Meer doelpunten tweede klasse in profvoetbal Laat herstel DSS tototips Honkbalteam blijft teleurstellen op WK r B" De Pino’s naar ra t 4 r Honkbalteam terecht kampioen 9 Telstar wacht HCAW geeft 5-1 voorsprong uit handen Weer vertrouwen uitspraak van beroep Smit af biljarters in bestuur district 3 Treffers en missers Jeugdtoernooi bij RCH-honkbal nie Van de Melkunie, dus dagvers Literpak J WOENSDAG 3 27 SPORT SEPTEMBER 1 980 I kJ f k k Heemstede Binnenweg 149 IJmuiden Marktplein 2 Purmerend Wormerplein 68 Beverwijk Plantage 124 en Schouwenaarsstraat 5 Broek op Langedijk Oude Veihngterrein/ Dorpsstraat Zaandam Rozengracht 39 Den Helder Prins Hendriklaan 9 en Vijzelstraat 191 Schagen winkelcentrum Waldervaart en Nieuwe Laagzijde 33-35/Langestraat HM -W P' 7065 v4' René Smit in hoger beroep '78-’79 ’79-’8O 1-1 2-2 1 Smit werd voor een half jaar ge schorst omdat hij in het toernooi om de Zaanstad-Cup tijdens de wedstrijd OSV-KFC in mei van dit jaar KFC- speler Peter van de Berg zou hebben geslagen. Telstar-trainer Joop Brand, die Smit aan het einde van het afgelo pen seizoen bij OSV weghaalde, liet reeds in een eerder stadium weten dat hij geen prijs meer stelde op de aanwe zigheid van de Oostzaner en dat de speler wat hem betrof terug kon naar zijn oude vereniging. (Van onze sportredactie) VELSEN. Telstar zal voorlopig niet overgaan tot ontbinding van het contract van René Smit, die vorige week door de tuchtcommissie van de KNVB voor een half jaar werd ge schorst. Het bestuur van de Velsense eerste divisionist wil eerst de uit spraak afwachten van het hoger be roep dat Smit tegen zijn langdurige uitsluiting heeft ingediend. Tot die tijd is de ex-OSV-speler door Telstar geschorst, hetgeen impliceert dat hij de trainingen niet mag volgen. Aan dit evenement nemen de volgen de clubs deel: Florina Pirates, Neptu- nus, Feijenoord, Sparta, Amstel Tij gers, Unique Giants, Storks en RCH. De aanvang is 10.00 uur. De finale vindt plaats om 15.00 uur. tot dit seizoen alleen standaardteams zal ontmoeten. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. De kans, die Nikon- HCAW gisteravond in de softbalcompeti- tie kreeg om weer naast mededegradatie- kandidaat Shell te komen, heeft de Bus- susme ploeg niet weten te grijpen. Tegen DSS, dat voor deze achterstallige wed strijd was uitgeweken naar het Noorder- Sportpark, bleek zelfs een veilig lijkende 1-5 voorsprong niet voldoende om de be langrijke winstpunten te grijpen. Een aanvankelijk slordig spelend DSS her stelde zich in de slotfase uitstekend en won tenslotte niet onfortuinlijk met 6-5. Voor het hoofdstedelijke Shell moet de Haarlemse zege als een geschenk uit de hemel zijn gekomen. Weliswaar heeft Shell twee wedstrijden meer gespeeld dan de Bussumse ploeg, maar op de ranglijst heeft het een voorsprong van twee pun ten. Komende donderdag krijgt HCAW opnieuw de kans met Shell op gelijke hoogte te komen. IrT Bussum is dan BMZ- EDO te gast. stand veranderen, toen Nico Molenkamp (4 wijd) de plaat passeerde na slagwerk van good-old Peter Adam. Onbedreigd In offensief opzicht kwam de thuisclub pas los in de vierde en- vijfde inning. Nonchalant honklopen van Ellen Metse laar, Ria Koehorst en Els Kouwenhoven leverde DSS echter niet meer dan één punt op. En toen na een honkslag van Irene Brandsen in de zesde inning DSS ook nog in de fout ging op een tik van Manon Wagner leek de strijd bij 1-5 ge streden. Een zwak uit de startblokken komend DSS heeft het onderaan staande HCAW in Haarlem alle kans gegeven de volle winst voor zich op te eisen. Niet alleen liet DSS het in de beginfase aanvallend afweten, maar bovendien waren de Haarlemse bui- tenveldsters met uitzondering van Elly Zweers weinig zeker van hun zaak. Dank baar profiteerde HCAW al in de tweede inning van het matige tegenspel door via vier hits en twee dure fouten een 0-3 voorsprong te nemen. Een inning later leek DSS op een nog grotere achterstand gezet te gaan worden toen werpster Anne- lies Tesselaar opnieuw honkslagen moest incasseren. Tijdig greep coach Huub Kou wenhoven echter in en met Kitty Liefting op de „heuvel” kon voorlopig een halt worden toegeroepen aan de Bussumse aanval. speelde Pino’s de wedstrijd echter uit, waarna men volkomen verdiend de cham pagne kon gaan nuttigen. 5-0 4-1 tot dusver slechts een nederlaag leed. De inningscijfers: Nederland: 0-0-0-0-0-0-0-0-0 0 Cuba: 0-2-0-4-2-0-0-0-x 8. tip 3 2 1 1 1 1 1 3 1 1 4-1 3-2 1-2 3- 1 1-1 4- 0 0-2 1-0 DSS 0-0-0-0-l-4-l=6 Annelies Tesselaar (2*/3 in.) 2-0-6-2, Kitty Liefting (42 s in.) 4-0-1-2 Nikon-HCAW 0-3-0-0-0-2-0=5 Rinie Remmers (5Va in.) 1-0-6-2, Loes Poort (1 in.) 2-2-2-1 Caesar DETO SVV Rohda (R) FC Den Bosch FC Vlaardingen Volendam Haarlem FC VW Veendam Fortuna S De Graafschap -SC Amersfoort -DS’79 -DESK -SC Eindhoven -Rheden -Xerxes -Noordwijk -Vitesse -SC Heracles -Helmond Sport -SC Cambuur -Telstar fA va l. 37( rt. Ter logelij) ort, te Het gaat tot op dit moment niet slecht met het betaalde voetbal en het verloop in de eredivisie. De verrassen de resultaten en de positieve inbreng van de gepromoveerde clubs FC Gro ningen en Wageningen zijn daar in niet onbelangrijke mate debet aan. De doelpuntenproduktie tot dusver stijgt ver uit boven die van het afgelopen seizoen. In de laatste drie competitie duels werden er eenennegentig doel punten gemaakt en dat zijn er in to taal dertig meer dan in ’79-’8O. Het gemiddelde per wedstrijd is dan ook opgelopen tot 3.37 doelpunt. Dat het kampioenschap bij de juiste ploeg is terechtgekomen lijdt geen enkele twijfel. Pino’s verloor maar één keer, en dat gebeurde tegen een team dat een aan tal ongerechtigde spelers binnen de lijnen bracht (DSS 2). Alle andere duels wisten zij te winnen, en vaak met zeer ruime cijfers. Dat was gisteren tegen Terrasvo gels 3 ook weer het geval. Hoewel vaste pitcher Herman van Geijlswijk wegens vakantie verstek moest laten gaan, kwam Pino’s geen moment in moeilijkheden. Jan Aart Kruiswijk wierp als vervanger van Van Geijlswijk een goede en gedegen wedstrijd, en stond de Santpoorters niet meer dan één honkslag toe. De thuisclub daarentegen kwam aanvallend heel wat beter voor de dag. Op het werpen van John Klaassen produceerde men acht honkslagen, waar met name Peter Douma (1.000), derdehonkman Bart Runnenburg (9.750) en verrassend genoeg Paul Rijke (0.750) bij betrokken waren. Voor de Pino’s opende pitcher Jan Aart Kruiswijk al in de eerste inning de score. In de tweede inning volgde Erik de Weerd dit goede voorbeeld, en een inning later deed de uitblinkende kortestop Peter Douma hetzelfde. In het resterende ge deelte van deze wedstrijd scoorden de Pino’s, die door coach Jersey van Doorn- speek in een tijdsbestek van twee jaar naar de titel geloodst werden, nog zes maal. Terrasvogels kon alleen in de zeven de en laatste inning iets aan de achter- Er werden twee homeruns geslagen, die op naam kwamen van Gourriel en San chez. Het was voor Nederland de negende nederlaag in dit toernooi. Cuba, de kampi oen van verleden jaar, komt morgen in Tokio uit tegen het Japanse negental, dat De overige uitslagen: Venezuela-Mexi co 15-12, Verenigde Staten-Porto Rico 15- 8. De stand na de elfde speeldag is: 1. Cuba 9 9 0 18; 2. Japan 9 8 1 16; 3. Zuid- Korea 9 7 2 14; 4. Verenigde Staten 9 7 2 14; 5. Italië 9 4 5 8; 6. Canada 9 4 5 8; 7. Venezuela 9 4 5 8; 8. Porto Rico 8 3 5 6; 9. Australië 9 3 6 6; 10. Columbia 9 3 6 6; 11. Mexico 9 18 2; 12. Nederland 10 1 9 2. (Van onze honkbalmedewerker) IJMUIDEN. Het honkbalnegental van het IJmuidense Europa-Meubel de Pino’s wist gisteravond op eigen veld het kampioenschap van de eerste klasse van het rayon Haarlem in de wacht te slepen. Het team van de scheidende coach Jersey van Doornspeek klopte Terrasvogels 3 met 9-1, en promoveert hierdoor automa tisch naar de tweede klasse van het dis trict Haarlem, waar men in tegenstelling Wonderbaarlijk was echter het herstel van DSS in de laatste twee slagbeurten. Een fout op een korte klap van Edith van der Meij, een tweehonkslag van Ans Kroon en een daverende homerun van Elly Zweers deden de spanning geheel terugkeren. Ook de werpsterswisseling tussen Rinie Remmers en Loes Poort kon HCAW niet meer redden. De met haar controle sukkelende Loes Poort moest zelfs in die fatale zesde inning aan Ria Koehorst nog de gelijkmaker toestaan. Op een verlenging liet DSS het eveneens niet meer aankomen. Honkslagen van Edith van der Meij en Ellen Metselaar gekop peld aan matig veldspel in het Bussumse buitenveld deden de balans met 6-5 naar DSS doorslaan. Voor Wageningen was het een geheel nieuwe ervaring. De eerste uit-overwinning in de eredivisie was een feit. In het seizoen 1974-1975 kwam het team buiten „De Berg” niet verder dan drie gelijke spelen en moes- HAARLEM-IJMOND. Op een bui tengewone ledenvergadering van het bil- jartdistrict Kennemerland, die werd ge houden in het Jac. van Beem Biljartcen- trurn, heeft het districtsbestuur het ver trouwen volledig teruggewonnen van de 650 leden. Dat vertrouwen was verleden jaar da nig aan het wankelen gebracht door het verwerpen van een voorstel tot contribu tieverhoging (motie van Houten). Deze keer werd de begroting, die werd samen gesteld door de twee penningmeesters Ko Doves en Dick Vogel, goedgekeurd. De nieuwe begroting werd praktisch per ac clamatie aangenomen. Voorzitter Jan Been: „Ik ben dolgelukkig met deze uit slag. Wij willen ons district behoeden voor een financieel debacle en dat gaat nu ook gebeuren.” maai LH, ww* seizoen leed de ploeg ïh de achtste wedstrijd bij Feyenoord (4-0) de eerste seizoennederlaag. VOLLE MELK Gerdo Hazelhekke eerste competi tietreffer voor Wageningen. aven te ing pe rn, Rijs acht 9! Ajax-Wageningen 2-4: De derde keer in successie een 4-2 uitslag voor de Amsterdammers maar deze keer zaten zij zeer verrassend aan de verkeerde kant van de score. Een nederlaag van Ajax op eigen veld is een uitzondering die het vorig seizoen (MW 3-6) dan ook maar één keer voorkwam. Het vorig ÏTlIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllir (Van onze sportredactie) TOKIO. Het Nederlands honkbal team is er niet in geslaagd de tiende en voorlaatste wedstrijd in het toernooi om het wereldkampioenschap in Japan in winst om te zetten. De aanstaande we reldkampioen Cuba bleek te sterk. De Cubanen wonnen met 8-0. ten er veertien nederlagen worden geïncasseerd. Vier doelpunten op vreemd terrein was nog nooit voorge komen. Bij Sparta (3-3) lag het record. t. Voc ie taris 'ssurar 3, (gen -18631 In de Bundesliga het schotvaar- digste voetballand in Europa lag dat gemiddelde vorig seizoen op 3.34, in ons land was dat 2.88 per wedstrijd. Opvallend is de buitenlandse in breng. Vijfentwintig keer was een bui tenlandse speler verantwoordelijk voor een treffer en dat is bijna 30 procent. Verder is opmerkelijk dat de thuis- en uitspelende clubs nagenoeg eenzelf de hoeveelheid punten hebben behaald dan het vorige seizoen. De thuisclubs wonnen er 15 (vorig seizoen eveneens 15), de bezoekende verenigingen 5 (v.s. 6) en er eindigden 7 duels (v.s. 6) in een gelijkspel. De honkballers van de Pino s werden gisteravond tegen Terrasvogels 3 kampioen van de eerste klasse van het rayon Haarlem, waardoor zij het komende seizoen automatisch in de tweede klasse van het district zullen uitkomen. Op bovenstaande foto 's een spelmoment uit de kampioenswedstrijd. Ondanks pogingen van Michel Kruiswijk van de Pino s om het te verhinderen komt Rob Bakker (96) safe op het tweede honk. Martin Wiggemansen: doelpunt voor Ajax. Kitty Liefting: Winnende werpster in het duel met HCAW Toto-36 KNVB-Bekerwedstrijden eerste ronde: ’77-’78 gyillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllim ondes 3E tt 00, k.t Jrensii 'el. 02) HAARLEM. De honkbalvereni- ging RCH houdt zondag 7 september het jaarlijks terugkerende „Ed Buy- tink”-jeugdtoernooi. PEC (Z), erg produktief in de voor bereiding, liet tegen PSV zijn derde 0-0 noteren. Het vorig seizoen Startte de Zwolse formatie ook met 3 doelpuntlo ze wedstrijden die toen slechts één punt opleverde. MW startte in ’78-’79 met vier keer een nul, en Haarlem spant de kroon door in ’77-’78 met zes nullen te starten. Elke competitiedag kende een ande re koploper. Na PSV/AZ’67 en Feyen oord is nu FC Twente aan de beurt. De produktie van FC Twente, acht goals, komt op Martin Jol na ge heel ten gunste van haar buitenlan ders. 4-2 is een niet veel voorkomende uitslag in de eredivisie. De laatste vier seizoenen resp. 5-3-4-2 keer. Dit seizoen viel deze uitslag echter al vier keer te noteren in de eredivisie. FC Groningen kan na drie wedstrij den reeds bogen op tien doelpunten en daar zitten toch twee uitwedstrijden tussen. Alleen Ajax kan gelijke tred houden met de ploeg van Theo Verlan gen. Ook Wageningen, nog geen neder laag, scoort er met zes doelpunten op vreemd terrein lustig» op los. De topscorerslijst wordt aange voerd door Petursson, McDonald, Roh de, Erikson en Nygaard. Martin Wiggemansen en Keje Mole naar (Ajax), Gerdo Hazelhekke en Bob McDonald (Wageningen), Jaap Jacobs (NEC), Pierre Vermeulen (Feyenoord), Karel Hiddink, Herman Dijkstra en Jan v. Dijk (FC Groningen) en Roger Raeven (Willem II) scoorden voor hun ploeg hun eerste eredivisiedoelpunt.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 27