McEnroe en Connors in halve finale Utrecht eerst naar Roemenië slechts vijftig minuten sportpuntiq j I Willy van de Kerkhof niet Seipelt: „Een wedstrijd duurt in Oranje WERELDTITEL CUBA Van der Kruijs bekent schuld toto-lotto Wilborts: finale 1 it- e 22 1980 VRIJDAG 5 SEPTEMBER 23 NMB-PENNINGMEESTER VERZENDER TELEGRAMMEN Uitslagen SPORT Wr Oosterbosch dupe van arbitrale blunders Herman Ponsteen: we I in halve finales. Willy van de Kerkhof: met in vorm. 29969 een Jan Keizer: ..Ruime ervaring eerste JAN VAN DER NAT te stem las NMB-voorzitter M. J. H. van Bokhoven het perscommuniqué voor. in het geëin- „Wij hebben er geen verklaring voor. Kees van der Kruijs was in onze bond een van de meest deskundige mensen. Hoe is het mogelijk dat hij zich heeft laten verlei den om dit te doen.' Ik vermoed dat hij is bezweken voor de druk, die de coureurs op hem hebben uitgeoefend. Het is triest, heel triest wat zich in onze bond heeft afgespeeld. De motorsport heeft het afge lopen weekeinde een fikse opduvel gehad. Dit is een puur slechte zaak.” Met verstik- Het bestuur van de NMB gaf dit door aan de betreffende rijders. Daarop ver stuurde Van der Kruijs aan de Belgische Motorsportbond en de organisatoren van de wedstrijden in Sint Joris ten Distel telegrammen, dat het startverbod voor de betreffende coureurs was opgeheven. Hij ondertekende met KNMV, de organisatie in Nederland, die door de FIM (internatio nale federatie) gerechtigd is internationa le vergunningen af te geven. Toen na het verongelukken van Stet .en Schilder, die beiden niet in het bezit waren van intema- Vorige week ontving de NMB van de KMNV een aangetekend schrijven waar in werd meegedeeld dat 23 coureurs van de NMB, die wel hadden ingeschreven voor de wedstrijden in het Belgische Sint Joris ten Distel geen startvergunning zouden krijgen. Het waren niet alleen rijders van de NMB, die geweigerd wer den door de KNMV. Ook op vier coureurs uit de eigen gelederen rustte een startver bod. Een dag later meldde Van der Kruijs aan zijn bestuur dat de KNMV hem per telegram had gemeld dat de weigering was ingetrokken. last het Jos Vaessen, secretaris van de KNMV, stelde: „Voor ons, KNMV, is de zaak afgedaan. Wij hebben de officier van jus titie in Rotterdam gevraagd de zaak te seponeren.” baarlijk goed. „Door het uitvallen van Schuiten was er al flink vreemd gedaan met de serie-indeling. Daar was ik knap kwaad over en toen ook die toestand met Oosterbosch kwam, dacht ik dat er toch minstens één Nederlander in de halve finale moest zitten”. Pas in een later stadium kwam de Utrechtse club erachter, dat de wedstrij den tegen Arges waren omgezet. Ze nam contact op met de KNVB, die op zijn beurt de UEFA trachtte over te halen om de omzetting ongedaan te maken. Met mede werking van Arges en Ajax is dat gelukt. De tuchtcommissie van de KNVB heeft NAC-speler Hans Heeren voor drie wed strijden geschorst. Bovendien kreeg hij een geldboete van 200 gulden opgelegd. Heeren moest zaterdag tijdens de wed strijd NECNAC het veld verlaten, nadat scheidsrechter Bakker hem twee keer de gele kaart had getoond. In de tweede ronde van de „play-offs” van de Noordamerikaanse voetbalcom petitie heeft Fort Lauderdale met 1-0 van de Edmonton Drillers gewonnen. New York Cosmos zegevierde met 3-2 over Dallas Tornado en Los Angeles Aztecs versloeg Seattle met 3-0. Leo van Veen scoorde tweemaal. (Van onze sportredactie) UTRECHT. FC Utrecht zal de eerste wedstrijd in de eerste ronde van de UE- FA-Cup in Roemenië tegen Arges Pitesti spelen. De uitkomst van de loting in Zurich luidde aanvankelijk ook zo, maar FC Utrecht kreeg door een misverstand niet te horen, dat de UEFA besloten had de Stichtse club eerst thuis te laten spe len, omdat anders Ajax en FC Utrecht tegelijk thuis zouden spelen en dat mocht reglementair niet. (Van onze sportredactie) ZEIST De Europese scheidsrech ters zullen gaan proberen de toeschou wers bij voetbalwedstrijden wat meer waar voor hun geld te gaan bieden. Dat is de voornaamste conclusie na drie dagen cursus op het KNVB-sportcen- trum in Zeist, die is gevolgd door onge veer 70 internationale arbiters, onder leiding van de scheidsrechterscommis- sie van de Europese Voetbal Unie, de UEFA. FLUSHING MEADOW. In het jeugd- toernooi te Flushing Meadow heeft Eric Wilborts voor een sensatie gezorgd door de finale te bereiken. Wilborts versloeg de als tweede geplaatste Australiër Craig Miller in drie sets: 2-6, 6-4, 6-3. In de finale komt Wilborts uit tegen de Amerikaan Mike Falberg, die zijn landgenoot Eric Korita uitschakelde. De setstanden wa ren 6-0, 6-2. ZEIST (ANP) Willy van de Kerkhof zal volgende week woensdag niet mee spelen in het Nederlands elftal, dat in Dublin aantreedt tegen Ierland in een wedstrijd uit de kwalificatieronde voor het wereldkampioenschap. De midden velder van PSV behoort niet tot de zes tien geselecteerden, waaruit bondscoach Zwartkruis het elftal zal samenstellen. Wegens vormverlies werd Van de Kerk hof voor deze interlandwedstrijd gepas seerd. De selectie bestaat uit: Ruud Kaiser (FC Antwerp), Hans de Koning, Richard van der Meer, Ronald Wijsters (aften AZ’67), Luuk Balkestein, Carlo de Leeuw (beiden Feyenoord), Roberto Bosveld (Go Ahead Eagles), Edward Metgod (Haar lem), André Lokhof (NAC), Michel Valke (PSV), Evert Bleuming, John Scheve, Ro meo Zondervan (FC Twente), Willy Car bo (FC Utrecht), Jurrie Koolhof (Vitesse). Coach is Ger Blok. Met Willy van de Kerkhof vielen nog twee spelers van PSV uit de selectie: Adri Koster en Jan Poortvliet. De uitdunning van de 22 spelers tellende selectie hield verder in, dat Cees Schapendonk (MW). Romeo Zondervan en doelman Van Ger- ven (beiden van FC Twente), afvielen. In het gezelschap, dat volgende week maandag naar Dublin vertrekt, bevinden zich vier debutanten: Ronald Spelbos (AZ’67), Jan van Deinsen en Joop Hiele (Feyenoord) en Toine van Mierlo (Willem II). De selectie bestaat uit: Ernie Brands, Piet Wildschut (PSV), Jan van Deinsen, Pierre Vermeulen, Joop Hiele en Ben Wijnstekers (Feyenoord), Dick, Schoena ker (Ajax), Ronald Spelbos, Johnny Met god en Jan Peters (AZ’67), Michel van der Korput (Torino), Simon Tahamata (Stan dard Luik), Frans Thijssen (Ipswich Town), Toine van Mierlo (Willem II), Mar tin Vreijsen (NAC) en Hans van Breuke- len (FC Utrecht). Voor het oefenduel tegen FC Den Haag, dat vandaag wordt gehouden, zijn Van der Korput, Tahamata en Thijssen niet beschikbaar. Als vervangers zullen Adri Koster en Cees Schapendonk optreden. In overleg met de politie heeft de KNVB beslóten geen publiek tot dit oefenduel toe te laten. Voor het Jong Oranje-Voetbalelftal (tot 21 jaar), dat a.s. dinsdag 9 september in Dordrecht in het DS’79-stadion een inter landwedstrijd tegen Jong Wales zal spe len, zijn tot nu toe vijftien spelers geselec teerd. In de loop van de week zal nog een zestiende speler worden aangewezen. FLUSHING MEADOW. Jimmy Con nors heeft in de kwartfinales van het toernooi om de open Amerikaanse tennis kampioenschappen zijn eerste set moeten afstaan Tegen zijn landgenoot Teltscher had Connors in de tweede set problemen om de opslag te behouden. De „vechter” overleefde nog wel vier setpunten, maar hij moest de setzege desondanks met 3-6 afstaan. Daarmee was de koek voor Telt scher op. Connors kreeg de controle over met name de groundstrokes terug. Hij gunde zijn tegenstander, die van hoek naar hoek werd gejaagd, nog slechts drie games in de resterende twee sets: 6-3 6-0. John McEnroe haalde de halve finale door in vier sets af te rekenen met Ivan Lendl: 4-6, 6-3, 6-2, 7-5. Bij de dames is de opkomst van de Tsjechoslowaakse Hana Mandlikova, op merkelijk. Binnen vijftig minuten bereik te Mandlikova, die begeleid wordt door Betty Stöve, de halve finales. Zij versloeg de Amerikaanse Barbara Hallquist met 6- 2, 6-2. Andrea Jaeger, 15 jaar en drie maanden oud, is de jongste speelster die in de geschiedenis van de open Amerikaanse tenniskampioenschappen de halve finales heeft gehaald. De talentvolle teenager, die sinds een half jaar professional is, maakte in een lang base-linegevecht een einde aan de aspiraties van de Argentijnse Ivanna Madruga: 6-1, 6-3. Betty Stöve plaatste zich voor de halve finales van het damesdubbelspel. Met haar Amerikaanse partner Pam Shriver versloeg Stöve de Amerikaanse combina tie Diane Desfor/Barbara Hallquist. De uitslag was 6-1 6-4. (Van onze sportredactie) BESANQON Een opeenstapeling van grove arbitrale blunders, gegoochel met tijden en woedende protesten uit het Nederlandse kamp. Zo eindigde gister avond op de wielerbaan van het Franse Besamjon het wereldkampioenschap ach tervolging bij de profs voor regerend kampioen Bert Oosterbosch. In een volstrekte chaos na zijn kwartfi- nalerit tegen 0e Brit Anthony Doyle ver loor de jury ieder gevoel voor realiteit en werden alle kapitale fouten domweg ge negeerd. „Het is”, riep de woedende Oos terbosch, „dat er een schorsing op staat, anders zou ik de hele boel bij die juryta- fel omver schoppen”. Het begon allemaal met een simpele lekke band van de Brit Doyle na drie ronden. Een gebeurtenis die een ervaren jury wel meer bij de hand moet hebben gehad, maar die indruk vestigden com missarissen ter plekke echter niet. Er wer den in ieder geval vijf fouten op rij ge maakt. De race werd veel te laat afgescho ten, er werd niet zoals reglementair is voorgeschreven gestart op de plaats waar men na het schot geëindigd was, de rontleborden gaven op dat moment afwij kende cijfers aan, Oosterbosch kreeg veel te vroeg de bel voor de laatste ronde en werd daardoor ook te vroeg afgeschoten. En of die stupiditeiten nog -niet voldoende waren werd de tijd volstrekt verkeerd opgenomen. „Wat er na die lekke band gebeurde is werkelijk ongelooflijk”, zei Oosterbosch. „Ten eerste moesten we dus aan de streep starten. Daar begonnen allerlei officials aan mijn fiets te trekken. De ene zei dat ik vier meter achter de streep moest verlek ken omdat ik bij het afschieten een ach terstand had van 22 honderdste van een seconde. Een ander zei weer dat ik op de streep moest vertrekken”. Dat geharrewar was al hiet goed voor zijn concentratie. Bovendien is Ooster bosch door de zwaardere versnelling die hij trapt, een slow starter. „Trouwens”, zei Oosterbosch, „Op het ene rondebord stond dat er nog negen ronden te gaan waren en op het andere nog maar acht”. bedoeld. Wij hebben ruime ervaring op internationaal gebied, maar toch heb ik deze dagen als zeer nuttig ervaren. Het is voor mij een goede opfrisser geweest”. Kees van der Kruijs: ..Willekeur". stellen ons volledig verantwoordelijk voor, de nabestaanden, welke de uitspraak van de verzekeringsmaatschappij of rechter ook moge zijn.” van Zeist, de vijfde in de geschiedenis van de UEFA, slechts aanwijzingen heeft kunnen geven en natuurlijk een puur theoretische zaak is geweest. „Wij hopen”, aldus Seipelt, „dat er verbetering zal komen, maar daarmee wil ik niet zeggen dat het tot nu toe slecht is geweest. We hebben de, voor het me rendeel jonge, nieuwe arbiters in ons korps, niet echt nieuwe instructies, gege ven. Dat kan ook moeilijk, want de re gels zijn niet of nauwelijks veranderd. Eigenlijk is er maar één wijziging toege past. Een scheidsrechter moet voortaan een directe in plaats van een indirecte vrije trap geven, wanneer een speler naar een tegenstander spuugt. Binnen het strafschopgebied kan dat zelfs een penalty opleveren en moet de dader uit het veld worden gestuurd. De arbiter kan dat natuurlijk alleen doen wanneer hij of een van zijn grensrechters het geval zelf constateert”. Uiteraard kon de scheidsrechterscom- fnissie van de UEFA niet heen om een bespreking van de arbitrage tijdens het Europees kampioenschap in Italië. Sei- peit stak zijn ónvrede over de verrichtin gen van de heren scheidsrechters niet onder stoelen of banken. „We moeten dé arbitrage in Italië, evenals het spel trou wens, maar snel vergeten. Er zijn dingen gebeurd, die echt niet konden. Uitzonde ringen wil ik maken voor de heren Cor- ver (Nederland), Linemayr (Oostenrijk) en Rainea (Roemenië). En dat is niet, omdat twee van de drie uit uw en mijn land komen”. Vooral het rekken in de slotfase van de wedstrijd en de „medewerking” daaraan van de Italiaanse ballenjon gens was een doorn in het oog van de Oostenrijker geweest. Een suggestie om zogenaamde tactische wissels niet meer toe te staan in het laatste kwartier, wees hij vooralsnog van de hand, omdat dat een verandering van de regle menten zou betekenen. „Wissels en het rondspelen van de bal in de ploeg”, aldus Seipelt, „zijn zaken, die toege staan zijn. De scheidsrechters kunnen echter wel ingrijpen in andere gevallen, zoals het simuleren van blessures”. „We móeten niet te veel willen veran deren in het voetbal, hooguit wat kleine dingen die het spel aantrekkelijker kun nen maken. Daarvoqr is een cursus als deze. Het EK in Italië heeft aangetoond hoe het niét moet. In de wedstrijd tussen Nederland en West-Duitsland bijvoor beeld werd alles toegestaan wat God heeft verboden”. Nederland was in Zeist vertegenwoor digd door zeven arbiters. Dat was het voorrecht van het gastland, dat zich niet hoefde te beperken tot een tweetal nieuwkomers in het internationale voet bal, maar gevestigde mannen als Keizer, Corver en Weerink kon sturen. Jan Keizer: „Deze cursus was natuur lijk niet in de eerste plaats Voor ons TOKIO. Cuba heeft donderdag het 26e toernooi om het amateurwereldkampioen- schap honkbal gewonnen. Op de voorlaatste dag werden de Cubanen zeker van de titel na een overwinning met 1-0 op aartsrivaal Japan. Antonio Munoz sleepte de zege in de zevende innings in de wacht. Hij sloeg een homerun. In de resterende innings konden de Japanners niets meer terugdoen. Cuba werd voor de derde achtereenvolgende en voor de zestiende keer in totaal wereldkampioen. Het Nederlands honkbalteam heeft het 25e wereldkampioenschap afgesloten met de twaalfde en laatste plaats. Uit elf ontmoetingen peurde het negental één overwinning, op Porto Rico. De overige tien gingen verloren. Soms onnodig, zoals gisteren in het Korakuen-stadion, waarin 20.000 toeschouwers, die in afwachting waren van het duel tussen Cuba en Japan, toekeken hoe Nederland een royale 4-1 voorsprong tegen Colombia uit handen gaf en tenslotte met de tiende nederlaag (4-7) geconfronteerd werd. Ondanks tien nederlagen heeft het Nederlandse honkbal in Japan geen slechte indruk achtergelaten. Naar mening van coach Richardson heeft het negental redelijk gespeeld, spectaculair zelfs, maar schpten de spelers op kritieke momenten tekort. „We misten de push om door te drukken. We hebben soms zeer onnozel de winst uit handen gegeven”. De uitslagen: Verenigde StatenAustralië 6-5, Zuid-KoreaMexico 11-2, CanadaVenezuela 6-3, Italië^-Porto Rico 1-0, NederlandColombia 7-4. DE STAND: Cuba 10-20, Zuid-Korea 11-18, Japan 10-16, V.S. 10-16, Canada 11-12, Italië 11-10, Venezuela 10-8, Australië 11-8, Colombia 11-8, Porto Rico 10-6, Mexico 10-2, Nederland 11-2: DEN HAAG (ANP) Lotto 35 van afgelopen zondag kent geen winnaar. In toto 35a was dat eveneens het geval. Toto 35 daarentegen keert de eerste "prijs uit aan één winnaar, die ruim 60.000 gulden ontvangt. De uitslagen zijn: In deze toto vielen 169 prijzen. Beschikbaar prijzenbedrag: 202.950,-. Ie prijs (12 goed, 1 winnaar, die bruto 60.885,20 ontvangt; 2e prijs (11 goed), 11 winnaars die elk bruto 3.690,- ontvangen; 3e prijs: (10 goed), 157 winnaars die elk 646,30 ontvangen. Uitslag toto-gelijk nr. 35: In de toto-gelijk vielen 2.113 prijzen. Beschikbaar prijzenbedrag 26.703,-. Winnaars: le prijs (5 goed), geen win naars; 2e prijs (4 tw) 3 winnaars, die elk bruto 1.201,20 ontvangen; 3e prijs (4 goed) 78 win naars, die elk 109,20 ontvangen; 4e prijs (3 goed) 2.032 winnaars die elk 6,- ontvangen. Uitslag lotto nr. 35: In deze lotto vielen 23.429 prijzen. Beschikbaar prijzenbedrag 1.382.135,- le prijs geen winnaar; 2e prijs 3 winnaars, die elk bruto ƒ78.321,- ontvangen; 3e prijs 121 win naars, die elk bruto 2.512,90 ontvangen; 4e prijs 15.795 winnaaré, die elk 23,60 ontvangen. Jackpot nr. 36: 96.749,-. Uitslag toto 35a: In deze toto vielen 39 prijzen. Beschikbaar prijzenbedrag 129.980,-. le prijs (12 goed) geen winnaar; 2e prijs (11 goed) 4 winnaars, die elk bruto 9.748,50 ontvangen; 3e prijs (10 goed) 35 winnaars die elk bruto 2.228,20 ontvangen. Jackpot voor toto nr. 37: f 12.998.- Kwartfinales achtervolging profs (5000 mtr): Doyle (Gbr) 6.00,67 wint van Oosterbosch (Ned) 6.01,37. Borgognoni (Ita) 6.08,19 wint van Jan Hallam (Gbr) 6.15,28. Ponsteen (Ned) 6.04,20 wint van Visentini (Ita) 6.05,50. Örsted (Den) 6.01,13 wint van Pizzoferrato (Ita) 6.02,70. Finale keirin: 1. Danny Clark (Aus) laatste 200 mtr in 11,43 sec.; 2. Daniël Morelon (Fra), 3. Niels Fredborg (Den). Eerste serie profstayers: 1. Martin Venix (Ned) 50 km in 42.20,3*1, 2. Pietro Algeri (Ita), 3. Norio Sugita (Jap). Tweede serie: 1. Wilfried Peffgen (Wdl) 50 km in 41.08,89, 2. Rene Kos (Ned) op 50 mtr., 3. Bruno Vicino (Ita) op 90 mtr. Sprint dames, finale: Sue Novarre (Vst) wint in twee ritten: 13,33 en 12.57 van Galina Tsareva (Sow). Om de' derde plaats: Claudia Lom matzsch (Wdl) wint in twee ritten (13.29 en 13.37) van Beate Habetz (Wdl). Om de vijfde plaats Zlate Hmcirova (Tsj) wint (12.75) van Claudine Friedrich Seipelt, de voorziter van die scheidsrechterscommissie, had uitgere kend dat van de 45 minuten, die elke speelhelft duurt, er slechts 25 daadwer kelijk sprake is van voetbal. De resteren de 20'minuten ligt het spel dood. Deels door blessures, maar vooral door tij- drekken bij vrije trappen en inworpen. Dat laatste nu wil de UEFA al in het komende Europa-Cupseizoen, dat over twee weken van start gaat, tot een mini mum beperken. Seipelt: „Het publiek betaalt tenslotte voor 90 minuten voet bal en niet voor 50. Door direct in te grijpen bij tijdrekken kan het voetbal voor de toeschouwers aantrekkelijker worden gemaakt. Het is belangrijk dat de scheidsrechter van het begin af aan duidelijk laat blijken dat hij er is en dergelijke „tactische” ingrepen niet pikt”. De Oostenrijker was zich er natuurlijk wel van bewust dat de driedaagse cursus Van der Kruijs gaf gisteren commen taar op de gebeurtenissen. Uit zijn woor den kwam duidelijk naar voren, dat hij in een vlaag van woede omtrent de naar zijn mening incorrecte handelwijze van de KNMV gehandeld heeft. „Kijk, het is zo gegaan. Die coureurs willen allemaal rij den. Op 1 augustus is dus de deelnemers lijst aan België en de KNMV gezonden. Nou, dan krijgen die jongens de kaarten thuis. Iedereen had de gegevens van de vereniging en Zo en stond gepakt en ge zakt om naar België te gaan. En dan komt donderdag voor de wedstrijd, dus ruim een maand na de opgave van de renners, een afschrijving van de KNMV. Daar zat toch een partij willekeur bij. Niet mooi meer. Jongens van de KNMV die dezelfde of minder capaciteiten hebben, mochten wel starten. Maar het kwalijkste in mijn ogen wras wel, dat het bericht pas donder dag binnenkwam. Zelf had ik die dag eigenlijk vakantie. Maar ja, de jongens kennen natuurlijk allemaal mijn tele foonnummer. Dus heb ik tot diep in de nacht aan de telefoon gezeten. Toen heb ik me zo kwaad gemaakt over de hele gang van zaken, dat ik die telegrammen verstuurd heb.” Verstraete (Bel), 7e Truus van der Plaat (Ned) en 8e Sulvia Burka (Can). Herkansing amateurstayers (winnaar gaat over naar de finale): 1. Jean Breuer (Wdl) 40 km in 33.46,24 (gemiddelde snelheid 70.965 km per uur). Gerrie Groenewegen staakte de strijd. Tweede herkansing amateurstayers: 1. Fausto Spitz (Ita) 40 km in 34.11,53 (gemiddelde snel heid 70,090 km per uur). De Volendammer gelooft niet, dat in het internationale voetbal dezelfde strakke lijn zal worden gevolgd als in Nederland. „Het probleem is, dat ver grijpen in alle landen van de UEFA verschillend worden beoordeeld. Je kunt als bond wel bepaalde richtlijnen voorschrijven, maar internationaal is dat een moeilijke zaak”. tionale licenties, publikaties loskwamen van mogelijke fraude, gingen de ogen van de NMB-bestuurders open. Contacten met de KNMV leverden niets op. De KNMV, die haar bondsbureau in Arnhem heeft, had het telegram aan de NMB niet ver zonden. In het eerste gesprek dat de NMB met Van der Kruijs had, bleef hij volharden dat het bewuste telegram wel degelijk door de zusterorganisatie was verstuurd. Enige uren later bekende hij. De dood van de-twee rijdeirs tijdens de training op zaterdag Boy Brouwer die een dag later tijdens de wedstrijd veron gelukte, had wel een startvergunning kan, nu is gebleken dat zij ten onrechte aan de start kwamen, ernstige konse- kwenties hebben voor de nabestaanden. Nu er gefraudeerd is, kan de verzeke ringsmaatschappij mogelijk weigeren de overlijdensprqmie uit te keren. „Hoewel,” meende voorzitter Van Bokhoven van de NMB: „De fout is bij ons gemaakt. Wij Zijn ploegleider Peter Post viel hem daarin bij. „Ik heb tegen de juryvoorzit ter Fabbri gezegd dat het niet klopte. Dat klopte op geen stukken nal Alsof het een flipperkast betrof klonken tegen het einde op de vreemdste momenten plots klaps bellen voor de laatste ronde en schoten vopr het einde van de wedstrijd. Na een van die knallen ging Oosterbosch rechtop zitten terwijl de klok normaal doorliep. De Nederlandse protesten daalden op de jurytafel neer, maar werden minach tend bekeken door de Engelse voorzitter van de jury d’appel Campbell, wiens land genoot kort tevoren per slot van rekening de titelhouder had uitgeschakeld, en zijn Italiaanse ondervoorzitter leek al even min onder de indruk. Campbell kwam later met de opzienbarende mededeling dat de afstand die Doyle had afgelegd in orde was, evenals zijn tijd. Alleen Ooster bosch had een halve ronde te laat de bel voor de laatste ronde gekregen. Omdat het reglement niet voorziet in jury-vergis- singen was er dus niets aan dé hand, meende Campbell. Dat zijn schoonpraterij geen hout sneed kon een kind begrijpen. Doyle namelijk maakte de snelste tijd van de kwartfinales (6.00,67) ondanks het feit dat hij twee keer was gestart en dus 'normaal gesproken veel seconden verspeeld had moeten heb ben. Ook dat argument hielp niets. De jury goochelde en Oosterbosch verdween in de hoge hoed. Hij kwam er uit als geklopte. Het was niet de enige ellende waarmee de oranje-equipe werd geconfronteerd. In de middaguren kreeg Roy Schuiten van ernstige buikpijn en moest hij laten afweten. Er restte toen nog een kans op halve-finaleplaats. Weliswaar een mini male, maar hij was er. Herman Ponsteen moest het opnemen tegen de Italiaan Roberto Visentini, die in de kwalificatie- ritten vier volle seconden sneller was geweest. In de laatste ronde, toen hij al een achterstand had van bijna twee se conden op zijn tegenstander, maar in een duivelse sprint maakte hij dat wonder- VUGHT (ANP). Het bestuur van de Nederlandse Motorsport Bond (NMB) heeft zijn administrateur en penning meester Kees van der Kruijs op staande voet ontslagen. Van der Kruys, die tien jaar in dienst was van de NMB, blijkt de man te zijn achter de telegrammen aan de Belgische motorsportbond en de organi satie in St. Joris ten Distel, waarbij in het afgelopen weekeinde drie Nederlandse coureurs om het leven kwamen. Op eigen initiatief verzond Van der Kruijs vorige week telegrammen, waarbij hij uit naam van de KNMV (Koninklijke Nederlandse Motorrijdersvereniging) alsnog startver- gunningen afgaf voor 24 rijders van de NMB. Twee van hen. Schilder en Stets, vonden zaterdag tijdens de training de dood. De 15-jarige Wendy Norman heeft het wereldrecord moderne vijfkamp ge bracht op 10.383 punten. Nederland heeft de eerste wedstrijd in het Europees kampioenschap voor lan denploegen, dat in Rijssel wordt gehou den met 6-0 van Zwitserland gewonnen. De Sovjet-Unie versloeg België met de zelfde cijfers. Piet Mooy is tijdens een internationaal concours hippique in Kopenhagen eerste sprinconcours als tweede digd. Henk Nooren werd derde. Johan van de Velde heeft de etappe in de Ronde van Catalonië gewon nen. De Spanjaard Fernandez, die de pro loog op zijn naam bracht, leidt in het algemeen klassement. Tijdens demonstratiewedstrijden heeft de Westduitser Dietmar Mögenburg 2.35 meter hoog gesprongen.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 23