Stars lijdt nederlaag IJ mond verdedigt zwak ZWEEDSE BRIDGERS STERK B Herstel van Akrides Royale zege Niesten Incident” bij KIC Verlies Dokko en Exercitia Damesploeg ongeslagen tijdens EK am I 15 iW A Oi ’n hoorbaar verschil in uitlaten w MAANDAG 22 SEPTEMBER 1980 18 M NEGEN SECONDEN VOORSPRONG k. TEL023-3S1844 HARREWIJN: „NIET SNEL GENOEG TERUG IN VERDEDIGING” sa <'*-1 lil I sportief 'Ril - ill r c Derek Joustra kan de bal simpel in de Dordtse basket leggen. Ingrid Waalboer van Odin schiet op het VZV-doel. Odin verloor echter met 4-9 (Van onze atletiekmedewerker) (ADVERTENTIE) Een incidentje ontsierde dit duel. Bij de ’«7 ■■i KoipingWijk aan Zee 5-3 (2-1). Lia Aardenburg, Agnes Roz, Brigitte Zwiers. Jacqueline Aardenburg, die opgenomen is in de selectie van Jong Oranje werd node gemist. Het was een slechte wedstrijd. (Van onze sportredactie) BOSANSKI BROD. Via een opval lend gemakkelijke overwinning op Roe menië heeft de Nederlandse damesbas- ketbalploeg zich geplaatst voor de finale- groep van het Europees kampioenschap, die de komende dagen in Banja Luka wordt afgewerkt. De ploeg van bonds coach Jos Pelk bleef in de voorronde in Bosanski Brod overigens ongeslagen. Full Speed—HVH 13-24 (7-3) Harry van der Geld (4) Peter Voetman (3), Paul Punt (2), Tom Schuit (2), Ben Hoogstoevenbeld, Jan van der Bosch. Full Speed, dat voor rust de gasten volledig had ingepakt, kreeg na de hervat ting via een aantal tegendoelpunten een mentale dreun. Tegen het einde van die helft ging de strijd echter weer gelijk op. Wegens spelbederf kreeg Full Speed toen echter weer een vrije worp tegen en daar uit scoorde HVH. OdinVZV 4-9 (2-5) Ingris Waalboer (2) Carolien Kerkkamp, Anja van der Worp. Odin liet het initiatief vrij snel aan de bezoeksters en raakte daarna uit het normale doen. (Van een medewerker) IJMOND. De ADO-herên verloor met ruime cijfers van BSM. Voor Full Speed werd het ook geen vrolijk middagje. HVH was duidelijk sterker; 13-19. Het heren team van Wijk aan Zee werd verslagen door Concordia. De dames van KIC, die uitkomen in de eerste klasse van het regionale handbalge- beuren verloren van Concordia terwijl ADO de ontmoeting met Full Speed win nend kon afsluiten. Onmiddellijk na rust probeerde Roeme nië met een press over het hele veld het spelbeeld te veranderen, maar ook in die periode bleek de waarde van Anita Blan- gé (ook nog topschutter met 21 punten) Binnen tien minuten nam Nederland een voorsprong van zestien punten (26-10) en dat verschil bleef ongeschonden tot de rust, 40-24. Roemenië slaagde er zelden in te pene treren in de Nederlandse bucket en een totaal van elf onderscheppingen in de eerste twintig minuten onderstreept de overgave en de concentratie waarmee Ne derland verdedigde. kans gekregen de winstpunten voor zich op te eisen. Binnen tien minuten sloeg de thuisclub onder aanvoering van uitblin ker Piet Meijer een gat van 19-10, dat halverwege al was uitgebreid tot twintig punten. Na de rust wogen beide ploegen wat meer tegen elkaar op. Iets van de achterstand wegwerken kon Dokko ech ter niet. Eve and Adam Stars 70-71 (rust 36-31). Topscorers Stars: Emill Hagens (10-8), Rickey Lee (10-6) en Cees Amama (0-12). Frisol-R: Jim Moore (15-10), Hans Hey- deman (7-11), René Vervoorn (4-8) en Rick Lewis (3-9). De ploeg uit Oud-Beierland werd in Groningen door Donar met 158-58 ver pletterd. Verrassend was dit weekeind het nieuwe verlies van Punch. In Delft was Delta Lloyd met 86-92 te sterk. In een aanzienlijk fellere tweede helft bleek al snel dat Frisol-R zich niet op voorhand bij de nederlaag wenste neer dat er uit een ander vaatje getapt moest worden. Tot 58-58 kon de ploeg van Henk Hendriks HOC nog volgen, maar mede door een blessure van Kees Broek kon de thuisclub in de slotfase toch de winst naar zich toe trekken. Bij deze wedstrijden werd een sprint- tweekamp verwerkt. De gebroeders Fred en Ebert van Kaam kwamen van de atle- HAARLEM. Bij wedstrijden in het Pim Muliersportpark hebben leden van de atletiekverenigingen DEM en Suomi enkele goede resultaten geboekt. Het nummer 1500 meter voor A-meisjes lever de een royale overwinning op voor de DEM-atlete Marleen Niesten, die met haar tijd van 4.45,3 bijna negen seconden voorsprong had op Irene Straatsburg van Suomi, die met de voor haar goede tijd van 4.54,- de tweede plaats bezette. Bij de dames werd Josefien Niesten winnares in de B-klasse. Zij liet de tijd van 4.56,- voor zich noteren. In de A-klasse won Irene Wentzel van Hellas in 4.51,7. Celeritas-The Lions 70-66 (rust 29-34). Topscorers The Lions: Henk Macnack (4- 14) en Zoran Valjavec (18-6). Ondanks de kleine nederlaag behoeft Lions niet ontevreden te zijn over het bereikte resultaat tegen Celeritas. Van doorslaggevende betekenis in Groningen was het gemis van Pim Schön aan Zand- voortse zijde. Voor een talrijk publiek was het nu Henk Macnack die het meeste reboundwerk moest verrichten. Tot hal verwege de tweede helft dicteerde The Lions het spel alvorens het gemis van Pim Schön de thuisclub de kans gaf in de slotfase de winst veilig te stellen. eerste helft. Na de rust dicteerde Hoofd dorp het spel volledig en mochten de gasten nog blij zijn dat de vele balwinst van Frank Kales niet voor honderd pro cent in treffers werd omgezet. te leggen. Onder aanvoering van Moore en de lastige Heijdeman kwam de thuis club steeds verder in de verdrukking. Bij 48-48 kwamen de gasten voor het eerst naast de Haarlemmers. Dankzij de breaks via Hagens en het zuivere schot van Cees Amama kon Stars echter op nieuw een voorsprong nemen. Gemak kelijk bleven de gasten echter terugko men. Ruus Harrewijn: „Na diverse sco res kwamen we niet snel genoeg in de verdediging terug. En juist daardoor kon Frisol-R simpel terugkomen. Bo vendien verzuimden we in de tweede helft om Brown in het spel te be trekken.” Naarmate de strijd verstreek werd ook het Haarlemse schot minder zuiver. Bij 68-65 kreeg de thuisclub voor het laatst de kans de wedstrijd naar zich toe te trekken. Een loopfout van Lee voor kwam voor Frisol-R de wellicht beslis sende treffers. Dankbaar profiteerden Moore en gangmaker Edu Bolte van de kans om Frisol in de slotminuut met 70- 71 aan de leiding te brengen. Nog wel kreeg Stars daarna handenvol seconden toebedeeld om alsnog de wedstrijd te beslissen, maar een te geforceerde doel poging van Derek Joustra voltrok het vonnis over de Haarlemmers. DAMES ConcordiaKIC 5-3 (2-2). BSM—ADO 13-5 (4-3) René Does (2) Jan de Ruyter (2), Harry Oudshoorn. Full SpeedADO 7-13 (5-7) Doelpunten Full Speed: NN, ADO: Rita Dufrene (6) Marjon Dam Els Stolk (2), Lydia Dufrene (2) Gré de Ruiter, Lida Baart. Een pittig en snel duel. In de eerste helft aan elkaar gewaagde ploegen. Een fel knokkend ADO liep na rust echter verder uit. HOC - Exercitia 78-66 (rust 38-35). Top scorers Exercitia: Anton Blok (7-15), Mar cel van Heym (10-4), Ruud de Greef (8-4) en Bart Deerenberg (8-4). In een duel, dat ruim een uur te laat van start ging heeft een agressief spelend Exercitia HOC lang goed kunnen volgen. Na een eerste helft met wisselend score- verloop veroverde Exercitia door de goeè op dreef zijnde Anton Blok andermaal een voorsprong. Pas toen begreep HOC Hoofddorp-The Jumpers 113-73 (rust 40-38). Topscorers Hoofddorp: Hans Jutte (25), Leo van der Riet (17), Frank Kales (16) en Henk van Wijk (16). Het dit seizoen zonder Amerikanen spe lende Jumpers heeft het Hoofddorp in eigen omgeving niet moeilijk kunnen ma ken. Wel combineerden de gasten niet onaardig, maar toch kwam men vooral lengte te kort om tegen het geroutineerde Hoofddorp succes te hebben. Een belang rijke rol in de Hoofddorp-zege speelden de guards Ruud Broekman en Vespa Emanuelson, die na de rust bovendien nog steun kregen van de goed acterende John Emanuelson (14). Het beslissende gat sloeg de thuisclub in de slotfase van de Cangeroes-Akrides 71-77 (rust 45-40). Topscorers Akrides: Rob Meijer (10-13), Nick Roosenstein (10-2) en Marcel van der Pal (9-4). Dankzij een zuiver schot en te veel bal verlies aan IJmuidense zijde kon Cange- roes in dit aanvankelijk gelijk opgaand treffen vlak voor de rust een voorsprong nemen. Ondanks een tomeloze inzet en veel reboundwinst van Gerrit Slagter liep de thuisclub direct na de basketverwisse- ling nog verder weg. Onder aanvoering van de uitblinkers Rob Meijer en Gerrit Slagter kwam Akrides halverwege de tweede helft echter sterk terug. En toen de IJmuidenaren in de elfde minuut aan de goede kant van de score kwamen moest Cangeroes zich gewonnen geven. Wel schakelde de ploeg nog op een press over, maar bekwaam ving Akrides in de slotva- se de Utrechtse aanvalsgolven op. BL( daal tem Na n< staan delijl mend ondei De B zege W Piel han met klas mat bad het kon deli strij mis ove: G bon hen wet om van spei den A ren mig niei geu bon lam zat< is h ten uit de IJmond met de beste klasserin gen voor de dag. Fred van Kaam werd derde bij de B-jongens door de 200 meter af te leggen in 24,9 sec. en de 400 meter in 53,5 sec. Ebert van Kaam liet bij de A- jongens 23,4 sec. op de 200 meter noteren, terwijl hij op de 400 meter maar 0,1 sec. achter de snelste lopers flniste en 50,4 seconden op de klokken bracht. Bij de dames kwam Anja Akkerman van DEM tot goede resultaten door de 100 meter te lopen in 13,2 sec. en op de 200 meter de fraaie tijd van 26,9 seconden te realiseren. Peter Hurkmans legde de 200 meter af in 23,9 seconden en op de 400 meter kwam hij tot 51,8 sec. Beide resultaten waren goed voor een zesde plaats in de B-klasse. Op het bijnummer 3000 meter hinder nisloop zegevierde Gerard van Lent van Suomi op dit voor hem vreemde nummer in de fraaie tijd van 9.51,1 sec. in de B- klasse. Bij de werpdriekampen van AV Castri- cum op het sportveld aan de Zeeweg heb ben enkele leden van DEM diverse per soonlijke records verbeterd. Bijzonder fraai was de speerworp van Veronique Barnhoorn bij de A-meisjes. Deze DEM- atlete verstevigde haar positie bij de nati onale jeugdtop door een beste worp van 41,85 meter af te leveren. De discus wierp zij 29,80 m. en met de kogel kwam zij tot 10.65 m. Bij de heren kwam Jack Dekker met speer, discus en kogel achtereenvol gens tot 42,14 m., 36,10 m. en 11,44 m. Bij het kogelslingeren, dat als toegevoegd nummer werd verwerkt, bereikte hij een afstand van 24,98 m. Willem de Haan liet bij de B-jongens een uitstekende speerworp van 42,30 m. voor zich opmeten. Ook bij het kogelsto ten kwam hij met 12,28 m. tot een per soonlijk record. Rick Schelvis overtrof zichzelf met 11,70 m. op dit nummer. Bij de B-meisjes kwam Caty Bleeker juist voorbij de dertig meter op het nummer speerwerpen, waar een worp van 30,06 m. werd opgemeten. Karin van Vlissingen was van de DEM-meisjes de sterkste bij het kogelstoten met 11,20 meter. Blo Ratte ploeg Ratte ging 1 gevol ooste' tisch middi gastei vroeg gen x Hatte Ratte Bloer op. zich Hiel 1 Blo geen de, h schei. Rend Noor< vervo laars, minui No) een mend ning, gens Kooij gespe nald natioi lie, n zijn j straft Doyei Dir ding, tent Doyei se kt schot drik wijze en mi ook a temst Na aan gelijk spelp mach moei Kopp de tv twee weds slech team: goed Vol voor tant se ki tegen Op- goed hoofc Stud< de hc dat ji de n ken, SCH( Eve and Adam Stars - Akrides 71-61 (rust 35-32). Topscorers Akrides: Eric Hendriks (6-6), Victor Eiff (0-9) en A. van Lochum (6-4). In de streekderby tegen Stars heeft Akrides de Haarlemmers weliswaar goed partij kunnen geven, maar kansen op de winst veroverde het zich toch nauwelijks. Akrides dat het vooral tegen pivot Eric van der Meer erg moeilijk had kwam dankzij een press in de slotfase nog wel tot 64-61 terug, maar moest de thuisclub in de slotminuten toch nog wel laten lopen naar een ruime zege. Voor Stars heeft de eerste thuiswed strijd tegen het onberekenbare Frisol-R niet gebracht wat de Haarlemmers er van te voren van verwacht zullen heb ben. Bijna de volledige speeltijd verbleef Stars aan de goede kant van de score en lang zag het er zelfs naar uit dat de ploeg van Ruud Harrewijn een gemakkelijke zege zou behalen. Steunend op een aan vankelijk goed gesloten defensie en ge bruik makend van een duidelijk re- boundoverwicht van Lee en Brown kon gebouwd worden aan een ruime 28-17 voorsprong. Evenals tegen Nashua eer der in de week verzuimde Stars vlak voor de rust om door te drukken. Een teleurgestelde Ruud Harrewijn na de wedstrijd: „In die slotfase hadden we het duel kunnen beslissen.” Risico’s wer den er in die slotminuten nauwelijks genomen. Hoe behoudend er in de eerste helft gespeeld werd bewees ook de ge ringe foutenlast aan beide zijden. (Van onze basketbalmedewerker) IJMUIDEN. Voor de IJmuidense basketbalteams in de landelijke competi tie heeft het afgelopen weekeinde weinig succes opgeleverd. Zowel Dokko als Exercitia werden in de derde divisie ruim verslagen door respectievelijk ONS en HOC. Zonder winst bleef eveneens de Akrides-jeugd van coach Willem Bran- derhorst, die met 71-61 de eer aan Eve and Adam Stars moest laten. ConcordiaWijk aan Zee 9-5 (3-1). Den- no Vennema, Leo Koster, Fred Hand- graaf, Bert van der Linden, Joop Pasma. Het was dat Wijk aan Zee niet de be schikking had over wisselspelers. Conditioneel kreeg het team het daardoor erg moeilijk en wist Concordia te profi teren. (Van onze basketbalmedewerker) Haarlem. In de strijd om de vier belangrijke plaatsen in de play-offs heeft Eve and Adam Stars het afgelo pen weekend in de eerste thuiswed strijd tegen Frisol-R een even belang rijke als onnodige nederlaag geleden. De ploeg van Ruud Harrewijn, die vrij wel de volledige wedstrijd leidde ging in de laatste minuut met 70-71 ten on der. De zwakste ploeg in de basketbale- redivisie is dit jaar ongetwijfeld BOB. stand 3-3 kreeg de thuisploeg een straf- worp te nemen die de keepster verzilver de. Volgens de reglementen is een doelver- dedigster echter niet bevoegd uit dergelij ke situaties te scoren. Een protest haalde vooralsnog niets uit. Een aangeslagen KIC was dan ook geen partij meer voor Concordia. Overigens stopte Lida Vink in de eerste helft vier strafworpen van de Concordia dames. voor de ploeg. Naast Anita Blangé speelde ook Lia van Reemst een belangrijke rol in het opvangen van Roemenië, dat ten slotte met een verschil van 18 punten (71-53) werd verslagen. Voor Nederland scoor den: Anita Blangé 21, Gerda de Ridder 18, Carla de Liefde 14, Ria van der Meys en Lia van Reemst 6, Ellis Bosch, Wilma Kasius en Marja Helvoort 2. De Finse dames, die al eerder van Roe menië en Frankrijk hadden verloren, vormden nauwelijks een serieuze tegen stander voor de goed draaiende formatie van Pelk. De Noordeuropese ploeg kon alleen in de eerste helft enige tegenstand bieden, waardoor het „gat” halverwege slechts acht punten (38-30) was. In de tweede helft daverde Nederland door naar een royale zege: 72-55. Anita Blangé (BOB) was het schotvaardigst met 18 pun ten. Haar clubgenote Carla de Liefde kwam tot tien, evenals Dulcien Seca. Behalve Nederland plaatsten ook Roe menië, Polen, Hongarije, Bulgarije en Tsjecho-Slowakije zich voor de finale- groep, die wordt aangevuld tot acht ploe gen, omdat gastland Joegoslavië en titel houder de Sovjet Unie waren vrijgesteld van het spelen van voorronden. DAMES IJmondVolewijckers 3-7 (2-5) Irene Pels (2) Corre Teling 1 IJmond ging verdiend de boot in daar Volewijckers constant sterker was. (Van onze bridgemedewerker) AMSTERDAM. Het tweedaagse Ca- ransa bridgetoernooi is in een overwin ning voor de Zweden Flodqvist, Göthe, Morath en Sundelin geëindigd. De Skan- dinaviërs behaalden 178 overwinnings- punten terwijl Manchester, dat tweede werd, op 176 bleef staan. Aan de drive werd door 86 viertallen deelgenomen en daartoe behoorde vrijwel de gehele internationale bridgetop. Om dat zaterdag in Valkenburg de 6e Wereld Bridge Olympiade een aanvang neemt hadden vele landen het Caransa-toernooi aangegrepen om hun kwaliteiten te testen. Zweden, een van de sterkste Europese bridgenaties, heeft met zijn afvaardiging bijzonder sterk gespeeld. Toen de twaalf de tevens slotronde inging, stond Man chester (Hacket, Collins, Ruia. Ruia) met een score van 164 aan de leiding. Kaas (Kaas, Bomhof, Gosschalk, Steenmeijer) was met drie punten achterstand tweede, terwijl de Zweedse formatie die onder de naam Brunzell uitkwam, de derde positie innam (158). De Engelsen wonnen hun laatste wedstrijd met 12-8 en kwamen daardoor op een totaal van 176. Petra Kaas, lid van het Nederlandse dames team, bracht in samenwerking met haar partners haar score op 169 en was dus voor de titel uitgeschakeld. Toen moest gewacht worden op de uitslag van het treffen tussen Brunzell en onze nationale afvaardiging bestaande uit Kreijns-Ver- goed en Rebattu-Sint (Maas-Zwaan en Mulder-Van Oppen) die ook in de nationa le selectie zijn opgenomen vormden in dit toernooi een apart viertal: zij werden in de eindklassering 13e met een totaal van 143). De combinatie Kreijns-Vergoed bakte er niets van en ging keer op keer in de fout. Terwijl Göthe-Morath heel simpel 2 ruiten boden en maakten stoomden de Nederlan ders met dezelfde kaartverdeling door naar 4 harten dat 3 down ging. Zij hadden nog het geluk (voorzover daarvan gespro ken mocht worden) aan hun zijde niet gedubbeld te worden (de Zweden waren even minder attent) want dan was de ramp nog veel groter geweest. Op het voorlaatste spel boden de Skandinaviërs 2 harten en dat contract werd zonder enig probleem gemaakt. In de open kamer zaten Kreijns-Vergoed er weer dik naast en parkeerden in 5 harten. Fodqvist-Sun- delin lieten nu hun rijke buit niet ontsnap pen en doubleerden: 2 down wat voor de Zweden de maximale winst (20-0) en de eindzege betekende. Kreijns c.s. werden met een puntentotaal van 243 zevende wat geen slecht resultaat betekende. Wat het duo Kreijns-Vergoed voor het bridgerame presteerde giep de nodige twijfels op. Garozzo, die het Nederlands team traint, dacht daar anders over. Ge confronteerd met de missers was zijn re actie: „Elk team of combinatie faalt wel eens; in Valkenburg zal het beslist veel beter gaan”. Dat ook andere teams hun „miskleu nen” hebben bewees Sowter dat met een kaartverdeling waarbij kleimslem klave ren voor het neerleggen was op drie sans atout paste welke bod een down ging (geen schoppendekking). Ondanks dat daardoor 12 matchpunten ingeleverd moesten worden werden de Britanniërs in de eindstand toch nog derde (174). Kennemerland was met vier viertallen vertegenwoordigd: De Vries, Plaatsman, Westerveld en De By. Zij kwamen van zelfsprekend in het stuk niet voor, of schoon het resultaat van De Vries (echtp. De Vries, Tine Zwager-Ton Valk) toch redelijk genoemd mag worden: 49e met een puntentotaal van 118. Plaatsman (Plaatsman-Van der Zee, Hellingman-De Wit) werd 54e (112), Westerveld (echtp. Westerveld, Kalshoven-Yme de Jong) klasseerde zich als 64e (103). De By (De By-Koch, Wonink-Van der Berg) eindigde ver in de achterhoede (79e met 76 pnt.). Vooral op de tweede wedstrijddag brach ten zij er niets van terecht. Aanvallend was ADO erg slecht op dreef. In defensief opzicht leek het wel in orde, maar de Heemskerkse afweer moest toch zwichten onder de druk van BSM. Na de zeges op Frankrijk van vrijdag (53-49) en Roemenië volgde namelijk ook nog een overwinning op het zwakke Fin land. Die laatste wedstrijd was overigens voor Nederland niet meer van belang, omdat de ploeg in elk geval tweede zou worden en de winst op de ploeg, die mee ging naar de finale (Frankrijk of Roeme nië) zou blijven doortellen. Nederland heeft zijn eerste plaatsing in de finalegroep sinds het begin van de jaren zestig afgedwongen in een furieuze start. De Roemeense dames hadden geen antwoord op de felle persoonlijke verde diging, die werd uitgevoerd door het be ginnende vijftal Carla de Liefde, Anita Blangé, Ellis Bosch, Ria van der Meys en Gerda de Ridder. STAND: Parker 4-8, Nashua Den Bosch 4-6, Delta Lloyd 4-6, Frisol-R 4-6, Nat. Ned. Donar 3-4, Eve and Adam Stars 3-2, Hatrans Tonego 4-2, Punch 4- 2, Amstelveen 4-2, BOB 4-0. Niet binnen de lijnen kwamen de Akri- des-dames, die een vrij weekeinde hadden. ONS - Dokko 86-58 (rust 43-23). Topsco rers Dokko: Joop van Rijn (4-12), Cor Haver (5-8) en Bernard van Schaick (8-2). Tegen het schaduwteam van Noordkop heeft Dokko in Den Helder geen enkele Een snel en betrouwbaar adres klaar terwijl u wacht 1 jaar garantie, ook bij doorroesten vestigingen door geheel Nederland en Belgie Open ma, t/mvr 8.30 17 30u za 9 00 13 00u HAARLEM: SCHALKWIJKERSTRAAT 151 (bij Rustenburgerbrug a/h Spaarnel Noordkop-Gratama-DSS 109-62 (rust 45-19). Topscorers DSS: Cees Rozemeijer (2-16) en Jos Dekker (2-10). Noordkop: Brown (17-6) en Cleo White (6-18). Een zwakke start is DSS tegen Noord kop al in de eerste helft op een beslissende 45-19 achterstand komen te staan. Pas na de basketverwisseling kwam er lijn in het Haarlemse spel en werden de vlotte aan vallen nu ook afgerond. Moeilijk hadden de spelers van coach Telling het vrijwel de volledige wedstrijd tegen de Noordkop- press, die de thuisclub veel intercepties opleverde. Na de matige eerste helft was de uitstekende tweede helft van dit duel het aanzien alleszins waard. (Van onze basketbalmedewerker) HOOFDDORP. Ook in de vierde wedstrijd van de basketbalcompetitie heeft Gratama-DSS verloren. In Den Hel der werd ondanks een uitstekende twee de helft een forse 109-62 nederlaag tegen koploper Noordkop geleden. Hoofddorp ging in de eerste divisie voort op het pad van de overwinning. Moeiteloos werd Jumpers voor eigen publiek met 113-73 ter zijde geschoven. In Utrecht had Akrides het gisteravond tegen Cangeroes allesbehalve gemakke lijk. Na een 54-40 achterstand was het echter toch de inzet die Akrides met 71-77 deed zegevieren. In Groningen verloor the Lions met 70-66 van Celeritas. (Van een medewerker) IJMOND. De heren van IJmond gingen in de tweede klasse A met 17-19 ten onder tegen Tonegido. Odin klopte Meervogels terwijl in de derde klasse A KIC in Concordia de meerdere moest erkennen. In de dames competitie kon IJmond het niet bolwerken tegen Volewijckers (3-7). Koploper Wijk aan Zee viel na de winst op Aalsmeer tegen Koiping onverwacht ver terug en de dames van Odin verloren van VZV. IJmondTonegido 17-19 (10-9). Piet Stobbe (8) Eelco de Vries (3) Tom van Zijtveld (2) Zolly Toth (2) René Kuipers, Johan van Huisstede. Een constant sterker Volewijckers had geen moment echt moeite met IJmond. Ondanks een grote inzet brak de verdedigende zwakte IJmond op. ODINMeervogels 16-9 (8-4). Jan van Rijn (2) Bert Otten, Dick Visser (2) Frank Kloosterman (2), Jan Tuinenbreyer (6) Henk Burger, Paul Kloosterman, Rinus Adrichem. Een verdiende zege voor Odin dat beduidend sterker was en het zich zelfs kon permiteren veel kansen te missen. ConcordiaKIC 12-9 (5-6). Kees Bruin (2) Ko Butter (3) Peter Heeremans (3) Harry van der Mey, Ed Rikumuka. Hoewel Concordia niet zo gek veel sterker was en KIC dapper verdedigde bleek niemand opgewassen te zijn tegen de veelvuldig scorende invaller van Concordia. LI 'v

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 18