Op „Zwarte Markt” ruimte voor p én vermakelijkheden negotie Nieuwbouw verrijst op grotere afstand bestaande huizenrij Felicitaties voor hoogbejaarde BOSCH DUBBELDEURS KOELKAST I herschi/drinks 1 628 kort ijmondnieuws r MH ■i ■I 4 LUDIEK EXPERIMENT IN BEVERWIJKSE VEILINGHAL KIEFTENDELLAAN DWINGT TOEZEGGING AF voor verkeer DONDERDAG 4 SEPTEMBER KlWfli I Spoorwegovergang tijdelijk dicht IHi I IIO kW Fl 5 o IJMOND Het hele Bosch- koelprogramma zogenaamde gehouden; vlooien- 6 net g 5 lag Enthousiasme eerste Markt leukste markt”, zoals het op de affiches heet. De markt is er iedere zater dag, zes weken lang. Blijkt de markt in die periode aan te slaan dan, gaat men er mee door. o 55 i Q. 1 fWVS 19 8 0 BEVERWIJK. Iedereen die iets wil verkopen, het doet er niet toe wat, kan daarvoor op zater dag 13 september van 6 uur ’s ochtends tot 6 uur ’s avonds terecht in de grote veilinghal in Beverwijk. Op die dag wordt daar de „Zwarte” ,,’s werelds EIGEN SERVICEDIENST - GEEN VOORRIJKOSTEN Kennemerlaan 76-78 IJmuiden. Tel. 02558-15726 Maandags gesloten - Donderdagavondverkoop i tri nk. |;-:^^****> fess- Wï-I Bl’-U te 1 Ltlt::: Et- Elti lil - (ADVERTENTIES) >9 Het deel van het Beverwijkse veilingcomplex dat voor het marktexperiment ruimte gaat bieden Wethouder K. W. Bijl van ruimtelijke ordening woensdagavond als genodigde present op de inspraakbijeenkomst in „Velserhooft f met jaar leb- oen de' >be- 0 5 0 0 0- Tijdens de presentatie van het project aan de omwonenden in het bejaardentehuis Velserhooft stelden de buurtbewoners dat hun woongenot vermindert als de huizen te dichtbij de bestaande woningen worden gebouwd. Aanvankelijk eisten zij dat het project zes meter zou worden verplaatst. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOOKT. Het bouwprojekt van dertig woningen voor de Santpoortse Kieftendellaan verrijst op grotere afstand van de bestaande bebouwing dan oorspronkelijk gepland. Om wonenden bepleitten voor vergroting van de afstand bestaande bouw-nieuwbouw met enkele meters tijdens een woensdag gehouden inspraakbijeenkomst belegd door de opdrachtgever de Stichting Eigen Woningbezit. Minder enthousiast in eerste instantie was de gemeente Beverwijk. Burgemees ter en wethouders wezen het plan in janu ari van de hand. Spoedig bleek echter dat voor verbod van de markt geen wettelijk van de „Zwarte” Markt. „Maar ook wil ik met die markt de mensen de gelegenheid geven iets te ondernemen, iets te gaan doen. Veel mensen hebben banen die hun geen voldoening geven of ze weten zich geen raad met hun vrije tijd. Op zo’n markt kunnen de mensen in principe alles doen wat ze willen. Ze kunnen, behalve verkopen, ook muziek maken of laten zien wat voor hobby’s ze hebben. Alles is in principe mogelijk op de „Zwarte” Markt,” vertelt Van Kampen enthousiast. handvat bestaat. Een woordvoerder van de gemeente: „Het is niet helemaal duide lijk of het in de zin van de reglementen een echte markt is. Voor een markt in de traditionele zin van het woord heb je toestemming nodig van de gemeente. De gemeente Beverwijk had de heer Van Kampen best een proefproces aan kunnen doen, maar de commissie Algemene Za ken wil de kat eerst even uit de boom kijken. Wellicht wordt de markt een dave rend succes. De gemeente wilde niet met een gaan dwarsliggen.” Van Kampen zelf heeft goede hoop dat als zijn markt suc cesvol blijkt te zijn, de gemeente haar toestemming en steun zal verlenen aan de „Zwarte” Markt. Waarom heet het eigen lijk „Zwarte”Markst? „Nou, niet omdat ik iets zwart zou doen, hoor,” grapt Bart van Kampen „Ik houd mijn boeken keurig netjes bij. Nee, het leek me wel een leuke naam.” Intussen heeft Van Kampen wel de nodige pecunia geïnvesteerd in zijn markt-evenement. Alleen al voor de huur van de veilinghal moeten elke zaterdag enkele duizenden guldens op tafel ko men. Daar komen dan nog tal van andere kosten bij, zoals het drukken en versprei den van folders en affiches. „Die grote investering krijg ik er in die eerste zes weken natuurlijk nooit uit.” aldus Van Kampen. „Maar het is wat mij betreft gewoon de bedoeling om na die zes weken gewoon door te draaien met de markt. trouwd met een Nederlandse kapitein en vestigde zich in IJmuiden. Zij vierde haar verjaardag samen met familie en BIJ PRUIS Bijna alle kastdeuren zijn links en rechts draaibaar Tevens leverbaar in bruin of beige en... zuinig met energie. 168 TL-160 liter netto volautoma tische koelkast met diepvriesvak kennissen in de recreatiezaal van het bejaardenhuis. De burgemeester ontving zij op haar eigen kamer. Voor 17,50 per keer, u moet voor minimaal twee keren reserveren, kan ee nieder een plaatsje in de hal huren en proberen zijn waar daar aan de man te brengen. Hij krijgt voor dat geld dan een kraampje toegewezen, in de vorm van een grote bloemenkar zoals die op de veiling wordt gebruikt. Er is in de vei linghal plaats voor 300 stands. Momen teel hebben zich 175 mensen voor een standplaats aangemeld. aar ren ire- ke- zen ;ve oe- na- rij- Vet A. ,ot- TR ing lal- de- mi- en- ge- op ast IR, •in lijk in- •an be de er- de itig Co nst tad tal- aar rk- aar ze )Si“ Daaronder bevinden zich, behalve par ticulieren ook professionele handelaren en verenigingen, die via de markt wat geld bijeen proberen te krijgen. De groepering Terra des Hommes is daarvan een voor beeld. Er wordt gerekend op zo’n tiendui zend bezoekers, klanten dus. Zij dienen een rijksdaalder entree te betalen. Daar voor wordt naast het pure marktgebeuren een serie nevenattracties geboden. Zo tre den er clowns op, is er de hele dag poppen kast, vertelt een waarzegster de toekomst en komt er iedere zaterdag een prominen te artiest. Volgende week zaterdag, de opening dus, is dat de Volendamse pop groep BZN. Voorts is er iedere zaterdag ochtend van negen tot elf uur een veiling van huisraad door de discjockey Krijn Torringa. Het idee voor de „Zwarte” Markt is van Bart van Kampen (36), makelaar te Ber gen. Hij heeft ook de totale organisatie van het evenement in handen. Waarom doet hij dit? „Ik ben ondernemer. Ik wil mijn brood verdienen,” is het eerlijke ant woord. Sedert de huizenhandel minder floreert, is Van Kampen naar nieuwe ne venactiviteiten gaan zoeken. Het markt wezen heeft hem al van jongsaf gefasci neerd en zodoende kwam hij op het idee SANTPOORT. In verband met repa raties aan de gasleidingen in de Wüstelaan in Santpoort, is de spoorwegovergang tus sen de Wüstelaan en de Van Dalenlaan deze week gesloten. Het verkeer wordt via de Middenduinderweg omgeleid. Volgens een nota van de dienst openbare werken is zonder een bestemmingsplanwijziging twee meter een haalbare kaart. Het college zal echter nog toestemming voor het verschuiven van het •project moeten geven. Een andere oplossing zou zijn: minder huizen bouwen. De prijs per woning wordt in dat geval te hoog omdat de totale bouwkos- Burgemeester mr. P. J. Molendijk feli citeerde woensdagmiddag mevrouw A. A. Haasnoot met haar 102e verjaardag in I het W.F. Visserhuis aan de Rijnstraat in IJmuiden. Op een griepje na verkeert mevrouw Haasnoot in goede gezondheid. ier- ige- r in 'US- tie) ige- •oe- die dus ran beperken, wordt er op het bouwterrein éénrichtingsverkeer vanaf de Meerelaan ingesteld. Daardoor zullen alleen lege (vracht)wagens van de Rossinistraat ge bruik maken. Om de doorstroming te be vorderen, is besloten om aan één zijde van deze straat een parkeerverbod in te stellen. Gesloten Donderdag 4 september zijn in Heemskerk alle afdelingen van de ge meentesecretarie en de dienst gemeente werken, de sociale dienst en het kantoor van de kassier ’s middags gesloten. Onderzoek In Beverwijk wordt van 15 tot en met 23 september een baarmoe- derhalskankeronderzoek gehouden. Voor deelname komen in aanmerking vrouwen geboren in de jaren: 1921, 1924, 1927, 1930, 1933, 1936, 1939, 1942, 1945, 1948, 1951 en 1955. De oproepen met informatie zijn inmiddels verzonden. Voor meer inlichtin gen kan men terecht bij de gemeentelijke sociale dienst. President Kennedyplein 2 in Beverwijk, tel. 02510-42724, tst. 10. Herschi Sinas met zuiver mineraal water, zuivere vruchtensappen en uitsluitend natuurlijke suikers zonder toevoeging van onnatuurlijke smaak- of kleurstoffen! Herschi/Hoensbroek, tel. (0451 21 17 77 Zij is geboren in Grimsbey in Engeland. Dit vissersplaatsje vertoont veel overeenkomsten met IJmuiden. Zij is ge- j Rommelmarkt De Vereniging van Vrijzinnig Hervormden in Beverwijk houdt zaterdag vanaf 8.30 uur een rom melmarkt in de Prinsesselaankerk aan de Prinsesselaan 10 in Beverwijk. Een bij zondere attractie vormt een kraampje waarin oude orgelpijpen te koop aangebo den zullen worden. Degenen die nog ver handelbare spulletjes beschikbaar heb ben, kunnen contact opnemen met H. Co- lenbrander, telefoon 02510-26266. Riolering In Heemskerk is als voor bereiding op de bouw van woningen aan de Rossinistraat begonnen met de aanleg van de riolering. Om de verkeersoverlast voor omwonenden tot een minimum te ten niet op 30 maar op minder huizen rusten. De gemeenteraad heeft echter de verkoopprijs van de huizen aan een maximum gebonden. Een tweede suggestie uit de zaal was een bestem mingsplanwijziging. Wethouder Bijl wees op de daarmee gep aard gaande tijdrovende procedures, die uitstel en kostenstijging van de bouw tot gevolg hebben. De dertig woningen komen haaks op de Kieftendellaan te staan met de kopgevel aan de straatzijde. Er zijn zes blokken van respectievelijk vier, vijf en zes woningen. In het complex komt een tandartspraktijk en een aangepaste woning voor een invali de. Het gekozen woningtype bevat drie woonlagen. Het dak aan de straatzijde begint boven de verdieping en aan de tuinzijde direct boven de begane grond. Ieder huis heeft een tuin die wordt afgeschermd door een garage. De buitenmuren worden opge trokken met een lichtrode steensoort en gekozen is voor grijze dakpannen. De nieuw te bouwen woningen alle onderheid worden aldus een mededeling van het bestuurslid Voogd van de Woningstich ting Velsen. De bouwtijd van het complex is een jaar. Voor de start is het wachten nu op de vereiste bouwvergunning van de gemeente Velsen. 22 liter F-'.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5