Couture en Edgar Vos Regionale aanpak plaatsing zieke bejaarden bepleit een vleugje confectie bij I modejournaal ff EE „Natuur”zien-inzien-ontzien is het nieuwe Boek van de Maand. Je kijkt om je heen. Maar zie je w el alles? R l is ra DOOR KOGIM EN GG EN GD: Toerrijders fietsen Castricum-tocht voor al uw bontwerken twntluiis V SEPTEMBER sau 12 p W O E N S D A G 1 7 WAGENWEG 11 bij het HOUTPLEIN w lot en met 4 oktober f22,50. Daarna fio,- duurder. I' Al 13 10 8 0 IJMOND J J N (Van een onzer verslaggevers) Ml 1 M'1 HAARLEM. In de regio Kennemerland lijkt bij de instellingen in de gezondheidszorg het idee aan te slaan dat gekomen moet worden tot een Sociaal Geriatrische Dienst voor de regio Zuid-Kennemerland. Deze nieuwe dienst zou vóór de opname van een bejaarde patiënt in een ziekenhuis, verpleeghuis of psychiatrisch ziekenhuis moeten bekijken waar opname het meest gewenst is. 4 1 4k 4 41 f door Bé ter Maat 7^ fe Overal in dit 176 pagina’s dikke boek groeien en bloeien de foto’s en aquarellen. Het nieuwe Boek van de Maand. Bepaald niet zomaar een boek. Sa .f J 'I Binnen de overlegclub van de psychiatrische ziekenhuizen en de verpleeghuizen, het Kennemer Overleg Gezondheidszorg Intra- Muraal (KOGIM) is dit idee zo juist geopperd en heeft het alge mene bijval gevonden. Bij de Haarlemse Gemeentelijke Ge neeskundige en Gezondheids dienst (GG en GD) circuleert een nota over hetzelfde onderwerp. HERFST- EN wintercollecties hebben zich altijd kunnen verheugen in een ge heel eigen karakter. Intimiteit en een verrukkelijk aandoende warmte stralen er meestentijds in volle glorie vanaf. Soms zijn het niet eens zozeer de creaties op zich, als wel de bijzonder fraaie stof fen die zich vooral in de haute couture manifesteren. Gaan evenwel al die genoemde voorwaarden perfect hand in hand, dan is een onvergetelijk modefes- tijn je deel. De hoofdstedelijke couturiers plaatsen de komende weken hun nieuw ste scheppingen in het volle licht van de schijnwerpers en het was wederom de charmante Edgar Vos die als eerste, voor de kritische blikken van velen, het spits afbeet. SF - '-t zich uiteraard niet alleen in woorden vangen. En als je daar wat meer van weet, kijk je opeens met heel andere ogen. Dan krijgt zelfs het kleinste onkruidje een heel andere waarde. Die verhelderende blik achter de schermen krijgt u in het nieuwe Boek van de Maand. Geschreven door Ben Garthoff. Een man 3 die als geen ander boeiend kan vertellen over alles wat groeit en bloeit. Maar de’ natuur laat ij Een fraai landschap. Een vlinder in alle kleuren van de regenboog. Een moeder egel die met h trits kleintjes over een bospad trip pelt. Zo zien we de natuur. Als een reeks mooie plaatjes. We kijken naar de buitenkant. Maar er zit nog zoveel achter. Hele verhalen en geschiedenissen. Kleine ver anderingen en grote rampen. BÉ TER MAAT (ADVERTENTIE) i w M I ht die it hier gaan met m tel. Blouson broekpak van bruine wollen visgraat tweed met volumi neuze shawl. De blousonkraag werd uitgevoerd in opossum. (Cou- turecollectie Edgar Vos). Het adres voor exclusieve mantels Alle mantels in eigen atelier verwerkt met volledige garantie Dit vignet is uw zekerheid voor vakmanschap en kwaliteit van het materiaal Bontmantels in alle prijsklassen Ook tijdens koopavond geopend Uit de haute couturecollectie van Edgar Vos drie voorbeelden van klokkende mantels, verschillend van lengte, respectievelijk in combinatie met een japon en pantalon. ir Flannel werd verwerkt in deze cape in trenchcoatstijl met bijpassende rok. De blouson werd uitgevoerd in wollen tricot en voorzien van een aangesneden capuchon, bekroond door een grote hoed, eveneens uit de haute couturecollectie van Edgar Vos. ciering van de nieuwe dienst te kunnen regelen. In het voorstel van de GG en GD zou de dienst kunnen functioneren onder GG en GD’s van Zuid-Kennemerland. Voor verpleeghuis Boerhaave functio neert een screening van de patiënten voor af al voor een deel. De directeur van Boerhaave, de heer P. de Smit zou het erg op prijs stellen als er een regionale instel ling komt, die de patiënten vooraf ziet en hen doorverwijst naar de juiste gezond heidszorginstelling. „Als wij een bejaarde patiënt aangeboden krijgen wordt hij of zij op een middag poliklinisch onderzocht door onze verpleeghuisarts, door de psy choloog en de psychiater, iemand van de verpleging om maar een zo goed mogelijk beeld te krijgen van welke mogelijkheden de patiënt nog heeft. Afhankelijk daarvan kunnen wij besluiten of de bejaarde op de psycho-geriatrische afdeling (voor de mente bejaarden), de somatische afdeling (voor bejaarden met lichamelijke gebre ken) of in de dagbehandeling geplaatst wordt”. Bij dagbehandeling woont.de bejaarde thuis; voor de behandeling wordt hij naar het verpleeghuis gebracht. Gebr van der Stelt Hertenlaan 8 1861 EJ Bergen Tel (02208)55 30 DE COUTURECOLLECTIE van Edgar bood een eindeloze variatie aan tailleurs, jurken en mantels. Heuplange blousons vormden met rokken of panta lons, bijpassende lange shawls en blouses met aan gesneden capuchons voortreffelijke combinaties. Mantels in verschillende lengten werden in hele of halve cirkels gesneden, zodat ze aan de sluitkanten speels klokkend uitliepen. De trenchcoat was bij Vos helemaal in en deed zelfs zijn invloed gelden op een aantal capes. Diverse mantels gingen vergezeld vanaf de taille tot even boven de heup een pas, die middenvoor in een punt uitliep. KLEINE ZWARTE JURKJES waren er te be wonderen in de fijnste materialen, zoals gebreide cashmere, zijden en wollen jersey. Zwart en wit (ADVERTENTIE) Gebr van der Stelt Wagenweg 11 2012 NA Haarlem Tel (023) 31 20 86 (v.h. Kamperman) •W ning die de GG en GD uitvoert bij opname van bejaarde patiënten in verpleeghuis Boerhaave worden als voorbeeld ge noemd voor een dergelijke instelling. Wat het KOGIM betreft wil men zo snel moge lijk dit idee uitwerken. Keupers: „Wij zien een belangrijke taak voor een dergelijke dienst, want de problemen rond de verzor ging van bejaarde patiënten zijn erg groot”. i. Ecu vlieg wordt pas een vlieg na een gedaanteverwisseling waarvan de tussenfasen allerminst op een vlieg lijken. dig op en zondag wordt als 27ste tocht de Castricum-rit verreden over een afstand JgSi van circa veertig kilometer. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Het rijwieltoerseizoen van de HSV De Kampioen schiet al aar- Opberging mantels in speciaal gekoelde ruimte l.td Stu htinv Hontw am boi v Z voeren in deze collectie de boventoon en daarnaast werd veel gebruik gemaakt van de tinten bruin, grijs en rood. Zowel voor overdag als voor 'sa- vonds creëerde Edgar jurkjes, die hij als smoking chemisiers betitelde. Het onmisbare smokingstrikje ontbrak dan ook niet, terwijl er bij deze modellen verder met ingestikte plooitjes en witte kraagjes en manchetten leuk werd gestoeid. HET DIT SEIZOEN NIET weg te denken heerlijk zachte fluweel werd door Edgar Vos voor deze collectie tot beeldschone tailleurs en japonnen om getoverd. Zo liet hij bijvoorbeeld een zwart fluwe len pantalon vergezeld gaan van een zijden mousse line tuniek met een asymmetrische sluiting en een garnering van maraboe. Asymmetrie werd in de avondkleding nog verder doorgezet door de linker mouwen van de zijden of cashmere japonnen van pailletten en andere borduursels te voorzien. Ko renblauw satijnen band gestikt op zwarte zijden mousseline kwam tot leven als een bijzonder fraaie avondcreatie. HET HIERBOVEN geschetste is slechts een klei ne, maar wel een fijne greep uit de uitgebreide couturecollectie, waarbij ik nog even wil aanteke nen dat Edgar ook de veelal grote hoeden en andere accessoires op eigen atelier vervaardigt. Dat een goed gekozen accessoire zeker iets aparts voor een jurkje of rok kan doen, bewezen de prachtige in vorm gesneden ceintuurs. Deze werden namelijk niet alleen op de couturemodellen, doch eveneens op een paar jurkjes en pakken uit de confectiecol- lectie getoond, waardoor ze tot ware schoonheden uitgroeiden. Voor het overige zijn de prijzen van die jurkjes 198) en driedelige pakken 229) toch nog wel even het vermelden waard. v *1 De Haarlemse GG en GD is al enige jaren aan het denken en praten over een regionale Sociaal Geriatrische Dienst. Binnenkort hoopt men de gezondheids- zorg-instellingen in het gewest Zuid-Ken nemerland een nota over dit onderwerp toe te sturen. Tevens wil de GG en GD zo spoedig mogelijk met hun voorstel naar de Ziekenfondsraad stappen om de finan- Binnen het KOGIM kwam dit idee ter sprake naar aanleiding van de bespreking van een experiment bij het De Deo-zieken- huis, waarbij bejaarde patiënten eerst worden opgenomen op een screening-af- deling. Daar wordt dan onderzocht hoe de bejaarde zo snel mogelijk het ziekenhuis weer kan verlaten. Over dit experiment kon geen uitspraak worden gedaan; het werd terugverwezen naar de afzonderlij ke secties van het overleg. „Binnen het KOGIM staan we sympa thiek tegenover de gedachte om te komen tot een gemeenschappelijke Sociaal Geri atrische Dienst”, meent de heer J. H. Keu pers, directeur van het bureau van de Samenwerkende Kennemer Ziekenhui zen (SSKZ). „Die Sociaal Geriatrische Dienst zou ervoor moeten zorgen dat de bejaarde niet ten onrechte in de klinische sfeer terecht komt. Dit zou op het ambulante vlak, met bezoeken thuis en dergelijke, kunnen ge beuren. Het idee moet nog verder worden uitgewerkt en er zal overleg moeten ko men met de Sociaal Psychiatrische Dienst van de GG en GD en met de zieken fondsen”. Binnen de KOGIM-club denkt men aan een instantie als de Gewestelijke Indicatie Commissie, die vooraf plaatsing van een bejaarde in een bejaardenverzorgingste huis bekijkt. Ook de onderzoeken vooraf, de scree- De financiën voor een dergelijk appa raat zouden via de Algemene Wet Bijzon dere Ziektekosten beschikbaar moeten komen, aldus de heer H. H. van der Mei den van de Sociaal Psychiatrische Dienst van de GG en GD. Hij schat dat een Sociaal Geriatrische Dienst voor Zuid- Kennemerland, dus zonder de Haar lemmermeer en zonder de IJmond-ge- meenten in totaal ongeveer tien perso neelsleden werk zou geven, voor drie kwart bestaand uit artsen en verpleeg kundigen. dBonlbii'O»»'' d De aanbieding is geldig t/m 4 oktober. Echter zolang de voorraad strekt De bosmuis eet een appel, de steenuil eet de bosmuis. Leven is eten en gegeten worden. Liefhebbers kunnen zich zondagmor- j gen tussen negen uur en half tien voor deelname opgeven in het clubhuis van De I Kampioen in Spaarnwoude. Vandaar gaat het naar Buitenhuizen, langs het 1 Noordzeekanaal naar de pont van Velsen, Ei Velsen-Noord, Beverwijk, Castricum, Uit- X geest, Krommenie, Assendelft en over de f pont van Buitenhuizen terug naar het punt van vertrek. Aan de 26ste toertocht namen 82 rijders en rijdsters deel. Zes van hen kregen bij de eindcontrole een beloning voor het overschrijden van de duizend kilometer- grens. Er werden bovendien drie gouden, drie zilveren en twee bronzen medailles uitgereikt.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 13