Ferry in de leer bij Bocuse EEN VROME POORT mogen groter IK KOL’s tegelhandel b.v. Dansles! Dick Heemskerk Beladingsgraad KLM weer lager S Haarlemmermeer wil arbitrage Geschil tussen NS burgerlijke stond W AR W tt en gemeente aan minister voorgelegd „Regionale luchthavens u Trimmen" bij Hoogland President-directeur Schiphol: Fietstochten van Nova Zembla I „DE TEGELSPECIAUST van HAARLEM” i r f r F vo< EU 4 te tn n O Centraal Nederland boekt verlies van 2,1 miljoen 0) o Zore op 1 Ope cent „81 ■■KM VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1980 VR 6 piU, *- ra5 rate* A L/j i Inschrijving en inlichtingen dagelijks van 19.00-21.00 uur. ZEESTRAAT 14 - TELEFOON 23123 - BEVERWIJK Cursussen voor eerstbeginnenden en gevorderden. Speciale clubs voor cursisten boven 20 jaar en gehuwden. Opleiding voor Medal-test. Lid N.B.D. *4 K „Ml CD O) VELSEN te - Jjjfe (Van HAA ten ve binnen spraak of gars I hoeve ding I naar I Eerder I stemm rander I in het WRK-I korting I maatsc I land. I opgerii I band, project waterv Rijn we brengt om eei (Van een onzer verslaggevers) HOOFDDORP. De minister van verkeer en waterstaat zal een uitspraak worden gevraagd in een geschil tussen de gemeente Haar lemmermeer en de Nederlandse Spoorwegen over de eigendom van de grond rondom de toekomstige halteplaats aan de Schipholspoor- lijn bij Hoofddorp. De gemeente hoopt deze maand een gesprek met de bewindsman te hebben. Indien een snelle uitspraak volgt hoeft niet te worden gevreesd voor vertraging bij de bouw van de halteplaats, die in juni 1981 gereed moet zijn. s 8 SCHIPHOL. Volgens de presi dent-directeur van de NV Luchtha ven Schiphol, J. W. Wegstapel, zou in de toekomst best meer luchtverkeer van Schiphol mogen overvloeien naar de regionale luchthavens. S; V n» Ferry van Houten: stage in Frankrijk 7 4 L f SPAARNDAM. Door de Spaarn- damse Ijsclub Nova Zembla worden op maandag 25, dinsdag 26 en woens dag 27 augustus fietstochten gehou den in de omgeving van Spaarndam. Er kan door de deelnemers een keus gemaakt worden uit twee afstanden: 25 of 50 kilometer. UTRECHT. Het aantal reizigers in het lijndienstvervoer van Centraal Nederland is vorig jaar met circa 4 percent toegenomen. Dit is niet alleen het gevolg van de strenge winter, maar waarschijnlijk ook van de stij gende energieprijzen, zo schrijft de directie in het jaarverslag. Bij een vergelijking van de nieuwe cij fers met die van het voorgaande jaar moet rekening worden gehouden met de in vloed van het vliegverbod voor de DC-10 vliegtuigen in juni 1979. De beladings graad van de andere toestellen was in die periode wat hoger dan normaal. De be langrijkste oorzaken voor de verminde ring van het passagiersvervoer zijn vol gens de KLM de verhoging van de tarie ven als gevolg van de gestegen energie prijzen en de teruggang in de wereldeco nomie. Voord lening Staten AMSTELVEEN. Behalve het al be kende verlies van twaalf miljoen gulden heeft de KLM in het eerste kwartaal van het boekjaar 80/81 ook andere cijfers zien teruglopen. Het passagiersvervoer bleef twee procent achter bij dezelfde periode in het vorig jaar en ook de beladings graad was lager: 58 procent tegenover 63,5 procent vorig jaar. Showroom Wieringerwerf Werfstraat 8 Tel. 02272-2776 Maandag t/m vrijdag 8.30-17 uur Zaterdags 9-16 uur Vrijdags koopavond - GEBOORTEN: J. van Damme-de Brouwer, z„ IJmui- den; R. Schot-Pepermans, d., Santpoort: W. A. M. Kaasenbrood-Hoekstra. z„ Haar lem; E. van Oosten-van den Berge, d., IJmuiden; J. M. G. Zonneveld-Raspoort, z„ Beverwijk; P. T. Stet-van Slooten, d., IJmuiden; A. Hoekstra-Swiers, z„ IJmui den; R. Beentjes-Moojen, d., IJmuiden; L. A. J. van der Vijver-de Wit, z„ IJmuiden; M. de Kok-Koomen, d., IJmuiden; H. M. van Lieren-Broekhuizen, z., I. de Haas- Mol'leman, d., IJmuiden. 0 DAT HIJ ZIJN HOTEL van de hand heeft moeten doen, zit hem nog steeds dwars. „Om gezondheidsredenen kon ik niet anders, maar het is een heel zware beslissing geweest”, zei hij, „gelukkig kan ik me nu nog actief maken in het bestuur van WV en streek-VVV en de kortebaandraverij”. Hij vindt wel dat de toeristische werving voor Zandvoort wat actiever moet worden aangepakt. „Ik wil wat meer activiteit. Nu het minder goed gaat moet je keihard knokken, je moet bij wijze van spreken de bussen zelf gaan halen. Het is een schande dat er in het voorjaar zoveel kamers leeg staan”, zegt hij. Tijdens de aanstaande Grand Prix is hij op het circuit te vinden en houdt zich op verzoek van directeur JohanBeerepoot bezig met de ontvangst van de belangrijke gasten. Wat dat betreft was het late trimavondje een goede HEEI worden 30 aug monstr door trampo Vóór en het rondga papleir elf uur BEV „Tharb een so zestien boei" i datum en zatt tus tre een pr format zang, j fluit ei Karei mando ONDANKS HET FEIT dat hij zich de laatste jaren meer en meer ontpopt als wereldreiziger, blijft het aanzien van Paul B o e u s e groot. Als gangmaker van de nouvelle cuisine heeft de Franse kok terecht een groot aanzien verworven en reizen nog steeds mensen van heinde en ver naar zijn restaurant in CoMonges-au-Mont-d’Or aan de oever van de Saone om de meester te ontmoeten. Zandvoorter Ferry van Houten deed dat in juni ook. met als grootste wens bij Bocuse een poosje stage te kunnen lopen. X ONDERTROUW: J. M. Stam, Beverwijk en M. P. C. Koop man, Driehuis; R. Stiemsma en A. J. de Kort, beiden IJmuiden; A. J. Odijk en I. C. Klijn, beiden IJmuiden; H. S. P. Heijens en M. Klooster, beiden Velsen-Noord; F. A. Groenendal en J. H. B. Westervoorde, beiden IJmuiden; H. A. Eelsing en L. J. Fröger, beiden IJmuiden. GETROUWD: F. W. Sepp-C. Ragundo, Dordrecht; W. A. M. Langelaan-C. A. op den Kelder; J. F. Keij-P Baartscheer, Almere; R. R. Broe- re-E. M. Stevenhagen, IJmuiden; B. Bay- sal-J. C. Breider, IJmuiden; R. van IJzen- doorn-A. C. van Krimpen, IJmuiden; P. C. Broek-T. Bal. Heemskerk; P. Jonkman-L. G. Rademakers, IJmuiden. OVERLIJDEN: A. van Wetering, 81 jaar, weduwe van V. J. de Weyer, Driehuis; J. Holzmann, 77 jaar, weduwe van H. C. Korthouwer, Drie huis; J. E. Vlieger, 54 jaar, echtgenote van J. de Weerd, IJmuiden; W. C. Terhorst, 66 jaar, echtgenoot var. W M. Verschoor, IJmuiden; A. Kraan, 84 jaar, weduwnaar van J. ten Bokkel, Amsterdam; M. Olden burg, 77 jaar, weduwe van J. van den Berge, IJmuiden; M. A. van den Bosch, 83 jaar, weduwe van B. J. Zwart, Driehuis; W. van der Lugt, 54 jaar, echtgenoot van A. Lievaart, IJmuiden; C. van Lugt, 72 jaar, Amsterdam. BE' Huber; en C. maand houde voor een a hoofd! om ’n mooi wijntje mee te kunnen drinken”, vonden ze en zetten ook een voordelige huiswijn 13,50» op de kaart. RUIM VIER JAAR GELEDEN verkocht Hein Hoogland zijn hotel aan de Zandvoortse Westerparkstraat, maar hij is de horeca nog lang niet vergeten. Hij onderhoudt nog regelmatig contact met zijn vroegere vakbroeders en nodigde de Kennemer collega’s die zijn verenigd in een trimclub deze week bij hem thuis uit voor een hapje en een drankje. De gemiddelde opkomst voor dit wekelijkse sportieve treffen in Stoops Bad in Overveen is niet altijd even groot, maar dit keer toevallig wel, zodat Hoogland rond half twaalf ’s avonds elf man voor z’n deur aan de Hogeweg had staan. „Ik had een man of vijf verwacht, maar dit, nee”, zei hij beduusd, maar bereidde toch een zeer gastvrij onthaal. Daartegenover stond een stijging van het vrachtvervoer, het postvervoer en het chartervervoer, waardoor de totale ver- voersinkomsten toch hoger uitkwamen dan vorig jaar. De kosten namen echter sneller toe dan de inkomsten met als re sultaat een negatief bedrijfsresultaat. De KLM-directie heeft inmiddels maatrege len aangekondigd om de productie aan te passen aan de lagere economische groei. De tochten worden ’s avonds verreden en om in het bezit van de herinnering te komen moeten de rijders en rijdsters min stens twee tochten volbrengen, er kan elke avond tussen 18.00 uur en 18.30 uur ge start worden bij garage Balm aan de De onderneming leed een verlies van 2,1 tegen 1 mln in 1978. Dit verlies is veroorzaakt door de om bedrijfseconomi sche redenen noodzakelijke afschrijving op basis van vervangingswaarde, die de overheid niet erkent voor de berekening van de rijksbijdrage streekvervoer. Zon der rekening te houden met deze afschrij ving werd in 1979 een winst behaald van 89.000 tegen 933.000 in 1978. De winst is vorig jaar ongunstig beïn vloed door een in 1979 aangebrachte bij stelling van het resultaat van 1978 ten bedrage van 322.000. Hiermee rekening houdend zou de gecorrigeerde winst in 1978 ƒ611.000 bedragen en in 1979 ƒ411.000. «IK uiterst gezellig lokaal. De kwaliteit van het eten is goed en zeer verzorgd en de bediening zeer at tent. De prijzen op de kaart variëren voor voorgerechten van 4,50 tot 13,50; voor hoofdge rechten van 21,50 tot 30 en voor nagerechten 5,50 tot 7,50. De grond rond het station is nu nog in handen van de Nederlandse Spoorwegen (NS). De gemeente moet op het terrein een aantal openbare voorzieningen aanbren gen, zoals bushaltes en een parkeerter rein. Haarlemmermeer verbindt daaraan de voorwaarde dat de grond waarop de voorzieningen worden aangebracht in handen van de gemeente komt. „Wij hanteren dezelfde uitgangspunten als NS”, aldus een woordvoerder van de afdeling ruimtelike ordening. „Ook de spoorwegen wil de grond in eigendom hebben, wanneer zij daarop voorzienin- Showroom Haarlem Kleine Houtweg 13 Tel. 023-317450 Maandag t/m vrijdag 8.30-17 uur Zaterdags 9-13 uur Donderdags koopavond FERRY HEEFT de middelbare hotelschool in Amsterdam gedaan en werkt bij zijn vader in de keuken van restaurant Queenie op het Kerkplein in Zandvoort. „Ik ben op eigen houtje naar het zuiden gegaan, eerst naar Parijs, naar Maxim, maar daar deden ze niet zo leuk”. Z’n volgende adres was Bocuse, waar hem aanvankelijk ook geen warm onthaal wachtte. „Hij houdt niet van stagaires. Als ze er 3 of 4 maanden zijn gaan ze wëer. Ze komen enkel om te kijken en daar houdt hij niet van”, aldus de 20-jarige Ferry, die toch door die muur heen wist te breken. „Misschien heeft hij me die kans gegeven omdat ik speciaal naar hem ben toe gereisd. ,n Beetje geluk, maar daar kan je toch niet zonder”, vindt hij. BOCUSE ZELF stond niet vaak achter het fornuis. Ferry: „Hij stond wel een paar keer in een pannetje te roeren, maar dat was voor de Japanse televisie, en een keer voor een journalist. Hij kookt zelf niet veel, dat is echt een uitzondering. Toen was dat voor promotie, dat is voor hem nummer één, nog belangrijker dan koken”. Geleerd heeft hij er veel. „Hij is een keiharde leermeester. Als er iets mis gaat, is hij niet te genieten, dan staat de hele keuken op stelten. Ook z’n chef kruipt voor hem”, aldus Ferry, die deze maand terug keerde met het vaste plan in de herfst bij een van de andere grote Franse chefs op bezoek te gaan. Voorlopig staat hij weer in de keuken bij vader Henk van Houten, die eerlijk toegaf: „Ik ben apetrots op hem”. I Tom Lucie en An- t o n M u 1 1 i zijn daar in voorzichtig te werk gegaan en hebben een al leszins redelijk niveau kunnen handhaven. „Je moet de mensen ook in de gelegenheid stellen dit toestel voert de NLM nu lijndiensten uit tussen Schiphol en Beek. Volgens de directie van Beek is een dergelijke shuttle-service noodzakelijk om het passagiersverloop naar Brussel tegen te gaan. De staatssecretaris zal zich over dit voorstel beraden. De havenmees ter van Zestienhoven drong er bij de overheid op aan zo spoedig mogelijk met financiële middelen te komen ter financie ring van de geluidsoverlast. Medio 1981 zal de heffingsregeling zone ring, in het kader van de geluidsoverlast, in werking treden, aldus staatssecretaris Smit-Kroes van verkeer en waterstaat. De maatregel is bedoeld om het vlieg tuiglawaai bij de luchthavens tegen te gaan. Zo zullen in en rond de woningen in de omgeving van een vliegveld voorzienin gen tegen de overlast worden getroffen. De kosten die daardoor ontstaan, komen door middel van heffingen voor rekening van de luchtvaartmaatschappijen. gen heeft aangebracht”. De directie van NS weigert echter de grond aan de ge meente te verkopen. Vandaar dat de ge meente nu de hulp van de minister gaat inroepen. De gemeente verwacht dat de halte plaats op tijd gereed zal zijn. Op korte termijn zal een onderhoud met de minis ter plaatsvinden, waarbij ook de directie van NS wordt uitgenodigd. Er kan dan snel uitspraak volgen, zodat de gemeente het werk bij de halteplaats in oktober, tegelijk met de weg om de zuid en de brug over de Hoofdvaart, kan aanbesteden. FRANS HALS, van het museum om de hoek, is ook nog bedacht in het menu, met een gevulde aubergine die zijn naam draagt. Daar komen dan champignons, ui, papri ka, en stukjes zalm en tong en jaconschelp bij aan te pas. Machtig maar lekker en dat laatste gold wat betreft ons ook voor de rest van de maaltijd. IJdijk 2-4 te Spaarndam. Elke avond wordt er een andere route gereden en bij de inschrijving ontvangt men een route beschrijving. Het inschrijfgeld voor de korte tochten bedraagt vier gulden en voor de langere tochten dient men zes gulden neer te tellen. Voor nadere inlichtingen kan men te recht bij P. van Essen, Esthof 35, Spaarn dam (tel. 023-380838) en C. in ’t Veld, Grote Sluis 30, Spaarndam (tel. 023-382459). Het verdient volgens de organisatoren aanbe veling om zo vroeg mogelijk in te schrij ven, omdat men vele deelnemers ver wacht. Hein Hoogland (geheel links op de foto) zorgde er dit maal voor dat de bij het trimmen verlo- «m ren gegane kilo s er weer zo snel moge lijk aankwamen Naast hem. met de klok mee. enkele van de aanwezige trimmers Frans Thomas (stations restauratie Bever wijk), Chris Matser (Dreefzicht), Gerrit Hofman (Lion d'Or) en Beb Diender (stationsrestauratie Haarlem). Op de rug gezien André van Aken (Hotel Van Aken) en John Bee- ren (Bokkedoorns). De bemanning van De Vrome Poort in het Nieuw Heiligland: Ton Lucie (rechts) en Anton Mullié (in kokspak) met hun respectievelijke echtgenotes Liny en Margreet die in de bediening assisteren en schoonzusje Marijke Buys j, I IK KENDE DE POORT AL onder de vo rige eigenaar en was er sindsdien nimmer meer geweest. Dat bleek al vier jaar, want al in april 1976 vond de directiewis seling plaats en begon Ton Lucie, toen nog met een andere compagnon, een nieuw Haarlems le ven. Allebei kwamen ze van de Cley burgh in Noordwijk, zoals nu ook zijn rtieuwe compagnon Mullié, die de keuken voor zijn rekening neemt. De Vrome Poort was en is nog steeds een ALS JE IN DE NAAM „De Vrome Poort” vroom als godvruchtig zou lezen, kan je in ieder geval zeggen dat de lei ding van dat etablisse ment aan het Nieuw Heiligland in die geest te werk is gegaan toen het de prijzen van de wijnen vaststelde. In de regel gaan de wijnen in het restaurantbedrijf om puur economische redenen al gauw drie maal „over de kop”. Hij heeft dit donderdagmiddag op Schiphol naar voren gebracht tijdens be stuurlijk overleg over het structuursche ma burgerluchtvaart terreinen. Dit overleg vond plaats tussen de staatssecre taris van verkeer en waterstaat Smit- Kroes en functionarissen van de rijks luchtvaartdienst enerzijds en vertegen woordigers van de luchthavens Schiphol, Zestienhoven, Eelde en Beek (L) ander zijds. Staatssecretaris Smit-Kroes onder schrijft deze visie van de luchthavendirec tie, maar voegde daaraan toe niet te weten hoe de rijksluchtvaartdienst luchtvaart maatschappijen daartoe zou kunnen beïn vloeden. De regering en de directie van de NV Luchthaven Schiphol staan lijnrecht te genover elkaar voor wat betreft de aanleg van een vijfde baan op Schiphol. Voor de aanleg van een vijfde baan wordt al jaren lang gepleit door de luchthavendirectie en ook door de KLM. De regering heeft ech ter gekozen voor een gedraaide vierde baan. Luchthavendirecteur Wegstapel kondigde in dit verband de uitslag van een onderzoek aan, dat in opdracht van de Schiphol-directie door de stichting Stad en Landschap is uitgevoerd naar de pla nologische gevolgen van een gedraaide vierde baan en van de aanleg van een vijfde baan. Het rapport hierover kan volgens Wegstapel nog deze maand wor den verwacht. De directeur van Beek pleitte voor een shuttle-service tussen Beek en Schiphol met vliegtuigen kleiner dan de F-27. Met

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 6