Personeel Boom-Ruygrok na protestbijee'nkomst: D Elseviers Magazine niet afleveren bl bij uitblijven van drukorders Redactieraad A en OR: protest tegen acties amro bank WE HEBBEN IE GRAAG ALS KLANT. I J rfc gUf W! ■I BkJ te Èötetel Als je nog op school zit, lijken zakelijke beslommeringen ver van je bed. Maar ben je eenmaal van school af dan ligt dat wel anders. Dan heb je voor het eerst van je leven een eigen inkomen. Dat kan een salaris zijn. Of een beurs. Of een uitkering. In ieder geval méér geld dan je ooit hebt gehad. En dat zal je ergens moeten onderbrengen. Kijk, en dan wordt ’t de moeite waard om aan een bank te denken. Wat ons betreft bij voorkeur aan de Amro Bank Want wij stellen belang in je. Zakelijk belang. Wij hebben je graag als klant En we kunnen heel wat voor je doen. Nu af maar zeker ook in de toekomst als je geldzaken zich uitbreiden. Kortom, we zien je als een serieuze klant En dat willen we best laten merken. Niet alleen met woorden, we doen er ook wat aan. Zo kun je bij ons om te beginnen een salarisrekening nemen. Daar kun je je geld opzetten en afhalen. Daar kun je al je betalin gen mee doen. En je kunt er ook cheques mee krijgen. Maar we hebben nog iets bijzonders voor je in petto als je tussen de 15 en 25 jaar bent: het Amro Plus Pakket Dat is een soort dub bele rekening. Naast een salarisrekening heb je dan meteen een spaarrekening met extra hoge rente. En daar zetten we ook nog f 7,50 op. Die moet je daar wel een maand op laten staan. Dat is ons aanbod voor nu. En ’t is nog maar het begin. jai A 1 W te Ji DINSDAG 9 SEPTEMBER 1980 D 1 ON i teA'L 1 JL Ik. "IS w B 1 tt» te 4iMiiiB'-'a 'te""* MB (Van een onzer verslaggevers) Werknemers van Boom-Ruygrok bijeen in de kantine, waar de eisen werden geformuleerd voor de delegatie die vanmiddag met de Raad van Bestuur van Elsevier-NDU zou onderhandelen. f WAAR KOMT JE SALARIS TERECHT? il' Vorige week besliste de Raad van Be stuur van Elsevier-NDU, waarvan Boom- Ruygrok een werkmaatschappij is, dat de drukwerkorder overgeheveld wordt naar Boekhoven-Bosch in Utrecht. Eveneens een onderdeel van Elsevier-NDU. Dit be drijf beschikt in tegenstelling tot Boom- Ruygrok, over een rotatie-offsetpers die het mogelijk maakt de kleurenadverten- ties beter over de pagina’s in het blad te spreiden. Bovendien zou de vellendruk bij het Haarlemse bedrijf duurder uitkomen. Voor Boom-Ruygrok betekent het besluit volgens Buul dat een order van vijf mil joen gulden weggehaald wordt en bijna de helft van het drukwerk. Inmiddels heeft een advocaat van Druk en Papier opdracht gekregen een kort geding' tegen de raad van bestuur voor te bereiden. Bovendien hebben de honderd- twintig Haarlemse werknemers het ver trouwen in de directie van de grafische divisie Elsevier-NDU opgezegd. De onder nemingsraad heeft ondertussen protest aangetekend tegen het feit dat zij niet om advies is gevraagd met betrekking tot het besluit de drukwerkorder bij een andere HAARLEM. Het personeel van drukkerij Boom-Ruygrok in Haarlem, overweegt, zo bleek gisteren tijdens een bijeenkomst 'in de kantine, om vanavond de omslagen en kleurenad- vertentiepagina’s van Elseviers Ma gazine vast te houden als het gesprek met de Raad van Bestuur geen posi tieve resultaten oplevert. Een delega tie van vier personeelsleden en de bestuurders Piet van Buul en Wouter Boender van de grafische FNV vak bond Druk en Papier eiste vanmid dag van de concernleiding dat de drukwerkorder voor Elseviers Maga zine in Haarlem blijft, of dat voor compensatie-orders gezorgd wordt. van ons blad wel kunnen vergeten. Tégen deze hoogst verontrustende ontwikkeling verzet onze redactie zich. Zij vraagt de NVJ in deze haar belangen te willen be hartigen en al het mogelijke te doen om een dergelijk ingreep in onze journalistie ke vrijheid te verhinderen”. UW het ti van parti, hooft Cet ning verde de pi Na v: getek der 1 hoog; buige der A He: punti plaat kans: grote alsnc Posti Doof een neer< dere. bijzo punt Stfijc leek simp twee redd Het Wim Buu: de le nen. Dijk ling de h ten, besc geve In gem Zijn ever rard gehe moe nem D< wa tui bei Be rei Dn kie uu I ren trui sep gev The aar gec me be De In: pa zij m; ten He. Pa] In vlie sep we mo bef ten Pa, ste aa ve va de m se ov pe be weten dat het naar onze mening volstrekt onaanvaardbaar zou zijn wanneer het re sultaat van dit gesprek (vandaag praten Raad van Bestuur en de grafische bon den, red.) er op neer zou komen dat per 1- 1-1981 Elseviers Magazine niet op machi-. ne-coated papier in rotatie-offset zou wor den vervaardigd. Een dergelijke - onver hoopte - beslissing uwerzijds zal in ons bedrijf tot grote onrust leiden, waarbij eveneens acties niet zullen kunnen wor den uitgesloten”. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Zowel de redactie van Elseviers Magazine als de ondernemings raad van de BV uitgeversmaatschappij Bonaventura, uitgeefster van het week blad, hebben in brieven geprotesteerd te gen de voorgenomen acties onder het per soneel van Boom-Ruygrok. In een brief aan het bestuur van de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) schrijft de redactieraad onder meer: „Het gevaar is levensgroot dat ten gevolge van de actie(s) bij Boom-Ruygrok tegen Elseviers Magazine de klok voor jaren wordt teruggedraaid en wij de jour nalistieke verandering in drukprocédé Er kwam van de drukkers ook kritiek op het uitbesteden door het moederbe drijf vat werk in goedkopere landen als Engeland en Italië. Van Buul erkende dat dit niet meer kan en de directie moet ophouden met allerlei mooie verhalen te vertellen. „Het is welletjes geweest. Steeds wordt geschermd met het toverwoord eco nomische situatie en dat alles in elkaar stort. We móeten cijfers zien en prognoses horen. Nog steeds is niet duidelijk ge maakt waarom Elseviers Magazine uit Haarlem wegmoet. Waarom is rotatiedruk hier geen haalbare zaak? We laten ons niet het bos in sturen. Het is mooi geweest. Wat is men van plan met de grafische sector”. divisie onder te brengen. Volgens de wet op de ondernemingsraden was de Raad van Bestuur dit verplicht. In dit verband is verzocht de beslissing te wijzigen in een „voorgenomen besluit” zodat alle mede- zeggenschaporganen gelegenheid krijgen zich uit te spreken over de plannen. Vanuit het personeel werd er bij de delegatieleden op aangedrongen dat er bij worden, de Raad van Bestuur „keiharde” eisen gesteld moeten worden. Bestuurder Van Buul verzekerde dat duidelijkheid ge vraagd zal worden over wat er moet ge beuren als het kleurenwerk van "Elseviers Magazine niet meer in Haarlem gedrukt wordt. „Vervangende orders zijn herhaal delijk toegezegd, maar tot op dit moment hebben ze Ze nog niet”. Een van de druk kers zei geen enkel vertrouwen meer in de divisie-leiding en Raad van Bestuur te hebben. „Voorzitter Vinke zei toen de fu sie twee jaar geleden een feit werd, dat we tweemaal zoveel personeel zouden krij gen. Er is niets van uitgekomen! Later is altijd gezegd dat de mensen zich geen zorgen hoefden te maken, aldus Van Buul. Hij vond dat per 1 januari 198T zoveel compensatie-orders in huis moeten zijn dat men bij Boom-Ruygrok niet merkt dat Elseviers Magazine weg is. De ondernemingsraad stelt in een brief aan de Raad van Bestuur van Elsevier- NDU onder meer het volgende: „Wij hech- j te'n er goede waarde aan u - ter vermijding van ieder misverstand - reeds nu te doen De in de kantine verzamelde werkne mers vonden dat tijdens het overleg met de Raad van Bestuur tegelijk alle andere grieven van het personeel in de grafische sector naar voeren gebracht zouden moe ten worden. Bestuurder Boender vond het echter_.verstandiger eerst de EM-zaak op te lossen. De kwestie is dat de divisiedirec- tie een „strategische schets” voor de toe komst voorbereidt. Dit reorganisatieplan zou over veertien dagen openbaar worden gemaakt. Het Haarlemse personeel vreest dat het weghalen van de drukorder voor Elseviers Magazine al een onderdeel uit maakt van de stroomlijning binnen het concern. Dit wordt ondermeer afgeleid uit het feit dat eerdere voorstellen bij Boom-Ruygrok om een rotatie-offsetpers Binnen het bedrijf bestaat angst dat de Raad van Bestuur van plan is Boom- Ruygrok af te bouwen of samen te voegen met Henkes-Senefelder in Purmefend. Volgens ondernemingsraadslid Jan van Luyken is een sluiting van Boom-Ruygrok onaanvaardbaar en staat de onderne mingsraad negatief tegenover een samen werking met de drukkeriu in Purmerend. Gistermiddag om twee uur liep het ulti matum af dat de ondernemingsraad had gesteld om van de Raad van Bestuur té horen welke compensatie-opdracht vóór Elseviers Magazine zij in petto had. We gens verblijf in het buitenland van de meeste bestuursleden, kon aan het ver zoek geen gevolg worden gegeven. Met de uitnodiging aan de vakbond en een dele gatie van personeelsleden voor een ge sprek hedenmiddag, nam de OR ge noegen. i' I' uit een van dé andere vestigingen in Haar lem neer te zetten nooit is gehonoreerd. Vóór de fusie had» de drukkerij namelijk plannen voor de aanschaf van zo’n pers. Argument van de divisiedirectie van Else vier-NDU was dat éen velleppers de meest geschikte hoog kwalitatieve oplossing was. Nu blijkt binnen het concern echter voorkeur aan rotatiedruk gegeven te F A' ■o'.:.-'-]. “W "te I

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 6