Produktieval funest voor bezuinigingsprojecten agenda rond de losplank Sterk spel Van der Vlis en Buys bij debuut voor DCIJ r 1o Winst in Buttlercompetitie voor koppel Keppels-Postma S F hciven- berichten kort ijmondnicuws O.R. Hoogovens had over directeur willen meepraten Noord-Holland gaat Bussumse Waterleiding kopen z vis moest ook weer een deel onverkocht achterblijven, maar dit was zuiver een kwaliteitsaangelegenheid. Voor het overi ge waren de importeurs wel wat terughou dend met hun aanvoer van schelvis vanuit het buitenland, omdat er de vorige week van eigen schepen meer dan genoeg aan gevoerd is en men, terecht, ook deze week wel weer wat schelvis van de eigen sche pen aangeboden te krijgen. Dit is ook wel gebeurd, maar door het ontbreken van de import kregen de aanvoerders leuke prij zen voor hun aangeboden schelvis en kon men hierover zeer tevreden zijn. 7 DINSDAG 16 SEPTEMBER 19 8 0 IJMOND 6 J 1 Interessant verloop bridgevyedstrijden VOLOP SPANNING IN DAMCOMPETITIE (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Hoogovens gaat energie terugwinnen door de druk waaronder het hoogovengas uit de ovens komt te gebruiken om een generator, die elektriciteit levert, aan te drijven. Hiervoor is een zogenoemde expansieturbine in aanbouw, die medio volgend jaar gereed is. Velsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk Hoogovens gaat energie terugwinnen uit gasdruk tel. 19000. Bezichtiging op QO rol Vrijdag vertrokken: Lake Vinay, Bre men; Kennemerland, Rio de Janeiro; Hms waarvoor thans het startsein is gegeven, staan bij Hoogovens meerdere energie besparende projecten op stapel. De uit voering daarvan zal evenwel nog enige tijd op zich laten wachten. Door de malai se in de staalindustrie grotendeels ont staan door de geringere afzetmogelijkhe den in Amerika waar de autoproduktie sterk is gedaald, heeft Hoogovens in IJ- muiden een groot aantal projecten stilge zet. Ook verschillende nieuwbouwprojec ten en renovaties, die al aanbesteed waren Hoogeveen, Noordzee; Hms Abcoude, Noordzee, 2x IJmuiden; Spiegelgracht, West Indië, Sunny Arabella, Bremen; Excursie. - De afdeling Santpoort van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen organiseert donderdag 18 september een excursie naar het kasteel in Doorn en de tuin Pinetum in Hilversum. Vrouwengilde. - Woensdag 17 septem ber om 19.45 uur opent het Vrouwengilde Driehuis-Santpoort het winterseizoen met een kerkelijke viering in Driehuis, ge volgd door een lezing van zr. Sterk over haar werk in de Engelmundusparochie aldaar. Bejaardensoos. - In Driehuis is de be- jaardensqos van start gegaan. Elke don derdagmiddag van twee tot Vier uur is er in de parochiezaal van de Engelmundus- kerk in Driehuis gelegenheid tot kaarten, handwerken en andere activiteiten. Be langstellenden kunnen zich opgeven bij zr. Sterk, telefoon 02550-14125. Jaarvergadering. - De afdeling Sant- poort-Noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond houdt woensdag 17 sep tember, om 20.00 uur haar jaarvergade ring in het jeugdhuis De Haven aan de Schipbroekenweg. Na de pauze spreekt mevr. H. L. Vermey-De Graaff uit Amster dam over het onderwerp „Kent gij ook uw voorouders?” West Eagle, Cont. Plat, Velsen; Gretya Oldendorff, Rotterdam; Vela, Stavanger; Aegir, Carabeka 6, Madagas, Pluto, Dun dee; Adriana, Leixoes. Zaterdag vertrokken: Silvia Omega, Bremerhaven; Suruga Maru, Yokohama; Stirling Brigg, IJmuiden, Cont. Plat; Ijs land, IJmuiden, Noordzee; Santa Lucia, Nigeria, IJmuiden; Sea Struggler, Dun dee, IJmuiden, Cheyenne, Senegal; Zin nia, Cleveland, IJmuiden; Goodwill, Pasa- jes; Ems, Felixtowe; Jupiter, Leith; Karin Bornhofen, Antwerpen; Jupiter, IJmui den, Aberdeen; Tor Scandinavië, Gothen burg; Jemrix, IJmuiden, Whitby. Maandag vertrokken: Carpe Diem 2, Birkenhead; IJmuiden: Delta G, King lynn; Subro Vega, Great Yarmouth. Uitslagen: A-lijn: Werff IJMUIDEN. De ondernemingsraad van Hoogovens is niet erg te spreken over de gang van zaken rond de opvolging van directeur produktie B. de Heer die het staalbedrijf op 1 september 1981 verlaat. De raad van Bestuur van Estel (Hoog- ovens-Hoesch) heeft de heer W. Singer (nu nog directeur sector plaatwalserijen) als opvolger op het oog. De o.r. heeft geen bezwaren tegen de persoon van de heer Singer, maar wel tegen de gevolgde proce dure die te weinig ruimte voor eventuele alternatieven gelaten zou hebben. De o.r. meent te laat bij de opvolgings- procedure betrokken te zijn en wil in het vervolg eerder geïnformeerd worden. Tij dens een extra overlegsvergadering met de directie en de heer O. van Royen, lid van de Raad van Bestuur, werd vanuit de o.r. de vraag gesteld of het gezien het late tijdstip van informatie nog wel mogelijk is een gedegen advies over de voorgestelde benoeming uit te brengen. Volgens Van Royen zou een „nee” van de o.r. theoretisch kunnen leiden tot in trekking van het voorgenomen besluit. De Hoogovens-directie meent dat het eerder informeren van de o.r. moeilijk zou zijn geweest vanwege de plicht tot geheimhou ding. Desondanks werd door diverse frac ties tijdens het overleg opgemerkt dat de raad niet in de knel wenst te komen als er bijvoorbeeld een minder goed oordeel over een kandidaat geveld wordt. Namens de Raad van Bestuur is bij monde van de heer Van Royen toegezegd dat onderzocht zal worden of in het ver volg een wat ruimere procedure gevolgd kan worden. Aan een inkrimping van de directie IJmuiden wordt niet gedacht, zo heeft de Raad van Bestuur laten weten. De zwaarte van de werkzaamheden maakt dit onmogelijk. De adviesaanvraag van de Raad van Bestuur wordt maandag door de o.r. formeel in behandeling geno men waarna zo snel mogelijk de afron ding plaats zal vinden. ry Everard, Gent; Kroostindor, Antwer pen; Margarite Weston, Colchester, Wor- merveer; Isla Santay, Bremen, Abel San tamaria, Havana; Asia Swallow, Brake, IJmuiden, Carbreeze, Tampa; Alchemist Rotterdam, Mohammedia; Wismar, Kribi; Terra, Perthead. IJmuiden; Pax 1820, Delfzijl; Hemina, Stanlow; Summerset brook, Hamina, Zaandam; Smit Lloyd-61, Aberdeen. Zondag vertrokken: Medway 2, Ips wich; Salineke, Noordzee; Konstantin Tsi- olkouskiy. Ventspils; Gertrud Wiener 2, Bremerhaven; Hoogeveen, Noordzee; Ab- Beerepoot leed hij opnieuw een neder laag. In het middenspel greep hij in tijd nood lelijk mis en verloor kansloos. René Boulonois toonde zich in het laveren dui delijk sterker dan Alex den Doop. Door middel van een uitval probeerde Den Doop zich wat onder de druk uit te wer ken. Hij overzag daarbij een niet diepe, maar uiterst doelmatige combinatie en gaf onmiddellijk op. George Postma is dit seizoen nog niet in vorm. Nu moest hij beide punten aan zijn tegenstander Coen Bais laten. Na een inte ressant en sterk gespeelde partij kon de DCIJ-secretaris in het eindspel de winst naar zich toe halen. Jaap van Straten kwam al in de opening onder grote druk tegen Jan Apeldoorn. Toen hij in het mid denspel door een damcombinatie werd verrast, was het pleit spoedig beslecht. In de eerste klasse behaalde de jeugdige Marcel Doornbosch een fraaie remise te gen de geroutineerde Piet Smit. Na een gelijkopgaande partij kreeg Smit in het gevorderde middenspel voordeel. Door een foutje in het eindspel kon Doornbosch alsnog een puntendeling afdwingen. Peter van Veen won snel van Marcel de Jong, die toch wel vorderingen maakt. Michel Scholten wferd het slachtoffer van het combinatievermogen van Wim Gomes. In de eerste klasse gaat Wim Gomes nu al leen aan de leiding met een score van honderd procent. (Van onze bridgemedewerker) IJMUIDEN. De eerste ronde van de Buttlercompetitie bridge van BOC lever de in de A-lijn een benauwde zege op voor Keppels-Postma. Het duo scoorde zeven tien overwinningspunten bij een maxi mum van twintig en kon daarmede Groen-Van der Werff en Toeset-Schrama die gedeeld tweede werden met een voor sprong van slechts één punt achter zich houden. In de B-lijn behaalden de dames Sanders-Van der Werff de volle winst (20- 0) en kwamen daardoor aan de top van de ranglijst. De drives op basis van het Buttler-sy- steem zijn daarom zo interessant, omdat Zaterdag aangekomen: Sigrid, Canada, Velsen; Ems, Gothenburg; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Salineke, Fawley; West Eagle, Cont. Plat, Velsen; Jupiter, Hamburg; Bergfjord, Grimsby; Gertrud Wiener 2, Bremen; Tor Scandinavia, Go thenburg; Jemrix, Londen, IJmuiden; Breant, Iggesund; Lady Bos, Antwerpen; Anders Kjonno, Seaham, Beverwijk. van ouds bekende dnemijlenzone over de gehele wereld is afgestapt. Voor zover hier bekend is er geen definitieve af spraak met de Franse autoriteiten hier over ooit gemaakt. De laatste jaren hoort of ziet men maar heel weinig van nieuw gebouwde traw lers. Het had er alle schijn van dat alles hier in diepe slaap gesukkeld was. Insi ders wisten wel beter, achter de schermen is men druk aan het onderhandelen ge weest om te komen tot een verantwoord stuk gereedschap, wat zo’n vaartuig toch uiteindelijk is. Om te komen tot het geven van een opdracht om een kotter te bou wen heeft men blijkbaar geen enkele moeite. Met de grotere schepen is dat toch wel even anders. Eén ding staat vast de grote kotters, die van de werf gekomen zijn, zijn allemaal betaald, want anders waren ze niet van de werf weggekomen, wat hiervan in de toekomst zal terecht komen, in verband met de vis die nu al wordt doordraaid zullen we dan wel weer zien. Als het maar niet zo wordt dat er een beroep op de regering moet worden ge daan om in ’t leven te blijven, want dat is het paard achter de wagen spannen. In vesteren om geen belasting te betalen en dan als er overgeïnvesteerd is om subsidie gaan bedelen. Maar we hadden het niet over kotters, momenteel is bekend dat er door de werf „Welgelegen” te Harlingen opdracht is ontvangen om voor de rederij Parlevliet en Van der Plas een nieuwe hektrawler te bouwen met een lengte van 74,99 meter. De hoofdmotor zal een M.A.K.-machine zijn van een kleine 3000 PK. Verder zullen er achttien frosters aan dek worden ge steld, men hoopt rond 40.000 platen ma kreel of iets dergelijks te kunnen bergen. Als hulpmotor komt er dan nog eens een duizend PK machine voor aandrijving van de vriesinstallaties. Vanwege de rede rij Vrolijk zijn er reeds verscheidene on- derhandelingen aan de gang om een op dracht te verstrekken aan de „IJsselwerf” te Rotterdam. Indien hiervoor opdracht wordt gegeven zullen daar Deutz motoren in worden geplaats. Ook dit schip moet dan goed zijn voor een 40.000 (veertigdui zend) platen diepvries. Hoewel we nog geen nadere gegevens hierover hebben, mag wel worden verondersteld dat er een vierkant diepvriesruim in geprojecteerd zal worden. Dit om het lossen van zo’n schip te vergemakkelijken. Hieronder zul len dan wel tanks worden gebouwd om voor het merendeel zware stookolie en daarnaast normale dieselolie mee te ne men. Zodra er iets naders omtrent deze schepen bekend is zullen we hier gegevens over publiceren. Via pijpleidingen wordt het hoogovengas onder meer aan de PEN-centrale in Velsen-Noord geleverd. zijn voorlopig in de ijskast verdwenen. Bij de prioriteitstelling bleef de bouw van de expansieturbine hoge punten scoren van wege de forse energiewinst. Andere energiebesparende plannen zijn wel door het productieverlies en de daarmee ver band houdende bezuinigingen op de ach tergrond geraakt. Een woordvoerder van het staalbedrijf. „We moeten nu de zaken op een gouden schaaltje afwegen om met de sterk beperkte middelen zo goed moge lijke investeringen te doen”. Onlangs is nabij Hoogoven 7 de eerste paal voor deze installatie de grond inge gaan. Met de expansieturbine kan straks energie worden teruggewonnen, die thans nog verloren gaat. Momenteel wordt de druk van het gas zonder energiewinst verlaagd tot een voor afnemers geschikt peil. Als de installatie gereed is, wordt het drukverschil benut voor het aandrijven van de turbine, die aan een generator (dynamo) is gekoppeld. Hiermee wordt de elektriciteit opgewekt. De investering voor de expansieturbine is begroot op 13 miljoen gulden. Door het opwekken van elektriciteit wordt een ren tabiliteit verwacht van ongeveer 30 per cent. Hierbij is rekening gehouden met een overheidssubsidie van 2 miljoen. Over de financiering van de overige 11 miljoen gulden is aanvankelijk overleg geweest met de overheid. Dit heeft echter niet geleid tot een hoger subsidiebedrag. De expansieturbine zal goed zijn voor 10 MegaWatt elektrisch vermogen per jaar. Dit is circa 4 percent van het jaarlijkse stroomverbruik van Hoogovens dat 285 MegaWatt bedraagt. Daarvan wordt 270 MegaWatt van de PEN-centrale betrok ken en komt 15 Megawatt al uit eigen voorzieningen. Als de turbine gereed is zal de afname van de PEN-centrale beperkt worden tot 260 Megawatt. Het gas komt uit de hoogovens met een druk van 2 atmosfeer naar buiten. Dit gas wordt via een lang buizenstelsel naar de PEN-centrale getransporteerd waar het gebruikt wordt voor het opwekken van electriciteit. Voor dat het gas naar de centrale kan worden vervoerd, dient de druk tot 0,15 atmosfeer „gesmoord” te worden. De 1,85 atmosfeer die hierbij vrij komt, is voldoende om de expansieturbine met voldoende opbrengst te laten werken. Hoogovens levert in de vorm van gas 7Q procent van de energie aan het PEN, die op haar beurt electriciteit aan het staalbe drijf afstaat. Naast de bouw van de expansieturbine, HAARLEM. Provinciale Staten van Noord-Holland hebben gisteren besloten een bedrag van 6.725.000 gulden beschik baar te stellen voor het overnemen door de provincie van de NV Bussumse Water leidingmaatschappij. Deze maatschappij is nog een van de weinige particuliere waterleidingbedrijven die in ons land werkzaam zijn. Het aandelenkapitaal van vier miljoen gulden, waarvan geplaatst twee miljoen gulden, bevindt zich volledig in handen van de NV Industriële Maat schappij. Vertegenwoordigers van deze NV heb ben al geruime tijd geleden de bereidheid te kennen gegeven het waterleidingbe drijf van Bussum aan de provincie over te dragen. Deze bereidheid is ontstaan onder invloed va de door de regering voorgeno men reorganisatie van de waterleiding- kaart van Nederland. De reorganisatie beoogt het grote aantal waterleidingbe drijven drastisch te verminderen en daar bij is zeker geen plaats meer voor particu lieren bedrijven. Vijf leden van de WD stemden tegen omdat de overname geschiedt bij het be gin van een nieuwe concessieperiode die in 1989 afloopt en de gemeente Bussum liever bij de Waterleidingmaatschappij Midden-Nederland ingedeeld wil worden dan bij het Provinciaal Waterleidingbe drijf Noord-Holland (PLON). Hierover is nog een kroonberoep in behandeling. DIVERSEN Alarmnummers, Politie 19033, Ongevallen dienst 23355, Hoogovens 02510-96000. Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Storingsnummer, openbare verlichting, gas en water 10777. Telefonische Hulp Dienst, 023-326655 dag. 19.00-4.00 ’s nachts, zaterdag en zondag 11.00- 4.00 ’s nachts. Algemene Hulpdienst Velsen: Iedere werk dag van 9.00-11.30 uur, tel. 02550-18888. Centraal Orgaan Bejaardenbeleid: Centraal Bureau, Abelenstraat 1, IJmuiden, op werkda gen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurig zieken. Velserduinweg 52, IJmuiden. Ma. t/m vrij. 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169. Stichting alg. maatschappelijk werk, IJ- mond, spreekuur dag. 9-10 uur. De Noostraat 4, IJmuiden. Tel. 10661. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak, elke vrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550-19142. Sociaal Advies Bureau, spreekuren woens dag 9.00-10.00 uur. Wit Gele Kruis, Zeeweg 20; 11.00-12.00 uur, bureau Petrakerk Spaarne- straat 8. Sociale Dienst, Spaarnestraat 2, IJmuiden, maandag t/m vrijdag 9.00-10.30 uur, nieuwe kliënten voor andere kliënten ook op afspraak, maandag t/m donderdag 9.00-10.30 uur kliënten Wet Werkloosheidsvoorziening of Rijksgroep Regeling Werkloze Werknemers, tel. 02550- 19124. Sociaal Psychiatrische Dienst, Plein 1945, nr. 90 gebouw De Beurs, 5e etage. Bereikbaar iede re werkdag van 9.00 tot 17.00 uur. Tel. 02550- 19142. Centrale bibliotheek. Plein 1945. Dinsdag 19.00-21.30 uur, woensdag 14.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Crocussenstraat 1, woens dag 14.30-17.30 uur. Filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein 27-29. Dinsdag 19.00-21.30 uur alle leeft., woensdag 14.30-17.30 uur alle leeft. Zondag aangekomen: Gorch Fock, Gainsborough; Makler, Gunnes Rose Ma- Maandag aangekomen: Pinewood, Lar ne. Phrontis, Bremen; Pistis, Lissabon; Beerberg, Hamina. Velsen; Subro Vixen, Wells; Eemsborg, Finland. Creativiteitscentrum Umond, Clara Stern school, Moerbergplantsoen, woensdag 10.00^ 12.00 uur instuif voor ouderen in „De Luchte” Lod. van Deyssellaan, Driehuis en in „Velsen hooft”, Wulverderlaan 53, Santpoort-Noord, 14.00-16.00 uur instuif voor kinderen, badhuis Wüstelaan 53, Santpoort. Recreatiebad De Hoogeberg, Trompstraat. Dinsdag 19.30-20.45 uur gemengd zwemmen; woensdag 6.45-8.00, 12.00-13.30, 14.00-15.30 en 16.00-17.30 uur gemengd zwemmen; 9.30-10.45 uur dames, 9.00-18.00 uur peuterbad, 7.00-22.00 uur solarium, 21.00-22.30 uur gezinszwemmen coude, Noordzee, 2x IJmuiden; Marie Christiene, Antwerpen; Larina, Dover, IJ muiden; Doccum, Noordzee, IJmuiden; West Eagle, Cont. Plat, Velsen; Breant, Iggesund; Zanzibar, Ipswich, IJmuiden; Darsserort, Greenock. BIOSCOOP EN THEATER City 1, Kennemerlaan 89, tel 14307, dinsdag 20.00 uur „The pink panther strikes again” City 2, Kennemerlaan, dinsdag 20.00 uur „Rocky II”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum: ma. t/m vrij, van 9.30-17.00 uur. Gemeentehuis. werkdagen van io.00-12.00 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 18e- eeuwse stijlkamers, wo. t/m zo. van 10.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur. Tot en met 30 sept. Noordelijk Koetshuis Beeckestijn, t/m 5 okto ber expositie Piotr Olszanski, open van di. t/m zo. van 14.00-17.00 uur. Foyer Witte Tejater, Kanaalstraat, schilder werken van Annica Koot te bezichtigen. Tot en met 30 sept. Foyer Stadsschouwburg Velsen, Groeneweg, foto-expositie acht jaar Hauser Orkater, te be zichtigen tijdens theater- en filmvoorstellingen. Tot 9 oktober. Dat de vishandel voor de vreemdste situaties kan komen is genoegzaam be kend. Zo vreemd als het vorige week verlo pen is, is nog maar weinig voorgekomen. Aan de maandagmarkt was genoeg te beleven. De handel nam dan ook een wat onverschillige houding aan en was hele maal niet van zins om nu maar eens lekker in de buidel te tasten. Naar alle waarschijnlijlheid was men reeds via de bekende kanalen op de hoogte wat er wel te wachten stong van elders. Nu dit is wel waarheid geworden. Het was nog maar net in de middag toen er al vernomen werd dat er op het voormalige eiland Urk al menig kistje schol onverkocht in de hallen achter moest blijven om de dood eenvoudige reden dat men het aangebode ne niet plaatsen kon. Bijna 2000 (tweeduizend) kisten schol moesten afgevoerd worden naar de vis- verwerkende industrie. Nu kan man de schol daarvan de schuld niet geven. In de eerste maanden van het jaar was de schol te groot en te mager en besloot men de vloot voor een derde deel binnen te houden, maar wat moest er nu gebeu ren. De vis is uit de kunst, moest je toen naar een visje zoeken waar nog wat vlees op zat, nu moet je zoeken naar een schol waar geen vlees op te vinden is, als die te vinden zou zijn, want dan is het beessie wel ziek. Degene echter die zich van iets meer dan het strikt nodige had bevoor raad heeft hier geen spijt van gekregen, want al dinsdag ging de bries flink op en eer dat het woensdag was kon men al van een aardig stormpje spreken zodat de schepen, die het van de kust moeten heb ben, de dagschuiten, na woensdag niet meer naar zee zijn vertrokken. Gelukki gerwijs kwamen aan de donderdagmarkt een paar Goedereeders en een viertal Texelaars de zaak een beetje oppeppen, anders had het er met de aanvoer zeer slecht voor komen të staan. Immers aan de vrijdagmarkt kwamen slechts een tien tal vaartuigen met een bescheiden vangst naar binnen omdat er veel hinder werd en was ondervonden van de sterk verarmde weersomstandigheden. Het gevolg van dit alles was dat er ook vorige week maar heel weinig voordelig in is kunnen kopen door de IJmuider handel, behoudens dan het reeds vermelde aan de maandagmarkt. Van de aan deze markt aangevoerd schel- Vrijdag aangekomen: Prinses Margriet, Gothenburg; Vela, Antwerpen; HMS Hoogeveen, Noordzee; HMS Abcoude, Noordzee, IJmuiden (2x); Larina, Rotter dam, IJmuiden; Suruga Maru, Yokoha ma; Astronomer, Kingston; Garrison Point, London; Ijsland, Noordzee, IJmui den; West Osprey, Cont. Plat Velsen; Anu- do, Noordzee, Velsen; Stintfang, San Pe dro; Santa Lucia, Maloy, IJmuiden; Kon stantin Tsiolkovsky, Ventspils. De prijzen van de schol trokken on danks de geringere aanvoer nog niet erg aan. Waarschijnlijk omdat de eigen ver voerders met hun wagens in Schotland zitten om wat grote makreel te kopen welke voor de rokerijen wederom flink in trek zijn omdat de voorraad diepgevroren makreel al aardig aan het slinken is. Bo vendien zal er zeker nog wel een maand gewacht r^oeten worden voor er weer wat makreel van rond Ierland binnen ver wacht kan worden. Voorts zitten de groot ste eenheden van de vloot momenteel nog veel te noordelijk en te westelijk en probe ren ze immer nog wat kleine makreel buit te maken waar momenteel nog al wat vraag naar is. Daarbij zijn er een zestal schepen aan deze visserij onttrokken doordat er een drietal aan de werf een verlenging ondergaat. Deze week vertrekt de laatste van het drietal naar zee om experimenteel in de Golf van Biscaje te gaan vissen. Aan deze experimentele rei zen wordt deelgenomen door de VL 142 „Voorwaarts”, IJM 36 „Egmont” en de KW 122 „Arie Ouwehand”. De bedoeling is om in de Golf tien dagen te gaan vissen en dan maar te kijken wat er te vangen is. De bedoeling van dit alles zal wel zijn, zo mogelijk, kleine horsmakreel te vangen. Nu wie wel eens in de havens aan de Golf van Biscaje een kijkje heeft genomen weet dat er door de kleinste eenheden van de Franse vloot weinig anders dan kleine horsmakrelen wordt aangevoerd naast de kreeften, krabben en garnalen. De groot ste zal maar net vijftien centimeter groot zijn. Maar deze worden vlak onder de kust gevangen. Hoe ver men als Nederlands vaartuig uit de Franse kust moet blijven is nog een vraag. Het zal zeker niet minder dan twaalf mijl zijn omdat men van de de resultaten van de paren volgens de* viertallenberekening worden vastgesteld. Er worden gemiddelden genoteerd waar mee de scores worden vergeleken. Uitsla-; gen die bij andere wedstrijden dikwijls* van beslissende betekenis blijken te zijn,: spelen in een Buttlercompetitie nauwe-; lijks mee. Van groot belang is het echter de man-! ches en slemcontracten niet te missen. Gebeurt dat wel, dan gaan er veel punten verloren. De resultaten worden in match-” punten omgezet en vervolgens in imp’s’ (overwinningspunten) „vertaald”. Dé maximale uitslag kan 20-0 zijn (daarna 19- 1, 18-2 enz.: 10-10 is dus een gelijkspel)* Van de deelnemende paren werden er tweeëntwintig in de A-lijn ingedeeld, ter-.; wijl vierentwintig koppels de B-poule vormen. Keppels-Postma die in de gewone com petitie veelal geen opvallende rol spelen, voelen kennelijk het systeem van de Butt- ler goed aan: hun eerste plaats wijst dui delijk in die richting. Groen-Van den Werff en Toeset-Schrama zijn teams die bij elke competitievorm hoge ogen gooien. - Daarom baarde het geen verwondering dat zij zeer sterk uit de eerste ronde te voorschijn kwamen. Dat mag wel gezegd worden van de vierde plaats die Porck- Steinberg (15 pnt) bereikten. Zij spelen nog maar zeer kort samen wat echter geerr belemmering bleek te zijn om een hoge' positie op de ranglijst in te nemen. In de B-lijn was de eerste plaats van de dames Sanders-Van der Werff dé grote verrassing. Na hun resultaat van de vork- ge week (eerste in de C-lijn van de gewone competitie) mocht wel met een eervolle plaats rekening worden gehouden. Dat zij. opnieuw eerste zouden worden, leek niet in de lijn der verwachting te liggen: de- dames hadden daar een andere menipg' over die door de feiten gestaafd werd. - IJMUIDEN. Door een goede promo tie- en degradatieregeling in de onderlinge competitie van DCIJ, is een doorstroming van talent mogelijk. Dit seizoen maken Henk Buys en Cees van der Vlis hun debuut in de hoofdklassecompetitie. Voor beiden aanleiding om er fris en onbevan gen tegenaan te gaan. Van der Vlis won voor de derde achtereenvolgende maal. Wim Dijkman was niet bestand tegen het taktische spelletje Van der Vlis op het bord toverde. Henk Buys versloeg Jack van Buuren en volgt nu op twee punten achterstand van de leider, echter met een wedstrijd minder gespeeld. De partij tussen Henk Buys en Jack van Buuren had een bijzonder spannend ver loop. Door de opsluiting van Buys’ lange vleugel, werd het spel bijzonder combina tierijk. Van Buuren overzag in een on overzichtelijke stand een damzet en kon de partij daarna niet meer redden. Ook Cees van der Vlis kreeg de punten be paald niet cadeau. Lange tijd zag het er naar uit dat Wim Dijkman zijn betere stand in blijvend voordeel kon omzetten, maar in het middenspel werd hij het slachtoffer van een geniepige damzet die zijn stelling ruïneerde. Voor Henk Smit zal het dit seizoen moei lijk worden om zich van een plaats bij het eerste tiental te verzekeren. Na drie wed strijden staat hij met slechts één punt bij de laagst geplaatsten. Tegen Gerard ■I .1 Keppels-Postma 17, Groen-Van der 16, Toeset-Schrama 16, Porck-Steinberg 15, De Winter-Van Zanten 15, Kamoen-Halling- man 13, Jongbloed-De By 11, Zwager-Koch 11, Tervoort-Wittebrood 11, Ans de Jong-G. Groen 11, Kalehoven-Tabbers 11, Van der Linden-Rijn- ders 10, Bakkum-De Vente 8, Nathans-Schaafs- ma 8, Huismans-Witters 8, Van de Krol-Zand- bergen 6, Kerhp-Missaar 5, fam. Zijlstra 5, fam, Bink 5, De Jong-Broekhof 4, Witters-Warmenbol 3, Sanders-Strangers 2. B-lijn: Sanders-Van der Werff 20, Van Ra- venswaay-Dekker 16, Bakker-Ten Broecke 15, Pasveer-Bijvoets 15, Van Deursen-Van ’t Zant 14, Maas-Weyermans 12, Van der Linden-Van Schinkel 11, fam. Van der Berg 10, Van der Linden-Copini 10, Lips-Van ’t Zant 10, Fabel- Scheerder 9, Fictoor-De Vries 8, Bouwman-Van der Linden 8, Nathans-partner 7, Mulder-Van der Berg 6, Scheffer-Vervaat 5, Hubeek-Kooy- man 5, fam. Kramer 5, fam. De Jager 5, Zeegers- Nieuwenhuizen 5, Drenth-Dekker 2, Bakker- Draayer 1, Elferink-Elferink 0, Hartman-Koot 0. BIOSCOOP EN THEATER Kennemer I, Zeestraat, dinsdag en woensdag 20.00 uur „Zombies”. Kennemer II, Zeestraat, dinsdag 19.30 uur Clair de femme”. Luxor I, dinsdag 19.00 en 21.30 uur „American Gigolo”. Luxor II, dinsdag 19.00 en 21.30 uur „Die Tiroler blondjes toch”. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Centrale bibliotheek, Kerkstraat 44. woens dag 10.00-12.30 uur volw., 14.00-17.00 uur en 18.30-21.00 uur alle leeft. Jeugdbibliotheek Meerestein, K. Smithstraat 110a, woensdag 14.00-17.00 uur. Dienstencentrum voor bejaarden, Kerk straat, maandag t/m vrijdag geopend van 9.00- 17.00 uur. Animal Farm, W. Alexanderplantsoen, ge opend woensdag 13.00-17.00 uur. Stichting alg. maatschappelijk werk, K. Delfsweg 1, Beverwijk. Spreekuur op werkda gen van 9 tot 12.30 uur, tel. 26177 (ook voor Wijk aan Zee en Castricum). Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak, elke vrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550-19142. Huize Scheybeeck, Tentoonstelling Ken. Oud heidkamer van prenten, kalligrafie en archeolo gie. Van 20-8 t.m. 25-9. Openingstijden wo. t.m. zo. van 14.00 tot 17.00 uur. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 41444. brandweer 32121, milieuklachten 86000 Openbare bibliotheek, Kerkweg 45. woens dag 14.00-17.00 uur alle leeft., 18.30-21.00 uur volw. Filiaal Beneluxlaan, Beneluxlaan 205-207. woensdag 18.30-21.00 uur, volw. donderdag ge sloten; expositie schilderes Nicole Carvajal tij dens openingsuren tot 18 sept. Speeltuin Poeienburg, H. Pootstr., dagelijks van 10.00-12.00 uur en 13.30-17.30 uur geopend. Kinderboerderij, Vrijburglaan. maandag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.15-16.45 uur. Stichting alg. maatschappelijk werk, V d. Hoopstraat 27, Beverwijk, spreekuur werkda gen van 9.00-17.00 uur. Tel. 30766. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945, gebouw De Beurs, 4e etage. Spreekuur dokumentatiecentrum na tel. afspraak elke vrijt" dag 14.00-16.00 uur. Tel. 02550-19142.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7