in H medische verzorging in het weekeinde in de vishal REVANCHE VAN WETHOUDER VAN HERPEN de kaart spelen r Jongdierendag Visbakwagen zou overvallers in Licht op groen voor Heemswijk Bij kanovaren overleden iT« Basisopleiding bij Sportraad k im m Raad mengt zich niet in discussie over klokkenspel VOMAR niet naar Heemskerk BLOEMENHULDE EN COLLECTE IN VELSEN k 42-jarige Heemskerker I I BEVERWIJK Winkelcentrum Be verhol 4(1-41 aan de Breestraal 02510 - 262421 (Van een onzer verslaggeefters) HEEMSKERK. Tijdens de laatste raadsvergadering voor de zomervakantie sprak de gemeenteraad ruim twee uren over de personeelsnota en over het rapport van een onderzoek door het Magement Opleidingscentrum Amsterdam (MOC), dat er hoofdzake lijk op was gericht de probleemgebieden te inventariseren binnen de gemeentelijke organisatie. Als alleen de problemen worden belicht omdat de opdracht niet inhoudt dat ook de positieve kanten van die gemeentelijke organisatie (bestuurlijk en ambtelijk) op een rijtje worden gezet, dan heeft zo’n rapport per definitie een negatieve strekking. Gemeentelijke organisatie 21, tel. in Chiliwerkgroep IJ mond herdenkt val Allende Grijp deze kans! Vele superkoopjes zoals; Hamadan 60 x 40 cm f 10,-. Er is te veel om op te noemen. I laast U! Het mooiste is altijd het eerste weg. En zeker, want alles moet weg tegen (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. De Chiliwerkgroep IJmond houdt van 1 tot en met 4 september een collecte in de gemeente Velsen. De opbrengst hiervan zal ten goede komen aan een drietal hulpprojecten van deze werkgroep in Chili. Op 5 september zal tijdens een korte manifestatie op het Plein 1945 de val van de regering Allende (11 september 1973) herdacht worden. Aansluitend op deze herden king volgt in gebouw Velserduin nog een uitgebreid programma. Per 40 kg.: finten 30; haaien 136-126; steenbolk 49; krab 48-46; rode poon één 236-190; rode poon drie 126-75; tarbot 675- 566; griet 544-473; kabeljauw twee 290-246; kabeljauw drie 200-184; kabeljauw vier 182-160; kabeljauw vijf 156-47; schol één 144-140; schol twee 136-80; schol drie 104- 60; schol vier 124-54; schelvis vier 120-116; makreel één 80; makreel twee 73-28; wij ting drie 100-63; schar 90-30; horsmakreel 28-17; bot 31-26. PRIJZEN IN GULDENS. Per 1 kg.: tarbot 22,40-20,35; grote tong 20,13-19,51; grootmiddel tong 21,43-20,49; kleinmiddel tong 24,13-23,45; tong één 24,91-23,38; tong twee 24,50-21,59. Amsterdam - Beverwijk - Den Haag - Eindhoven - Hilversum - Utrecht - Den Bosch NEDERLANDS GROOI'SI ITSIM'CIAALZAAK IN OOSTERSE TAPIJTEN AMSTEL VEEN/'HEEMSKERK. Een 42-jarige inwoner van Heemskerk is don derdagavond op de Bosbaan in het Am sterdamse Bos in Amstelveen met zjjn kano omgeslagen en om het leven geko men. Het stoffelijk overschot kon een half uur later door duikers aan de wal worden gebracht. Volgens de politie constateerde een arts dat het slachtoffer vrijwel zeker door een hartinfarct was getroffen. Het staat niet vast of de man nog leefde toen hij in water terechtkwam. In dat geval zou verdrinking de doodsoorcaak zijn. A. F. M. van Herpen MOC-rapport is het gehele personeel via de daartoe geëigende kanalen betrokken geweest om gezamenlijk knelpunten bin nen de organisatie vast te stellen en sug gesties ter verbetering op tafel te krijgen. In dat MOC-rapport zijn volgens Van Herpen ook rake dingen gezegd over het funktioneren van de raad, „maar die heeft PvdA-fraktievoorzitter Perquin in zijn op somming van feiten maar buiten beschou wing gelaten”. Datzelfde rapport geeft volgens de wet houder aanleiding tot de gedachte: „Ge meente Heemskerk, doe niet zo somber, want er zijn potentiële krachten aanwezig binnen uw eigen organisatie die u in staat stellen veel van de geschetste problema tiek zelf op te lossen”. Dat is volgens Van Herpen een conclusie die niet zo duidelijk naar buiten is gekomen. De wethouder ging vervolgens in op een mille is uitgetrokken voor hulp aan tegenstanders van de junta Pinochet, terwijl ook nog eens 4.000 gulden geschonken zal worden aan drie families die in grote moeilijkheden verkeren. Zo komen de vaders en zoons vanwege hun politieke opvattingen niet of nauwelijks aan de slag. De manifestatie op het Plein 1945 begint vrijdag 5 september om 19.15 uur met een bloemenhulde voor de gevallenen in de strijd tegen het fascisme in Chili. Dit onderdeel wordt verzorgd door vertegenwoordigsters van Chileense en Nederlandse vrou wen. Om 19.45 uur vertrekt er een fakkeloptocht vanaf het Plein 1945. Deze doorkruist IJmuiden en komt uit bij gebouw Velser duin aan het Velserduinplein. Daar gaat om 20.30 uur een uitgebreid programma van start met veel muziek en een discussie. Een vertegenwoordiger van de FNV zal uiteenzetten op welke wijze deze bond de ballingen probeert te helpen. De manifestatie zal omstreeks 22.15 uur beëindigd worden. Het aantal in de IJmond gehuisveste Chilenen neemt overigens langzaam maar zeker af. Van de grote groep die ooit in Wijk aan Zee ondergebracht was, is het grootste gedeelte elders in den lande aan de slag gegaan. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De gemeenteraad laat het maar aan de burgerij zelf over wat die wil schenken ter gelegenheid van de opening van het nieuwe raad huis, een klokkenspel, een bouwspeel plaats of iets anders. Er is een klokkenspelcomité dat een actie wil inzetten, maar het opbouwover- leg (buurthuizen en Gemeenschapsraad) keurde die actie al voor de start af, omdat die groepering een bouwspeel plaats wil laten aanbieden door de be volking. De heer Mandos (PPR/PSP) vond de motivering van het klokkenspelcomité dat zo’n carillon ertoe zou bijdragen om (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Staatssecretaris Ve- der-Smit van volksgezondheid stemt in met de bouw van het verpleegthuis Heemswijk in Heemskerk. Het complex dat aan de nog te verlengen Ruijsdael- straat zal verrijzen, gaat plaats bieden aan 100 somatisch zieken en 100 geestelijke gestoorde bejaarden. Onlangs is begon nen met het bouwrijp maken van het terrein en de verwachting is dat over ongeveer anderhalve maand gestart kan worden met de bouw. De Chileense ballingen in de IJmond hebben samen met de werkgroep een uitgebreid programma samengesteld. Dit gaat van start met de collecte die, zo hopen de organisatoren, 12.000 gulden op zal moeten brengen. Van dit geld kan in Chili een uit vijf personen bestaand gezin geadopteerd worden. De vader hiervan is sinds 18 mei 1976 spoorloos. Gevreesd wordt dat hij door het leger uit de weg is geruimd. De Chiliwerkgroep wil proberen de moeder en vier kinderen maandelijks 300 gulden te schenken voor de dekking van vaste lasten als huur, voeding en kleding. Een bedrag van bijna vier (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. De ABN-bank aan de Broekbergenlaan in Santpoort heeft on overkomelijke bezwaren tegen de vesti ging van een visbakwagen voor de deur. Directie van de bank stelt dat de veilig heid tijdens geldtransporten niet meer is gewaarborgd als er een dergelijk obstakel in de directe nabijheid van het gebouw staat. Bovendien zou het niet meer moge lijk zijn de geldtransportwagens zodanig voor de ingang van het bankgebouw te parkeren dat de portieren van de auto en de deuren van het gebouw een gesloten doorgang vormen. Enkele buurtbewoners hebben bezwa ren tegen de komst van een visbakwagen, omdat het aanzicht van de omgeving zou worden aangetast. (Van een medewerker) IJMUIDEN. AAN DE DONDER- DAGMARKT WERD AANGEVOERD: 540 kg. tong; 14 kisten tarbot en griet; 188 kisten kabeljauw; 7 kisten schelvis; 348 kisten wijting; 276 kisten schol; 204 kisten schar; 231 kisten makreel en 73 kisten diversen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De directie van de VOMAR in IJmuiden geeft de gemeente raad van Heemskerk in maart van dit jaar laten weten bereid te zijn tot afrondende besprekingen te komen over de vestiging van een consumenten-zelfbedieningswa- renhuis in het centrum van Heemskerk. Volgens B. en W. is er voor een dergelij ke vestiging, in hoofdzaak afgestemd op de voedings- en genotmiddelensector, in Heemskerk geen plaats. In het kader van een verantwoorde planning zullen volgens het college in de periode van 1985 de winkelvoorzieningen in het centrum van deze gemeente mogen worden uitgebreid met 3910 vierkante meter bedrijfsopper- vlakte, maar alleen in de sector duurzame en overige (non-food) goederen. Dit afwij zende standpunt van het college wordt besproken tijdens de op donderdag 11 september te houden openbare raadsver gadering. standpunt dat als je een cadeau krijgt aangeboden je dan maar af moet wach ten waar men mee aan komt dragen. Met andere woorden: laten we dat nu maar aan het comité, de comités en in elk geval aan de bevolking overlaten. De overige frakties waren het daar mee eens. Als voorzitter van de raad merkte bur gemeester J. H. Kok op dat hij het zou betreuren als verschillende acties elkaar zouden doorkruisen met wellicht het re sultaat dat er van beide niets terecht komt. De aanbeveling van het college is de gebruikelijke procedure te volgen en de ingezonden brieven die tot deze korte discussie aanleiding gaven te bespreken in de commissie ad-hoc raadhuisbouw. Per stuk: kreeften 41,27. DE BESOMMINGEN WAREN: KW 185 6.700,-; UK 48 15.100,-; UK 138 7.500,-; UK 159 1.280,-; UK 141 UK 271 2.540,- UK 233 ƒ6.100,-; UK 234 ƒ6.150,-; VD 6 f 1.600,-; VD 19 3.850,-; UK 20 1.920,-; WR 71 1.700,-; YE 25 ƒ4.100,-; IJM 18 2.100,-; IJM 25 4.100,-; verder waren er drie Texelaars en twee Goedereeders pre sent met een totale besomming van 40.000,-. lange reeks van detailpunten en detailkri tiek, waarbij hij de PvdA-fraktie uitnodig de zich nu eens concreet uit te spreken over de zakelijke voorstellen die door de meerderheid van de raad worden onder schreven en waarmee men nu aan het werk wil. „Als van PvdA-zijde door de heer De Groot wordt gezegd, dat perso neelsbeleid mede moet worden bepaald door de politieke kleur van de raad, dan moet hij er rekening mee houden dat die kleur niet zijn kleur is en met de dag waardeer ik dat meer en meer”, had de wethouder in een ander verband nog op gemerkt. Donderdagavond kregen de raadsfrak- ties gelegenheid op de „revanche” van de wethouder in te gaan, maar er werd toen wel een spreektijdbeperking ingesteld. De PvdA-fraktie vatte in hoofdzaak nog eens samen wat van die zijde in de juniverga- dering was gezegd en alleen maar positief en opbouwend bedoeld zou zijn geweest maar misverstaan zou zijn. Ruim tweeënhalf uur vergde dit ene agendapunt ook nu weer, maar toen kon de raad behoudens enkele kanttekenin gen unaniem instemmen met elf beslis punten, waarvan de belangrijkste zijn het aanvaarden van de personeelsnota, het instellen van een centrale dienst perso neelszaken die niet meer als afdeling on der de verantwoordelijkheid van de ge meentesecretaris ressorteert, maar recht streeks zoals de andere gemeentelijke diensten onder het college van B. en W. en het instellen van een managementte am, conform de suggesties in het MOC- rapport. Verder werd besloten dat het college niet tot personeelsuitbreiding zal overgaan ook niet voor de dienst perso neelszaken voordat een totaalplan bin nen het meerjarenplan door de raad is vastgesteld. De PvdA wilde bij motie toch vast de afdeling personeelszaken versterken met een man/vrouw die in staat kan worden geacht de voorstellen en suggesties uit het MOC-rapport en de personeelsnota opera tioneel te maken, maar die motie werd met veertien tegen zes stemmen verwor pen. De PvdA kreeg alleen de steun van de heer Mandos (PPR/PSP), die de opvatting van de PvdA deelde, „dat men er toch niet omheen zal kunnen een dergelijke funkti- onaris te benoemen”. Vaak is Van Herpen als de meest linkse wethouder in het rechte college geken schetst, maar donderdagavond meldde hij dat het „morgenrood” voor hem na elke bijdrage van de PvdA vervaagt tot een „avondrood-onttakeling” die hem bij zich zelf doet afvragen „hoe een mens van zo links naar zo rechts kan worden ge dreven”. De heren Mandos (PPR/PSP) en Schol ten (D’66) hadden er volgens wethouder Van Herpen met hun opbouwende bijdra gen blijk van gegeven dat oppositievoeren ook op een andere wijze kan. Van Herpen zei echter wel te begrijpen, „dat enkele raadsleden dit soort problemen met graagte aangrijpen om de oplossingen te laten liggen en alle politieke registers vol verwijten open te trekken.” De wethouder benadrukte, dat noch het funktioneren van individuele ambtena ren, noch dat van het collectief van ambte naren ter discussie staan. Bij de samen stelling van de personeelsnota en het VELSEN-IJMUIDEN Artsen: Van zaterdag 10 tot zondag 24 uur kan men via de dokterstelefoon 191 00 vernemen tot welke dienstdoen de arts men zich dient te wenden. Vóór 10 uur raadplege men nog zijn eigen huisarts. Tandarts: Voor IJmuiden, Velsen en Driehuis alleen voor spoedgevallen op zaterdag en zondag 17.00 tot 17.30 uur R. M. Liliën, Zeestraat 95, tel. 02510-26121, Beverwijk. Apotheek: Voor IJmuiden, Velsen en Driehuis: Apotheek Pleyel, Planeten weg 52, tel. 15348, IJmuiden. Dierenarts: Via informatiedienst, tel. 023-313233.Bij spoedgevallen de eigen dierenarts raadplegen. Interkerkelijke Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Velserduinweg 52, da gelijks van 9 tot 10 uur, tel. 02550-11830 en 22169. Hoofdkantoor: Zie Beverwijk. Sociaal Advies Bureau: Zie dagelijkse agenda. Moeders voor Moeders. Contactadres: Mw. B. Tunteler-Siderius, Schumann- straat 7, Heemskerk, tel. 02510-33534. Stichting Samenwerkende Kruisver enigingen in IJmond. Inlichtingen over de weekenddienst wijkverpleging tel. 02550-19043. Spreekuren leidsters ge zinsverzorging: Maandag t/m vrijdag 9 tot 10 uur wijkgebouw Andromeda- straat 3, IJmuiden. Spreekuren leid sters bejaardenhulp en hulp aan chro nisch zieken: maandag t.m. vrijdag 9-10 uur in het Wijkgebouw aan de Andro- medastraat 1 te IJmuiden en Wijkge bouw Zeeweg 20 te IJmuiden. Deze adressen zijn bereikbaar onder het cen trale telefoonnummer 02550-19043. Algemene Hulpdienst Velsen. Maandag t/m vrijdag van 9 tot 11.30 uur. Tel. 02550-18888. Weekendhulp IJmond. Van vrijdagmid dag 5 uur tot maandagochtend 8 uur: tel. 023-256198. cher, Jonkheer Geverslaan 31402, Heemskerk. Zondag van 00.00 tot 24.00 uur door J. C. A. Bakker, Bachstraat 7, tel. 32484. Heemskerk. Voor dringende gevallen houden deze artsen spreekuren op zaterdag en zon dag van 10 tot 10.30 uur en van 17 tot 17.30 uur. Apotheek: Zie onder Beverwijk. Dierenambulance: Voor noodgevallen, van vrijdagavond 20 uur tot zondag avond 20 uur; algemeen alarmnummer 38295. Tandarts: Zie onder IJmuiden. Verloskundige: Zie onder Beverwijk. Wijkverpleging: Tel. 32644 of 32654. Kruisvereniging: Heemskerk, zaterdag, zondag M. Ruiter, tel. 32644. Heemskerk weer onder de loupe Dat bleek tijdens de junivergadering koren op de molen van vooral de Partij van de Arbeid, die niet vertegenwoordigd is in het college van B. en W. waarin alleen CDA en WD een afvaardiging hebben. Een uur lang heeft tijdens de juniverga dering de PvdA-fraktie die negatieve kan ten benadrukt. Toen was het middernacht en de direct betrokken wethouder Ton van Herpen (CDA) kreeg geen gelegen heid meer voor een weerwoord, waardoor ook die eenzijdige behandeling naar bui ten toe nog eens het negatieve effect ver sterkte. Het ambenarenkorps en vele anderen hebben deze gang van zaken als bijzonder onplezierig en belastend ervaren. Wethouder Van Herpen heeft zijn weer woord op moeten zouten tot donderdag avond, de eerste vergadering na de vakan tie. Maar toen heeft hij ook ongezouten afgerekend met die scheve, althans zeer eenzijdige voorstelling van zaken en ook met de PvdA-fraktie. BEVERWIJK. Zaterdag houdt de Kennemer Pluimveevereniging de traditionele jongdierendag. In tegenstel ling tot voorgaande jaren vindt deze plaats op kinderboerderij Ankie’s Hoeve aan het Stationsplein. In totaal zijn er tachtig dieren ingeschreven waaronder Franse hangoren, Lotharingers, Alska’s, dwergkonijnen en cavia’s. Als keurmees ter is de heer Ouwehand aanwezig. De keuring begint om 10.00 uur en zal tot 17.00 uur duren. de sociaal-culturele achterstand Heemskerk in te lopen niet zo overtui gend, temeer daar het om een automa tisch klokkenspel gaat, hetgeen niet uit daagt tot culturele originaliteit. Hij ver onderstelde dat met name de omwonen de ploegenwerkers niet zo gelukkig zou den zijn met zo’n carillon. Daarom had de bouwspeelplaats zijn voorkeur. De PvdA-fraktie stelde zich op het BEVERWIJK. De Beverwijkse Sport raad organiseert onder auspiciën van de Nederlandse Sportfederatie een cursus al gemene basisopleiding. De deelnemers hieraan wordt een algemene theoretische basis gegeven voor diverse trainersoplei- dingen en opleidingen tot jeugdsport- en recreatiesportleider. De cursus start op donderdag 11 september in De Nieuwe Slof in Beverwijk. De deelnemers worden gedurende twaalf donderdagen van 19.30 tot 22.00 uur opgeleid door docenten van de Neder landse Sportfederatie. De kosten bedra gen zestig gulden. Daarbij is inbegrepen de aanschaf van een boek aan de hand waarvan gewerkt zal worden. De deelne mers dienen 16 jaar of ouder te zjjn. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij mevrouw J. Schipper-Van Hertzberg, Wa rande 83 in Beverwijk, telefoon 02510- 25657. De deelnamekosten dienen voor 11 september overgemaakt te worden op het girorekeningnummer 57.41.37 ten name van de penningmeester van de Beverwijk se Sportraad, Kuikensweg 13a in Bever wijk. Cursisten die zich reeds opgegeven hebben maar toch van deelname af (moe ten) zien, worden verzocht dit zo snel mogelijk bij mevrouw Schipper te melden. SANTPOORT Artsen: Zaterdag en zondag J. C. v. d. Sar, Hoofdstraat 163, tel. 023-378570, Santpoort-Noord. Apotheek: Klinkhamer, Koninginne weg 69, tel. 316528, Haarlem; apotheek Schoterbos, Rijksstraatweg 19, tel. 250155, Haarlem. Telefonische Hulpdienst De Wegwijzer. Van vrijdagmiddag 14 uur tot zondag avond 18 uur te bereiken onder nummer 02207-11700. Stichting Samenwerkende Kruisver enigingen in de IJmond. Inlichtingen over weekenddiensten wijkverpleging 02550-19043, voor spreekuren zie onder Velsen-I J muiden. BEVERWIJK Artsen: Voor de groep artsen Bonarius, Fierstra, Hobster, Pernot, Plantinga, Reddingius, Rolink, Takken, Roelse en Visser wordt de dienst waargenomen van zaterdagmorgen 10 uur tot zondag morgen 9 uur door K. K. Visser, Zees traat 96, tel. 23450, Beverwijk. Voor dezelfde groep artsen wordt de dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot 24.00 uur door L. Roelse, Vondel- laan 54, Beverwijk, tel. 23969. Tijdens het weekeinde houden deze art sen spreekuren voor dringende geval len op zaterdag en zondag van 16.00 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Guldemond- Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen tot zondag 24.00 uur door R. H. Hobster, Dr. Schuitstraat 44, tel. 23553, Beverwijk. Tot zaterdagmorgen in spoedgevallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek: Voor de avond-, nacht-, en zondagdienst in de periode van vrijdag tot vrijdag 17.30 uur apotheek Donker, Breestraat 61, tel. 27955, Beverwijk. Dierenarts: Zaterdag, zondag H. van Loenen, Prinsesselaan 3, tel. 02510- 27775, Beverwijk. Tandarts: Zie IJmuiden. Medisch Wetenschappelijk Consulta tiebureau voor Alcoholisme. Spreek uur elke vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in gebouw voor Geeste lijke Volksgezondheid. Moensplein 10, van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan de Büllerlaan 10, tel. 35215, Beverwijk. Wijkverpleging: Voor weekenddienst bellen 02510-42884; van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 7 uur. Verloskundige: Zaterdag en zondag Mw. J. M. H. Kruidenberg-van Saaze, Hannie Schaftstraat 5, tel. 32327, Heemskerk. Stichting Samenwerkende Kruisver enigingen in de IJmond. Spreekuur leidsters gezinsverzorging, bejaarden hulp en hulp chronische zieken: maan dag t.m. vrijdag 9-10, Büllerlaan 10, Be verwijk, tel. 02510-35215. Stichting Blijf van m’n lijf: IJmond, tel. 02510-42627. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur voor gezinsverzorging alsmede hulp aan be jaarden en langdurig zieken in ontmoe tingscentrum „De Nieuwe Slof’, Kerk straat 46, tel. 29195, Beverwijk. Telefonische Hulpdienst De Wegwij zer: Van vrijdagavond 18 uur tot zon dagavond 18 uur te bereiken onder nummer 02207-11700. Bureau voor Levens- en Gezinsmoei lijkheden Kennemerland: Stumphius- straat 45, tel. 24000, Beverwijk. Telefo nische afspraken van maandag tot en met vrijdag. HEEMSKERK Artsen: Voor de groep artsen Bakker, Hazenberg, Kloek, Van Monsjou, Na ber, Schumacher. Van der Torre en Toutenhoofd wordt waargenomen als volgt: van vrijdagavond 20 uur tot zater dagavond 24 uur door A. J. M. Schuma-

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7