muziek Herman de Wit Koorconcert Parisiana Tapes agenda Pro-theater Amsteltoneel theater Beeld-schrift Galerie films The Adventurers The Deer Hunter American Gigolo Vader Zaliger ft „Wijk aan Zee” ijmond c UIT formatie tentoonstellingen WONDERDAG 18 SEPTEMBER 1980 8 srk- In en om Haarlem ius- jur jur jur .1 Beverwijk Velsen-ljmuiden Heemskerk L UITFORMATIE 18-09 3179 Z.I ige- brandweer Kerk- D neel jffe- 120 k die- i te Beeld-schrift. Onder de titel „Beeld schrift” heeft het Grafisch Genootschap „Drukkerstroost” bestaande uit grafici uit Noord-Holland die zijn aangesloten bij het Kunstenaarscentrum Bergen vorig jaar een zestigtal werken in een expositie bijeengebracht. De collectie was eind vorig jaar in Bergen te zien en wordt van 22 september tot eind oktober' 1980 in haar geheel geëxposeerd in de tentoonstellingsruimten van ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof en City Theater, IJmuiden. „Inspecteur Platvoet slaat alles” luidt de Nederlandse titel van „The knock-out cop”, waarin Bud Spencer zich weer eens van zijn meest vechtlustige zijde laat zien. Of de man platvoeten heeft kan uit de verte moeilijk geoordeeld worden: feit is wel dat-ie er rake trappen mee kan uitdelen. In „The knock-out cop” mept omvangrijke Bud Spencer er weer lustig op los als de oersterke en deze keer zowaar ook niet van enige intelligentie gespeende inspecteur Rizzo van de Napolitaanse narcoticabrigade, die op het spoor komt van een omvangrijke drugs en diamantensmokkel. Het (bloederige) spoor voert hem naar Zuid-Afrika, waar Rizzo al zijn lichaamskracht in de strijd moet werpen om de smokkelaars achter de tralies te krijgen. Regisseur Don Coscarelli is verantwoordelijk voor de griezelproduktie „Phantasm”, die de bezoekers van City 2 de komende week de stuipen op het lijf zal jagen. Mike en Jody Pearson, twee wezen, komen er op een gegeven moment achter dat op een naburig kerkhof vreemde dingen gebeuren. Mike gaat polshoogte nemen en wordt in het mortuarium door twee lugubere mannen bijna vermoord. Samen met zijn broer raakt hij vervolgens betrokken in een wild avontuur, dat eindigt in de onthulling van het geheim van het kerkhof Morningside. „The Adventures”, bestseller van Harold Robbins, stond model voor „De avonturiers”, een miljoenenproduktie van regisseur Lewis Gilbert met vele klinkende namen in de titelrol, onder wie. de aangrenzende openbare bibliotheek, beide gelegen aan de Kerkstraat te Beverwijk. Exposanten zijn David Granaat, Egbert de Böck/Simon ten Holt, Peter Bes, Frans Verpoorten, Anneke van der Mandele, Willem Snitker, Ton van Kesteren, Madeleine Leddy, Jaap Hoffmann, Eric van der Wal, Neel Min, Noor Sternheim, Michel van Overbeeke, Kees den Tex, Maurits Mok, Loes van Goor. Leentje Linders en enkele bladen van Ans Wortel. Mutaties. In het Witte Tejater aan de Kanaalstraat in IJmuiden geeft het Pro Theater maandagavond een uitprobeervooi stelling van „Mutaties” of „De werking van gammastralen op maanbloemen”. Auteur Paul Zindel die met dit stuk in ’71 de Pulitzerprijs voor het beste toneelstuk won voert een gecompliceerde familie ten tonele. Beatrice, moeder van Tilly en Ruth, is gescheiden van haar man en verdient de kost met het aan huis verzorgen van zieke bejaarden. Zij drinkt. Ruth is zeventien jaar oud, mooi en modern, maar met een neurotische aanleg die zich uit in nachtmerries en zenuwtoevallen. Dochter zanger Charles Aznavour naast acteurs en actrices als Candice Bergen, Ernest Borgnine, Olivia de Havilland, Anna Moffo en Tommy Berggren. Hoofdpersoon in de avonturenroman die het genre getrouw tientallen verschillende karakters bevat die via de centrale figuur op een of andere manier toch weer met elkaar in relatie komen te staan, is de Zuidamerikaan Dax. Als jongen van negen raakt hij betrokken bij de gevolgen van een burgeroorlog in zijn geboorteland: soldaten vallen zijn vaders’ buitenverblijf aan en vermoorden voor Dax’ ogen zijn moeder en zusjes. Zo klein als hij is neemt Dax op vreselijke wijze wraak: hij trekt de bergen in, vindt het rebellenkamp waar zijn vader verblijft en keert met hem terug naar de hacienda, waar Dax persoonlijk het doodvonnis voltrekt over de daar nog achtergebleven soldaten. Door de gebeurtenissen emotioneel afgestompt, ontwikkelt Dax zich tot een gevoelloze, slechts op eigen gewin beluste knaap. Pas op momenten dat hij in zijn latere leven (dat zich grotendeels in het buitenland afspeelt) rechtstreeks geconfronteerd wordt met de situatie in zijn geboorteland, toont hij spoortjes van een zekere emotionaliteit. Anderen weten van die schaarse momenten doortrapt gebruik te maken. Uiteindelijk zal zo’n ogenblik van verslapte waakzaamheid Dax zelfs noodlottig worden, maar hoe zich het plot in deze ingewikkelde gestructureerde film precies ontwikkelt valt woensdagavond te bekijken in de cyclusvoorstelling van het City Theater. Voor de zondagmatinee van deze bioscoop staat „Maciste, de gladiator van Sparta” op het programma. Het betreft een al wat oudere Guttmann. De alleerste try-out voorstelling van „Vader Zaliger” begint om 20.15 uur. Inlichtingen over de kaartverkoop aan de zaal. Getrouw aan het motto van de expositie is qua thema gekozen voor een samengaan van grafiek, poëzie, lettertekens en schriftuur. Naast „Beeld-schrift” worden tevens draadplastieken van Egbert de Bock tentoongesteld. Deze Santpoortenaar exposeerde recentelijk nog in de bibliotheek in zijn woonplaats. Hij maakt draadplastieken, zeefdrukken en objecten van plexiglas, met als bindende factor een duidelijk waarneembare gefascineerdheid voor het Een broodje koek. Ter gelegenheid van het eeuwfeest van de Koninklijke Nederlandse Uitgevers Bond heeft de groep Kinderboeken Uitgevers opdracht gegeven aan Mies Bouhuys en Joop het viertal op pad: na veel moeilijkheden bereikt één truck het doel en slagen de inzittenden erin, de brandende oliespuiter te bedwingen. In de zondagmatinee van dit theater draait „Het paleis van de waterkoning”, aangeprezen als een avontuurlijke reis naar het echte waterland: kortom, iets dat lijkt op typisch jeugdvermaak. Kennemer Theater, Beverwijk. „Zombies”, de griezelfilm over moordlustige levend/dode wenzes die vanuit een eilandje in de Caraibische Zee langzaam maar onverbiddelijk oprukken naar het Amerikaanse vasteland, is in Kennemer 1 geprolongeerd. In zaal 2 is een reprise te zien van „The Deer Hunter”, de vorig jaar rijkelijk met Oscars bedeelde film over de uitwerking die de Vietnamese oorlog heeft op het leven van vijf Amerikaanse vrienden. Drie van hen raken rechtstreeks betrokken bij de gevechtshandelingen in Azië. Vlak voor de Vietcong vernietigend aanvalt, worden zij verenigd en gezamenlijk komen ze vervolgens in krijgsgevangenschap terecht. De ervaringen die ze in het krijgsgevangenenkamp opdoen dragen ze de rest van hun leven met zich mee, waarbij ze in eerste instantie ook nauwelijks in staat lijken te zijn, elkaar de helpende hand toe te steken. In de Arthouse cyclus op de woensdagavond draait „Dimenticare Venezia” terwijl in de nachtvoorstellingen te genieten valt van „Tante Emma’s sexshop”. Luxor Theater, Beverwijk. In „Twee door het dolle heen” zijn Bud Spencer en Terence Hill nog eens samen aan het werk te zien. De dikke dommekracht staat in combinatie met de tengere uitgekookte Stokkermans om een musical te schrijven, waarin de aandacht van kinderen op originele wijze wordt gevestigd op het belang van boeken en lezen. Het resultaat heet „Een broodje boek”. Centraal in deze musical staat de persoon van meneer Martijn, een wat dromigere boekhandelaar, voor wie boekencreaties als Pipi Langkous, Jip en Janneke en Robinson Crusoë een eigen leven zijn gaan leiden. Mevrouw Tas, zijn huisbaas, vindt de wijze waarop meneer Martijn in zijn onderhoud voorziet maar niks. Zij wil dat hij broodjes gaat verkopen. „Een broodje Boek” wordt opgevoerd door het Amstel Toneel, in samenwerking met de poppenspeler Feike Boschma. André van den Heuvel verzorgde de regie. Bij de voorstelling hoort een grammofoonplaat en een lees/ leer/werkboek. die in de erkende boeken- moment waarop de regelmaat verglijdt naar een (overigens schijnbare) onregelmatigheid Galerie „Wijk aan Zee". Han Theuns en Jos Janssen openen zondagmiddag hun pottenbakkerij en keramiekhandel Galerie „Wijk aan Zee” aan de Voorstraat 28 in de Beverwijkse badplaats. De openingsplechtigheid wordt ’s middags om 15 uur verricht door kabaretier Seth Gaaikema. Herman de Wit. de inspirator die het jazz huis Velsen aan een eigen Jazzhuis Velsen aan een eigen Jazz-huis-orkest moet gaan helpen. Wankers spelen van 20.30 tot 21.30 en van 23.15 tot 24 uur hun ska-repertoire; het Belgische Etherisch Strijkers Ensemble heeft een wisselende bezetting van vijftien a dertig personen en brengt een theatraal muziekprogramma vol verrrassingen. CJP-houders kunnen de propaganda- avond gratis bezoeken. Wie zich tevoren van een plaats wil verzekeren kan een toegangskaart afhalen bij het bureau van de Velser Gemeenschap. Daar is tegen betaling van 6,50 voor jongeren tot 25 jaar ook het cultureel jongeren paspoort verkrijgbaar, een kaart die wat de gemeente Velsen betreft recht geeft op vijftig percent korting op de toegangsbewijzen van theater- en muziekvoorstellingen georganiseerd door het Witte Tejater en de Stichting Theater en Muziek Velsen. The Tapes. De Beverwijkse Alpha Soos wijdt zaterdagavond het nieuwe seizoen in met een optreden van de hoofdstedelijke formatie The Tapes. Rolf Hermsen (zang, gitaar), Michiel Brandes (gitaar), Igor Roovers (bas) en Peter Meuris (drums) brengen een strak gearrangeerde intelligente vorm van New Wave. Aanvang van het optreden 21.30 uur. Shalom 80. Het Israëlisch folkloristisch dans- en muziekensemble Hagefen, het enige Israëlische gezelschap dat is samengesteld uit Joden en Arabieren, presenteert maandagavond in de Stadsschouwburg Velsen de muzikale show Shalom 80. De voorstelling geeft een geschakeerd beeld van de zeer rijke historische en de hedendaagse cultuur van Israel. Te zien zijn onder meer van oorsprong Arabische Drusen-dansen, Mohammedaanse Tjerkessen-dansen, Jemenitische dansen en volksdansen uit het zeer levendige moderne Israëlische repertoire. Choreograaf van het veertig leden tellende Hagefen is Gabriël Levi. Aanvang van de voorstelling 20.15 uur. Inlichtingen over de kaartverkoop zijn verkrijgbaar bij de Stichting Theater en Muziek Velsen, telefoon 02550-15789. Seth Gaaikema. Twee dagen lang, op donderdag 25 en vrijdag 26 september, brengt kabaretier Seth Gaaikema z’n show „Seth Nu” voor de Stichting Theater en Muziek Velsen in de Stadsschouwburg aan de Groeneweg. Gaaikema poogt z’n voorstelling zo actueel mogelijk te houden. Daarom heeft hij in z’n kleedkamer een draagbare televisie staan, zodat hij heet van de naald op het laatste nieuws kan inspringen. Aanvang van de voorstellingen 20.15 uur, inlichtingen over de kaartverkoop via 02550-15789. Exotische kunst. Bij wijze van geheugen-opfrissertje: liefhebbers van uit Afrika en Azië afkomstige kunstvoorwerpen, waaronder veel antiek en recent houtsnijwerk, kunnen komende weekeinde hun hart ophalen tijdens de verkooptentoonstelling van exotische kunst in ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof aan de Kerkstraat te Beverwijk. De expositie is geopend van 9 tot 17 uur. De collectie is bijeengebracht door een handelsfirma uit Eindhoven. borg voor een vrolijk en tamelijk onderhoudend spektakel, waarin niet op een dreun meer of minder gekeken wordt. „American Gigolo” behandelt de eveneens redelijk spectaculaire avonturen van een knap mansperoon, die zich als call-boy aanbiedt aan over het algemeen puissant rijke dames. Met één van hen krijgt hij méér dan een zakelijke relatie. Ongeveer te zelfder tijd lijkt alles erop, dat iemand hem voor een recentelijk gepleegde roofmoord wil laten opdraaien. Aan de gigolo nu de taak, uit te zoeken wie hem zoiets lapt. Voor de matinee op de zondag heeft Luxor „Morgan, de piraat" op het programma staan. Filmhuis Velsen, Witte Tejater, Kanaalstraat. „La Signora senza Camelie” mag gerekend worden tot het vroege werk van de Italiaanse filmer Michelangelo Antonioni. De in '53 uitgebrachte film speelt tegen de achtergrond van de Italiaanse filmindustrie, die op onbarmhartige wijze wordt aangepakt. Een ambitieuze jonge actrice baant zichzelf een weg naar de top onder andere door met een rijkaard te trouwen. Gelukkiger zal ze er al met al genomen niet op worden. De leegheid die het bestaan van deze bourgeois dame in dat typische bourgeois milieu kenmerkt, loopt vooruit op de thematiek van latere films van Antonioni zoals L’Awentura, La Notte, L’Eclisse en Deserto Rosso. Het Filmhuis is van plan dit seizoen meer werk van Antonioni te vertonen, zodat de filmliefhebber in staat zal zijn op ruime schaal kennis te maken met het zeer persoonlijke werk van één van de groten van de Italiaanse cinema. „La Signora senza Camelie” is vanavond en morgenavond te zien om 20 uur. en platenwinkels verkrijgbaar zijn. Het Amstel Toneel voert „Een broodje boek” woensdagmiddag op in de Stadsschouwburg Velsen, aanvang 14.30 uur. Inlichtingen over de kaartverkoop verstrekt de Stichting Theater en Muziek Velsen, telefoon 02550-15789.f om 20 uur een populair koorconcert in de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden te Beverwijk. De Sangerkreis, een gemengd koor van grote reputatie, staat onder leiding van Hermann Ley. Het BKGK wordt geleid door Hans Timmer. Miep van Luin verzorgt de pianobegeleiding. Uitgevoerd worden onder meer werken van Orlando di Lasso, Lemlin, Fr. Lehar, Reichardt, Bruckner, Groll, Brahms, Fauré, Gounod en Haydn. Inlichtingen over de kaartverkoop zijn verkrijgbaar bij het dagelijks bestuur van het BKGK, telefoon 02510-23821. Een dag na het gezamenlijk concert zijn beide koren te beluisteren in de St. Jozefkerk aan de Laan der Nederlanden tijdens de hoogmis van 11 uur. Het gastkoor voert de Spatzenmesse van W. A. Mozart en Dank Sie Dir Herr van J. S. Bach uit en samen met het BKGK het Ave Verum van W. A. Mozart en het Halleluia van G. F. Handel. CJP-propaganda-avond. De Dixo Wankers en het Etherisch Strijkers Ensemble Parisiana treden zaterdag aan in het Witte Tejater Velsen in het kader van de jaarlijkse propaganda-avond rond Tilly is lelijk en een beetje wereldvreemd, maar een briljante leerling. Zij wordt geobsedeerd door de natuurwetenschap. Met één van haar wetenschappelijke experimenten, de werking van gamma stralen op maanbloemen, wint zij een eindexamenwedstrijd. Bij de prijsuitreiking wordt ook haar familie uitgenodigd. Hierdoor komt haar moeder, voor het eerst in lange tijd, in aanraking met de altijd vijandige buitenwereld. Aanvang van de voorstelling 20.30 uur. Inlichtingen over de kaartverkoop zijn verkrijgbaar via telefoonnummer 02550- 15789. <eu- iuur ers, rale Vader Zaliger. Ter herinnering: Guus Hermus, Ina van Faassen, Cor van Rijn, Bep Dekker, Broes Hartman, Sjoerd Pleizier en Ellis Gray zijn vanavond in de Stadsschouwburg Velsen te zien in het toneelspel „Vader Zaliger”. Dit stuk van Hugh Leonard handelt over een succesvol schrijver, die naar zijn geboortedorp terugkeert om zijn vader te begraven. Hij wordt dan onverwacht geconfronteerd met wat zijn vader voor hem heeft betekend. De ongecompliceerde levenskunstenaar die zijn vader is geweest komt hem zo helder voor de geest te staan, dat hij de rondborstige tuinman als het ware weer in levende lijve voor hem ziet verschijnen. De regie voert Karl TONEEL Toneelschuur I (Smedestr. 23, tel 312439). Vrijdag 20.30 u „Schillen", poppenspel. Kollek- tief en popstudio Hinderik de Groot. dat men ervan overtuigd is dat ook dit nieuwe initiatief liefhebbers van actuele muziek (mèt of zonder instrument) op ruime schaal zal aanspreken. In de tenorsaxofonist, componist en orkestleider De Wit heeft het Jazzhuis in elk geval een jazzanimator van het eerste uur gevonden. Naast vele muzikale omzwervingen (Instant Composers Pool, Willem Breuker, Herbie White) geniet hij met name grote bekendheid als leider van grote workshoporkesten als De Boventoon en De Oktopedians. Tijdens de in het Jazzhuis Velsen te houden avonden komen diverse muziekstijlen aan bod, zoals be-bop, free jazz en hedendaagse geïmproviseerde muziek. Herman de Wit is echter geenszins van plan om „al te zwaar” van start te gaan, zodat er zeker ruimte wordt gelaten voor swingende muziek. Bij deze opzet weet De Wit zich gesteund door twee jazzmuzikanten die elk hun sporen op dit gebied hebben verdiend: Ralph de Jong op drums en D Flairck. De populaire muziekgroep Flairck kan in deze regio een potje breken. Na afgelopen zondag nog in Heemskerk een drukbezocht concert te hebben verzorgd, opent het kwartet vrijdagvond het nieuwe muziek- en theaterseizoen voor de Stichting Theater Beverwijk. Flairck bestaat uit Peter Weekers (dwars er, panfluit), Sylvia Houtzager (viool en harp), Erik Visser (12-snarige gitaar) en diens broer Hans Visser (klassieke en akoestische basgitaar). Het repertoire van Flairck omvat een mengeling van folk, jazz en klassieke muziek. Die mengeling levert charmante melodieën op uit het overgangsgebied tussen amusementsmuziek en populair klassiek, cabaretesk gepresenteerd tot een gemakkelijk door een groot publiek te verteren programma. De succesformule legt de groep geen windeieren: de tot dusverre verschenen langspeelplaten „Variaties op een Dame” en „Gevecht met de Engel” deden het ook op de internationale markt (Japan, Canada, Amerika) uitstekend. Uitgekiende lichteffecten begeleiden de muzikale show van Flairck, die vrijdagavond om 20.15 uur van start gaat in ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof aan de Kerkstraat in Beverwijk. Kaarten zijn te koop bij De Nieuwe Slof, de reisbureaus Lisone Lindeman te Beverwijk, Orion te Heemskerk en bij de VW in Castricum. Herman de Wit. In samenwerking met jazzmusicus Herman de Wit wil het Jazzhuis Velsen dit seizoen een poging ondernemen, om een eigen huisorkest van J de grond te krijgen. In Amsterdam, UtrëCht en Amersfoort bestaan al dergelijke jazz-huisorkesten, waarin muzikanten uit de eigen regio regelmatig versterking krijgen van bekende Nederlandse en buitenlandse jazzmuzikanten. Vorig seizoen leidde Herman de Wit enkele jazzworkshops in het Jazzhuis Velsen, die zoveel belangstelling trokken Zachte heelmeesters maken stinkende wonden: Bud Spencer in actie in ..The knock out cop". spektakelproduktie waarin Mark Forest als de gladiator Maciste de toorn van Caesar trotseert, om de christendochter Christina de zijne te mogen noemen. Stadsschouwburg Velsen. William Friedkin is de regisseur en producer van „Konvooi van de angst”. Guerilla’s, zo wil het door Walon Green geschreven filmverhaal, steken diep in het Zuidamerikaanse oerwoud een oliebron in brand. Het vuur kan alleen worden geblust door middel van explosieven. Voorhanden is slechts een partij verlegen nitroglycerine, dat nu helemaal een levensgevaarlijk te vervoeren goedje is geworden. Toch bieden vier vrijwilligers zich voor dit klusje aan. Het zijn evenzovele gangsters op de vlucht voor de justitie, die zich hiermee naast de hoge premie tevens de in het vooruitzicht gestelde nieuwe identitiet hopen te verwerven. Met twee vrachtwagens gaat Redactie Joke Dieben-Frerich? Dick Schoonderbeek aan de bas. Het is zeker niet uitgesloten dat deze basisbezetting zo nu en dan met andere musici wordt aangevuld. Evenmin moet het publiek vreemd opkijken als zonder verdere aankondiging een totaal andere jazzformatie het podium betreedt. „Open” jazzavonden staan geprogrammeerd voor 19 september; 3,17 en 31 oktober; 21 november en 19 december, aanvang steeds 22 uur. Kaarten zijn op de uitvoeringsdata verkrijgbaar aan de kassa van het Jazzhuis Velsen, gevestigd in het Witte Tejater, Kanaalstraat, IJmuiden, of kunnen worden besproken via telefoonnummer 02550-15789. Muziekvereniging Soli. De harmonie van de muziekvereniging Soli uit Driehuis/Velsen verzorgt vrijdagavond een concert in de muziektent van Park Velserbeek. Onder leiding van de Amstelveense dirigent Jan Schuit zal de harmonie naast bekende marsen en licht klassieke werken, stukken spelen van bekende groepen als The Carpenters en Abba. Aanvang van het concert 20 uur. De toegang is gratis. Donkey Shot. De rockformatie Bruna Basta speelt vrijdagavond in jongerencentrum Donkey Shot aan de A. Verherentstraat in Heemskerk. De zesmansformatie wordt geleid door leadzanger Bill van Dijk, die behalve als zanger ook als acteur actief is: hij speelde onder andere mee in de Nederlandse film „Lieve jongens”. De ritmesectie bestaat uit drummer Maarten van der Valk en bassist René van de Graaf, aangevuld met ex-Spin-percussionist Erik Karsemeijer. Tesamen met de sterke rock-invloeden van gitaristen David Hollestelle en Henk Zwerver vormen zij een band die funky •verkomt. Aanvang van het optreden 21.30 uur. Zaterdagavond is in Donkey Shot de Mantra Mysterieshow te zien: een theaterprogramma op het gebied van magie en zwarte kunst met daarin opgenomen onverbiddelijke bestsellers als vuurvreten, spijkerbed-liggen, hypnose, slangen, gedachten lezen en rituele dansen. Aanvang 21 uur. De zondagavond staat in het teken van de tekenfilm. Vanaf 20 uur wordt een doorlopend programma vertoond. Koorconcert. In samenwerking met de Sangerkreis 1881 uit Düsseldorf- Urdenbach geeft het Beverwijks Katholiek Gemengd Koor zaterdagavond MUZIEK Haarlemse Jazz Club (Gr. Heiligland 37, tel. 325082) Vrijdag 22 u. Willie Mabon. Le Bouleau (Haltestraat 14, Zandvoort) 21 u. Hans Keune Kwartet De Kopermolen (Venneperweg 485, Nieuw Vennep). 21 u L H Quintet o.l.v. fluitiste Ellen Helmus. BIOSCOPEN EN THEATER Kennemer I, Zeestraat, donderdag 20.00 u. „Zombies”. Kennemer II, Zeestraat, donderdag 19.30 u. „The Deerhunter”. Luxor I, Breestraat, donderdag 19.00 en 21.30 u. geen opgave. Luxor II, Breestraat, donderdag 19.00 en 21.30 uur geen opgave. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555, 22922, milieuklachten 96000. Centrale bibliotheek, Kerkstraat 44, vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.00 uur, volw. en 15.00- 17.00 uur jeugd. Tentoonstelling „Beeldschrift” van grafieken van verschillende kunstenaars; tijdens openingsuren; t/m 30 sept. Jeugdbibliotheek Meerestein, K. Smithstraat 110a, vrijdag 15.30-17.00 uur. Dienstencentrum voor bejaarden, straat, maandag t/m vrijdag geopend van 09.00- 17.00 uur. Spreekuur leiding vrijdag 10.00-11.00 uur. Consultatiebureau Alcohol en drugs, elke vrijdag van 9-10 uur spreekuur op Bureau Alge meen Maatschappelijk Werk, v.d. Hoopstraat 27, Beverwijk, tel. 30766. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage te IJmui den. Spreekuur dokumentatiecentrum, na tel. afspraak elke vrijdag 14.00-16.00 u., tel. 02550- 19142. Huize Scheybeeck, Velserweg, Tentoonstel ling Kenn. Oudheidkamer van prenten, kalligra fie en archeologie, t.m. 25-9; openingstijden wo., do., za., en zo. van 14.00-17.00 uur. De Nieuwe Slof, Kerkstraat, verkooptentoon stelling exotische kunst, donderdag van 9.00- 21.00 uur. BIOSCOOP EN THEATER City I, Kennemerlaan, donderdag 20.00 uur. „The knock-out cop”. City II, Kennemerlaan, donderdag 20.00 uur: „Phantasm”. Stadsschouwburg Velsen, Groeneweg, don derdag 20.15 uur: „Vader Zaliger” (try-out). Witte Tejater, Kanaalstraat, donderdag 20.00 uur Filmhuis Velsen met „La Signora senza Camelie” van Antonioni. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum, Ma, t/m vrij. 9.30- 17.00 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid 18e-eeuwse stijlkamers wo. t/m zo. van 10.00- 12.00 uur en van 14.00-17.00 uur. Tot en met 30 sept. Gemeentehuis, tel. 19000. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Sant- poort-Zuid. Dinsdag t/m zondag 09.30-12.00 en 13.00-16.00 uur te bezichtigen. Oude Raadhuis, Velsen-dorp, zondagmiddag en donderdagavond. „De Romeinen in Velsen”. Foyer Witte Tejater, Kanaalstraat, schilder werken van Annica Koot te bezichtigen. Tot en met 30 sept. Noordelijk Koetshuis Beeckestijn, 7 sept. t/m 5 okt. expositie Piotr Olszanski, open van di. t/m zo. van 14.00-17.00 uur. Foyer Stadsschouwburg Velsen, Groeneweg, foto-expositie acht jaar Hauser Orkater, te be zichtigen tijdens theater- en filmvoorstellingen. Tot 9 oktober. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-96000. Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Storingsnummer openbare verlichting en gas en water 10777. Telefonische Hulpdienst, bereikbaar dage lijks van 19.00-04.00 uur ’s nachts, zaterdag en zondags van 11.00-04.00 uur ’s nachts onder nummer 023-326655. Algemene Hulpdienst Velsen, iedere werk dag van 9.00-11.30 uur, tel. 02550-18888. Centraal Orgaan Bejaardenbeleid, Centraal Bureau, Abelenstraat 1 IJmuiden op werkdagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464. Gezinsverzorging, ,hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmui den. Maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169. Sociale Dienst, Spaarnestraat 2, IJmuiden, maandag t/m vrijdag 9-10.30 uur nieuwe cliën ten, voor andere cliënten ook op afspraak, tel 02550-19124. Sociaal Psychiatrische Dienst, Plein 1945, nr. 90 gebouw De Beurs (vijfde etage). Bereikbaar iedere werkdag van 9.00 tot 17.00 uur; tel. 19142. Handenarbeidcentrum Velsen, Andreaweg. Velsen-Noord. Open: dinsdag t/m vrijdag 9.30- 21.30 uur maandag 13.30-21.30 uur, zaterdag 9.00-12.00 uur. Centrale Bibliotheek, Plein 1945. Donderdag 19.00-21.30 uur. Vrijdag 14.30-17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96. Vrijdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Crocussenstraat 1, vrijdag 10.00-12.30 en 19.00-21.30 uur, expositie Egbert de Bock tijdens openingsuren. Filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein. Don derdag 19.00-21.30 uur volw. en tieners, vrijdag 14.30- 17.30 u. alle leeftijden. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, donderdag 19.00-21.30 uur volw., vrijdag 14.30- 17.30 uur alle leeft. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 donderdag 19.30 uur klaver jas- en biljartclub, 14.30-16.00 uur zangkoor, 18.00 uur eten voor alleenstaanden. Stichting alg. maatschappelijk werk, De Noostraat 4, IJmuiden. Spreekuur dag. van 9-10 uur. Tel. 10661. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak, elke vrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550-19142. Creativiteitscentrum IJmond, Clara Stern school, Moerbergplantsoen, vrijdag 10.00-12.00 uur instuif voor ouderen, De Abeel, Abelen straat 1, IJmuiden. Buurtcentrum Zeewijk, Dennekoplaan 289, tel. 21494, vrijdag 13.30-16.30 uur WAO-hand- vaardigheid en spel. Badhuis Snelliusstraat, vrijdag 11.00-19.00 uur. Recreatiebad „De Hoogeberg”, Trompstraat, donderdag 21.00-22.30 u. gemengd zwemmen, vrijdag 9.30-10.20 u. gem. zwemmen volwasse nen, 6.45-8.00 u., 12.00-13.30 u., 16.00-17.30 u. en 19.30- 20.45 u. gemengd zwemmen, 9.00-18.00 u. peuterbad, 7.00-22.00 u. solarium. Instructiebad Zeewijk, Planetenweg, vrijdag 9.45-10.45 uur moeder en kind. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45, vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.00 uur volw., 15.00-17.00 jeugd. Filiaal Beneluxlaan, Beneluxlaan 205-207. vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.30 volw. 15.00- 17.00 en 18.30-21.00 jeugd. Expositie schilderes Nicole Carvajal tijdens openingsuren. Speeltuin Poelenburg, H. Pootstr., dagelijks van 10.00-12.00 uur en 13.30-17.30 uur geopend. Kinderboerderij, Vrijburglaan, maandag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.15-16 45 uur. Stichting alg. maatschappelijk werk, V. d. Hoopstraat 27, Beverwijk, spreekuur werkda gen van 9.00-17.00 uur. Tel. 30766. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945, gebouw De Beurs, 4e etage. Spreekuur dokumentatiecentrum na tel. afspraak elke vrij dag 14.00-16.00 uur. Tel. 02550-19142.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 9