Half miljoen voor isolatie De Moerberg en Breezicht Jeugd bleef weg bij sportavonden Festival voor mandoline- orkesten in De Schouw Witte Tejater blijft alert op verhuizingsmogelijkheid burger Ike stand Bouwen onder premiegrens niet haalbaar door hoge grondprijs Spiegel-speur-spel” in bibliotheken kort ijmondnicuws Ook na debacle met van prioriteitenlijst geschrapt Velserbad IJMOND TIENJARENPLAN VORDERT GESTAAG Q VELSER SPORT STICHTING TELEURGESTELD Lx» „EIGEN WONINGBEZIT” WIL AFWIJKING UNIFORM TARIEF 5 ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1980 4 (Van een onzer verslaggevers) I W’ J - VEEL TE DOEN TIJDENS KINDERBOEKENWEEK r - Tien-jarenplan VELSEN. De bejaardenhui zen Breezicht aan de Keizer Wil- helmstraat en De Moerberg aan de Zuiderkruisstraat in IJmuiden worden voor het einde van het jaar voorzien van warmte-isola tie. De kosten daarvan bedragen ruim zes ton. Het project is een onderdeel van het tien-jarenplan om het gehele gemeentelijk wo ningbezit, waartoe de twee be jaardenhuizen behoren, te iso leren. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. De verhuizing van het Witte Tejater naar het voor malige Velserbad lijkt definitief van de baan, nu de gemeenteraad het verbouwingsplan van de pri oriteitenlijst heeft geschrapt. In 1981 komt er zeker geen geld voor een ander onderkomen be schikbaar en het is gezien de standpuntbepaling in de raad die het oorspronkelijk hoog ge noteerde project zelfs geen lage re klassering op de lijst met de meest noodzakelijk geachte in vesteringen wilde toebedelen nog maar de vraag, of de politici in de toekomst genegen zijn mee te werken aan het vinden van een doeltreffende oplossing voor de problemen, waar het Witte Tejater in de huidige accommo datie (het PEN-centrum aan de Kanaalstraat) mee kampt. Medewerkers Nieuwe seizoen Aantasting voor öez “cs tiiltttiitUtt F ius- 0.45 uis. aan, ;on- Ook het bejaardentehuis komt in aanmerking voor warmte-isolatie. dag t 19 ter- est. uur ;rk. ug- een D. 82, Het voormalige PEN-centrum geluidsopnamen Voor het Witte Tejater reden om zich Kl VELSEN. De sportavonden die de jubilerende Velser Sport Stichting de af gelopen week voor de jeugd had georga niseerd, zijn zeer slecht bezocht. De helft van alle evenementen moest worden af gelast wegens gebrek aan belangstelling. Overleden: Comelis Petrus Limmen, 66 jaar, Maria Visser, 75 jaar. er- tur 1US- i en >uw uur Collectanten. In Velsen wordt in de week van 22 tot en met 27 september gecollecteerd voor de Nierstichting. Er is nog behoefte aan collectanten voor Zee wijk. Belangstellenden kunnen zich opge ven bij mevrouw Gorter, telefoon 10257. Per bejaardentehuis wordt 237.234 gul den uitgetrokken voor het aanbrengen van nieuwe kozijnen en dubbele begla- „De opkomst voldeed duidelijk niet aan onze verwachtingen,” is het commentaar van de heer G. J. Timmermans, voorzitter van de jubileumcommissie van de Velser Sport Stichting. „Het is jammer. We heb ben er flink wat werk aan gehad.” Als mogelijke oorzaak van de geringe belang stelling, merkt de heer Timmermans het (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Er is in de kinderboeken week weer veel te beleven voor de jeugd in de Velsense bibliotheken. Tijdens de normale openingsuren wordt er voor kin deren van alle leeftijden een „spiegel- speur-spel” gehouden. Dit spel sluit aan bij het landelijke thema van de kinder boekenweek: Alle spiegels toverspiegels. IJMUIDEN. Zaterdag 15 november wordt in De Schouw in Velsen-Noord een festival voor mandoline-orkesten gehou den. Aan dit festival wordt onder meer deelgenomen door het IJmuider mandoli- ne-orkest Excelsior. Dit orkest is dinsdag middag 16 september om 13.30 uur te beluisteren in het Tros-radioprogramma Koren en Korpsen. Uitgezonden wordt een opname van het koffie-concert de Excelsior eerder dit jaar verzorgde. Ook van het mandoline-festival zullen door de Tros-radio geluidsopnamen worden gemaakt. tijdstip aan. „De tijd die we gekozen heb ben, vlak na het begin van het nieuwe schooljaar, was misschien toch minder gunstig dan we dachten. De meeste ver enigingen beginnen dan aan het nieuwe seizoen. De jeugd heeft dan een hoop te doen. Bovendien is er natuurlijk ook spra ke van een tendens: de jongeren komen niet zo gauw meer naar sportevenemen ten. Dat vinden ze te weinig spectaculair, denk ik.” Gehuwd: Martinus Johannes Meijer en Maarit Johanna Yijonen, Martinis Hen- dricus Nicolaas Bleeker en Anna Maria Anthonia Betjes, Robert van Heuten en Johanna Cecilia Elisabeth Stokman, Cor nells Johannes Brakenhof en Clasina Wil helmina Brassen. Ondertrouwd: André F. den Bak en Carla de Vet, Jan E. Rozeboom en Caroli na P. Wiesener, Gerardus T. Molenaar en Engelina G. H. Kneppers, Nicolaas F. M. Kortekaas en Klasina H. M. van Tunen. rk, an, ns- H. lag ’.00 ;rk- kel- kt). dag M. Ook de jazz-avonden zijn de eerst tijd in een wat ander jasje gestoken. Tot en met het eind van het jaar zal iedere eerste en derde vrijdag van de maand het Jazz- huis-orkest onder leiding van Herman de Wit aanwezig zijn. Er zal steeds een soort jazz-workshop worden gehouden. Dit houdt in dat iedereen kan meedoen en dat elke avond weer geheel anders kan uit pakken. Herman de Wit zal het geheel leiden. De eerste jazzavond zal zijn vrij dag 19 september, aanvang 22 uur. 10 iur iter- r. ids- 9.30 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Bouwen aan de Santpoort- se Kieftendellaan beneden de premie- grens lijkt onbegonnen werk. De Stich ting Eigen Woningbezit heeft vergevor derde plannen voor de bouw van dertig woningen aan deze laan in de koopsector. Een voorlopige kostenraming komt ho ger uit dan de premiegrens die momen teel op 175.000 ligt. De grondkosten slokken een aanzien lijk deel op van het totale stichtingsbe- drag door toepassing van het uniforme verkooptarief van 125 per vierkante meter door de gemeente voor bouwrijpe grond. fan zan A. So ds. ster J. igd- rd- st. sell sen- llen za- zon- ider j i ,er- u. za- In het kader van het tien jaar omvatten de isolatieplan voor de gemeentewonin- gen, is het eerste project in Velsen-Zuid nagenoeg afgerond. Een kleine vier maan den geleden zijn de eerste werkzaamhe den van start gegaan. Op stapel staan complexen in Santpoort en IJmuiden. Binnenkort wordt een hoor zitting georganiseerd voor de bewoners van de Rabowijk, de omgeving van de Waalstraat, in IJmuiden. Dit complex be staat uit 134 woningen. Tijdens de hoorzit tingen, die aan de projecten vooraf gaan, krijgen de bewoners aan de hand van dia’s en prijsvergelijkingen uitvoerige in formatie over alle aspecten van warmte- isolatie. De woningen die gerenoveerd worden in de gemeente, worden tegelijkertijd voorzien van warmte-isolatie. Spaans. In buurthuis Wijk aan Duin in Beverwijk gaan twee cursussen Spaans van start. De lessen zijn bedoeld voor beginners en voor gevorderden en ze wor den gehouden op de donderdagavond. Verdere informatie is te krijgen onder nummer 02510-20944. Gespreksgroep. In buurthuis De Mei aan de Geelvinckstraat in Velsen-Noord wordt een gespreksgroep georganiseerd voor vrouwen, die kalmerende medicij nen gebruiken. De groep start 23 septem ber ’s avonds om half acht. Wandeltocht. Zaterdag 27 en zon dag 28 september organiseert de wandel club De Kennemer Jagers een aantal wan deltochten ter gelegenheid van haar 45- jarig bestaan. De parcoursen gaan voor namelijk door het natuurgebied Duin en Kruidberg. De start is zaterdag en zondag ’s morgens om tien uur vanaf de speeltuin De Veilige Haven. Inlichtingen zjjn te krij gen bij de heer Jansen, telefoon 02550- 31968. Samen verder. In buurthuis De Schuilhoek aan de Bronckhorststraat in Heemskerk vervolgt het Project „Samen Verder” de gespreksgroepen en ontspan- ningsbijeenkomsten. Het project is be doeld voor WAO-ers en mensen zonder werk. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij J. Nijman. telefoon 02510-40419. Open dag. Het dienstencentrum Heemskerk houdt aan de Kerkstraat woensdag 1'7 september een open dag. Het programma biedt volksdansen, kegelen, koersbal, spel en bewegen en stijldansen. De open dag duurt van ’s morgens tien tot vijf uur. In het centrum staan stands met informatie van verdere activiteiten in en om het Dienstencentrum. Begrotingsavond. Het gemeentebe stuur van Heemskerk ontvangt woensdag 8 oktober in de grote zaal van De Janshee- ren aan de Kerkweg in Heemskerk, Heemskerkers die zich pas in de gemeente hebben gevestigd. Belangstellenden wor den uitvoerig wegwijs gemaakt in de ge meente. De bijeenkomst begint ’s avonds om acht uur. beleidsplan opgenomen ideeën uit te kun nen voeren, gaat het Stichtingsbestuur bekijken of en zo ja, wat er aan de huidige accommodatie kan worden verbeterd. Ondanks het debécle met het Velserbad wil men echter toch ook alert blijven op leegkomende gebouwen in de gemeente Velsen, want ook na de meest ingrijpende verbouwing zullen er toch veel bezwaren aan het PEN-centrum als theateraccom modatie blijven kleven. HEEMSKERK. Geboren: Charles Joan nes Bakkum, Jacob Pieter Krepel, Jer maine Jultus Renato van Bosse, Patricia Anna-Maria Heijne, Sebastiaan Bouw meester, Hendrik Albert Jansen, Silvia Bernadette Maria van der Winden, Martel le Manten, Antonio Carneiro Fernandez, Elias Ralph Pais, Monique Anna Braas. cusstraat in Santpoort op 4 oktober om twee uur. Zijn boek „Oorlog zonder vrien den” is door een jury van veertig Velsense kinderen gekozen als kinderboek van het jaar. Hij ontvangt, traditiegetrouw, de Gouden Harington. Na de feestelijke prijsuitreiking volgt er een kinderboekenweekspel, opgevoerd door kindertheater Intercity in opdracht van de toneelschuur. Het toneelspel is gebaseerd op het boek „Detectiveburo De Helpende Hand” van Karei Eykman. Het belooft een vrolijk optreden te worden, met liedjes en muziek. De voorstelling begint rond de klok van vier. Het einde van de middag is om een uur of vijf. Toegangskaarten voor deze middag zijn verkrijgbaar in alle filialen van de biblio theek Velsen. Per gebouw wordt 1077 vierkante meter glasoppervlakte voorzien van dubbele beglazing. De aluminium kozijnen zijn eveneens aan vervanging toe omdat mo menteel de dubbele ramen niet passend kunnen worden gemaakt. intern terdege te beraden. Tijdens een deze week gehouden vergadering boog het bestuur van de Stichting zich over de vraag, wat er moet gebeuren nu de ge meenteraad niet bereid is gebleken voor een verhuizing geld uit te trekken. Uit gaande van de politieke werkelijkheid concludeerde men dat, hoewel er tot nu toe geen besluit is genomen over een mo gelijke alternatieve bestemming van het Velserbad, het voor het Witte Tejater geen zin meer lijkt te hebben om nog nieuwe argumenten naar voren te brengen. Met spijt werd vastgesteld, dat in de politieke besluitvorming de nieuwe moge lijkheden (schoolvoorstellingen, cursus sen) die het Witte Tejater in het tot mid- dentheater om te vormen Velserbad zou krijgen, geen rol hebben gespeeld. Het lijkt erop, dat het ontbreken van een ge meentelijke cultuurnota met adequate in formatie op dit punt het Witte Tejater lelijk is opgebroken. Zelf heeft men de ontplooiingswensen vorig jaar in een be leidsplan neergelegd, maar ook dit plan is in de raadsdiscussie nauwelijks ter spra ke gekomen. Om toch zoveel mogelijk van de in het huisvestingsbelang gediend. De premie- uitkering betekent een aanzienlijke las tenverlichting voor de adspirant-koper die zeker in de eerste jaren onder een gouden dak woont”. In gemeenteraad en de betrokken com missies is in het verleden herhaaldelijk aangedrongen op bouwen beneden de premiegrens op de grond aan de Kieften- tellaan waarvoor na aankoop meerdere plannen ontwikkeld en vervolgens weer verworpen werden. „Eigen Woningbezit” wil dit bouwplan aansluitend op het pro- jekt-Van Houtenlaan realiseren. Opnieuw wordt hiervoor in zee gegaan met de War- mondse aannemer Panagro via aanbeste ding op uitnodiging. Andere bouwfirma’s worden bewust buiten beeld gehouden onder het argument „besparing op teken vergoeding” te bedingen bij onderhandse aanbesteding. Bij die keus speelt ook een rol aansluiting van het Warmondse be drijf bij het Garantie Instituut voor de Woningbouw wat, zo leert de ervaring, waterdichte kwaliteitsgarantie inhoudt bij normaal gebruik van het gloednieuwe huizenbezit door de koper. zing. De borstels in de kozijnen van de schuiframen, die tocht en regenwater moeten weren, zijn versleten en aan ver vanging toe. De woningstichting Velsen, die de gebouwen in beheer heeft en het onderhoud pleegt, zag hierin aanleiding tegelijkertijd de twee tehuizen geheel te isoleren. Vergadering. De atletiekvereniging D.E.M. houdt 30 september in het clubge bouw op het sportpark Adrichem in Be verwijk een najaarsvergadering. Op de agenda staan de begroting en de be stuursverkiezingen. De vergadering be gint om acht uur. Wat betreft het nieuwe filmseizoen zijn er wat wijzigingen te noteren. Zo zijn alle aanvangstijden van de filmvoorstellingen vervroegd naar 20 uur. De tweede veran dering behelst een grotere invloed van het publiek op de programmering: door mid del van keuzelijsten kan het publiek ver zoeken indienen en als dat financieel en technisch haalbaar is, wordt zo’n film onverwijld geboekt. De derde wijziging betreft het mede werkersbestand. In het afgelopen seizoen heeft een aantal medewerkers zijn mede werking moeten beperken of beëindigen. Hun taken werden door anderen overge nomen, maar er is nog behoefte aan nieu we medewerkers. Elke vorm van mede werking is welkom, de enige eisen zijn interesse in het filmhuisgebeuren en inzet. Wat het nieuwe seizoen betreft, gaat het Witte Tejater weer iedere zaterdagavond een theatervoorstelling brengen. De kin dervoorstellingen, waarbij de nadruk wordt gelegd op theater, worden als ge bruikelijk gehouden op de eerste zondag middag van de maand, te beginnen op 5 oktober. Voor beginnende theatergroepen (zowel amateuristisch als professioneel) zal het Witte Tejater één woensdagavond per maand het toneel vrijhouden, zodat zij hun voorstellingen kunnen presenteren. Halverwege de maand oktober gaan te vens twee cursussen van start, te weten een mime-cursus onder leiding van Ge rard Verwer en een algemene theatercur- sus met mime, dans, acrobatiek en spel techniek onder leiding van leden van het Wespetheater. Deze professionele theater groep is sedert begin van dit jaar gehuis vest in het Witte Tejater. De Velser Sport Stichting, het overkoe pelend orgaan van de Velsense Sportvere nigingen, viert dit jaar haar 25-jarig be staan. Om de jeugd van 10 tot 17 jaar ook bij het feest te betrekken, waren er deze week een aantal sportavonden op touw gezet. Op die avonden kon de Velsense jeugd kennis nemen van sporten die niet op de schoolroosters voorkomen. Nu blijkt de opkomst ronduit teleurstellend te zijn geweest. Zo kwamen er op de duikde- monstraties dinsdag slechts vijf kinderen. Bij de handbal- en volleybaldemonstra- ties verschenen slechts twee jongelieden. Deze wedstrijden zijn dan ook afgelast. Ook de waterpolowedstrijd vanavond gaat niet door. Alleen de wat spectaculai re sporten, zoals kanovaren en handboog- schieten, werden redelijk bezocht. len hebben wij een stuk maatschappelijk engagement verpakt zitten dat voor het onderhavige geval best eens gehonoreerd mag worden met een in ons voordeel afwijkend vierkante-metertarief.” Grondaankoop vergt conform boven staande becijfering een investering van 1,25 miljoen gulden. Voor de prijsklasse waarin de woningen gebouwd worden is een premie-uitkering van maximaal 22.000 mogelijk gespreid over tien jaar. Over de grondtransactie wordt momen teel nog druk overleg gevoerd tussen de gemeente en bestuursleden van „Eigen Woningbezit”. De stichting meet zichzelf een stukje maatschappelijk engagement aan door het streven naar betaalbare bouw vastge legd in de statuten. Toegeven op de van gemeentewege voorgestelde grondprijs zou aantasting betekenen van tariefsafspraken. De Voogd: „Met een soepele tariefstelling naar beneden toe is in dit geval een stukje Tussen de buiten- en spoumuren wordt glas- en steenwol gespoten. Samen met de zijmuren wordt per gebouw 2800 vierkan te meter aan gevels onder handen genomen. Voor het nieuwbouwprojekt-Kieften- dellaan is een terrein van 1 hectare nodig: voormalig bollenland door de gemeente al decennia terug aangekocht voor woonbe bouwing. „Eigen Woningbezit” ziet afwij king van het gangbare grondtarief voor dit incidentele geval als enige mogelijk heid beneden de premiegrens te blijven met dit stukje particuliere bouw. Woord voerder C. A. de Voogd: „In onze beginse- Het „spiegel-speur-spel” omvat raad sels, zoekplaatjes, tekenopdrachten, denkspelletjes, beeldverhalen en puzzels. Ook de met een gouden en zilveren griffel bekroonde jeugdboeken worden erbij be trokken. Hoogtepunt van de kinderboekenweek in Velsen is de ontvangst van schrijver Evert Hartman in de bibliotheek aan Cro- Ss? si

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5