B Kritische VVD valt minister Pais af Kamer nog tegen erkenning alternatieve geneeswijzen Waarheid- festival II voor abortuswet V Rechtsongelijkheid bij manifestatie F< la Justitie: zware straffen na rellen Almelo Steenkamp tegen fusie voorstellen g< B VNZ: voorrang voor jeugd bij tandheelkunde „OPBRENGST MOET NAAR BEDRIJFSLEVEN” „Onderwijssalarissen niet korten" MAANDAG 22 SEPTEMBER 1980 Prix Italia 11 Kan Kan Stijlvol dus 11’ Martine Bij] 2 BINNEN- EN BUITENLAND M WEERRAPPORTEN (Va A litai heb hed van daa bet< ext: op de 1 we Ulu net ten uit resj offi door Nico Scheepmaker I I 2 Marcus Bakker spreekt een stampvolle RAI toe tijdens het Waarheid-festival dat gisteren werd gehouden. De fractievoorzit ter van de CPN in de Tweede Kamer pleit voor „een nieuwe meerderheid. Een meerderheid van communisten en conventione- len, die zich verzet tegen de Van Agt-Wiegel-politiek, tegen kern wapens en tegen bezuiniging lü ÉE trijfël partijraad niet aanvaardbaar geacht. Besteding aardgasgeld hard punt voor VVD 5 9 Kamervragen na actie politie in Amsterdam het \x/eer o ono n 14 25 18 23 13 1» 0 0 0 0 n 18 5 0 0 0 1 0 3 11 0 0 0 0 0 0 o o 6 0 o o o 0.2 Tegen de aanstichters van de ongere geldheden zal openlijke geweldpleging te gen personen en goederen ten laste wor den gelegd. „Het gaat dan eerder om een gevange nisstraf van maanden dan van weken”, zo liet mr. R. A. Gonsalves, hoofdofficier van justitie in het arrondissement Almelo des gevraagd weten. Hij stelde dat het afgelo pen weekeinde „rellen om de rellen zijn geschopt”. Van een sociale achtergrond is volgens Gonsalves dan ook geen sprake. Omdat de verdachten geen letsel aan personen hebben toegebracht zal dat de politierechter zijn. Dit houdt tevens in dat de gevangenisstraf de zes maanden niet zal overschrijden. Het is in de Almelose wijk zowel vrijdag-, zaterdag- als van nacht onrustig geweest. De rellen trokken grote aantallen nieuwsgierigen. Vannacht was het omstreeks twaalf uur weer nor maal in Kerkelanden. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAGZHILVERSUM. Op de partijraad van de VVD in Amersfoort heeft Tweede-Kamerfractieleider Rietkerk zaterdag gedreigd dat de VVD uit de regering stapt als de extra opbrengsten uit het aardgas niet rechtstreeks naar het bedrijfsleven gaan De WD-partijraad heeft zaterdag in Amersfoort geëist dat het ontbrekende bedrag op andere posten van de onder wijsbegroting gevonden zullen moeten worden. De partijraad toonde zich in het alge meen hoogst ontevreden over het beleid van de fractie en de ministers. Het verzet concentreerde zich met name tegen de sociaal-economische plannen van het kabinet. Alleen een harde ingreep in de lonen kan volgens de WD de economi sche problemen oplossen. Het best kan dat gebeuren door een algemene loon matiging. Daarbij heeft een verlaging van het jaarlijkse vakantiegeld van acht naar zes procent de voorkeur. (Van onze redactie binnenland) AMERSFOORT. De WD vindt dat partijgenoot minister Pais (Onderwijs en Wetenschappen) af moet zien van zijn plannen om op de salarissen van onder wijzers ƒ265 miljoen te bezuinigen. Dat is gebleken op een congres van de Ekologische Beweging zaterdag in Am sterdam. Hoewel parlementariërs als me vrouw Andela-Baur (CDA) mevrouw Ver- kerk-Terpstra (VVD) en Toussaint (PvdA) wel sympathie voor de uitgangspunten van de alternatieve geneeswijzen toonden, wilden ze geen van drieën zover gaan deze geneeswijzen nu al te erkennen. Eerst zou meer onderzoek naar de doelmatigheid van bijvoorbeeld de Moerman-methoden bij het bestrijden van kanker moeten wor den gedaan. De woordvoerster van de Ekologische Beweging, mevrouw Elsa Vleer, zei te vinden dat de alternatieve geneeswijzen wél nu al in het ziekenfondspakket moe ten worden opgenomen. De Ekologische Beweging wil een radicale ommekeer in (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM. De grote fracties in de Tweede Kamer voelen niet voor snelle opname van alternatieve ge neeswijzen als acupunctuur, homeo pathie en de Moerman-methode in het ziekenfondspakket. Steenkamp en Korthals Altes leken het er over eens dat de kwestie van de aftrek baarheid van de hypotheekrente nu niet opnieuw aan de orde gesteld dient te wor den. CDA-leider Lubbers heeft vorige week laten blijken die zaak bij de algeme ne beschouwingen in de Tweede Kamer (op 7 oktober) nu eens definitief te willen regelen. Als de CDA’ers de rente-aftrek zo graag willen veranderen ’’laten ze dan het lef hebben om zelf een initiatief-wetsvoor- stel in te dienen en hun verantwoordelijk heid nemen in plaats van te blijven dram men”, zei de VVD-voorzitter. VVD-voorzitter Korthals Altes zei de voorkeur te geven aan een kabinet van CDA, WD en D’66, maar kwam ook weer met het oude WD-idee voor ”een natio naal kabinet”. Als het in ons land zo slecht blijft gaan is het goed verder te kijken, zo meende hij. Voorzitter Zeevalking van D’66 liet we ten een regering waarin CDA, WD en D’66 meedoen, af te wijzen. „Regeren met CDA én WD, dat betekent voor mij één behoudende partij teveel”. Zeevalking sprak waardering uit voor de duidelijke keuze van de PvdA voor samenwerking met D’66. lingname van de PvdA-voorzitter goed in de oren had geknoopt. „De PvdA geeft kennelijk de voorkeur aan de PSP boven het CDA”, schamperde hij. Het verzet van de partij tegen de plan nen van minister Pais is gebaseerd op de vrees dat daarmee de bestaande koppe ling tussen de salarissen van de onder wijzers en die van de overige groepen ambtenaren verbroken zou worden. Een dergelijke ontwikkeling wordt door de De opstelling van de partijraad leidde tot een felle discussie met het partijbe stuur. Uiteindelijk kon deze voorkomen dat een motie, waarin de voorstellen van de bewindsman afgewezen werden, in De Kamerleden vragen de bewindslie den of zij het daarmee eens zijn. Met hun opvatting scharen de beide parlementa riërs zich achter de mening van een groot stemming kwam. Maar voor het zover was had fractieleider Rietkerk moeten toezeggen dat de fractie, met de onder wijscommissie van de partij op zoek zal gaan naar alternatieve bezuinigingen. Het PvdA-kamerlid Toussaint hekelde het feit dat van de 28 miljard gulden die dit jaar zal worden uitgegeven aan ziekten en gebreken, slechts enkele procenten be stemd zijn voor preventieve gezondheids zorg. Ook hij sprak zijn sympathie uit voor de alternatieve geneeswijzen, zonder nochtans zijn gehoor meer dan deze sym pathie te kunnen bieden. nieuwd onderzoek naar de effectiviteit van de omstreden methode van dr. Moer man. „Dat onderzoek moet eerst worden afgerond. Het zou van slecht beleid getui gen als wij nu al zouden zeggen: doe die methode maar in het ziekenfondspakket”. deel van het hoofdstedelijke politiekorps, dat uit protest tegen de opdracht van de burgemeester zaterdagmiddag weigerde bekeuringen te doen in het centrum van Amsterdam. Het was een mooi, heel bevredigend moment voor me toen Henk de By van de VARA me op de receptie in het Okura Hotel ter gelegenheid van de uitreiking van de Televizier-ring 1980 aan Martine Bijl het grote nieuws vertelde dat 'Opna me' van Werktheater de Prix Italia had gekregen. De hoogste televisieprijs die de wereld te vergeven heeft, de eerste keer dat een Nederlands programma deze Prix Italia won! Was ik even blij dat ik, na een jaar of drie verstek te hebben laten gaan, weer een keer naar de jurering van de Zilveren Nipkowschijf was gegaan, want ik mag, met alle valse bescheidenheid die in me is toch rustig stellen dat deze prijs van de televisiecritici (nu schrap ik toch maar even een paar regels) past bij deze tv-film, die ik als de volmaakste, de ont roerendste schepping voor de Nederland se televisie beschouw. Er was zelfs één tv- criticus (ik zal zijn naam niet noemen), die mijn argument dat deze film mij zowel tot tranen van het lachen als van het huilen had bewogen, verwierp met de medede ling dat de film hem niks gedaan had, en dat zoiets ook geen criterium was, omdat hij ook geen film ging bekronen waarin een hertje door een leeuw werd opgegeten alleen omdat hem dat zo aan het hart ging. Juist zulke emoties diende je uit te bannen bij het beoordelen van een tv-programma, het ging om de vormgeving, niet om wat zo’n programma je eventueel deed... De onde gene aan van ben publ te n< hun „war bare mati de n deze extr< vonc pass Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Klagenftirt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casablanca Istanboel Las Palmas Beiroet Tel Aviv Tunis 22 21 22 25 22 21 22 24 21 21 13 9 19 22 lil 20 11 12 16 15 11 9 11 10 12 16 15 14 6 11 11 9 13 14 11 C <o 0 o o 0.6 0.2 0 0 0.1 0 0 1 M. Man ten salvi een dat polil hulz geer slag D< van acht lijk ager wap ten mar aans reec zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. h. bew. zw. bew. zw. bew. geh. bew. motregen onbew. onbew. mist weerlicht h. bew, zw. bew. onweer 1. bew zw. bew. onbew. mist onbew. Ri pres ons van side gen derl gen „I naai dan aldi op als tisci Rot zijn van twa lanc D wer keu 55 Sur aan rinj de 500 ZEIST. Bij de nieuwe opzet van de tandheelkundige voorzieningen moet voorrang worden verleend aan de zorg voor de jeugd. Dit stelt de Vereniging Nederlandse Ziekenfondsen in de dis cussienota „Kiezen en delen”. De bestaande georganiseerde jeugd- tandverzorging moet worden uitge breid met de groepen kinderen van 0 tot 2 en van 2 tot 6 jaar. De huidige schooltandverzorging omvat de leef tijd 6 tot 13 jaar. De VNZ wil gelijktrekking van de georganiseerde jeugdtandzorg (school tandverzorging) en de „huisbehande- ling”. Beide voorzieningen moeten op een lijn komen en dus dezelfde inhoud krijgen voor 0 tot 13-jarigen. „Een goe de gebitsgezondheid voor volwassenen is slechts te bereiken als de zorg voor de jeugd al op vroege leeftijd begint en een sterk preventief karakter krijgt”, stelt men in de discussienota. Gezien de wenselijke verdeling van middelen en het stijgen van de kosten, omdat er meer zorg zal worden besteed door meer mensen, voelt de VNZ er voor van verzekerden boven de 18 jaar, die gesaneerd zijn, eigen bijdragen te gaan heffen. Omdat er haast is bij de nieuwe opzet zijn de ziekenfondsen be reid hun bijdrage aan de georganiseer de zorg voor verzekerden van 75 tot 100 procent te verhogen. Deze bereidheid wordt voornamelijk ingegeven door de omstandigheid dat de financiering nu, vooral van de kant van de gemeente, zo onzeker is dat aan goed functioneren van de bestaande schooltandverzorging ernstig afbreuk wordt gedaan. In beginsel vinden de fondsen wel dat de jeugdtandverzor- ging uit één bron moet worden betaald. Hun voorkeur gaat uit naar de Algeme ne Wet Bijzondere Ziektekosten. 28 23 24 23 25 20 11 28 25 20 22 21 20 19 22 28 28 23 25 15 23 28 27 16 21 23 Ook vice-premier Wiegel, die in de zaal aanwezig was, gaf met handgebaren te kennen dat er een eind hoe dan ook aan de discussie diende te komen. In zijn slottoespraak benadrukte hij nog eens dat van „ontkoppeling” geen sprake was. Veeleer ging het om een nieuwe „koppeling op afstand” tussen beide groepen, zei hij. Het beleid van minister Pais noemde hij moedig. Deze had durven kiezen voor het behoud van de werkgelegenheid, ook als dat gepaard ging met loonsverlagin gen. Net als Rietkerk voor hem, ver klaarde ook Wiegel zich bereid te zoeken naar alternatieve besparingen. Daarmee zou kunnen worden voorkomen dat de salarissen van de onderwijzers gekort moeten worden. En toen kwam Willem Duys, die begon met Karei Prior te corrigeren: Wim Kan had de Televizierring niet vorig jaar ge wonnen, maar in 1977! Had weer even maar half geluisterd. Prior begaf zich naar de microfoon en zei zoiets, maar Duys hield vol dat hij Prior toch duidelijk had horen zeggen: „Wat Kan kan, kan Kan alleen”, kortom: pijnlijke slonzigheid bij open doek. Maar daarna sprak Duys nog een kwartier lang voor de vuist weg over Martientjes verleden en heden, zodat je toch dacht: die man kan waarlijk lullen als de volksredenaar en minderbroeder- observant Joannes Brugman (1399-1473)1 En het aardigste van de bijeenkomst was nog, dat de dankrede van Martine Bijl, Ironisch, stijlvol (dat „stijlvol”, dat is het wat haar altijd kwalijk genomen is door haar critici!), met gevoel voor humor en timing uitgesproken, de beste toespraak van de vier was. Zo hoort het ook. De bruid hoort de mooiste japon te dragen, de winnares de beste speech uit te spre ken. Haar mooiste liedje vind ik dat over de boerin die op wintervakantie gaat en maar zit te piekeren over de koeien. Vol maakte tekst. De laatste keer dat ik het, in de auto, hoorde, heb ik de auto in het hart van Amsterdam geparkeerd om er geen woord van te missen. Geen wonder dus dat de afgelopen vrijdag, met de Televi zierring voor Martine Bijl en de Prix Italia voor „Opname”, een (ik kan ook woord spelen) Goede Vrijdag voor me was. de gezondheidszorg, waarbij dan het ac cent moet liggen op voorkoming (door gezond te leven) in plaats van op het genezen van ziekte. Zij hekelde in scherpe bewoordingen de in de Miljoenennota aangekondige bezui nigingen op volksgezondheid. „Velen vin den het handhaven van de koopkracht belangrijker dan het handhaven van de lichaamskracht”. Bij Van den Berg, voorzitter van de PvdA, was van ’’nieuwe nederigheid” naar het CDA toe, zoals Rietkerk de koers van de PvdA betitelde, overigens niets te merken. In een radio-uitzending, waarin de voorzitters van de vier grootste partij en over coalitievorming spraken, liet Van den Berg weten alleen met het CDA te willen samenwerken als dat bereid is zijn huidige koers radicaal te veranderen en zich in te zetten voor een progressief beleid. De PvdA-voorzitter ziet volgend jaar liever een kabinet van PvdA, D‘66, PPR en PSP dat kan rekenen op een brede steun van onder meer vakbeweging en allerlei maatschappelijke organisaties, dan een kabinet met het CDA, dat met die groepe ringen voortdurend overhoop ligt. CDA-voorzitter Steenkamp reageerde hierop met de verzekering dat hij de stel- ALMELO. Bij het eisen van straf fen tegen de gangmakers van de rel len, dit weekeinde in de Almelose? wijk Kerkelanden, zal justitie uit gaan van onvoorwaardelijke straffen. En het aardige was dat ik het winnen van de Prix Italia hoorde tijdens de recep tie van Martine Bijl als winnares van de Televizierring, de televisieprijs die door het publiek, althans de lezers van Televi- zier, wordt toegekend. Ook dat geeft hoop. Ik beschouw haar schaarse televisiepro gramma’s als hoogtepunten van het Ne derlandse televisieamusement, en heb nooit begrepen waarom zij in een krant als de Volkskrant en een weekblad als Propria Cures jarenlang moest fungeren als Hollands grootste truttebol. Toegege ven, ze is nooit een Nina Hagen geweest, en haar liedjes waren niet bedoeld om door Freek de Jonge of Jaap van de Merwe te worden gezongen, maar ze is altijd intelligent geweest en heeft altijd haar eigen weg gevolgd. Ik heb zelfs wel eens gedacht dat haar symboolwaarde als Hollands Truttebol te wijten was aan het feit dat haar kritikasters haar onbewust kwalijk namen dat zij, met haar kwalitei ten, niet als een der hunnen wilde functio neren. Liesbeth List heeft iets dergelijks te verduren gehad. Weer in binnen- en buitenland Het hoofdbestuur van D’66 tracht overi gens nog voor het D'66-congres van 31 oktober en 1 november zijn paragraaf over kernbewapening in het beleidspro gramma aan te passen. Op het congres van D’66 in het afgelopen weekeinde in Hoogeveen bleek, dat het hoofdbestuur twee verschillende concepten van de kernwapenparagraaf zal opstellen, als blijkt dat een formulering die zovyel de bestuurs- als de Kamerleden als de promi nente vertegenwoordigers van de regiona le besturen bevredigt, onmogelijk is. i o- z zzo ozo z ozo z z zo z zzo ozo wnw n zo z zzo n no nno wzw nw n w ozo o zzw windst. nw zzw windst. nnw n ozo o windst. nnw windst. zzo Ex-minister van Defensie en PvdA- Tweede-Kamerlid Stemerdink zei zater dag in een radio-uitzending, dat van een kabinet met PvdA en CDA alleen sprake kan zijn als in het regeerakkoord duide lijk is opgenomen, dat Nederland niet zal meedoen aan modernisering van de kern wapens in Europa. Als dat niet gebeurt, dan zal volgens Stemerdink van zo’n kabi net geen sprake kunnen zijn. ra -O. 7^ ,_s - ga 15 15 15 16 16 15 16 15 16 15 11 17 De kraakmanifestatie werd gehouden in het pand De Groote Keyser aan de Keizersgracht. Er waren stalletjes op straat geplaatst waarin onder meer bier werd verkocht en de illegale zender was opnieuw in de lucht. Dit alles gebeurde zonder dat een enkele vergunning was aangevraagd. Het protest van de Amster damse politie betrof in eerste instantie het districtsbureau Lijnbaansgracht, maar vijf andere bureaus sloten zich direct bij de actie aan. Burgemeester Polak heeft gezegd de actie te betreuren. De beleids lijn is volgens hem in nauw overleg met de leiding van het politiekorps vastgesteld. Tot nu toe zijn dit weekeinde twaalf Almeloërs aangehouden. De justitie ver wacht dat nog enkele gangmakers van de straatterreur worden gearresteerd. Mr. Gonsalves denkt dat enkele minderjarige verdachten op korte termijn worden vrij gelaten. Het merendeel van de andere arrestanten zal in de loop van deze week aan de officier van justitie worden voor geleid. Er wordt naar gestreefd om hen de week daarop voor de rechter te laten verschijnen. Voor de overheid tot erkenning overgaat, zal er sprake moeten zijn van kosten- en kwaliteitsbeheersing. „Die ei sen stelt de PvdA aan de gehele gezond heidszorg, en dus ook aan acupunctuur, homeopathie en de Moerman-methode”. Hij kondigde aan bij de komende behan deling van de begroting van Volksgezond heid en Miliuehygiëne om spoed te zullen vragen inzake het onderzoek naar de niet- ■•’ditionele methoden. (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM-DEN HAAG. De VVD-Tweede-Kamerleden Jacobse en Nijpels hebben gisteren in schrif telijke vragen aan de ministers Wie gel van Binnenlandse Zaken en De Ruiter van Justitie gesteld, dat de opdracht van burgemeester Polak van Amsterdam aan de politie om tolerant op te treden tijdens een kraakmanifestatie zaterdag „een toe nemende mate van rechtsongelijk heid schept”. Er waren vier sprekers in het Okura Hotel. Karei Prior, Rein van Rooy (hoofd redacteur van Televizier), Willem Duys, en Martine Bijl zelf. Karei Prior legde uit waarom deze veertiende Televizierring (mét diamantje!) weer in het Okura Hotel werd uitgereikt, nadat de dertiende vorig jaar aan Jos Brink werd uitgereikt in het AVRO-gebouw op de Keizersgracht in Amsterdam. Toen reikte Wim Kan de ring namelijk uit, en die wilde dat onder geen beding doen in het Japanse Okura Hotel, omdat hij, zoals we weten, nog steeds gegronde redenen heeft een hekel te heb ben aan de Japanse keizer in het bijzon der, en de Japanners in het algemeen. Sindsdien werd het AVRO-gebouw ’de kleine Keyser’ genoemd, zei een woord- speelse Prior, die even later de AVRO- voorzitter Keizer 'de grote Keizer’ noem de, en ook nog opmerkte dat Wim Kan de enige was geweest die had kunnen bedin gen dat de Televizierring niet in het Okura Hotel werd uitgereikt, zodat opnieuw de Amsterdamse slagzin met betrekking tot ringen werd waargemaakt: „Wat Kan kan, kan Kan alleen”... (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. CDA-voorzitter Steen kamp is „geschokt” over de uitlatingen van minister Ginjaar (Volksgezondheid en Milieuhygiëne) dat het regeringswets- ontwerp over de abortus en het initiatief voorstel van PvdA en D’66 „in elkaar geschoven kunnen worden”. In VAR A’s In de Rooie Haan zei Steen kamp zaterdag dat er naar zijn mening wel een duidelijk verschil tussen beide voorstellen is. In het voorstel van de oppo sitie is het de vrouw alleen die beslist, in het regereingsontwerp vrouw en arts. „Als minister Ginjaar vindt dat ook in het regeringsontwerp de vrouw beslist, dan ben ik benieuwd naar hoe de CDA-Twee- de-Kamerfractie daar op zal reageren”, zei Steenkamp, die duidelijk liet blijken die interpretatie niet te zullen delen. Over de kernenergie zei Steenkamp, die overigens over drie weken aftreedt als voorzitter, dat hij dichter bij premier Van Agt die voor kernenergie is staat, dan bij de commissie die het CDA-ontwerppro- gramma heeft opgesteld, die vrij kritisch is. Het VVD-kamerlid Verkerk-Terpstra zei onder meer dat, nu de traditionele geneeswijze niet iedereen brengt wat hij zoekt, erkenning van de alternatieve ge neeswijzen op zijn plaats is. „Maar we moeten de gelegenheid hebben in deze alternatieve geneeswijzen het goede van het slechte te onderscheiden”. Meer praktische bezwaren tegen al te spoedige erkenning van de alternatieve geneeswijzen voerde het CDA-kamerlid mevrouw Andela-Baur aan, „de alterna tieve geneeswijzen falen in juridisch op zicht. Zij geven te weinig rechtsbescher ming aan de patiënt”, zo hield zij haar gehoor voor. Zij wees erop dat het CDA destijds gevraagd heeft om een her- Ook vice-premier Wiegel, die bij de ko mende verkiezingen opnieuw lijsttrekker voor de liberalen zal zijn, benadrukte dat de liberalen van de besteding van de aard gasopbrengsten een hard punt zullen maken. WD-fractievoorzitter Rietkerk sprak harde taal tot de partijraad, die in Amers foort bijeen was om Troonrede en Miljoe nennota te bespreken. Hij haalde fel uit naar het CDA, dat naar zijn zeggen min zaam terugneigt naar Den Uyl,” die al een knieval naar de christendemocraten maakt”. Van de VVD zal zo’n houding niet te verwachten zijn, aldus Rietkerk; Inte gendeel, als het kabinet de oren laat han gen naar minister Albeda van Sociale Zaken, die dezer dagen de gedachte lan ceerde om de extra opbrengsten van het aardgas niet ten behoeve van het bedrijfs leven aan te wenden, maar ten behoeve van de werkgelegenheid, zal de WD op houden regeringspartij te zijn, aldus Riet kerk. Vooruitzichten voor maandag, opge steld door het KNMI. Veranderlijke bewolking en enkele re gen- of onweersbuien. Middagtempera- tuur ongeveer 20 graden. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland, voor maandag: Aan tal uren zon: 0 tot 6. Minimumtempera tuur omstreeks 13 graden. Maximumtem peratuur omstreeks 19 graden. Kans op een droge periode van tenminste 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent'. 1. bew. mist h. bew. onbew. zw. bew. mist zw. bew. geh. bew. geh. bew. onbew. onbew. 1. bew. mist mist niet ontvangen onbew. h. bew. niet ontvangen onbew. windst. onbew. zo 31 DINSDAG 23 SEPTEMBER Zon- en maanstanden Zon op 07.25 uur, onder 19.34 uur Maan op 19.31 uur, onder 05.36 uur Waterstanden IJmuiden Hoogwater 03.27 uur en 15.53 uur Laagwater 12.02 uur en 23.58 uur

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 2