1 EDO-XERXES zaalvoetbal MAAR EEN NUMMER EC-softbal Akrides vlot naar overwinning Terras vogels favoriet in Pino’s bij overwinning jeugdkampioen softbal NMKS ^foie£ Extra subidie van 275.000 nodig „EEN VOETBALLER IS 5 Zaterdag tegen Jeka Betaald voetbal Verklaringen Nog twee renners positief bij WK Geslaagd zakelijk gesprek? Rond het af met ’n even geslaagde lunch! F] i» I AjaxAZ vervroegd EDO-speler Hans Mols weet niet, waarom hij weg moest bij Telstar 1L» 29 28 I VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1980 SPORT v •t NOORDHOLLANDS PH1LHARMONISCH ORKEST Noordersportpark a.s. zondag 14.30 uur En waar kan dat voortreffelijker dan in het sfeervolle restaurant in Golden Tulip Hotel Bouwes in Zandvoort? Met uitzicht op strand en zee en last but not least een gesoigneerde bediening. Hebt u alleen tijd voor een kopje koffie of een thé-complêt, ook dan bent u van harte welkom. En de bediening is er niet minder om. Hotel Bouwes, uw gastheer par excellence. Badhuisplein 7, 2040 AG Zandvoort Telefoon 02507-2144 (binnenkort 12144) Golden Tulip I I (Van onze softbalmedewerker) (ADVERTENTIE) Hans Mols: „Het is nog wennen als vrije verdediger" (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) EERSTE CONCERT SERIE A llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllmm PARIJS. René Kos is niet de enige beroepswielrenner, die bij het wereld- Een vlotte start leverde Akrides uiteindelijk een ruime 62-76 overwinning op. Concertgebouw Haarlem dinsdag 30 september 1980 20.15 uur Na het vertrek van Fred Bischot kreeg Mols vorig seizoen zelfs de aanvoerders band om de arm geschoven. De 25-jarige verdediger heeft in totaal zeven jaar kampioenschap in Besangón betrapt is op het gebruik van doping. De Franse wieler bond maakte donderdag in Parijs bekend, dat in totaal drie coureurs positief rea geerden op het onderzoek naar verboden stimulerende middelen. De identiteit van de renners werd in afwachting van de resultaten van de contra-expertise niet prijsgegeven. die sinds enige dagen de beschikking heeft over een door het BBI (Budget Bewakings Instituut) verstrekt rapport inzake lichtinstallaties, op neer dat Tel star een extra subsidie van 275.000 gul den nodig heeft. Een voor Schoonenberg ideale installatie moet volgens het BBI namelijk 636.952 gulden kosten. Van dat bedrag kan de BBI 361.952 gulden subsi diëren. Groen maakte tevens melding van het feit dat de KNVB voornemens is om op den duur verenigingen zonder lichtinstallatie te verplichten hun op za terdagavond vallende thuiswedstrijden in een andere gemeente te laten spelen en vestigde er eveneens de aandacht op dat een beslissing inzake de lichtinstalla tie voor 1 december 1980 genomen dient te worden. „Het lijkt mij onvoorstelbaar dat er extra geld wordt vrijgemaakt", merkte wethouder Meijer op. „Persoonlijk on derschrijf ik de theorie dat er op zater dagavond meer mensen naar een wed strijd zouden komen kijken ook niet”. Uit de woorden van de voorzitter van de commissie sportzaken viel af te leiden dat er geen positief voorstel naar de raad zal gaan. Joop Brand: „Ik heb Mols een paar keer gebeld, maar ik kreeg geen gehoor. (Van onze basketbalmedewerker) LEIDEN. In een vooruit gespeelde wedstrijd tegen Leiden Trotters heeft Akrides woensdagavond voor de basketbalcom- petitie de goede vorm van de afgelopen weken weten te bevesti gen. In de Vijf-Meihal had de ploeg van coach Martin Feitsma opmerkelijk weinig moeite met het in eigen omgeving altijd lastig te bestrijden Leiden Trotters. Leiden Trotters-Akrides 62-76 (rust 32-42). Topscorers Akri des: Rob Meijer (20-101, Jos Meijer (4-6) en Gerrit Slagter (3-8). Aan nauwelijks vijf minuten heeft Akrides in de Sleutelstad programma: Rossini Mozart Beethoven IJMLTDEN. In de strijd om de nationale jeugdtitels bij de softbal kan het IJmuidense Europa Meubel Pino’s in de jongste categorie zaterdag het kampioen schap in de wacht slepen als de slotwedstrijd tegen het Bredase Alro-Jeka in winst wordt omgezet. dat heeft ook zijn voordeel. De begelei ding bij EDO doet niet onder voor die bij Telstar. Alles is goed verzorgd”. GOVERT WISSE L. Uw partypartner bij uitstek Gen Cronjéstraat 31 - Tel 253630 - HAARLEM In de aanloop naar de beslissende wed strijd, die voor zondag als sluitstuk op het programma staat, zullen de beide Neder landse vertegenwoordigers zonder al te veel moeite kunnen afrekenen met de overige deelnemers. Zweden is het voor het eerst in dit toernooi vertegenwoordigd door Bagarmossen, terwijl ook Spanje (Indepediënte uit Madrid) debuteert. Voor zover er nog op enige tegenstand gere kend moet worden, zal deze kunnen ko men van de Belgische titelhouder General Motors. Favoriet voor de eindzege is zonder eni ge twijfel Terrasvogels. In de competitie werd rivaal HHC tot vier keer toe versla gen. Ook vorig jaar begon Terrasvogels als favoriet aan deze Europacupstrijd. Als houder van de Europacup werd men toen in de bèslissende wedstrijd echter door HHC verslagen. Terrasvogels begint het toernooi reeds vandaag tegen het Zweed se Bagarmossen. Zaterdagochtend zijn de Zweden de eerste tegenstander van HHC. „Het fijne vind ik nu, dat ik niet meer zo gejaagd hoef te leven. Ik train nu vanzelfsprekend minder dan bij Telstar en AZ. Ik heb meer vrijheid gekregen en DEN HAAG. De ere-divisiewedstrijd tussen Ajax en AZ’67, die was vastgesteld op zondag 19 oktober is een dag vervroegd en verschoven naar zaterdag 18 oktober. De wedstrijd zal worden gespeeld in het Olympischf Stadion, 19.30 uur. een eerste resultaat hebben opgeleverd. Naast de niet onaanzienlijke steun die de voetbalclub krijgt van een grammofoon platenmaatschappij heeft een IJmui- dens bedrijf besloten Telstar een elek tronisch scorebord ter beschkking te stellen. Een voorstel van het BBI met betrek king tot de verbetering van de akkom- modatie op Schoonenberg bleek neer te komen op een bedrag van 331.000 gul den waarvan BBI er 145.000 voor zijn rekening wilde nemen. Ter sprake kwa men deze cijfers echter niet meer. Telstarvoorzitter Groen stelde in zijn antwoord dat „het wel leek alsof de discussie reeds gesloten was voordat er überhaupt een aanvang was genomen”. De preases stelde dat er van de kant van Telstar nog de nodige informatie te ver wachten viel, maar de reactie van de tegenpartijen maakte duidelijk dat der gelijke gegevens nauwelijks meer van invloed zouden kunnen zijn. Concreet komt het er volgens Groen, HAARLEM. Vanaf vanavond zal in het Belgische Brasschaat voor de derde keer in de geschiedenis van de Europese Softbal Federatie gestreden worden om de Europa-Cup. Door het niet deelnemen van Italië - titelhouder Kerodex is voor twee jaar uitgesloten van deelname - is het toernooi dit jaar sterk in waarde gedaald. In feite zal slechts één belang rijk zijn. Een treffen dat zal gaan tussen landskampioen Terrasvogels en Cuphou- der HHC. Nadat Hans Mols duidelijk was gewor den, dat Telstar hem niet meer nodig had, heeft hij zich op de transferlijst van de Stichting Arbeidszaken laten plaat sen. „Ik heb Hans van Doorneveld van Haarlem ook gebeld, maar die had zijn selectie al rond. Ik was door het lange wachten op een Telstar-aanbod te laat om nog ergens aan de slag te kunnen komen in het betaalde voetbal. Boven dien wilde ik niet te ver weg uit Hoofd dorp, want daar woon ik en heb ik al mijn vrienden en kennissen zitten. Daar om ben ik in de buurt naar een club van nieau gaan zoeken. Daar kwamen eigen lijk alleen Aalsmeer, RCH en EDO voor in aanmerking. Via de verzorger van Telstar ben ik in contact gekomen met Cees Kick. Zo ben ik uiteindelijk bij EDO beland. Ik kon ook bij Hoofddorp gaan spelen, maar ik ben nog te fanatiek om op vierde klasse niveau te voetbal len. Mijn vader had dat graag gewild, want hij is secretaris van Hoofddorp en mijn broer speelt in het eerste”, aldus Hans Mols, die zondag met zijn ploeg op eigen terrein aantreedt tegen kampioen Xerxes. Telstar-voorzitter Klaas Groen: „het lijkt wel alsof de discussie al gesloten is Na de basketwisseling kwam de thuisclub er tegen de zo mogelijk nog beter verdedigende gasten niet aan te pas. Wel vergde het verdedigende werk veel van de IJmuidense krachten en boette de aanval aan schotvaardigheid in, maar toch bleef het balverlies tot een minimum beperkt. In dit aantrekkelijke duel, dat het aanzien ten volle waard was, bewees Jos Meijer weer bijna volledig hersteld te zijn van zijn enkelblessure. Dit duel werd uitstekend geleid door de arbiters Kamerling en Visser. „Het gekke is, dat Joop Brand mij eer tijds van Hoofddorp naar AZ haalde. Diezelfde Brand heeft me nu wegge daan bij Telstar. De manier, waarop dat gegaan is, is niet bepaald fair geweest. Ik zou eerst geen contract krijgen aan geboden, maar later, nadat we twee goede gesprekken met elkaar hebben gehad, kwam een contractverlenging toch weer ter sprake. De laatste twee competitiewedstrijden deed ik niet mee vanwege een spierblessure in de lies. Ik moest eerst nog gekeurd worden, voor dat ik eventueel zou tekenen. Die keu ring viel positief uit, ik werd fit bevon den. Brand zei toen tegen me, dat hij nog contact met me op zou nemen. Dat is tot op dit moment nog niet gebeurd. Wat daar de reden van is weet ik niet. Het bestuur van Telstar kan me ook geen uitsluitsel geven. Als Brand me niet had willen hebben voor dit seizoen, had hij dat moeten zeggen tegen me. Nu bleef ik in het ongewisse en ik ben niet iemand die bedelt om eencontract. „Joop Brand als trainer is erg goed, de mens Brand bestaat voor mij niet. Ik vind het a-sociaal, zoals hij me behan deld heeft. Het is weer gebleken, dat een voetballer maar een nummer is, met de speler als mens wordt geen rekening gehouden. Voetballers moeten zich hele maal schikken naar de wil van een trainer”. Toen heb ik voorzitter Groen gevraagd of hij Hans een brief kon sturen met de mededeling, dat hij geen nieW contract zou krijgen. Ik weet niet anders of dat is gebeurd”. „Ik heb geen brief gehad van Telstar. Het gekke is, dat ik vorige week nog gesproken heb met Groen over achter stallig salaris. Toen heeft Groen me ook niets gezegd over de reden van mijn vertrek”, zegt Mols. „Ik moest een keus maken tussen Bart van Nieuwpoort en Hans Mols. Uit het medisch onderzoek bleek ,dat Van Nieuwpoort fitter was dan Mols en daar om heb ik gekozen voor Van Nieuw poort", geeft Brand als reden op voor het niet verlengen van Mols' contract. Voor de interregionale zaalvoetbal- competitie worden vanavond (vrijdag) drie wedstrijden gespeeld. Het program ma luidt als volgt: Zekveld Sport-Score Advertising in de Bloemhofhal te Aals meer; Seur de Jordaan-Graetz in Hal 1 te Amsterdam; Eurotex-Hong Kong Zand- voort in sporthal De Scheg in Uithoorn. Alle drie de partijen beginnen om 21.00 uur. Het programma voor het interregiona le zaalvoetbal ziet er voor volgende week als volgt uit: maandag: Graetz-Brandweer om 20.35 uur in de Van Turnhouthal te Haarlem; Hong Kong Zandvoort-Seur de Jordaan om 20.45 uur in de Pelikaanhal te Zandvoort; Roeland J.-Eurostex om 20.35 uur in de Treslonhal te Hillegom; woens dag: AORC la Bouteille-IJmond ’73 om 21.00 uur in de Bankrashal te Amstelveen; donderdag: Score Advertising-Carillon Boys om 20.35 uur in de Kennemersport- hal. De uitslagen in de zaalvoetbalcompeti- tie voor de jeugd waren: Beverwijk: Sport S.-VSV 2 3-1 (14-15); Sport S.-DSC74 2 2-2 (10-11). Haarlem: (Van Turnhouthal): On ze Gezellen-IJmond ’73 3-7, TYBB-Nihot 2-3 (12-13). Hillegom: Hillegom-DSOV 1-5 (10-11). Haarlem (Kennemersporthal): Schoten-IJmond ’73 0-1 (10-11), Van Es Boys-Sport S. 1-3, Maurits D.-Dry CR 8-0, DSOV-TZB 4-1 (12-13). „Ik heb erg veel moeite met dat extra bedrag”, motiveerde Meijer zijn mening nog eens. Volgens de heer J. Jansen van de PvdA moet ook de prioriteitenlijst die inmiddels is ingediend niet uit het oog worden verloren. „Een lichtinstallatie staat daar niet op”, aldus Jansen, „bo vendien hebben we er het geld ook niet voor”. Voor de heer Van Veelen van het CDA en de heer Schoondergang van Progresief Velsen was het verlichten van Schoonenberg ook een onverant woorde zaak. Eerstgenoemde greep eveneens terug op de prioriteitenlijst ter wijl er volgens Robert Schoondergang te veel energie meer verloren zou gaan. Een opvatting die Klaas Groen onmid dellijk wist te nivelleren. „Een lichtin stallatie kost slechts 2500,- per jaar aan stroomkosten”, aldus Groen. De verga dering ging akkoord met de voortgangs- nota zoals deze door Telstar was ingele verd, na aanvankelijk wat gemopperd te hebben over het te laat verschijnen. Voorzitter Klaas Groen van de Sport stichting Telstar maakte bekend dat de voorzichtige contacten die Telstar met het bedrijfsleven in de regio heeft gelegd voldoende gehad om de thuisclub met de neus op de feiten te drukken. Ongemeen fel was opnieuw de IJmuidense verdedi ging, die Leiden Trotters geen moment de kans gaf gevaarlijk te worden. Uitblinker in die eerste helft was Rob Meijer, die vrijwel blindelings de vijandelijke basket vond, en die in samenwerking met Gerrit Slagter ook voor het vele reboundwerk zorgde. Een uitslag, die gezien de vierentwintig honksiagen nog niet eens geflatteerd was. Aan De Pino’s-zijde sloeg Patty Vrolijk in deze wedstrijd een homerun. Het treffen tegen Alro-Jeka begint om één uur op het eigen veld in Zeewijk. Stand: De Pino’s 4-8, Giants 4-6, Nuenen 4-6, Hilversum 4-2, VUC 4-2, Alro-Jeka 4-0. (Van onze sportredactie) HAARLEM. In het op vele plaatsen gewijzigde EDO-elftal neemt Hans Mols een belangrijke plaats in. De ex- prof, die zijn carrière in het betaalde voetbal abrupt zag beëindigd bij Tel star, is door trainer Cees Kick aangewe zen als „laatste man”. Mols, die voor het eerst deze functie bekleedt, wordt ge acht rust te brengen in en leiding te geven aan zijn defensie. „Het is nog erg wennen op die plaats. Ik voetbal nog niet naar wens. Dat komt enerzijds, doordat er vijf nieuwe jongens ingepast moeten worden en anderzijds ik zelf nog mijn draai moet vinden als vrije verdediger”, aldus Mols. „Kick wil, dat ik de verdediging orga niseer. Wil je dat goed doen, dan heb je daar overwicht voor nodig op je ploegge noten. Ik probeer dat af te dwingen door goed te voetballen. Ik kan moeilijk als ex-proef meteen een grote bek op gaan zetten. Dat kan Leo van der Lubbe wel. Die is al jaren aanvoerder en heeft overwicht’!. Cees Kcik zegt daarover: „Hans heeft tot nog toe steeds een vol doende gehaald, maar nog geen berepar- tij gespeeld. Hij heeft op het veld nog wat problemen met zichzelf, waardoor hij aan leiding geven nog niet optimaal toekomt”. Voor menigeen kwam het als een ver rassing, dat Hans Mols geen nieuw con tract kreeg aangeboden bij Telstar. De Hoofddorper wist zich zeker van een vaste plaats en falen heeft hij eigenlijk nooit gedaan. In de Vespohal te Nieuw Vennep wor den maandagavond vier wedstrijden ge speeld voor de eerste klasse van de Haar- lemse dameszaalvoetbalcompetitie. Het programma ziet er als volgt uit: Carillon Lady’s-THB, EDO Preijde Girls-Klein Zwitserland, DCO-De Roemer en DSC’74- RCH. De beslissende wedstrijd speelde de Pino’s in feite het afgelopen weekend in Nuenen tegen HSCN. Onder aanvoering van werpster Simone Dreijer, die vijftien speelsters op drie slag uitschakelde, werd het eveneens nog ongeslagen HSCN met 16-3 verslagen. achter de rug in het betaalde voetbal: vijf bij AZ’67, waar hij voornamelijk in het C-team speelde en twee seizoenen. Telstar. Zijn vertrek bij de Velsense club heeft Mols danig in de war gebracht. Telstar: weinig kans op lichtinstallatie (Van onze sportredactie) VELSEN. Afgaande op de geluiden die te besluisteren vielen tijdens de bijeenkomst van de commissie sportza ken van de gemeente Velsen zal de Sportstichting Telstar voorlopig niet in het bezit van een lichtinstallatie ko men. Halverwege de vergadering, waar door als enig agendapunt „Telstar" op de lijst stond werd duidelijk dat noch wethouder Meijer, noch de afgevaardig den van de politieke partijen (behou dens de WD) heil zien in een extra subisdie ten behoeve van de verlichting van het hoofdveld van het sportcom plex Schoonenberg. dirigent: JERZY KATLEWICZ solist ABDEL-RAHMAN EL-BACHA - piano Ouverture La gazza Ladra Pianoconcert no 24 KV 491 Symfonie no 5 entree 15,(a.i.) c.j.p. geldig Kaartverkoop en plaatsbespreken aan de kassa van het Concertgebouw Lange Begijnestraat 13, Haarlem van 10-15 uur; telefonisch 320994 van 12-15 uur mi 7 '"A: - L f W

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 29