KIC laat winst Dames Wijk aan Zee tegen VZV liggen steviger aan kop Strawberries-heren revancheren zich Opmerkelijk herstel ADO geklopt DKV in slotfase AKRIDES SUCCESVOL Dames Full Speed: veel fouten 7 w Nederlaag Bloemendaal NILOC-IJMOND GESTAAKT ROYAAL VERLIES IJMOND MOEIZAME ZEGE EECHTROP Watervliet niet schotvast genoeg tegen Woudenberg Nederlaag Dokko tegen Exus 1? Ktw ««MBWI F, I iv1 1980 MAANDAG 15 SEPTEMBER 21 20 :t - (Van onze korfbalmedewerker) sportief' et ie Midlandia won uiteindelijk met 10-9. Watervliet faalde waar het raak schieten betrof. Dat bete kende dat gast Woudenberg met een 7-4 overwinning uit Bever wijk kon vertrekken. In de dis- trictscompetitie kwam Neptu- nus tegen de reserves van Oos- terkwartier niet verder dan een 4-4 gelijkspel. Heemskerk speel de in dezelfde klasse gelijk tegen SDO Hillegom: 3-3. IJMOND. DKV kon in de uitwedstrijd tegen Midlandia snel de leiding nemen. Maar de IJmuidenaren verzuimden in de voortzetting over de voormalige derdeklasser heen te lopen. Dat kostte hun in de slotfase de kop. - bewijst Wim van de Berg slaat hard in en zet Strawberries tegen Castricum op een 2-0 voorsprong Rood-Wit kwam tegen FIT ook niet verder iu3 Ten it k. DKV-coach Ben de Wildt C, Zee-ZVM (8-61 11-8. Fred I Veel kansen werden om zeep geholpen. Pas bij een 2-0 achterstand kom Chris moeten zelf het tempo maken. Doe je dat niet, dan ga je de mist in. In de ploeg van DKV speelde Gijs Jaspers zijn laatste wedstrijd. Watervliet-Woudenberg: 4-7 (1-3). Doel punten: Chris Weerman: 2; Ruud de Soet, Marjan Wormsbecher: 1. Weerman de eerste Beverwijkse treffer laten aantekenen. Nog voor rust was de marge echter al weer hersteld. teven rima aai ilie- n extra Zijn schot werd echter om onduidelijke reden afgekeurd. In plaats van de beslis sende treffer voor de IJmuidenaren, kon Midlandia toch weer gelijk maken. Hoe wel Atie Bijl daarna haar ploeg ander maal uit een strafworp aan de leiding bracht, was daarmee de produktie van DKV aan zijn eind gekomen. KIC-IJmond 2 (4-4) 9-8. Ellie Kroone (3), Ineke Heeremans (3), Henny van der Mey (2), Irma ’t Hart. KIC startte zeer sterk, nam snel een vrij ruime voorsprong maar liet het initiatief toen volledig aan de gasten. Toch gaat het team steeds beter spelen. Nadat de eerste (Van onze •sportredactie) IJMOND. In de regionale damesklas- se zag KIC maar net kans het tweede team van IJmond te verslaan (9-8). ADO bleef na een onbegrijpelijk zwakke eerste helft duidelijk de baas over Concordia (11-5) terwijl de damesploeg van Full Speed het tegen BSM niet kon bolwer ken: 6-10. initiatief snel naar zich toetrekken en bin nen zes minuten weglopen naar een beslis sen 23-14 voorsprong. Akrides - Lisse 41-69 (rust 18-33). Top- scoorsters Akrides Eric Hendriks (2-8), Victor Eiff (6-4) en Gertjan Zwanenburg (4-6). Onder leiding van coach Wim Bran- derhorst heeft het sterk verjongde Akri des met name in de eerste helft het hoofd Na de pauze liep Woudenberg door af standsschoten uit naar een voor Water vliet hopeloze 6-1 voorsprong. Een straf worp van Ruud de Soet en doelpunten van weer Chris Weerman en Marjan Worms becher gaven de stand een fatsoenlijker aanzien. moeten buigen voor een geroutineerder Lisse. In de weliswaar enthousiast opge zette IJmuidense aanvallen ontbrak ech ter de lijn om het de gasten moeilijk te maken. Na de basketverwisseling werd het IJmuidense spel wat overzichtelijker en kwam er meer evenwicht. Bedreigen kon Akrides de Lisse-overwinning echter niet. IJmond had op dat moment reeds een 1- 0 voorsprong. De wedstrijd zal in zijn (Van onze sportredactie) IJMOND. Veel krachtsverschil zit er kennelijk niet in het herenhandbal waar het de deelnemende ploegen in de landelijke competitie betreft. Na een ruststand van 6-6 kwamen de ploegen van VZV en KIC een 12-12 remise overeen. De heren van Odin moesten weliswaar buigen voor Fidelitas, maar het scoreverloop alsmede de einduit slag maken duidelijk dat de beide ploegen elkaar qua speelsterkte nauwelijks ontliepen. Het duel tussen Niloc en IJmond werd na vijf minuten wegens zware regenval gestaakt. Hoe het ook zij, ADO speelde in de eerste helft van het duel tegen Concordia ver beneden kunnen. Nadat er in de rust was besloten over te gaan op het „5-1”- systeem werd Concordia onder de voet gelopen: 11-5. Fidelitas-Odin (6-5) 13-11. Jan Tuinen- breier (2), Frank Kloosterman, Dick Vis ser (3), Rinus Adrichem (2), Kees de Rui ter (2) Henk Burger. „We konden echt lekker handballen”, was het commentaar van KIC-speler Pe ter Heeremans na afloop van de ontmoe ting met VZV. Dank zij een voorbeeldige leiding en een juiste wedstrijdmentaliteit werd VZV-KIC een leuke wedstrijd tus sen twee gelijkopgaande ploegen, die bei de vrede hadden met de eindstand. KIC had echter de zege voor zich op kunnen eisen als men niet vlak voor tijd een strafworp onbenut had gelaten. geheel worden overgespeeld als dat gezien het verloop van de competitie van belang blijkt. VZV-KIC (6-6) 12-12. Kees Bruin, Co Buter, Jacob van der Mey (4) Ed Rikuma- hu. Peter Heeremans (4), Jan Heeremans. invallers de ingestudeerde nog niet onder de knie ik t:m «SS'..':. S» rt rieke Paauw. Haarlem verpletterde met 7- 0 het zwakke Weesp. Ruststand 1-0 en na de pauze kwamen de Haarlemse dames pas op dreef. Doelpunten van Els Dekkers 2x, Mirjam v. d. Sman 3x en Josefien Akrides - Lisse 41-29 (rust 14-14). Top- scoorsters Akrides Wilma de Boer (6-11) en Marga van Dijken (4-3). Ondanks een vlotte start snel werd een 12-2 voor sprong genomen heeft Akrides door zwak schieten de gasten één helft naast zich moeten dulden. In een leuke en aan trekkelijke tweede helft kon Akrides het Full Speed-BSM (4-4) 6-10. Letty Veld man (2), Irene Bekker (2), Irmgard van Rixel (2). Aalsmeer weg te lopen. In de eerste helft was deze tactiek aardig geslaagd, maar gaandeweg het tweede gedeelte kreeg Aalsmeer greep op het eenzijdige spel van de badplaatsbewoonsters. Coach Zwiers: „Toen moesten we even ingrij pen en de meisjes op hun fouten wijzen. Dat gejaag ging ten koste van de verde diging en we kregen daardoor veel te veel doelpunten tegen”. Dat het team nog zeer stuurbaar is, NEADesiree/Odin (2-4) 4-8. Anneke Kok (2) Ingrid Waalboer, Carolien Kerkkamp, Marjan van Detenburg (3) Anja van de Worp. Zoals de rust- en eindstand al doet vermoeden was Odin duidelijk de betere ploeg. In een door de straffe wind niet fraaie maar bij vlagen wel spectaculaire wedstrijd zag de Beverwijkse formatie kans de punten mee naar huis te nemen. Tegenover de drie doelpunten die Mar jan van Detenburg uit strafworpen wist te maken, stonden evenzovele mislukte penalties. Een wapenfeit dat het on machtige NEA echter niet tot grootse daden kon inspireren. IJmond—Volewijckers (2-5) 3-9. Irene Pels (2) Gerda Jansen. Hoewel het vijftien minuten voor tijd nog slechts 5-3 in het voordeel van Vole wijckers was en er voor IJmond nog wel het een en ander mogelijk leek, vielen de Velsense dames plotseling ver terug en pakte de nederlaag toch nog onverwacht groot uit. Het voordeel van de thuisspelende ploeg. Daar heeft de overwinning van Fidelitas op Odin erg veel mee te maken. Hoewel de IJmondiale vereniging gaande weg de wedstrijd nog met 10-11 voor stond, liep de thuisequipe nog net op tijd in. Duidelijk sterker was Fidelitas overi gens niet. Maar waar Watervliet de grootste moeite had, was Woudenberg rustig zijn gang gegaan. Dat tekende Watervliets nederlaag. BSM, dat duidelijk sterker was dan Full Speed wist op handige wijze gebruik te maken van het steeds groter aantal fou ten, dat de dames van de thuisclub maakten. DKV had zich lelijk verkeken op de voormalige derdeklasser. Die schoot in de slotfase tweemaal raak. Genoeg voor de volledige winst. Atie Bijl zocht de schuld van deze nederlaag bij haar ploeg zelf: „We hadden over ze heen moeten lopen. Maar het liep toch niet zoals het moest. We DKV begon goed. Afstandsschoten van Hans Bijl en Johan Bax leverden een 2-0 voorsprong op. Midlandia liep wel in, maar Ronald Redeker en Willy de Groot zorgden er voor dat DKV Midlandia kon bijhouden. Nadat Midlandia in het begin van de tweede helft de kop had genomen, zette Atie Bijl met twee raak geschoten strafworpen de IJmuidense ploeg op een comfortabele positie. Toen kwam er een moeilijk moment. Johan Bax schoot raak. Watervliet kon in deze wedstrijd conti nu een licht overwicht handhaven. Op één punt schoten de Beverwijkers echter dui delijk tekort. Dat was de schotvastheid. Bij de heren trad HBS in de eerste klasse aan tegen Pinoké uit Amsterdam. In een gelijkopgaande strijd capituleerde HBS aan het einde van de eerste helft (1- 0). Na de pauze kwam Pinoké uit een knap genomen strafcorner op 2-0. De gastheren waren bij vlagen toch wel sterker dan de Bloemendaalse formatie en de Amster damse winst was dan ook terecht. Vlak voor tijd kon HBS nog iets terugdoen maar de benutte korte hoekslag werd door het arbitrale duo afgekeurd. In de tweede klasse moest Rood-Wit na de winstpartij van vorige week nu een nederlaag incasseren. In Aerdenhout werd met 3-2 verloren van Alkmaar. De rust ging in met een 1-1 stand door een doelpunt van Hervé Nieuwenhuis. Al snel na de hervatting werd er door Eelco Log gers een strafbal verzilverd, wat 2-1 bete kende. Rood-Wit leek op rozen te zitten, maar onnodige overtredingen binnen de cirkel werden bestraft met strafcorners dan 0-0 en de Aerdenhoutse dames kon den hun draai niet goed vinden. In de vierde klasse won Scheybeeck met 3-0 na een goede tweede helft van Magnus. Goals van Paula Beliën 2x, en uitblinkster Ma- Bersee 2x. Saxenburgers verloor met 4-1 van Badhoevedorp (enige treffer van Ted dy Scholtens). Het tegenovergestelde overkwam het gehandicapte Full Speed, dat met vijf invallers door Concordia duidelijk werd ingepakt: 20-8. Wijk aan Zee versloeg ZVM met 11-8. ADO-Concordia (6-2) 19-11. Jan de Rui ter (4) Rene Does (4) Harry Outshoorn (2) Wim Meier (2) Jack Mul (3) Theo Floris (3) Rob Does. „ADO is herboren”, vond bestuurslid Van Dessel na het aanschouwen van de wedstrijd tussen ADO en Concordia. Het team dat dit jaar nog geen overwinning greep speelde de uit Hillegom afkomstige bezoekers helemaal weg. „De spelers wa ren erg gemotiveerd”, aldus van Dessel „en dat heeft duidelijk meegespeeld”. In de eerste helft viel het allemaal nogal tegen omdat het speelveld na regenval erg glad was geworden. Na de hervatting wa ren de omstandigheden echter beter en kon ADO eenvoudig afstand nemen. „De ploeg raakt nu pas echt op elkaar inge speeld. Deze overwinning geeft de burger weer moed”, aldus Van Dessel. Concordia - Full Speed (13-4) 20-8. Har ry van der Geld (3), John Zeeuw, Alex Tromp (3) Leen Gravemaker. Omdat twee spelers verhinderd waren, twee spelers geblesseerd en één handbal ler wegens een verhuizing plotseling uit de selectie verdween, maakte een gehandi capt Full Speed bij Concordia moeilijke tijden door. De combinaties liepen niet en diverse eerste-elftalspelers raakten volle dig geïsoleerd toen bleek dat de overigens zeer ijverige spelpatronen hadden. Wijk aan Handgraaf (2), Ruud Wilgenburg, Berry van den Linden (2), Gerard de Mol, Leo Koster (2). Een in de eerste helft sterker Wijk aan Zee kreeg na een flinke stortbui in de tweede periode nauwelijks meer de gele genheid tot goed handbal te komen. De bal en het speelveld waren daarvoor te glad geworden. Op de 11-8 overwin ning viel niets af te dingen. PPara- oorra- Haar, ken mer, 1 on- iw van drach- priis- 1, 020- ren die met 3-2 zegevierden. Alliance ver zuimde vroegtijdig afstand te nemen maar ging de rust in met een 2-1 leiding. René de Jonge zorgde zelfs voor 3-1 en na flink aandringen van Zandvoort werd de einduitslag 3-2. Scheybeeck komt maar moeilijk op gang wat het scoren betreft. Tegen Magnus werd het 1-4 en er werden veel kansen gemist. Jos Zonneveld teken de voor de enige goal. Haarlem speelde met 2 2 gelijk tegen FIT uit Amsterdam. De teams waren aan elkaar gewaagd en alleen in het begin van de tweede helft had de jonge Haarlemse ploeg een licht veld- overwicht. Jelle Veenstra en Willy Blouw namen de doelpunten voor hun rekening. In de vierde klasse verloor Saxenburgers met 3-1 van Reigers (enige goal van Dries Bonnes. Bij de dames won HBS met 4-2 in een matige wedstrijd van Victoria. Karin Ver hoef nam de gehele produktie voor haar rekening. Zandvoort had het betere van het spel tegen Voordaan en met 2-0 werd terecht gewonnen. In dezelfde afdeling bleef Bennebroek in Delft bij Ring Pass op 1-1 steken. Marjan Koopman scoorde uit een strafcorner. In de derde klasse draait het elftal van Alliance voortreffe lijk. Tegen Kraaien werd de volle buit binnengehaald: 2-0 (treffers van Barbara Brons en Dory Heemskerk). Eechtrop deelde de punten met Strawberries (0-0). (Van onze sportredactie) IJMOND. Wat de prestaties van de heren in het regionale handbalgebeuren betreft, valt vooral de 19-11 overwinning van ADO op, De ploeg was dit jaar nog nooit aan het behalen van een of meer winstpunten toegekomen, maar bond in het vierde competitieduel Concordia overtuigend aan de zegekar. en uit deze mogelijkheden konden de gas ten nog tweemaal scoren. Eechtrop ver sloeg Hermes uit Den Helder, maar mak kelijk kwam de 2-0 zege voor de Beverwij kers niet tot stand. Hennes kwam zeer fel uit de startblokken en de eerste tien minu ten regende het strafcorners. Niet een werd er echter tegen het hout gedepo neerd. Eechtrop kreeg in totaal maar drie korte hoekslagen toegewezen maar wist er twee van te benutten. Bob Gerritse was de matchwinnaar. Na de hervatting was Hermes toch wat aangeslagen en kon niet meer zo imponeren. Tegen de verhouding won Eechtrop op nog betrekkelijk een voudige wijze. Strawberries had geen moeite met Cas tricum. Na vijf minuten werd de score geopend door Frank Gutteling. Hij werd in de vijandelijke cirkel geblokkeerd en de gegeven strafbal werd door hem zelf feilloos in een treffer omgezet. Met stevig spel probeerde Castricum iets terug te doen, maar nog voor de pauze tilde Wim v. d. Berg de Velsenaren naar een veilige 2-0 voorsprong. Na de rust kwam Castricum terug tot 2-1 maar Roland Verhagen bouwde de marge weer verder uit. (3-1). Frank Gutteling zorgde voor 4-1. Bennebroek won dit weekeinde weder om. Kraaien werd in Zaanstad met 2-1 terug gezet. Roelof Stuurman scoorde al snel 1-0. Een uitval leverde een vrije slag op die razendsnel werd genomen en be nut. Voor rust werd de defensie van de Bennebroekers veelvuldig onder druk ge zet maar de nul werd gehandhaafd. Chel v. d. Kaaden scoorde 2-0 en uit een straf bal kwam Kraaien nog gevaarlijk dicht bij. De zege werd echter niet meer prijsge geven. In de derde klasse kreeg Zandvoort streekgenoot Alliance op bezoek. Ver diend ging de zege naar de Heemstedena- wedstrijd verloren ging en het tweede competitieduel met een gelijkspel werd afgesloten, boeken de dames vorige week voor het eerst de volle winst. Een succes, dat een vervolg kreeg, want duidelijk be ter dan IJMond 2 was KIC wel. Een droog veld en goed weer lijken voor deze equipe echter een noodzaak. ADO-Concordia (3-5) 11-4. Gré de Rui ter (3), Rita Dufrenne (4), Els Stolk, Paula Glorie (2), Marjan Dam. „Onbegrijpelijk”, zuchtte Ria Vrene- goor na afloop. „Wellicht had die slechte eerste helft te maken met de oefenwed strijden die we de dag ervoor gespeeld hadden. Zoiets gaat je natuurlijk ook niet in de koude kleren zitten”. (Van onze hockeymedewerker) WASSENAAR-HILVERSUM. In de hoofdklasse B leed Bloemendaal de eer ste nederlaag. Na een meer spannende dan fraaie wedstrijd verloren de Bloe mendalers verdiend met 3-2 van HGC, na een ruststand van 3-0. De dames lieten voor de tweede achtereenvolgende maal een punt liggen: in en tegen Hilversum werd met 3-3 gelijk gespeeld. (Van onze hockeymedewerker) HAARLEM/IJMOND. De dames van Alliance hebben op de tweede speeldag van de hockeycompetitie wederom ge wonnen. Kraaien uit de Zaanstad werd met 2-0 verslagen. De heren van Straw berries hebben zich na de nederlaag goed gerevancheerd door op eigen veld Castri cum met ruime cijfers te kloppen: 4-1. In dezelfde klasse won Bennebroek op nieuw. Ditmaal was Kraaien met 2-1 de mindere. of ijvend uisbe- vlarré (Van onze sportredactie) IJMOND. De dames van Wijk aan Zee zijn er in geslaagd de koppositie in de eerste klasse van de landelijke hand- balcompetitie te verstevigen. In een rechtstreekse confrontatie werd mede- koploper Aalsmeer met 10-8 teruggewe zen. Bij rust leidde Wijk aan Zee met 5- 3. Minder goed verging het IJmond dat met 3-9 door Volewijckers werd geklopt. Winst was er wel voor het damesteam van Desireé-Odin dat uitkomt in de tweede klasse B. Met 4-8 trok de ploeg uit Beverwijk tegen NEA aan het langste eind. Wijk aan ZeeAalsmeer (5-3) 10-8. Sanny Aardenburg, Wiena Groot (4), Lia Aardenburg (2), Jacqueline Aarden burg (2), Josca Bol. Het jeugdige team van Wijk aan Zee heeft nog duidelijk leiding nodig. Dat bleek vooral in de tweede helft toen de ploeg te nadrukkelijk probeerde via de zogenoemde break-outs verder van het verdere verloop van de strijd. Nadat Aalsmeer tot 6-5 was bijge komen nam een plotseling weer zeer geconcentreerd en met veel overleg spe lend Wijk aan Zee eenvoudig afstand (9- 6). Toen Lia Aardenburg drie minuten voor tijd ook nog nummer 10 liet aante kenen, was het spel gespeeld en mocht Aalsmeer nog bedriegelijk dichtbij ko men zonder Wijk aan Zee echt te be dreigen. (Van onze basketbalmedewerker) IJMUIDEN. Met wisselend succes zijn het afgelopen weekend de IJmuiden se vertegenwoordigers in de basketbal- competitie van start gegaan. Voor de eerst winst zorgden de Akrides-dames tegen Falcons, terwijl ook de meisjes tegen Lisse aan het langste eind trokken. Minder succesvol was Dokko. dat in een wedstrijd met een lage score met 42-46 van Exus verloor. Verlies leden eveneens de Akrides-jon- gens, die in Lisse een te geroutineerde tegenstander hadden. Nog niet binnen de lijnen kwamen de heren van Exercitia. Akrides - Falcons 59-26 (rust 34-10). Topscoorsters Akrides Margriet Haver (5-7) en Hellen Post (2-9). Tegen het Am sterdamse Falcons heeft Akrides weinig moeite gehad om de strijd al in de eerste helft te beslissen. Een belangrijk lengte- voordeel was er oorzaak van dat de wed strijd bij de rust reeds beslist was. Na de basketwisseling liet de thuisclub de teu gels enigzins vieren en verzuimde Akrides Falcons te deklasseren. Vooral in de eerste helft werd Bloemen daal volledig weggespeeld door HGC, dat erg simpel kon uitlopen naar een 3-0 voor sprong via treffers van Robert van Maas- akker (2x) (strafcorner) en Wouter Leef- ers. Door twee strafcorners te benutten zorgde Cees Jan Diepeveen dat Bloemen daal na de hervatting iets dichterbij kon komen. Een puntendeling lag zelfs ook nog binnen handbereik toen Ab Boelaars alleen op de HGC-doelman mocht afgaan. De Bloemendaalspeler werkte de bal ech ter naast in plaats van in het doel. Midlandia-DKV: 10-9). Doelpunten: Atie Bijl: 3; Roelie Steenhoek: 2; Willy de Groot: 1; Hans Bijl: 1; Johan Bax: 1; Ronald Redeker: 1. :s?: ■ML.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 21