carillonklanken havenberichten Halve eeuw in magazijn Dedoktersrekening nóóit zelf betalen gevonden voorwerpen D st Damiate Pers burgerlijke sta na1 i FOTOKRING IN BEELD kerkdiensten m HUIS Het Noorden I: IJmuider Courant I I I Geen spreekuur Hi bet Oecumenische viering rond brood en wijn de krant helpt u op weg g ,.L ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1980 IJMOND Heemskerk HEEMSKERK Naam Straat ziektekosten van morgen. Telefoon Hoornsediep 131,9727 GH Groningen. Tel. 050-262858. X, Bon voor meer informatie. lij Ir aa Wijk aan Zee Het Noorden betaalt direct en snel alle reke ningen aan uw huisarts, apotheek, ziekenhuis, enz. Het enige wat u betaalt is een premie en die is relatief uiterst laag omdat Het Noorden geen winst maakt. Géén zorgen dus voor de Kode/plaats Velsen-Noord Velsen-Zuid BEVERWIJK Santpoort I In open, ongefrankeerde enveloppe zenden aan Het Noorden, antwoordnummer 1039, Beverwijk IJmuiden IMIII PGXi s - Boven de ziekenfondsgrens? i Koninkrij kzaal, (ADVERTENTIE) OPROEP 82, DIRECTIE Mr. H. C. van der Mije 155.00 Q VELSEN. Velsens gemeentebeiaar- dier H. de Ligt bespeelt zaterdagmiddag tussen vier en vijf‘uur als gebruikelijk de beiaard op het Plein 1945. Gespeeld wor den de volgende composities: 1. Improvisaties over „Dona nobis pa- cem” (Hein de Ligt); 2. Koraal uit de Cantate no. 147 (J. S. Bach); 3. a. Alleman de (J. S. Bach), b. Corrente (J. B. Lully), c. Sarabande (G. F. Handel), d. Menuet (J. S. Bach), e. Gavotte (W. de Fesch), f. Gigue (Fr. Couperin). 4. Lied, variaties, fugato en koraal (Willem Vogel); 5. a. Nobody knows the trouble I have seen, b. Deep River, c. Swing low, sweet chariot, drie Negrospirituaals; 6. Vredeklanken (Rien Ritter); 7. Fantasie (Hein de Ligt). BEVERWIJK. De Raad van Kerken Beverwijk/Heemskerk/Velsen-Noord houdt zondagavond 21 september vanaf zeven uur een oecumenische viering in de Agathakerk aan de Breestraat, in samen werking met het Interkerkelijk Vredesbe raad. Het is een viering rond brood en wijn waarin, naar de Raad hoopt, zowel de katholieke als de reformatische chris tenen hun eucharistie en avondmaal zul len herkennen. Donderdag vertrokken: Lake Bosomt- we, Rotterdam; American Express, Ant werpen; Auseklis, Claipeda; Stintfang, Hamburg; Stirling Brigg, Cont. plat, IJ- Onderiinge Ziektekostenverzekering Maatschappij Vrijdag vertrokken: Siddes Skipper, Velsen, Cont. plat; Thuringa, Antwerpen; Dollart, Hamburg. R.K. Kerk, Mariakerk, Spoellaan, zater dag 18.30 uur, zondag 9.45, 11.00 en 12.15 u. H. Laurentius, A. Verherentstraat, za terdag 19 u. zondag 9.30 en 18 uur. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 10 uur Dhr. F. Geursen, Haarlem, 19.00 uur Ds. D. Verhoef (jeugddienst). Baptistengemeente Heemskerk. Maer- ten van Heemskerkstraat, zondag 10 uur Dhr. Joh. Knoester, Scheveningen. Gereformeerde Kerk, Morgensterkerk, Vrijburglaan, 9.30 uur Ds. H. Nusselder, 19.00 uur Jeugddienst, in N.H. kerk. Nieuwe Apostolische Kerk, Gounod- straat, zondag 9.30 uur en 16.00 uur dienst. 18.30-19.00 uur 11.30-12.30 uur cc I BEZORGKLACHTEN: maandag t/m vrijdag van zaterdags van HOOFDREDACTIE: Jos L. Lodewijks E. Koning IJ5 Gene voor woer Eek. He' het d derw dag i wijs gespt verw: staki: VE wore dern zittii bren ding Aa bedr een i bew< koel: R.K. Kerk St. Odulphus, Odulphus- straat, zaterdag 19.15 uur zondag 9.30 en 11.30 Ned. Herv. Kerk, Voorstraat, zondag 10.00 uur. Geen dienst. t ho de: gei de goi jaa De wo de< cië las koi eer 2,4 uit pet cie: C uit; en twe ciëi uit; zijn tegi om ,vra; ver: vall 200 afsc dra; teri ren. ven Hf Heet Okto de vi van geha het woei okto zatei okto - De beht strak uitle Spee than hun kenc Oudeweg 12-14, Haarlem tel 023 - 31 90 53 1 Uitsluitend telefoon: 02550-10519 voor Santpoort: 023 - 31 90 53 Frt - ding met Watt: VELSEN. Bij het hoofdbureau van politie te Velsen is in de periode 5 tot 19 september aangifte gedaan van de volgen de gevonden voorwerpen: Ring met 3 sleutels, gouden ring met saffiertje, doosje met contactlenzen, zwart kinderlakschoentje, parkiet (geel/ groen), blauwe tas met cric, zwart etui met 4 sleutels, bord aankomsttijden N.S., gou den ringetje met granaatje, zilveren ket tinkje met madonna, zilverkleurig dames horloge, zwart nylon motoroverall, rode damesportemonnee met inhoud, markie zendoek, wit/zwarte sportschoen(R), rode knipportemonnee met inhoud, quartz jon- genshorloge, Peugeotsleutels huissleu tel, wieldop, zwarte hond met witte bef, dameshorloge, ring met 2 sleutels, autos leutel, zilveren ringetje, bruine herenpor temonnee, etui met schrijfgerei, bruin etui met 4 sleutels, gouden schakelarmband, zonnebril, ring met 4 sleutels, sleutelh. (leer) met 3 sleutels, groene knipporte monnee met inhoud, oranje bromfiets helm, pakje met jurk en truitje, zilv.kl. armband met nm.pl. Suzanne, zwarte trai ningsbroek, 1 pr. sportschoenen mt. 40, beige portemonneetje met o.a. 2 sleutels, zilverkleurig kinderhorloge Seiko, geel re genpak, duitse staander, regenpak handschoenen, goudkleurig horloge vier kant model, kampmes in etui. Afhalen gev. voorwerpen iedere dins dag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur. Inlichtingen dagelijks aan het hoofdbu reau van politie alhier. Kijkdag fietsen elke zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. muiden; Jemrix, Rochester, IJmuiden; Osteturm, Salvesborgm, IJmuiden; Bor kum, Liverpool; Tor Brittannia, Gothen burg; Kavo Malaes, Gibraltar; Rhinsee, Bremen; Henry Stahl, Bremergaven; An ders Kjonno, Great Yarmouth; Betainer, Leixoes, IJmuiden; Hellerau, Delfzijl, Zaandam; Anudo, Neuss, Velsen; Polana, Hervormde Kerk, zondag 10.30 Ds. de Geeter. Gereformeerde Kerk, (herv. vereni gingsgebouw, Stratingsplantsoen). 9 uur de heer M. van Veelen. Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk 11.00 uur Dr. L. Brink en Past. Fre- riks. in Engelmünduskerk Driehuis 19.00 Bremen; Pluto, Stavanger; Lizzonia, Rot terdam;- Seranell, Belfast; Nautic-W., Hull; Pistis, Tenerive. GEBOREN: Willem C. z. v. W. C. Lauwers en M. S. Martens; Richard, z. v. W. S. van Gelderen en P. G. Zweerman; Dominic, z. v. G. W. J. Duin en A. J. W. Slager; Monique, d. v. R. van Balgoijen en A. Mulder; Ilona G. d. v. H. J. van Vegten en C. M. O. van Kuijeren; Wai L. z. v. T. K. Tang; Richard J. z. v. J. C. N. Knaap en M. C. Beentjes; Pieter J. z. v. R. J. Bos en F. Schimmel; Cornelis N. P. z. v. C. P. J. Borst en C. M. A. Bakkum; Sharon, d. v. A. J. Kamps en J. Jongejan; Gerardus P. J. z. v. G. J. M. Jansen en P. Knepers; Wilhelmus P. L. z. v. W. A. P. Aardenburg en M. A. Meijer. ONDERTROUWD: J. C. de Wit en C. M. Spanjaard: J. E. Kabel en E. J. Bennett; S. J. Bakkum en V. Rijben. GEHUWD: J. H. Heijink en W. J. Koper; T. G. P. Stam en J. M. E. Slotemaker; C. B. M. Goeman en C. Kramer; H. de Vries en I. F. Visser; P. Vroonland en S. H. T. A. Hee sen; M. Kwaak en H. M. Schreurs; D. W. Krassenburg en C. B. Burgmeijer; P. J. Zonneveld en A. J. Spieker; A. Kwant en S. H. J. Bakker. OVERLEDEN: E. Kuta, 32 jaar; G. Numan. 78 jaar, geh. met A. P. Pirovano; A. Stam, 64 jaar; J. C. Groeneweg 66 jaar; S. W. de Jong, 64 jaar; J. H. Vooren, 62 jaar; B. Winkelaar, 80 jaar. Vrijdag aangekomen: West Osprey, Cont. plat, Velsen; Ems, Felixstowe; Iz- hevskles, Archangelsk, Zaandam; Schou- wenbank, IJmuiden, Vlaardingen; Lynx, Bergen. GEBOREN: Deiana Antonella Lauro, Marcel Glorie, Christine Petronella Timmer, Sander Po lak, Bianca Johanna Catharina van der Gracht, Margriet Spoelstra, Thi Hong Lan Nguyen, Ricky Ricardo Graanoogst. GEHUWD: Rudy P. Kok en Anne M. de Jong, Ro bert Hengst en Diana M. Hofman, Maxi- miliano Espinosa Moreno en Anna Jaco- velli, Rudolf Kats en Aki de Graaf, Mus- tapha H. M. Dimassi en Mieke Brouwer, Falentijn Ph. P. Waardijk en Edith W. D. M. van de Reep. ONDERTROUWD: Johannes J. F. Goedhart en Adriana A. C. Beentjes, Antonius P. de Boer en Theo dora M. Verduin, Ramon van der Vaart en Dolores Garcia Callardo, Cornells N. Vonk en Geertje Drijhout, Peter J. G. Knoop en Christina M. van Suntenmaar- tensdijk. OVERLEDEN: Teun Jan Domburg, 41 jaar, Florentius Beentjes 56 jaar, Panayotis Farmakis, 36 jaar, Gijsbertus Verduin, 79 jaar, Jacobus Veldhuys. 70 jaar. Tussen ouders en hun opgroei ende kinderen bestaan nogal eens meningsverschillen, die het wonen onder één dak niet altijd even gemakkelijk maken. KRO-televisieregisseur Ad Zonneveld wil aan dit probleem een serie programma's wijden en zoekt daarom kontakt met gezinnen, die hierover voor de kamera willen vertellen. De bedoeling is dat de gezins leden afzonderlijk geïnter viewd worden en later met ei kaars uitspraken worden ge- konfronteerd. Belangstellen den kunnen via KRO, postbus 9000,1201 DH Hilversum, bij Ad Zonneveld reageren. uur Drs. R. Hengstmangers uit Bloemen- daal, jeugddienst. Verpleeghuis Velserduin, zondag 10.45 uur pater A. Mars en 10 uur dr. L. Brink. R.K. Parochie, Frans Netscherlaan, za terdag 18.00 uur mis en samenzang, zon dag 9.30 uur zangkoor, 11.00 uur ander koor. Gereformeerde Kerk, Burgemeester Enschedelaan, zondag 10.00 uur gezame- lijke dienst in herv. kerken, 19.00 uur Ds. van Hall (Zandvoort). Adventskerk, Provinciaal Ziekenhuis zondag 19 uur Ds. J. Van Woerden. De Dorpskerk, Burg. Enschedelaan, zondag 10.00 uur Ds. J. van Woerden, gez. dienst. De Hoeksteen, W. de Zwijgerlaan, zon dag 10 uur Ds. J. Tiersma, gez. dienst Volle Evangelie Gemeente, Gebouw Beréa, Patriciuslaan 33, zondag 10.00 uur W. de Leeuw van Weenen, 19.30 u. G.van Roos. Door het inschakelen van een diaprojector, waarna een serie fraaie onder water dia’s volgde, opende de Heemskerkse wet houder Van Herpen gisteravond de jaarlijkse tentoonstelling van Fotokring Heemskerk. Vervolgens ontving de wethouder een reproduktie van een oude familiefoto, waarop hijzelf als jongen staat af geheeld. Dit jaar heeft de Fotokring zo’n twee honderd foto’s bijeen gebracht in het tentoonstellingsgebouw aan de Constantijn Huygenstraat 99 in Heemskerk. Speciale aandacht wordt besteed aan de onderwaterfotografie en alles wat daarmee samenhaeat Zo worden er allerlei onderwaterca- mera’s getoond en zijn leden van een duiksportvereniging aanwezig om het een en ander toe te lichten. Daarnaast is er natuurlijk ook weer veel vrij werk te zien van de leden en is een deel van de expositie gewijd aan evenementen en festiviteiten in Heemskerk. Er zijn foto’s bij van onder meer de kermis, het kindercarnaval en Heemsdag '80. De fototentoonstelling is iedere dag. van 20 tot 28 september, geopend van zeven tot negen uur ’s avonds. In de weekeinden kan men er bovendien van twee tot vijf uur 's middags terecht. Afgelopen donderdag was het precies 50 jaar geleden dat de heer P. Versluis uit Beverwijk bij de magazijndienst van Hoogovens in dienst trad. Om dat te vieren werd er op die dag in De Schouw in Velsen-Noord een feestelijke bijeen komst gehouden, waar tal van vrienden en collega's de jubilaris plus echtgenote (midden) kwamen gelukwensen. Namens Hoogovens waren onder meer aanwezig ir. J. H. Brinkhorst (rechts) hoofd mate riaal management, plus de heer J. A. M. Bruyn (links), chef fabrieksmagazijnen. Als eerste sprak de heer Brinkhorst de jubilaris toe. Hij memoreerde dat de heer Versluis destijds als 14-jarige jongen bij het staalbedrijf kwam werken. De heer Brinkhorst vroeg zich af hoe de kleine Versluis zich de eerste werkdag gevoeld moet hebben, tussen al die grote mannen die vloeibaar ijzer tot „broodjes” goten. R.K. Kerk H. Agatha, Breestraat. zater dag 19 uur, zondag 10, 11.30 en 18 uur. O.L. Vrouw van Goede Raad, Arends- weg, zaterdag 18.30 uur, zondag 9.00, 10.30 en 18.30 uur. Regina Coeli, Hilbersplein, zaterdag 19 uur, zondag 11.15 uur. Apostelkerk, Van Riemsdijklaan, zater dag 19 uur, zondag 8.00, 9.15 en 11 uur. Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee, Velsen- Noord op zondag en werkdagen bellen 29044 (tel. nummer St. Jozefrustoord). Kerk en Samenleving, Het Zwanennest, Bijeenkomst in het Zwanennest. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt), Immanuelkerk, Olieslagerslaan, zondag 9.00 uur J. v. Krijtenburg (Zwolle), 16.45 uur Ds. H. Mosterd, Spakenburg. Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, Kerk straat 10, zondag 10 uur Ds. G. de Vries. De Opgang, Florastraat, zondag 10 uur gez. dienst. Gereformeerde Kerk, Vredevorstkerk. Laan der Nederlanden, zondag 9.00 uur Ds. L. IJkel, 17.00 uur ds. IJkel Doopsgezinde Kerk, Meerstraat, 10.00 uur Mr. M. Luikinga, Haarlem. Middelaarskerk, Moensplein 8. zondag 10.30 uur Ds. L. IJkel, 17.00 uur Drs. Nusselder. Prinsesselaankerk, zondag 10 uur Ds. v. Reijendam-Beek. 19.00 u. Oec. dienst in Vredevorst Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan, zondag 10 uur en 17.00 uur Br. J. Sloof, Bilthoven. Christelijk Gereformeerde Kerk, Ko ningstraat zondag 9 uur en 14.30 uur ds. kand. J. Schoonderwoerd Maranathakapel, Wilgenhoflaan zondag 10 en 17.15 uur dienst. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk, Lingestraat, zondag 10 uur Hr. A. Nauta, 19.00 uur Hr. Th. v. Vlijmen. 15,90 45.85 60,00 180,70 233,00 0,80 Donderdag aangekomen: Matilde, Vlaardingen; River Asab, Antwerpen; Af rican Coast, Hamina, Velsen; Saar Ore, Monrovia, IJmuiden; Premuda Rosa, Ant werpen; Wadhurst, Lulea; Nautic-w., Gunnes; Helmsman, Granton; Titan Ser vice, Cont. plat, IJmuiden; Torsten, Ier land, IJmuiden; West Eagle, Cont. plat, Velsen; Hodo, Nantes. Petruskerk, Venusstraat 1, zaterdag 19 Liturgieviering met volkszang, Zondag 10.30 uur Liturgieviering. Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, zo. 10 uur Ds. Ewoldt uit Alkmaar, 19.00 uur Ds. Bouman uit Heerde. Oud-Katholieke Kerk, Engelmundus- kerk, Kon. Wilhelminakade, zaterdag 19 uur vespers; zondag 10 uur hoogmis. Leger des Heils, Edisonstraat, zondag 10 u. Heiligingsbijeenkomst, 10.20 uur verl. samenkomst. Petrakerk, zo. 9.30 uur, Ds. J. P. Don dorp, voorber. H. A. 17.00 uur. Ds. J. P. Dondorp. Christelijk Gereformeerde Kerk, Mar conistraat 7, zo. 10.00 en 17.00 ds. A. J. Otter. Baptistengemeente, J. P. Coenstraat, zo 10 uur Ds. A. Agtereek, 19.00 uur dhr. C. v.d. Geer, Purmerend. Johovahs Getuigen, Oranjestraat 92, zo. 10-14 uur vergade ring. Doopsgezinde Gemeente IJmuiden, zondag 10 uur Ds. H. Luikinga. Vergadering van Gelovigen, Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, zondag 10 uur eredienst, woensdag 19.30 uur bijbel- bespreking. Pinkstergemeente IJmuiden, Zondag 10 uur geen opgave. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt), zondag 9.30 uur en 17 uur Ds. L. J. Joosse. Goede Herderkerk, Velserduin weg, zondag 10 uur Vredeszondag Ds. Brezet, 19.00 u. Zangdienst Ds. Brezet. Ichtuskerk, Fahrenheitstraat, zondag 9.30 uur Ds. Th. Struys van Amsterdam, 19.00 uur Kapitein van Veen L. D. H. gastendienst Bethelkerk, zondag 9.30 uur Ds. J. L. Bel, HA., 17.00 uur Ds. J. L. Bel. H. A en nabetr. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, Zeeweg 265. ’t Braambos, zondag 10 uur Ds. D. A. Werner, Wassenaar. R. K. Laurentius, Willemsbeekweg, za terdag 19 u., zo. 9.30 en 11.00 liturgievie ring. Oud-Katholieke Adelbertuskerk, Spar- renstraat, 10 uur gebedsdienst. Bethlehemkerk, zondag 10 uur Ds. R. G. J. Timmers, 19.00 uur Zang en thema- dienst Ds Timmers; H. A. Aula Zeeweg Ziekenhuis, zondag 9.30 pater A. Mars, en ds. F. Minnema. Verpleeghuis Velserduin, zondag 10.45 pater A. Mars en ds. F. Minnema. BUREAU: Redactie en administratie: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden postbus 18. 1970 AA IJmuiden tel. redactie: 02550-15389 na kantoortijd: 02208-3577 tel. adm: 02550-15437 en 16450 postgiro: 273107 telex: 41866 ADVERTENTIES telefoon 023-31 90 53 GROENTJES gerubriceerde advertenties, uitsluitend telefoon 023 r 31 92 72 ABONNEMENTEN: bij vooruitbetaling (inclusief 4% BTW) per maand per kwartaal per post per jaar per post losse nummers buitenland per kwartaal BEVERWIJK. Burgemeester A. J. Hubers en de wethouders ir. J. Camffer- man en F. Kaebisch jr. zijn maandag 22 september verhinderd hun wekelijks spreekuur te houden. In spoedeisende gevallen kan telefo nisch een afspraak worden gemaakt via de hoofdbode van het Stadskantoor. Daarna dankte hij de heer Versluis na mens de directie voor zijn inzet en prikte hem de gouden speld met vijf briljanten op. Ook de heer Bruyn schetste in het kort de loopbaan van de jubilaris. Via allerlei berekeningen kwam de heer Bruyn tot de conclusie dat de heer Ver sluis in die 50 jaar zo’n 300.000 kilometer te voet heeft afgelegd op zijn werkter rein. Hij bood de jubilaris namens het bedrijf een Twentse stoelklok aan. Hek- kesluiter bij de sprekers was de heer Hendrikse. Hij overhandigde de jubilaris namens de collega's een grammofoon plaat en een bedrag in geld, als bijdrage voor een videorecorder. (ADVERTENTIE)

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 4