Veelzijdig vertier in stadscentrum s Het contract van de valse dokter Informatieweek politienieuws l om INSTITUUT PRAEHEP VANILLEVLA VOLLE YOGHURT DamiatePers Vriendenkring vermakelijk in middeleeuwse historie Beverwijk verwelkomt predikant tijdens intredediensten over kernenergie da's veilingen beverwijk GISTEREN mm KOELKAST IN DE KRANT. VANDAAG VERKOCHT. diri MELKMAN ijmondnieuws PRAKTUKDIPLOMA BOEKHOUDEN MODERNE BEDRIJFSADM.-M.B.A. STAATSPRAKTUKDIPLOMA-S.P.D. TM Umuider Courant r ■B MAANDAG 18 AUGUSTUS 1980 MA (Van een onzer verslaggeefsters) In Haarlem beginnen nieuwe kursussen voor sn uw k F met aardbeien Geldig t/m zaterdag 23 augustus. i Aanvangsdata: P.D.B. 12 en 15 sept.; M.B.A. 11 en 16 sept.; S.P.D. 11 sept. Inlichtingen en inschrijving van 9.30-16.00 uur en van 18.30-20.00 uur bij ons sekretariaat: FRANS HALSPLEIN 9 - HAARLEM - TEL. 261236 BEVERWIJK. Opnieuw trokken zaterdag duizenden men sen naar de Breestraat voor de laatste evenementen in het kader van de feestelijkheden rond de heropening en ook die stelden niet teleur. 1 LITERFLES OF PAK 1/2 LITER Vacature na vier jaar vervuld Velse Beve B- FT? 3» Laatste evenementen trokken tienduizenden naar Breestraat Een glorieuze intocht van de old-timere. feet op. Een scène uit het costuumstuk. Ook in BEVERWIJK begint een kursus P D. E donderdag 11 sept. 155,00 X Geheel in die oude stijl pasten ’s mid dags uiteraard de fraaie automobielen HEEMSKERK. Viva la peperbussen, viva la spa. Met deze gezongen aanhef stelden zaterdag acht in historische kos tuums gestoken toneelspelers zich voor aan het publiek. Eerst op het Europaplein, in Oosterwijk-Zuidbroek, later op het Burgemeest Nielenplein, in het centrum van Heemskerk, bracht toneelvereniging WIJK AAN ZEE. De hervormde gemeente Beverwijk/Heemskerk heeft een nieuwe predikant in de persoon van ds. G. J. de Vries. In het kerkgebouw De Opgang aan de Beverwijkse Florastraat in in de dorpskerk te Wijk aan Zee werd de nieuwe man zondag tijdens kerkdiensten in het ambt bevestigd door Ds. H. Kwakkelstein. Als kernthema voor de intrededienst koos deze het bijbelgedeelte Hebreeën 13 vers 17 waarin de positie van de kerkelijke voorganger glashelder uit de doeken wordt gedaan. BEZORGKLACHTEN: maandag t/m vrijdag van zaterdags van HOOFDREDACTIE: Jos L. Lodewijks E. Konlng DIRECTIE: Mr. H. C. van der Mije 1.45 1.60 Oudeweg 12-14, Haarlem tel. 023 - 31 90 53 Training hervat. In het IJmuidense binnenbad De Hoogeberg hervat de plaat selijke zwemclub Watervrlenden dinsdag de wekelijkse trainingen na het vakantie seizoen. Rooster hiervoor: 18 uur jeugdpo- lo, 21.45 uur dames- en herenpolo. De boekenmarkt, de kunstmarkt, de an tiekmarkt en de braderie waren geschei den opgesteld in verschillende delen van Breestraat en Zeestraat en dus moest men al wandelend het stadscentrum door om alle kramen te kunnen bezoeken. Maar onderweg waren er de terrasjes, de orkes ten en jazzbands, ’s morgens de schaaksi- multaanwedstrijden in de openlucht en voor zover men nog tijd over had was het bepaald de moeite waard de etalages in de Breestraat eens wat beter te bekijken. Vele zaken hadden minstens een deel er van Ingericht met oude foto’s, oude voor werpen of gereedschappen uit hun bran ches die met elkaar een aardige tentoon stelling opleverden, al was dat niet uit drukkelijk als zodanig bedoeld en betrof het hier alleen particuliere initiatieven. als standplaats. In Beverwijk vervult hij een ruim vier jaar bestaande vacature. Meerdere sprekers spraken zondag tij dens de intredediensten hun voldoening uit over voorziening in de bestaande leem te. Namens de centrale kerkeraad sprak de heer G. J. Offerhaus. Voor de Bever wijkse collegae van ring en classis sprak de vrijzinnige predikante Ds. L. van Reij- endam-Beek. Andere sprekers waren wet houder C. Hienkens, namens het gemeen tebestuur van Beverwijk, en Pater J. den Ouden, voor de plaatselijke raad van kerken. van de leden van de Pioneer Auto Club, die zich veelal presenteerden in de bij het tijdperk van hun auto’s behorende kos tuums. Op de brede middenbaan van de Breestraat maakten zij een werkelijk vor stelijke entree, waar het publiek rijen dik naar stond te kijken. De Breestraat leent zich voor een dergelijk evenement bijzon der goed. De entourage van deze straat met de hoge bomen en de brede promena des langs de middenbaan blijkt dan toch wel uniek te zijn, zeker nu zich in deze feestweek tegen het groen van de bomen duizenden in fraaie metersgrote touffes verwerkte kleurrijke gladiolen afstaken, die rond de nieuwe lichtmasten met de opvallende bollen waren aangebracht. „En niet één gladiool gestolen of ver nield”, vernamen wij van een van de orga nisatoren als een bijzonderheid in deze tijd van vandalisme. Misschien is dat ook wel zeer opmerkelijk en moet het gezien worden als een bewijs, dat werkelijk iedereen de Breestraatfeesten leuk heeft gevonden en er blijkbaar voldoende an der vertier was om het vandalisme uit te bannen. Speciaal bekijks kregen zaterdagmid dag nog het optreden van „Sheer Mad ness”, die ook deelnam aan het Festival of Fools en het fietsende fanfarekorps, in de IJmond nog niet eerder vertoond. De trommels en dergelijke bleken op een ingenieuze manier op de speciale fietsen te zijn gemonteerd. Marsmuziek waarbij ook al niet gebruikelijk is voor een lopend fanfarekorps, levert een frapperend ef- Labyrinth Het jongerencentrum „Labyrinth” aan het Raamveld 1 in Bever wijk gaat vanaf dinsdag 26 augustus weer open op dinsdag-, woensdag-, vrijdag- en zaterdagavond. Aan de dienst, waarin ook andere plaat selijke kerken vertegenwoordigd waren, verleende het koor Cantabile muzikale medewerking. Ds. De Vries baseerde zich in zijn bij drage tot de verkondiging op de schrift tekst Handelingen 13 waaruit hij voor zichzelf de vergelijking trok met de zen ding op Cyprus van de leraren Barnabas en Saulus. De Vries noemde als overeen- i komst tussen het Cyprus uit de eerste christentijd en Beverwijk nu de grote ker- I kelijke verdeeldheid. Ds. De Vries had Voorburg tot voor kort Uitsluitend telefoon: 02650-10519 voor Santpoort: 023 - 31 90 53 18.30-19.00 uur 11.30-12.30 uur BIOSCOl City I, sheriff zi City II „The fog TENTOC Pieter 9.30-17.0C Museui eeuwse s Gemee werkdag! Oude l m 31 auf sen”. Op DIVERS] Storini water 10 Teiefoi 19.00-04. 04.00 ’s r Alarm: dienst 2 weer Sa: IJtnuidei Algemi dag van Centra straat 1, uur. Tel. Gezins langduri Ma. t/m 22169. Stichtl Noostras Tel. 1066 Sticht! 1945 nr. uur doki vrijdag 1 Sociaa 9-10 uui soen IJr vinckstn Haven, 16.00-17.1 ümuide Social maandag kllênten, maandag Wet We Regeling 19124. Centri 10.00-12.: Centre lemsbeei Filiaal 110.00-12. de B( Filiaal Dinsdag 21.30 uu Filiaal dinsdag Uitiee: straat. V Uitiee straat. V Dienst plein 26 11.00 ui 12.00 uu Buurt maanda, Velsen. Hoek. Handt Noord, t/m vrij Uur. Recre: dinsdag 19.30-20. mes en 22.00 so Openl opend c van 10.C Kinde opend. 14.00-17 BlOSCt Kenm „L’avan Kenm „Escape Luxoi uur „D( Luxoi „Time i VELSEN. Het samenwerkingsver band „Geen atoomafval in zee”, waaron der ondermeer de stroomgroep IJmond/ Haarlem behoort, organiseert van 19 tot en met 23 augustus in de Mozes en Aaron- kerk in Amsterdam een informatieweek over de achtegronden van het dumpen van atoomafval in zee. Door middel van films, video, tentoon stellingen en een informatiemarkt waar aan onder meer wordt deelgenomen door Greenpeace en Milieudefensie, wordt de samenhang van het verschijnsel atoomaf val en de kemenergieketen aangegeven. Tevens wordt ingegaan op alternatieven voor kernenergie. Zaterdag 23 augutus wordt in samen werking met het Anti-Clty Circus een spe ciaal filmprogramma over energie, milieu en cityvorming gepresenteerd. De Mozes en Aaronkerk aan het Water- loopleln is van dinsdag 19 augustus tot en met zaterdag 23 augustus elke dag van ’s middags twaalf tot zes uur geopend. De informatieweek is een vervolg op de aktie- dag tegen atoomafval in zee op 24 mei en de akties van Greenpeace, BAN, Onkruit en Verschillende stroomgroepen tijdens de atoomafvaloverslag in juni van dit jaar in IJmuiden. Vriendenkring in het kader van de zomer- aktiviteiten haar traditionele openlucht- voorstelling. Het contract van de valse dokter, een kluchtige schets in midde leeuwse sfeer, bleek uitermate geschikt om middels enkele fors aangezette type ringen het publiek te vermaken. Een nogal hebzuchtige moeder (Jane Hartendorf) wil haar mooie dochter Ellsa (Elly van Honk) uithuwelijken aan een rijke Kapitano (Pieter Slagter), die daar voor duizend gouden dukaten moet beta len. Het meisje Elisa heeft echter haar zinnen gezet op de jonge Renato (Gerard Aardenburg). Samen met de dienstmeid (Anneke Hille) en een buurvrouw (Corrie Krom) wordt er een plannetje gesmeed. Plotseling blijkt het meisje Elisa ernstig ziek. Een snel geconsulteerde dokter arri veert met veel bombarie. Hij onderzoekt en passant ook even de Kapitano, omdat deze er zo benard uitziet. De Kapitano heeft een nare kwaal, volgens de dokter, niettemin zou hij toch wel honderd jaar oud kunnen worden als hij maar nooit trouwt. Het huwelijk wordt afgelast en de moeder krijgt tweeduizend dukaten als schadevergoeding. De dokter constateert na herhaald on derzoek echter dat de ziekte van het meis je alleen genezen kan worden wanneer ze direct een man trouwt. Natuurlijk blijkt Renato dadelijk bereid om voor een bruidsschat van tweeduizend dukaten, ten overstaan van een notaris een huwe lijkscontract te tekenen. De hebzuchtige moeder ontdekt spoedig het bedrog, maar het contract van de notaris blijkt wel degelijk geldig. Het jonge paar is gelukkig getrouwd en tweeduizend dukaten rijk. Van het fraai gekostumeerde spel, ge schreven door Wim Burkunk en onder regie van Jan Wiertsema, spraken vooral de rollen van de valse dokter (Marcel Zoutkamp) en de echte notaris (Ger Schoone) tot de verbeelding. Door expres sieve mimiek en duidelijke uitspraak, on derstreepten zij hun effectieve aandeel van een vermakkelijk volkshistorie in middeleeuwse stijl. Collecte Deze week gaat de collecte van het Koningin Wilhelminafonds van start ten behoeve van de kankerbestrij ding. Men kan een gift geven door gebruik te maken van de papieren zak, die een dezer dagen wordt afgegeven of doof een storting op giro 26000 ten name van het Koningin Wilhelminafonds. T.V.-camera Op het Pontpleln in IJmuiden zijn vrijdagnacht twee inwo ners uit Castricum van respectievelijk 16 en 17 jaar aangehouden wegens diefstal van een T.V.-camera uit een parkeergara ge aan de Raaks in Haarlem. 9 Verloren pink Bij werkzaamheden in de Koudbandwalserij van Hoogovens verloor een 41-jarige man uit Lambert- schaag vrijdagavond zijn rechter pink. Hij is overgebracht naar het Rode Kruis Ziekenhuis, waar men zal trachten de pink weer aan zijn hand te hechten. Drank De Beverwijkse politie moest het afgelopen weekeinde vijfmaal optre den tegen autobestuurders die met een borrel op achter het stuur zaten. Eén van hen veroorzaakte zondagavond om streeks 19.50 uur een botsing op de Creutzberglaan. Daarbij werden drie au to’s beschadigd. De brokkenmaker was een 25-jarige man uit IJmuiden. Diefstallen In de nacht van donder dag op vrijdag is ingebroken in scholenge meenschap De Brink in Beverwijk. Ge tracht werd de brandkast te kraken, het geen echter niet gelukt is. Uit restaurant Azië aan de Zeestraat verdwenen twintig pakjes sigaretten en een geldkistje met 100,-. Zaterdagmiddag is ingebroken in een woning aan de Wijkermolen. De be woners missen 1300,-, een bontmantel en diverse gouden, zilveren en kristallen voorwerpen. Gewonden Bij een botsing op de kruising Maerelaan-dé Baandert in Heemskerk raakten zaterdagmiddag drie personen gewond. Een 21-jarige Heems kerker reed zonder te kijken vanaf de Maerelaan de Baandert op. Hij kwam in botsing met een 29-jarige plaatsgenoot. De beide auto’s werden zwaar beschadigd, terwijl de bestuurders als gevolg van rondspringend glas verwondingen aan het hoofd opliepen. Een 29-jarige Heems kerkse die in een van de auto’s meereed moest met letsel aan het hoofd naar het Jozefziekenhuis vervoerd worden. Bestolen Een 75-jarlge Heemskerk se kreeg vrijdagmiddag in haar woning aan het Agnesplantsoen bezoek van een onbekende man. Deze bood haar een sche merlamp en drie vazen te koop aan. De vrouw weigerde tot aankoop over te gaan. De man zag echter honderd gulden bij haar op tafel liggen, ontfermde zich over dit geld en nam met achterlating van zijn vazen de benen. 15,90 45,85 60,00 180,70 233,00 0,80 BUREAU: Redactie en administratie: Lange Nleuwstraat 427, IJmuiden postbus 18, 1970 AA IJmuiden tel. redactie: 02550-15389 na kantoortijd: 02208-3577 tel. adm: 02550-15437 en 16450 postgiro: 273107 telex: 41866 ADVERTENTIES: telefoon 023-31 90 53 GROENTJES: gerubriceerde advertenties, uitsluitend telefoon 023 - 31 92 72 ABONNEMENTEN: bij vooruitbetaling (inclusief 4% BTW) per maand per kwartaal per post per jaar per post losse nummers buitenland per kwartaal W>:'. it Glijdend in plaats van marcherend trok dit fietsende fanfarekorps voorbij aan de verwonder de toeschouwers. niet gemarcheerd wordt, maar tijdens welke men zo’n korps soepel glijdend voorbij ziet fietsen met een snelheid die (Van een medewerker) BEVERWIJK. Zeer gevarieerd was de aanvoer vorige week op de bloemenveiling: veel kasbloemen, maar ook veel buitenbloemen, waar onder een toenemend aanbod van chrysanten. Bij de potplanten was er nog geen grote aanvoer en derhalve konden de kwekers redelijke prijzen noteren. Dat kan niet worden gezegd van de irissen. Voor grote partijen moest genoegen worden geno men met een opbrengst van minder dan een dubbeltje per stuk. Voor de groente werden vorige week geen extreem hoge prijzen betaald, met uitzondering dan misschien van een bosje wortelen, dat in het begin van de week niet minder dan drie gulden opleverde. Door het wisselvallige weer zat er in het begin van de week wat „rand” in de sla, waardoor grote partijen onverkoopbaar bleven. De andijvie kelderde in prijs. Daarentegen liep de prijs van spinazie, die geruime tijd goedkoop was, weer aan tot boven een gulden per kilo. Normaal worden in deze tijd van het jaar al veel bonen aangevoerd, maar die overleven maar moeizaam de waterscha de van de extreme regelval. Doordat de aanvoer klein is liepen de prijzen op tot meer dan zes gulden per kilo voor de snijbonen, rond een rijksdaalder voor de pronkbonen en tot 450 cent per kilo voor de sperziebonen. De tomaten haalden vo rige week negen gulden per kistje. Kom kommers varieerden in prijs van 59 tot 75 cent per stuk. Vrijdag waren de noterin gen van de groenteveiling als volgt: aard beien 125-145, andijvie 48-81, bleekselderij 46-124, bloemkool 50-132, bospeen 130-200, selderij 15-71, breekpeen 45-86, Chinese kool 103, komkommers 24-74, kroten 46- 48, peterselie 8-43, peulen 750, postelein 82-148, prei 58-90, pronkbonen 150-230, rabarber 82-95, radijs 30-48, snijbonen 170-610, sperziebonen 160-440, spinazie 48- 119, sla 12-31, spitskool 77-101, tomaten 470-930, tuinbonen 70-88, uien 60-71, was peen 20-87, ijsbergsla 15-41, meloenen 200- 240, blauwe capucijners 310-440, rettich 36-98, courgette 72-80, broccoli 360, knol venkel 139, koolrabi 26-32. PvdA-vergadering— De federa tie Beverwljk-Wijk aan Zee van de Partij van de Arbeid vergadert dinsdagavond 19 augustus in „Slen”. Onderwerp is de PvdA-polltiek in Beverwijk.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 4