Z-pndvoort ingreepvanGrandPrix I Restauratie boerderij in Buitenhuizen Rente op 2 Jaars BetaalPromessen GAAT AKTIE 68 ZONDAG DE GRAND-PRIX WINNEN? AAI Learn English from British teachers Ontmoetingen Amsterdam moet Kom met de trein faillissementen opschieten met naar Grand Prix aanleg fietspad -2 co S) I® BANQUE DE PARIS ET DES PAYS-BAS NV SINDS 1S72 z <D O 7 ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1980 i IJMOND CD (Van een onzer verslaggevers) Voor Informatie zie onze werkmoblel op toevoerweg naar circuit r.M. THE BRITISH COUNCIL SPAARNWOUDE. Het recreatieschap Spaamwoude gaat op korte termijn beginnen met de renovatie van de stolpboerderij met bijbehorende karakteristieke schuur aan de Genieweg 48 in het deelgebied Buitenhuizen. Het schap wil nog dit jaar een ton uitgeven om met de herstelwerkzaamheden te kunnen beginnen. i R (Van onze streekredactie) (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIES) ara OP NAAM EN AAN TOONDER Voor informatie en telefonisch bestellen: lèlébanque: 0205204555 Mg De karakteristieke boerderij met schuur in het recreatiegebied die gerestaureerd zal worden. Evelyne, de mooie verloofde van Jan Lammers, volgde met de stopwatch in de hand gespannen diens verrichtingen. In de meerjarenraming van het recrea tieschap is tot 1983 jaarlijks 150.000 gul den gereserveerd voor renovatie van ge bouwen. Het herstel van de boerderij Ge- nieweg 48 valt in de begroting enigszins uit de toon, omdat deze nogal duur uitvalt. Om de werkzaamheden aan andere pan- ZANDVOORT LEEFT in de greep van de Grand Prix. Het racecircus maakt zijn jaarlijkse stop in de bad plaats en lijkt elke keer omvangrijker te worden. Ook als publiekstrekker is de Grand Prix voor het Zandvoortse zakenleven van eminent belang. De badplaats leeft weer en dat mag ook wel eens na een seizoen waarin het in de zanderige achtertuin van Amsterdam veel te stil was en de inkomsten bene den peil bleven. DIE DAG BEGINT op het circuit om tien uur ’s morgens al het voorprogram ma. De warm-up voor de Formule 1 is van een uur tot half twee en om drie uur is de start. De bolides maken 72 ronden. Na afloop is er nog een race over 15 ronden met de Renault 5 Alpine. Ook vandaag zijn er trainingen, tot twee uur, voor de formule 1 en vanmiddag zijn er procar-races. Die beginnen om half drie. 100.000 mensen op bezoek krijgen”, al dus Beerepoot, die dat aantal ook wel nodig heeft omdat de organisatiekosten van de race dit jaar hoger zijn dan ooit. ZAND VOORT. Om de grote ver keersstroom van en naar Zandvoort in dit Grand Prix-weekend zoveel mogelijk in goede banen te leiden, zal de verkeersre geling in heel Kennemerland gecoördi neerd worden. De politiekorpsen van Am stelveen, Beverwijk, Bloemendaal, Haar lem, Haarlemmermeer, Heemstede, Vel- sen en Zandvoort nemen hieraan deel. De politie raadt bezoekers van het cir cuit aan vóór 12.00 uur in Zandvoort te zijn. Geadviseerd wordt ook de badplaats na het racegebeuren via de boulevard en de Zeeweg richting Bloemendaal weer te verlaten. Het beste is echter om met de trein te komen, zeker omdat de afstand van station naar circuit in tien minuten te belopen is. Het openbaar vervoer zal extra materiaal inzetten. O. A. P. van de Bijl, wonende in Heems kerk, Rijnstraat 4, uitgesproken 11 maart 1980, curator mr. A. J. H. M. van Poorten in Beverwijk. Op 26 augustus 1980 is het faillissement uitgesproken van: A. van Vaneveld, wo nende in Beverwijk, Munnikenweg 6. Rechter-commissaris mr. P. Kalbfleisch. Curator: mr. J. P. S. van Schaik, advocaat en procueur in Beverwijk, Prinsesselaan 1, pb 1001, 1940 EA Beverwijk. A. C. Broekhuizen, wonende in Heemskerk, Luxemburglaan 499. Rechter-commissa ris: mr. P. Kalbfleisch. Curatrice: mr. S. B. Rip, advocaat en procureur in Velsen Zuid, Stationsweg 103. levisie-omroepster voor de AVRO werd gekozen, zo meldde deze krant jubelend in die dagen. Haar man, Henk Hil- horst, is helicoptervlieger bij de KLM en houdt (voor de NOS) vanuit de lucht een oogje op het circuitgebeuren. In de groenzone „De Bretten” is door de gemeente Amsterdam al ruimte gereser veerd voor een fietspad, maar een groot deel hiervan is om financiële of plantech- nische redenen nog niet aangelegd. Het recreatieschap heeft de gemeente Amster dam nu toegezegd eventuele subsidieaan vragen krachtig te zullen ondersteunen. Ook is beloofd dat alle medewerking ver leend zal worden als het fietspad ook werkelijk wordt aangelegd. au gedea 1 gevoiü ’rwerpai i .30 tot l i het htf H. rdag fles 00 uur. Keizersgracht 343,1016 EH Amsterdam. Tel: 020-253929, b.g.g. 223644 CM CM CD Op 26 augustus 1980 is wegens gebrek aan baten opgeheven het faillissement van: Bouw- en Aannemingsbedrijf K. van ’t Veer Zonen B.V., in Assendelft, uitge sproken 13 maart 1973, curator mr. C. J. Doorenbos in Zaandijk. Vera Yvonne Lilian Muler e.v. Maas dam, wonende in Vogelenzang, Teijlinger- weg 16, uitgesproken 17 juni 1980, curatri ce mr. A. Vrisekoop in Haarlem. Piet Hofland, wonende te Beverwijk, Kloosterstraat 44, uitgesproken 6 mei 1980, curator mr. J. P. S. van Schaik in Beverwijk. IK ZAG IN de lounge waar kok Ger rit Jongerius achter het buffet waakte en Hein en Ina Hoogland de „directie” voeren, ook nog de Haar lemse Elisabeth Mooy, die inder tijd uit tweehonderd sollicitanten als te- SPAARNWOUDE. Het recreatie schap Spaamwoude dringt er bij de ge meente Amsterdam op aan vaart te zetten achter de plannen om door het groenge bied „De Bretten” een fietspad aan te leggen. Hoewel het schap erkent dat de financiële armslag van Amsterdam het waarschijnlijk niet mogelijk maakt dat de gemeente het plan ook zelf uitvoert, wijst het erop dat via rijk en provincie het grootste deel van de kosten betaald kan worden. 'an 22 tot de voor, •litie aai. «WW Voor een aantal leden van de Zand voortse reservepolitie en de brandweer betekent de komst van het Grand Prix- circus naar Zandvoort, een bijzonder uitje, ,,’t Is voor ons een paar dagen feest”, gaf een brandwacht toe. Jaap Methorst, de commandant van de Zandvoortse reservepolitie bevestigde me dat dat voor sommige mensen van die beide korpsen wel opgaat, maar voegde daar aan toe dat die drie dagen voor de 56 leden van zijn korps ook intensieve werkdagen zijn. Met veel nachtdiensten, want ook ’s nachts wordt er bij het uitgebreide wagenpark dat op het circuitterrein is neergestre ken, intensief gepatrouilleerd. den door geldgebrek niet onmogelijk te maken, is het ministerie van CRM ver zocht een zo hoog mogelijke subsidie te verstrekken. Gedacht wordt voorlopig aan 100.000 gulden voor dit jaar om de meest urgente renovatie uit te voeren. Wat er daarnaast nog aan de boerderij vertim merd kan worden is afhankelijk van extra subsidie. Behalve dit pand staan de komende jaren ook nog de voormalige arbeiderswo ning aan de Buitenhuizerweg 13a, twee woningen aan de Zuiderweg 13 en 14 en de toekomstige dienstwoning aan de Genie- weg 42 op het progrdmma om gereno veerd te worden. Het recreatieschap heeft gisteren besloten voor het werk aan dit laatste pand dit jaar al een bedrag van 50.000 gulden uit te trekken. IN DE LOUNGE had hij een onderon sje met Louis van Noordwijk, wiens stem vroeger tijdens de races over het circuitterrein daverde. Tegenwoor dig zorgen Alfred Abbenes en Philip Keiler voor die verslagge ving. De laatste presenteerde donder dagavond in Hotel Bouwes ook de miss verkiezing op een helaas weinig oor spronkelijke wijze. De organisatie zou er beter aan doen voor die avond een heuse entertainer te engageren. Het pand verkeert momenteel in een slechte bouwkundige staat, maar het „markante beeld” rechtvaardigt volgens het recreatieschap een renovatie. De boer derij is gelegen aan de Rijksweg in de omgeving van de toekomstige aansluiting van de Vondelweg en aan het voormalig Zijkanaal B. Na renovatie krijgt de boer- derij een bestemming als dienstwoning met ruimte voor opslag van materiaal en machines. Geconcentreerd brengen monteurs de bolide van de Fransman Jacques Laffite in gereedheid. Lafitte pleitte voor een grotere veiligheid op de circuits: een kwart van zijn collega’s sterft in het harnas. ZELFS DE TRAINING voor de for mule I races, gisteren, trok al veel pu bliek. Circuitdirecteur Johan Beere poot toonde zich gistermiddag uiterst tevreden over die grote opkomst. „Het loopt prima”, vertelde hij. Ook vandaag en morgen verwacht hij veel belangstel ling. „Zo te zien aan de voorverkoop denk ik dat we in drie dagen 90 tot HAARLEM. Bij beschikking van 19 augustus 1980 van de rechtbank is mr. R. Th. M. Borsje als bewindvoerder in de voorlopig verleende surséance van beta ling van Gerrit Jan Zijverden te Abbenes, Hoofdweg 1964, vervangen door mr. J. R. Goppe, advocaat en procureur te Haar lem, Oude Groenmarkt 18. Bij beschikking van 22 augustus 1980 deze rechtbank is mr. G. Bessels als cura tor vervangen door mr. A. R. van IJlzinga Veenstra, advocaat en procureur te Haar lem, Nieuwe Gracht 96, in de faillissemen ten: G. van der Storm B.V. en H. A. S. Beheer Amsterdam B.V., beide gevestigd te Zandvoort, uitgesproken 3 april 1979. ■FV OP NAAM EN AAN TOONDER Voor informatie en telefonisch bestellen: leléhtinque: 0205204555 BEHALVE DE RESERVEPOLITIE houdt adjudant Hylke de Hoop van de Zandvoortse gemeentepolitie een oogje in het zeil. Zondag leidt hij ook de Amsterdamse versterking die bestaat uit zestig manschappen van de gemeentepo litie uit de hoofdstad. „De samenwer king tussen beroepspolitie en reservis ten loopt geweldig”, aldus Methorst, die al vijftien jaar lang op het circuit in de weer is. De Hoop overigens ook al negen jaar. Het totaal van zijn Zandvoortse dienstjaren liep al op tot vierendertig jaar. „Ik had nooit verwacht m’n hele leven in Zandvoort te slijten, maar het is ’n erg boeiende plaats. Wat mij persoon lijk zo aan Zandvoort heeft gebonden is ook de wisseling van de seizoenen. Die drukte van die zomer, die altijd weer over gaat in de gewelddadige rust van het najaar en de winter. Dan zijn het strand en dorp weer van ons”, aldus de van oorsprong uit Friesland stammende adjudant. Door middel van verkeersposten en aanwijzingsborden zal getracht worden het verkeer zo gelijkmatig mogelijk te verdelen over de beide aan- en afvoerwe- gen naar Zandvoort: de Bloemendaalse Zeeweg en de Zandvoortselaan. De omlegroutes liggen hoofdzakelijk in Haar lem, Heemstede en Bloemendaal. In Zandvoort zelf zal de politie proberen het strand- en circuitverkeer zoveel mogelijk te scheiden. „Het ministerie van CRM subsidieert tot 75 procent in de kosten van Reisvoorzie ningen, indien zij passen in een recreatie- plan. De provincie kan nog eens voor 15 procent bijdragen uit het Fonds Open luchtrecreatie”, aldus het schap. Het groengebied „De Bretten” ligt ten noorden van de spoorlijn Amsterdam- Halfweg en het recreatieschap zou daar graag een fietspad aangelegd zien, om het recreatiegebied ook vanuit Amsterdam- West goed te kunnen ontsluiten. „Spaamwoude” is op dit moment van uit Amsterdam per fiets lastig bereikbaar. Het fietspad aan de zuidzijde van de rijks weg Amsterdam-Haarlem is vrijwel de enige mogelijkheid om het recreatiege bied vlot te bereiken. Het is echter geen aantrekkelijke recreatieve route, onder meer omdat in Halfweg de rijksweg overgestoken moet worden. IN DE ZANDVOORT LOUNGE, het VIP-restaurant in de paddock, direct achter de pits, ontmoette ik de onver moeibare Hans Hugenholtz. Vroeger als directeur van het circuit en de Zandvoortse VW en nu als racefan nog elk jaar onverminderd aanwezig. Hugenholtz is het nu toch wat rustiger aan gaan doen en werkt enkel nog mee aan de redactie van het maandblad „Het Automobiel, waarvan L e n n B a 1 de hoofdredacteur is. Oude auto’s is het onderwerp van de uitgave en Hugen holtz zelf schrijft in het septembernum mer een verhaal over de Bugatti. Ex-circuitdirecteur Hans Hugenholtz door fotograaf Paul Vreeken gesnapt tij dens een onderonsje met Louis van Noord wijk in de VIP-lounge. Je kunt Engels leren en Engels leren. De allerbeste manier is: in Engeland gaan wonen. De beste manier is: een kursus Engels bij the British Council in Amsterdam of Den Haag. Want ook daar leert u Engels van de Britten. English dus. EEN AMERIKAANSE psycholoog heeft eens beweerd dat een flink aantal van de bezoekers aan autoraces komt kijken in de hoop ooit getuige te zullen zijn van een flinke crach. Dat die kans niet eens zo klein is blijkt wel uit de cijfers, want bijna één op de vier Formu le 1-coureurs sterft in een racewagen. Van de 26 coureurs die tien jaar geleden inschreven voor de Zandvoortse Grand Prix, zijn er zes in het harnas gestorven: ook bijna ’n kwart. Beerepoot gelooft echter niet zo in de sensatiezucht van zijn bezoekers. „Ze komen natuurlijk niet alleen om rondrijdende auto’s te zien, ook om het sportieve element, ’n Auto mag best eens spinnen met veel rook om de wagen, maar ik geloof niet dat ze komen om iemand te zien cra- chen, daar word je toch onpasselijk van”, zo zegt Beerepoot, voor wie het zondag zijn jaarlijkse topdag is. Strandbezoekers wordt aangeraden vóór half twaalf op het strand te zijn en daar weer te vertrekken vóór vier uur ’s middags of na acht uur ’s avonds. buskaj sleutel i. étui m« -r metJi ring na zilv.kl,i i l- zegel® t rode oogje mdjes, sin sleutel n Jaap Methorst (links) en adjudant Hylke de Hoop: broederlijke samenwerking. Circuitdirecteur Johan Beerepoot (links) heftig in gesprek met de wereldkampioen 500 cc motorrijden. In het midden Jantje Lammers uit Zandvoort. W - 1

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7