Ruud Langbroek opvallend Amsterdamse ploegen te sterk Finale hoofdklasse ondanks puntenrecord DEM op vijfde plaats IJ mond incasseert Tijsseling-beker voor Zandvoort Goed debuut van korfballers DKV Derde winst ZWAKKE START EECHTROP-HEREN ADO-dames Strawberries stelt teleur Bloemendaal start sterk Holland-jeugd oppermachtig Terrasvogels succesvol nieuwe nederlaag Suomi mist promotie i3 19 80 MAANDAG 8 SEPTEMBER 18 sportid (Van onze handbalmedewerker) IJMOND. Gebrek aan condi tie speelde het damesteam van Full Speed tegen De Blinkert 3 danig parten. Om die reden moest de ploeg dan ook genoegen nemen met een 5-6 nederlaag. De dames van KIC kunnen op een goede wedstrijd terugkijken. De Velsennoordse formatie won erg simpel van ODIN met 8-4. ADO boekte haar derde overwinning op rij. BSM werd op eigen veld met 6-10 zeer nadrukkelijk op af stand gezet. (Van onze atletiekmedewerker) 5 tes- <s r, '880 Ebert van Kaam, Arnold Los en Jan Com mandeur besloot de wedstrijd in Zeve- naar. Het kwartet Suomi-lopers kwam tot de uitstekende tijd van 44,9 sec., waarmee dit nummer werd gewonnen. Het was echter niet voldoende voor een eindtotaal dat recht gaf op een plaats in de derde klasse. Met de jonge, talentvolle jeugdploeg van Suomi zijn de verwach tingen voor volgend seizoen hoog ge spannen. Een overwinning zat er ook deze keer niet in voor de dames van IJmond. In de eerste helft kon de thuisclub nog behoor lijk bij blijven, maar in de tweede helft kwam de ploeg duidelijk tekort. Vooral doordat er te veel en te snel geschoten werd. Dit leidde tot veel balverlies en daar maakte BDC dankbaar gebruik van door te scoren via uitvallen. Dit derde verlies op rij voor de dames van IJmond is een teken aan de wand. Zij zullen hard moe- IJmondBDC (2-3) 4-8. Gerrie Knorre (2x), Irene Pels (2x). Bloemendaal dit seizoen onder lei ding van Kees Koppelaar nam al na twintig minuten de leiding via een straf- corner van Cees Jan Diepeveen. Via een strafbal doeltreffend ingeslagen door Hans Vermeer kwam MEP vrij snel na rust terug tot 1-1 en beheerste de strijd tot een kwartier voor tijd. Bloemendaal stel de in die periode vervolgens de winst veilig door doelpunten van Diepeveen (strafcorner) en Frank Snethlage. Bij de heren versloeg HBS in de eerste klasse Zoetermeer op eigen veld met 3-2. Het was een aantrekkelijke wedstrijd met op en neer golvend spel. Uit een strafcor ner van Paul van der Heijden nam HBS de leiding. Zoetermeer scoorde al snel de seconden. Sterk was DEM verder nog op de 100 meter. Hier liep Delia Valkenberg met tegenwind een tijd van 12,3 sec. ter wijl Tonia de Jong in de andere serie 12,7 sec. liet noteren met iets zwaardere tegen wind. Van de overige DEM-atletes deed Cori ne Bok het uitstekend door de 100 meter horden af te leggen in de goede tijd van 16,1 sec. Marleen Niesten deed het goed op de 800 meter. Met een tijd van 2.14,5 sec. verbeterde zij haar persoonlijk record Bij Watervliet keerden enige oudgedienden terug. Zo kwam An Mulder de Beverwijkers weer coachen en maakt Alfred van Goethem weer deel uit van de selectie, al kwam hij nóg niet in actie. Verder is Wilma Heijink nieuw in de ploeg en zij bleek een versterking. Niettemin vormt Zaandam speciaal doordat de ploeg op gravel speelt, altijd een zware tegenstander voor de Beverwij kers. Pas in de tweede helft vonden zij de weg naar de korf. Toen kon Watervliet uitlopen naar 4-2. Maar dat betekende tevens dat de beurt weer aan de aanval van de Beverwijkers was, die in de eerste periode al aange- vliet overstapte. Toen Stormvogels vlak voor tijd door een strafworp op 7-6 kwam, leek DKV geklopt. Maar het was al weer een nieuweling die de zaken ten goede kon keren. Mieke Kosters treffer betekende één punt, want DKV kon de zaken in de luttele tijd die nog over was, onder controle houden. DKV’s coach Ben de Wildt was niet ontevreden: „In het laatste kwartier van twee pun ten achter toch op 7-7! We moeten nog inspelen. De selectie voor het eerste team bestaat nu uit veertien spelers. Dat betekent dat niemand nog zeker is van zijn plaats, maar ook dat we nu wat meer armslag hebben”. Zaandam ZuidWatervliet: 4-4 (1-0). Doelpunten Marjan Weerman, Chris Weerman, Marjan Wormsbe- cher, Peter van der Veer. doel van Bij een avond wedstrijd in Nijmegen kwam Peter Hurkmans op de 800 meter tot een goede prestatie. Hij werd in zijn serie tweede in de snelle tijd van 1.55,7 sec. In de derde klasse won Eechtrop met 1- 0 van Kraaien door een treffer van Maai ke Poelman. Strawberries-Rood Wit ein digde onbeslist 1-1. Strawberries speelde mat en Rood Wit had de volle winst verdiend. Rood Wit keepster Margot Huisman blink uit. Voor Strawberries scoorde Jacquiline v.d. Plas. Alliance overklaste Castricum volkomen en met een 6-1 zege keerde de dames huiswaarts. Dory Heemskerk scoorde vijfmaal. In de vierde klasse haalde Haarlem fors uit. Met 8-1 werd Saxenburgers overklast. Scheybeeck bleef in een gelijke strijd tegen Terriers op 0-0 steken. (Van onze honkbalmedewerker) ROTTERDAM. De interregionale jeugd van Terrasvogels is er afgelopen zaterdag in geslaagd zich als vijfde van Nederland te klasseren. Op nog geen steenworp afstand van de „kuip” versloegen de Santpoorters het Rot terdamse Feyenoord zowel de eerste (3-2), als de tweede wedstrijd. (7-2). Op een tamelijk succesvolle wijze sloot de formatie van coach Johan Punt, die overigens het volgende seizoen „werkloos” zal zijn daar het eerste team van Terrasvogels in de eerste klasse dubbel moet spelen, dit jaar af. Wijnand van den Boom: belangrijke bij drage aan zege. (Van onze korfbalmedewerker) IJMOND. DKV ging in het afgelopen weekeinde gestartte korfbalcompetitie met een gewijzigd team het veld op. Drie nieuwe spelers debuteerden verdien stelijk. toond hadden met over schotvaardigheid te beschikken. Kansen waren er genoeg, maar de afronding schoot in alle opzichten te kort. NeptunusAurora 2:9-(5-4). Doelpunten: Bea Bron: 3, Jan Aberson: 2, Bert Keirsgieter: 2, Elly Driessen, Ron Thiele: 1. Bij Neptunus ligt de gemiddelde leeftijd van de spe lers hoog. Aurora daarentegen brengt een heel jonge ploeg op de been. Dat leeftijdsverschil maakte in deze wedstrijd veel uit, want Neptunus was veel en veel geroutineerder, zelfs zonder de aanwezigheid van Piet van der Gaag. Ruby van Rixel viel op als goede vervan gster van Jilliza Beekhuis. In deel twee van deze wed strijd kon Neptunus, door zeer goed werk van Bea Bron afstand nemen. Vlak voor het eind viel zij geblesseerd uit. Even kwam ze nog terug, om een strafworp te nemen. Daarmee bepaalde zij de eindstad op 9-5. Heemskerk—Groen Geel 6 9-1 (4-1). Doelpunten: Bert de Boer: 2, Marja Huneker, Aad Fatels, Erna van der Pijl, Heleen Crama, Cor Beentjes, Arie van der Werff, Coen Valk: 1. Heemskerk kwam wat moeizaam op gang, maèr kon toen vrij makkelijk afstand nemen. Groen Geel was een zwakke tegenstander, zodat Heemskerk probleemloos de produktie kon opvoeren. (Van onze tennismedewerker) HAARLEM/ZANDVOORT. In zeke re zin zijn de A. M. Tijsseling tenniskam pioenschappen, die het afgelopen week einde op de parken Eindenhout en de Glee werden verspeeld, de happening van het seizoen voor het district Haarlem van de tennisbond. Het gebeurt maar één keer per jaar dat alle verenigingen uit het district op één park samenkomen, om daar elkaar met hun sterkste afvaardi ging te bestrijden, met als inzet het club- teamkapioenschap van het district. 4 (Van onze handbalmedewerker) IJMOND. De dames van IJmond moesten de derde nederlaag incasseren in de landelijke handbalcompetitie. Hierdoor zullen zij in het verdere verloop van de veldcompetitie alle zeilen bij moeten zetten om zich in de eerste'•klasse te kunnen handhaven. Wijk aan Zee zag het damesteam de eerste overwinning van dit seizoen boeken. Toch kon de ploeg van coach Ben de Wildt pas in de slotfase de punten met Stormvogels delen.; StormvogelsDKV: 7-7 (2-3). Doelpunten: Hanneke Bax: 2. Mieke Koster, Jolanda Bax, Atie Bijl, Ronald Bedeker, Henk Jaspers: 1. In de beginfase van deze wedstrijd was Stormvogels niet ongelukkig. Door twee strafworpen kon DKV op een 2-0 achterstand gezet worden. De eerste aanval van de Velsenaren was in die periode niet in staat daar daden tegenover te stellen. Na de vakwisseling zorgde debutante Hanneke Bax ervoor dat DKV langszij kon komen en dankzij Henk Japsers konden de Velsenaren het eerste deel van ds strijd met een voorsprong afsuli- ten. Zijn doorloopbal betekende 2-3. Na rust liep Storm vogels van DKV weg. Eerst kon Johan Bax nog van halve afstand 4-4 scoren, maar daarna leek het met DKV gedaan. Stormvogels kwam op 6-4. Ver in de tweede helft kwam de Velsense ploeg toch weer terug dankzij Atie Bijl en debutant Ronald Redeker, die van Water- (Van onze atletiekmedewerker) HAARLEM. De districtsfïnale atle tiek van de CD-jeugd is bij de jongens D in een afgetekende zege voor de Holland- junioren geëindigd. Maar liefst 1063 pun ten bedroeg de voorsprong op de nummer twee, de ploeg van Hellas. Voor hoogte punten zorgde al weer Hein Macnack. Hij sprong maar liefst 6,12 meter ver en 1,65 meter hoog en liet daarmee de concurren tie ver achter zich. In de 4x80 meter esta fetteploeg had hij een groot aandeel in de zege (41,0 see.). Bart Stoke wierp de discus naar 33,23, ook al een eerste plaats. De tweede Haarlemse jeugdploeg, de meisjes C van Atmodes, plaatste zich net niet voor de landelijke finale, die eind deze maand in Groningen plaats zal vin den. Hier was de 4x80 meter estafette ploeg met 42,2 seconden het opvallendst. (Van onze hockeymedewerker) HAARLEM. Alliance, Zandvoort, HBS en Bennebroek zijn de hockeycom- petitie goed gestart. Opvallend was de winst van Alliance tegen Castricum (6-1) en het debuut van de Bennebroek-dames in de tweede klasse (3-0 winst tegen Rot terdam). Teleurstellend was het optreden van de heren van Strawberries vorig jaar eerste klasse die nu verloren van Hennes in Den Helder. Op de 106 meter hardlopen verbeterde Ruud Langbroek met een fraaie tijd van 11,1 sec. niet alleen zijn persoonlijk re cord, maar hij haalde hiermee ook het clubrecord voor junioren A op dit num mer omver. Jan Commandeur zette, on danks gebrek aan training, op de 400 meter met 51,4 sec. eveneens een uitste kende tijd op de jurylijst. Dit gold ook voor Gerard van Lent op de 1500 meter. Met zijn tijd van 4.02.9 sec. bleef hij slechts ééntiende van zijn beste prestatie verwijderd. Omdat de 5000 meter direct na ae 1500 meter werd verwerkt was het niet mogelijk Gerard van Lent ook op dit nummer in te zetten. Nu liep Peter van Kaam deze afstand. Van Kaam is van origine geen lange afstandloper. Toch wist deze Suomi-man een goede tijd van 16.41.2 sec. voor zich te laten noteren. Arnold Los miste op een haar bij het hoogspringen de 1.75 m., voor hem werd een hoogte van 1,70 m. vastgelegd. Op het nummer verspringen bleef Ebert van Kaam met een sprong van 6,39 meter iets onder zijn kunnen. Sybrand Jurna stootte de kogel 10.32 m., terwijl Ben Hendriks met 29,24 meter bij het discuswerpen zich iets verbeterde ten opzichte van een vori ge wedstrijd, maar met de speer beneden de verwachtingen bleef door niet verder te komen dan 32.54 meter. Een magistrale 4 x 100 m. estafette van Ruud Langbroek, ten gaan werken om in de eerste klasse te blijven. De BlinkertWijk aan Zee (0-4) 1-8. Jacqueline Eyke, Jacqueline Aardenburg (3x), Lia Aardenburg (2x), Wina Groot, Agnes Ros. Wijk aan Zee begroette gisteren de eer ste overwinning. Het team versloeg in een goede wedstrijd De Blinkert dat keepster Rina Nijman slechts éénmaal kon passe ren. De dames uit de kustplaats hadden zelfs een nog grotere overwinning kunnen boeken als de uitvallen goed waren uitge voerd. Het eerste duel werd door Terrasvo gels op min of meer miraculeuze wijze gewonnen. Zowel in aanvallend (Ter rasvogels kwam tot vier honkslagen, tegen Feyenoord 11) als in verdedigend opzicht(zes veldfouten) was men de mindere van de Rotterdammers, die echtfer keer op keer het nodige geluk ontbeerden. Tot en met de achtste in nings stond men nog met 2-0 voor, maar in de negende inning was het Terrasvogels dat genadeloos toesloeg. Peter Clarenburg en Frank Koks egali-> seerden de stand. In de tiende inning was het tweedehonkman Wouter van het Hof die, met vier wijd op de honken gekomen, de strijd definitief besliste. Het tweede duel speelden de pupillen van Johan Punt heel wat beter. Met Frahk Koks op de heuvel (de eerste wedstrijd had Nico Adam al gegooid) kwam Feyenoord niet verder dan zes honkslagen, iets wat Terrasvogels 14- maal presteerde. Omdat ditmaal het veld van de Santpoorters foutloos speelde was het vrij snel bekeken. Zelf passeerde men daarentegen zeven maal de thuisplaat, iets waar vooral Frank Koks (met vijf honkslagen uit vijf slagbeurten de absolute uitblinker) leverde een grote bijdrage. ZE VEN A AR. Het is Suomi niet gelukt om op de prachtige kunststofbaan in. Zevenaar de derde klasse te bereiken. Zelfs een recordscore van 7049 punten was niet voldoende in de finalewedstrijd van de vierde klasse om de begeerde promotie te bewerkstelligen. Zes van de twaalf deelnemende ploegen bleken met een paar honderd punten meer iets meer de wind in de zeilen te hebben. Omdat er slechts vijf ploegen mogen promoveren naar de derde klasse viel Suomi er net naast. (Van onze hockeymedewerker) BLOEMENDAAL. In de hoofdklas- se-nieuwe-stijl is het herenteam van Bloemendaal goed van start gegaan. Op eigen veld werd met 3-1 gewonnen van het Boxtelse MEP. De dames van Bloe mendaal stelden enigszins teleur door tegen Kieviten niet verder te komen dan een gelijkspel (0-0). Irene Pels, die tweemaal scoorde voor IJmond, in actie tijdens het duel met BDC. IJmond moest met vier doelpunten verschil het hoofd voor BDC buigen. Strawberries verloor met 2-1 van Her mes. De eerste 20 minuten waren er geen aanwijzingen dat Strawberries proble men zou krijgen. De ploeg uit Velsen dicteerde het spel en de rust ging met 0-0 in. Uit een strafbal nam Hermes de lei ding en Strawberries zocht massaal het doel van de tegenstander. Dit resulteerde in een korte hoekslag-goal van Frank Gutteling. Uit een counter van Hermes moest de Strawberries-defensie aan de noodrem trekken en de toegekende straf bal werd benut (2-1). Alliance won in de derde klasse met 2-1 van Badhoevedorp. Alliance kon het veld- overwicht niet goed in doelpunten uit drukken. Bart Wieser zorgde voor 1-0. Uit een strafcorner bracht Frank Paulus Alli ance na de hervatting op 2-0. Na de tegen treffer kwamen de Heemstedenaren vlak voor tijd nog onnodig in problemen maar de winst werd niet meer uit handen gege ven. Haarlem verloor met 2-1 van Terriers uit Heiloo. Jelle Veenstra opende al snel de score (1-0). Spoedig daarna was het al gelijk en voor de rust was de eindstand al bereikt (2-1). ScheybeeckZandvoort ein digde in 2-3. Scheybeeck startte goed en na drie minuten stond het door Fred Tal bot al 1-0. Zandvoort speelde slecht en kon zich in de tweede helft pas herstellen. Na twee tegen-goals was Scheybeeck mentaal aangeslagen. Dries Bonnes zorgde voor de enige goal in de partij tegen Uitgeest. Bij de dames versloeg Zandvoort in de tweede klasse B Schaerwijze met 3-2. Zandvoort kwam met 2-0 achter maar uiteindelijk werd na lang aandringen met 3-2 verdiend gewonnen. Bennebroek ver sloeg in deze poule Rotterdam overtui gend met 3-0. Marjan Koopman, Monique Wildschut en Marieke Meppelink zorgden voor de produktie. De ploeg kende alleen een kleine inzinking vlak voor rust. HBS versloeg met 2-1 HIC uit Amstelveen. Vooral technisch waren de Bloemendaal- se dames beter. Karin Verhoeven scoorde 2x. met enkele tienden van een seconde. Ma rie José Dam kon het in de snelste serie niet bijhouden en zij moest met 2.22,3 sec. genoegen nemen. Josefien Niesten bracht voorts op de 400 meter de voor haar fraaie tijd van 60,2 sec. op de klokken. Overige resultaten: 200 m.: Tonia de Jong 26,- sec., Ch. Loogman 28,3 sec. 100 m. horden, Martha Folkerts 19,9 sec. 400 m.: Marleen Niesten 61,4 sec. Hoogsprin gen: Corine Bok en Petra van de Boo gaard 1,55 m. Verspringen: Lia Bleeker 4,90 m. Kogelstoten: Marjan Jager 10,90 m., Veronique Barnhoorn 9,78 m. Discus werpen: Lida Berkhout 34,04 m., Petra van der Pal 33,78 m. 4 x 100 m ging in 50,5 sec. Einduitslag: 1. ADA, Amsterdam 17989 punten. 2. Sagitta, Amsterdam 17307. 3. Sparta, Den Haag 17262. 4. Olym- pia ’48, Den Haag 17258. 5. DEM, Bever wijk 15683. 6. ADA II 15652. Eindstand jongens D: 1. Holland 8740 punten, 2 Hellas 7677, 3 Lycurgus 7571. Meisjes C: Sagitta 9097, 2 Hellas 8156, 3 ADA 8097, Atmodes 7991, 5 DEM 7829. BSM-ADO: Lita Dufraine (3x), Els Stolk, Gré de Ruiter, Lidia Dufraine, Marjon Dam. ADO gaat na drie wedstrijden met zes punten zeer royaal aan de leiding. Ook tegen BSM werd het weer een eenvoudige overwinning. Alleen in de beginfase had ADO aanpassingsproblemen omdat niet zoals in Heemskerk op een verhard ter rein maar op een grasveld werd gespeeld. Na de hervatting waren die moeilijkheden overwonnen en liepen de dames free wheelend uit naar een royale zege. Full Speed-De Blinkert 3 (4-4) 5-7. In grid Spaanderman, Tilde de Greef, Letty Veldman, Anneliese Veldman en Kitty Heilig. Een goede eerste helft leverde een gelij ke stand op die geheel overeenkomstig het spelbeeld was: 4-4. In de tweede helft kon Full Speed het tempo echter niet meer bijhouden. Desiree/Odin 2-KIC (2-4) 4-8. Henny v.d. Mey (3x), Ineke Heeremans (3x), Anda v. Dijk, Elly Kroonen. „We hebben elkaar gevonden,” aldus een tevreden Henny v.d. Mey, dïe zelf drie van de acht doelpunten op haar naam zette. Het liep inderdaag goed af voor de dames van KIC. KIC speelde niet alleen een goede wedstrijd, ook het doel van KIC werd uitstekend verdedigd. Lida v.d. Wal wist tot driemaal toe een strafworp te keren. gelijkmaker maar uit een strafslag van Rolf Hogestein liep HBS opnieuw uit. Nog voor de rust was het echter weer gelijk (2- 2). De tweede helft leverde hetzelfde beeld op met een iets gevaarlijker HBS dat uiteindelijk de twee punten verdiend ver overde (3-2). In de tweede klasse B belooft het dit seizoen spannend te worden. Rood Wit versloeg in Noordwijk de ploeg met die naam op gemakkelijke wijze. Na vijf minuten was het al raak via Hans Eysvo- gel. Noordwijk kon geen enkel moment imponeren en de rust werd bereikt met een 2-1 stand. Na de pauze overklaste Rood Wit Noordwijk volkomen vooral conditioneel en de 4-1 einduitslag was terecht. Eechtrop verloor kansloos in de zelfde afdeling van Roomburg met 4-0. Roomburg was de betere ploeg en wist dat in fraaie goals uit te drukken. Aan het einde van de eerste helft kreeg Eechtrop nog wel „grip” op het spel maar meer dan een incidentele kans zat er niet in. Benne broek won op eigen veld met 2-0 van een verrassend sterk Castricum. In de eerste helft scoorde Roelof Stuurman op subtie le wijze 1-0. Castricum kreeg een ideale mogelijkheid om uit een strafbal langszij te komen maar meer dan een röllertje kwam er niet uit. Bennebroek had de gehele wedstrijd het betere van het spel en uit een strafbal van Roelof Suurman werd het na rust 2-0. Tegen het einde kwam Castricum nog wel gevaarlijk terug, maar keeper Ronald Kales hield z’n schoon. Twee strafcorner-treffers Bennebroek werden nog afgekeurd. zienlijk door een worp van 40,74 m af te leveren. Bij het verspringen was het Delia Val kenberg, die een fraaie derde plaats be machtigde met haar uitstekende sprong van 6,05 m. Zij werd geklopt door de' talentvplle Edine van Heezik, de nationale recordlioudster op dit nummer, die 6,41 m sprong en door Qlga Commandeur, de ADA-atlete uit Velsfen, die haar beste pres tatie opschroefde tot 6,06 m. Olga Com mandeur liep de 400 meter nog in 55,4. Elke wedstrijd omvat vijf partijen-van elke spelsoort één, waarbij een speler maar in een onderdeel mag uitkomen. In de sterkste poule(A) werd Zandvoort-zon- der Hans Bruggeman- ook nu weer kam pioen, al kon HLTC dichtbij komen: 3-2. Dat had de HLTC te danken aan Marco Winter, die Zandvoorts Wijnand van den Boom met tweemaal, 6-2 op de knieën kreeg. Wijnand van den Boom gaf de partij echter niet cadeau: elke game ein digde in deuce. Eerder verraste de Hoofd dorper bij de Zandvoortse clubkampioen- schappen: daar versloeg hij Hans Schmidt en Hans Bruggeman. In poule A eindigden HLTC, Bennebroek en WOC gelijk met twee punten. Het onderlinge resultaat gaf de doorslag. WOC degra deert naar poule B In die afdeling werd Groenendaal, dat vorig jaar uit de A groep degradeerde, nu ongeslagen kampioen. Heemstede werd na een nek aan nek race met Kontakt (3-2) tweede, met vier punten. Kontakt werd derde met twee punten. Heerenduinen verloor alle wedstrijden en degradeert. In groep C leverde Hoofd dorp, dat het dit keer dus zonder Wijnand van den Boom moest stellen, een prima prestatie. Na een spannende strijd tegen Brederode, die pas in het herendubbel werd beslist, finishten de Hoofddorpers op de eerste plaats, zodat zij volgend jaar in de B groep mogen aantreden. Opval lend in deze C groep'was dat alle dubbels drie sets nodig hadden, die bijna steeds met minimaal verschil eindigdén. ABC haalde de derde plaats in de C klasse^ terwijl HBC, dat er tot nu toe altijd in slaagde in deze groep te blijven, nu punt loos bleef en dus een klasse moet zakken. In de D-groep verraste NVA, door onge slagen te blijven. Vijfhuizen werd tweede. DSS, getipt als poulewinnaar, kwam niet verder dan twee punten, vermoedelijk doordat de ploeg routinier Ton Lenselink moest missen. Bloemendaal verloor alles. Daardoor komt de ploeg volgend jaar in actie in de nieuw gevormde E-groep. Deze bestond dit keer slechts uit drie pioegen. Beerenkuil promoveert, Vogelenzang werd tweede en Zwaanshoek eindigde on deraan. Tegelijk met de Tijsselingkampioen- schappen wordt altijd het jeugdtoe- komsttoernooi gespeeld. Na een voorse lectie- die in Hoofddorp plaats vond-ko- men hierin jeugdspelers in actie die din gen naar een plaats bij de bondstrainin- gen. De Zandvoortse Annemarie Koen- ders werd winnares bij de meisjes, Edo de Jong (Vijfhuizen) was de beste bij de jongens. (Van onze atletiekmedewerker) HAARLEM. De finale wedstrijd van de hoofdklassecompetitie voor dames heeft voor DEM niet meer opgeleverd dan de verwachte vijfde plaats. De kracht van de Haagse en vooral van de Amsterdamse verenigingen is zo groot dat de Beverwijkse formatie niet hoger kan reiken. Het Amsterdamse ADA werd clubkampioene van ons land met stadge note Sagitta op de tweede plaats. Op geringe afstand volgden Sparta en Olym pia ’48, beiden uit Den Haag. Ook in deze wedstrijd is gebleken dat DEM op enkele nummers weliswaar kan domineren, met name bij het speerwer pen, maar toch te veel zwakke plekken kent om een rol van betekenis te kunnen spelen. Enkele DEM-atletes kwamen tot bijzonder goede prestaties. Bij het speer werpen, een nummer dat door Lida Berk hout werd gewonnen met een worp van precies vierenveertig meter, eindigde Ver onique Barnhoorn verrassend óp de twee de plaats. Deze jeugdige DEM-atlete ver beterde haar beste prestatie niet onaan-

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 19