Hoofdstad Operette Harmonie Flairck Kunst in textiel Hauser Orkater theater Pantomime Vader Zaliger Pink Panther The Sting Clair de femme muziek films I ijmond c UIT formatie agenda tentoonstellingen s Wi II I 1 In en om Haarlem Redactie Joke Dieben-Frenchs Velsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk UITFORMATIE 11-09 5 I - Klein Pantomine Theater. Meestal spint de spin het web waarin zijzelf gevangen wordt. Dat is het motto, dat het Klein Pantomine Theater heeft meegegeven aan zijn voorstelling „Web of de kleine tragedies”, waarmee het Witte Tejater Velsen zaterdagavond het toneelseizoen opent. „Web of de kleine tragedies" gaat over de strijd van zet en Hauser Orkater. In de foyer van de Stadsschouwburg Velsen is tot 9 oktober een foto-expositie opgesteld over acht jaar Hauser Orkater. De foto's zijn in de periode tussen 1972 en het begin van dit jaar opgenomen tijdens de Europese tournees van Hauser Orkater-produkties als „Op Avontuur”, „Famous Artists”, „Entree Brussel”, „Het Vermoeden” en „Zie de mannen vallen”. Als gezelschap is de van oorsprong Velsense groep met ingang van het theaterseizoen ’80-’81 opgesplitst in twee groepen de Mexicaanse Hond en de Horde, beide deel uitmakend van de Stichting Orkater. Beide groepen presenteren zich in Velsen respectievelijk op 3 februari 1981 met „Broers” en op 20 maart 1981 met „Wangedachte”. Tijdens de afscheidsvoorstelling van Hauser Orkater City Theater, IJmuiden. De onlangs overleden filmacteur Peter Sellers propte z’n films bij voorkeur vol met de meest uiteenlopende typetjes: mannekes die hij met een ongelooflijk gevoel voor détails allemaal zélf neerzette. Toch is de onhandige inspecteur Clousseau uit zijn Pink Pantherfilms bij het grote publiek wel zijn meest onsterfelijke creatie geworden. Clouseau mag zich bij het bestrijden van de misdaad graag vermommen, maar de Franse diender dost zich met zulke opvallend onechte aanplakneuzen, valse snorrebaarden en toupetjes uit dat hij altijd al van verre als een „stille” herkenbaar blijft. Peter Sellers beleefde zelf veel subtiel speelplezier aan de rol van de ondanks alles uiterst succesvolle inspecteur. In „The Pink Panther strikes again”, waarmee City hem deze week posthuum eert, is dat ook weer duidelijk te merken. Verder in deze bioscoop „Rocky II”, een door hoofdrolspeler Sylvester Stallone uit de eerste „Rocky”-film zelf geschreven en geregisseerd vervolg op het boksverhaal. „Rocky II” begint waar z’n voorganger eindigde: bokser Rocky, bijna wereldkampioen in de zwaargewicht- klasse geworden, mag wegens een oogblessure niet meer in de ring uitkomen. Hij tracht op andere wijze aan de kost te komen maar wordt al snel geconfronteerd met het feit, dat voor een maatschappelijke carrière schooldiploma’s nodig zijn. Tot een revanche uitgedaagd door de regerende bokskampioen gaat Rocky weer trainen en tijdens een verschrikkelijk gevecht weet hij zijn arrogante opponent te verslaan. Sociëteit de Ark. Spetterende rock- jazz brengt de Amsterdamse groep TX- 109. In mei speelde de band al eens in sociëteit De Ark aan het Kerkplein in Velsen-Zuid, waar het optreden zoveel indruk achterliet dat de formatie er vrijdagavond opnieuw is te beluisteren. Chiel Mijering (piano), Francesco Rumpett (trompet), Mike van Gooi (bas), Jochem Fluitsma (gitaar), Wim Hofman (saxofoon), Kim Weemhof (drums) en Ton Derksen (tenorsax) beginnen om 21 uur. Popconcert. Wie zich deze zomer heeft afgevraagd, waarom de IJmondiale popgroepen nauwelijks gebruik hebben gemaakt van de mogelijkheid gratis op te „The Sting”, kassucces uit de jaren zeventig waaraan we tot op heden het pianodeuntje The Entertainer hebben overgehouden, beleeft in de medio juni in de Stadsschouwburg Amsterdam was de foto-expositie voor de eerste maal te zien. De tentoonstelling in de Stadsschouwburg Velsen kan uitsluitend tijdens theater- en filmvoorstellingen bezichtigd worden. Annica Koot. De rij van exposanten die hun werk tentoonstellen in de fcyer van het Witte Tejater aan de Kanaalstraat in IJmuiden wordt dit seizoen geopend door de uit Santpoort afkomstige Annica Koot. Zij exposeert schilderwerk: schilderijen die vanuit een emotionele benadering tot stand komen met behulp van onder meer bewerkt papier en die een sterk figuratief karakter dragen. Kunstenaars die de komende maanden hun werk in de Witte Tejater-foyer willen tentoonstellen kunnen contact opnemen met de Stichting, telefoon 02550-21972. De tegenzet, een ingewikkeld en overleg eisend subtiel gevecht, een weerspiegeling van het leven. Dit thema was het uitgangspunt voor alle scènes, zonder dat er verder sprake is van enig doorlopend verhaal. De aktie speelt zich af in, op en onder een uit zestien kubussen opgebouwd rooster. Oprichtster van het Klein Pantomime Theater is de Poolse schilderes Halina Witek. Zij zoekt steeds naar mogelijkheden om het organische theater en de plastische kunst met elkaar IJmuider Harmonie. De IJmuider Harmonie bestaat deze maand vijfendertig jaar: geen echt jubileum, maar wel een aanleiding om met alle muziekafdelingen weer eens naar buiten te treden. Zaterdagmiddag houden de buitenorkesten (de jeugdopleidings- afdeling), de show/muziekgroep en het seniorentamboer- en trompetterorkest) een lustrumtaptoe op het Marktplein, aanvan 14.30 uur. Zondagmiddag omstreeks 14 uur verzorgt het concertorkest onder leiding van Roel de Boer een populair openluchtconcert in de muziektent van park Velserbeek. Beide evenementen zijn gratis toegankelijk er dienen bes.chowd te worden als een attentie van de IJmuider Harmonie aan de burgerij, als dank voor de steun de afgelopen vijfendertig jaar in welke vorm dan ook ondervonden. Santpoortse Jeugd Operette. „Het frozen Prinsesje”, spel in vier bedrijven treden in de muziektent van park Velserbeek, moet zaterdagmiddag eens een kijkje in Velserbeek gaan nemen. Zes a zeven popformaties uit Velsen en Haarlem presenteren zich dan tijdens een popconcert, dat om 14 uur begint en eindigt rond 23 uur. Uit IJmuiden doen mee de groepen Out of Reach, Low, Fragile, Front Page en Main Line; uit Haarlem komt de band Have Mercy. Doel van het gratis toegankelijke popconcert is meer belangstelling kweken voor het geluid van de regionale bands, terwijl de initiatiefnemers tevens de samenwerking tussen de verschillende groepen hopen te bevorderen. Zie voor meer informatie de kunstpagina van afgelopen dinsdag. expositie van Annica Koot is gedurende de maand september te bezichtigen tijdens voorstellingen. Exotische Kunst. Een verkooptentoonstelling van exotische kunst uit Afrikaanse en Aziatische landen is van donderdag 18 tot en met zaterdag 20 september ingericht in ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof aan de Kerkstraat te Beverwijk. Te zien zijn onder meer oude en nieuwe kunstvoorwerpen uit de Filippijnen, Afrika, Thailand, Tibet, Indonesië en China. De gratis toegankelijke expositie is te bezichtigen op donderdag van 9-21, vrijdag van 9-18 en zaterdag van 9-17 uur. Kunst in textiel. Zeven wandkledenmaaksters werken mee aan de thematentoonstelling „Kunst in textiel”, die nog tot 15 september te zien is geschreven door Stien de Bruyn, is het zang-, dans- en toneelwerk waarmee de Santpoortse Jeugd Operette zaterdagavond optreedt in de zaal van de Pedagogische Academie Da Costa aan de Bloemendaalse Straatweg in Santpoort- Zuid. Hoofdpersoon in het stuk is een oude zigeunerin, die uit nijd over haar' verstoting uit de samenleving twee pas geboren prinsesjes met elkaar verwisselt. Gelukkig is een goede fee getuige van de verwisseling en zo komt alles weer in het reine. Mary Scheenaard, leidster van de Santpoortse Jeugd Operette, studeerde de liedjes in. Samen met Dorry Wielart bedacht zij tevens dansjes. Marjan Heeremans (die tekent voor de pianobegeleiding) en Marie Jocé Claase te verenigen, om van statische schilderijen beweeglijke composities te maken. Het beeldend theater-idee wordt bij deze voorstelling ook nog geïllustreerd door een tentoonstelling van schilderijen (geëxposeerd in het achterste gedeelte van de theaterzaal) die in nauwe relatie met de ontwikkeling van de produktie door Halina Witek werden gemaakt. Aanvang van de voorstelling van het Klein Pantomime Theater 20.30 uur. Inlichtingen over de kaartverkoop zijn Flairck. De groep Flairck mag zich de laatste tijd in een grote populariteit verheugen. Zondagavond bijt het gezelschap de spits af van een reeks concerten, die het komend seizoen in De Jansheeren gegeven zullen worden onder auspiciën van de Werkgroep Muziek Heemskerk. Flairck bestaat uit Sylvia Houtzager (viool en harp), Hans Visser (basgitaar), Peter Weekers (diverse fluitinstrumenten) en Erik Visser (gitaar, mandoline en sitar). Het repertoire bestaat uit een mengeling van folk, jazz en klassieke muziek. Aanvang van het concert 20.15 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Nutsspaarbank, Deutzstraat in Heemskerk (géén telefonische reserveringen) en voor zover voorradig zondag aan de zaal. in het gemeentelijk expositiegebouw aan de Const. Huygensstraat in Heemskerk. De exposanten zijn Nell Loots uit Enkhuizen (appliqués), Vrouwkje Wit uit Heiloo (borduurwerk), Berthy Muller uit Castricum (abstract weefwerk), Christine Peursum uit Haarlem (slechts één inzending; een tweedelig kleed van ruwe en geverfde wol), Fieke Koopman uit Alkmaar (geweven gobelins), Jo-Anna Meijer uit Bergen (weefwerk), en Janna Wezel uit Bergen (applicaties). De groepsexpositie geeft een goed beeld van de bij het maken van wandkleden mogelijk bruikbare technieken. De tentoonstelling is gratis te bezichtigen op zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. Kennemer Oudheidkamer. De Kennemer Oudheidkamer zet zijn jubileumactiviteiten voort met de Das Land des Lachelns. Méér dan de moeite waard, zowel in zang- als in zakenman op zoek gaat naar zijn van huis weggelopen tienerdochter. Zij blijkt in het rose leven van Los Angeles terecht te zijn gekomen. De speurtocht van de vader naar zijn dochter beklemtoont nog eens de vunzige leegheid van het pornowereldje, indringend in beeld gebracht door regisseur Paul Schrader. In de nachtvoorstelling draait zoals gebruikelijk weer een produkt uit diezelfde porno-industrie, ditmaal getiteld „Janice, een vurige brunette”. (verantwoordelijk voor de toneelregie) verzorgden in samenwerking met dit tweetal de kostumering. Jan Snoeks grimeert en Ton Scheenaard tekende voor de technische begeleiding van de voorstelling. De décors werden ontworpen door Herman Peekei, die tevens regie-adviezen gaf. Aanvang van de opvoering van „Het Rozen Prinsesje” 20.15 uur. Luxor Theater, Beverwijk. Jilian Kay komt aan de kost als call-boy. Tegen betaling verleent hij zijn diensten aan eenzame vrouwen. Zijn bestaan als gigolo legt hem geen windeieren: hij houdt er een dure villa, een> flat en een kostbare auto op na. Zijn betrekkingen met de vrouwen die hem inhuren blijven zakelijk, maar tussen de wispelturige Michelle Stratton en hem ontwikkelt zich gaandeweg toch een bijzondere verhouding. Dan raakt Kay betrokken in een roofmoord. Alles wijst erop, dat hij de dader is geweest. In „American Gigolo” (geregisserd door de maker van Hardcore. Paul Schrader) Een week later, op vrijdag 19 september, speelt Flairck opnieuw in deze regio. Het gezelschap opent dan het seizoen voor de Stichting Theater Beverwijk in ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof. Toegangskaarten zijn aldaar in voorverkoop verkrijgbaar. Marga de Boer en Ton Hofman zijn in hun solopartijen als het Oostenrijks/Chinese echtpaar bijzonder op dreef. Ook de overige solisten, onder wie de theatraal sterke Jacco van Renesse, Anita Heins, Lily Loerkens, Johan van der Zalm, Jan Handerson en Antoni Wink weten te overtuigen, al heeft de laatste in zijn rol van eunuch wel wat al te veel komische opmerkingen in de mond gelegd gekregen. Dankzij het sprankelende zang en showwerk van het gehele ensemble, de fraaie kostumering, prachtige décors en de over het algemeen inventieve en levendige enscènering is het niet moeilijk, over dat kleine bezwaar tegen deze wervelende Hoofdstad Operette- produktie heen te stappen. Vanavond en morgenavond is „Das Land des Lachelns" om 20.15 uur te zien. Inlichtingen over de kaartverkoop verschaft de Stichting Theater en Muziek Velsen, tel. 15789. moet de call-boy nu maar uit zien te vinden, wie hem voor de moord wil laten opdraaien. In de tweede bioscoopzaal vertoont Luxor de als „komisch” aangekondigde sexfilm-voor-het-hele- gezin „Die Tiroler blondjes toch”, terwijl voor de zondagmatinee „Smokey and the Bandit” is uitverkoren. Burt Reynolds speelt daarin de rol van een vrachtwagenchauffeur, die de uitdaging aanneemt om binnen 28 uur vierhonderd kisten bier te vervoeren van Texarkana naar Georgia, waar de handel in alcoholische dranken aan strenge banden is gelegd. Met behulp van een vriend weet de vrachtwagenchauffeur de limiet te halen. Nauwelijks aangekomen vertrekken ze echter weer, een nieuwe weddenschap tegemoet. Filmhuis Velsen, Witte Tejater, Kanaalstraat, IJmuiden. Met twee ongebruikelijk gruwelijke horrorfilms opent het Filmhuis Velsen vanavond het nieuwe vertoningsseizoen. Gedraaid worden „Freaks” van Tod Browning, een film uit 1932 die zich afspeelt in een circus en „The night of the living dead” van George Romero uit 1969. In beide films worden de toeschouwers niet gespaard waar het om morbide zaken gaat. Aanvang 20 uur. Vrijdagavond is er een Filmliga- voorstelling in het Witte Tejater. De dan te vertonen science-fictionachtige film van uitzonderlijke klasse is alleen toegankelijk voor liga-leden. Aanvang eveneens 20 uur, inlichtingen via telefoonnummer 02550-21972. Noordhollands Filmfestival. Om alvast even in de agenda te noteren: op vrijdag 7, en zaterdag 8 november wordt voor de vierde maal het Noordhollands Filmfestival gehouden. Ditmaal doen mee de Filmhuizen van Hoorn, Zaandam. Haarlem en Velsen. Nadere bijzonderheden over het festival volgen nog. expositie „Meer uit en over de Kennemer Oudheidkamer”. Uit het eigen bezit van de Kamer worden tentoongesteld prenten en volksprenten, keramiek (dit als aanvulling op de eerder gehouden expositie „De Vier Paddestoelen en hun sporen”) en merklappen, kalligrafie en archeologica, grotendeels al vóór de oorlog door het bestuur van de Oudheidkamer bijeen gebracht. De expositie is tot en met donderdag 25 september te bezichtigen op woensdag, donderdag, zaterdag en zondag van 14-17 uur. Diegenen die de niet geëxposeerde fotocollectie van de Oudheidkamer willen bezien, kunnen hiertoe in Huize Scheijbeeck aan de Velserweg in Beverwijk een afspraak maken met de beheerder van de Oudheidkamer, de heer P. J. van Gijn. showtechnisch opzicht, is Franz Léhar’s succesoperette „Das Land des Lachelns” in de nieuwe bewerking die regisseur Alexander Pichler en dirigent John Kapper maakten voor de Hoofdstad Operette. Gisteravond beleefde deze voorstelling de eerste van een reeks van drie uitvoeringen in de Stadsschouwburg Velsen. „Das Land des Lachelns” belicht de onverenigbaarheid van de Chinese met de Westerse cultuur en handelt over een met een Chinese prins getrouwde Oostenrijkse gravendochter, die zich maar moeilijk aan de Oosterse zeden en gebruiken kan aanpassen en, verteerd door heimwee, haar echtgenoot verlaat. moordenaar te ontmaskeren. Luther en de zijnen vinden dan hun einde onder de wrekende handen van de Riffs. Heel wat onschuldiger is de inhoud van „Billy Turf’, een Nederlandse produktie waarin het dikste studentje ter wereld weer heel wat te stellen heeft met zijn strenge onderwijzer meneer Kwel. Te zien in de zondagmatinee. Kennemer Theater, Beverwijk. Griezelen is gegarandeerd bij „Zombies”, een film die zich afspeelt op een eiland in de Caraïbische Zee. Daar verricht ene dokter Menard geheimzinnige experimenten op een handjevol achtergebleven inlanders. Het blijkt dat er op het eiland een boosaardige ziekte heerst, die de patiënten doet veranderen in zombies of te wel uiterst moordzuchtige, levend-dode wezens. De ziekte is uiterst besmettelijk en weldra worden de eerste zombies in Amerika gesignaleerd. Slechts twee mensen moeten in staat worden geacht de ramp te keren... verkrijgbaar via telefoonnummer 02550- 15789. Vader Zaliger. In een regie van Karl Guttmann en met onder meer Guus Hermus, Ina van Faassen en Cor van Rijn in de hoofdrollen, beleeft Hugh Leonards’ toneelspel „Vader Zaliger” volgende week donderdag zijn allereerste opvoering in de Stadsschouwburg Velsen. Het stuk handelt over een succesvol auteur, die naar zijn geboortedorp terugkeert om zijn vader te begraven. Hij wordt dan uif P >ns 10; 'ijk onverwuLlilgcLuiu.uuicv.j u.<_< .vat zijn vader voor hem betekend heeft. De ongecompliceerde levenskunstenaar die zijn vader is geweest komt hem zo helder voor de geest te staan, dat hij hem als het ware weer in levende lijve voor hem ziet verschijnen. Met in de bezetting verder onder meer Bep Dekker en Ellis Gray. Aanvang van deze eerste uitprobeer- voorstelling 20.15 uur. Inlichtingen over de kaartverkoop verstrekt de Stichting Theater en Muziek Velsen, tel 02550- 15789. tie at- in tu- en ul- de >or de iel 11e or iet se m- ’P- ke tal an »n. lts en oe le de ils :d. irt IU- m- in- /e- ;n. tie le- rie so- en te ;c- iat iet lo- ra- la- er- de tar ie- :m D Sweet d’Buster. Het concertseizoen wordt in jongerencentrum Donkey Shot aan de A. Verherentstraat in Heemskerk vrijdagvond geopend door de formatie Sweet d’Buster. De groep werd in ’76 opgericht door Bertus Borgers en groeide onder zijn leiding uit tot één van Nederlands beste live-acts, wat op hun derde live opgenomen elpee „Gigs” ook duidelijk te horen is. Met Leon Klaasse op drums, Jons Pistoor als nieuwe toetsenman, Herman Deinum op bas en Paul Smeenk als gitaristfis Sweet d’Buster vanaf 21.30 uur te beluisteren. Zaterdagavond draait in Donkey Shot de huisdiscotheek, rond het middernachtelijk uur onderbroken voor de vertoning van een speelfilm. Zondagavond maakt de groep More z’n opwachting in het jongerencentrum, een band die al geruime tijd het voorprogramma verzorgt bij de topattractie Massada. Aanvang 20.30 uur. >n- M- 19: ier an an e): iel ;n- J. C. C. c. .d. J. 33. J. st- ■ns 1. 3. le en og og T. ite J. Ul tra ter de 15. yn an G. er- 16. ier ser A. A. Leden van de zes aan het popconcert meewerkende bands verkennen de muziektent in Park Velserbeek. TONEEL Toneelschuur III, (Smedestraat 23, tel. 312439). Vrijd. 20.30 u.: Poëzie Hardop met „Als een bontmuts in een mouw”. MUZIEK Concertgebouw, (L. Begijnestr., tel. 321155) 20.15 u.. Tuinzaalconcert door Skye Carman, viool en Ans Bouter, piano. St. Agathakerk, (Lisse) 20.15 u.r Orgelconcert door Joop Brons. Haarlemse Jazz Club, (Zanderzaal, Gr. Heilig land 37, tel. 325082). Vrijd. 22 u.: Circus Square Jazzband. cyclusvoorstelling op de woensdagavond een reprise. De verrassende schelmenfilm toont Robert Redford en Paul Newman als twee zwendelaars, die anno 1936 met zakkenrollen en valsspelen aan de kost komen. Om de dood van een gezamenlijke vriend te wreken zetten ze met medewerking van al hun relaties in de penose een nep-bookmakerskantoor op, met het doel om de goklustige louche zakemman Doyle Lonnegan (verantwoordèlijk voor de moord op hun kameraad) minstens een half miljoen dollar lichter te maken. De minutieuze wijze waarop de grote slag wordt voorbereid, levert een uiterst onderhoudende en amusante film op, die indertijd maar liefst zeven Oscars in de wacht sleepte. Een spectaculaire produktie die beslist een gang naar de bioscoop waard is, deze „The Sting”. Voor de zondagmatinee heeft City „De Rode Boekanier” van de plank gehaald. Met - Robert Show (die overigens ook in The Sting meespeelt) als de legendarische piratenkapitein Ned Lynch, die in het begin van de achttiende eeuw met zijn schip The Blarney Cock de Caraïbische wateren onveilig maakte. Stadsschouwburg Velsen. Over de subcultuur van jeugdbenden in de stad New York handelt „The Warriors”. Cyrus, de charismatische leider van de Gramcery Riffs wil alle jeugdbenden verenigen om zo, met een legertje van zo’n honderdduizend man, de macht in de stad over te nemen. Terwijl hij zijn plan vóorlegt aan vertegenwoordigers van alle bendes wordt hij neergeschoten door Luther van de Rogues. Verdacht van de moord wordt echter Fox van de Warriors, de bende die Coney Island beheerst. De leider van zijn bende wordt door de woedende Gramcery Riffs doodgeknuppeld. Daarna zet deze groep de jacht in op de overige Warriors. Bijna worden ze afgeslacht, maar nog juist op tijd weten ze Luther als de werkelijke Romy Schneider en Yves Montand spelen de hoofdrollen in „Clair de femme”, een film van regisseur Costa-Gavras naar een boek van Romain Gary. In de nacht waarin zijn doodzieke en door hem aanbeden vrouw zelfmoord pleegt, ontmoet Michel de eveneens aan grote verwarring ten prooi gevallen Lydia. Michel heeft zijn vrouw beloofd verder te zullen leven, op zoek te gaan naar een nieuwe liefde die het voortbestaan van hun verbintenis zou betekenen. Of Lydia zijn nieuwe ideale partner zou kunnen worden blijft onduidelijk. Wel verschijnen rondom dit aandoénlijk paar verbazingwekkende en belachelijke personen, zoals Lydia’s schoonmoeder en een zonderlinge dresseur van honden en apen. In de Arthouse Cyclus op de woensdagavond is ditmaal de keus gevallen op „Hardcore”, waarin George C. Scott in de rol van een diepgelovige BIOSCOOP EN THEATER City I, Kennemerlaan, donderdag 20.00 uur „The pink panter strikes again”. City II, Kennemerlaan, donderdag 20.00 uur: „Rocky II” Stadsschouwburg Velsen, donderdag 20.15 uur: Hoofdstad Operette met „Das Land des Lachelns”. Witte Tejater, Kanaalstraat donderdag 20.00 uur „Freaks” en „The night of the living dead”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum, Ma. t/m vrij. 9.30- 17.00 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid. 18e-eeuwse stijlkamers wo. t/m zo. van 10.00- 12.00 uur en van 14.00-17.00 uur. Tot en met 30 sept. Gemeentehuis, tel. 19000. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Sant- poort-Zuid. Dinsdag t/m zondag 09.30-12.00 en 13.00-16.00 uur te bezichtigen. Oude Raadhuis, Velsen-dorp, zondagmiddag en donderdagavond. „De Romeinen in Velsen”. Foyer Witte Tejater, Kanaalstraat, schilder werken van Arnica Koot te bezichtigen. Tot en met 30 sept. Noordelijk Koetshuis Beeckestijn, 7 sept. t/m 5 okt. expositie Piotr Olszanski, open van di. t/m zo. van 14.00-17.00 uur. Foyer Stadsschouwburg Velsen, Groeneweg, foto-expositie acht jaar Hauser Orkater, te be zichtigen tijdens theater- en filmvoorstellingen. Tot 9 oktober. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-96000. Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Storingsnummer openbare verlichting en gas en water 10777. Telefonische Hulpdienst, bereikbaar dage lijks van 19.00-04.00 uur ’s nachts, zaterdag en zondags van 11.00-04.00 uur ’s nachts onder nummer 023-326655. Algemene Hulpdienst Velsen, iedere werk dag van 9.00-11 30 uur, tel. 02550-18888. Centraal Orgaan Bejaardenbeleid, Centraal Bureau. Abelenstraat 1 IJmuiden op werkdagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464. Gezinsverzorging, ,hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmui den. Maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169. Sociale Dienst, Spaarnestraat 2, IJmuiden, maandag t/m vrijdag 9-10.30 uur nieuwe cliën ten, voor andere cliënten ook op afspraak, tel. 02550-19124. Sociaal Psychiatrische Dienst, Plein 1945, nr 90 gebouw De Beurs (vijfde etage). Bereikbaar iedere werkdag van 9.00 tot 17.00 uur; tel. 19142. Handenarbeidcentrum Velsen, Andreaweg. Velsen-Noord. Open, dinsdag t/m vrijdag 9.30- 21.30 uur maandag 13.30-21.30 uur, zaterdag 9.00-12.00 uur. Centrale Bibliotheek, Plein 1945. Donderdag 19.00-21.30 uur. Vrijdag 14.30-17.30 en 19.00-21.30 uur Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96. Vrijdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Crocussenstraat 1, vrijdag 10.00 12.30 en 19.00-21.30 uur, expositie Egbert de Bock tijdens openingsuren. Filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein. Don derdag 19.00-21.30 uur volw. en tieners, vrijdag 14.30- 17.30 u. alle leeftijden. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, donderdag 19.00-21.30 uur voRv., vrijdag 14.30- 17.30 uur alle leeft. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 donderdag 19.30 uur klaver jas- en biljartclub, 14.30-16.00 uur zangkoor. 18.00 uur eten voor alleenstaanden. Stichting alg. maatschappelijk werk, De Noostraat 4, IJmuiden. Spreekuur dag. van 9-10 uur. Tel. 10661. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak, elke vrijdag 14.00-16.00 u., tel. 02550-19142. Creativiteitscentrum IJmond, Clara Stern school, Moerbergplantsoen, vrijdag 10.00-12.00 uur instuif voor ouderen, De Abeel, Abelen straat 1, IJmuiden. Buurtcentrum Zeewijk, Dennekoplaan 289, tel. 21494, vrijdag 13.30-16.30 uur WAO-hand- vaardigheid en spel. Badhuis Snelliusstraat, vrijdag 11.00-19.00 uur. Recreatiebad „De Hoogeberg”, Trompstraat, donderdag 21.00-22.30 u. gemengd zwemmen, vrijdag 9.30-10.20 u. gem. zwemmen volwasse nen, 6.45-8.00 u., 12.00-13.30 u., 16.00-17.30 u. en 19.30- 20.45 u. gemengd zwemmen, 9.00-18.00 u. peuterbad, 7.00-22.00 u. solarium. Instructiebad Zeewijk, Planetenweg, vrijdag 9.45-10.45 uur moeder en kind. BIOSCOPEN EN THEATER Kennemer I, Zeestraat, donderdag 20.00 u. „Zombies”. Kennemer II, Zeestraat, donderdag 19.30 u. „Claire de femme”. Luxor I, Breestraat, donderdag 19.00 en 21.30 u. „American Gigolo”. Luxor II, Breestraat, donderdag 19.00 en 21.30 uur „Die Tiroler blondjes toch”. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Centrale bibliotheek. Kerkstraat 44, vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.00 uur, volw. en 15.00- 17.00 uur jeugd. Tentoonstelling „Beeldschrift” van grafieken van verschillende kunstenaars; tijdens openingsuren; t/m 30 sept. Jeugdbibliotheek Meerestein, K. Smithstraat 110a, vrijdag 15.30-17.00 uur. Dienstencentrum voor bejaarden, Kerk straat, maandag t/m vrijdag geopend van 09.00- 17.00 uur. Spreekuur leiding vrijdag 10.00-11.00 uur. Consultatiebureau Alcohol en drugs, elke vrijdag van 9-10 uur spreekuur op Bureau Alge meen Maatschappelijk Werk, v.d. Hoopstraat 27, Beverwijk, tel. 30766. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage te IJmui-' den. Spreekuur dokumentatiecentrum, na tel. afspraak elke vrijdag 14.00-16.00 u., tel. 02550- 19142. Huize Scheybeeck, Velserweg, Tentoonstel ling Kenn. Oudheidkamer van prenten, kalligra fie en archeologie, t.m. 25-9; openingstijden wo., do., za., en zo. van 14.00-17.00 uur. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45, vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.00 uur volw., 15.00-17.00 jeugd. Expositiegebouw, tentoonstelling van Kunst en Textiel; wo., zat., zon. van 14.00-17.00 uur t/m 15 sept. Filiaal Beneluxlaan, Beneluxlaan 205-207, vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.30 volw. 15.00- 17.00 en 18.30-21.00 jeugd. Expositie schilderes Nicole Carvajal tijdens openingsuren. Speeltuin Poelenburg, H. Pootstr., dagelijks van 10.00-12.00 uur en 13.30-17.30 uur geopend. Donkey Shot, duo Peter Krastel. Kinderboerderij, Vrijburglaan, maandag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.15-16.45 uur. Stichting alg. maatschappelijk werk, V. d. Hoopstraat 27. Beverwijk, spreekuur werkda gen van 9.00-17.00 uur. Tel. 30766. Stichting school- en beroepskeuze NH. Plein 1945, gebouw De Beurs, 4e etage. Spreekuur dokumentatiecentrum na tel. afspraak elke vrij dag 14.00-16.00 uur. Tel. 02550-19142.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7