hoe de duiven vlogen Trimmers maken fietspaden in duinen onveilig Steeds meer vleermuizen in bunkers Druk Elseviers Magazine niet langer in Haarlem hciven- bcrichtcn 'co'>taot I'M Rudy Liesbek: nationale titel Raad van bestuur wijzigt besluit niet Verlies VMF-Stork Vergunning voor bouw Patersweg Faillissementen LA dit jaar minder ZONDER MAATREGELEN VALLEN ER DOOIEN" 1 Groot deelnemersveld voor negenkamp 19 80 IJMOND DONDERDAG SEPTEMBER 6 D X I (Van een onzer verslaggevers) CASTRICUM. „Tegen het wielrennen in de duinen moet iets gedaan worden, want het gaat een keer helemaal mis. En dan vallen er dooien”. Dat zegt de heer G. Spaarkogel, hoofd van de afdeling terreinbeheer van de Castricumse PWN- vestiging. Hij heeft in korte tijd veel fietsers en wandelaars uit het Noord-Hollands Duinreser vaat verjaagd zien worden door de steeds groter wordende groep van wielrenners, die weinig reke ning blijkt te houden met de andere weggebrui kers. En daar maakt hij zich bijzonder boos over. L.i E I I OUDE DUIVEN: B. (Van een onzer verslaggevers) Cam De raad van bestuur zei dat het besluit BEVERWIJK. Rudy Liesbek. trainer van de krachtsportvereniging DOK uit Beverwijk, heeft in Delft beslag gelegd op de nationale titel voor bodybuilders in de gewichtsklasse tot 80 kilogram. De heer G. Spaarkogel Als liefhebber van de natuur komt Spaarkogel vaak in het reservaat, meestal op de fiets („met drie versnellin gen, anders zou ik boter op mijn hoofd hebben”). Hij houdt zich daar naar eigen zeggen aan de voorwaarden die achterop het toegangskaartje staan. Dus ook aan de eis dat fietsers niet harder rijden „dan met een aan rustig recreatief fietsverkeer aangepaste snelheid”. „Even rij je rustig, maar draai je je om, dan zie je in de verte al weer een kopgroep naderen met shirtjes van alle merken. Een paar tellen later hoor je een hoop gegil, want bellen hebben ze niet, vervolgens een hoop gevloek en het laatste stadium is dat je van de weg wordt gespuugd. Mensen die het rustig aan willen doen worden aan de kant gereden”, vertelt de heer Spaarkogel verontwaar digd. Vrijwel iedere ochtend en avond gebeurt dat, zonder er iets tegen te kunnen doen. Mag een auto in de bebouwde kom niet harder rijden dan vijftig kilometer per uur, een bromfiets niet harder dan dertig, over de snelheid van een fiets wordt in de wet met geen woord gerept. „En probeer je zo’n groep wielrenners door de week nog eens met de auto in te halen om ze uit te leggen dat er niet zo hard gereden mag worden, dan krijg je het publiek ook nog op je nek, omdat men denkt dat je de bezemwagen bent”, verzucht Spaarkogel. DRIEHUIS. Zes teams van elk vijf deelnemers schreven zich in voor de za terdag te houden negenkamp, een initia tief van de Dorpsraad Driehuis. Deelne mende ploegen nemen het tegen elkaar op in de volgende spelonderdelen: blik- kenlopen, pakjestransport, handicapra ce, rupsenproef, watertransport, touw trekken, kruiwagenrace, behendigheids- wedstrijd en tot slot een estafette. Superama J. Suarez BV, statutair ge vestigd te Beverwijk, zaakadres: Meer straat 50 te Beverwijk. Curator mr. P. Th. M. van Diepen, advocaat en procureur te IJmuiden, Willebrordstraat 84, pb. 397, 1970 AJ IJmuiden In deze faillissementen is mr. J. de Goe deren benoemd tot rechter-commissaris. Op 9 september 1980 is na gedaan verzet vernietigd het vonnis van faillietverkla ring van: Befo BV, gevestigd te Haarlem, Lo om de drukorder uit Haarlem weg te halen daarom gehandhaafd blijft. De de legatie had van het personeel de opdracht meegekregen de raad van bestuur er toe te bewegen de beslissing terug te draaien. De werknemers dreigden daarbij de om slagen en kleurenpagina's vast te houden als dit niet gebeurde. Het drukmateriaal is echter wel verzonden. Journalisten bij EM en uitgeverij Bonaventura waarschuwden voor de gevolgen die het zou kunnen heb ben, wanneer de eis van de grafici bij Shape Haarlem BV, voorheen te Haar lem, zaakadres: Haarlemmerstraatweg 59 te Halfweg, thans zonder bekend kantoor adres of verblijfplaats h.t.l., uitgesproken 18 september 1979, curator mr. H. C. R. M. van Cranenburgh te Haarlem. Gabriele Vittorio Giangiulio te Heems kerk, Mozartstraat 86, h.o.d.n. Sole de Roma te Haarlem, Koudenhorn 32, uitge sproken 27 maart 1979, curator mr. H. C. R. M. van Cranenburgh te Haarlem. Dr. Voute wijt dat verloop niet alleen aan de aantasting van de vleermuisver- blijven. De achteruitgang van het milieu en het voedsel van de vleermuis zijn daar naar zijn overtuiging net zo goed schuldig aan. De raad van bestuur heeft echter toege zegd dat „alles in het werk gesteld zal voor de vleermuizen in tact te houden. Want aanvankelijk was het de bedoeling de schuilgangen op te ruimen omdat ze als een storend element in het fraaie duinlandschap worden beschouwd. Een gemiddelde afstand van 205 kilome ter. Zowel de oude als jonge duiven van de Kringen 1 en 2 werden gezamenlijk om 8.30 uur gelost. Door de gunstige zuidwes tenwind had deze dubbelvlucht een snel verloop. spi gei Kit me de Tej tor tra (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Gedeputeerde Staten hebben een verklaring van geen bezwaar afgegeven voor de bouw van een bedrijfs pand en 13 woningen aan de Patersweg 42 tot en met 56 in Beverwijk. Het project wordt uitgevoerd door het aannemersbe drijf Lokhorst BV dat het bedrijfspand zelf zal betrekken. EL 11.13; 3. G. van Amersfoort 11.15; Reisduif (Beverwijk): 1. C. v.d. Reep 11.12; 2. P. Bras 11.13; 3. A. van Wieringen 11.16. Ons Genoegen (Beverwijk): 1. J. Brasser 11.10; 2. R. Zoontjes en zn. 11.12; 3. W. van Wijk 11.13. -• 1 Sta eer jaa: per jaa: tou als „Ei „Zi de ing op( Me uit: Be res „B „W afs 1 afg poj ger S wor aan vrij' Sw< opg ond Nee den ook Kla niei bas d’B Zat hui: mie de r Zor opv ban voo top. J Z€ Pj jaz2 109 soc Vel ind vrij Chi Ru’ Joc (sa: Dei ov z’r uil m< all on Pi wt ge be ve dc aa toi ee Se sp al] „I w; ee V< dc de g€ ei w< kl oc ui dc ge m sc re b< er w vt „Want niet alleen hier in het duinreservaat hebben we er last van. Het is een landelijk probleem. Ik heb niets tegen fietsen, de duinen zijn ervoor, maar deze maniak ken horen op de grote weg thuis”. HAARLEM/IJMOND. Door de afde ling Haarlem van de Nederlandse Alge mene Bond van Postduivenhouders werd een wedvlucht vanaf Soignies gehouden. kogel uitgewezen dat het allemaal niets helpt. „We heb ben ergens een stuk van vijftien meter met die grasstenen bestraat. We hebben ze zelfs dwarsgelegd, maar de wiel renners vonden het prachtig. Het werd voor hen een handicaprace”, aldus Spaarkogel. De grasstenen over een langere afstand in het wegdek aanbrengen is ook niet mogelijk, omdat de maatregel dan averechts zou gaan werken. „Je moet er namelijk wel voor zorgen dat je de gewone mensen niet gaat pesten”. Hetzelfde geldt voor het plan om stukken weg met grint te bestrooien. Niet alleen de wielen van racefietsen glij den er in weg, ook die van de wat meer solide uitvoerin gen. En bovendien kost het in beide gevallen banden. De laatste hoop van de heer Spaarkogel is dan ook gevestigd op het gesprek dat de Nederlandse Rijwiel Unie binnenkort heeft met vertegenwoordigers van het ministerie van CRM. Dat gesprek is bedoeld om tussen de wielrenners en de langzamere recreanten afspraken te krijgen die de wederzijdse irritatie uit de weg moet ruimen. Voute is het ook die elke winter de bunkers bezoekt om de slapende vleer muizen te tellen. „Vier jaar geleden zijn wij er voor het eerst gaan kijken en toen telden we in één bunker zo’n veertig tot vijftig vleermuizen. Vorig jaar waren dat er al ruim honderd. Een goede zaak natuurlijk zo’n verdubbeling. Zeker als je nagaat hoe sterk de vleermuisstand in Zuid-Limburg de afgelopen jaren is te ruggelopen”. Couture Myrella BV te Heemstede, Bin nenweg 163, uitgesproken 4 december 1979, curatrice mr K. T. B. Salomons te Haarlem. En een enkele controleur kan volgens hem ook weinig uitrichten. Zondags lopen er in het duinreservaat drie rond, maar van een effectieve controle op het wegge bruik van de wielrenners is geen sprake. „Aanhouden is er niet bij, want als ze met een groepje zijn is het net een stoomwals”. Een enkele keer wordt er nog wel eens een dienstauto half op de weg gezet om de wielrenners te dwingen af te remmen, maar veel meer dan het toegangs kaartje controleren en wijzen op de spelregels kunnen de controleurs dan ook niet. „Het wielrennen is voor ons echt een probleem. Ik ben nog blij dat we hier brede fietswegen hebben, maar toch moet er jaarlijks minstens driemaal een arts het duinre servaat in om gewonden te helpen. Zo’n wielrenner rijdt dan te hard, kan een ander niet meer ontwijken en rijdt tegen een boom op”. PWN-directeur C. Sprey heeft onlangs al enkele plan nen ontvouwd om de snelheid met kunstmatige middelen af te remmen, maar daar verwacht de heer Spaarkogel weinig resultaat van. Grasstenen (hobbelige open keien waartussen gras kan groeien) zijn op een plaats in de weg gelegd. Daardoor zouden de wielrenners gedwongen worden in de remmen te knijpen. Maar de proef met deze bestrating heeft volgens Spaar- Zelfs trimmers, toch vaak rijdend op fietsen met tien versnellin gen. moeten vaak snel de kant van de weg opzoeken als zij in volle vaart gepasseerd worden door ..professionele wielrenners. i HAARLEM. De ondernemings raad bij Boom-Ruygrok in Haarlem gaat nog deze week met verschillende afdelingen binnen het bedrijf overleg plegen om te toetsen of de plannen voor vervangend werk dat de druk- werkorder van Elseviers Magazine moet compenseren, haalbaar zijn. De raad van bestuur van Elsevier-NDU, waarvan de Haarlemse drukkerij een dochter is, heeft dinsdagmiddag een delegatie van werknemers en de be stuurders Wouter Boender en Piet van Buul van de grafische FNV-vak- bond Druk en Papier toezeggingen gedaan. Dit gebeurde, nadat duide lijk was gemaakt dat „uit economi sche overwegingen het absoluut noodzakelijk is Elseviers Magazine vanaf 1 jaunari 1981 op de rotatie- offsetpers bij Boekhoven Bosch ge drukt wordt”. (Van een onzer verslaggevers) BOLLENSTREEK. Bunkers in de duinen van Zuid-Holland bieden een groeiende vleermuizenfamilie sinds enkele jaren een comfortabel onderkomen en daarmee een kans op overleven. De nachtelijke insek- tenvanger, die sinds 1973 tot de be schermde dierensoorten behoort, is naar de vervallen oorlogsmonu menten uitgeweken nu er in de ste den en dorpen steeds minder huis- vestingsmogelijkheden overblijven. Spoumuren worden geïsoleerd, hol le bomen gekapt en oude boerde rijen afgebroken. Boom-Ruygrok zou worden ingewilligd. De redactie vreest namelijk dat een ver- nieuwingsporces van het weekblad hier mee doorkruist wordt. Wat uiterlijk be treft kan het al niet meer concurreren met gelijksoortige binnen- en buitenlandse magazines volgens hen. Bovendien komt de vrijheid van drukpers hiermee in ge vaar, aldus de redacteuren. Dinsdag aangekomen: Marie Christine, Delfzijl, Beverwijk; Procyon, Antwerpen, IJmuiden; Polaerisman, Danzig; Mo narch, Abidjan; Mar Meditearraneo, Ant werpen; Gretke Oldendorff, Antwerpen; Aquila, Antwerpen; Sunny Arabella, Ab idjan; Tor Britannia, Gothenburg; Cara- beka 6, Dordrecht; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Mathilde, Hamina; Fol ium Supplier, Skogn; Kenrix, Goole, IJ muiden; Humbergate, Leith; Transfjell, Rouen; Adriana, Cherbourg; Tor Britan nia, Noordzee. Dinsdag vertrokken: Pericles, Halcous- sis, Baltimore; Pacific Marchioness, IJ muiden, Lagos; Kristina V, Antwerpen; Marsman, Sealsands; Ludwig, Hamina; Stirling Brigg, IJmuiden, Cont. Plat; Aik, Kings Lynn; Boekanier, Gr. Yarmouth; Transvag, Skien; Singularity, Londen; Götaland, Antwerpen; West Osprey, Vel- sen, Cont. Plat; Terra, IJmuiden, Peter head; Radnes, IJmuiden, Simonsvik; Holl- wede, IJmuiden, Rotterdam; Tor Britan nia, Moonlighttrip; Resolute, Londen; Li- gato. Delfzijl. Woensdag aangekomen: Stirling Brigg, IJmuiden, Cont. Plat; Aegir, Morovia; Professor Klenova, Noordzee; West Osprey, Cont. Plat, Velsen; Ronnes, Dor drecht, IJmuiden; Incotrans Spirit, Bre merhaven. Op 9 september 1980 is het faillissement uitgesproken van: Soenarto BV, statutair gevestigd te Haarlem, kantoorhoudende te Heemste de, Valkenburglaan 48. Curator: Mr. K. J. Willemse, advocaat en procureur te Haar lem, Kenaupark 24, pb. 3045, 2001 DA Haarlem. Wedstrijdterrein is een groenstrook na bij de Aagtenvonklaan. In het veld komen ploegen afkomstig van de woonstraten Jacob Catslaan/Driehuizerkerkweg, Bos boom Toussaintlaan, Schaepmanlaan, Feithlaan, Waterloolaan en P. C. Hooft- laan. Om half twee ’s middags begint het evenement dat dit jaar voor de tweede maal in successie gehouden wordt onder auspiciën van de Dorpsraad. De winnen de ploeg kan recht doen gelden op een wisselbeker, thans in het bezit van de heer L. Neve. Nieuwe Hollandse Vlechtersonderne- ming BV te Haarlem, Jansstraat 63, uitge sproken 4 december 1979, curator mr. S. H. J. M. Linthorst te Haarlem. De Beverwijker was tijdens de twee voorafgaande kampioenschappen ook reeds de beste gebleken. Rudy Liesbek die^ bij DOK onderricht geeft in het gewichtheffen en het powerlif- ten was gewichthefkampioen van Surina me in het licht- en weltergewicht. worden om het gat dat hierdoor in de bezetting van Bom-Ruygrok valt zoveel mogelijk op te vullen”. Hiertoe zullen alle technische passende opdrachten voor twee- of vierkleurendrukwerk van het concern, vanaf heden aan het Haarlemse bedrijf worden aangeboden. Als Boom- Ruygrok naar het oordeel van de op drachtgever kan voldoen aan redelijke eisen van kwaliteit, service en levertijd zal een voorkeursbehandeling op basis van „right of first refusal” toegepast worden. Gedacht wordt hierbij in de eerste plaats aan werk voor de Boekendivisie binnen het concern. Met deze afdeling zal hiertoe een gestructureerd overleg tot stand ge bracht moeten worden. Verder heeft de Haarlemse vellendrukkerij voorrang als de grafische divisie zelf werk uitbesteed. Een actie ter bevordering van de export zal met kracht voortgezet worden. De raad van bestuur zegt in het commu niqué eventuele onderbezetting bij Boom- Ruygrok te aanvaarden, als alle inspan ningen niet het gewenste resultaat opleve ren. Er zullen er geen ontslagen vallen. Met deze toezeggingen keerde de delegatie gistermiddag terug naar de vakbondsle den bij Boom-Ruygrok. Tijdens een drie uur durende vergadering bleek het perso neel niet bereid voetstoots aan te nemen dat de beloften van de raad van bestuur te verwezenlijken waren. Eén van de aspec ten was bijvoorbeeld de mogelijkheid dat vele kleine opdrachten komen waarop het Haarlemse bedrijf niet is ingesteld. Beslo ten werd de ondernemingsraad op te dra gen de realiseerbaarheid van de alterna tieven voor Elseviers Magazine te onder zoeken. Eind deze week of begin volgende week komt het personeel weer bij elkaar om een besluit te nemen. Compensatie- werk accepteren of opnieuw de eis dat EM in Haarlem blijft. De raad vari bestuur heeft de delegatie er op gewezen dat de voorgestelde maat regelen een tijdelijk karakter hebben in afwachting van maatregelen om structu rele problemen bij Boom-Ruygrok tot een oplossing te brengen. Eind september zul len voorstellen worden gedaan aan de vakbonden en ondernemingsraden voor stroomlijning van de onderneming. v 'I Zo’n vier jaar geleden werd de eerste vleermuis gezien in de bunkers. Nu zijn ze erg in trek als kraamkamer en overwinteringsplaats voor de dieren. De bunkers worden er zelfs voor aangepast. Deze week werden aan een vierde bun ker voorzieningen getroffen die het de vleermuizen naar de zin moeten maken. Staatsbosbeheer is intussen ruim schoots overtuigd van het nut van deze schuilgangen voor de bedreigde vleer muisstand in ons land. Een man die daar meer van weet is dr. A. M. Voute, werk zaam op het zoölogisch laboratorium van de rijksuniversiteit van Utrecht. Op aandrang van hem en zijn mede werkers is destijds besloten de bunkers Gevl. Vrienden (Heemstede): 1. Grouw 11.06; 2. B. la Grouw 11.09; 3. Brouwer 11.08. Pleines (Zandvoort): 1. van Oeffel 11.05; 2. C. Visser 11.08; 3. van Oeffel 11.07. Postduif (Halfweg): 1. A. Klijnman 11.01; 2. C. Slinger 11.02; 3. W. van Wonderen 11.03. Snelpost: 1. Comb, de Wit 11.02; 2. E. de Boer 11.04; 3. J. Schrander 11.04. Luchtbode: 1. A. de Haan 11.02; 2. R. v.d. IJssel 11.06; 3. J. Offerman 11.05. Postduif: 1. A. van Asse- ma 11.00; 2. P. Steffens 11.03; 3. A. de Rooy 11.03. Snelvlieger: 1. R. Hubregtse 11.02; 2. H. Tukker en zn. 11.07; 3. H. Lagerwey 11.04. Reisduif: 1. J. Jansen 10.59; 2. C. Corten 11.03; 3. J. Jansen 11.00. Haarlem- Noord ’74: 1. J. Hartog 11.08; 2. C. v.d. Blom 11.05; 3. J. Hartog 11.10. H.P.S.: 1. W. H. Koomen 11.11; 2. T. Ruigrok 11.11; 3. J. Bik 11.16. Bonte Duif (IJmuiden): 1. Comb, van Loon 11.12; 2. Comb, van Loon 11.12; 3. J. Wijker 11.15; IJmuiden: 1. A. Vetman 11.15; 2. Comb, de Weers 11.15; 3. J. Eelsing 11.16; Snelvlieger (IJmuiden): I. H. Boddeke 11.09; 2. Comb, de Weers- Booy 11.13; 3. Joh. Broek 11.15. Snelle Wieken (Santpoort): 1. Comb. Voorhout 11.08; 2. J. van Kooten en zn. 11.10; 3. P. Schot 11.09. ’t Atoom (Velsen-Noord): 1. W. Molenaar 11.09; 2. G. van Amersfoort De tijdmeldingen van de 2033 in con cours zijnde oude duiven waren: Lucht- klievers (Lisse): 1. W. van Wieringen 10.49; 2. W. van Wieringen 10.49; 3. L. v.d. Meer 10.51. Zwaluw (Hillegom): 1. F. Rusman 10.53; 2. J. van Kesteren 10.54; 3. J. van Kesteren 10.54. Vredesduif (Heemstede): I. Chr. Dekkers 10.58; 2. A. van Zadel 10.59; 3. A. van Zadel 10.58. Gevl. Vrien den (Heemstede): 1. B, la Grouw 11.03; 2. J. Versluis 11.27. Pleines (Zandvoort): 1. C. Visser 11.25; 2. N. van Oeffel 11.23; 3. C. Visser 11.26. Postduif (Halfweg): 1. C. Slinger 11.00; 2. D. de Gast 11.01; 3. P. v.d. Wal 11.04. Snelpost 1. +h. Vos 11.01; 2 J. Schrander 11.03; 3. J. Verboom 11.03. Luchtbode: 1. J. Offerman 11.00; 2. J. Offerman 11.02; 3. H. v.d. Mey 11.02. Post duif: 1. P. Steffens 11.03; 2. P. Steffens II. 04; 3. P. Steffens 11.04. Snelvliegers: 1. P. v.d. Veen 11.01; 2. H. Zegwaart 11.05; 3. Comb. Lego 11.06. Reisduif: 1. mevr. Be rends 11.01; 2. C. Corten 11.10; 3. C. Corten 11.11. Haarlem-Noord’74: 1. H. Hartog 11.06; 2. A. Brinkhuis 11.09; 3. J. Hartog 11.10. H.P.S.: 1. T. Ruigrok 11.09; 2. T. Ruigrok 11.10; 3. W. v.d. Veldt 11.08. Bonte Duif (IJmuiden): 1. Comb. Heis 11.11; 2. J. Dekker 11.13; 3. Comb. Heis 11.15. IJmui den: 1. P C. Groen 11.12; 2. P. Hoekstra 11.14; 3. B. de Goede 11.18. Snelvlieger (IJmuiden): 1. E. Sloot 11.13; 2. Comb, de Weers-Booy 11.15; 3. S. Voet en zn. 11.15. Snelle Wieken (Santpoort): 1. C. van Duyn 11.05; 2. J. v.d. Scheer 11 06; 3. C. van Duyn 11.09. ’t Atoom (Velsen-Noord): 1. G. van Amersfoort 11.14; 2. Comb. Timmer- Podt 11.14; 3. G. van Amersfoort 11.16. Reisduif (Beverwijk): 1. H. Schipper 11.18; 2. Th. de Winter 11.21; 3. G. Visser 11.22. Ons Genoegen (Beverwijk): 1. A. van Son 11.12; 2. C. Kleverlaan 11.17; 3. A. C. Kuilman 11.18. Aan de jonge duiven waren er 4901 in concours. De tijdmeldingen waren: Luchtklievers (Lisse): 1. P. Bersee 10.50; 2. W. v.d. Lans 10.51; 3. N. v.d. Meer 10.53. Zwaluw (Hillegom): 1. N. Uitendaal 10.53; 2. P. Nederstigt 10.54; 3. N. v.d. Meer 10.54. Vredesduif (Heemstede): 1. J. Prins 10.56; 2. J. Prins 10.56; 3. Chr. Dekkers 10.58. la H. N. N. Maar intussen krijgt de benarde posi tie waarin de vleermuis is komen te verkeren wel steeds meer aandacht. Zo is onlangs ook een vakgroep van de Leidse universiteit zich gaan bezighou den met het lot van de bunker-vleer- muis. Verder zal het Museum voor Na tuurlijke Historie te Leiden komend voorjaar een aparte tentoonstelling wij den aan de in het Nederlandse duinge bied levende vleermuis. Noordwijker R. Paff, districtsambte- naar van Staatsbosbeheer, onderstreept nog eens het belang dat de in de bunkers huizende vleermuizen niet gestoord wor den. Het is ook daarom dat hij de plaat sen van de vier bunkers niet wenst prijs te geven. Paff heeft vorig jaar nog meegemaakt dat kinderen daar uit verveling een paar slapende vleermuizen in brand hadden gestoken. Zijn ervaring is dat de jeugd in en om die bunkers allerlei streken uit haalt. Paff: „Ze ravotten in die luchtkokers en dat kan tot ongelukken leiden. Zelfs met dodelijke afloop, dat heeft de prak tijk inmiddels wel bewezen. Daarom hebben we ook tralies gezet in die bun kers, zodat niemand er in kan”. De ene keer per jaar dat Voute komt tellen en Paff en zijn medewerkers het zand en puin uit de gangen komen ver wijderen moeten zij een snijbrandef meenemen om een tralie los te branden. Wanneer het karwei geklaard is, zetten zij er een nieuwe in. AMSTERDAM. De resultatenreke ning van de Verenigde Machinefabrieken Stork nv )vmf-Stork over het eerste half jaar 1980 (1 januari t/m 14 juni) toont een operationeel verlies van 4 miljoen in vergelijking met het eerste halfjaar 1979 18 miljoen verlies). In dit resultaat is 2,5 miljoen verlies (v.j. 4 miljoen) op Stork Werkspoor Diesel begrepen, zo heeft de maatschappij bekendgemaakt. Het bruto bedrijfsresultaat steeg van 22,8 tot 28,8 miljoen en het bedrijss- reslutaat was 0,2 miljoen positief tegen vorig jaar 6,2 miljoen negatief. De inte- restlasten stegen van ƒ2,2 tot 5,3 miljoen. Dotatie aan de voorziening voor her structureringskosten in verband met in uitvoering zijnde beëindiging van activi teiten zal voor zover nodig in het tweede halfjaar van 1980 plaatsvinden en is mede afhankelijk van de te ontvangen overheis- steun in deze. Verwacht wordt dat het resultaat exclu sief herstructureringskosten over het ge hele jaar 1980 een lager verlies te zien zal geven dan over 1979. In de eerste acht perioden van dit jaar werd bijna tien procent meer aan op drachten ontvangen dan in dezelfde perio de van 1979 en wel 1147 tegen 1045 miljoen. Het prijspeil van de ontvangen orders is bevredigend. De personeels sterkte daalde van 15.694 tot 15.164. Hier van zijn 10.348 medewerkers in Nederland werkzaam tegen eind vorig jaar 10.970. rentzplein 25, uitgesproken 2 september 1980. Curator mr. G. Guinau te Haarlem. Op 9 september is wegens gebrek aan baten opgeheven het faillissement van: BV Huza te Wormerveer, gemeente Zaanstad, Industrieweg 31, uitgesproken 7 december 1976, curator mr. A. J. T. Karskens te Beverwijk. C. J. Severijnse te Haarlem, Doelstraat 15 zwart, uitgesproken 12 december 1978, curator mr. R. J. Wiebosch te Haarlem. Carlo Filibusti te Haarlem, Koudenhorn 32, h.o.d.n. Sole dl Roma, uitgesproken 13 maart 1979, curator mr. H. C. R M. van Cranenburgh te Haarlem. Woensdag vertrokken: Bolivia, Antwer pen; Playas, Koeweit; River Gurava, Port Harcourt; Polarishman, Immingham; Procyon, IJmuiden, Santander; Ayous, Bremen; Aquila, Londen. 'W' i!'? 1

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 6