Ruime voorsprong op medevluchters Kampioenschap voor in EK-dernies in Ahoy Monsterscore van Stars In hoofdklasse softbal dames echtpaar Westerveld A lii Zandvliet: verlies in halve finale Vijf wedstrijden om KNMV-beker Badmintonproloog Duits onderonsje met Limburgers ’n hoorbaar verschil in uitlaten cursus rekreatie Sportleider-A 99 H H lm 18 1980 SEPTEMBER MAANDAG 1 sportief De Sportraad voor de Provincie Noord-Holland, is van plan de SOFTBAL DAMES i 1 I 1 j t V J Van der Horst sterkste V eteranen-erebeker (Van onze basketbalmedewerker) (Van onze sportredactie) Verlies voor Bloemendaal (ADVERTENTIE) (Alcmaria Victrix (ADVERTENTIE) Henk Buis: bergprijs" De Velsense formatie samengesteld uit spelers van Akrides, Exercitia en Dok- ko was geen moment een waardige partij voor de gasten. Het Haarlemse team dat compleet aan de start verscheen, speelde niet alleen geconcentreerd, maar domineerde op alle fronten. Dankzij een duidelijk lengte-overwicht en een hechter teamverband werd voor de rust al een 13- 51 voorsprong genomen. Topscorers aan Stars-zijde waren: Simon Bruijn (15-7), Johan Koster (8-12) en Derek Joustra (6- 12). Nog niet overtuigen kon de Ameri kaan Rickey Lee (4-12), die Parker en Armstrong nog zeker niet kon doen verge ten. Aan IJmuidense zijde liep pivot Jos Meijer een enkelblessure op, waardoor hij mogelijk de start van de competitie zal missen. SALLANCHES (ANP) Het Europees kampioenschap wielrennen achter demies voor profs wordt in de komende winter op de baan van Ahoy in Rotterdam gehouden. Voor waarden: min. leeftijd 17 jaar In het bezit zijn van: A.B.O.-diploma (dan wel in opleiding hiervoor) of akte M.O.P., akte J.C.S./O.J. of ClOS-diploma. Start van de cursus, eerste week oktober Kosten: 265.-. Cursusavond Haarlem, dinsdagavond. Alkmaar, donderdagavond Duur ongeveer 75 uur, incl. 2 korte stage-weekends. Stage min. 25 uur De totale duur is ongeveer 3/4 jaar en wordt afgesloten met een examen (theorie en praktijk). demarranten hebben het verdere verloop van de koers bepaald. Na al een paar keer tevergeefs in het offensief te zijn geweest, wist de sterk fietsende Van der Horst zich in de voorlaatste ronde van zijn vlucht- makkers te ontdoen en hield hen ruim op afstand. Hij kwam ook in het bezit van de leidersprijs. Henk Buis legde beslag op de „bergprijs”. De Haarlemmer Wim Otte ging in de ronde van Gemonde voor nieuwelingen na een massale eindsprint als vierde over de eindstreep. zen (beiden Bataaf), Ruud v.d. Klis (Kam pioen) en Richard Dekker (Excelsior). De clubprijs werd met 18 punten gewonnen door UWTC uit Uithoorn. Het organise rende De Kampioen kwain met 17 punten op de tweede plaats. Het echtpaar Westerveld, dat de voor ronde zeer hoog had afgesloten (4e), start te in de finale gedegen door op de eerste wedstrijddag 311 punten te scoren het geen de zesde plaats op de ranglijst bete kende. Van Berkel-Sanders deden het echter beter en waren met 354 aan de leiding gekomen, gevolgd door Helling- man-De Wit (325), die in het verdere ver loop geen rol van betekenis meer zouden spelen. De tweede zitting van de finale werd zonder meer een zegetocht voor de heer en mevrouw Westerveld. Zij lieten niet minder dan 390 punten aantekenen (een score van zeventig percent en dat komt in dergelijke toernooien slechts spo radisch voor) waarmee de leiding resoluut in handen werd genomen. Van Berkel- Sanders moesten een forse stap terug doen en boekten een achterstand van 33 punten op hun clubgenoten. De slotronde leverde het leidende duo geen problemen op (331) waarna het glas geheven kon worden. Van Berkel-Sanders waren de eersten die hun opponenten met het behalen van de titel feliciteerden. San ders: „In de eindstrijd begonnen we wat onzeker waardoor er veel punten verloren gingen. Gelukkig dat herstel tijdig kwam want met onze tweede plaats zijn we dik tevreden. Arie Westerveld: „Dat we ge wonnen hebben is prachtig. Toch kleef- 25 43 26 32 27 28 26 27 18 32 18 24 18 22 18 18 18 16 28 42 28 38 27 34 27 30 18 34 18 26 18 20 18 20 18 16 14 26 13 18 13 18 Spartaan Roef Giants Pinguins Alro-Jeka DSS BMZ/EDO Shell Odiz-F. Herons De Pino’s A. Victr. Run 18 16 18 14 19 14 19 12 18 10 Eindstanden, finalepoule: fam. Wester veld 1032, Van Berkel-Sanders 954, Mul- der-Kaspers 923, Van de Krol-Zandber- gen 919, Groen-Van der Werff 904, fam. De Vries 892, Hellingman-De Wit 884, Kalshoven-Tabbers 876, Postma-Keppels 870, fam. Bink 843, fam. Bosma 839, mevr. Zwager-Koch 836, Jongbloed-De By 813, De Jong-Steinberg 800, fam. Leusken 800, Huisman-Witters 794, Porck-Zijlstra 789, Plaatsman-Van der Zee 785, fam. Rum- ping 781, fam. De Jager 763, Maas-Weijer- man 697, Vos-Jastermans 686. De beide Pakistani waren overigens in de finale gekomen via Rik Zandvliet de huidige Nederlandse kampioen kreeg wel iswaar met 3-0 (9-0, 9-1 en 9-0) een gewel dig pak slaag van Jahangir, maar slaagde er als eerste Nederlander in een halve finale plaats in een groot toernooi te berei ken en de Engelsman Robbie Robinson. De laatste erkende pas na vijf sets (9-7, 7-9, 3-9, 9-3 en 9-3) zijn meerdere in Rahmat Khan. HSCN JRCD. Wassen. Sp.woude DSC’74 Shell 2-0-0-0-0-0-0-1 3 Hilde Foks 4-0- 5-1. Bloemendaal 1-0-0-1-0-0-0-0 2 Chris tian Jansma 3-2-7-1. Z.vogels O.G. FAK BSC Heil. EHS C-WK Storks UW De Birds Pirates Sparta Robur Meteoor Kinheim EHS SC H’lem Voor Akrides, dat vorige week tijdens het eigen toernooi nog verraste, was tij dens het Torline-Mosquito-toernooi even min veel succes weggelegd. Door slordig spel en een matig schot ging de openings wedstrijd tegen ASVU kansloos met 49-34 verloren. Ook in de tweede wedstrijd te gen het gepromoveerde Lions kwam de formatie van Martin Feitsma niet uit de verf. Weliswaar miste Akrides de gebles seerde Jos Meijer en Marcel van der Pal, maar het gebrek aan lengte deed het initi atief voortdurend bij de Zandvoortse for matie blijven. Akrides, dat het duel met vier spelers beëindigde verloor uiteinde lijk met 59-54. Pas gisteren tegen Ymir zat er weer wat meer vaart in de IJmuidense aanval. Verdiend werd toen de 51-31 winst in de wacht gesleept. Bij de NMB aangesloten renners zijn van deelneming uitgesloten. De eerste ra ce wordt gehouden op het zogenaamde kleine circuit, dat om veiligheidsredenen dertig meter is ingekort. Het circuit meet nu 3,97 kilometer. De tweede race is vast gesteld op 14 september en wordt gehou den op het circuit van Zandvoort. De (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. In de strijd om de Vete- ranen-erebeker, zaterdag in Schevenin- gen verreden, heeft de Haarlemmer Jan van der Horst zich duidelijk de sterkste getoond. Hij ontsnapte in de voorlaatste ronde van deze zware koers uit een zes man sterk kopgroepje en ging met drie honderd meter voorsprong als een ver diend triomfater door de finish. In Sche- veningen kwam Van der Horst tot zijn tiende seizoenzege. Een snel en betrouwbaar adres klaar terwijl u wacht. 1 jaar garantie, ook bij doorroesten vestigingen door geheel Nederland en Belgie Open ma. t m vr 8 30 17 30u za. 9 00 13 00u HAARLEM SCHALKWIJKERSTRAAT 151 (bij Rustenburgerbrug a/h Spaarne) Dit is besloten tijdens de jaarvergadering van de FICP, de profsectie van de internationale wielrenunie (UCI). Een datum werd nog niet vastgesteld. De FICP gaf tevens goedkeuring aan de door de Vereniging van Winterbaandirecteuren samenge - telde zesdaagsekalender. De zesdaagse van Maastricht is definitief van 16 tot 21 december en de zesdaagse van Rotterdam van 15 tot 20 januari. Nederland neemt met een ploeg van zeven renners deel aan de Ronde van de Toekomst, de „Ronde van Frankrijk voor amateurs”, die van 8 tot en met 21 september wordt verreden. De KNWU heeft de volgende renners aangewezen: Hans Vonk, Gerard Veldscholten, Berry Zoontjens, Theo Peeters, Wim Jennen, Tiny van Rijsbergen en Jacques Hanegraaf. De begeleiding wordt verzorgd door de heren Peters, Winkens en Dumoulin. (Van onze softbalmedewerker) AMSTERDAM. Het hele hoofdklas- segebeuren in de softbalcompetitie be perkte zich afgelopen zaterdag tot het treffen tussen Shell en Bloemendaal. Een duel, dat Shell zij het na verlenging de verdiende 3-2 zege opleverde. Shell nam door deze overwinning weer een voorsprong op Nikon-HCAW, dat echter Na drie van de negentien ronden in de strijd om de Veteranen-erebeker gingen Henk Buis, Sjaak Koevermans, Cees Kou- wenhoven, Ad Tukker en Tim Krabbé aan de haal. Alleen Jan van der Horst kon na een korte jacht nog aanpikken. De zes Bij de dames was de finale niet alleen een Nederlandse, maar ook een familie aangelegenheid. Angelique Peters bleek in vijf sets te sterk voor haar zuster Ma- riëtte Peters. Het geslaagde en zeer druk bezochte toernooi toonde eens te meer aan dat squash tot een van de snelst groeiende sporten van Nederland gerekend mag worden hetgeen voor de organisatoren tevens aanleiding is door te gaan met het houden van grote internationale toer nooien. De uitslag was: 1. J. v.d. Horst, Haarlem; 2. Sj. Koevermans, Vlaardingen; 3. H. Buis, Vijfhui zen; 4. C. Kouwenhoven, Leidschendam; 5. T. Krabbé, Amsterdam; 6. A. Tukker, Ameide; 7. G. Krabbenbos, Haarlem. Met drie kwartier vertraging is zaterdag deze voor Shell belangrijke wedstrijd toch nog van start gegaan. Ideaal waren de veldomstandigheden echter allesbehalve. De weg naar de winst leek Bloemendaal al in de eerste inning in te slaan toen Wilma Mostermans met een stootslag opende en Loes Broeken en Monique Fris daarna het karwei afmaakten. Ongemeen fel sloeg Shell echter in de gelijkmakende slagbeurt terug. Eerst pro fiteerde Anja Kraak van een misgreep van Monique Fris en vervolgens verover de Hilde Foks een vrije loop. Een twee- honkslag van de goed op dreef zijnde Lida van der Horst zette Bloemendaal vervol gens op een 2-1 achterstand. Het aanval lend niet imponerende Bloemendaal moest daarna tot in de vierde inning wachten op slagwerk van Monique Fris en Jacqueline Bakker, dat weer voor even wicht zorgde. Het laatste woord was ech ter voor Shell. Voor de inleiding tot de winnende run zorgde Lida van der Horst, die haar derde honkslag sloeg. Bekwaam maakte Joke Scheele met een tweehonks- lag vervolgens de Amsterdamse zege tot een feit. In de eerste klasse behaalde Capac-WK de titel via dubbele winst op Robur’58. Na een onderbreking van twee jaar keert De Akrides-dames deden het in Am sterdam aanzienlijk beter dan de heren. Toch kon de ploeg van Henk Wessel niet voor de derde achtereenvolgende keer de wisselprijs in de wacht slepen. Winst op OSM (28-16), Racing Amsterdam (38-37) en Wartburgia (20-17) leverde wel de fina leplaats op, maar niet de eindzege. Overtuigend klopte Noordkop Akrides met 48-31 voor de tweede keer binnen één week. tevens goedkeuring aan de door de Vereniging van Winterbaandirecteuren samenge stelde zesdaagsekalender. De zesdaagse van Maastricht is definitief van 16 tot 21 den aan ons spel diverse fouten. De con currentie was echte zo vriendelijk er nog meer te maken.” Mulder-Kaspers (923) werden derde met in hun kielzog Van de Krol-Zandbergen (919). De zege inde verliezersronde ging naar De Vente-Wittebrood. Deze IJmuidense combinatie scoorde 928 punten. Ans de Jong-Gerard Groen (927) werden met een „banddikte” verschil tweede. De dames Bakker-Ten Broecke (908) die lang aan de leiding gingen faalden volkomen (267) en vielen naar de derde plaats terug. Informatie en opgaven voor deelneming aan deze cursus bij het bureau van de Sportraad voor de Provincie Noord-Holland, Stolbergstraat 9. 2012 EP, Haarlem. Nederlandse spelers uit de randstand ontbraken op het appel. De Solinger Ulli Rost werd winnaar bij de heren. Hij ver sloeg zijn clubgenoot Bernt Wessels, die het moeilijk had doordat hij in drie finales moest uitkomen: 15-4, 15-3. Helene Krick- haus, ook al uit Solingen, won bij de dames. De Keulse Ellen Schrick werd tweede: 11-5, 12-10. Voor de Brunssumse wedstrijdleiding was het geen verrassing dat deze vier spelers in de finales stonden. Wel een verrassing was dat Huub Geelhoed al in de kwartfinale verloor van de Limburgse kampioen Jean Aldenhoven. In de herenenkelspelen vielen verder de Limburgers Ruud Hartog en Wiel Hans- sen op door ten kosten van de Denen Hinrichsen en Hörvis de halve finales te bereiken. Ook in het herendubbel volde den deze twee Denen niet geheel aan de verwachtingen. In de halve finale lieten zij zich door de latere winnaars Rest en Wes sels aan de kant zetten. In plaats van de twee Denen stond nu het Limburgse kam- pioensduo Harry Kirbis en Ruud Hartog in het laatste „gevecht” tegen de twee Duitsers. De Limburgers moesten met de tweede plaats genoegen nemen (15-9, 15- 11). In het gemengd dubbel kon de Duitser Wessels niet met zijn vaste partner Ingrid Morsch, die geblesseerd was, aantreden. In haar plaats speelde nu de Limburgse Milly Rohi. Zij deed het goed, maar moest met Wessels in de eindstrijd voorrang verlenen aan Paula Hoffmann (Bruns- sum) en Huub Geelhoed: 15-9, 15-7. Het Brunssumse duo Paula Hoffmann-Tonni Pannemans was het sterkst in de dames- dubbelspelen. Netty Lauwereissen en Krickhaus werden tweede: 17-14, 7-15, 15- 13. (Van onze bridgemedewerker) HAARLEM/IJMOND. Het echtpaar Westerveld (1032) heeft op overtuigende wijze het open parenkampioenschap bridge van Kennemerland, dat door BOC werd georganiseerd, op zijn naam geschreven. Het verschil met Van Berkel-Sanders (954) die tweede werden, bedroeg niet minder dan 78 punten. Het toernooi, waaraan door 46 paren werd deelgenomen, ging over zes zittingen. Na drie ronden vormden 22 paren de finalepoule, terwijl de rest in de verliezersronde moest uitkomen. te organiseren in Haarlem en Alkmaar. De opleiding is erkend door het Ministerie van C.R.M. IJMUIDEN. In het kader van het 25- jarig bestaan van de Velser Sport Stich ting speelde het Velsens basketbalteam afgelopen zaterdagavond in de sporthal IJmuiden-Oost tegen streekgenoot Eve and Adam Stars. Mede door de gebrekki ge organisatie en de geringe publieke belangstelling werd het een sfeerloos du el, dat de eredivisieploeg een 40-120 overwinning opieverde. HILLEGOM. De uit Pakistan afkom stige Jahangir Khan wereldkampioen bij de amateurs heeft het sterk bezette internationale squashtoernooi op de Richter’s squashbanen aan de Weerlaan te Hillegom op zijn naam gebracht. Ja hangir Khan versloeg in de finale zijn landgenoot Rahmat Khan (geen familie) met 3-1. Verliezerspoule: De Vente-Wittebrood 928, Ans de Jong-Gerard Groen 927, Bak ker-Ten Broecke 908, Hubeek-Kooyman 892, Kemer-Rijnders 868, Bronkhorst- Constandse 862, Darwen-Toeset 846, Elfe- rink-Elferink 841, Witters-Wermenbol 806. De Winter-Van Zanten 803, Bijvoets-De Graaf 803, Van Denderen-Honselaar 799, Drenth-Dekker 781, Fictoor-De Vries 778, Scheffer-Vervaat 766, Sanders-Van der Werff 765, Elhorst-Van Lennep 757, Scheerder-Dingler 749, fam. Kramer 728, Fabel-Pasveer 704, Bouwman-Van der Linden 702, Van Berkel-Stoorvogel 684. Baay-Bijleveld 667, Van Ravenswaay- Dekker 644. 1 Gedrang onder de Haarlemse basket. Emill Hagens (Stars) probeert Joop van Rijn af te stoppen Cor Haver en Derek Joustra (II) kijken toe. nu reeds drie wedstrijden achterop is geraakt. Morgen tegen DSS-Noorder- Sportpark acht uur en donderdag te gen BMZ-EDO zullen twee van de drie wedstrijden worden ingehaald. Alle overige hoofdklassewedstrijden vielen het afgelopen weekeinde ten prooi aan Pluvius en zullen de volgende week worden ingehaald. Ook in Scheveningen werd zaterdag het nationaal wielerkampioenschap voor liefhebbers verreden en dat kwam op naam van de in Nieuw-Vennep wonende Amsterdammer Leo Wassenburg. Tweede (Van onze badmintonmedewerker) BRUNSSUM. Als voorbereiding op de aanstaande badmintoncompetitie heeft de nieuwe badmintonhoofdklasser Brunssum een internationaal A-toernooi georganiseerd, waaraan door een groot aantal Westduitse spelers werd deelgeno men. In het heren- en in het damesenkel- spel ging de finale dan ook tussen Duitse deelnemers. was Ed de Vos (Culemburg) en derde H. Hoers (Utrecht). In een vooraf gehouden koers voor liefhebbers, die niet voor de titelstrijd waren geselecteerd, kwam Henk Welp uit Heemskerk achter winnaar Lugtenburg (Zuidland) op de tweede plaats. De Haarlemmers Henny van Leeu wen en Gerrit van Krimpen werden res pectievelijk derde en vierde. In de ronde van Weesp kwam Haar lemmer Ragnar Martens bij de junioren op een verdienstelijke tweede plaats. Sa men met winnaar Mackay en Beemster had hij een beslissende voorsprong geno men. Bij de liefhebbers en veteranen in Weesp ging Gé Fennis uit Haarlem als vijfde over de eindstreep. Op het parcours in Spaarnwoude hield de HSV de Kampioen zondag als laatste onderdeel van de sportieve manifestaties rond het 75-jarig bestaan een groot jeugd- toernooi en daarbij zorgden de jongeren H van de jubilerende club vooral bij de elfjarigen voor een doorslaand succes. Eerste werd Johny Bouman, tweede Mar cel Moerkerk en derde Jan Smit. Patrick de Boer van Excelsior wist het bij de jongste lichting tot een overwinning te brengen. Voor een verrassing zorgde hef meisje Gré Tijmes van het Beverwijkse Kennemerland door bij de dertienjarigen te winnen. De klasseringen van de renners uit de regio waren: tweede Michel Koster (Kampioen), Klaas Boskemper (Bataaf) en Imanuel van Tintelen (Excelsior), der de Jimmy Blom (Bataaf), Michel van Toor (Excelsior) en Kees Roos (Kennemerland); vierde Marco Assendelft (Bataaf), Rinus van Berkel en Rolf Moorman (beiden Ba taaf), vijfde M. Hofman, Pieter van Hui- ASSEN (ANP) Jack Middelburg, Wil Hartog en Boet van Duimen zullen in september en oktober deelnemen aan de vijf races om de beker van het Koninklijk Nederlands Motorsport Verbond (KNMV). Op het circuit van Assen zal op 7 september de eerste wedstrijd worden gehouden. 14 14 14 12 13 2 28 30 28 24 28 22 28 2 25 26 25 22 26 14 Nik./HCAW 24 12 EERSTE KLASSE: Capac/WK-Ro- bur ’58 11-1 (Capac/WK kampioen en gepromoveerd), Capac/WK-Robur ’58 1-0 (Robur ’58 gedegradeerd). 18 16 17 14 18 14 17 12 18 10 HEREN: EERSTE KLASSE: DSS- DSC’74 3-11, Kinheim-Bloemendaal 2-4 8 inn.). Bl’daal K’land DSC’74 TWEEDE KLASSE A: De Pino’s- Alcmaria Victrix 9-7 gedegradeerd). TWEEDE KLASSE B: JRC Ducks- De Pinguins 12-2, Giants-Alro/Jeka 7-6 (8 inn.), Wassenaar-HSCN 3-8 Alro/Je- ka gedegradeerd). HOOFDKLASSE: Shell-Bloemen- daal 3-2 (8 inn.), Nikon/HCAW-Nikon/ HCAW-Vax/Kinheim afgelast. Terrasv. HHC Bloemend. Vax/kinh. i AlLZ (Mettet, Nijvel en Zolder) gehouden. Capac-WK nu weer in de hoofdklasse terug.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 18