voor rond de losplank OPA ZAAM ER HONDERDDRIE! GESLOTEN BORST Belangstelling van Velsen terreinen VMF-Stork Gebrekkige afwerking stagneert oplevering bouw oud-IJmuiden juwelier Strego 3 H in de vishol J Wegens vakantie zijn wij FOTOLOEK van 25 augustus tot en met 6 september ANDERSON frestofrint rpf of je in een strego i Monteur gewond bij plaatsing zaagmachine Planetenweg 38-42 IJMUIDEN Ver. van Huisvrouwen Septemberprogramma BIJ LOEK ANDERSON IN 2 DAGEN GEREED en u betaalt alleen die foto's die u mooi vindt KLEURENFOTO'S in glans of mat (voor een extra groot formaat betaalt u 1 dubbeltje meeft kraakpand woont” „Het is verdomme ■i El 4 WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1980 IJMOND TOEKOMSTIGE BEWONERS VERSTOKEN VAN INFORMATIE ver- I te Plafonds VEEL PERSONEEL* VINDT WERK BIJ HOOGOVENS WONINGINRICHTING tét Q r (Van een onzer verslaggvers) VELSEN-NOORD. De ge meente Velsen heeft zich bij de directie van Stork Velsen aange meld als kandidaat-koper voor het fabrieksterrein van dit be drijf dat eind 1980 sluit. Het aan tal gegadigden is daarmee op drie gekomen. Eerder werd bekend dat ook twee bedrijven geïnteres seerd zijn. De Stork-directie pro beert het nu nog 85 man sterke personeel tijdig elders onder te brengen. Veel werknemers heb ben inmiddels een baan bij Hoog ovens gevonden. in mt (Van één onzer verslaggevers) IJMUIDEN. „We worden door de gemeente aan het lijntje gehouden. Ik heb nu al meer dan Wijkcomité Onbegrijpelijk I xi I UW VERTROUWEN WAARD Lange Nieuwstraat 10 IJMUIDEN 16 Strego-zaken 'orden e tijd* nader- L msten anderhalve maand m n spullen ers 24 ingepakt klaarstaan om te 3 Brit- huizen. De meeste huizen in de FOTO FILM VIDEO KEN NEMER LAAN 85-87 IJMUIDEN buurt zijn dichtgetimmerd, mijn, ’s Avonds lijkt het hier wel een Brit- oorlogstoestand. De vloerbedek king op de eerste verdieping heb ben we al opgenomen want dat moet van de gemeente. We mogen helemaal niks achterlaten. Het is verdomme of je in een kraakpand wool t.” (ADVERTENTIE) RUI 9 wordt ver (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TOOt bied iten. aerd mds aen- veer- groot 4 uur aan. erden 'rank er de mon- :kade De aan diep vaarwater gelegen terrei nen van Stork hebben een industriële be stemming. Volgens een woordvoerder is het vrijwel uitgesloten dat op deze gron den woningbouw gepleegd kan worden. (Van een medewerker) Ook vorige week was er weer een vrij grote concentratie van schepen aan het begin en het einde van de week. Een „overweekse” kotter durfde het weer eens aan voor de dinsdagmarkt te blijven lig gen en dat leverde geen windeieren op. Doorgaans is dat wel het geval en dat is de reden waarom men de dinsdagmarkt, ze ker wat de platvis betreft, is gaan mijden. Nu had dit schip ook een bijzondere lading aan boord doordat wat roggen buit waren gemaakt. Deze roggen zijn in drie ën gesorteerd aangeboden, namelijk in hopen van twintig stuks grote roggen en daarnaast nog twee kleinere soorten in kisten van veertig kilo. De schipper had het voornemen een reis te maken van twee weken, maar door de overvloedige vangst zag hij van langer op zee blijven af. Hij was ’s dinsdags vertrok ken en kwam de volgende maandag al in Wethouder Bijl blijkt bij telefonische navraag echter niet te weten wat nu pre cies de oorzaak is van het regelmatig uitstellen van de opleveringsdata van het eerste contingent nieuwbouwwoningen tussen Kanaalstraat, Bloemstraat en Kru- gerstraat. Hij verwijst naar de afdeling Volkshuisvesting waar de heer Hoekstra - naar zijn zeggen - alle gewenste inlichtin- dertje” wethouder Bijl weet wel wat goed is voor de mensen die te maken hebben met zijn beleidssektor. tekend wordt tegen het niet tijdig inlich ten”, zo zei een woordvoerder. De aanname van Stork-personeel door Hoogovens verloopt volgens een woord voerder van het staalbedrijf uitstekend. Het betreft hoofdzakelijk hooggekwalifi ceerde werknemers die bij Hoogovens best gebruikt kunnen worden. Vandaar dat de gevorderde leeftijd van een aantal van hen bij uitzondering geen be zwaar vormt. Het merendeel gaat aan de slag als lasser of monteur. Directeur Schatborn is bijzonder blij met de overname van personeel door Hoogovens. „Op 1 januari hadden wij nog 196 mensen in dienst, dat zijn er nu 85. Het merendeel heeft elders een nieuwe baan gevonden. Duidelijk is dat werknemers met voldoende kwaliteit en een goede mentaliteit bij veel bedrijven prima ge bruikt kunnen worden. Daarbij is het een geluk dat de werkloosheid in de IJmond relatief gezien vrij laag is. Dat vergroot de kansen van de ouderen”, zo zegt hij. IJMUIDEN. Een 56-jarige inwoner, van Alkmaar is maandag met ernstig let- sel aan een hand in het Beverwijkse Rode Kruisziekenhuis opgenomen na een be drijfsongeval bij Hoogovens ESTEL. De man, werkzaam bij de werktuigkundige dienst van het bedrijf, raakte met een hand bekneld bij plaatsing van een zaag- machine in de produktieafdeling Koud- bandwalserij 1. on- de ver- de ■zig- lan- en de aat- Zer- zier r’arjjs sprek (ram de is Jpen. hoge l') onflïct oordat ste ha- n naaf af te ijn ng en ar- jf- te ci- •rs és er :en e> jo Wrevel en irritatie bij vrijwel alle bewo ners van oud-IJmuiden die in aanmerking komen voor één van de nieuwbouwwonin gen. Stoffeerders moeten worden afge zegd en ook leveringsafspraken met wo ninginrichters moeten worden uitgesteld. Niet iedereen blijkt het een ramp te vinden om nog een maandje langer in de oude woning te moeten doorbrengen. Een bewoonster van een pand in de Kruger- straat: „Ik heb in ieder geval toch nog het voordeel van een paar maandjes langer een lagere huur.” Maar al of niet tevreden met het uitstel van de steeds naderbij komende verhui zing; onverkort is iedereen slecht te spre ken over het gebrek aan informatie over de oorzaak van dat regelmatige uitstel. „De gemeente laat niets van zich horen” is een kreet die huis aan huis bij de toekom- kwam er wel een heel vreemde eend de vissershaven binnenvaren om voor het vrieshuis aan de Kotterkade af te meren. Daar stonden de losploegen gereed om het schip van zijn vangst van 650 ton schelvis te ontdoen. Binnen tweemaal vieren twintig uur kon het schip de Haringhaven weer verlaten om opnieuw een reis te maken. Hoewel niet mét zekerheid valt te zeggen waar dit schip heeft gevist, mag worden aangenomen dat men de schelvis buit heeft gemaakt in het wëstelijk gedeel te van de noordelijke Noordzee, op de scheidingslijn van de Atlantische Oceaan. In twaalf etmalen heeft men deze buit aan boord gekregen. Een gedeelte van de la ding was nog gekopt; de rest werd zo uit zee aan boord tot een diepvriesprodukt verwerkt. Vrijdagmorgen kwam de TX 29 de ha ven binnen met een groot gat aan stuur boordzijde, juist tussen het waterdichte schot en de voorsteven. Waar en hoe deze aanvaring heeft plaatsgevonden is niet bekendgemaakt, maar dat moet op de thuisreis zijn geweest, want vissen met deze averij is niet meer mogelijk. Dit betrekkelijk nieuwe schip heeft nog maar enkele reizen gemaakt en het moet nu noodgedwongen terug naar de werf voor reparatie. De mogelijkheid dat het schip dan zal worden verlengd is niet uitgesloten wegens de stabiliteitsvoor- schriften. Hoewel de praktijk in dit ver band wel eens een andere uitslag te zien geeft dan theoretisch is vastgesteld. VELSEN-NOORD. Evenals vorig jaar heeft burgemeester P. J. Molendijk een bezoek gebracht aan opa Zaaijer in Velsen-Noord die dinsdag zijn 103e ver jaardag vierde. De heer Zaaijer die op een hardnekkige doofheid na nog een goede gezondheid heeft kreeg uit handen van de burgemeester een doos sigaren. VMF-ingenieursbureau Stork Duke dat gevestigd is op grond die toebehoort aan Rijkswaterstaat. Bij een eventuele aan koop zal eerst met deze partijen onder handeld moeten worden. Directeur W. Schatborn van Stork Vel sen verwacht dat de onderhandelingen met de gemeente en de twee andere gega digden nog geruime tijd zullen duren. Van belangstelling van de zijde van Hoog- Eei •bewooi ster vai eei woi h g aai de Bloemstraat h oud-IJmuidei die ,ja” heeft gezegd tegen een nieuwe woning op het nabijgelegen voormalige kaalslagge- bied, wacht al drie maanden op een be richt van de gemeente. Het aanvankelijke tijdstip van verhuizen was vastgesteld „in de loop van juni”. Via buurtbewoners en een loslippige werkman op de bouw werd duidelijk dat met vertraging rekening moest worden gehouden. In juli zou het gebeuren. Via de krant werd vernomen dat het 6 augustus zou worden, direct na de bouwvakvakantie. Op die datum kwam 18 augustus uit de bus rollen... ten er nog leidingen in de straten worden gelegd.” Gevraagd naar de juistheid van een door ons ingewonnen informatie dat er iets zou hebben geschort aan de afwer king van plafonds wordt bevestigd dat daarvan inderdaad sprake is. Uit bezui- nigheidsoverwegingen waren de plafonds van de slaapkamers niet bekleed. Dat gaat alsnog gebeuren. Er komen gipsplaten tegen de houten onderzijde van de platte- dakelementen. De bewoners die hun toekomstige wo ningen hebben mogen bezichtigen waren van mening dat er in de keuken best iets meer mocht worden betegeld. Ook aan die wens zal gehoor worden gegeven. Verder heeft men bij de opleveringscontrole ont dekt dat het behang op verschillende plaatsen slordig was aangebracht. Wet houder Bijl: „We willen dat de mensen netjes komen te zitten en daarom laten we hier en daar opnieuw behangen.” Gemeenteambtenaar Hoek die als coör dinator éénmaal in de week spreekuur houdt in het pand Koningstraat nummer 1 zegt het een onbegrijpelijke zaak te vin den dat vanuit het gemeentehuis opleve ringsdata worden genoemd. „De proble men met de plafonds kwamen aan het licht bij de opleveringscontrole. De ge meente heeft de plafonds die van vervoer en montage toch duidelijk iets te lijden hadden gehad afgekeurd. De extra-kosten van het gipsplaat komen voor rekening van de gemeente maar zullen niet worden doorberekend in de huren,” aldus de heer Hoek. Op de vraag of een eerste opleverings- datum van 29 augustus juist is antwoordt de heer Hoek dat hij daar pas ja” op kan zeggen als na een volgende opleverings- contrrole geen gebreken of onvolkomen heden worden gesignaleerd. Op zijn vraag waarom er in de IJmuider Courant maandag 18 augustus melding werd gemaakt van het feit dat „vandaag” de eerste woningen zouden worden be trokken, kunnen wij slechts antwoorden dat een bericht van het gemeentelijk voor lichtingsbureau ons die informatie onge vraagd verstrekte. „Onbegrijpelijk,” zegt de heer Hoek die weet te vertellen dat juist datzelfde bureau de opdracht heeft gekre gen over die informatie overleg te onder houden met de betreffende afdelingen. Aanvankelijk liet de gemeente weten „erg benieuwd” te zijn naar het verloop van de onderhandelingen over de verkoop van het complex. De gemeente heeft zich nu officieel bij de Stork-directie als gegadig de aangediend. Op het Stadhuis wordt bezien of aan koop van de gronden haalbaar is. De situatie ter plekke is ietwat gecompliceerd door de aanwezigheid van het autonome gen kan verschaffen. „Niets aan de hand,” aldus de heer Hoekstra. „We zaten alleen met wat af- werkingsproblemen. Op 27 augustus zul len de eerste bewoners de woningen be trekken!” Op de bouw zelf zegt de uitvoerder met geen woordte willen reppen over bijzon derheden van het werk. Een directielid van het aannemersbedrijf heeft daar min der moeite mee. „We hebben stagnatie ondervonden bij het aanbrengen van de dakbedekking door de veelvuldige regen val van de laatste weken Verder rnoes- VELSEN. De afdeling Velsen-IJmui- den heeft het programma be kend gemaakt voor de maand september. De plaatselijke huisarts A. J. G. Wer- merbol houdt donderdag 28 augustus een inleiding over acupunctuur tijdens een bijeenkomst die om twee uur begint in de Petrazaal aan de Spaarnestraat 8. Daar wordt op dinsdag 9 september van tien uur af een gourmet-ochtend gehouden en donderdag 25 september is er een demon stratie glasblazen. Op donderdag 11 september wordt een excursie gemaakt naar onder meer de omgeving van Drunen en Woudrichem (drie-rivierentocht) en op dinsdag 16 sep tember gaat men gezamenlijk wandelen in Castricum. Op dinsdag 7 oktober verwacht men de schrijver Toon Kortooms. Opa Zaaijer, in Velsen-Noord een zeer bekende figuur, werd in Laren geboren en trouwde in 1903 met Anna de Graaf. Zij kregen drie zoons en een dochter. De al in 1926 naar Canada geëmigreerde zoon was dinsdag ook in Velsen-Noord pre sent. De heer Zaaijer werkte onder meer bij Van Gelder Papier na eerst een groen- tezaakje aan de Corverslaan gedreven te hebben. Hij wordt al sinds lange tijd verzorgd door zuster Van der Laan van het Wit Gele Kruis. ovens is volgens hem tot op heden geen sprake. Het college van Velsen is overigens ver bolgen over de wijze waarop de Raad van Bestuur van het VMF-concern de zaken in Velsen-Noord heeft afgehandeld. „Wij zijn nooit officieel op de hoogte gesteld van het feit dat Stork zou sluiten. De Raad van Bestuur heeft dan ook een brief van de gemeente gehad waarin protest aange- lavens sn deel en pei (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de dinsdagmarkt werd aangevoerd: 195 kg tong; 2 kisten tarbot en griet; 30 kisten kabeljauw; 3 kisten wijting; 64 kisten schol; 21 kisten schar: 13 kisten makreel en 56 kisten diversen. Prijzen in guldens, per 1 kg.: grote tong 17.27- 16,99; grootmiddel tong 17,27-17,23; i kleinmiddel tong 19,63-18,23; tong één' 20.27- 19,36; tong twee 19,95-18,99. Per 40 kg: tarbot 599-534; griet 458-396; kabeljauw vijf 83-72; schol één en twee 136; schol drie 136-114; schol vier 83-64; wijting drie 53-47; schar 78-75; makreel twee 70-21,60; rode poon één 194; rode' poon drie 128-114; bot 25; horsmakreel 23- 22. De besommingen waren: UK 35 570- VD 20 3500; WR 71 1400; WR 75 1180; YE 25 1720; MM 9 1100; IJM 18 1760; IJM 25 4600. DEN HELDER. In de week van 11 tot en met 15 augustus werden door 75 kot-., ters de volgende hoeveelheden vis aange- voerd: 18.812 kg tong 321.244,59 van 19,57 14,59, 12.251 kg tarbot 138.038,13 van 19,83-/ 5,80, 159.165 kg schol 264.627,57 T van 3,49-/ 1,20, 16.844 kg kabeljauw 50.874,33 van 4,33-/ 0,93, 1612 kg griet 14.057,08 van 9,86-/7,24, 22.970 kg schar 27.067,78 van 2,00-/ 0,58, 1365 kg wijting ƒ2.167,99 van 2,40-/0,93, 110.925 kg diversen 262.258,39 Totaal 553.984 kg 1.080.355,66. TEL. 15962 stige nieuwbouwbewoners nomen. Oud-IJmuiden beschikt al sinds eind verleden jaar niet meer over een Wijkco mité. Datzelfde comité beklaagde er zich regelmatig over niet of onjuist, dan wel onvoldoende te worden geïnformeerd door de gemeentelijke overheid. Sinds het Wijkcomité is „gesneuveld” lijkt men van de zijde van de gemeente gesterkt in de juistheid van het standpunt dat de bur gers van oud-IJmuiden maar rustig moe ten afwachten en dat het gemeentelijk apparaat de zaken wel zal regelen. „Va- de haven terug. De vis die van dit schip kwam was van bijzonder goede kwaliteit en de handel toonde zich gretig. Hierdoor kon een eindresultaat worden geboekt dat de vijftigduizend gulden dicht benaderde. De woensdagmarkt kreeg alleen maar wat kleine vaart te verwerken. Donderdag kwamen een Texelaar en een Goedereder de aanvoer wat oppeppen. Vrijdag was er weer een aanvoer van enige importantie, versterkt met de aan voer van kabeljauw door een Deens vaar tuig. In de nacht van zondag op maandag ■A De woningen in oud-Umuiden aan de De Wetstraat die als eersten zullen worden opgeleverd als door de gemeente noodzakelijk geachte voorzieningen zullen zijn aangebracht

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5