Van der Poel wint in Marienberg Hübner in Petra Polman Hockeyteam gretig leiding kwijt tegen Jong Pakistan lotto 99 1 spoor van Kortsnoi F Eenvoudige 5-0 overwinning ■rw» Koopmans zeker van gevecht tegen Gregory Geel in oefenduels minder streng bestraft z 21 VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1980 SPORT rging est eral, Aanvoerder Redder - rate rd; Telstar drie maanden Jan Zwartkruis: blij met extra oefenduel (Van onze sportredactie) Ik ben geen vedette Ziegler De opstelling van Nederland was: Hermans. Van der Have, Steens. Bolhuis. Pierik, Litjens. Diepeveen, Leopold (Siepman), Den Hartog, Doyer, Van Grimbergen. met de getekende contracten voor het wereldtitelgevecht van Rudi Koopmans tegen de Amerikaan Eddy Gregory, die tegenwoordig Mustafa Mohammed heet. aan bij Eintracht Frankfurt te blijven, Spartaan Luuk Balkestein koos voor Feyenoord en Feyenoorder Michel van de Korput sloot zich bij het Italiaanse Torino aan. De tuchtcommissie van de KNVB zal voortaan minder streng oordelen over gele kaarten die worden uitgereikt Barcelona heeft het voetbaltoernooi om de Juan Garhper-beker gewonnen. In de finale van het door de vereniging zelf georganiseerde toernooi wonnen de Catalanen met 2-1 van Vasco da Gama uit Brazilië. Aan het toernooi werd van Die gele kaarten zullen overigens nog wel worden geregistreerd. Ten aanzien van een voetballer die tijdens de compe titie drie keer geel krijgt, kunnen de eerder tijdens het oefenprogramma ge kregen gele kaarten als verzwarende omstandigheid worden aangemerkt. Het ligt in de bedoeling om gele kaar ten, die in de periode vallen van 1 juli tot aan de start van het nieuwe seizoen, niet meer in het boekingssysteem op te ne men. Dat geldt voor kaarten die in het binnenland zowel als in het buitenland worden gegeven. tijdens oefenwedstrijden die de compe titie voorafgaan. De commissie heeft besloten spelers die tijdens de recente oefenperiode een derde gele kaart kre gen, niet te straffen. De nederlaag van de Nederlandse kam pioene betekende een sensatie in het toer nooi. De partij trok in de speelzaal de meeste belangstelling, vooral toen Bonne- foy een gelijke stelling (11-11) omzette in een positie waarin ze één schijf meer had. DE LIER (ANP). De Frangaise Yvon ne Bonnefoy heeft gisteren voor een grote verrassing gezorgd in het toernooi om de wereldtitel schaken in De Lier. Zij ver sloeg de Nederlandse koploopster Petra Polman, die daardoor de leidende positie moest afstaan aan Elena Altsjoel. De vroegere rechtsbuiten had bij zijn terugkeer in Hvidovre de toezegging ge kregen dat hij per jaar 3000 gulden zou ontvangen. In werkelijkheid is dat ech ter maar de helft geworden, omdat hij halverwege het seizoen, dat in Denemar ken van april tot november loopt, op stapte en in juni voor drie jaar bij Ajax tekende. Hoewel Ziegler bij Roda slechts twee Europa-Cupwedstrijden heeft gespeeld. De beste Nederlander op de Olympische Spelen in Moskou versloeg na 142 kilome ter tussen Linz en Bad Marienberg zes medevluchters in de sprint. De Westdlïit- ser Dieter Burkhardt behield de leiding in het algemeen klassement. De sponsor van profstayer Nico Been heeft besloten zich met onmiddellijke ingang van de wielersport af te wenden. tegen Anderlecht, en het afgelopen jaar een serieuze poging heeft ondernomen om zijn voetballoopbaan af te bouwen, kan hem zeker geen gebrek aan interna tionale ervaring worden verwetegen. Tot nu toe is hij namelijk 20 keer voor het Deense nationale elftal uitgekomen, waarin hij sinds anderhalf jaar de rol van laatste man vertolkt en waarvan hij vorig jaar aanvoerder werd. DEN HAAG. Lotto nummer 33 van zondag 17 augustus heeft een winnaar opgeleverd, die een brutobedrag ontvangt van 563.692,70. In deze lotto vielen in totaal 26.131 prijzen. v z.k.h int. rt BAD MARIENBERG (ANP). Adrie van der Poel heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Rijnland-Palts in West-Duitsland gewonnen. SCHIPHOL. Manager Henk Rühling is gisteren in Nederland teruggekeerd L De opmerkelijke rentree van Ziegler volgt na een jaar, waarin hij als betaald amateur is uitgekomen voor de club, waarin hij als voetballer is geboren en getogen: Hvidovre in zijn woonplaats Hundige, 15 kilometer van Kopenhagen. Ziegler: „Veel stelde het niet voor. Om dat ik het zo druk had, kon ik maar twee in plaats van drie keer in de week trai nen, maar de mensen daar waren allang blij dat ze mij hadden. Daar was ik in ieder geval wèl de oganisator. Als laatste man maakte ik ook nog een paar doel punten. Maar wat stelt Hvidovre nou voor in vergelijking met Ajax? Toen ik wegging, stonden we in de midden moot”. van al die besognes af wilde zijn. Toen Ajax contact met me opnam, had ik dan ook niet veel bedenktijd nodig. Mijn familie let op de zaken en bij Ajax hoef ik me nu uitsluitend te concentreren op het voetbal. In zekere zin krijg ik het nu rustiger. Trouwens, als je een goede aan bieding van een topclub krijgt, die je altijd erg heeft aangesproken, dan is het toch de moeite waard om het nog eens te proberen”. Beide boksers ontmoeten elkaar op 20 september in Atlantic City (Verenigde Staten). Europees kampioen Rudi Koop mans stond als eerste op de lijst van uitdagers van de WBA. vrije dag was geen sprake, laat staan van vakantie. Vandaar dat ik wel eens teur bij een krant, was ik 13 a 14 uur per dag bezig. Het hele jaar door. Van een Haarlffl e orkj nl. 02 Ziegler moet voor Ajax de redder in de nood zijn, die enkele maanden gele den onverwacht hoog steeg toen aan voerder Ruud Krol de Canadese Van couver White Caps opzocht en een goede stand-in vooralsnog niet voorradig bleek. Bruno Pezzey gaf er de voorkeur Directeur Johan Franke van de meubel- gigant is boos omdat de Koninklijke Ne derlandse Wielrenunie geen vierde stayer afvaardigt naar de begin september te houden wereldkampioenschappen in Be- san^on. De Nederlandse wielerbond was hiertoe wel gerechtigd. De KNWU wilde geen beslissing nemen, omdat zich naast Been nog twee andere kandidaten hadden gemeld. Franke stelde de Unie nog voor een selectiewedstrijd te houden, maar dit werd afgewezen. Daardoor zag hij zich genoodzaakt Been en gangmaker Staken burg te ontslaan. Joop Zoetemelk heeft gisteravond de profronde van Huybergen gewonnen. Het was een zeer levendige wedstrijd, die door ruim 10.000 toeschouwers werd gadege slagen. Bernard Hinault lijkt op tijd in vornï te komen voor het wereldkampioenschap wielrennen voor profs op de weg op 31 augustus. De Breton, die in de ronde van Frankrijk na twaalf etappes de strijd staakte en sindsdien alleen drie criteri ums in Frankrijk won, zegevierde giste ren in de eerste etappe van de ronde van Limousin. Jean Chassang en Bernard Vallet zijn toegevoegd aan de Franse wielerploeg, die op 31 augustus zal deelnemen aan de strijd om het wereldkampioenschap op de weg voor professionals. Technisch direc teur Richard Marillier koos veertien cou reurs. Het zijn Hinault, Chalmel, Villemia- ne, Bernaudeau, Thevenet, Ovion, Martin, Seznec, Alban, Martinez, Bourreau, Chas sang, Vallet en Hezard. Twaalf renners uit dit gezelschap zullen aan de start ver schijnen. De uitslag van de tweede etappe van de rónde van Rijnland-Palts is: 1. Van der Poel (Ned.)‘142 km in 3 Uur, 18 min. 46 sec.; 2. Pedersen (Den.) z.t.; 3. Dietzen (Wdl.) z.t.; 4. Rottier (Wdl.Xz'.tr, 6. Boom (Ned.) z.t. De klasseringen van de overige Nederlander^: 15. Broers op 5 sec.; 32. Koppert z.t.; 33. Meons z.t.; 51. Slendebroek op 1 min. 10 sec.. Algemeen klassement: 1. Burkhardt (Wdl.) 7 uur, 22 min. 51 sec.; 2. Broers (Ned.) op 10 sec.; 3. Kassum (Wdl.) op 20 sec.; 4. Möller (Den.) op 30 sec.; 5. Slendebroek (Ned.) z.t.; 6. Podlesch (Wdl.) z.t.; 7. Flögel (Wdl.) z.t.; 8. Von Löffelholz (Wdl.) z.t.; 9. Van der Poel (Ned.) op 1 min. 11 sec. Klasseringen overige Nederlanders: 28. Boom op 7 min. 25 sec.; 39. Koppert op 7 min. 30 sec.; 48. Moons op 12 min. 57 sec. Paul van der Meeren Vanaf dat moment speelde de uit Dijon afkomstige Bonnefoy foutloos en won. De kansen op de titel zijn voor Polman nu wel erg klein geworden. Altsjoel leidt met één punt voorsprong, Loedmilla Sotsjnenko kwam op gelijke hoogte met Polman. De uitslagen uit de zesde ronde van het toer nooi om het wereldkampioenschap dam men voor dames en jeugd zijn: DAMES: Petra Polman (Ned)-Yvonne Bonne- foy (Fra) 0-2, Mieke Heitmeier (Ned)-Ella Samo- falofa (Isr) 1-1, Eefje Nieuwenhuizen (Ned)-Ele- na Altsjoel (Sov) 0-2, Barbara Graas (Ned)- Raymonde Barras (Fra) 2-0, Yvonne Hupez (Bel)-Ljoedmilla Sotsjnenko (Sov) 0-2, Lizzy Verheyen (Bel)-Elena Michailovskaja (Sov) 0-2. pent; irl Po( b Ti Een jaar later is hij al op die beslissing teruggekomen: „Vijf jaar had ik bij Ro da gespeeld. Eerst tweeëneenhalf jaar op het middenveld, maar dat beviel me helemaal niet. Ik liep een beetje verloren rond, omdat bij Roda de ballen in één keer van de achterhoede naar de voor hoede werden gespeeld en het midden veld meestal werd overgeslagen. Ik heb het pas naar mijn zin gekregen toen Jos Dijkstra geblesseerd raakte en ik zijn plaats als laatste man mocht overnemen. Maar op een gegeven moment vond ik het genoeg en wilde ik wel wat anders. Alleen is dat niet zo gegaan als ik me had voorgesteld”. Met twee winkels, waarin ik onder meer zonnebanken verkoop en een baantje overdag als advertentieacquisi- John Steen Ziegler ..Het is al een erkenning van mi/n kwaliteiten dat ik de taak van Krol mag overnemen' Voor de rust was Nederland niet verder gekomen dan een voorsprong van 1-0 door een benutte strafcorner van Paul Litjens. Na de hervatting werden de Nederlandse combinaties steeds vloeiender. Al na twee minuten maakte Van Grimsbergen er 2-0 van, na goed werk van Doyer en Den Hartog. De Pakistani grepen vaak erg hard in. Zo moest uitblinker Sherwani na een gemene overtreding tegen Diepeveen voor vijf minuten naar de kant. Het aan vallende Nederlandse spel leidde al snel tot meer treffers. Pas bij, 5-0 (Litjens uit een lange corner, Den Hartog en Van Grimbergen) stokte de produktie. Jong Pakistan kreeg in de vorm van een doel punt ook nog een aandenken aan het duel. Qasim Zia was de maker. VELSEN/HAARLEM. Paul van der Meeren heeft zich voor drie maanden gebonden aan Telstar. De 35-jarige doel man is door de Velsense eerste-divisie- club aangetrokken ter verlichting van het keepersprobleem dat is ontstaan door blessures bij de twee doel verdedi gers van het C-team en het tussentijdse vertrek van Fons Halfman, de eerste reserve achter Jan Nederburgh. Kraay: „Jan Zwartkruis kampte met een gebrek aan oefenwedstrijden voor het Nederlands elftal. Ik heb toen FC Den Haag voorgesteld als oefenpartner. Zwartkruis vond dat een uitstekend idee. Ik wil overigens nog trachten de wedstrijd naar Den Haag te halen. Dat lijkt mij voor zowel FC Den Haag als voor het Nederlands elftal van meer belang dan het duel op dat trainings- veldje in Zeist te laten plaatsvinden”. De aanvang van de wedstrijd staat in ieder geval voorlopig vastgesteld op 17.00 uur. -iet duel in Vught tegen Jong Pakistan was de eerste wedstrijd van de Neder landse herenhockeyploeg in de voorberei ding op het eerste internationale hoogte punt, het toernooi om de Champions Trophy (16 januari in Karachi). In de aanloop naar dit evenement, waaraan ver der Pakistan, India, Spanje, Australië en West-Duitsland meedoen, staan dé wed strijden tegen Zimbabwe, Australië, Spanje en mogelijk West-Duitsland op het programma. Zimbabwe brengt half september een tegenbezoek aan Nederland, dat in de tweede helft van juli een herenploeg naar dit Afrikaanse land stuurde. Op 16 sep tember speelt Zimbabwe op het veld van Klein Zwitserland te Den Haag een wed strijd tegen de Batavieren en twee dagen later wordt in het Wagenerstadion een officiële interlandwedstrijd gehouden. In Zimbabwe speelde Nederland vier inter lands, waarvan er drie werden gewonnen en één werd verloren. In oktober komt Australië naar Nederland voor het spelen van drie officiële interlands. Op 9 oktober wordt de eerste wedstrijd gespeeld, waar schijnlijk in Den Haag, 11 oktober is het tweede duel in Venlo ter gelegenheid van de opening van het kunstgrasveld en 12 oktober wordt de reeks besloten in het Wagenerstadion van Amstelveen. Bondscoach Wim van Heumen zal voorts in het tweede weekeinde van de ining; ikt aan 10 toti ndern i Uitslag lotto nummer 33: Inleg 2.740.578; prijzenbedrag 1.409.846,25. Eerste prijs: een winnaar die bruto 563.692,70 ontvangt; tweede prijs: acht winnaars die elk bruto 16.272.10 ontvangen; derde prijs: 125 winnaars die e(k bruto 1.562,10 ontvangen: vierde prijs: 7464 winnaars die elk bruto 34,80 ontvangen; vijfde prjjs: 18.533 winnaars die elk 14,00 ontvangen. Halfman, die door werkzaamheden niet in staat was dagelijks op de training te verschijnen, heeft op eigen verzoek ontbinding van zijn contract aange vraagd en is inmiddels teruggekeerd naar zijn oude vereniging Bloemendaal. Volgens voorzitter Klaas Groen heeft Telstar met Paul van der Meeren een kortlopende verbintenis aangegaan, om dat de verwachting bestaat dat de bles- sureperikelen over enkele maanden voorbij zijn. „Er is bewust naar een tijdelijke oplossing gezocht. Enerzijds, omdat we hopen dat de grootste proble men over enige tijd achter de rug zijn en ABANO TERME (ANP). Een dag voor de negende partij in de tweekamp tussen Robert Hübner en Lajos Portisch in de halve finale van het kandidaten toernooi zou worden uitgespeeld, heeft de Hongaar zich gewonnen gegeven. Por tisch gaf dit gisteren enkele minuten voor de tiende partij zou beginnen te kennen. Hübner heeft nu met 5-4 de leiding, nadat de eerste acht partijen alle in remi se eindigden. Indien Hübner deze twee kamp op zijn naam brengt, wordt hij de tegenstander van Viktor Kortsnoi. De dis sident won in Buenos Aires de tweekamp tegen Lev Poloegejavski uit de Sovjet unie in de verlenging. De tiende partij tussen Hübner en Por tisch werd gisteravond na vijf uur spelen na de 41e zet van wit afgebroken. Por tisch, die met wit speelt, kwam in het middenspel positioneel in het nadeel. Hübner heeft in de afgebroken stelling een pion meer en een duidelijk positioneel voordeel. Het zettenverloop van de veertiende partij in de tweekamp tussen Lev Poloe- gajevski en Viktor Kortsnoi was als volgt. 1. Pgl-f3 Pg8-f6; 2. c2-c4 c7-c5; 3. Pbl-c3 d7-d5; 4. c4xd5 Pf6xd5; 5. e2-e4 Pd5-b4; 6. Lfl-CS Pb4-d3t 7. Kel-e2 Pd3-f4+; 8. Ke2-fl Pf4-e6; 9. b2-b4 c5xb4, 10. Pc3-d5 g7-g6; 11. Lcl-b2 Lf8-g7; 12. Lb2xg7 Pe6-g7; 13. Pd5xb4 0-0; 14. d2-d4 Lc8-g4; 15. Kfl-e2 Dd8-d6; 16. Ddl-d2 Pg7-e6; 17. Lc4xe6 Dd6xe6; 18. Ke2-e3 f7-f5; 19 Dd2-d3 f5xe4; 20. Dd3xe4 de6xe4; 21 Ke3xe4 Pb8-d7; 22. Thl-cl Tffl-fb; 23. Tcl-c7 Pd7-fB; 24. Ke4-d3 a7-a5; 25. Pb4-c2 Pfl6-d5; 26. Tc7xb7 Pd5-f4+; 27. Kd3-e4 Pf4xg2; 28. Pf3-e5 Tf5-f4+; 29. Ke4-d5 Lg4-f5; 30. Tb7-c7 Ta8-d8+; 31. Tc7-c5 Lf5xc2; 32. Pe5-c6 Td8-e8; 33. Pc6xe7+ Kg8-fB; 34. Pe7-c6 Tf4-f5+; 35 Pc6-e5 Pg2-f4; 36 t xh7 KfB-g8; 37. Th7-d7 Pf4-d3t; 38. Kd5-c6 Pd3xe5; 39. d4xe5 Te8-e5; 40. Tc5-cl Tf5-f6t; 41. kc-b7 Tffixf2. Wit geeft op. De uitslagen uit de derde finaleronde van de schaakolympiade voor visueel ge handicapten in Noordwijkerhout zijn: GROEP A: Polen-Sovjet Unie 1-3, Ver. Staten- Oost-Duitsland 1,5-1,5 en 1 af., Joegoslavië-Tsje- choslowaküe 2,5-1,5, West-Duitsland-Hongarije 1.5-1,5 en laf. GROEP B: Finlang-Bulgarjje 0-4, Oostenrijk Israel 1.5-2.5, Gr. Brittannië-Nederland 1,5-1,5 en 1 af., Denemarken-Spanje 0,5-3,5. GROEP C: Zweden-Ierland 1,5 en 2,5, Frank- rijk-Noorwegen 0,5 en 3.5. Zwitserland-België 1- 3. STAND NA 3 RONDEN: GROEP A. 1. Sovjet Unie 13.5, 2. Joegoslavië 11,5, 3. Oost-Duitsland 9 en 1 af., 4. Ver. Staten 7 en 1 af.-l uitg. 5. West- Duitsland 7 en 1 af. GROEP B: 1. Bulgarije 13. 2. Gr. Brittanië 10 en 1 af., 3. Oostenrijk 9,5, 4. Israel 8, Nederland 7.5 en 1 af. GROEP C: 1. Zweden 10,5, 2. Noorwegen 9.5, 3 België 9. 4. Italië 6,5, 5. Ierland 6. De Russische damploeg heeft met de drie spelers Anatoli Gantwarg, Michael Korenevski en Watsjetslaw Tsjegolev een sterk team bij het Europese kampioen schap voor landenploegen, dat van 4 tot en met 13 september in Rijssen wordt gehouden. Titelhouder Nederland zal Harm Wiersma, Ton Sijbrands en Rob Clerc in de strijd brengen. Voor de eerste keer in de geschiedenis van het kampioen schap nemen tien ploegen deel. Het is de zesde keer dat dit titeltoernooi plaats heeft. De deelnemende landen zijn: Sov- jet-Unie, Nederland, Israel, Zwitserland, België, Frankrijk, Joegoslavië, Oost- Duitsland, Italië en Tsjecho-Slowakije. VUGHT (ANP). Met een opvallende gretigheid heeft het Nederlandse heren-hockeyteam gisteravond op het nieuwe kunstgrasveld van M.O.P. in Vught Jong Pakistan een lesje gegeven (5-1). Hoewel enkele spelers uit de selectie ontbraken (Leefers, Hillen, Hans Kruize) en de Centrale trainingen nog moeten beginnen, wisten de Oranjespelers elkaar vooral in de tweede helft uitstekend te vinden. Ziegler: „Op die manier heb ik in ieder geval nog voeling gehouden met het top voetbal, al moet ik wel zeggen dat ik moet wennen aan het hoge tempo bij Ajax en aan de training, die hier veel zwaarder is dan wat ik ooit heb gehad”. Een voordeel voor Ziegler is dat hij zich bij Ajax in het gezelschap weet van drie landgenoten: Frank Arnesen, Sören Lerby en Henning Jensen, met wie hiij ook in het Deense team samenspeelt. Ziegler: „Met hen heb ik steeds lekker gevoetbald, maar van invloed op mijn beslissing naar Ajax te gaan is dat niet geweest. De sportieve uitdaging was het belangrijkste. Of ik zal slagen, weet ik niet. De mensen zullen me ongetwijfeld gaan vergelijken met Krol. Zoiets ligt voor de hand, al is het niet juist. Krol is altijd een uitstekende voetballer en een persoonlijkheid geweest. Voor mij is het al een erkenning van mijn kwaliteiten dat ik zijn taak mag overnemen”. JAN PREENEN (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Uitsluitend omdat hij met de andere Ajacieden heeft mee getraind, wordt John Steen Ziegler na een van de oefensessies van de Amster damse club aangeklampt door handte keningenjagers: „Bedankt, maar sorry, hoe heet u eigenlijk?” Even later wordt hij in het restaurant door andere rood witte fans aangezien voor Piet Ham burg, ook een nieuwkomer. r, zoel in kop ins n» land ij heid jkhed; 5932. De 30-jarige Deen, de opvolger van Ruud Krol, die met zijn populariteit en klasse de bijnaam „Mister Ajax” wist af te dwingen, blijkt vooralsnog in de ano nimiteit te vertoeven. Zelf is hij trou wens ook de eerste om toe te geven dat hij bepaald niet met Krol kan worden vergeleken. „Bij Roda JC was ik ook geen vedette. Ik speelde gewoon altijd constant”. Vol gens trainer Leo Beenhakker is dat vol doende om het achterhoedeprobleem bij Ajax op te lossen: „Als hij het niveau weet te halen waarop hij destijds speel de, dan is het goed. Hij moet voor een stuk organisatie kunnen zorgen, hij moet inpassen en een lange pass kunnen geven. Het punt is alleen dat hij nog niet zo’n regelaar en prater is. Dat zal hij moeten leren. Het belangrijkste is dat hij het nodige onderneemt. Wij hebben een libero nodig, geen ausputzer”. De voorlopige herenselectie bestaat uit de volgende spelers: Pierre Hermans (Amsterdam), Joost Claus huis (Klein Zwitserland), André Bolhuis (Kam pong), Theodor Doyer (Bloemendaal), Hans Kruize (Klein Zwitserland), Wouter Leefers (HGC), Paul Litjens (Kampong), Tim Steens (Klein Zwitserland), Cees-Jan Diepeveen (Bloe mendaal). Paul Leopold (Laren), Job van der Have (HGC), Bob-Jan Hillen (Amsterdam), Erlck Pierik (Hattem). Arno den Hartog (Oran je Zwart) en Maarten van Grimbergen (Klein Zwitserland). anderzijds laat het budget een langer dienstverband van Van der Meeren domweg niet toe.” FC Den Haag zal op 5 september in Zeist een oefenwedstrijd tegen het Ne derlands elftal spelen. Bondscoach Jan Zwartkruis bereikte daar deze week overeenstemming over met Hans Kraay van FC Den Haag. Nederlandse zijde deelgenomen door PSV, dat als vierde eindigde. In de voorlopige Ierse selectie van 23 spelers voor de wedstrijd tegen Neder land zijn maar twee man opgenomen, die ook werkelijk spelen in de competitie van de Ierse vrijstaat. Manager Hand koos Liam Brady, van Arsenal naar Ju ventus getransfereerd, twintig spelers uit de Engelse league en O’Neill en O’Le ary van Shamrock Rovers. Hand rekent erop dat Juventus Brady zal vrijgeven voor de eerste wedstrijd van de Ieren uit de voorronden voor het wereldkampi oenschap op 10 september in Dublin. De voorlopige Ierse selectie bestaat uit: Peyton (Fulham), O’Neill en Pat O’Leary (Shamrock Rovers), O’Brien (Not. County), Hughton (Tottenham), Devine, David O’Leary en Stapleton (Ar senal), Langan en Givens (Birmingham), Anderson en Mcgee (Preston North End), Moran en Grimes (Manchester United), Lawrenson en Ryan (Brighton), Daley (Coventry), Grealish (Luton), Bra dy (Juventus), Waddock en Walsh (Queen’s Park Rangers), Heighway (Li verpool) en Donovan (Aston Villa). Moet Ziegler derhalve als vierde keus worden beschouwd? Beenhakker: „Be slist niet. We hielden hem allang in de gaten, zonder dat we zijn naam naar buiten brachten. Als we de pers al vroeg hadden ingeseind, dan hadden we alleen maar andere clubs op een idee ge bracht”. Dat Ziegler op het aanbod van Ajax inging, wekte trouwens de nodige ver wondering. Vooral in Kerkrade. Aan het eind van het seizoen 1978-’79 was hij bij Roda JC opgestapt met de mededeling dat hij het als topvoetballer voor gezien zou houden: „In het betaalde voetbal zien ze mij niet meer terug. Ik wil nu in Denemarken wel eens een maatschappe lijke carrière opbouwen”. 4. Theo Doyer doelpunt voorbereid cember een trainingskamp beleggen in Barcelona, met mogelijk een interland wedstrijd tegen Spanje. Van Heumen heeft een voorlopige selec tie van vijftien spelers samengesteld voor de centrale trainingen tot en met 12 okto ber en de wedstrijden tegen Jong Pakis tan, Zimbabwe en Australië. Daarna zal de definitieve selectie voor het toernooi om de Champions Trophy worden aange wezen. Tom van ’t Hek (studie), Roderik Bouwman (studie) en Ewout van Asbeck (op reis) zijn momenteel niet beschikbaar.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 21