Van Oorschot drie duels aan de kant Honkbalteam Cuba SECTIEBESTUUR 01 dicht bij titel WIL GESPREK toto-lotto sportpuntiq t ■Mfl I ■A,* t 1 Tien arrestaties in Enschede Nederland laatste Met Stichting Arbeidszaken r Elena Altsjoel damkampioene Protesten tegen bokspartij Maas ontslagen WERELDKAMPIOENSCHAP NIET MET ANDERE KOERS TE VERGELIJKEN” 7 I, fb nt I jig SPOR VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1980 st nt t er i ll z Fransen rekenen op Eric Vilé: „Om de tafel met Stichting Pfister verrast Vitas Gerulaitis 12-1-5-2 (81/3), be 1 nogelijk avond km-stand 35.000 30.000 31.000 25.000 61.000 25.000 39.000 40.000 80.000 30.000 47.000 55.000 93.000 (Van onze sportredactie) SALLANCHES Zijn naam staat nu reeds in koeieletters op het macadam gekalkt. Heel Frankrijk wacht op hem, nee: rekent op hem. Bernard Hinault zal zondag op het parcours van Sallanches de belangrijkste eendagskoers van het jaar moeten winnen. Hij zal afrekenen met zijn rivalen, zoals hij dat eerder dit seizoen deed in onder meer Luik-Baste- naken-Luik en de Ronde van Italië. Zo Ploegleider Fred de Bruyne: „Het liep de spuigaten uit. Hij zou meteen na de Ronde van Nederland beslissen, dat is niet gebeurd. De knoop is nu doorge hakt, Maas gaat weg bij ons.” De Lim burger treedt naar alle waarschijnlijk heid in dienst van de ploeg van Peter Post. De federatie van wielerprofs heeft voorgesteld om het wereldkampioen schap in de toekomst anders op te zetten. Ze wil de titelstrijd splitsen in een tijdrit van veertig kilometer, die dan op vrijdag gehouden zou moeten worden en een wegkoers op zondag over circa 200 kilometer. Deze is nu tussen de 260 en 270 kilometer. Toen Bernard Hinault vorige week de eerste etappe in de Ronde van de Limou sin op zijn naam schreef, juichte Frank rijk als was deze rit een heuse titelstrijd en niet een leuke voorbereiding op het ge vecht van komende zondag. Een dag later was hetzelfde Franse publiek overmand door twijfels, omdat hun held door ziekte geveld leek. De twijfels maakten vervol gens weer plaats voor een hoerastem- ming, toen Mariller de selectiebaas van de Franse profs wereldkundig maakte dat niemand hoefde te wanhopen. „Hi nault trainde alweer 60 kilometer en hij had geen last meer van maagkrampen die hem in de Ronde van de Limousin dwon gen de strijd te staken. Hij eet opnieuw, zoals hij dat eerder ook al deed”, aldus Mariller. ongeveer wordt er deze dagen in Frank rijk over de wielerheld van de natie ge praat. Optimistische gesprekken, die ge voed zijn door revanchegedachten. Re vanche voor de onfortuinlijke en vroeg tijdig beëindigde Tour de France. De Tour die Hinault niet kon verliezen... Bernard Hinault kent de grote verwach tingen die Frankrijk heeft. Hij is niette min de eerste om het optimisme te tempe ren. Hinault brengt de prognoses terug tot de werkelijkheid. Er moet eerst gefietst worden, welgeteld 268 kilometer met liefst twintig keer de beklimming van de Cóte de Domancy. „Bovendien”, aldus de 25-jarige Breton, „is een wereldkampioenschap niet te ver gelijken met een andere eendagskoers. Opeens heb je te maken met een situatie die je in de professionele wielersport nau welijks nog tegenkomt. Landenploegen vervangen voor één dag de merkenteams. Het maakt de zaak er alleen nog maar ingewikkelder door”. Op de zesde speeldag van de strijd om het wereldkampioenschap is Cuba een ferme stap dichterbij de zestiende we reldtitel gekomen. De Cubanen zetten in Tokio hun zegereeks voort en verpletter den Canada met 15-1 in zeven innings. In het Cubaanse slaggeweld zat slechts één homerun, van Fernando Sanchez. Het feit dat onder anderen Hennie Kui per en Jo Maas geen Raleigh-shirt dra gen, wuift Hinault weg onder het motto: „Ze hebben er geen financieel belang bij om tegen de geldende wetten in te gaan”. 5 5 4 4 3 2 2 2 2 1 1 1 0 10 1 10 1 1 3 2 2 4 4 4 5 5 8 8 6 4 4 4 4 2 2 2 Ook de penhagen Vancouver Whitecaps, de titelverdedi ger, verloor de eerste wedstrijd op eigen terrein verrassend met 1-2 tegen Seattle Sounders. In de derde minuut van de verlenging maakte Peterson voor de gas ten de winnende treffer. Ruud Krol van Vancouver is overigens weer in onder- handeling met de Italiaanse club Napoli, die de Nederlander na zijn Amerikaanse verplichtingen wil inlijven. ZEIST. Telstar-aanvoerder Ab van Oorschot, die als gevolg van twee gele kaarten afgelopen zondag in de wedstrijd tegen Haarlem het veld moest verlaten, heeft alweer een nieuwe „eerste” boeking staan. De eerste kaart van scheidsrechter Mulder betekende voor Van Oorschot de derde in totaal van dit jaar. Dat leverde hem een schorsing op van drie wedstrij den onvoorwaardelijk en een boete van 150 gulden. Het tweede „geeltje” geldt daarom als eerste van een nieuwe reeks van drie. Washington Diplomats heeft veel aan Johan Cruijff te danken. Ook in de eerste wedstrijd van de play-offs, tegen Cruijffs vroegere club Los Angeles Aztecs, was de Nederlandse vedette goud waard. Was hington won met 1-0. Uit een indirecte vrije schop gaf Cruijff het beslissende passje naar Bobby Stokes, die ongehin derd kon aanleggen: 1-0. André Oostrom maakte vijf minuten voor het eindsignaal de winnende treffer voor zijn club Ed monton Drillers in de uitwedstrijd tegen Houston Hurricane, dat met 1-2 verloor. ENSCHEDE. Voor en tijdens de wed strijd Twente-Utrecht (woensdagavond) is het in Enschede volgens de politie nogal onrustig geweest. Tien supporters van Utrecht werden aangehouden en na het voetbalduel vrijgelaten. Twee van hen kwamen al op het politiebureau te recht voordat de wedstrijd begon. Zij klommen op een bus die hen naar het Diekmanstadion zou brengen. De acht Utrechtenaren, die in het stadion werden gearresteerd, maakten zich onder andere schuldig aan vernieling en het afsteken van vuurwerk. De mobiele eenheid, die wel paraat was, hoefde niet daadwerke lijk op te treden. 51.000 51.000 10.000 53.000 >8.000 58.000 >1.000 >9.000 $9.000 «5.000 >6.000 Johnny Broers is in de negende etappe van de wielerronde Rijnland-Palts zijn leiderstrui kwijtgeraakt. De Nederlander staat nu derde op 50 seconden van de nieuwe leider in het algemeen klasse ment, de Deen Mller. De Noor Pederson is tweede op 24 seconden. Venezuela-Nederland 4-3. Venezuela 010001110 4. Nederland 000020001 3. Homerun voor Nederland: Daal. (Van onze sportredactie) AARTSELAAR. Jo Maas is ont slagen door zijn ploeg Daf. De directie wilde niet langer wachten op ant woord van Maas, die al vanaf de Tour de France zei te willen blijven, maar steeds niet bijtekende, omdat zijn va der met „iets” bezig was. De Stichting Arbeidszaken is belast met de controle op de naleving van artikel 36 van het reglement betaald voetbal. In dat artikel wordt de commerciële arbeidsbe middeling verboden. Volgens de stichting is er sprake geweest van commerciële arbeidsbemiddeling bij de transfers van Michel van de Korput naar Torino en van Simon Tahamata naar Standard Luik. De stichting adviseerde het sectiebestuur de transfers ongeldig te verklaren. Dat ad vies werd genegeerd en het sectiebestuur zette het licht voor de beide spelers op groen. Maandagavond besloot de Stichting Ar beidszaken haar werkzaamheden op te schorten uit onvrede over het besluit van het sectiebestuur. Joop van der Klink, directeur van de stichting: „We hebben het bewijs, dat commerciële arbeidsbe middeling heeft plaatsgevonden. Zowel Van de Korput als Cor Coster van Inter Football, die de bemiddeling heeft ver leend, heeft dat toegegeven. We vinden het dan ook onbegrijpelijk, dat het sectiebe stuur ons advies heeft genegeerd”. Voorzitter Eric Vilé behoort tot de minderheid binnen het sectiebestuur, die tegen het verlenen van geldigheidscertfi- caten voor de transfers heeft gestemd. Maar over zijn stemgedrag wil hij niet praten. Wel wil hij kwijt dat hij de woede van de Stichting Arbeidszaken niet te- De vlam sloeg in de vijfde inning even in de pan, toen Richie Daal de bal vol raakte en zegevierend een rondje over alle vier honken kon lopen. Dat gaf moed en Ne derland scoorde nog een keer. Eijgendaal en Steward kwamen op de honken. Er waren wel een fout van een binnenvelder van Venezuela en een honkslag van Lem mings voor nodig om het tweede punt te maken. De Venezolanen haalden in drie achter eenvolgende innings drie punten binnen: 2-4. In de zesde slagbeurt had Nederland wel degelijk kansen om gelijk te maken, (Van onze sportredactie) ZEIST Het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB wil op korte termijn een gesprek met het bestuur van de Stichting Arbeidszaken, dat haar werkzaamheden vanwege het conflict over de transfers van Van de Korput en Tahamata voor onbepaalde tijd heeft opgeschort. Het gesprek zal volgende week moeten plaats vinden, nadat de voorzitter van de Stichting Arbeidszaken, Jan Masman, van vakantie is teruggekeerd. Dat zegt mr. Eric Vilé, voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal. DE LIER. Het toernooi om de wereld titels dammen voor dames en junioren in De Lier heeft twee kampioenen uit de Sovjet-Unie opgeleverd. Bij de dames werd Alena Altsjoel onbe reikbaar voor de overige deelneemsters door remise te spelen tegen de Nederland se Mieke Heitmeier. Altsjoel onttroonde haar landgenote Sotsjnenko, die op twee punten (20-18) tweede werd. Alexander Baljakin kwam in de finale- groep bij de junioren tot remise in zijn partij tegen de Belg Lemmens, hetgeen voldoende was voor de titel. De eindstand bij de dames is: recht vindt, omdat de stichting geen ad vies heeft uitgebracht. „Ik heb over deze kwestie uitvoerig con tact gehad met Jan Masman. Hij heeft me alleen gevraagd een beslissing uit te stel len, omdat de stichting nog niet over vol doende bewijs beschikte om een definitief advies te formuleren. Dat uitstel konden wij niet geven. We moesten voor 15 augus tus de zaak rond hebben, omdat de spelers anders niet in het toernooi om de Europa Cup zouden kunnen uitkomen. We hebben dus zonder advies een besluit moeten nemen”. Karei Jansen, lid van het stichtingsbe stuur: „Het verbaast ons niet, dat het sec tiebestuur nu op de formele toer gaat. Natuurlijk was er wel een advies. Mis schien mag dat dan niet met zoveel woor den zijn gezegd, Vilé begreep de bedoeling heel goed. Waarom heeft hij anders tegen het voorstel om de transfers geldig te verklaren gestemd? We hadden wel ver wacht dat dit argument naar voren zou worden gebracht. Maar aan dat welles- nietes-spelletje doen we niet mee”. Eric Vilé is wel bereid op de brief te reageren. „Ik moet de ontvangst van de brief natuurlijk nog even afwachten, maar als de stichting haar werkzaamhe den inderdaad opschort, dan is een snel gesprek noodzakelijk. Het behoort tot de taak van de stichting om de naleving van Het Nederlands basketbalteam heeft in Voorburg met 48-86 van Hongarije ver loren. Frans Cuijpers heeft) in het wereldtitel- schaaktoernooi voor spelers tot 20 jaar van de IJslander Arnason verloren. De Rus Kasparov, die won van de Australiër Hjorth, gaat met acht punten aan kop, gevolgd door de Zweed Akesson (7). Cuij pers is laatste. Op de eerste dag van de schaakvier- daagse tegen België in Willemstad heeft Nederland met 3-1 de leiding genomen. Cor Eversteijn bokst op 1 september in Rotterdam tegen de Belg Fredo en niet tegen Herbert Trausmuth, die van de Oostenrijkse boksbond geen toestem ming kreeg om in de ring te verschijnen. De stand na zes speeldagen is: 1. Cuba 2. Zuid-Korea 3. Verenigde Staten 4. Japan 5. Australië.. 6. Venezuela. 7. Porto Rico 8. Canada 9. Italië 10. Mexico 11. Columbia. 12. Nederland maar de uitstekend werpende Beteran hield de Nederlandse slagmensen uitste kend in de hand. Op het eind van het duel wisselde Ri chardson Urbanus voor Rock Angela, die tot de cijfers 1-0-1-0 kwam, waarmee hij geen punt meer toestond. Dat deed ook de tweede werper van Venezuela, Chapman niet, die de taak van Berroteran, die in de laatste slagbeurt nog een punt van Hore- man moest toestaan, voortreffelijk overnam en de zege voor zijn ploeg veilig stelde. Ook pinch-hitter Van der Berg kreeg tegen hem geen schijn van kans. Hinault verwacht in Sallanches de meeste tegenstand van de Italianen en Nederlanders Deze woorden werden door de Franse natie ontvangen in een juichende stem ming als had de ploegleider van de trico lores zo juist het einde van alle ellende in de wereld, inclusief de meest verschrik kelijke ziektes, aangekondigd. Met ande re woorden: Frankrijk leeft in de roes van het wereldkampioenschap. De Italia nen en de Nederlanders ziet zij meer dan de Belgen als haar felste tegen standers. Hinault verklaart een en ander als volgt: „De Italianen kunnen, ondanks het feit dat er diverse kanshebbers in de ploeg zijn, vaak opvallend goed tot een onder ling akkoord komen. Hun samenbunde ling van krachten maakt de azurri tot uiterst gevaarlijke klanten. Bovendien is het niet mis wat Giuseppe Saronni de voorbije dagen presteerde. Je wint niet twee dagen achter elkaar een wedstrijd over ruim 200 kilometer, als je niet in topvorm bent. Ik kan daarnaast op mijn vingers uitrekenen dat de Italianen er vooral op gebrand zijn om te winnen, omdat ze na de voor hen minder succes volle Giro d’Italia, revanche willen”. Over de Nederlanders zegt Hinault: „Hun collectieve kracht is spreekwoorde lijk geworden. Voor hen maakt het dan ook bijna niets uit of het wereldkampioen schap door merkenteams of door landen ploegen betwist wordt. De Raleigh-equipe is voor ruim driekwart een nationale ploeg. De renners van Peter Post hebben gemeenschappelijk belang bij een succes van een van hen. Kijk maar eens hoe ze de buit verdeeld hebben: Jan Raas de Amstel Gold Race en een aantal etappe-overwin- ningen, Knetemann de Ronde van België, de Ronde van Nederland en ik geloof nog een andere rittenkoers (Ronde van de Middellandse Zee, red.), Johan van de Velde de Dauphiné Libéré en het natio- De werpersresultaten zijn: Nederland: Urbanus 6-1-9-1- (72/s inn.); Angela 1-0-1-0 (D/3). Venezuela: Berroteran Chapman 1-0-0-0 (Mz). 5 6 5 6 4 4 6 5 6 ties, die strijden. haar meerdere erkennen in Susan Masca- rin uit de Verenigde Staten. Uitslagen heren. Heren enkelspel tweede ronde: Roscoe Tan ner (VSLJimmy Arias (VS) 6-3, 6-3, 6-0; Guiller mo Vüas (AR)-John Hayes (VS) 6-2, 6-4, 6-4; Erik van Dillen (VS)-Ramesh Krishnan (Ind) 6-4, 6-3, 1-6, 7-6; Brian Teacher (VS)-Shlomo Glickstein (Isr) 6-4, 3-6, 6-3, 4-6, 6-3; Hank Pfister (VS)-Vitas Gerulaitis (VS) 6-3, 6-2, 3-6, 1-6, 7-6; Mel Purcell (VS)-Andres Gomez (VS) 6-3, 7-5, 2-6, 3-6, 6-4; Vijay Amritraj (Ind)-Eddie Dibbs (VS) 7-5, 0-6, 4- 6, 6-2, 6-1; Wojtek Fibak (Pol)-Peter Feigl (Oost) 6- 4, 2-6, 3-6, 6-4, 6-3; Buster Mottram (Eng)-Heinz Günthardt (Zwit) 7-6, 6-2, 6-4; Peter McNamara (Aus)-Bill Scanlon (VS) 3-6, 6-0, 7-5, 6-2; Johan Kriek (Zafi-Peter Fleming (VS) 6-4, 6-2, 6-0; Francisco Gonzalez (Por)-Robert van ’t Hof (VS) 7- 6, 7-5, 6-3; Van Winitsky (VS)-Robert Trogolo (Zat) 6-3, 6-4, 6-1; Tony Giammalva (VS)-Leo Palin (Fin) 6-4, 6-2, 7-5; Hannick Noah (Fra)- Bruce Manson (VS) 6-7, 7-6, 6-0, 6-2. Damesenkelspel: Tweede ronde: Pam Shriver (VS)-Renee Blount (VS) 6-1, 6-2; Joanne Russel (VS)-Regina Marsikova (Tsj) 6-2, 6-3; Barbara Potter (VS)-Kathleen Horvath (VS) 6-2, 6-1; Wen dy White (VS)-Sue Saliba (Aus) 6-0, 6-2; Kathy Jordan (VS)-Sharon Walsh (VS) 6-1, 6-4; Tracy Austin (VS)-Rosemary Casals (VS) 6-0, 6-0; Kate Latham (VS)-Kathy Teacher (VS) 6-3, 6-1; Rena ta Tomanova (Tsj)-Kim Jones (VS) 6-3, 6-3; Mi ma Jausovec (Joe)-Beth Norton (VS) 6-1 6-4- Hana Mandlikova (Tsj)-Liliane Guissani (Arg) 6- 4 6-0; Virginia Wade (Eng)-Claudia Casabianca (Arg) 6-3, 7-5; Chris Evert (VS)-Peanut Louie (VS) 6-3, 6-1. De vader van de Paraguayaanse ten nisprof Victor Pecci heeft furieus gerea geerd op uitlatingen die Yannick Noah over zijn zoon in een Frans weekblad heeft gespuid. Noah meende in het inter view dat hij ervan overtuigd was dat Pecci stimulerende middelen gebruikte om zijn prestaties te verhogen. Dokter Pecci weer legde deze aantijgingen met: „Mijn zoon heeft zelfs nog nooit een gewone sigaret in zijn handen gehad. Iemand,, die zonder bewijzen dergelijke uitspraken durft te doen is niet goed bij zijn hoofd”. 1 Altsjoel 20 punten, 2 Sotsjnenko 18, 3 Michai- lovskaja 16, 4 Polman 14, 5 Heitmeier 13, 6 Samofalova 12, 7 Graas 11, 8 Bonnefoy 9 Nieuwenhuizen 9, 10 Barras 7, 11 Verheyen 3, 12 Hupez 1. De eindstand bij de junioren is: 1 Baljakin 12 punten, 2 Dybman 10, 3 Binen- baum 8, 4 Lemmens 7, 5 Weltman 7, 6 Fiol 4, 7 Ribeiro 4, 8 Spick 4, 9 Vermin, 10 Fierro, 11 Verschueren, 12 Blijheid, 13 Perani, 14 Dan Gur. (Van onze sportredactie) NEW YORK. De ongeplaatste Hank Pfister heeft gisteravond tijdens de open Amerikaanse kampioenschappen tennis op de banen van Flushing Meadow voor een grote verrassing gezorgd. De Ameri kaan versloeg in vijf sets zijn als vijfde geplaatste landgenoot Vitas Gerulaitis met 6-3, 6-2, 3-6, 1-6, 7-6. Voor bijna tienduizend toeschouwers won Pfister de tiebreak van de vijfde set met 8-6. Vorig jaar bereikte Gerulaitis de finale, waarin hij werd verslagen door McEnroe. Naast Gerulaitis werd nog een geplaatste speler aan de kant gezet. De als negende getipte Peter Fleming werd met 6-4, 6-2, 6-0 geklopt door de Zuidafrikaan Johan Kriek. Lijsttrekker Bjo0rn Borg had aanvan kelijk de nodige moeite met de Amerikaan John Sadri. Borg won de eerste twee sets (7-5, 6-2), maar verloor de derde met 6-2. Daarna maakte Borg duidelijk waarom hij nog altijd de nummer 1 van de wereld is: 6-0. Bij de dames kon de als zestiende ge plaatste Tsjechoslowaakse Regina Marsi kova het niet bolwerken. Zij verloor met 6-2, 6-3 van de Amerikaanse Joanne Rus sell. Tracy Austin had daarentegen geen kind aan Rosemary Casals, die geen enke le game werd gegund. Austin, vorig jaar als 16-jarige de jongste kampioen in de geschiedenis van de open Amerikaanse titelstrijd, won met 6-0, 6-0, in een tijdsbe stek van 45 minuten. Na afloop merkte Casals op: „Tegen deze Austin heeft nie mand een kans. Ze is zo vast als een huis”. De Nederlandse Nanette Schutte, die zich via de voorronden had geplaatst voor het hoofdtoernooi en in de eerste ronde een „bye” had gehad, moest met 6-2, 6-4 naai kampioenschap, Lubberding de overwinning in Gent-Wevelgem en Joop Zoetenmelk tenslotte de Tour de France. Geen andere ploeg kan op zo’n successen reeks wijzen”. DEN HAAG. In de eerste „nieuwe” toto, nummer 34 van zondag 24 augustus, zijn in totaal bijna 36.000 prijswinnaars gevallen. Voor de eerste prijs (twaalf goed) meldden zich 480 winnaars, die dan ook per persoon geen al te hoge geldbedragen ontvingen: 144,70. De toto gelijk leverde geen winnaar van de eerste prjjs op, de vier deelnemers die de tweede prijs wonnen kregen ieder ruim 800 gulden. De uitslagen van de toto, toto-gelijk, lotto en toto 34a (van woensdag 27 augustus) zijn: Uitslag toto nr 34: het prijzenbedrag van 199.904 wordt als volgt verdeeld: le prijs <12 goed) 480 winnaars, die elk 144,70 ontvangen; 2e prijs (11 goed) 6062 winnaars, die elk ƒ6,10 ontvangen; 3e prijs (10 goed) 29319 winnaars, die elk ƒ3,10 ontvangen. Uitslag toto-gelijk nr 34: In deze toto-gelijk vielen 1.784 prijzen. Beschikbaar prijzenbedrag 24.041. Winnaars: le prijs (5 goed) geen win naars; 2e prijs (4 t.w.) 4 winnaars, die elk 808,80 ontvangen; 3e prijs (4 goed) 69 win naars, die elk 111,20 ontvangen; 4e prijs (3 goed) 1.711 winnaars, die elk 6,40 ontvangen; jackpot voor toto-gelijk 35: 2.126. Uitslag lotto nr 34: In deze lotto vielen 26.582 prijzen. Beschikbaar prijzenbedrag 1.345.360 Winnaars: le prijs 3 winnaars, die elk bruto 156.958,60 ontvangen; 2e prijs 16 winnaars, die elk bruto 8.408,50 ontvangen; 3e prijs 277 win naars, die elk 728,50 ontvangen; 4e prijs 8.798 winnaars, die elk 30,50 ontvangen; 5e prijs 17.488 winnaars, die elk 15,30 ontvangen. Uitslag toto 34a; In deze toto vielen 8.319 prijzen. Beschikbaar prijzenbedrag 113.604. le prijs (12 goed) 82 winnaars, die elk 415,60 ontvangen; 2e prijs (11 goed) 1.146 winnaars, die elk 19,80 ontvangen; 3e prijs (10 goed) 7.091 winnaars, die elk 8,00 ontvangen. ..v. .-ÓBwez -w- x-..v:ümk Jïi ii't 11 m11" artikel 36 te controleren. Wil men die taak niet meer uitvoeren, dan dienen de be stuursleden op te stappen. Maar zover zijn we natuurlijk nog niet. We moeten eerst maar eens met elkaar praten”. TOKIO. De coach van het Nederlandse honkbalteam, Hamilton Richardson, heeft in het honkbalduel tegen Venezuela, dat met 4-3 won, twee werpers gebruikt. Charles Urbanus begon op de heuvel. Hij moest in de tweede inning al toestaan dat de Venezolanen een voorsprong namen, door een twee-honkslag die werd gevolgd door twee opofferingsstootslagen. Nederland kreeg in de eerste vier innings geen voet aan de honken. Niemand slaagde er in het eerste honk te bereiken. Cuba werd een handje geholpen door Europees kampioen Italië. De Italianen, die in de voorafgaande vijf wedstrijden slechts een overwinning behaald hadden, hanteerden tegen de Verenigde Staten, dat morgen Nederland ontmoet, de knup pel met speels gemak. Liefst vijftien honkslagen lieten zij van het hout vertrek ken, waaronder een homerun van Man- dalto in de eerste beurt die twee punten opleverde. De Amerikanen deinsden te rug voor dit geweld, hadden op de Itali aanse pitcher David di Marco, die de volle negen innings de defensie leidde, weinig vat en werden verslagen met 12-5. De tweede, zij het minder grote verrassing was de nederlaag van gastheer Japan. Zuid-Korea scoorde in de zevende innings vijf punten, hetgeen voldoende was voor de uiteindelijke triomf: 6-4. Oegandese ambassade in Ko- had Kalule gevraagd van het gevecht af te zien. Kalule besloot tegen Bester in de ring te verschijnen, nadat de wereldboksbond hem voor de keuze had gesteld: boksen of de titel kwijtraken. KOPENHAGEN. Het anti-apart- heidcomité van de Verenigde Naties heeft de Deense regering dringend ver zocht het op 6 september in Aarhus vast gestelde wereldtitelgevecht boksen in het lichtmiddengewicht tussen wereld kampioen Ayub Kalule en de Zuidafri kaan Bushy Bester te verbieden. Kalule komt uit Oeganda, maar bokst met een Deense licentie. Het anti-apartheidcomi- té zet zich in voor de verbreking van alle betrekkingen met Zuid-Afrika. Het boks- gevecht heeft ook tot protesten geleid van de zijde van allerlei Deense organisa- de rassendiscriminatie De straffen in de eredivisie zijn: Excelsi or: A. Pattinama, drie wedstrijden on voorwaardelijk en 250 gulden boete. Roda JC: E. Marijnissen, één wedstrijd onvoor waardelijk en één voorwaardelijk en 250 gulden boete. De gele kaarten van woensdagavond, toen Haarlem-speler Frank van Leen te gen FC Den Bosch rood kreeg, zullen maandag in behandeling worden genomen. arevanche van Hinault ervice. I L

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 27