Raas sportpuntiq New York inspireert me met I Eddy Merckx:Zwaarste titelstrijd aller tijden geen kampioen” „Ik word Op parcours voor klimmers MARTINA NAVRATILOVA: RENBAAN IN WASSENAAR TREKT MINDER BEZOEKERS Rijnland-Palts Oefenduel Oranje op Sportcentrum Möller wint in tips paarclekoersen ril Li 31921 99 99 r x TH ZATE RD AG 30 A U G U S T U S 1980 SPORT :rum- -n Ander aanzien Terugval Ie OOI Z (Van onze sportredactie) en e- Jan Raas .Zolang als Ik kan werken voor de andere jongens Accommodatie Duindigt vernieuwd en er en uit ag ZEIST. De oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en FC Den Haag gaat definitief door. Het duel wordt volgende week vrijdag gespeeld in Zeist. New York inspireert haar niet. Na haar gewonnen partij in de tweede ronde tegen de jeugdige Amerikaanse Leslie Allen vertel de Navratilova: „Ik kan me hier niet goed concentreren. De hele sfeer rondom de baan en al dat lawaai van de toeschouwers en de vliegtuigen irriteren me. Ik kan me hier niet volledig inzetten. Te vaak dwalen mijn gedachten af als ik aan het spelen ben”. Dat gebeurde haar ook in de partij tegen Leslie Allen. Nadat Navrati lova de eerste set heel simpel naar zich toe had getrokken (6-1) NEW YORK. Voor Martina Navratilova, de Tsjechoslo- waakse tennisster, die enige jaren geleden in de Verenigde Staten achterbleef, begint Flushing Meadow een ware obsessie te worden. Navratilova, die behoort tot de beste tennisspeel sters van de wereld is er in haar carrière nog steeds niet in geslaagd om de open Amerikaanse titel te bemachtigen. Twee keer kwam ze als winnares van Wimbledon tevoorschijn. Maar in New York, eerst op de banen van Forest Hills en nu op het hypermoderne tennispark dat de prozaïsche naam heeft van Flushing Meadow, kan ze haar draai niet vinden. verkeerde ze in de tweede set blijkbaar met haar gedachten ergens anders. Tot verbazing van de duizenden toeschouwers werd ze kansloos weggespeeld. Hoewel ze in het begin nog een 2-0 voorsprong had schoof Allen haar rustig opzij (4-6). „Die tik had ik net nodig”, zo verklaarde ze na afloop. „Ik werd wakker geschud en besefte dat ik hier, gezien mijn reputatie niet in de tweede ronde mocht sneuvelen”. Vandaar dat ze in de derde set letterlijk geen kind meer had aan haar tegenstandster: 6-2. Aan de zo rijke maar ook nogal turbulent verlopen tenniscar rière van de Roemeen Ilie Nastase lijkt nu een einde te zijn gekomen. Evenals Tom Okker is hij niet of nauwelijks meer in staat door te dringen tot halve finales of finales van grote toernooien. Her en der pikt hij nog wel een kruimeltje mee, maar met sprekende resultaten timmert Nastase niet meer aan de weg. Ook in New York werd hij al snel gewipt. Harold Solomon, de broodnuchtere Amerikaan die als een van de weinigen Nastase nog wel kan zetten, liet zich niet verleiden en serveerde de Roemeen in drie sets af: 6-2. 6-2, 6-2. Het ijzersterke jubileumprogramma van Duindigt van morgenmiddag telt elf koersen, waarvan de draverij om de Gouden Zweep een van de spectaculairste draverijen van het jaar belooft te worden. De eerste start valt om één uur en onze prognoses luiden: Motorcrosser Gerard Rond zal het vol gende grand-prixseizoen niet voor Suzuki uitkomen. Nederlands succesvolste cou reur in de 500-cc klasse werd door de Japanse fabriek na twee jaar dienstver- band geen nieuw contract aangeboden. Gerard Rond behaalde in dit seizoen twee tweede en twee derde plaatsen in de grand-prixraces. De plaats van Rond in het Suzuki-team wordt overgenomen door de Belg Harry Everts. ar- bij IJ- SOESTDIJKPRIJS (2040 m, met trio): Sawi- rie N, San Sebastiaan, Tiffany Nearness; out sider Tim Hanover. en JW ns ior on langs loopt, vertelt hij een fout te hebben gemaakt in Milaan-San Remo, toen hij vol in de wind de spurt aanging. „Daarna ben ik ziek geworden. In de Ronde van Vlaan deren had ik daar last van en werd ik maar derde. Ook in de andere voorjaars klassiekers was ik nooit honderd pro cent”. In het najaar won Raas nog twee klas siekers: de Herfstprijs en Parijs-Brussel. De Ronde van Lombardije komt niet op zijn lijst voor. „Dat is te laat voor mij, zo half oktober. Ik wil rust gaan nemen”. Vooral zijn rugblessure zal extra aan dacht krijgen. „Ik moet veel gymnastiek gaan doen en ook regelmatig naar de fysiotherapeut om de spieren zo soepel mogelijk te houden. Ik heb daar nog eens over nagedacht, maar alle winters heb ik na een periode van rust veel looptraining gedaan. Alleen vorig jaar ben ik op de fiets blijven zitten. Eerst op de baan en daarna op de weg. Deze winter zal ik weer op mijn oude manier trainen om vooral die andere spieren in beweging te houden”. Vanwege de financiële eisen van de clubs die de spelers aan het Nederlands elftal afstaan, vindt het treffen niet plaats in het Zuiderpark, zoals Den Haag-trainer Hans Kraay graag wilde. De wedstrijd wordt door het sectiebestuur betaald voet bal van de KNVB derhalve aangemerkt als een oefenpartij en niet als een officiële wedstrijd. Het oefenduel geldt als voorbereiding op lerland-Nederland (10 september), de eerste kwalificatiewedstrijd voor het we reldkampioenschap voetbal in Spanje. Oranje bereidt zich in Zeist voor van vrijdag 5 tot en met zaterdag 6 september. De gisteren aan een meniscus geopereer de René van de Kerkhof is daarbij de grote afwezige, ’s Maandags reist de selec tie af naar Dublin. entree zijn, al moet men er wel rëkening mee houden dat juist de „glazen” tribu ne voor deze gelegenheid is voorbehou den aan genodigden. Het grote koersgeweld breekt dan zon dag los, want behalve twee speciale nummers staan er ook twee koersen op het programma, die van oudsher een aparte plaats op de koersagenda inne men. De St-Leger is de laatste klassieker voor de driejarige Volbloeds en daarin is het de grote vraag of de leider van de jaargang, de in Engeland getrainde No tre Plaisir, zich de plaatselijke favorie ten Go Go en Libelle van het lijf zal kunnen houden. De bijna volledige top van de inlandse dravers treft men aan in de draverij om de Gouden Zweep, een van de meest begeerde trofeeën uit de sport, die ieder jaar door Prins Bern- hard wordt uitgereikt. Een replica dient als wisselprijs, vorig jaar voor eigenaar Houben door Nicole gewonnen. Deze merrie is weer van de partij, maar nu zou een overwinning een nog grotere verrassing betekenen dan de vorige keer. In het veld bevinden zich namelijk alle hoofdrolspelers van het kampioen- vrezen dat een heel Duindigt-sei- voorbij zal gaan met het gebruik het ouderwetse scheurtickets-sy- Merkwaardig genoeg is juist de hoog genoteerde Grote Jubileumprijs kwanti tatief matig bezet, waaraan de aanwezig heid van Speedy Volita wel debet zal zijn. Onder gunstige omstandigheden zou Speedy over de sprintafstand met een verbetering van het baanrecord (1.15,6) een extra feestelijk tintje aan het geheel kunnen geven. Echt feest zal het overigens pas worden, als op 8 septem ber de uitgestelde behandeling van de nota „Paarden in Nederland” door de vaste kamercommissie van landbouw enig zicht gaat geven op (toto)spel buiten de baan. Tot zolang betekent feesten in de draf- en rensport vooral een zaak van snikken en grimlachjes. JOHN BRANDSEN schap van Nederland, inclusief kampi oen Monty Buitenzorg wiens starten eni ge tijd twijfelachtig was, omdat hij de dag na het kampioenschap door een koliekaanval was getroffen. Natuurlijk is ook Kees Verkerk aanwezig, door de leeftijdslimiet buiten het kampioen schap gehouden, maar volgens velen nog altijd Nederlands beste draver. m): Meadow Ilves Tampere, op 17 september tegen stander van Feyenoord in het Europese toernooi voor bekerwinnaars, heeft don derdag voor de Finse competitie tegen Kuopion Palloseura gespeeld. Ilves won de uitwedstrijd met 1-0. Donderdagavond speelde ook IFK Gothenburg, de Zweedse tegenstander van FC Twente in het toer nooi om de UEFA-beker, uit tegen Halm stad. De ontmoeting eindigde onbeslist: 1- 1- Bijna 20.000 toeschouwers hebben vrij dag in Londen meer dan vier uur tever geefs gewacht op de voortzetting van de cricket-testmatch tussen Engeland en Australië. Na 75 minuten onderbraken de umpires het duel wegens slecht zicht, ge volgd door regen. Ruim vier uur later namen ze de beslissing de tweede dag van de match als beëindigd te beschouwen. Na twee dagen heeft de Nederlandse tennisploeg (tot 20 jaar) de leiding in het internationale tennistoernooi van De Hoop. Vrijdag won Nederland in Lange- dijk met 2-0 van Engeland. De ontmoeting tussen Denemarken en West-Duitsland eindigde in een gelijk spel. Iedere wed- niets besloten. We zijn er al zes jaar in geslaagd een redelijke eenheid binnen de ploeg te krijgen en ik hoop dat het nu weer lukt. Het Italiaanse wielren nen is niet gebaat bij permanente ru zies tussen Moser en Saronni. Daar moeten we ons allemaal van bewust zijn als we zaterdagavond rond de tafel gaan zitten”. Gesprekken die ook nog moeten wor den gevoerd in de andere kampen. Opvallend rustig is het momenteel bij de Belgen. Normaal wordt daar dagen tevoren al met de vuist op tafel gesla gen en vliegen de verwijten over en weer. Nu zit begeleider Walter Godef- root alleen met de affaire Claude Cri- quielion. Die heeft namelijk gezegd „geen trap voor de IJsboeren” te zullen doen tijdens de titelstrijd. Niemand schijnt zich daar erg druk om te ma ken, want zo is de algemene opvat ting op een dergelijk parkoers heeft men niets aan knechten en is het ieder voor zich. Ook de Fransen lijken op hun ge mak. Zeker nu vast is komen te staan dat Bernard Hinault minder ziek is dan hij zich vorige week heeft voorge daan. In de Route Nivemaise, een wedstrijd over 160 kilometer die don derdag werd verreden, won hij achter twee ontsnapte renners (Levavasseur en Vanoverschelde) vrij eenvoudig de spurt van een groep van tien man. Alle reden dus om aan te nemen dat hij fit is voor de wereldtitelstrijd. SALLANCHES Volgens Eddy Merckx is het parkoers voor het we reldkampioenschap wielrennen in Sallanches zwaarder dan ooit tevoren. De Belg, die zelf in 1964 in Sallanches de wereldtitel bij de amateurs greep, vond na een verkenning van de route dat er met dat jaar geen enkele verge lijking meer te maken is. „Het is”, zei Merckx, „een kampioen schap dat uitsluitend door klimmers uitgevochten zal worden. Stukken zwaarder in ieder geval dan toen ik hier bij de amateurs won. Na wat ik van de ploegen heb gezien, geef ik Saronni de meeste kans. Hij rijdt enorm sterk naar boven”. Verschillende vedetten hebben al bij voorbaat de handdoek in de ring ge smeten. De Italiaan Francesco Moser bijvoorbeeld liet na enkele dagen trai nen al weten dat hij geen enkele kans maakt. „Het parkoers is vijftig keer te zwaar voor mij”, stelde Moser. Zijn landgenoot Guiseppe Saronni zei na de training over Moser: „Hij staat niet eens op gelijke hoogte met mensen als Baronchelli en Battaglin. Er is maar één leider van het Italiaanse wielren nen, en dat ben ik. Ik moet hier dan ook de enige beschermde renner zijn”. Of die beslissing genomen wordt, staat nog niet vast. De nationale coach Alfredo Martini liet weten: „Ik heb nog strijd bestaat uit een herenenkel- en een damesenkelspelpartij Tijdens atletiekwedstrijden op de kunststofbaan aan de Zuidlarenstraat te Den Haag heeft de Leidse vereniging De Bataven het Nederlands record op de 4 x 800 meter voor clubs verbeterd. Peter Wezel, Maarten Gijsbers, Wibo Lelyveld en Koen Gijsbers brachten het record op 7 minuten 29,9 seconden. Het oude record stond sedert 1975 op naam van de Amster damse vereniging AAC. Op de tweede dag van de schaakvier- daagse tegen België heeft Nederland in de Noordbrabantse plaats Willemstad zijn voorsprong vergroot. Evenals donderdag won het Nederlandse kwartet met 3-1. Hans Böhm, Peter Scheeren en Theo van Scheltinga boekten ieder winst. Alleen Frans Kuijpers verloor. eerste maal een koersmiddag. Dat evenement vond nog niet op Duindigt plaats (dat pas 74 jaar voor de sport wordt gebruikt, maar in Bussum. Later werd echter Duindigt de basis van de „Koninklijke”. De afgelopen winter is hard gewerkt aan een verbetering van de accommoda tie, met name van de de grote tribune die in 1964 in gebruik werd genomen van begin af te weinig comfort aan de bezoe kers geboden heeft. In feite was de tribu ne gebouwd naar het model van een voetbaltribune. Zolang het weer maar goed was functioneerde hij voortreffe lijk, maar aangezien het daar in ons land nog wel eens aan wil mankeren werd het dikwijls heel onplezierig toeven op Duin digt, vooral omdat er bij de gang naar de totalisatorkassa’s voor velen nu een maal een niet onbelangrijk facet nau welijks beschutting tegen de elementen was. De situatie is nu aanzienlijk verbe terd: de overdekte toto-hal en de glas- dichte tribune-etage op één hoog (met vaste zitplaatsen aan tafels) hebben Duindigt een heel ander aanzien gege ven en het verblijf onder slechte weer somstandigheden aanzienlijk veraange naamd. Intussen heeft de „Koninklijke” het niet gemakkelijk gehad met de officiële opening. Het lag in de bedoeling om de nieuwe accommodatie en de nieuwe to- to-computer tegelijk aan het werk te zetten, maar dat is op een mislukking uitgelopen. De toto-computer is nu al jarenlang met allerlei gradaties van stel ligheid aangekondigd maai zelfs op dit ogenblik is het alleen maar zeker dat hij ook de komende weken nog niet operati oneel zal zijn. Zo langzamerhand moet men zoen van steem, dat uit nood de al vele jaren werkende en aftandse vorige computer vervangen heeft. Terecht heeft het be stuur van de „Koninklijke” tenslotte de beide vernieuwingen maar ontkoppeld, zodat het lint voor de tribune tenminste een keer officieel doorgeknipt kan wor den. Inmiddels zijn noodgedwongen de SIMMERN. De Deen James Möller heeft gisteren de 15e ronde van Rijnland- Palts voor amateurs op zijn naam ge bracht. Op 84 seconden eindigde de Noor Dag Erik Pedersen als tweede en Johnny Broers bezette de derde plaats met een achterstand van 50 seconden. Adri van der Poel klasseerde zich als vijfde op 1 minuut 12. In de laatste etappe, van Bit- burg naar Simmern over 157,5 kilometer, kwam de leiderstrui van Möller niet in gevaar. De rit werd gewonnen door zijn landgenoot Per Sandahl, die met twee medevluchters 16 seconden voorsprong had op het peloton. De Noor Dag Selender legde beslag op de tweede plaats en Jan Slendebroek werd derde. (Van onze sportredactie) SALLANCHES. Jan Raas heeft afscheid genomen van zijn regenboogtrui. Een seizoen lang mocht de Zeeuw zich wereldkampioen noemen, maar na één rondje over het parkoers in Sallanches wist hij vrijdagavond zeker dat er geen prolongatie van zijn titel in zal zitten. „Ik moet er gewoon eerlijk in zijn”, betoogde Raas. „Dit is een parkoers voor de klimmers en het is wel bekend dat ik dat niet ben. Mijn kansen zijn nihil. Hoe de koers ook loopt, wanneer er een echte finale wordt gereden, kom ik gewoon te kort”. Een bittere teleurstelling voor Raas, die toch had gehoopt in het land van Bernard Hinault revanche te nemen voor de hetze die er, sinds hij vorig jaar in Valkenburg naar de wereldtitel spurtte, in Frankrijk tegen hem is gevoerd. „Ik had natuurlijk allang gehoord dat het bijzonder zwaar zou zijn, maar steeds hoopte ik dat het toch wel een beetje mee zou vallen. Nou, dat is niet het geval. Dit is niets voor mij”. Vandaag zal Raas nog een paar keer de ronde rijden. Maar tussen de vrijwel onaf gebroken stroom toeristen in auto’s en op «etsen zal hij tijdens de beklimming met uitzicht op de Mont Blanc nauwelijks tot andere gedachten kunnen komen. Het be tekent dat hij vanmiddag tijdens de be spreking met de Nederlandse selectie geen rol als beschermde renner kan eisen. „Ik zal waarschijnlijk zo lang ik kan werk gaan doen voor jongens die hier beter uit de voeten kunnen, zoals Zoetemelk, Van de Velde en Kuiper. Dat zijn de enige drie in onze ploeg die normaal gesproken een kans hebben”. Ij „Natuurlijk”, voegt Raas daar aan toe, '„moet je altijd maar afwachten hoe de koers loopt. Op de Nürburgring in Duits land gaf ik mezelf geen schijn van kans, ’maar toch reed ik toen goed. Als ze hier (niet te hard rijden, heb je kans dat ik tot .halverwege de wedstrijd best mee kan in de voorste linie. Maar dan nog ben ik bang in de finale veel te kort te komen. Het beste is dan ook om ervan uit te gaan dat Jan Raas hier geen wereldkampioen wordt”. Boos over de keuze van dit ongelooflijk zware circuit met een beklimming van 2700 meter is hij niet. Hoewel bij voorbaat heel wat goede renners zijn uitgeschakeld (omdat ze de specifieke capaciteiten van «en klimmer missen, stelt hij nuchter vast: LEr is altijd wel iets aan te merken op een parkoers. Wat goed is voor de een, deugt •weer niet voor de ander”. Ook over het FICP-voorstel in de toekomst de strijd om de regenboogtrui in twee gedeelten te la- (ten verrijden, reageert hij koel: „Ze doen ïhet nu al zo lang op deze manier, dat ik niet verwacht dat dat plan wordt aange- nomen”. Terugkijkend op een jaar als wereld- kampioen meent hij tevreden te kunnen ■"zijn. Nadelen van de trui ziet hij nauwe- lijks. „Ik heb het iets drukker gehad dan |u normaal. Wat meer wedstrijden moeten K rijden en verder werd er van je verwacht 1’ dat je er iedere dag invloog. Ik kon niet naar een koers gaan om alleen maar mee «.te rijden. Dan kreeg je kritiek, waardoor Kik elke wedstrijd erg veel moest doen”. I I Met 23 overwinningen heeft hij tot nu toe meer zeges op zijn naam staan dan hooit tevoren. Toch is de lijst iets minder indrukwekkend. Volgens Raas geen ge- volg van de druk die de regenboogtrui Bvoor een renner zou betekenen. Met name Raas’ voorganger Gerrie Knetemann stel- de vaak dat er te veel op hem werd gelet. B'„Ik heb mijn beste seizoen gemaakt tot nu toe. Daar ben ik zelf van overtuigd. Oké, Bik heb dan wel alleen de Gold Race ge- Brivonnen, maar over het algemeen heb ik uitstekend gereden”. B Wanneer hij de vooijaarsklassiekers HET LOOPRIJS, le afd. (2040 m, met trio): Tempo Rara, Topsey, Tydi Flower; outs. Salome. BUSSUMPRIJS (1300 m, ren): Great Hero, Enemy, Anahita. WARMELOPRIJS (2500 m, met trio): Totem Volita, Robby Performer, Sio v. d. Lente. ST LGER (ren 2900 m): Notre Plaisir, Go Go, Libelle. GOUDEN ZWEEP (2500 m, met trio): Kees Verkerk. Nanouk, Monty Buitenzorg; outs. Orlaya Dear. DRAKESTEYNPRIJS (2040 m): Ravenna, Peter Harvester, Savero. K.N.H.R.V PRIJS (ren 1900 m, met trio): Comic One, Fair Hunter, King’s Eagle; outs. Signal Raaphorst. GROTE JUBILEUMPRIJS (1600 Speedy Volita, Snegem Telstar, Frank. HET LOOPRIJS, 2e afd. (2040 m, met trio): Sola Van Alphen, Sami Price, Sablier du Bois. HUIS TEN BOSCHPRIJS (2040 m): Peter Post, Reema Beroona, Ros Performer. Morgen heeft de drafbaan van Alkmaar een aardig programma van elf koersen met de Grote Kermisprijs als hoogtepunt. De eerste start is om één uur en onze prognoses luiden: ZWEEFMOLENPRIJS (2040 m, met trio): Terry N, Rick Belwin, Soraya Tonka; outs. Tjerkje REUZERADPRIJS (2040 m, met trio): The Import Laren, Sir van Hanegem, Peter Willi ams; outs. Speedy Pepper. SCOOTERPRIJS (2380 m): Titana P., Sally Signal, Tarek; outs. Sina. RAKETPRIJS (1700 m, met trio): Rezaton- ka, Onsia Harvester, Petite Domien; outs. Pus kas Mendel. LACHSPIEGELPRIJS (2040 m); Paquita, Petra Bronstee, Rebecca Baker. KOP VAN JUTPRIJS (2380 m, met trio): Ornantes Duke, Ralph Spencer, Praeses Han over; outs. Rick Hanover. LACHSPIEGELPRIJS, 2e afd. (2040 m): Su per Boy Laren, Poolster B, Saffier G; outs. Paradepaard. DRAAIMOLENPRIJS (2040 m, met trio): Romeo Supreme, Parodie, Rififi; outs. Panam. ZWEEFMOLENPRIJS (2040 m): Tindy Hol- landia, Silver Lady, Sapin du Bois. GROTE KERMISPRIJS (3040 m, met trio): Kees Verkerk, Oscar Baker, Parel Holland; outs. Noordse Stern. ACHTBAANPRIJS (2380 m): Trust Skoat- ter, Sandy Buitenzorg, Raney Mars. (Van onze paardesportmedewerker) WASSENAAR. Ook in tijden dat de zaken niet al te voorspoedig verlopen moet er af en toe eventjes iets feestelijks gebeuren. Dat lijkt de gedachtengang, die door de bestuurderen van de Nederlandse draf- en rensport dezer dagen wordt gevolgd. Nauwelijks is het tromgeroffel rondom de nieuwe baan in Limburg (Schaesberg) verstomd of Duindigt en Hilversum staan te dringen om hun vernieuwde accommodaties met enig ceremonieel vertoon in gebruik te nemen. Hilversum komt volgende maand aan de beurt, voor Duindigt is dit weekeinde gereserveerd. Er bestond toch al aanleiding tot feestgedruis: op 28 augustus 1880 organiseerde de Koninklijke Nederlandse Harddraverij- en Renvereniging voor de nieuwe stukken van de tribune zo suc cessievelijk en zonder enige vorm van publiciteit opengesteld, het laatste deel (de glasdichte etage) al weer ruim twee maanden geleden. Dat heeft in ieder geval één voordeel: dat er al enig inzicht bestaat over de functie van het geheel. Daarbij overheersen de positieve ervaringen. De plaatsen op de etage van de tribune zijn op een zondag vrijwel uitverkocht, op weekdagen is de bezettingsgraad afhan kelijk van het weer tussen vijftig en tachtig procent. Duidelijke winst is vol gens Duindigts directeur Rob Milders, dat de toto-omzet minder afhankelijk is gebleken van mooi weer. Ook Duindigt ontsnapt niet aan enkele negatieve tendensen in de draf- en ren sport. Hoewel de cijfers worden beïn vloed door het feit dat de Wassenaarse baan het in 1979 beter had gedaan dan de andere banen, moet men toch consta teren dat een terugval van tien procent in bezoekersaantallen over de eerste ze ven maanden van het jaar een uiterst zorgelijke zaak is. De toto-omzet, waar het toch al niet royaal bemeten prijzen geld uit bekostigd moet worden, is over dezelfde periode met ongeveer negen procent gedaald. Het bestuur van de „Koninklijke” meende dan ook, dat veel extravagant vertoon uit den boze was en heeft vrijwel al het geld dat voor de manifestatie beschikbaar was, bestemd voor de verhoging van het prijzengeld van enkele nummers op de zondagmee- ting. Aangezien op zaterdag de dag van de officiële opening verscheidene koersen gesponsord zijn door firma’s die zich met de verbouwing hebben bezigge houden, weet Duindigt zich verzekerd van twee koersdagen met grote, zeer aantrekkelijke velden, ook dat is een aspect waar het de laatste tijd nogal aan schort. Bovendien zal er op zaterdag vrij Speedy Volita: favoriet voor Grote Jubileumprijs ’7 e’, - 'i' z< r - ¥- -

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 15