agenda Ti d l Stap terug voor INSTITUUT PRAEHEP het oude centrum wat vertel je me nou? M j Ml Eis drie maanden voor veroorzaken PRAKTUKDIPLOMA BOEKHOUDEN MODERNE BEDRIJFSADM.-M.B.A. STAATSPRAKTUKDIPLOMA-S.P.D. TELEFOON MIJH FF 023-337418 verkeersongeval Conflict tussen KLM-directie en ondernemingsraad c Gezondheidsdienst bedrijfsleven nu dependance IJmond bm WOENSDAG 20 AUGUSTUS 6 WC COI DRUKKERIJ „ELTA” b.v. Opr beantwoorders sneldrukwerk Beverwijk Heemskerk Velsen-IJmuiden 1980 ■u JANNETJE KONING-JONGEJAN In Haarlem beginnen nieuwe kursussen voor F J Aanvangsdata: P.D.B. 12 en 15 sept; M.B.A. 11 en 16 sept.; S.P.D. 11 sept. TROMPSTRAAT 1-5 IJMUIDEN Tel. (02550)-11191 Inlichtingen en inschrijving van 9.30-16.00 uur en van 18.30-20.00 uur bij ons sekretariaat: FRANS HALSPLEIN 9 - HAARLEM - TEL. 261236 (Vai he: van vijf o sen t perwi minis daarv gemei hierrr wens stand kader proce v.a. 350.- eigen service- dienst. Fa.ERB- Haarlem. Judo Jiu Jitsu Koreaans Karate Conditietraining Moderne damesgymnastiek zonder toestellen Badminton tel In en om Haarlem van Baarsel Ht® van Ook in BEVERWIJK begint een kursus PD. B.donderdag 11 sept. A F f Voor de vele blijken van medeleven en belangstel ling getoond na het heengaan van onze lieve zuster, schoonzuster en tante HENDRIKA VAN PEL-KLIJN Uitsli Lees -Heden overleed na een langdurige ziekte, tot- onze droefheid, mijn lieve vrouw, onze zorg zame moeder, zuster, schoonzuster en tante VRAAG ADVIES Pijnboomstraat 53 Haarlem, tel. 266377 Onderst, lessen starten 18 aug. (senioren en jun.) De andere clubs beginnen 1 sept Kom voor een gratis proefles of bel om inlichtingen in drukkerskwaliteit Lage prijzen al vanaf 25 druks Veel sqho* zenu' conc onno Vald kind* pert i leria: tot rt Valdi nem* BEV Tromp een jo gens i veertie de vol net, sa ne, lyr. werkir Vooi gen kt Reguli Steyn, 25898, telefoc vemak foon 3 De i leden drager den zi uur in De drumf teursc 8POHTSCHOOL DIVERSEN Alarmnummers, Politie 19033, Ongevallen dienst 23355, Hoogovens 02510-96000. Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Storingsnummer, openbare verlichting, gas en water 10777. Telefonische Hulp Dienst, tel. 023-326655, be reikbaar dag. 19.00-4.00 ’s nachts, zaterdag en zondag 11.00-4.00 ’s nachts. Algemene Hulpdienst: iedere werkdag van 9.00-11.30 uur, tel 02550-18888. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlich- ting, Willebrordstraat 102, IJmuiden. Spreek uur.' maandag en donderdag 10.00-12.00 uur. Centraal Orgaan Bejaardenbeleid: Centraal Bureau, Abelenstraat 1, IJmuiden op werkda gen van 9-10 uur. Tel. 12464. Stichting school- en beroepskeuze NH. Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum, na tel. afspraak elke vrijdag 14-16 uur, tel. 02550-19142. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmui den. Ma. t/m vrij. 9-10 uur Tel. 02550-11830 of 22169. Spreekuur Santpoort ma. en don. 9-10 uur Hervormd Wijkcentrum, Burg. Enschedé- laan 67, tel. 023-376874. Sociaal Adviesbureau, spreekuur don. 09-10 uur, De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden- Sluiswjjk, 11-12 uur, De Duinpan, Duinweg, Santpoort-zuid. Sociale Dienst, Spaarnestraat 2, IJmuiden, maandag t/m vrijdag 9-10.30 uur nieuwe kliën- ten, voor andere kliënten ook op afspraak, ma. t/m don. 9-10.30 uur kliënten Wet Werk loosheidsvoorziening of Rijksgroeps Regeling Werkloze Werknemers, tel. 02550-19124. Sociaal Psychiatrische Dienst, Plein 1945 no. 90; gebouw De Beurs (vijfde etage). Bereikbaar iedere werkdag van 9.00-17.00 uur; tel. 19142. Sporthal IJmuiden-Oost, woe. 19-23 uur zaal- voetbalkomp. Centrale bibliotheek. Plein 1945. Woe. 19- 21.30 uur. Don. 10-12.30, 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96. Donderdag 15.30-17.30 uur. Filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein 27-29. Do. 10-12.30 en 19-21.30 uur volw. en tieners. Filiaal Santpoort-Noord, Crocussenstraat 1, do. 14.30-17.30 u.; expositie Egbert de Bock, tijdens openingsuren. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177 don. 19-21.30 uur volw. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 tussen 11 en 12 uur. Don. 11- 12 uur spreekuur wijkpostleider. Handenarbeidcentrum Velsen, Andreaweg. Open: din. t/m vrij. 9.30-21.30 uur, ma. 13.30- 21.30 uur, zat. 9-12 uur. Stichting alg. maatschappelijk werk, De Noostraat 4. IJmuiden. Spreekuur dag. van 9-10 uur. Tel. 10661. Sociëteit Asterix, Larixstraat 2, IJmuiden, woe. 20-23 uur. Openluchtzwembad De Heerenduinen, ge opend door de week van 10.00-18.00 uur; za. en zo. 10.00-17.00 uur. Recreatiebad „De Hoogeberg”, Trompstraat, woensdag 21.00-22.30 uur gezinszwemmen, don derdag 9.30-10.20 uur gemengd zwemmen vol wassenen. 12.00-13.30, 16.00-17.30 uur gemengd betuigen wij u onze oprechte dank. Uit aller naam: C. Stam-Klijn IJmuiden, augustus 1980 IJMUIDEN EN Velseroord waren lan ge tijd gescheiden geweest door een gro te vlakte waar nauwelijks woningen wa ren te vinden. In de jaren twintig groei den de beide woongemeenschappen ech ter snel in eikaars richting. Binnen de omarming van de spoorrails was het oude IJmuiden aan het eind van zijn latijn geraakt wat de grond voor wo ningbouw betreft. „Over de brug” kwa men daarop vele nieuwe straten tot stand waar de huizen gretig aftrek von den, ook al omdat ze veel geriefelijker waren dan de meeste in Oud-IJmuiden. Velseroord, dat in 1926 met IJmuiden werd samengevoegd, maakte een nog grotere uitbreiding mee. Wijk na wijk werd er opgebouwd. In het jaar 1936 kon men constateren dat de scheiding tussen IJmuiden en het vroegere Velseroord praktisch ongedaan was gemaakt. HET AANTAL inwoners van Oud- en Nieuw-IJmuiden bedroeg in 1926 11.561. In de tien daarop volgende jaren kon dit nog met een kleine duizend toenemen (tot welgeteld 12.437). IJmuiden-Oost groeide uit tot het dichtstbevolkte deel van de plaats: in 1926 waren er 9113 inwoners, tien jaar later niet minder dan 15.383 (totale bevolking van de gemeente Velsen toen: 45.185). DE GEVOLGEN VAN de economi sche wereldcrisis hadden zich intussen hard doen voelen. De werkloosheid had een steeds grotere omvang aangenomen, vooral door de trieste teruggang van het visserijbedrijf. In de zomer van 1936 stonden bij de gemeentelijke arbeids beurs 2391 personen boven de achttien jaar ingeschreven. Dat waren uitslui tend mannelijke inwoners die verplicht werden zich te melden om voor een steunuitkering in aanmerking te komen. Hoe vrouwelijke werkzoekenden pro beerden toch nog iets te verdienen bleek uit advertenties als de volgende: „Meis je, ulo-diploma, zoekt werk; kantoor, winkel of hulp in de huishouding bij kinderen; kan onderricht geven op pia no en toezicht houden op gevoerderde pianostudie.” „Net meisje biedt zich aan voor alle werkzaamheden 0.25 per uur.” „Nette werkster biedt zich aan van 9 tot 4.30 uur voor 1.50 per dag.” De advertenties moesten nogal eens worden herhaald om enige kans op succes te hebben, eventueel door met een nog lagere beloning genoegen te nemen. OUD-LIMUIDEN, tot nu toe het onbe twiste centrum van het zakelijke en cul turele leven in de gemeente Velsen, be gon door de economische crisis zijn glans en gloed te verliezen. De teruggang was het eerst merkbaar in de straten waar aan het einde van de vorige en het De Claraschool in Oud-IJmuiden kreeg in 1915 bezoek van een schoolfo tograaf die deze opname maakte van de leerlingen van de derde klas. Mevr. J. P. M. Lagerberg-Lubbers gaf ons bij de foto de volgende namen op. Achterste rij van links naar rechts: Marie Heilig, Annie Asselman, Geertje Spoelstra. Annie Dui velshof, Bets v.d. Kolk, Sientje Zwanen burg, Joh. Lubbers, Truus Klaasen, Jansje Jansen en Riek Vermande!. Twee de rij: Annie Lammers, Leida de Zwart. Joh. Jansen, Wim de Rooy (met achter hem Joh. Gomes), Frits Beniest, Trien Kras, Jaap Gorter, Toon Hermans, Nellie Braam en Lena Marcusse. Derde rij: Rietje Zonneveld, Piet Visser, Toon Olst- hoorn, Jan Haver (chter hem Piet van Os), Piet Gorter, juffrouw Polij, Gé Mees ters, Cor Balm, Stein Rozenbeek en Ca- trien Braam. Vierde rij: Piet Stam, Gerrit Jansn, Wim de Graaf (vóór hen Klaas Schong en Wim Versteeg), Leo Loef, Piet Boom, Oor v.d. Meer, Louis Kroone, v.d. Mev en NN. „open mogelijk” gesprek over deze zaak. Door de bespreekbaarheid van de inzet baarheid van de burgerluchtvloot in cri sistijd naar het externe overleg te ver plaatsen, ontneemt de KLM-directie de ondernemingsraad de mogelijkheid om in het geval van een meningsverschil over deze zaak een uitspraak door de rechter te laten doen. Ook vinden enkele leden van de OR het vreemd dat er binnen dit overlegorgaan aan slechts een aantal on- -r waren intussen van verduisteringspa- pier voorzien. De luchtbeschermings dienst bleek zeer tevreden over de opge dane ervaringen; er werd lof gebracht voor de „buitengewone medewerking der burgerij”. NOG ALTIJD geloofden maar heel weinigen dat het ooit ernst zou worden. En zelfs van die zeer weinigen kon nie mand voorzien hoe zwaar Oud-IJmui den door de oorlog zou worden getrof fen. Wat niet door vliegtuigen kapot werd gegooid werd door slopers kapot geslagen toen de bezetters bang werden voor een geallieerde invasie en zoveel mogelijk ruimte vrij wilden hebben voor een gigantisch verweer. Het was in die tijd dat inderdaad moest worden gespro ken van een „stervend IJmuiden”, met name wat Oud-IJmuiden betreft. HET ZOU NOOIT meer worden wat het vóór de crisisjaren was geweest, een dominerende gemeenschap waar het, naar de omstandigheden van die tijd gerkend, goed was om te werken, waar de mensen die er waren opgegroeid een sfeer kenden welke ze nergens zouden terugvinden. Het is te betreuren dat na de bevrijding de mogelijkheid niet is aangegrepen om althans het hart van Oud-IJmuiden in ere te herstellen. Het Willemsplein bijvoorbeeld had men nooit mogen degraderen tot een ruimte waar elke herinneypg verloren is ge gaan aan de glorie van IJmuiden, aan de tijd dat de kleine en grote pioniers met heel weinig geld maar met heel veel durf en werklust een gemeenschap opbouw den die in talrijke opzichten uniek was. (Reacties op deze rubriek: schriftelijk aan het bureau van dit blad met vermel ding „IJmuiden wat vertel je me nou?”, telefonisch 023-378601). Regelmatig ontvangen wij brieven die reageren op een advertentie onder nummer, doch waarop dat nummer niet is ver meld. Dit vertraagt de doorzending ervan of maakt deze onmogelijk. Vermeld daarom steeds duidelijk op de enve loppe het nummer van de advertentie waarop uw brief reageert. Dit is in uw eigen belang! HAARLEM. De Bedrijfsgezond heidsdienst Haarlem (BGD) heeft een dependance geopend in een villa in Velsen-Noord. In dit gebouw was voorheen het medisch centrum van Van Gelder Papier gevestigd. Vanuit de dependance worden tien onderne mingen en instellingen verzorgd. De leiding berust bij bedrijfsarts J. H. van Dam. Het is de bedoeling dat binnen afzienba re tijd meer firma’s en instituten zich bij dit BGD-filiaal aansluiten. Tevens wil de BGD in november een tweede dependan ce in IJmuiden openen. Vanuit beide ves tigingen zal dan de hele IJmond worden verzorgd. Binnenkort zullen dan bij de Stichting Haarlemse Bedrijfsgezond heidsdienst 17000 werknemers uit meer dan veertig bedrijven en instellingen me dische zorg kunnen ontvangen. MUZIEK Wilhelminakerk (Gedempte Oude Gracht 61) 20 u.: Zomeravondzang. Le Bouleau (Haltestraat 14, Zandvoort). Don derdag 21 u.: Hans Keune Kwartet. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr., tel. 311004) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Jerry Lewis als de linkshandige uitzendkracht”, a.l. Frans Hals (Fr. Halsplein, tel. 254731) 19 en 21.15 u.: „Bruce Lee en ik”, 16 j. Donderdag 1® en 21.30 u.: „10”. 16 j. Lido (Houtplein, tel. 312288) 14 en 20 u.: „Cali gula”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr., tel. 311865) 14, 19 en 21.30 u.: „10”, 16 j. Donderdag: 14, 19 en 21.13 u.: „Cruising”, 16 j. Roxy (KI. Houtstr., tel. 312395) 14.30, 19 en 21.30 u.: „De losbol”, a.l. Donderdag: 19 en 21.30 u.: „Midnight cowboy", 16 j. Studio (Gr. Markt, tel. 310033» 19 en 21.15 u.: „Take the money and run”, 12 j. op de leeftijd van 51 jaar. J. B. Koning George en Lony Janny en Johan Coby en verdere familie Haarlem, 16 augustus 1980 Wagenmakerslaan 5 Gelegenheid tot afscheid nemen in het Uit vaartcentrum, Zijlweg 63 te Haarlem van 14.00 uur tot 15.00 uur en van 19.00 uur tot 19.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben don derdag 21 augustus om 12.00 uur op de begraafplaats „Westerveld” te Velsen. Vertrek van het Uitvaartcentrum omstreeks 11.30 uur. HET IN DE LOOP der jaren al her haaldelijk gebruikte dreigement werd weer voor de dag gehaald en opgepoetst: IJmuiden kon zich maar het beste door Amsterdam laten annexeren. Niet zo’n sterk argument in Amsterdam groei den de bomen evenmin tot in de hemel. Dat bleek ook uit de situatie in de bin nenstad waar zevenentwintighonderd woningen leeg stonden. Het was voor de eigenaren onmogelijk huurders te vin den die de penningen op tijd konden voldoen, ook al waren de huurprijzen flink verlaagd. Wat Oud-IJmuiden be treft, hier werden in advertenties bij voorbeeld twee „fijn opgeknapte” wo ningen aan de Bik en Arnoldkade aange boden voor 3.50 per week, het gebruik van water inbegrepen. Een ruim boven huis aan de Kanaalstraat kreeg een plaats in de advertentierubrieken met een vraagprijs van ƒ5.50 voor de huur. Een woon- en winkelhuis met erf aan de Keizer Wilhelmstraat moest 7 per week opbrengen. DE VERENIGING IJmuiden-Cen- trum ergerde zich ook aan het feit dat de toeristensteiger of althans het restant ervan geen dienst meer kon doen. De hier aanleggende grote schepen hadden vroeger voor veel vertier en tevens voor een zekere welvaart in Oud-IJmuiden gezorgd. Het gebeurde nu dat toeristen boten meteen door de sluizen werden geschut en de passagiers via Beverwijk Nederland gingen bewonderen. Klacht van de vereniging: „Onze regering laat via de Vereniging voor Vreemdelingen verkeer reclame maken in het buiten land maar als men hier komt bestaat er niet eens gelegenheid behoorlijk te de- barkeren. Is het een wonder, dat ver scheidene scheepvaartmaatschappijen ons land passeren met het oog op het „gastvrije” onthaal?” Klachten derhalve niet alleen over het gemeentelijke beleid, maar ook over dat van het rijk. IN SEPTEMBER 1938 zag Oud-IJmui- den kans een sfeer te scheppen die weer even aan de glorietijd herinnerde. Dat was bij de feesten ter gelegenheid van het veertigjarig regeringsjubileum van koningin Wilhelmina. Alleen al voor de versiering van Oranjestraat en Kanaal straat werd een partij vlaggedoek ge kocht met een totale lengte van een (Van onze rechtbankverslaggever) HAARLEM. Drie maanden ge vangenisstraf en twee jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. Zo luid de donderdag de eis van officier van justitie mr. A. van der Perk tegen een 25-jarige man uit Velsen, die ervan wordt verdacht in de vroege ochtend van 25 december 1979 een aanrijding te hebben veroorzaakt, waarbij zijn 30-jarige Amerikaanse vriend, die naast hem zat, om het leven kwam. De vier kennissen waren na een avondje uit op weg naar huis, toen de bestuurder de macht over het stuur verloor. Op de lepenlaan in Bloemendaal ramde de auto twee geparkeerd staande auto’s en botste vervolgens tegen een betonnen paal. De enorme ravage, die door de botsing werd aangericht, was volgens de officier een bewijs dat de man veel te snel had gereden. Bovendien zei hij over voldoende aanwijzingen te beschikken dat de man te veel alcohol had gedronken. Door een formele fout kon de officier de resultaten van een afgenomen bloedproef niet als bewijs gebruiken. Desondanks was het volgens de officier zonneklaar dat het toegestane alcoholpromillage in het bloed van de verdachte op het moment van het ongeval ver was overschreden. Dat vond mr. Van der Perk reden genoeg om een „harde straf’ te eisen. De verdachte reageerde geschokt op de eis van de officier. Hij verzocht de recht bank een mildere straf op te leggen. De rechtbank doet over veertien dagen uit spraak. begin van deze eeuw de grote opbloei was begonnen. Er was gebrek aan geld om de veel onderhoudskosten vergende woningen in een redelijke staat te hou den. Niet alleen buurtwinkeltjes werden gesloten maar ook winkels van formaat die eens op een grote, koopkrachtige klantenkring hadden kunnen rekenen. De middenstandszaken rondom het Wil lemsplein, in het nieuwere deel van de Kanaalstraat en in de Oranjestraat hiel den over het algemeen nog stand, maar ze begonnen geleidelijk de concurrentie te ondervinden van zaken „over de brug”, dus in de Kennemerlaan en direc te omgeving een woongebied waarvan oorspronkelijk door vrijwel iedereen was verondersteld dat het voor zijn inko pen op Oud-IJmuiden aangewezen zou blijven. HET IS TE BEGRIJPEN dat de win kelstand in Oud-IJmuiden probeerde het tij te keren. Er was een vereniging onder de veelzeggende naam IJmuiden- Centrum, waarin de winkeliers in feite alles voor het zeggen hadden. Die vereni ging toonde zich zeer actief. Geen argu ment bleef ongebruikt om zich te verwe ren tegen de in sommige kranten nogal eens gemaakte opmerking dat er spake was van een „stervend IJmuiden”. Deze uitdrukking had betrekking op geheel IJmuiden als visserijcentrum maar de vereniging in Oud-IJmuiden vatte haar op als een rechtstreekse aanval op juist dit deel van de plaats dat tot dusver immers het „hart” ervan was geweest. DE PLEITBEZORGERS van Oud-IJ muiden werden in de volgende jaren boos op het gemeentebestuur toen be kend werd dat het hoofdbureau van politie elders zou worden gevestigd. De toestand in het gebouw aan het Willems plein was onhoudbaar geworden. Nu er toch nieuwbouw nodig was wilde de gemeente er een plaats voor kiezen die centraal in het gemeentelijk gebied lag, zodat de voorkeur aan IJmuiden-Oost werd gegeven. Het was voor de eerste maal dat de verhuizing van een belang rijke dienst de teruglopende betekenis van Oud-IJmuiden als dominerend deel van de gemeente Velsen onderstreepte. Verweer van de vereniging IJmuiden- Centrum: „Het hoofdbureau van politie wordt weggehaald van de plaats waar steeds een flink corps moet zijn, terwijl de gemeente op het Willemsplein een geweldig schoolgebouw heeft staan, het welk haast niet meer wordt gebruikt. Met veel minder kosten had men dit bewoonbaar kunnen maken. Moeten wij de tijd van voor luttele jaren terugkrij gen, toen wij ’s nachts van huis werden gehaald om op het bureau te passen als de politie naar een inbraak moest?” Het Heems voor v geen g die zie vestige wagenl terstrei sen die derhandelingspartners, te weten de orga nisaties van verkeersvliegers en boord werktuigkundigen, onder geheimhouding een document is verstrekt, waarin de te volgen procedures in geval van een crisis situatie omschreven staan. Uit een bege leidend schrijven van dit document dat onder 12 vooraanstaande KLM-ers is ver strekt, blijkt verder dat screening wel degelijk onderdeel uitmaakt van de te volgen spelregels. Zo zou het twaaltal dat het scenario heeft ontvangen een uitge breide veiligheidsscreening hebben on dergaan. Eerder heeft de KLM-directie, nadat er ongerustheid onder het perso neel van de luchtvaartmaatschappij was ontstaan, diverse malen verklaard dat er van een screening op betrouwbaarheid van personeel geen sprake zou zijn. kilometer. „IJmuiden in feestgewaad, al les is veranderd straten, huizen en mensen”, schreef een plaatselijke krant. Niet alleen de vereniging IJmuiden-Cen- trum zorgde voor de gedaantewisseling. Particulieren tooiden bijvoorbeeld de Bloemstraat op, altijd al een straat die op dit gebied de beste prestaties leverde. Maar ook de bewoners van een korte straat als de Helmstraat deden knap werk. De vlaggen en de feestzuilen, de erebogen en het vele dennegroen ont trokken het achterstallige onderhoud van heel wat woningen en andere pand jes in Oud-IJmuiden aan het oog. OPTOCHTEN, kinderfeesten,roei- wedstrijden en het bonte wereldje van de kermis op het Willemsplein brachten heel wat vertier in de oude straten. Er was ook een heuse wielerwedstrijd die duizenden naar de kanaaloever trok, met als favoriet de kampioensprinter van Nederland en op een na beste sprin ter van de wereld, Henk Ooms. Deze was vol lof voor de organisatie. „Ik vond het buitengewoon fijn in Oud-IJmuiden te rijden”, vertelde hij me. Uiteraard won hij, met twee lengtes. AAN HET EINDE van dezelfde maand kreeg IJmuiden een voorproef van wat de plaats binnen een paar jaar te wachten stond. Voor het eerst werd op grote schaal een verduisteringsoefening gehouden door de luchtbeschermings dienst. Dat gebeurde vrij onverwacht. Pas in de vroege middag werd aange- kondigd dat de proef zou plaatshebben. Om negen uur gaf de fluit van Hoog ovens het aanvangssein. Overal floepte het licht van de staatlantaars uit. Alleen speciaal aangebrachte olielampjes brandden nog. Koplampen van auto’s VERKOOP BIJ EXECUTIE Op donderdag, 21 augustus 1980, te 11.00 uur, zullen ten laste van G. A. Jonker wonende te IJmuiden Rijn straat nr. 19 bov worden verkocht enige ROEREN DE GOEDEREN, te weten: meubilaire goederen, mo torfiets Honda Goldwing G.L. 1000 en wat verder te koop zal worden aangebo den. De verkoop vindt plaats aan bovenstaand adres en geschiedt a con tant zonder opgeld. De goederen zijn een Vz uur vóór de verkoop voor een ieder te bezichtigen. De deurwaarder belast met de executie. zwemmen, 9.00-18.00 uur peuterbad, 7.00-22.00 1 solarium. Instructiebad Zeewijk, Planetenweg, dond I 9.45-10.45 uur moeder en kind; 11.00-12.00 uw I gemengd zwemmen. BIOSCOPEN EN THEATER Kennemer I Zeestraat, woensdag 20.00 uur: „L'Avare”. Kennemer II, Zeestraat, woensdag 20.30 uur, I arthouseeyclus „L’Histoire extraordinair”. Luxor I, woensdag 19.00 en 21.30 uur „De I sheriff ziet ze vliegen”. Luxor II, woensdag 19.00 en 21.30 uur „Time after time”. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555, brandweer I 22922, milieuklachten 96000. Centrale bibliotheek, Kerkstraat 44, woens- I dag 10.00-12.30 uur volw., 14.00-17.00 uur en I 18.30-21.00 uur alle leeft. Jeugdbibliotheek Meerestein, K. Smithstraat I 110a, woensdag 14.00-17.00 uur. Dienstencentrum voor bejaarden, Kerk- I straat, maandag t/m vrijdag geopend van 9.00- 17.00 uur. Stichting alg. maatschappelijk werk, K. Delfsweg 1, Beverwijk. Spreekuur op werkda gen van 9 tot 12.30 uur, tel. 26177 (ook voor Wijk aan Zee en Castricum). Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak, elke vrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550-19142. Animal Farm, W. Alexanderplantsoen, ge I opend woensdag 13.00-17.00 uur. Huize Scheybeeck tentoonstelling Kennemer I Oudheidkamer van prenten, kalligrafie en ar cheologie; van 20-8 t.m. 25-9; openingstijden van wo„ do., za. en zo. 14.00-17.00 uur. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45, woens dag 14.00-17.00 uur alle leeft., 18.30-21.00 uur volw. Filiaal Beneluxlaan, Beneluxlaan 205-207, woensdag 18.30-21.00 uur, volw. donderdag ge- I sloten. Speeltuin Poelenburg, H. Pootstr., dagelijks I van 10.00-12.00 uur en 13.30-17.30 uur geopend. I Kinderboerderij, Vrijburglaan, maandag t/m I vrijdag 10.00-12.00 en 13.15-16.45 uur. Stichting alg. maatschappelijk werk, V. d. Hoopstraat 27, Beverwijk, spreekuur werkda gen van 9.00-17.00 uur. Tel. 30766. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945, nr. 90 gebouw De Beurs, 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak elke vrijdag 14.00-16.00 uur. Tel. 02550-19142. SCHIPHOL. De KLM-directie is van mening dat gesprekken over de inzetbaar heid van vlooteenheden in crisistijd niet thuishoren in het interne overleg met de ondernemingsraad, maar dienen plaats te vinden in het externe CAO-overleg. Met deze stellingname heeft de KLM- top zich lijnrecht opgesteld tegenover de wens van de ondernemingsraad die op 10 juli over deze zaak een motie aannam, waarin bij de KLM-directie werd aange drongen op overleg met de raad voordat over deze kwestie beslissingen zouden worden genomen. De beslissing wekt bij de OR ook be vreemding omdat de directeur van de luchtvaartmaatschappij vorige maand nog verklaarde bereid te zijn tot een zo ijmuiclen BIOSCOOP EN THEATER City 1, Kennemerlaan 89. tel. 14307. woensdag 20.00 uur „De sheriff ziet ze vliegen". City 2, Kennemerlaan, woensdag 20.15 uur cyclusvoorstelling „Easy Rider”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum: ma. t/m vrij. 9.30-17.00 uur. Gemeentehuis, tel. 19000. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen. 18e- eeuwse stijlkamers, za. en zo. 14.00-17.00 uur. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Sant- poort-Zuid. Di. t/m zo. 09.30-12 en 13-16 uur te bezichtigen.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 6