In eerste competitiewedstrijd Nieuw gesprek over opzet Gelijkspel VHS competitie hoofdklassers Team Weenink Promotie Onverwacht verlies dames Bloemendaal laat maakt indruk winst schieten Weer overwinning dames Zandvoort i I AD VAN DER BERK VOORZITTER BADMINTONBOND Geel Wit U b Amro Continu Crediet. Opnemen en af lossen naar behoefte. I K 19 18 MAANDAG 2 2 SEPTEMBER 1980 Dames i sportief Wanneer u een bedrag wilt lenen, dat u niet in één keer wilt opnemen, dan adviseert de Amro Bank u een Continu Crediet. We bespreken samen tot w’elk be drag u maximaal kunt opnemen (wanneer u maar wilt) en wat u per maand gaat atlossen. U kunt steeds op nemen tot het afgesproken bedrag. U betaalt alleen rente over het opgenomen bedrag. Als u alles achter de hand houdt, betaalt u geen rente en hoeft u ook niets af te lossen. De rente wordt per dag berekend, zodat u geen cent te veel betaalt. En dat kunt u controleren op de maandelijkse overzichten die u ontvangt. A 1 benoemd tot Ton van (Van onze schaakmedewerker) X, Hendrik Jan Kooijman van Bloemendaal in duel met een speler van Hattem. Het spel wordt met de week beter. De dames van Zandvoort hebben nog geen misstap gemaakt, nu winst tegen Spirit (4-2). In de tweede klasse B wordt Zand voort direct gevolgd door Bennebroek (knappe overwinning tegen ex-eerste klasser Klein Zwitserland. In de derde klasse gaat Alliance fier aan kop (winst tegen FIT met 1-0). De Nederlandse badmintonploeg zal in de week van 9 tot en met 13 oktober drie wedstrijden spelen tegen het natio nale team van Volksrepubliek China. Op donderdag 9 oktober in Geldrop, zaterdag 11 oktober in Beverwijk en op 13 oktober in Groningen. ner wordt als nieuw lid aan het bonds- bestuur toegevoegd. Bart Wieser 2x, Frank Paulus 2x, Bern- hard Mulder en Michiel Winkler zorgden voor de produktie. Zandvoort verloor na een zeer matige vertoning met 2-1 van FIT. Scheybeeck had, na een moeilijke start, geen enkele moeite met Badhoeve- dorp. Voor de pauze doelpuntte Joost Buntsma. Na de pauze werd die voor sprong verder uitgebouwd door mooie goals van Pim Zwager, na een voorzet van rechtsbuiten Rob van der Pol, en Pieter Buntsma. In de vierde klasse ze gevierde Saxenburgers met 11-1 over debutant Wieringermeer. Beusekom: erelid. helft gescoord door Marieke Meppe- link). Klein-Zwitserland was in deze zeer goede en snelle wedstrijd techni scher, maar Bennebroek toonde meer vechtlust. Uitblinksters waren keepster Gabi Faas en Marjan Koopman. In de andere afdeling speelde HBS met 0-0 remise tegen Laren. Topscoorster Karin Verhoef werd node gemist. Motorrijder John Middelburg heeft tijdens nationale wedstrijden op het cir cuit van Assen bij een val een zware hersenschudding en rugwervelletsel op gelopen. Middelburg is naar het Wilhel- minaziekenhuis in de Drentse hoofdstad vervoerd. HAARLEM. Na een spannende wed strijd is Geel Wit erin geslaagd om via een 13-12 overwinning op Quick Amsterdam de promotie naar de eerste districtsklasse te bewerkstelligen. Tot de zevende slag- beurt wees niets er echter op dat de Haar lemmers dit klinkende resultaat zouden gaan behalen gezien de 10-4 achterstand, die men ondertussen had opgelopen. Plot seling werd de Amsterdamse werper vol op geraakt. Met name Sjaak Jacobs (0.800) sloeg een paar beste klappen, waardoor Geel Wit de achterstand ongedaan wist te maken. Tenslotte werd het 13-12 nadat playing-coach Ton Wiedijk het winnende punt over de thuisplaat had geslagen. In Rome heeft Italië zich voor de zesde keer geplaatst voor de finale van het toernooi om de Davis Cup. De Italianen versloegen Australië met 3-2. De andere finalist is Tsjechoslowakije dat in Bue nos Aires van Argentinië won: (3-2). i-Tjadens 1-0, Van der Tak-Van Ie rem., Burggraaf-De Boer 0-1. 10). 13), Ier Stand in de hoofdklasse B: HGC 3-6, 11-4; Kampong 3-5, 15-2; Hat tem 3-5, 5-2; HDM 3-4, 7-11; Bloemendaal 3-3, 7-6; SCHC 3-3, 3-3; MEP 3-2, 3-5; Wageningen 3-2, 4-10; Geel Zwart 3-0, 3-9; Gooische 3-0, 2-8. De dames van Bloemendaal leden een even onverwachte als teleurstellende ne derlaag tegen Gooische. De Bussumse dames stonden puntloos onderaan, maar toonden een gezonde dosis vechtlust. >al- ge- ind mg en iep se- ng Tit de de de est ^el er, va ns n. o- ir- of Jij st er n. m dj ri- •b- ?r- ,er ue VI- ti- an rp ot er al- iÜ an in- ?rd ter in A- an, ec. 0,4 de SM te de m. m im en B. Br an ter B- Daar kwam bij dat Bloemendaal ge woon haar dag niet had. Niets lukte, ter wijl tot overmaat van ramp de scheids rechter menige strafcorner van Bloemen daal affloot wegens verkeerd stoppen. Het Bloemendaalse doelpunt, door Eline van Swijndrecht gescoord, bleek na rust niet voldoende. Met twee gave treffers konden de gasten huiswaarts keren met de eerste overwinning. veel functionarissen zijn door hun leef tijd aan vervanging toe. Bovendien is voor veel zaken zo veel inzet nodig, dat er steeds minder plaats komt voor hob byisten in de bond.” Als scheidend pen ningmeester kon Ad van der Berk de bondsledenvergadering nog de financiën le kant van een heel belangrijk project dat de badmintonbond op stapel heeft staan voorrekenen: de bouw van een kantorencomplex (in samenwerking met de KNVB) met daaraan vastgekoppeld een badmintonhal, restaurant, vergader centrum enz., dat in 1981 in Nieuwegein opgeleverd moet worden. Ad van der Berk wordt als penning meester opgevolgd door Wim Hartlieb, Paul Snellens neemt de plaats van Steef de Graaf als secretaris in en Henk Hei- HAARLEM/IJMOND. De eerste speeldag in de hoogste afdeling van de Noordhollandse Schaakbond, de promo tieklasse, heeft meteen al een indicatie gegeven over de te verwachten toekomst ontwikkelingen. Weenink (Beverwijk), Kijk Uit (IJmuiden) en Heemstede lijken de voornaamste titelkandidaten. Alliance had het moeilijk in de derde klasse tegen FIT, en won moeizaam (1-0 door Dorrie Heemskerk). FIT was zeker gelijkwaardiger aan Alliance. Ellis Win- nubst redde zelfs nog op de lijn. Rood Wit versloeg wit op overtuigende wijze Kraaien met 3-1. Vooral de voorhoede was op dreef. Strawberries won met 3-0 van Alkmaar. Emmy Engel en Hanneke de Vries scoorden de doelpunten en de Alkmaarse keepster stond meer treffers in de weg. Eechtrop won verdiend van Castricum met 3-0. De defensie van Ca- stricum werd vele malen ontregeld. Doelpunten van Marjolein van der Berg. Strawberries kreeg hierna enigszins vat op het Bennebroekse spel en Kees Prins scoorde voor de Velsenaren 1-0 door attent een lange corner, in eerste instan tie uitverdedigd, uit de rebound te be nutten. Direct na de afslag kwam Benne broek al weer gelijk. Pim Schermer joeg op geweldige wijze een korte hoekslag tegen de plank. Na de pauze een gelij- kopgaande strijd, die zich vooral op het middenveld afspeelde. Vijf minuten voor het eindsignaal scoorde Roland Verhagen 2-1 voor Strawberries en de wedstrijd leek beslist. Nog in de zelfde minuut kwam Bennebroek door alweer een strafcorner-goal van Pim Schermer, opnieuw gelijk. Rood Wit werd in de uitwedstrijd te gen Kraaien kansloos met 3-0 geklopt. In het begin konden de Aerdenhouters het nog wel volhouden, maar het team uit Zaanstad schakelde toen over in een hogere versnelling en al voor de pauze was de stand 2-0. Dit werd in het tweede deel nog met één treffer opgevolgd. Ech- trop had in dezelfde afdeling moeite om te scoren. Tegen Castricum bleven de Beverwijkers op 1-1 steken, na de gehele wedstrijd gedomineerd te hebben. Aad Post scoorde na een solo 1-0, maar uit Bij de heren gaat het met HBS steeds beter. Na een aantal tegenslagen werd met overtuigend spel Hudito verslagen. Zeer verdiend sloeg Jan Verzijlbergen, uit een rebound, de Bloemendalers laat in de eerste helft naar een 1-0 voor sprong. Het leek erop dat deze stand verder zou worden uitgebouwd, maar de verdediging van Hudito hield goed stand. In de tweede helft probeerde de gasten nog wel terug te komen, maar echt in gevaar is HBS niet gekomen. In de tweede klasse stond de wedstrijd Bennebroek-Strawberries op het pro gramma. Het werd 2-2 en beide partijen konden daar vrede mee hebben. Benne broek opende sterk met al snel een doel- Loes van Vliet en Maaike Poelman’ In de vierde klasse behaalde Haarlem een monsterzege. Met 12-1 werd Abcoude vernederd. Els Dekkers en Mirjam van der Sman scoorden ieder drie keer. Saxenburgers versloeg Loenen met 7-2. Anneke Smit nam het leeuwedeel van de treffers voor haar rekening. een schaarse kans kon Castricum nog langszij komen. In de derde klasse werd Haarlem met 6-0 verpletterd door Alliance. De hele wedstrijd was Alliance de betere ploeg en dit werd goed in treffers uitgedrukt. (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM. De Haarlemse schaakclub VHS is er niet in geslaagd de eerste competitiewedstrijd in de le klasse KNSB in winst om te zetten. Het bezoekende Unitas nam met een 5-5 gelijkspel één winstpunt mee naar Groningen. Toch mag de puntendeling van de schakers uit de Spaarnestad niet onverdienstelijk genoemd worden. missie nog steeds goed doen. En we hebben altijd nog artikel 1 hoofdstuk 13 van het competitiereglement. Dat zegt dat in geval van twijfel, de bondswed- strijdcommissie beslist. Al vinden de verenigingen dan dat er van twijfel geen sprake is, dat vinden wij gewoon wel.” Ook Peter Nekeman, de competitielei- der van de badmintonbond, wees de door de verenigingen naar voren ge brachte kritiek van de hand: „De compe titie bestaat uit dezelfde wedstrijden als vroeger, maar er zijn nu meer belang rijke bij. Dat is nou juist de gein. Hoe veel andere sportbonden zijn er niet, waar pas in de slotfase de kampioen uit een nacompetitie (play offs) te voor schijn komt. We wilden de badminton- competitie toch spannender maken?” Eerder al had voorzitter Ton van Beuse kom de vergadering voorgehouden dat een herziening van het wedstrijd- en competitiereglement dringend vereist was. Met een agendapunt had de vergade ring geen enkele moeite. Dat was de verkiezing van de opvolger van Ton van Beusekom, die is benoemd tot erelid. De Lissenaar Ad van der Berk, tot nu toe penningmeester van de badminton bond, werd zonder tegenkandidaten gekozen. Bij de dames hadden Zandvoort en Bennebroek een goede dag. Zandvoort versloeg Spirit uit Schiedam met 4-2. Een achterstand van 0-2 werd in de tweede helft, door vier goals van Mieke Hamann, (met een hoofdwond speelde zij een sublieme partij) weggewerkt. Bennebroek versloeg Klein-Zwitser land met 1-0 (doelpunt laat in de tweede Na de degradatie uit de hoofdklasse is de club zwaar verminkt uit de transfer periode te voorschijn gekomen. Nadat Bredewout een seizoen eerder naar Esgoo (Enschede) was afgereisd en Steijn zijn geluk bij Het Witte Paard (Sas van Gent) ging beproeven, zijn nu ook Lex Jongsma (naar Philidor Leiden), Hennie Koopman (naar Weenink Beverwijk) en Rob Nio Bertholee (naar VAS Amsterdam) ver trokken. Voeg daaraan toe dat Jaap Her man door verblijf in het buitenland de ouverture eveneens niet meemaakte, dan begint het gelijke spel tegen Unitas meer op een succesje te lijken. In de eerste ronde boekte in de hoofd klasse ook het hoofdstedelijke Max Euwe/ Morphy winstpunten. De Memo-ploeg presteerde het in Rotterdam landskampi oen Volmac op een 5-4 achterstand te zetten. Hoewel de Maasstedelijken zonder Jan Timman, Max Eeuwe en Joop van der Wiel speelden had van een ervaren ploeg met de Engelsman Keene aan het eerste bord, meer verwacht mogen worden. Utrecht maakte haar heroptreden in de hoofdklasse tot een waar festijn. Het be zoekende LSG (Leiden) ging er met BVa-lVs onderdoor. Overigens is Utrecht met de nog niet spelende Sosonko en verder Langeweg, Van Wijgerden, Hofland en Dennis Dieks de meest versterkte ploeg. Desisco won in de Watergraafsmeer Weliswaar drong Duinwijck-voorzitter Piet Hoogendoorn op een spoedige be handeling van een door zijn vereniging met goedkeuring van bijna alle hoofd klassers verzonden protestbrief aan, maar de scheidende voorzitter van de badmintonbond in Amersfoort voor het laatst in functie Ton van Beuse kom pareerde de aanval door de behan deling van deze brief aan de bondswed- strijdcommissie te delegeren. Deze com missie krijgt vier weken de tijd om zich over dit epistel te buigen. Gerard Rietdijk, de voorzitter van de bondswedstrijdcommissie, weet wat hem te doen staat: „We gaan binnen vier weken met de betrokken verenigingen om de tafel zitten.” Over de uitkomst van het gesprek kon Rietdijk nog niet speculeren, maar wel wist hij: „Wij vin den dat we het als bondswedstrijdcom- rijpe kans voor Daan Burger, die deze mogelijkheid niet kon verzilveren. (Van onze badmintonmedewerker) AMERSFOORT. Wie na het aanho ren van de ongezouten kritiek, die som mige badmintonhoofdklassers op de nieuwe competitieregeling hadden geuit, vuurwerk had verwacht op de bondsledenvergadering van de Neder landse badmintonbond, die afgelopen zaterdag in Amersfoort gehouden werd, is bedrogen uitgekomen. (Van onze hockeymedewerker) HAARLEM. De heren van HBS kunnen na de winstpartij tegen Hudito uit Delft (1-0) de toekomst in de eerste klasse met vertrouwen tegemoet zien. In zijn maidenspeech zei Van der Berk weliswaar de eerste tijd slechts ontwik kelingen die al op gang gebracht zijn te gaan effectueren, maar tevens zei hij dat zijn zittingsperiode veel meer overleg met de districten mee zou brengen, al was het maar omdat CRM dat in ver band met de decentralisatie domweg verlangt. Onder leiding van Ad van der Berk gaan er belangrijke dingen met de badmintonbond gebeuren. Van der Berk: „In ons kader komt een breuk: Bloemendaal ging in de strijd tegen Hattem zeer geconcentreerd van start. De ploeg was bijzonder gemotiveerd en wist Hattem zeer nadrukkelijk in de verdedi ging te brengen. Dat was evenwel ook een gevolg van het voorzichtige spel van de oostelijke ploeg, die een uitgekiend tac tisch spel presenteerde. Vooral door het middenveld extra te bezetten konden de gasten menige aanval van Bloemendaal vroegtijdig onderscheppen. Het aandrin gen van Bloemendaal had wel het eerste Hattemse doelpunt tot gevolg. Een snelle Hattemse uitval na een onderschepte Bloemendaalse pass leverde een vrij veld op. Voordat de Bloemendaalse defensie zich kon herstellen, profiteerde Frans Hiel beheerst: 0-1. Bloemendaal raakte geagiteerd, het geen zich manifesteerde in praten tegen de, inderdaad soms verwarrend leidende scheidsrechters. Achter elkaar kregen Hendrik Jan Kooijman en Marc van ’t Noordende de groene kaart te zien, en vervolgens was de maat vol bij Ad Boe- laars, die na enkele opmerkingen voor vijf minuten het veld moest verlaten. Nog voor rust kwam Bloemendaal aan een voorsprong. Nadat eerst een Bloe mendaalse strafcorner, naar veler me ning, ten onrechte werd afgekeurd we gens verkeerd stoppen door Hendrik «Jan Kooijman, kreeg Theo Doyer de bal aan gespeeld na een prachtige pass van Ro nald Jan Heijn. De Bloemendaalse inter national kwam vrij voor de Hattemse goa lie, maar juist toen hij wou slaan, werd zijn stick uit zijn handen geslagen. De strafbal, die erop volgde werd door Theo Doyer zelf feilloos benut: 1-1. Direct daarna nam Bloemendaal de lei ding. Cees Jan Diepeveen reageerde at tent op een splijtende pass van Theo Doyer. In eerste instantie had de Hattem se keeper nog een antwoord op diens schot, maar in de rebound scoorde Hen drik Jan Kooijman op bijzonder fraaie wijze. Hattem was duidelijk aangeslagen en mocht blij zijn toen de rust aanbrak, ook al doordat ook Patty Mundt, de Hat temse aanvoerder, het geel zag. Na rust waren twee onmachtige ploegen aan het werk. Vooral nadat Hattem op gelijke hoogte was gekomen, daalde het spelpeil. Bloemendaal was niet meer bij machte om scoringskansen te creëren, en mocht bepaald blij zijn dat keeper Daan Koppejan in vorm verkeerde. Vooral op de twee Hattemse strafcorners (de enige twee strafcorners van Hattem in de gehele wedstrijd; ook Bloemendaal kreeg er slechts twee, voor rust, een voor beide teams opvallend gering aantal) had hij goed het oog. Volgende week treedt Bloemendaal voor de eerste keer aan tegen een debu tant in de hoofdklasse. Op het Wagening- se kunstgras is de plaatselijke club de tegenstander. Opvallend is overigens hoe onverwacht goed de debutanten zich weren. In de hoofdklasse A gaan zelfs de Groninger Studenten mede aan de leiding, terwijl in de hoofdklasse B het Utrechtse Kampong, dat juist voor de competitie aankondigde de nieuwkomers hard te zullen aanpak ken, het eerste punt moest laten aan SCHC. (Van onze hockeymedewerker) BLOEMENDAAL. Het is Bloemen daal niet gelukt het nog ongeslagen Hat tem de eerste nederlaag toe te brengen. Na nog bij rust met 2-1 te hebben voorge staan, speelden de Bloemendalers uitein delijk gelijk met 2-2. De dames van Bloe mendaal stelden erg teleur door van het onderaan staande Gooische te verliezen. De Bussumse dames behaalden door een zege van 2-1 de eerste twee punten. (ADVERTENTIE) Geld Achter De Hand. 1 n knap van Philidor (Leiden). Jongsma ver loor zijn eerste partij voor zijn nieuwe club van de in Amsterdam debuterende Amerikaanse meester Rind. Bij Elsevier/ Vas-Philidor (Leeuwarden) zal de 5-4 stand wel gewijzigd worden in een 5-5 eindstand, maar Eindhoven zal er niet in slagen de 5-4 achterstand bij BSG onge daan te maken. VH S-Unitas: Uylings-Nijmeijer 1-0, Lips-Van der Lei rem., Mol-Brouwer 0-1, C. Hoogterp-Mostertman 0-1, P. Hooge- terp-De Wilde 1-0, M. Hoogeterp-Knol rem., Van der Enden-Bosveld rem., Van der Zijpa der Heide Totaal 5-5. VAS-Philidor (Leeuw.): Ree-Ligterink rem., Enklaar-Janssen afg., Barendregt- P. Boersma 0-1, Pliester-Baljon 1-0, De Savornin Lohman-Scholl- 0-1, Lith-Van Manen 1-0, Ghijsen-Van Scheltinga rem., Van Dijk-Wiersma rem., Sinke-Knol rem., Nio Bertholée-J. Boersma 1-0. Totaal 5-4 vl. Watergraafsmeer-Philidor (Leiden): Van der Sterren-Van den Berg 1-0, Rind- Jongsma 1-0, Hartoch-R. Kuyf 1-0, De Boer-Bakker 1-0, Zuidema-Gelpke rem., Goldstern-Van Maaren 0-1, R. Dieks-J. J. Piket rem., Schoten-Okkes 0-1, T. Tim- man-De Graaff 0-1, De Roode-H. Kuyf rem. Totaal 5l/z-4Vz. Vooral Weenink imponeerde in de ope- ningsronde met een 7-3 overwinning in en op Purmerend, een tegenstander die in de regel niet tot de zwaksten behoort. Wee nink is vooral aan de kop zodanig ver sterkt, dat de gehele ploeg hiervan mee profiteert. Van VHS kwam Hennie Koop man over en Wim Boom kwam van Pat Mat op het oude nest terug. Koopman en Boom zijn in vroeger jaren clubkampioen van Weenink geweest en tonen met hun terugkeer aan dat oude liefde ook in de schaakwereld niet roest. Beide spelers be zetten de hoogste borden en maakten met hun overwinningen de weg vrij voor de overige spelers om tot een royale 7-3 zege te komen. In Haarlem bestreed Kijk Uit gastheer Het Oosten. De Haarlemmers misten Van Maanen en Van Kampen terwijl Kijk Uit eerste-tientalspeler De Hoog naar elders zag vertrekken. Het was vooral aan de kopborden waar Kijk Uit met drie overwinningen de basis legde voor de uiteindelijke ÖVa-SVz zege. Heemstede-VW leek aanvankelijk gun stig voor de Alkmaarders te zullen verlo pen. Een 1 Uz-Ua voorsprong aan de kopbor den bleek evenwel niet voldoende om het moraal van de overige Heemstede-spelers te ondermijnen. De kampioen van vorig seizoen kwam zelfs zonder Santen en Sjaak Bonkenburg sterk terug en eiste met 6-4 de beide winstpunten op. De debutanten MSC (Den Helder) en SVS (Schalkwijk) bleven bij de stand 4V2-41/» steken met de beste winstkansen voor MSC. In Hoorn bleef Caissa het bezoekende Castricum met 51/z-41/z de baas. Bij de tweedeklassers startte Bloe mendaal met een zege. Heetnstede-WV: Volders-Seewald 0-1, J. Bonkenburg-Appel rem., Bruggeman-Kayser rem.. Van der Velden-Kraayeveld rem., Ling- beek-Van der Veen 0-1, Vrij-Coerta 1-0, Brands- ma-Van Zutphen 1-0, Groenendijk-De Jong 1-0, Baar-Klejjn 1-0, Dubelaar-Rijksen rem. Totaal 0-4. Het Oosten-Kijk Uit: Zwemmer-Van Nieu wenhuizen 0-1, G. van Wezel-Van Nieukerken 0- 1, Van Ooyen-Otten 0-1, Van Hell-Kunst 1-0, Hendriksen-Pippel rem., R. van Wezel-Dekker rem., Van Driel-Hamersma 0-1, Kuip-Walda 1-0, Van Steijnen-Hölscher 0-1, Visser-Van Maanen rem. Totaal Si/z-BVt. Purmerend-Weenlnk: Overveld-Koopman 0-1, Hoogkamp-Boom 0-1, De Brouwer-Bieren- broodspot rem., De Vey-Nuyen 0-1, Ruber-Kok 1-0, Vogelenzang-Heemskerk 0-1, Hoeperman- Schoehuys 0-1, Zwarthoed-Poncin rem.. Bant sr-Grapendaal 1-0, Bant jr.-Duin 0-1. Totaal 3-7. Bloemendaal-Castrlcum 3: Verdam-Muller 1- 0, Bauduin-Bakker 0-1, Bultje-Schlosser 0-1, Boutellier-Groma rem., Vermeer-Uhl 1-0, Kik- kertMarkub rem., Schultz-Plateringen rem., Hogenes-Kok 1-0 Totaal 41/2-31/2. 2e klasse c: VHS 5-Pat Mat 2 2-3 voorlopig.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 19