LT - Pim van Dord Clubarts Sparta weg treffers en missers moet stoppen na ruzie met Hughes Argentinië sportpuntiq"] Rel dreigt in damwereld Hockeyjuniores verliezen van Caesar kan KNVB boeken niet tonen tototips El W o i 11 <1 I gig ■'y DINSDAG 23 SEPTEMBER 1980 SPORT 19 18 “1 I I ARNHEM Een bestuursdele- gatie van de sectie amateurvoet bal is maandagavond in Arnhem tijdens een verhoor van Caesar- bestuursleden geconfronteerd met de opmerkelijke mededeling dat het actiecomité, dat voor de Limburgse hoofdklasser het be heer voerde over de opbrengsten uit kantine, bingoavonden en re clame, de stukken van het afgelo pen seizoen niet kan overleggen omdat deze zijn vernietigd. Wél zijn deze mensen, vijf in getal en géén lid van de KNVB, bereid inzage te geven in papieren over het pas begonnen seizoen. - (Van onze sportredactie) I (Van onze sportredactie) Strenge straf voor West-Ham Dr. Van der Hoeven: op de tribune. H Kurt Welzl: tien goals. I TWEEKAMP NIET OM TITEL I tip IE EN Toto 39A, woensdag 1 oktober Europa-Cupreturns eerste ronde. Uitslag eerste wedstrijd Een gevolg daarvan was, dat de arts, die zondag tijdens het duel tegen AZ’67 op de tribune zat toen David Loggie geblesseerd raakte, pas achteraf kon constateren dat het neusbeen van de Engelse spits was gebroken. Loggie was in botsing gekomen met Ronald Spelbos. In het verleden hield dr Van der Hoeven altijd toezicht op de maaltijden van de spelers voor een wedstrijd. Voor het duel tegen FC Groningen verbood Hughes hem dat en gaf zelf opdrachten. Hij liet toen fruit met slagroom verstrekken, hetgeen de clubarts volkomen afkeurde. Sparta is nu op zoek naar een nieuwe medische begeleider, waarbij Van der Hoeven zich wel bereid heeft verklaard deze man in te werken. ROTTERDAM (ANP). Na 12 jaar „trouwe dienst” heeft dr. J. van der Hoeven zijn functie als clubarts bij Sparta neergelegd. Hij heeft dit besluit genomen na een conflict met trainer Barry Hughes, met wie hij, volgens zijn zeggen, meent niet te kunnen samenwerken. Volgens Van der Hoeven bemoeit Hughes zich met de medische begeleiding. Hughes vindt dat de geblesseerde spelers niet snel genoeg worden opgelapt. De trainer heeft de arts ook verboden in de dug-out plaats te nemen tijdens de wedstrijden. DEN HAAG (ANP). Bij de tweekamp tussen wereldkampioen Harm Wiersma en de ex-Russische grootmeester Iser Koeperman, die van 22 oktober tot en met 9 november in veertien verschillende Neder landse plaatsen wordt gespeeld, staat de wereldtitel niet op het spel. Dit verklaarde maandagavond een zegsman van de internationale dambond (FMJD). Willem Jurg, geconfronteerd met deze opzienbaren de uitspraken, was kort in zijn commentaar. Resoluut stelde hij, dat Koeperman in Rijssen niets van dien aard had ondertekend. „Natuurlijk niet, fabeltjes. Als dat zo zou zijn, zouden wij onze geloofwaardigheid als werelddambond in de waagschaal stellen”. wereldtitel wordt gespeeld (bij goedkeuring van het congres), antwoordde de zegsman, dat de financiële belangen voor beide spelers en de FMJD zelf te groot waren om de tweekamp alsnog van het programma te schrappen. Het Nederlands karateteam heeft in Barcelona een vijflandentoernooi gewon nen. In de eindstrijd werd Spanje met 4-0 verslagen. De Nederlander Otti Roethof werd winnaar in het indviduele klasse ment. Voor het toernooi om het wereldkampi- nschap hockey voor damesteams, dat n 27 maart tot en met 5 april in Buenos res wordt gehouden, is het Nederlands im ingedeeld in groep B. De oranje- mes, die in Vancouver de wereldtitel coverden, hebben als tegenstanders: istralië, Oostenrijk, België, Canada en anje. In groep A zijn vertegenwoor- ;d: West-Duitsland, Argentinië, Frank ie, Japan, Mexico en de Sovjet-Unie. r de gelijkmaker. Ruim een kwartier de hervatting zorgde Patricia Rajme de zege alsnog naar de Argentijnse Gerritse van Amsterdam open- 5de minuut de score. De Argen- Engelse supporters gooiden toen uit de tweede ring flessen op het veld, spuwden en urineerden op toeschouwers beneden. De Londense club moet twee thuiswedstrij den voor een toernooi om een Europese beker spelen op een terrein dat meer dan 300 kilometer van Londen is gelegen. Voorts heeft de club een boete van 30.000 Zwitserse franken (36.000 gulden) gekregen. West Ham United moet de UEFA uiterlijk 25 september laten weten waar op 1 oktober de ontmoeting West Ham United-Castilla wordt gespeeld. Als dat niet gebeurt wordt als uitslag 3-0 voor de Spanjaarden, die de eerste wedstrijd met 3-1 wonnen, aangehouden. De extra kosten, die Castilla moet maken, omdat de wedstrijd elders wordt gespeeld komen voorts voor rekening van de Londense club. De strafcommissie van de Europese Voetbalunie (UEFA) heeft strenge maatrege len genomen tegen de Engelse tweede-divisieclub West Ham United. Dit in verband met de ongeregeldheden, die zijn veroorzaakt door Engelse supporters tijdens de wedstrijd Castilla-West Ham United, die afgelopen woensdag voor de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup voor bekerhouders in het Bernabeustadion van Madrid werd gespeeld. 2- 0 0-1 1-0 0-1 3- 1 0-3 0-6 1-3 0-0 1- 5 0-1 2- 1 ’77-’78 5-3 1- 0 5-1 2- 1 3-2 1- 0 2- 0 2-1 0-2 0-0 ’78-’79 1-0 0-2 tip 1 3 1 1 1 1 2 1 3 1 1 1 1 1 3 1 1 1 2 3 3 1 1 1 1-2 3-0 0-0 1-1 0-0 0-0 3-1 3-1 1- 0 1-1 1-1 1-1 2- 0 0-3 1-1 Ajax Austria Wien FC Basel Nottingham Forest Feyenoord Carl Zeiss Jena Red Boys Wolverhampton W FC Utrecht IFK Gotenborg Anderlecht Torino Sparta R Roda JC Wageningen NAC Excelsior FC Den Haag —AZ’67 —De Graafschap —FC Amsterdam —Heracles —SC Cambuur —Fortuna S ’79-’8O Go Ahead Eagles FC Utrecht Willem II Feyenoord MW NEC PEC (Z) FC VW r Veendam Heerenveen Eindhoven FC Den Bosch bij Sparta bedoelt. Met Haarlem verloor hij op 6 mei 1979 met 7-2 van FC Twente, en dat scheelt een doelpunt. Voor Sparta was het niet de grootste nederlaag, want tegen FC Amsterdam (toen nog DWS, 1964-1965) en FC Utrecht (toen nog DOS, 1957-1958) verloren de Rotterdammers met 1-7. Als de wedstrijden verdeeld over de zaterdag en zondag gespeeld worden blijken op zondag de meeste doelpunten te worden gescoord. Dertien zaterdagse wedstrijden waren goed voor 46 goals, tegen 56 goals in veertien wedstrijden op zondag. Het lijkt er op dat de beide degradan ten, Vitesse en Haarlem, onderling gaan uitmaken wie de eerste periodetitel wint in de eerste divisie. Vitesse, tien punten en +8 doelpunten, ontvangt SC Amers foort en Haarlem nog, als de Van Door- neveld-boys reeds acht duels in de eerste periode hebben gehad. Haarlem, negen punten en +9 doelpunten, speelt uit te gen SW en ontvangt FC VW als Vites se vrij is. Haarlem heeft het dus volledig in eigen hand. De Haarlemmers zijn trouwens precies gelijk gestart met ne gen uit zes als in het seizoen 1975-1976, nadat zij eveneens uit de eredivisie wa ren gedegradeerd. NAC in de ere- en SC Cambuur in de eerste divisie zijn nog zonder overwin ning. FC VW kan „leuke” resultaten in uitwedstrijden overleggen. Verlies met 4-0, 5-3 en 6-1. Steen Ziegler (Ajax), Guido Pen (FC Den Haag) en Ludwig Timisela (FC Gro ningen) scoorden hun eerste eredivisie- doelpunt voor hun resp. verenigingen. Pen en Timisela scoorden zelfs hun eer ste goal in de eerste divisie. Volgens die zegsman heeft Koeperman op aandrang van leden van de FMJD in Rijssen tijdens de kortgele den gehouden Europese titelstrijd voor landenploegen een stuk getekend, waarin hij bij voorbaat afziet van aanspraken op de wereldtitel, mocht hij onverhoopt de zestien partijen omvattende match tegen Wiersma in zijn voordeel beslissen. Het stuk was opgesteld in het Frans en door de aanwezige Russische tolk ver taald in het Russisch. De ondertekening geschiedde, aldus de zegsman, onder meer in het bijzijn van Anatoli Polkovnikov, de Russische vice-president van de FMJD, en Willem Jurg, de Nederlandse secretaris van de werelddambond. Met zijn handtekening zou Koeperman afgelasting van de tweekamp, waaraan de nodige financiële voor delen verbonden zijn, hebben voorkomen. Polkovni kov had tegen de match onoverkomelijke bezwaren, indien de wereldtitel in het geding was. Nu Koeper- man bij voorbaat al afstand doet van een eventuele —Dinamo Tirana —FC Aberdeen —Club Brugge CSKA Sofia Ilves Tampere AS Roma —AZ’67 -PSV J Arges Pitesti —FC Twente —FC Kaisersl. RWD Molenbeek Later op de avond was Willem Jurg uit eigener beweging bereid tot een tweede commentaar. „Die zegsman ken ik. Dat is zonder twijfel Iser Koeper man. Die man wordt met de jaren meer en meer onbetrouwbaar. Zoals hij al voor televisie in TROS Aktua tekeer ging, daar heb ik mijn bedenkingen tegen. Ik wil nu alvast stellen, dat Koeperman bin nen vierentwintig uur zijn woorden zal moeten in trekken. Anders wordt hij geschorst en gaat de twee kamp niet door”. Koeperman zelf reageerde chaotisch op de ver dachtmakingen van Jurg. „Ik heb niets in de open baarheid gebracht. Waar praat Jurg over? Hij zou beter moeten weten”. De voorzitter van Caesar, Albert Nijs- ten, deelde dit tijdens genoemde bijeen komst mee aan de bestuursdelegatie na dat hij telefonisch contact met de comité- leden, maandagavond in Beek bijeen, had gehad. Een hoogst opmerkelijke gang van zaken die in een wel erg verdacht licht komt te staan aangezien het Caesar-be- stuur weigert deze mensen, die de club met deze handelwijze toch in een bijzon der kwalijke reuk hebben geplaatst, op een of andere manier aan te pakken. Voorzitter Nijsten: „We hebben zoveel goeds van deze mensen ondervonden dat het niet reëel zou zijn ze nu bijvoorbeeld via een kort geding te vervolgen”. Het onderhoud van maandagavond heeft er wel toe geleid dat de drie elftallen die afgelopen zondag een speelverbod kregen opgelegd, de competitie weer mo gen vervolgen. Het is zelfs zo dat de wed strijden op een nader vast te stellen datum alsnog zullen worden gespeeld. In een openbaar vraag- en antwoord spel na afloop van de bespreking is sterk de indruk blijven hangen dat het bestuur van Caesar nuttige, ophelderende infor matie heeft achtergehouden en de leden van het sectiebestuur amateurvoetbal bij gebrek aan bewijzen om een vuist te ma ken machteloos waren om door deze affai re heen te prikken. Op een vraag of de spelers van Caesar nu wel of niet worden betaald, volstond Caesar-voorzitter Nijs ten met op te merken: „Natuurlijk niet, dat mag toch niet volgens de regle menten?” Wat de vernietiging van de stukken be treft, stelde de voorzitter van de sectie amateurvoetbal Jo van Marie nadrukke- Hik vast dat administratieve bescheiden meerdere jaren bewaard dienen te wor den en dat de verantwoordelijkheid daar- ROTTERDAM. Het Nederlands da- i-juniorenelftal heeft maandagavond Rotterdam een vriendschappelijke keywedstrijd tegen het seniorenteam Argentinië met 1-2 verloren. Bij rust de stand nog in evenwicht: 1-1. HAARLEM Ajax-verdediger Pim van Dord heeft, na overleg met de medi sche staf van de Amsterdamse club, be sloten om een punt achter zijn carrière als betaald voetballer te zetten. De 27- jarige Haarlemmer heeft deze beslissing genomen omdat hij al twee jaar met blessures sukkelt en voor zichzelf als prof geen perspectieven meer ziet. De moeilijkheden begonnen in de thuis wedstrijd tegen Vitesse op 8 oktober 1978. Van Dord scheurde in dat duel zijn achillespees. Het gevolg was dat hij twee maal moest worden geopereerd en in de twee afgelopen seizoenen niet meer dan 13 competitiewedstrijden heeft kunnen spelen, waarvan hij er drie voortijdig moest beëindigen. Zijn laatste optreden in het eerste elftal van Ajax was op 11 mei dit jaar tegen Amsterdammers in kampioen werden. Dit seizoen is hij Excelsior, toen de Rotterdam lands- I voor wel degelijk ook in dit geval bij het bestuur van Caesar ligt. Wel is dit college de opdracht gegeven met ingang van maandag 29 september de administratie van de opbrengsten uit de kantine, recla me en kienavonden rechtstreeks onder zijn verantwoording te gaan voeren. Over de merkwaardige financiële constructie waarmee Caesar tot nu toe heeft gewerkt en die, zacht uitgedrukt, hoogst ongebrui kelijk is, voerde Albert Nijsten als onbe holpen excuus aan: „Ik ben nu eenmaal geen reglementsman”. Hoe kwam het bestuur van Caesar aan het geld uit die opbrengsten? Penning meester Wim Knols: „We kregen gewoon bedragen rechtstreeks overgemaakt. En daar konden we de vereniging goed van laten draaien”. Het was zelfs zo dat ook de plaatselijke atletiekvereniging met dezelf de naam op dezelfde wijze geld ontving; geld dat de Limburgse bestuurders heel ongebruikelijk ’donaties’ noemden. Hoewel de competitie betaald voetbal pas zes wedstrijden oud is geeft de rang lijst van de eredivisie ondanks verschil lende verrassende uitslagen, het ver trouwde beeld te zien. AZ’67, FC Twen te, Feyenoord en Ajax nemen ook nu weer de plaatsen 1 t.m. vier in. Het enige dat opvalt is dat het verlies van Ajax en Feyenoord reeds drie punten bedraagt. Alleen PSV is afgevallen en dat met de uitwedstrijd tegen FC Twente a.s. zater dag voor de boeg. Onderaan op de ranglijst vertoeven momenteel wel enkele teams, die daar in doorsnee niet al te veel te vinden zijn. FC Den Haag, Sparta en Go Ahead Eagles, met Kraay. Hughes en Kohn als nieuwe trainers, zijn niet al te best uit de start blokken gekomen. De doelpuntenproduktie blijft posi tief: een gemiddelde van 3.56 doelpunten per wedstrijd, 192 goals in 54 wedstrij den. Vorig seizoen vielen er 165 te noteren. Ook de eerste divisie is produktiever dan het vorig seizoen. Met een positief saldo van zestien (157-137) kan men voorlopig tegen een stootje. Opvallend blijft de buitenlandse inbreng in de ere divisie. Niet alleen voeren Welzl, Erik sen, Petursson, Rohde en Loggie de top- scorerslijst aan, maar bovendien vormen 51 „buitenlandse” goals 27% van de tota le produktie. Met uitzondering van FC Utrecht hebben de EC-deelnemers weinig last gehad na hun wedstrijden in de eerste ronde. FC Twente, Ajax, AZ’67 en Fey enoord wonnen en PSV speelde gelijk. Kurt Welzl is een verhaal apart. Tien doelpunten uit zes wedstrijden is niet niks. Opvallend is dat hij er acht op vreemd terrein maakte. Het vorig sei zoen scoorde hij eveneens vier goals in één wedstrijd, toen het bij Willem II 0-6 werd. In 43 AZ’67-wedstrijden maakte hij tot op heden 29 goals, en dan te bedenken dat hij slechts zeventien wed strijden volledig meedeed. Ajax is geabonneerd op het eindresul taat 4-2. Tegen GA Eagles, Roda JC, Wageningen en Excelsior kwam deze score op het bord. PEC is nog niet zijn ongeslagen record kwijt, maar wel zijn reeks gelijke spelen door de overwinning van 2-3 bij FC Den Haag. Opvallend is dat de Zwollenaren nog niet eerder bij FC Den Haag tot doelpunten kwamen. Van de 74 eredivisiewedstrijden van PEC zijn er 32 in een gelijkspel geëin digd. GA Eagles, 2.1 tegen FC Utrecht, won voor het laatst op 9 maart een thuiswed strijd. Ook toen 2-1, maar dan tegen AZ’67. Barry Hughes vertelde in zijn nabab bel afgelopen zondag dat hij nog nooit een dergelijk grote nederlaag had gele den. Dat klopt als hij daarmee zijn tijd wereldtitel en de huidige situatie Wiersma wereld kampioen, bij winst en verlies gehandhaafd bleef, trok de Rus zijn bezwaren in, aldus de zegsman Deze verwonderde zich over de houding van Jurg op de persconferentie van vorige week donderdag in Rotterdam. De secretaris van de FMJD gaf daarop te verstaan, dat met de Russische leiding een compromis was bereikt in de vorm van een vooralsnog officieuze tweekamp tussen Wiersma én Koeperman om de wereldtitel. Het congres van de FMJD zou zich in latere instantie (20 december tijdens het WK in Mali) buigen over dit vraagstuk en beslissen of de match alsnog het predikaat officieel verleend zou worden. Volgens de zegsman is van een dergelijke regeling geen sprake. De tweekamp staat niet op de agenda van het congres, die al weken geleden, voordat het doorgaan van de match vaststond, aan alle leden verzonden is. Bovendien heeft de zegsman van Pol kovnikov vernomen, dat de Russen onder geen voor waarde wensen dat de tweekamp alsnog aan de agen da als punt van bespreking wordt toegevoegd. Van dit standpunt is de FMJD, aldus de zegsman, op de hoogte. Gevraagd naar de reden waarom de FMJD deze feiten verzwijgt en voorwendt dat in de zestien partij en tussen Wiersma en Koeperman wel degelijk om de De hoofdpartij van het boksgala in ■echt is op een teleurstelling uitge- iaid. Adrie Huussen moest, op medisch advies, zijn strijd tegen Fighting Mack in de tweede ronde staken. Eerder behaalde Maik Krol een overwinning op de Italiaan Fausto Constantino, aan wie na drie waarschuwingen verder boksen werd ontzegd. Adri van Houwelingen heeft in het Belgische Ekeren een wedstrijd voor prof- wielrenners gewonnen. Leo van Vliet werd tweede voor de Zuidafrikaan Alan van Heerden en de Belg René Martens. De Australiërs Clark en Allen hebben na de derde dag de leiding in de zesdaagse van Londen. De enige Nederlander in het gezelschap, René Pijnen, reed met de Brit Tony James op dat moment op de elfde en laatste plaats. Comité blijkt stukken te hebben vernietigd 'anavond speelt het Argentijnse neselftal een officiële interland tegen Nederlandse damesploeg, eveneens in Jo van Marie: ..Caesar is vierde club waar opening van boeken is geëist Over de oorzaak, hoe deze affaire aan het rollen is gebracht een verklaring voor de Regionale Omroep Zuid waaruit zou kunnen worden opgemaakt dat de spelers van Caesar op het veld bijverdien den wist voorzitter Nijsten weinig an ders te zeggen dan: „Ik heb me iets laten ontvallen voor de ROZ, dat minder geluk kig is geweest. Verder ga ik er niet op in”. De commissie van onderzoek van de KNVB gaat nu uitmaken wat er, nu de ongetwijfeld belastende stukken volgens de lezing van Caesar blijken te zijn ver nietigd, moet gebeuren. Wel staat vast dat genoemde commissie al meer vereni gingen op de korrel heeft, want volgens Jo van Marie is Caesar de vierde club waarvan in kort tijdsbestek inzage van de boeken is geëist. Over namen wenste Van Marie zich niet uit te laten. Al werd het noemen van Roermond, SVN en SKONF niet weersproken. JAN BLIJBOOM. slechts eenmaal in actie geweest in het C-team. Van Dord liep toen een „zweepslag” op en trok daar later de conclusie uit dat betaald voetbal voor hem niet langer mogelijk was. Van Dord speelde vanaf zijn elfde jaar bij Ajax. Een verzoek om afkeuring is inmid dels ingediend. 0-0 2-1 1-0 De Topper: G 1 2 3 V T FC Utrecht-Roda JC 13 8 5 0 25-17 Toto-gelijk: 3-5-8-15-19-21.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 19