (Reismeier, Roorda, Willems, Baayens), 2 Quo Vadis (Stevens, Bunschoten, Stevens, Boeke- Dames K-1 (125 m): 1 Ineke Bakker (Viking) 31,5 sec., 2 Marijke Kegge (Beatrix) 32,1 sec., 3 Ans Stormink (DKV) 32,5. K-2 (125 m) 1 Bakker/ Kegge (Viking/Beatrix) 28,5 sec. 2 Edith Hittin- ger/Maijan Hol (Trekvogels/KVS) 30,1. 3 Thea De grote prijs van Oostenrijk, bezocht door nauwelijks 40.000 toeschouwers, is in feite een kleurloze optocht geworden. In teressant was alleen het optreden van René Arnoux. De Franse Renault-cou- reur, die tijdens de trainingen de snelste tijd noteerde onmiddellijk gevolgd door zijn stalgenoot Jabouille, moest drie keer tijdens de race naar de pits om banden te verwisselen. Desondanks eindigde de Re- nault-kopman op de achtste plaats en reed hij na zijn derde terugkeer een nieuw ronderecord op het 5940 meter lange traject. Tot zijn eerste pitsstop voerde Arnoux het veld aan. De bliksemstart van Jones, die vanaf de tweede lijn naar de kop oprukte en daardoor Arnoux op achter stand zette, had hij in de derde van de vierenvijftig ronden hersteld door de Aus traliër te passeren. Kort daarop ging ook Jabouille Jones voorbij, zodat nog voor dat er tien ronden gereden waren twee Renaults aan het hoofd van het veld reden. In de 21e ronde was het eerste opont houd voor Arnoux. Dertig seconden in de pits om zijn door de hoge snelheid versle ten banden te verwisselen wierpen hem terug naar de tiende plaats. Voor Renault vormde dat geen probleem. Jabouille nam de kop over en breidde zeer regelma tig zijn voorsprong op de twee Williams- bolides van Jones en Reutemann uit. Met nog 10 ronden te rijden bedroeg de voorsprong van Jabouille ruim 11 secon- Zes formule 1-coureurs zijn zaterdag bestraft met een geldboete van 5000 Oostenrijkse shil ling (zo’n 700 gulden). De zes - Patrese, Cheever, Rebaque, Pironi, Arnoux en Fittipaldi - hadden vrijdagmorgen na het ongeluk met Jochen Mass verzuimd het Zeltweg-circuit vrij te maken. Zij negeerden de door de circuitbaas uitgestoken rode vlag. DEN HAAG. Het 41ste kampioen schap van Nederland voor dravers is zondag op de renbaan Duindigt ge wonnen door de oud-der by winnaar Monty Buitenzorg, met in de sulky de Limburger Sjeng Hendrikx. Gestart vanuit het tweede gelid, volg de de bruine hengst in vierde en vijfde positie het tempo dat werd aangegeven door Prizefighter, met de Hilversumse Maria Poort in de sulky. Deze combi natie hield een bijzonder hoog tempo aan. De grote favoriet, Nanouk, met Pikeur Martin Vergay nestelde zich achter de leider. Daarachter volgden de Amerikaanse hengst Snegem Tel star (Bert van Dooyeweerd), Orlava Dear (Piet Smit) en Monthy Buiten zorg. In het laatste rechte stuk nam Nanouk echter gedecideerd de leiding over, en leek op de winst af te stevenen. Het pakte toch anders uit. De dode lijk vermoeide Prizefighter week van zijn lijn. De opening die hierdoor aan de railing ontstond maakte de weg vrij voor Monty Buitenzorg. Met een enor me eindsprint achterhaalde hij een paar meter voor de eindstreep de lei dende Nanouk. Met een halve lengte voorsprong versloeg Monty Buitenzorg uiteindelijk Nanouk, die nog maar net voor Orlaya Dear door de finish ging. De grote afwezige was Speedy Voli- ta. De kampioen van 1977, 1978 en het vorige jaar is nog steeds herstellende van een blessure aan de hersenen. Uitslag kampioenschap van Nederland voor dravers: 1. Monty Buitenzorg (J. Hen drikx) 2600 meter met een kilometertijd van 1 minuut en 18,6 seconden, 2. Nanouk (M. Vergay), 3. Orlaya Dear (P. M. Smit). HYVINGE (ANP). Motorcrosser Kees van der Ven beleeft een sterk slot van het seizoen. Na zijn zege in Hengelo in de Grote Prijs van Nederland schreef hij in Hyvinge de Finse Grand Prix op zijn naam. Door dit resultaat rukte Van der Ven op naar de tweede plaats in het klassement om het wereldkampioen schap in de 250cc-klasse. De wereldtitel werd overigens veertien dagen geleden in het Amerikaanse Unadilla door de 19- jarige Belg Georges Jobe al veroverd. Met nog twee manches te rijden zal Van der Ven met de Bulgaar Rangelov moe ten duelleren om zilver en brons. Het verschil tussen beide coureurs bedraagt 16 punten in het voordeel van de Neder lander. ZELTWEG(ANP). Jean-Pierre Ja bouilie heeft op de Österreichring in Zelfweg de grote prijs van Oostenrijk voor formule 1-coureurs gewonnen. De overwinning betekende voor de 37-jarige Fransman de tweede GP-zege, na de Gro te Prijs van Frankrijk vorig jaar, in zijn carrière. Jabouille, die in een Renault reed, had op de eindstreep 82/100e secon de voorsprong op de Williams, bestuurd door de Australiër Alan Jones. Door dit resultaat vergrootte Jones zijn voor sprong in het tussenklassement voor het wereldkampioenschap. Na elf van de vijftien races heeft Jones elf punten voorsprong op Nelson Piquet, die in Zelf weg vijfde werd. den. Even leek het erop of de 37-jarige Parijzenaar in het zicht van de finish naast de zege zou grijpen. Een situatie, die hem meer overkomen is in dit seizoen. Van de voorgaande tien races reed hij er slechts één uit. Negen keer moest hij opge ven door pech, waarvan drie in riante positie. Vier ronden voor het einde was de voorsprong gehalveerd. Bandenproble men dwongen Jabouille zijn snelheid (Van onze zwemmedewerker) ENKHUIZEN/KROMMENIE/APELDOORN. Afgelopen weekeinde was het op treden van de Haarlemse zwemmers van Njord en HPC in het buitenwater weer van aparte klasse. Vooral de wijze waarop Njord-zwemster Monique Wildschut zich op Nederlands langste zwemwedstrijd de 25 kilometer Usselmeermarathon van Stavo ren naar Medemblik manifesteerde, getuigde van haar bijzondere kwaliteiten op dit gebied. Slechts een minuut moest zij toegeven aan marathonspecialist Joop Lam van de Otters maar haar tijd van 4 uur en 49 minuten betekende een verbetering van 10 minuten van haar record dat zij vorig jaar vestigde. Op de kortere zwemafstanden in het buitenwater greep zoals langzamerhand gebruikelijk is de HPC-er Edwin Kooy man twee overwinningen op de vrije slag in Krommenie terwijl zijn clubgenoten zich ook niet onbetuigd lieten door de overige ereplaatsen voor zich op te eisen. De Njord-troeven op de schoolslag contro leerden zowel bij de dames als de heren zaterdag in het Recreatiepark Bussioo volledig het deelnemersveld. Onder gunstige omstandigheden gingen zaterdagochtend vroeg in het Friese Sta voren de deelnemers te water voor de zeer zware zwemtocht naar het Westfriese vas teland. Joop Lam van de Otters uit Naar den nam van meet af aan de kop gevolgd op 500 meter door Njord-zwemster Moni que Wildschut. De wedstrijd leek in een vroeg stadium reeds beslist te zijn maar in het zich van de haven van Medemblik bleek Monique Wildschut nog over een geweldig eindschot te beschikken. De zwemmer uit Naarden viel ver terug in slagentempo terwijl Monique Wildschut nog genoeg reserve had om haar tempo te verhogen. In de haven van Medemblik werd het publiek getracteerd op een ener verende finale waarin de Njord-zwemster een hoofdrol speelde. Toen Joop Lam na 4.48.00.- aantikte, hetgeen een nieuw re cord betekende, bleek oud-recordhoud- ster Wildschut haar grote rivaal op 75 meter genaderd te zijn. Weinig zwemmers kunnen zoveel overwinningen in een seizoen op hun ere lijst bijschrijven als de HPC-er Edwin Kooyman. Het afgelopen weekeinde was hij in Krommenie zijn concurrentie weer tweemaal te snel af. Opvallend was de spannende strijd tussen de beide HPC-ers Arnoud Cornet en Jim Houwaart die el- drastisch te verminderen. Twee ronden voor het einde zag hij Jones in zijn spiegel. Het verschil bedroeg 1,93 seconde. Een ronde later, met nog 5940 meter voor de boeg, lag Jones op dertig meter. De span ning was te snijden. Jabouille, die in de laatste ronden zijn team in de pits met de vuist kenbaar had gemaakt dat hij met zware problemen kampte, nam het risico de snelheid op te voeren. De banden hiel den het: de zege was voor Renault met Jabouille. Na afloop vertelde Jabouille dat hij de laatste ronden enorme vibraties in de wa gen had gevoeld. „Ik had het gevoel dat ik op eieren reed. Ik vroeg me af of ik niet moest stoppen. Ik ben doorgegaan omdat de overwinning zo dichtbij was. Had de race een ronde langer geduurd, dan had ik het wel kunnen vergeten. Dat had de wagen nooit gered. De banden waren op, totaal versleten”. Jan Lammers wist zich niet te kwalifice ren tijdens de training. De Nederlandse Ensign-coureur legde de trainingsronde af in 1 minuut 36,04 seconden, 33-honder- ste seconde langzamer dan de Brit Nigel Mansell, die zich als 24e nog net voor de wedstrijd kwalificeerde. De Westduitse coureur Hans Joachim Stuck heeft Jan Lammers van de koppo sitie verdrongen in de pro-carseries. Stuck die als tweede eindigde achter de DE LIER. In het toernooi om de wereldtitel dammen voor dames dat in de Lier wordt gehouden heeft de Neder landse kampioene Petra Polman de lei ding genomen. Zij had het in de openings- ronde niet al te moeilijk tegen de Belgi sche Lizzy Verheyen (2-0). Gisteren for ceerde zij in haar tweede partij tegen de Amstelveense Mieke Heitmeier op fraaie wijze voordeel die haar opnieuw een win nende positie bracht. De uitslagen van de eerste ronde: DAMES: Yvonne Bonnefoy (Fra)-Jelena Michailovskaja (Sov) 0-2, Ella Samofalova (Isr)-Ljoedmilla Sotsjnenko (Sov) 0-2, Jellena Altsjoel (Sov)-Ray- monde Barras (Fra) 2-0, Petra Polman (Ned)- Lizzy Verheyen (Bel) 2-0, Mieke Heitmeier (Ned)-Yvonne Hupez (Bel) 2-0, Eefje Nieuwen huizen (Ned)-Barbara Graas (Ned) 1-1. Tweede ron4e DAMES: Michailowskaja-Bar- ras 1-1, Sotsjnenko-Altsjoel 1-1, Bonnefoy-Sa- mofalova 1-1, Verheyen-Graas 0-2, Hupez-Nieu- wenhuizen (uitgesteld), Polman-Heitmeier 2-0. STAND: 1. Polman 4 punten. 2. Altsjoel, Sotsj nenko, Michailowskaja en Graas 3. 6. Heitmeier 2, 7. Nieuwenhuizen 1 (uit 1), 8. Bonnefoy, Bar ras, Samofalova 1 (uit 2), 11. Hupez 0 (uit 1), 12. Verheyen 0 (uit 2). manche na een verwoed gevecht met de Fin Matti Tarkkonen, die met nog geen seconde achterstand als tweede de streep passeerde. In de tweede manche waren drie rijders betrokken bij de strijd om de overwinning. De Belg Laquaye won voor Van der Ven op 8/10e seconde, die op zijn beurt op 6/10e gevolgd werd door de Tsjech Falta. Na twee wedstrijden voor de Neder landse titel motorcross in de halve-liter- klasse leiden Gerard Rond en Toon Kars- makers met beiden 114 punten. Karsma- ker kwam zondag op gelijke hoogte door beide manches in Oss te winnen. Het internationale motorwegracesei- zoen gaat een interessante finale tege moet. In drie van de zes klassen valt de beslissing voor het wereldkampioenschap in de laatste race, aanstaande zondag op de voor motorsport onveilige Nürnburg- ring in West-Duitsland. In Brno veroverde de Italiaan Pier-Paolo Bianchi de titel in de 125cc-klasse. Hij werd de derde kampi oen van dit seizoen achter de Westduitser Anton Mang in de 250 cc en de combinatie Taylor/Johansson in de zijspannen. Mang was in de Grote Prijs van Tsje- choslowakije bijzonder succesvol. De Westduitser behaalde zowel in de 250cc- als in de 350cc-klasse de zege. In de laatste klasse werkte hij zich door dit resultaat op naar de gedeelde eerste plaats in het klas sement. Met nog een race te rijden voeren Mang en de Zuidafrikaan Jon Ekerold, winnaar van de TT in Assen en tiende in Brno, het veld aan met 48 punten. In de 125cc-klasse viel de beslissing ten gunste van Pier-Paolo Bianchi. De vijfde plaats leverde de tweevoudige wereld kampioen (1976 en ’78) voldoende punten voor de derde titel op. Winnaar werd de Fransman Bertin. In de zijspannen kwamen Egbert Streu- er en Johan van der Kaap tot de vierde plaats. Door deze prestatie schoof de As ser combinatie in het klassement een plaatsje op, van de vijfde naar de vierde. Bij afwezigheid van de wereldkampioe nen Taylor en Johansson werd de zijspan- ronde. 9. Rebaque (Mex) in Brabham, op 1 ronde. 10. Fittipaldi (Bra) in Fittipaldi, op 1 ronde. Stand om het wereldkampioenschap: 1. Jones 47 punten. 2. Piquet 36. 3. Reutemann 30. 4. Lafitte 28. 5/6 Pironi en Arnoux 23. 7. Jabouille 9. I WASSENAAR. De uitslagen van zondag op Duindigt gehouden koersen zijn: Een massalde eindsprint moest het pleit beslechten en daarin toonde Wim Otte van de organiserende club zich de snelste. Hij kwam daarmee tot zijn zeventiende zege van dit seizoen. Ook in de koers van de veteranen wist niemand een beslissende voorsprong te nemen en draaide het uit op een eindsprint. De Zuidhollander Ben Janpen uit Bleiswijk bleek daarin de rap ste! In de strijd van de junioren namen de Haarlemmers Jan van Wijk en Ragnar Martens bijna één minuut voorsprong. De strijdvaardige Van Wijk ontdeed zich in de laatste ronde van zijn vluchtmakker en ging onbedreigd als triomfator over de eindstreep. In het hoofdnummer van de amateurs vormden Kieftenburg, Kuipers, De Bie, Van Trigt, Vermeulen, Wille, Mooy, Vis- scher en Louis Ruiter al vrij spoedig een kopgroep en die heeft in grote mate het verdere verloop van de koers beheerst. De uitslag van de race om de grote prijs van Oostenrijk is: 1. Jean-Pierre Jabouille (Fra) in NOORDWIJKERHOUT. Het verlies van de Nederlandse ploeg tegen Tsjecho- lowakije in groep 3 van het schaaktoer nooi voor visueel gehandicapten in Noordwijkerhout, heeft de kansen om de finalegroep a te bereiken sterk geredu ceerd. Op de vierde plaats staand, zal Nederland vandaag met grote cijfers van Israel (tweede) moeten winnen, wil het nog een kans maken op die finalegroep. Opst-Duitsland heeft zich met twaalf en een halve punt in deze groep al geplaatst. Zowel de Sovjet-Unie (groep 1) en Joego slavië (groep 2) heeft zich al verzekerd van een finaleplaats. De uitslagen van zaterdag: DERDE RONDE groep 2: Engeland-Frankrijk 4-0. Groep 3: West- Duitsland-Denemarken 21/2-1/2 VIERDE RONDE: GROEP 1: Zweden-Bulga- rije 0-4. Zwitserland-Hongarye 0-4. Spanje-Sov- jet-Unie 1/2-3V2. STAND: 1. Soviet-Unie 14 pnt., 2. Hongarije 10'/2, 3. Bulgarije 9*72, 4. Spanje 7, 5. Zweden 6'/2, 6. Zwitserland 1/2. GROEP 2: Finland-Engeland l1/a-21/S, Polen- Joegoslavië 1-2+1 afgebroken partij. STAND: 1. Joegoslavië 13’/2 1 afg., 2. Polen 8+1 afg., 3. Engeland 7, 4. Finland 21/2, 5. Frankrijk 0. GROEP 3: Noorwegen-Israel Neder- land-Tsjecholowakije 1-3, lerland-Oost-Duits- land 0-4. STAND: 1. Oostduitsland 12V2, 2. Israel 10, 3. Tsjechoslowakije 902, 4. Nederland 8*/2, 5. Noorwegen 5, 6. Ierland 3. GROEP 4: België-Italië 2-2, Denemarken-Ver enigde Staten i/2-31l2, Oostenrijk-West-Duitsland 2-2. STAND: 1. Verenigde Staten 12’/2, 2. Oosten/ rijk 12, 3. West-Duitsland 11, 4. België 5*/2, 5. race gewonnen door de Zwitserse Biland en Waltisperg. Johan van de Wal en Bert Struik zijn in de 24 uur van Luik op de twaalfde plaats in een veld van 32 combinaties geëindigd. Het Nederlandse duo voltooide op een Honda op het circuit van Francorchamps in het etmaal 387 ronden. Winnaars wer den de Fransen Fontan en Moineau, die 421 rondjes draaiden. Randy Mamola zal op 14 september op het circuit van Zandvoort uitkomen in de Olof-wegraces. De Amerikaanse Suzuki- rijder, die momenteel tweede staat in het algemeen klassement om het wereldkam pioenschap in de 500cc-klasse, zal in de badplaats concurrentie ondervinden van onder andere zijn landgenoot Kenny Ro berts, Wil Hartog en Jack Middelburg. In nooi v en me finale nam l hij eei tijdsgi de Os! de ze: uitgro te zier. Bij de Vera moeili Eerde: zestiei den k aan h; 3-6. I overtt: dingei veertii JOJO BUITENZORG-PRIJS 2040 m: 1. Salo me (S. Hartman) 2.46.8 1.21.8, 2. Stella Pomona, 3. Sylvia de Leur. Winn 2,30 pl 1,10 1,10 1,10 kopp 4,50 trio 21,00. Niet gestart Par Lamour. SAINT MALO-PRIJS 2000 m: 1. Rocket Symphony (T. Cain) 2.06.7, 2. Captains Treasu re, 3. I’m Blessed. Winn 3,50 pl 1,30 1,20 kopp 2.90. ELAND-PRIJS 2040 m: 1. Sonny Alkestis (S. Hartman) 2.44.6 1.20.7, 2. Star Lady Laren. 3. Ribento Avo. Winn 1,70 pl 1,20 3,00 1,30 kopp 21,60 trio 110,10. HENRI BUITENZORG-PRIJS 2040 m: 1. Pe ter Post (J. de Leeuw) 2.42.4 1.19.6, 2. Olympus, 3. Primeur Pride. Winn 8,50 pl 2,50 5,40 1,60 kopp 71.90. FELIX-PRIJS 2040 m: 1. Robby Performer (W. Strooper) 2.47.8 1.22.3, 2. Nolivier Bonn!, 3. Radja. Winn 1,70 pl 1,10 1,20 1,20 kopp 3,50 trio 17,30. Niet gestart Olke Oostwjjck. CLINGENDAALREN 1300 m: 1. Marmorera (K. Davies) 1.19.9, 2. Rober, 3. Clo Clo. Winn 2,20 pl 1,10 1,30 1,10 kopp 12,10. Niet gestart Candy. SPEEDY VOLITA-PRIJS 1600 m: 1. Seredlne Forest (S. Diab) 2.05.5, 1.18.4, 2. Rocky Marcia no, 3. Petra Morgan. Winn 1,50, pl 1,10, 1,10, 1,30, kopp 1,80, trio 13,30. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND 2600 m: 1. Monty Buitenzorg (J. Hendrickx) 3.24.3, 1.18.6, 2. Nanouk, 3. Orlaya Dear. Winn 3.90. pl 1,70, 1,60, 2,20, kopp 6,70. SAINT BRIEUX-PRIJS 1800 m: 1. Anahita(T. Cain) 1.55.1, 2. Sir Wouter, 3. King Emperor. Winn 17,30, pl 2,10, 1,30, 2,20, kopp 16,80, trio 238,10. KEES VERKERK-PRIJS 2040 m: 1. SaffUer Anjo (A. Harmsen) 2.9.6, 1.23.1, 2. Tindy Hollan- dia, 3. Splendid Action. Winn 7,70, pl 2,30, 2,50, kopp 13,50. TOTALISATOROMZET 679.406,-. De uitslagen van de zaterdag gehouden koer sen op Duindigt zijn: EKESTEIN-PRIJS 2120 m: 1. Sir Saxe Gotha (C. Roodenrijs) 3.01.7 1.25.7, 2. Tessa Buitenzorg, 3. Tonino. Winn 8,30, pl 2,00, 1,50, 2,00, kopp 9,90, trio 120,30. NIENOORD-PRIJS 1540 m: 1. Uniek Boszorg (M. Bouwhuis) 2.06.7 1.22.2, 2. Ukkie Supreme, 3. Udet West-Frisia. Winn 3,30, pl 1,30, 1,60, 1,30, kopp 6,20. EVRY-PRIJS (EERSTE AFDELING) 1800 m: 1. Orion (Mej. Meltzer) 1.54.6, 2. Margot, 3. Parti cle. Winn 3,60, pl 1,60, 1,30, 1,80, kopp 8,10, trio 106.90. MENKEMABORG-PRIJS 1600 m: 1. Samirow (A. v.d. Hoek) 2.12.1 1.22.6, 2. Puskas Mendel, 3. Ronalda Faune. Winn 2,80, pl 2,00, 9,20, kopp 28,80. EVRY-PRIJS (TWEEDE AFDELING) 1800 m:. 1. Second Son (T. Cain) 1.56.5, 2. Solid Lass, 3. Frances May. Winn 3,10, pl 1,30, 1,50, 1,70, kopp 9,50, trio 122,20. Niet gestart: Lady Valen tine. LAARWOUD-PRIJS 2120 m: 1. Topsey (G. van Eykelenborg) 2.58.9 1.25.2, 2. Sola van Alp hen, 3. Teatske. Winn 1,70, pl 1,50, 1,90, 4,70, kemp 6,00. Niet gestart: Souvenier. 3.27.5 1.22.3, 2. Speed Buitenzorg, 3. Remy Princes. Winn 2.70, pl 1,40, 3,50, 1.30. kopp 29,50. trio 95 50. ROUEN-PRIJS 2100 m: 1. Gartroperin (J- Smith) 2.16.5, 2. Brusselton, 3. Nacha. Winn 4,30, pl 2,70, 3,50, kopp 15,20. ECHTEN-PRIJS 2040 m: 1. Sawirie N. (M. van Leeuwen) 2.48.8 1.22.7, 2. Tiffany Nearness, 3. Silver Lady. Winn 2,00, pl 1,30, 1,50, 1,10, kopp 7,60, trio 33,20. ENNEMABORG-PRIJS 2040 m: 1. Rainier Gallant (G. Kleyweg) 2.43.6 1.20.2. 2. Perfect Wilkes, 3. Marupa du Bois. Winn 1.60, pl 1,10. 1,20, kopp 2,70. TOTAÏJSATOROMZET 302.962,00. Het supertrio werd gelopen in de Henri Bui- tenzorgprijs op Duindigt. De uitslag is: 1. nr. 5 Peter Post (J. de Leeuw), 2. nr. 1. Olympus (J. M. Swaab), 3. nr. 9. Primeur Pride (B. Dapper). De inleg bedroeg 226.037 gulden, de uitbetaling is

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 14