Alex Blanchard komt Experiment in strijd uit tegen Spanjaard om biljarttitel 47/2 1 Haarlemse Amerikanen falen Medaille levert DEM-atleten studiebeurs op domineren in NKS-ploeg Judoka Van Deursen wint op beslissing sportpuntiq Motorrenner overleden r Kennemerland valt op in negatieve zin: 9-11 KE ICE I I Opmerkelijke opening van seizoen Voetbaljeugd in actie op Zwaluwentoernooi Uitslagen 1 Elsevier Focus f55,- Een foto-avontuur dat zich afspeelt in de vier seizoenen, en overal... 1 ^WOENSDAG 24 SEPTEMBER 9 8 29 SPORT GEVREESD BOKSER OM STOOTKRACHT ;a DP- u :e Deek DCIJ 3 OVERWELDIGT VIERDE TIENTAL n oru Acht ronden ^en :r Uitslagen en en Programma Sé Stars-Leiden afgrijselijk (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) 37 JAN VAN DER NAT I strijd in het anderkader 47/2 van 10 tot en met 12 oktober in sporthal Sterren burg in Dordrecht nadrukkelijk als ex periment gezien moet worden. Na afloop van het toernooi zal de bond met de spelers overleggen of er van een geslaag de proef gesproken kan worden en of de toegepaste toernooivorm in de toekomst bruikbaar kan blijven. Door de uitbrei ding van acht naar tien spelers heeft de Steve Puidokas. het brok beton van Leiden, is de sterkste onder het bord. Simon Bruin kan niet bij de bal. Kruidhof, Koster (links), Van Solm. Hagens. Plaat en Brown kijken toe. Poule A: Bongers (titelhouder), Haver- mans, Steures, Van Deventer en Adri- chem. Poule B: Vet, Arnouts, Sundquest, Velthuis en Vultink. Gebonden Verknjgbaar bq de boekhandel Prijswijzigingen voorbehouden. gaan spelen, wil hij niet voor het einde van het jaar worden ingeruild voor een andere Amerikaan. stelling bediende de Heemstedenaar zich van een onpareerbare dreiging, waarmee hij schijfwinst forceerde. (Van onze judo medewerker) HAARLEM. De junioren hebben afgelopen weekeinde de spits van het nieuwe judoseizoen afgebeten door in de sporthal van de HTS voor de strijd om de districtstitels tegen elkaar op de mat te verschijnen. Ondanks een groot aantal enerverende partijen bleken er ook bij de junioren geen aankomende sterke judoka’s te zijn die zonder pardon de concurrentie van de mat kunnen vegen. In veel gevallen blijft het nog een moeizame strijd om het behalen van kleine voordeeltjes. winstpartijen de finale te bereiken. Het was daar uiteindelijk Van Deursen die de beslissing van de scheidsrechters aan zijn kant kreeg en zo de titel in de wacht sleepte. ROTTERDAM. Het blijkt steeds moeilijker te worden voor profbokser Alex Blanchard tegenstanders te vinden. De Amsterdamse middengewicht, die zijn twaalf wedstrijden merendeels door knock out of opgeven won, wordt gevreesd om zijn stootkracht. Voor de internationale wedstrijden die maandag 29 november in de Rotterdamse Energiehal worden gehouden, was aanvankelijk de Engelsman Terry Matthews gecontracteerd. De Engelse boksbond gaf echter na het zien van de recordlijst van Blanchard geen toestemming voor het gevecht. Promotor Aad Wester- laken heeft nu de Spanjaard Ignacio Gorostidi als tegenstander aangetrokken. Het gevecht gaat over acht ronden. Hij werd met schedel- en hersenletsel opgenomen in het Wilhelminazieken- huis te Assen. Nog dezelfde dag werd John Middelburg overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Gro ningen. GRONINGEN. De 24-jarige mo torrenner John Middelburg uit Poel dijk is dinsdag in het Academisch Ziekenhuis te Groningen overleden aan de verwondingen die hij zondag opliep bij een trainingsrit op het TT- circuit van Assen. Mario van Vlimmeren uit Hoeven heeft in Hoogerheide een amateurwielercrite- rium over 100 kilometer gewonnen. Adrie van der Poel ging voor eigen publiek als tweede over de finishlijn. De derde plaats was voor Henk Mutsaers uit Schijndel. De Indiër Prakash Padukone heeft tij dens internationale badmintonwedstrij- den in de Royal Albert Hall in Londen de Deen Flemming Delfs met twee keer 15-5 verslagen. Bij de dames zegevierde we reldkampioene Lene Koppen uit Dene marken over de Zwitserse Liselotte Blum- mer: 11-5 en 11-5. en de Belg Jean-Pierre Coopman over tien ronden in het zwaargewicht. Aanvanke lijk zou Coopman reeds op 1 september in Rotterdam in de ring zijn gekomen maar hij moest toen verstek laten gaan omdat hij door een huisdier, een jachtluipaard, in de hand was gebeten. De tweede zwaar- gewichtpartij, waarin Maik Krol zou uit komen, gaat niet door omdat Krol in ver band met rugklachten een maand vol strekte rust is voorgeschreven. Louk Sanders heeft dinsdag in de eer ste ronde van een internationaal tennis toernooi in Bordeaux de Brit John Feaver uitgeschakeld. De partij vergde drie sets: 6-3, 4-6 en 9-7. Twee andere profpartijen gaan tussen de lichtwelters Cor Eversteijn (Rotter dam) en José Ribeiro (Brazilië) en de halfzwaargewichten Hubert Zimmerman (Assen) en Hendrik Seys (België). Beide gevechten zijn afgesloten op acht ronden. Het wegvallen van Krol betekent dat slechts vier partijen vaststaan. Volgens de Australische minister van sport Bob Ellicott, die er persoon lijk voor zorgde dat Michelle Ford „voor Australië behouden bleef’, is het de eerste keer, dat een Australische atlete gebruik gaat maken van het nieuwe federale programma, dat is op gezet om topsporters in eigen land te houden. De 18-jarige Michelle Ford blijft de eerstkomende maanden in Queensland trainen onder leiding van Bill Sweetenham, die haar ook al voor Moskou begeleidde. Vervolgens gaat ze naar het nieuwe Australische sportin stituut, dat volgend jaar in Canberra wordt geopend. Eerste klasse: DCIJ 4-DCIJ 3 4-16, Damiate- Santpoort 10-10, DVS-HDC 9-11, Heemstede- BDC 12-8. Tweede klasse: Het Oosten 2-Santpoort 2 13-3. DVS 2-HDC 2 6-10. Damiate 2-Heemstede 3 5-11, HDC 3-Heemstede 3 9-7 Het Oosten 2-DVS 2 11- 5. Damiate 2-Santpoort 2 15-1. Santpoort 2-HDC 2 8-8, Het Oosten 2-Damiate 2 11-5, DVS 2- Heemstede 3 7-9. Stand: 1. Het Oosten 2 3-6, 2 HDC 3-5, 3. Heemstede 3 3-4 LS DEN HAAG (ANP). De opening van het nationale biljartseizoen, de strijd om het Nederlands kampioen schap in het ankerkader 47/2 in Dor drecht, wordt gekenmerkt door de expe rimentele toernooivorm. Voor de titel strijd zijn tien spelers uitgenodigd die verdeeld worden over twee poules van vijf. De eerste twee van elke poule gaan met behoud van het onderlinge resultaat over naar de finalegroep van vier spe lers, die in een halve competitie strijden om de nationale titel. Nieuw is verder dat de toernooiduur met een dag is te ruggebracht tot drie dagen. Tot dusver re was gebruikelijk dat aan een nationa le titelstrijd acht spelers deelnamen die in vier dagen een halve competitie af werkten. De biljartbond wijst erop, dat de titel- 60 kg.: 1. Jean Pierre van Deursen, 2. Roeland Scholsberg, 3. Alfrede van Hardenbroek (Pau- el). 65 kg.: 1. Jeroen Alderding (Philips), 2. Ad Ente (Dobbelsteen), 3. Timo van Kempen (Nau- welaerts). 71 kg.: 1. Eric Bos (V. d. Werf), 2. Wim van Heest (de Branding), 3. René Witkamp (Pan el). 78 kg.: 1. Johan van Heest (de Branding), 2. Richard Hollander (de Banne), 3. Joost Schrikcx (v. d. Werf). 86 kg.: 1. Bert Louwen (v. d. Werf), 2. Eddy v. d Heyde (de Branding), 3. Peter van Roon (de Lange). 95 kg.: 1. Raymond ter Horst (Ken-Am-Ju), 2. E. Knoop (Speyer). +95, kg.. 1. Nico Biesbroek (Ken-Am-Ju). Het was gisteren in elk geval duidelijk dat beide Amerikanen de Haarlemse ploeg, die bleef steken op een schotper- centage van 36, niet konden optrekken naar een acceptabel niveau. Emill Ha gens, het dravertje, kon zijn snelle aan- valsopzetten niet naar behoren afronden, omdat er bijna geen afspeelmogelijkhe- den Varen. De overige Nederlanders in de equipe van Ruud Harrewijn kunnen al leen floreren in een ploeg met twee top pers. Dan komen zij tot hun recht. Scorey Stars: Koster 16. Bruijn 15. Lee 12. Hagens 11, De Jager 9, Jansen 6. Wessels 4, Brown 2 en Amama 1. Leiden: Parker 26, Kruid hof 24, Puidokas 20, Bruinsma 16, Van Solm 16, Chris Plaat 6 en Kip 2. Overige uitslagen eredivisie: Punch-Amstel- veen 82-90 en BOB Hatrans Tonego 79-102. Stand: Leiden 5-10, Den Bosch 4-6, DL Am sterdam 4-6, Frisol/R 4-6, NN Donar 3-4, Tonego 5-4, Amstelveen 5-4, Stars 4-2, Punch 5-2 en BOB 5-0. Ruud Krol is tijdelijk in Noord-Ameri- ka teruggekeerd. Met Wim Suurbier maakt hij deel uit van een wereldselectie die tegen New York Cosmos speelt. Dit ter gelegenheid van het afscheid van Franz Beckenbauer, die Cosmos verruilt voor Hamburg SV. (Van onze atletiekmedewerker) IJMOND. Vier leden van de atletiek vereniging DEM waren opgenomen in een vertegenwoordigende ploeg van de NKS voor een landenontmoeting tussen West- Duitsland, Frankrijk, Nederland en Zwit serland. Onder ideale omstandigheden hebben zij in het Zwitserse Baden ertoe bijgedragen, dat de Nederlandse ploeg zowel bij de dames als bij de heren de overwinning kon behalen. Petra van de Boogaard werd eerste bij het speerwerpen door in haar eerste worp al direct 43.52 meter te werpen. Tonia de Jong legde de 100 meter af in de snelle tijd van 12.54 sec. en met haar tweede plaats verzamelde zij veel punten voor de NKS- ploeg. Delia Valkenberg won het versprin gen bij de dames met een sprong van 5.85 m. Bij de heren was Hans van der Pal uitgenodigd voor twee nummers. Op de 110 meter horden finishte hij in de goede tijd van 15.27 sec., een tijd die vlak boven zijn clubrecord lag en behaalde daarmee de derde plaats. Op het nummer polsstok hoogspringen ging het eveneens erg vlot en met een sprong van 4.50 meter was hij de beste in dit internationale gezelschap. Een drietal pogingen om de clubre- cordhoogte van 4.65 m. te overbruggen schoten net iets te kort. De NKS-ploeg won deze wedstrijd in Zwitserland met een ruime voorsprong op de overige landen. Programma vrijdag 10 oktober: 11.00 uur: Havermans-Adrichem en Steures-v. Deventer; 13.00 uur: Arnouts-Vultink en Sundquest-Veldhuis; 15.00 uur: Bon- gers-v. Deventer en Steures-Adrichem; 18.00 uur: Vet-Velthuis en Sundquest- Vultink; 20.00 uur: Bongers-Adrichem en Havermans-Steures. Zaterdag 11 oktober: 11.00 uur: Vet- Vultink en Arnouts-Sundquest; 13.00 uur: Bongers-Steures en Havermans-v. Deventer; 15.00 uur: Vet-Sundquest en Arnouts-Velthuis; 18.00 uur: Bongers- Havermans en v. Deventer-Adrichem; 20.00 uur: Vet-Arnouts en Velthuis-Vul- tink. Zondag 12 oktober: Finale. Matchmaker Henk Rühling hoopt nog een vijfde gevecht te kunnen arrangeren. Er wordt in poules van vier of vijf elftallen gespeeld. In de kleine poules wordt tweemaal tien minuten gespeeld en ih de grote poules tweemaal 7,5 minuut. Alle deelnemertjes moeten twee kwartjes betalen voor de Zwaluwen-jeugdactie. De leiders, scheidsrechters en toeschouwers moeten een gulden offeren aan het goede doel. De clubs zijn zo regionaal mogelijk ingedeeld. Met de eerste wedstrijden wordt reeds om negen uur 's morgens begonnen. HAARLEM. Zelfs zonder Mitchell Plaat (enkelblessure), Lace Strong (nog altijd niet speelgerechtigd) en Jim Woudstra (pas geopereerd aan de elleboog) is Parker Leiden veel te sterk gebleken voor Eve and Adam Stars. Het onderscheid tussen het kapitaal uit de Sleutelstad en de ploeg, die moet roeien met die riemen, die hij heeft, bedroeg na veertig minuten, vaak afgrijselijk basketbal 34 punten (76-110). (Van onze dammedewerker) HAARLEM. Afgelopen week is de regionale damcompetitie gestart. In de eerste klasse Kennemerland viel vooral de 11-9 zege van HDC op het pas gedegradeerde Kennemerland op. Eén der favorieten voor het kampioenschap, het tweede tiental van damclub Heemstede, won vrij moeizaam van BDC 2 met 12-8. De tweede hoofdpartij van de avond gaat tussen Rudi Lubbers (Amsterdam) SYDNEY (AFP). Michelle Ford, de olympisch kampioene op de 800 meter vrije slag en winnares van het brons op de 200 meter vlinderslag bij de Spelen van Moskou, heeft van de Australische regering een studiebeurs van ongeveer 9000 gulden gekregen. Als gevolg van deze hulp gaat Michel le Ford nu niet naar Amerika, waar zij ook een studiebeurs kon krijgen en waar haar tevens een baantje was aangeboden aan een van de universi- teiten. De grootste uitslag kwam echter op naam van DCIJ 3, dat het vierde tiental van dezelfde vereniging met 16-4 overdui delijk terug wees. Spannend was het wed- strijdverloop in Haarlem-Noord, waar Damiate en Santpoort elkaar in even wicht hielden: 10-10. Bij Heemstede-BDC 2 viel de beslissing pas in het laatste speeluur. Tot dan toe hadden beide ploegen één partij tot winst weten te brengen. Niettemin toonde Heemstede daarna aan toch de sterkere ploeg te zijn, dankzij overwinningen van Carlo Koopman en Cobus Warmerdam. Vooral de zege van Koopman was opmer kelijk: vanuit een moeilijk te hanteren >r Roy Schuiten is in Vichte (België) als zestiende geëindigd bij een wielerwed strijd voor profs. Winnaar Romain Steel uit België deed drie uur en^elf minuten over het parkoers van 136 kilometer. De Nederlander Heddy Nieuwdorp werd 22ste. Ayrilk’enk' nuiknvl Haal de graat uit de gewassen en afgedroogde makreel, maar laat de vis aan de rugzijde aan elkaar Leg nu de vis in mengsel van olie, zout, peper, citroensap en gehakte ui en laat dit goed in het visvlees trekken Leg de vis op rooster - 8 a 10 cm van de warmtebron - met witte kant naar boven Ongeveer 10 min grilleren en af en toe bestrijken met samengesmolten boter en.olie Doe meer met vis, omdat *t zo lekker is. sProduktschap voor Vis en Visproducten s-Gravenhage Zijn gedachten gaan daarbij uit naar Fighting Mack, die maandagavond in Utrecht zijn rentree in een Nederlandse ring maakte met een overigens onbevredi gende overwinning door een blessure op de Nederlandse zwaarwelterkampioen Adri Huussen. Er bestaan plannen Mack op 20 oktober in Rotterdam in een titelge vecht te laten uitkomen tegen de Europese kampioen in het zwaarweltergewicht Ma rian Benes. Mack was in 1967 enkele maanden Europees kampioen in dez< ge- wichtsklasse. pverigens verdedigt Benes op 29 september in Parijs zijn titel tegen de Fransman Jean-Claude Warusfel. Flitsende acties werden nog wel gele verd door de beide finalisten in de klasse tot 60 kg, Jean Pierre van Deursen (Ken Am-Ju) en Roeland Scholsberg (Hikarai). Zonder al te veel problemen wisten beide judoka's via een aantal overtuigende De enige uitzondering en in het duel tegen Leiden waren Johan Koster, die een aantal keren knap van afstand raak schoot en - in de tweede helft - spelver deler Michael de Jager, die terecht ap plaus kreeg, toen hij geheel in zijn eentje de full-press verdediging van Leiden voor schut zette en doorraasde voor een simpe le lay-up. De vervanger van Hagens nam ook zijn vrije worpen naar behoren, waar door hij nog uktkwam op een totaal van negen punten. In de eerste helft grabbelde ook Simon Bruijn wat punten mee, maar kon toch niet voorkomen, dat Leiden sim pel wegliep. Bij de rust was Stars nog enigszins in de wedstrijd (42-56), maar raakte het contact in de openingsminuten van het tweede deel volledig kwijt. Brown liep ook tegen zijn vierde fout op en Stars moest korte tijd verder zonder Amerikanen, omdat Harrewijn het beetje krediet, dat de heren nog hadden, graag wilde bewaren voor de slotfase. Toen echter na zeven minuten het verschil was opgelopen tot 25 punten, kon de handdoek in de ring worden ge gooid. Leiden kwam, door het gebrek aan wisselspelers, nog wel in foutenlast, maar de ploeg van Han Wallaart kon het einde halen met vijf veldspelers. Het einde van een wedstrijd, die het aankijken niet waard was en ook nog eens werd stukgefloten door de heren Pas- schier en Van Wattingen, die - hoe was het mogelijk - het lage niveau van de wedstrijd nog in negatieve zin overtreffen. bond twee spelers op invitatie op de deelnemerslijst geplaatst: Vultink en Adrichem. Vooral de terugkeer van Vul- ting in het 47/2 kan interessante partijen met de jeugdige toptalenten Bongers en Arnouts en met recordhouder algemeen moyenne Vet tot gevolg hebben. De deelnemers aan het NK 47/2 zijn: (Van een medewerker) HAARLEM. Op vrijwel alle sporvel- den in stad en streek wordt zaterdag 27 september onder auspiciën van de KNVB-afdeling Haarlem het Zwaluwen- poliotoernooi georganiseerd voor D-E- en F-junioren. Coach Ruud Harrewijn kon na afloop nauwelijks een verklaring vinden voor het matte optreden van zijn ploeg. „Als je tevoren weet, dat Plaat en Woudstra niet meespelen en je gelooft dan nog niet in eigen kunnen, dan begrijp ik er niets meer van”. Een verklaring zou misschien kunnen zijn, dat Stars gewend was met twee su blieme Amerikanen (Tony Parker en Way ne Armstrong) te spelen en het nu moet doen met twee knapen, die afgaande op hun optreden van gisteravond nauwelijks in de eerste divisie zouden kunnen mee draaien, Voor Rick Lee kan het excuus gelden, dat hij vlak voor de rust twee onbenullige fouten achter zijn naam kreeg, die zijn totaal op vier brachten. Voor Murray Brown is echter geen ver ontschuldiging aan te voeren. Hij bleef veertig minuten lang onzichtbaar, scoorde niet meer dan twee puntjes in pakte het schamele aantal van vijf rebounds. Bo vendien bleek hij geen moment in staat zijn tegenstander af te stoppen, zodat ach ter zijn naam een zeer dikke onvoldoende kwam te staan. Harrewijn: „De jongen is hiér nu twee weken, maar het mag natuurlijk geen zes weken duren, voordat hij is ingespeeld”. - En daarmee gaf de coach van Stars eigen- lijk een „laatste waarschuwing” aan Brown, die tien keer beter zal moeten (ADVERTENTIE) i

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 29