Vervoersbedrijven wensen subsidie Raad Beverwijk blij met nieuwbouw Noorderschool Halve eeuw bij Hoogovens Duurder onderzoek naar baarmoederhalskanker politienieuws 3 w Tekorten Sportfondsenbad dwingen college tot actie /h ‘/Abfosfe. 'w/ts/ft. jtttttKH tttJtJt^U tt Kos'L1f 375 per |aar'livenluee! mas u ook 13^5 veilingen beverwijk n Cou* I Leeftijdsgroep beperkt 1 Hulpdienst wellicht naar dienstencentrum Winkeldieven in actie als lid van landelijke bende 7 IJMOND 1980 SEPTEMBER VRIJDAG 1 2 KRITIEK COLLEGE OP ONDERWIJSBELEID KABINET Subsidie I SLUITING BUITENGEDEELTE OVERWOGEN If JI JH JB K K ^ders SezeS^: waarom heeft u nog geen NS-Kortingkaart? vfVFUnWFfwl UUUUUUU U W per maand betalen. Voor dat bedrag krijgt, uw hele gezin* fl|jj BIM WH U^UNV) Komt bij dat iedereen z’n eigen kaart krijgt. JV^UNg^ JEU ttt Je MbF M NT Meur informatie' )p ieder NS-stalion ligt n folder klaar WbIBÏ B WV/v wWBBB B hIwIp U Voor omschrijving gezin zie folder. J|®JB MN U^^V^VUV^U U U Anders gezegd: waarom heeft u nog geen NS-Kortingkaart? ttttttt^ S UU Kost u f 375.- per jaar Eventueel mag u ook f 31,25 U B^^M^Hb uFU B B B Bw WF B U W per maand betalen. Voor dat bedrag krijgt uw hele gezin JU Komt bij dat iedereen z'n eigen kaart krijgt. ^^ttttttft ttfttV ‘^eer ink)rmalie? Op ieder NS-station ligt 'n folder klaar U BBfbB U UuWU U Voor omschrijving gezin zie folder slechts 2 weken vanaf 23 september (ADVERTENTIE) Reduktieregeling voor (Van een onzer verslaggevers) llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) SP: (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het taxibedrijf „Taxi- drieduizend b.v.” gevestigd in Beverwijk verleent met ingang van 15 september 15 procent reduktie op taxiritten aan hou ders van een Pas 65. De vereniging van transportonderne mingen hoopt met de invoering van deze HEEMSKERK. Hoewel de raad don derdagavond unaniem accoord ging met een subsidie van 3000 gulden aan de Alge mene Hulpdienst Heemskerk blijft de vraag bestaan of een geheel zelfstandige hulpdienst bestaansrecht heeft. In haar voorstel oppert het college on der meer de hulpdienst in de toekomst in te passen in een bestaande organisatie. In dit geval het dienstencentrum aan de Ker- kweg. Een voorstel dat de instemming genoot van de heer M. de Groot (PvdA) die het niet onmogelijk vond dat de hulp dienst in de huidige vorm met nog grotere financiële tekorten krijgt te kampen. Ook de heer J. R. J. Jongsma (WD) stemde in met aansluiting bij het diensten centrum. Mevrouw A. M. T. C. Smulders brak tenslotte in een uitvoerig betoog een lans voor de Algemene Hulpdienst Heems kerk. Zij legde met name de nadruk op het behoud van eigen identiteit en bestuur van de hulpdienst. Een samengaan met het dienstencentrum zag zij als een goede oplossing waarmee de huisvesting van de dienst verbeterd zou worden. Door het gereedkomen van het nieuwe raadhuis zullen enkele gemeentelijke afdelingen een nieuwe lokatie kunnen vinden en ont staat in het dienstencentrum volgens haar genoeg ruimte om de hulpdienst onder te brengen. Veel kritiek had de raad op de handel wijze van de Raad van Beheer die het college te laat ingelicht heeft over het almaar groter wordende tekort. Ook het college had zo zijn bedenkingen tegen de gang van zaken in 1979. De raad kon zich uiteindelijk vinden in een voorstel om Aanvankelijk verzette de PvdA zich te gen de verhoging van een rijksdaalder tot 20 gulden daar dit extra drempelverho- gend zou werken voor juist de grootste risicogroep. Op aandrang van PPR/PSP, die de ver hoging bleef weigeren, werd tot stemming overgegaan waarna het voorstel alsnog de eindstreep haalde. Door de extra bijdrage voor het jaar 1980 per deelneemster kan het onderzoek Zijn partij ging hiermee met tegenzin akkoord omdat het college zich n- i'h er BEVERWIJK. De Raad van Beheer van het verliesgevende Sportfondsenbad in Beverwijk (887.000 gulden tekort over 1979) zal in het vervolg maandelijks ver slag uit moeten brengen aan het college over de financiële gang van zaken. Moch ten de tekorten ondanks een omvangrijk saneringsprogramma op blijven lopen, dan lijkt sluiting van het buitenbad onver mijdelijk, zo liet wethouder C. Bodewes donderdagavond de raad weten. kostendekkend worden uitgevoerd. De to tale kosten van het onderzoek bedragen per persoon ruim 45 gulden. Hiervoor verlenen het rijk en de gemeente voor de groep 33- tot 55-jarigen subsidies. De on derzoekskosten voor de groep 26- tot 35- jarigen dienen uit de bijdragen te worden gefinancieerd. Hoewel concrete gegevens over de on derzoeken in de jaren 1977 tot en met 1979 nog niet voorhanden zijn kan voorzichtig geconcludeerd worden uit landelijke cij-i fers dat het aantal deelnemers zakt naar mate de inkomens lager zijn. Bovendien is. gebleken dat juist deze moeilijk te berei ken groep veel risico’s loopt. In het licht van dit gegeven wees M. de Groot (PvdA) de verhoging naar 20 gulden af, daar dit de drempel voor die groep nog hoger zou maken. Hij stelde daarbij een verhoging naar maximaal 18 gulden voor. Tevens zette hij vraagtekens bij de waar de van het onderzoek. Hierover wordt volgens hem door deskundigen genuan ceerd gedacht. De éénmans fractie PPR/PSP, vertegen woordigd door H. Mandes, vond zelfs dit voorstel nog te ver gaan. Hij wilde de oude bijdrage gehandhaafd zien. Bovendien wenste hij een betere voorlichting aan vrouwen van buitenlandse werknemers in het Spaans, Italiaans, Turks en Marok kaans. Wethouder C. Verhoog zag geen aanleiding om de informatie in zoveel talen te geven. Hij wenste zich te beperken tot het Spaans terwijl hij duidelijk maakte dat een beroep op de sociale dienst kan worden gedaan als beperkte financiële middelen deelname aan het onderzoek belemmeren. De partijen D’66, WD en CDA gingen accoord met het collegevoorstel. Wel ver meldde de democraat M. Scholten dat uitbreiding van de subsidies naar de groep 26 tot 35 jaar zijn voorkeur genoot. De reduktie wordt verleend via waarde bonnen die verkrijgbaar zijn bij het be drijf in Beverwijk en de daarbij aangeslo ten posten in de gemeente Velsen. Het gebruik van de bonnen zal beperkt blijven tot de zogenoemde „daluren”. Dat zijn de uren tussen 9.00 en 15.00 uur en tussen 19.00 en 23.00 uur. De reductie is ingevoerd door de koninklijke Vereniging van Transporton dernemingen die hiervoor een landelijk uniform bonboekje in omloop brengt. Hierin zitten 18 waardebonnen van ver schillende waarde zodat voor zowel korte IJMOND. De bedrijfsrecherche van een groot warenhuis hield in Beverwijk donderdagmiddag twee leden van de zogenoemde Ludwig- bende aan. Dit is een landelijk opere rende organisatie die zich toelegt op winkeldiefstallen. Een 42-jarige man en 39-jarige vrouw uit Den Haag werden eerder die dag in een warenhuis aan de Lange Nieuwstraat in IJmuiden op heterdaad betrapt. De aanhouding volgde pas in Beverwijk toen de da ders in hun aan de Meerstraat gepar keerde auto wilden stappen. In dit voertuig bevonden zich meerdere ge stolen kledingstukken, ter waarde van een kleine duizend gulden. De twee Hagenaars zijn overgedragen aan de Beverwijkse politie. over dat jaar nog eens 209.000 gulden extra beschikbaar te stellen. Eerder gaf de raad al het groene licht voor een subsi- sie van 677.000 gulden. Daarmee kon de Raad van Beheer niet rondkomen. De PPR drong bij monde van de heer Van Ruyven aan op het houden van een tariefs- en kwaliteitsvergelijkend onder zoek in de regio. Hiermee zou een inmid dels in het leven geroepen werkgroep zich moeten belasten. De CDA’er Reimes sprak van een wonderlijke gang van za ken. Zijn voorstel om de vinger zeer na drukkelijk aan de pols te houden, werd door wethouder Bodewes zonder dralen overgenomen. De Raad van Beheer moet B. en W. iedere maand inzage geven in de boeken. De liberaal Eiff voorzag somber het bereiken van een trieste mijlpaal te weten een tekort van één miljoen gulden. Een visie die wethouder Bodewes niet met hem deelde. Inmiddels heeft de werk groep die B. en W. in het leven geroepen hebben uitgerekend dat er nu al 230.000 gulden op de begroting bezuinigd kan worden. Daarnaast is becijferd dat slui ting van het verwarmde buitenbad 250.000 gulden zou besparen al blijft de gemeente in dat geval de eerstekomende jaren toch zitten met 100.000 gulden aan kapitaals- lasten. De nettobesparing zou uitkomen op 150.000 gulden. Het niet langer verwar men van het buitenbad zou 45.000 gulden opleveren. Bodewes liet doorschemeren dat aan sluiting niet te ontkomen valt als de tekorten op blijven lopen. De wet houder liet verder weten dat het perso neelsbestand op den duur ingekrompen zal worden. Van ontslagen hoeft echter geen sprake te zijn. Ruilbeurs. Zondag 14 september houdt de afdeling Kennemerland van De Verza melaar een ruilbeurs in het Alleenstaan dencentrum aan de Wijkerstraatweg in Velsen-Noord. De beurs is geopend van ’s middags twaalf tot vijf uur. Inbraak. Woensdagnacht is bij een in braak in een café aan het Hilbersplein in Beverwijk 750 gulden gestolen. De geldla den van twee fruitautomaten en de kassa worden vermist. Remmen. Een 17-jarig meisje kwam donderdag in een NZH-bus ten val, nadat de chauffeur krachtig moest remmen voor een jongetje dat plotseling de Italië- straat in Beverwijk overstak. Het meisje is met gekneusde ribben overgebracht naar het Rode Kruis Ziekenhuis. affiches. De Beverwijkse politie hield donderdag een drietal Beverwijkers aan van respectievelijk 17, 19 en 21 jaar, die op voorgevels van winkelpanden aan de Breestraat in Beverwijk affiches plakten. (ADVERTENTIES) BEVERWIJK. „De plannenmakerij rond de nieuwbouw van de Noorderschool heeft inderdaad te lang geduurd, maar wij hebben Bestek 81 niet uitgevonden”. CDA- wethouder J. Camfferman liet er tijdens de donderdagavond In Beverwijk gehouden raadsvergadering geen onduidelijkheid over bestaan. Het onderwijsbeleid van het te houden heeft aan een aantal in het verleden gemaakte afspraken. De suggestie van de CDA’er om de school een andere naam te geven, werd door wethouder Camfferman overgeno men. Deze naam zal dan wel door de. ouders, leerlingen en leerkrachten verzon/ nen moeten worden. Volgens Camffer man zal een nieuwbouwproject als dat van de Noorderschool in het vervolg open baar besteed worden. De wethouder be kende ruiterlijk schuld en beloofde die raad op dit punt beterschap. De vergoe dingen van het Rijk op de bouw van nieuwe scholen noemde hij volstrekt on voldoende. Ook was Camfferman weinig ingenomen met de vertragingen die in het recente verleden opgetreden zijn, vertra gingen die hij ondermeer weet aan het uitvoeren van Bestek 81. De verwachting is dat de school medio 1981 gereed zal komen. Wethouder Camfferman onderschreef haar kritiek in grote lijnen. Van CDA- zijde werd bij monde van de heer Bayense kritiek geuit op het feit dat de nieuwbouw onderhands in plaats van openbaar aan besteed is. reduktieregeling een stap te hebben gezet naar een verdere subsidiëring van het taxivervoer door de overheid. Het stand punt dat de regering daarin heeft ingeno men is echter weinig hoopvol. Toen begin dit jaar besloten werd het taxivervoer ook als openbaar vervoer aan te merken liet minister Tuijnman van Verkeer en Water staat duidelijk weten dat dit niet de weg naar een mogelijke subsidiëring opent. Dit betekende voor de taxibedrijven een teleurstelling. De heer R. van de Ploeg, directielid van „Taxidrieduizend” noemt de redcutie van 15 procent zelf een drup pel op een gloeiende plaat. Temeer daar er vergevorderde plannen bestaan om een eigen risico van 100 gulden bij een uitke ring van het ziekenfonds in te voeren. Hierdoor zullen met name de oudere men sen en minder validen bij hun vervoer met taxi’s naar ziekenhuizen gedupeerd worden. Een stel boekensteunen in de vorm van övenstenen ontvangt de heer T. Wester- wal (rechts) uit handen van F. de Wildt, ihef ovenbouwkundige dienst bij Hoog ovens. Het was een van de vele geschen ken waarop de heer Westerwal afgelopen woensdag bij Hoogovens werd getrac- ieerd. Op die dag vierde de heer Wester wal zijn 50-jarig jubileum en nam hij tevens afscheid van het staalbedrijf. HEEMSKERK. De Heemskerkse raad keurde donderdagavond met moeite het collegevoorstel tot verhoging van de deelnemersbijdrage aan het baarmoederhalskan- keronderzoek goed. Daarnaast zal het onderzoek beperkt worden tot de leeftijdsgroep 26 tot 55 jaar. Voordien konden vrouwen tot 59 jaar deelnemen. huidige kabinet komt hem verre van ideaal voor. Vreugde was er in de Beverwijkse raad alom over de binnenkort te starten bouw van een nieuwe (Noorder)school aan de Grote Houtweg. Een project waarmee een bedrag van 1,3 miljoen gulden gemoeid is. ’s Ochtends was hij eerst ontvangen door directeur produktie, de heer B. de Heer. Qeze onverhandigde hem de directiege- schenken: een gratificatie en een gouden speld met vijf briljantjes. Na een feeste lijke lunch met directie, chefs en relaties, volgde ’s middags in het ontvangstcen- ttum de viering met afdelingschefs en collega’s. Fel. openhartig, onvermoei- De socialiste G. van Delft rekende haar collega-raadsleden voor dat de gemeente jaarlijk 73.000 gulden op het nieuwbouw project moet toeleggen. Het Rijk vult de ontbrekende 100.000 gulden aan. Me vrouw Van Delft hekelde het onderwijs beleid van het kabinet dat volgens haar veel te karig is met het verlenen van financiële steun. Het is, zo liet zij strijd vaardig weten, de hoogste tijd voor een luid protest van de gemeenten. baar, loyaal, integer, collegiaal, Hoogo- venaar in hart en nieren”. Aldus schetste ir. Brinkhorst, hoofd Materiaal Manage ment, het karakter van zijn jubilaris. Hij haalde diverse voorbeelden aan van de werkwijze van de heer Westerwal en diens voorliefde voor een wat merkwaar dig taalgebruik. Dit tot grote hilariteit van de aanwezigen. De heer Brinkhorst reikte vervolgens aan de jubilaris de ex- tra-directiebijdrage uit: een reisbon ter waarde van 1000 gulden. Het echtpaar Westerwal wil een reis door Afrika ma ken. NOG GUN ABONNEMENTEN bejaarde taxigebruikers als lange ritten min of meer gepast kan worden afgerekend. Het bonboekje bevat bonnen met een totale waarde van 50 gulden dat na aftrek van de korting 42,50 gulden gaat kosten. De boekjes zijn momenteel al te verkrij gen bij „taxidrieduizend”, Meerstraat 41 in Beverwijk voor inwoners van Velsen- Noord, Beverwijk, Heemskerk en Wijk aan Zee. Inwoners van Velsen ten zuiden van het Noordzeekanaal kunnen terecht bij Taxi 5000, Scheldestraat 85 en Taxi 6000 alsmede Centrum Tax aan het Van Poptaplantsoen in IJmuiden. De waarde bonnen worden in betaling genomen bij „Taxidrieduizend”, Taxi 2000 in Heems kerk en Taxi 6000 in IJmuiden. Bloemen: agapantus 130, anjers 10-4U, trosanjers 140-225, artisjokken 100-200, alstoemeria 20-40, aster 50-100, chrysan ten 100-235, per stuk 20-60, dahlia 100-150, freesia 6-15, gladiool 15-24, gypsophila 120-540, iris 9-16, lelie 15-80, nerinen 30-70, ornitigalen 8-10, physalis 150, phystogeia 12-22, roos 30-50, babyroos 8-23, statice 135-250, sedum 23. Planten: begonia 220- 350, coleus 85-125, cyclamen 350-800, gloxinia 125-160. Perkgoed: violen 550. Groente: aardbeien 105, andijvie 25-51, bleekselderij 75-85, boerenkool 77, bos peen 40-135, selderij 15-66, breekpeen 37- 53, Chinese kool 148, groene kool 72-88, knolselderij 18-47, komkommers 22-78, pe terselie 20-56. postelein 73-191, prei 62-89, pronkbonen 130-260, raapstelen 15-16, ra barber 32-81, radijs 34-52, snijbonen 250- 420, spinazie 81-124, sla 10-19, spitskool 128-161, tomaten 590-780, uien 33-35, was peen 52-137, courgette 58-92, champignons 100-120, kool rabij 32-70, knol venkel 160, ijsberg sla 59-65, brokkeli 310-400, retich 39-50. Aanvoer: rabarber 2000 bos, radijs 2000 bos, sla 120.000 stuks, prei 10.000 kilo, spinazie 14.000 kilo, andijvie 30.000 kilo, postelein 2000 kilo, bospeen 15.000 bos, komkommers 35.000 stuks, tomaten 3000 kistjes, spitskool 1000 kilo. Nadat diverse afdelingschefs het woord hadden gevoerd, bedankte de heer Westerwal iedereen met een korte toe spraak. De jubileum-afscheidsviering werd besloten met een drukke receptie. NOG GEEN RETOURTJES MU=^-~

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7