Tijdelijk woonwagenterrein in Wijk aan Zee blijft gehandhaafd Jazz luistert Progress-jubileum op ijmondnieuws Voetbaltoernooi voor Heliomare Martanttheater in oude school burgerlijke stond gevonden voorwerpen J Idfcrahnp verplaatst naar Houtmarkt 21 tel. 319309 „Achter Ziekenfonds Spaarneland/Amsterdamse Poort” ■■■IB ”De zenuwen” voor dat examen? i E .WBM "l«J voor al uw ^bontwerken 7 WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1980 COLLEGE BLIJFT NA UITSPRAAK RECHTER BIJ STANDPUNT BEVERWIJK r//// z Afscheid secretaris Pius X-College Oprichting van jongens-drumfanfare Dames, BEVERWIJK: IJMUIDEN: 'Ulis' Cursussen via Vrouwenoverleg WAGENWEG 11 bij het HOUTPLEIN WW 6 IJMOND ARAL De nieuwe kollektie 1980-1981 hangt voor u gereed. Uw bontadviseur, P. v. d. Stelt sr. 60.1 CT PER LITER 72 X GEFILTERD PARALLELWEG 1 IJMUIDERSTRAATWEG (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Het college van Heemskerk is voornemens vijf of zes woonwagenstandplaat sen te creëren aan de Hoogdor perweg in Heemskerk, mits het ministerie van CRM de bouw daarvan volledig financiert. Bur gemeester en wethouders willen hiermee tegemoet komen aan de wens van de raad vier extra standplaatsen te creëren in het kader van het decentralisatie proces. Heerlijke vissalade (4 personen) Vermeng 400 g gaar visvlees (wijting, schel vis, kabeljauw) met 250 g gekookte aard appelen, 1 grote ui, 1 grote gesneden appel, peper en mosterd naar smaak. Bedek een schaal met slabladeren. Leg de massa erop en maak deze glad met slasaus. De salade garneren met 3 gesneden tomaten en schijf jes ei. Doe meer met vis, omdat 't zo lekker is. I •<*- I gpf TO uur: Iweer ge weer (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIE) ÊUTOGAS 61) lon- ’leta eek- elke ïmer i ar- i van lens- uur I uur, „De Time -22.00 dond. 0 uw Veel mensen hebben voor of tijdens se.hool- en rijexamen wat ze noemen ..de zenuwen". Zij kunnen zich minder goed concentreren en maken daardoor vaak onnodig fouten. Gelukkig is er voor hen Valdispert. dat ook zonder bezwaar door kinderen gebruikt kan worden. Valdis pert is een zuiver natuurprodukt uit de va- leriaanwortel. Valdispert brengt u weer tot rust maar maakt niet loom of slaperig. Valdispert dragees zijn gemakkelijk in te nemen. Vraag nadrukkelijk Valdispert. Uitsluitend bij apotheker en drogist. Lees vooraf de gebruiksvoorschriften. Het adres voor exclusieve mantels Alle mantels in eigen atelier verwerkt met volledige garantie Dit vignet is uw zekerheid voor vakmanschapen kwaliteit van het materiaal onbenut blijven, worden toegevoegd aan de lokatie aan de Hoogdorperweg, zodat het totaal aantal standplaatsen daar op zes komt. De dorpsraad van Wijk aan Zee heeft deze kwestie half juni voorgelegd aan de AROB-rechter, die oordeelde dat het col- Bontmantels in alle prijsklassen De woonwagenbewoners staan thans il legaal op het terrein aan de Meeuwenweg in Heemskerk. Voor dertien van hen is in de toekomst een oplossing aan De Brink, terwijl voor één van hen nog naar een oplossing gezocht moet worden. lege procedureel gezien juridisch onjuist had gehandeld. De voorzitter van de afde ling Rechtspraak van de Raad van State, zo blijkt uit de onlangs gereed gekomen stukken, geeft het college in overweging zich te bezinnen op de genomen besluiten. Het college heeft deze uitspraak niet afge wacht en kwam begin augustus tot de conclusie dat er geen andere mogelijkhe den waren. Wethouder Van Herpen voelt zich gesterkt in het B.- en W.-besluit door de „uitspraak” van de AROB-rechter. NAAM STAAT BORG VOOR KWALITEIT De Maerten van Heemskerkschool aan de Pieter Breughelstraat in Heemskerk moest sluiten, maar voor het gebouwen complex van deze rooms-katholieke lage re school is inmiddels een nuttige bestem ming gevonden. Het Heemskerkse Mar tanttheater heeft zich er inmiddels in gevestigd en ook de Fotokring Heems kerk kan in deze school over een eigen verenigingsruimte beschikken. Voor an dere verenigingen liggen hier nog moge lijkheden open. De leegstaande school daagde uit tot woonwagencentrum te kunnen staan en de bestemming van het terrein moeten wijzigen. De AROB-rechter schorste deze gesluiten nadat de kwestie door de Dorps raad Wijk aan Zee was voorgelegd aan de Raad van State. De Dorpsraad zal zich beraden over mogelijk te nemen stappen. BEVERWIJK. Na een dienstverband van meer dan zesentwintig jaren zal de heer J. W. G. Reijkers zijn funktie van algemeen secretaris van de Stichting Pius X-College neerleggen. De scholengemeenschap biedt hem een afscheidsreceptie aan op vrijdag 29 au gustus van half vijf tot zes uur in de aula van de school aan de Büllerlaan 2. Een nevenfunktie van de heer Reijkers is gedurende lange jaren het raadlidmaat- schap van de gemeente Beverwijk, thans voor D’66. Rommelmarkt. De Beverwijkse gym nastiekvereniging „Turnlust” en de wan- delsportvereniging „De Zwervers” gaan in september samen een rommelmarkt houden ter versterking van de clubkas sen. Degenen die spullen voor deze markt ter beschikking willen stellen kunnen dat via de de telefoonnummers 34507 en 22540 in Beverwijk laten weten. Die spullen kunnen dan worden opgehaald. „De Bevers”. Wegens uitbreiding van de activiteiten kan het jeugdtamboer- en majorettenkorps „De Bever” nog enkele leerlingen plaatsen in verschillende afde lingen. Inlichtingen en opgave bij E. J. de Wildt, Loirestraat 24, telefoon 41316 (na zes uur) in Heemskerk. Markt. Aanschaf van een nieuwe uit- gaansbus voor het verpleeghuis Velser- duin te Driehuis komt financieel gezien dichter binnen handbereik via een rom melmarkt, op 20 augustus te houden in de tuin van deze inrichting. Gastheer en initi atiefnemer is de ontspanningscommissie van Velserduin. Openingstijden: van twee tot zes uur ’s middags. r. d. kda- oens- ir en -207. ge lijks end. Vm straat <erk- 9.00- OVERLEDEN: A. Koridon, 92 jaar, geh.gew.m. H. A. van Steenbeek; N. Baartse, 73 jaar. geh.m. P. G. Molenaar; J. de Nijs, 64 jaar; E. J. Stomberg, 85 jaar, geh.gew.m. M. van der Kooij; L. Prijs 69 jaar; P. Visser 85 jaar. GEHUWD: J. H. Westerink en R. L. Jobse; A. J. G. Traa en H. C. Wijkstra; R. de Ruig en M. A. M. Weijde; E. Visser en A. C. Buijsman; F. Martin Prieto en M. D. M. Martin Coello; J. P. M. van Son en E. M. Broerse; M. H. J. Bron en A. M. Beers; J. G. A. Burger en T. F. van Geffen. 1.30 a.: >30. iige i en i 1® Gebr van der Stelt Wagenweg 11 2012 NA Haarlem Tel (023)31 20 86 (v.h Kamperman) en 1.30 I üS' u.: „Samen kerk”. Het jongerenkoor „Sa men kerk” begint op 20 augustus weer met de wekelijkse koorrepetities in de Josefzaal naast de Goede Raadkerk aan de Arendsweg in Beverwijk. Voor de repe tities en de gespreksavonden kunnen zich nog nieuwe leden aanmelden bij P. Ves- sies, telefoon 44417. De voorbereidingen voor de bouw van het terrein aan De Brink is in een verge vorderd stadium. Het bestuur van het Regionaal Woonwagencentrum IJmond heeft de schetsplannen nader ingevuld en ter uitwerking naar de dienst Openbare Werken van Beverwijk gestuurd. HEEMSKERK. Het Vrouwenoverleg in Heemskerk begint in september met het nieuwe cursusprogramma, bestemd voor alle vrouwen in de gemeente. De cursus politiek wordt gegeven op zes donderdagavonden in „De Schuilhoek” en deze behandelt onder meer de werkwij ze van de gemeenteraad en de Eerste en Tweede Kamer, het verschil tussen de politieke partijen en dergelijke onderwer pen. Dan zijn er twee cursussen voor vrouwen die al iets van deze onderwerpen weten op de dinsdag- en de donderdag ochtend. Het programma omvat verder een cursus „Wegwijs in de bibliotheek”, een cursus eenvoudige bedrijfsadmini stratie in het buurthuis „d’Evelaer” speci aal op verzoek van de vrouwen in het tuindersgebied en een cursus „Kom eens om een bestuurster”, bestemd voor vrou wen die actief zijn of willen worden in het verenigings- en organisatieleven. Inlichtingen inzake deze cursussen wor den verstrekt door T. Kroonberg, Schel- destraat 7, telefoon 36141 of door C. van Toledo, Mozartstraat 124. telefoon 32951. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Op zondag 31 augustus wordt op het sportcomplec Tussenwijk aan de Zeestraat een voetbaltoernooi ge houden waaraan acht ploegen deel zullen nemen. De opbrengst van dit door Taxi 3000 georganiseerde toernooi is bestemd voor het revalidatiecentrum Heliomare in Wijk aan Zee. De wedstrijden beginnen om 8.45 uur en de entree bedraagt één gulden. Aan het toernooi wordt deelgeno men door ploegen van het Beverwijkse Rode Kruisziekenhuis, Heliomare, het Heemskerkse Jozefziekenhuis, de Bever wijkse en Heemskerkse brandweer, Hoog ovens, de douane en Taxi 3000. Het kwartet van tenorsaxofonist Har ry Verbeke kwam oude en nieuwe bezoe kers tracteren op een jazzconcert, waar bij het niet ontbrak aan sfeer en inspira tie. Met pianist Irv Rochlin, bassist Har ry Emmery en drummer Max Bollerman, speelde Verbeke een repertoire van blues en ballads, composities van onder meer Coltrane, Mingus en Hubbart, en werk van pianist Rochlin. De inzet van de Het is van belang dat de lokatie aan De Brink voor de winter gereed is omdat dit terrein is bedoeld voor de woonwagenbe woners, die tijdelijk zijn gestationeerd op een parkeerterrein aan de Meeuwenweg in Wijk aan Zee, maar er zijn geen voorzie ningen zoals verwarming om de winter door te komen. Bovendien heeft de ge meente Heemskerk uitdrukkelijk gesteld dat de woonwagenbewoners daar hoog stens zes maanden zullen blijven staan. Opberging mantels in speciaal gekoelde ruimte I ut Sli( htinc Bonh\ iiiirboi e Z BEVERWIJK. Het Tamboer en Trompetterkorps Beverwijk (TTB) gaat een jongens-drumfanfare oprichten. Jon gens in de leeftijd van acht tot en met veertien jaar kunnen zich aanmelden voor de volgende instrumenten: trompet, cor net, saxofoon, tuba, trombone, mellopho- ne, lyra, trom en verschillende kleine slag- werkinstrumenten. Voor aanmelding en nadere inlichtin gen kunnen zij zich wenden tot J. de Boer, Reguliersstraat 78, telefoon 22314, P. Steyn, Acacialaan 31, telefoon 23371 of 25898, D. Pletting, Deken Waerestraat 64, telefoon 27097 in Beverwijk of tot C. Scha- vemaker, Kennemerlandstraat 42, tele foon 36561 in Heemskerk. De instructeurs van TTB en een aantal leden van de seniorenafdeling zullen zorg dragen voor de opleiding. De oefenavon den zijn op dinsdag van half zeven tot acht uur in „De Nieuwe Slof’. De eerste presentatie van de jongens- drumfanfare is tijdens het jubileum-dona- teursconcert op 18 oktober aanstaande. Het terrein aan de Oosterstreng in Heemskerk was aanvankelijk bedoeld voor vijf woonwagens. Er bleek echter geen groep van vijf onder de gegadigden, die zich in de noordelijke IJmond wilde vestigen. Wel is een groep van drie woon wagenbewoners bereid zich aan de Oos terstreng te vestigen. De twee standplaat sen die op het terrein aan de Oosterstreng muzikanten en de reacties uit het publiek wezen zonder meer uit, dat het initiatief om het jubileum op deze wijze muzikaal luister bij te zetten, een geslaagde avond opgeleverd had. Donderdag wordt de feestweek afgeslo ten met een reünie voor oud-leden van de sociëteit. Men hoopt dan vooral veel be zoekers uit de jaren 1970 tot 1975 in het Progressgebouw te mogen verwelkomen. ONDERTROUWD: G. P. M. van Zeist en C. C. de Vries; E. J. KWant en C. H. A. M. van Son; T. C. Smal en A. H. M. Bakker; G. Vesper en R. Raap. GEBOREN: Lisette d.v. W. J. de Visser en F. Ploe- gaert; Sabine d.v. P.D. Meester en C. M. van Kalsbeek; Tim z.v. J. de Jong en H. P. Dingelhof; Sandra H. d.v. L. A. Gouda en M. L. Stil; Arjanne d.v. J. W. Kroonen en G. T. Mulder; Marloes d.v. J. M. de Heer en P. C. M. Koper; Justin B. z.v. T. M. Ligt- hart en M. G. Steinmann; Cornells J. z.v. C. G. Brakenhoff en T. J. Stolk; Ellen d.v. A. A. Kieftenbeld en C. A. M. van den Berghe; Thi T. D. d.v. P. D. Nguyen en T. D. Mai. Gebr van der Stelt Hertenlaan 8 1861 EJ Bergen Tel (02208)55 30 vernielingen. Het gemeentebestuur hoopt nu op de medewerking van de buurtbewo ners om deze nieuwe verenigingsaccom- modatie in goede staat te houden. (ADVERTENTIE) Begin juni zijn vijftien woonwagens na ruzie met andere woonwagenbewoners op het Regionaal Woonwagencentrum IJ mond onverwachts vertrokken. Op Heemskerks grondgebied zijn zij door de Beverwijkse politie tegengehouden. Na ,sG.wVd - Jongerensociëteit Progress in Heems kerk viert deze week haar tienjarig be staan. Ooit begonnen in jeugdgebouw De Schakel, heeft zij nu al jaren haar vaste honk aan de Constantijn Huygensstraat. Binnen de reeks feestelijke jubileumeve nementen konden belangstellende bezoe kers dinsdagavond één van de belang wekkendste activiteiten uit het bestaan van Progress herbeleven: een jazz-avond in het sociëteitsgebouw. In de beginjaren van het bestaan, was dit van Progress voor de hele IJmond een opmerkelijk initiatief, dat de laatste zeven jaar ech ter niet meer van de grond is gekomen. Zilverkleurige schakelarmband, zwart etui met 1 sleutel, portemonnee inh. zie kenfondspapieren t.n.v. Rusman Benne- broekerdijk, klein sleuteltje Union Breed en, werphengel, tuinstoeltje, schep, zwart/ wit gevlekte hond (soort spaniel), sleutel hanger Fiat met 3 sleutels, trouwring met inscriptie Fred 23-12-’78, muskatonhaak met 5 sleutels, beige portemonnee met inhoud, statief, zilverkleurige dameshor loge idem bandje, hoes voor Eumig film camera, hangslot sleutel muskatonhaak aan zwarte veter, bruine herenportemon- nee met inhoud, witte vitrage, stoel met rijverbinding, bruine boodschappentas met rits, ring met 2 sleutels, zwart polstas- je (leeg), damesleesbril in beige etui, don kerblauw windjack, jonge zwarte kater met witte pootjes, bruin leren honderiem, bruin leren herenportemonnee met in houd, dameshorloge. De gevonden voorwerpen kunnen elke dinsdag en vrijdag van ’s middags half vijf tot half zes afgehaald worden bij de politie. Produktschap voor Visben Visprodukten, s-Gravenhage K. rkda- Wijk Piëta reek- elke Klaverjassen. De supportersvereni ging K.I.C. houdt vrijdagavond 22 augus tus weer een klaverjasdrive in de kantine van het sportpark Rooswijk in Velsen- Noord. Aleenstaanden. Voor alle al leenstaanden uit de wijde omtrek houdt de Soos 25-45 dinsdag 26 augustus een disco-avond in de grote zaal van het buurthuis „D^ Schuilhoek” aan de Van Bronckhorststraat 1 in Heemskerk. Disc- jockey is Wim Joosten en de minimum leeftijd voor de bezoekers is bepaald op vijfentwintig jaar. spoedberaad tussen de gemeentèn en de provincie werd het parkeerterrein aan de Meeuwenweg in Heemskerk als enige mo gelijke „tijdelijke” lokatie aangewezen. Het college van Heemskerk heeft daarom ontheffing moeten verlenen aan deze woonwagenbewoners om buiten het Het woonwagenterrein aan de Meeuwenweg in Wijk aan Zee

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7