KGIJ belegt discussie-avond politienieuws Katholieke Onderwijsorganisatie streeft naar aansluiting bij CNV Oude garde wordt ook bij Hoogovens kleiner Zwemuitslagen van Scouting Kennemerland Bankteam weer aan kop na zege Favorieten DCU fel belaagd in spannende damcompetitie De NMB biedt u een bijzonder veilige beleggingsvorm. Hoge notering voor Barzilay I NMB PLEZIER MET SPEELTHEATER kort ijmondnifzuws SSOQÊ IJMOND 7 19 8 0 MAANDAG 29 SEPTEMBER 6 IJMOND. Bepaalde vakbonden, zoals die van De DOORBRAAK JEUGDIGE SPELERS Straat: IN De NMB Kapitaalmarkt- Renterekening Rente voor de maand oktober U loopt geen koersrisico’s over de be legde bedragen. Ter volledigheid nog even dit. Elk be drag dat u op de rekening stort, heeft vanaf de dag van storting een looptijd van 5 jaar. Maar u kunt eerder over uw geld beschik ken. In zo’n geval brengen wij u een gelei delijk afnemende retourrente in rekening. Wij kunnen ons levendig voorstellen dat u meer informatie wilt over deze bij zonder veilige beleggingsvorm. Kom eens langs bij één van de meer dan 460 NMB kantoren of vraag meer informatie aan met onderstaande coupon. Doen! nte uw: »sio anty, lisje, king U maakt een hoog rendement en uw geld blijft dagelijks opvraagbaar. De rente is gegarandeerd een half pro cent hoger dan de gemiddelde rente op een aantal aflosbare Staatsleningen. De rentevergoeding wordt maandelijks aangepast. Er zijn geen kosten aan verbonden. De rente komt jaarlijks beschikbaar. katholieke politiemensen, kosters en ambtenaren hebben zich losgemaakt van het Nederlands Katho liek Vakverbond (NKV), of zich direct aangesloten bij het Christelijk Nationaal Vakverbond (CNV). Katholieke onderwijzers en een deel van de katho lieke leraren lijken diezelfde weg op te gaan. De Kritische Gemeente IJmond wil daarover een fun damentele discussie op gang brengen en belegt daartoe op woensdagavond 1 oktober voor alle geïnteresseerden, onderwijsgevenden, KOV-leden en anderen, een open discussieavond in een neven ruimte van de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden in Beverwijk. Als u denkt over beleggen, dan vraagt u zich misschien af hoe het xTl met de koersrisico’s zitLogisch.Door het koersverloop kunnen grote of kleine schommelingen, zowel positief als negatief, ontstaan. Indien u verzekerd wilt zijn van een goed rendement zonder deze fluctuaties dan heeft de NMB een prima alternatief. siting iprij- over ;t het I I I I I I J o I Informatie-coupon. Ik wil graag meer weten over de NMB Kapitaalmarkt - Rente- I rekening. Stuurt u mij meer informatie. I Naam: Straat: Postcode: -Plaats: I In een envelop zonder postzegel opsturen aan de NMB, Afdeling KMR/Retailbanking, Ant- I I woordnummer 131,1000 PA Amsterdam. ■ar (Van onze bridgemedewerker) (ADVERTENTIE) a h 9,80% ïntse >r de e en kla- n de 13 12 12 13 11 10 14 13 11 10 10 9 12 10 6 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 9 9 9 Pinfall 9783 9663 9518 6005 6818 5715. 7966 7714 7033 9028 8777 8740 8617 8425 8315 8670 8223 7913 SANTPOORT. Als aanloop naar de wintercompetitie werd er bij de bridge club De Kennemers een „mixed” ge speeld waarbij dus de koppels niet uit sluitend op sterkte waren ingedeeld. De wedstrijdleiding had daarom bij zijn sa menstelling de krachten zoveel mogelijk gelijkelijk over de drie lijnen verspreid. Het echtpaar Barzilay, dat in de hoogste afdeling uitkwam, deed het bijzonder goed en werd met een puntentotaal van 213 eerste, Peil-Hoogenboom (209) volg den op de tweede plaats. Het principe van de technische staf Dit streven lijkt een grote meerderheid van de huidige KOV- leden achter zich te krijgen. Naar aanleiding echter van het uitbrengen door de KOV van de nota’s „De KOV en haar identiteit” en „De KOV en de vakcentrales” is binnen die KOV door tegengestelde geluiden de discussie laat maar fundamen teel opgelaaid. katholieke onderwijzersbond en de katholieke docentenvereni ging van het beroepsonderwijs. De KOV streeft op het ogenblik beleidsmatig naar aansluiting bij het CNV, terwijl deze organisa tie tot heden niet bij een centrale, ook niet bij het NKV, was aangesloten. Die discussie wordt woensdagavond geleid door pastor Ko Schuurmans. Veel KOV-leden blijken het namelijk niet eens te zijn met de uitgezette koers. Zij menen dat deze ontwikkeling kan en moet worden omgebogen en minstens moet worden uitgesteld tot leden en geïnteresseerden diepgaand van gedach ten hebben kunnen wisselen. Met een discussie-avond wil de Kritische Gemeente IJmond daartoe een bijdrage leveren. IJMUIDEN. Hoewel de onderlinge competitie van DCIJ nog maar enkele weken oud is, blijkt steeds meer dat de gedoodverfde favorieten voor de clubtitel op onverwacht felle tegenstand kunnen rekenen. Deze keer was het Ton de Haas die, ondanks zijn beter ogende stand, niet direkt tot winst kon komen tegen George Postma. Na vier uur van felle strijd slaag de Postma er in binnen de remisemarge te blijven. Door het late uur werd de partij afgebroken. Een remise lijkt het meest logische resultaat van deze partij. Opmerkelijk in de competitie is verder dat de jeugd zich bij DCIJ onverbiddelijk aandient. Jack van Buuren, Cees van der Vlis, Wim Dijkman en Leo Ombergen tonen iedere week weer de progressie die hun spel het laatste jaar heeft doorge maakt. Jack van Buuren toonde zich on genaakbaar tegen Gert Moleman, die eerst met een schijfverlies en vervolgens een n op vlot een Klasse A 1. NMB 2. Hubo vd Bos 3. van Gooi 5.50 <tie r 9.- i ..ÜKM? .UK ijdag ook van ie te 9 tot dko- aan. lang- vrij vaar- in de Die- ;k in Die- atse- t het Een score van ruim 63 procent is er één die op de prestatielijst hoog geno teerd zal worden. Het echtpaar Edeling (204) kon Peil-Hoogenboom niet achter zich houden en moest met de derde plaats genoegen nemen. Vader en zoon Wijers (189) klasseerden zich als vierde. In de B-lijn werden Soomers-Van Munster (203) eerste. Het met veel brid- gekwaliteiten begiftigde koppel onder vond bij de strijd om de bovenste plaats veel tegenstand van Weimar-Stolk (193) die tenslotte toch het hoofd moesten buigen: hun tweede plaats met een score van 58.92 mag er echter best zijn. Rooie Vrouwen. - De Rooie Vrouwen in de Partij van de Arbeid, afdeling Heemskerk, komen woensdagavond om half negen bijeen in het buurthuis „De Schuilhoek”. Besproken worden de jaar stukken en het concept-winterprogram- ma. Kinderdagverblijf. - De Partij van de Arbeid in Beverwijk houdt woensdag avond 1 oktober een extra ledenvergade ring in „Sien” aan de C.H. Moensstraat 8, ter bespre] ing van de prioriteit die men wil geven aan de stichting van een 1 inder- dagverblijf. De nieuwe Katholieke Onderwijsvakorganisatie (KOV) is op 1 augustus van dit jaar ontstaan uit een fusie van de oude IJMUIDEN. Team NMB heeft in de klasse A de eerste plaats weer veroverd door een 3-1 zege op Manhattan Royal. Van Gooi kwam door de 4-0 overwinning op de Planeet van de 6e naar de 3e plaats. zend imen js op met een onafwendbare nederlaag werd geconfronteerd. Leo Ombergen speelde een sublieme positiepartij tegen good old Jaap van Straten. Hoewel hij groot voordeel ver kreeg, kon hij net niet de welverdiende winst binnenhalen. Cees van der Vlis speelde Piet Kok van het bord. Na dé misser tegen Bais herstelde hij zich su bliem en tponde aan dat hij niet zonder meer aan de leiding gaat in de hoofd klasse. Mede-koploper Henk Buys moest het deze keer afleggen tegen Arnold Beuke- ma. Na een volkomen gelijkopgaande par tij kreeg Beukema in het eindspel kansen. Van de vele listen en lagen die Beukema in de stelling vlocht, werd Buys het slacht offer. Een fraaie overwinning voor Beu kema was het resultaat. Henk Smit kon zich enigszins revancheren voor zijn slechte start door een overwinning tegen Jan Apeldoorn. In een spannende strijd ging de partij lange tijd volkomen gelijk op. Toen de spanningen werden opge voerd, greep Apeldoorn lelijk mis en kon Smit winnend voordeel verkrijgen. Die kans liet de geroutineerde Smit zich niet meer ontnemen en hij noteerde zijn eerste overwinning. Door de bondscompetitiewedstrijd tus sen DCIJ-4 en het Haarlemse DVS, werd er in de eerste klasse geen programma afgewerkt. De DCIJ-ers, die dit jaar debu teren in de eerste klasse van Kennemer land, konden het niet bolwerken en moes ten genoegen nemen met een 5-15 neder laag. Piet Smit met een overwinning; Kerst de Jong, Peter van Veen en Quiri- nus van Leeuwen met een remise redden de eer voor het IJmuidense tiental. >k de An- P en I twee duur, stui- moet Iris- Voor eitjes egint j n die j i nog isters prij- ■r nu doos e van mop- i dus >r de meer l met partij SIMPEL MAAR DOELTREFFEND is de opzet van „Wie weet... een verhaal”, waarmee het uit Edam afkomstige Speel- theater zaterdagmiddag op uitnodiging van de vier Heemskerkse buurthuizen de serie maandelijkse kindervoorstellingen in De Jansheeren nieuw leven inbloes. „WIE WEET... EEN VERHAAL” be helst een vrij logisch in elkaar overvloei ende combinatie van poppen- en teneel- spel. Het is een stuk dat met een mini mum aan theatrale hulpmiddelen vrijwel overal kan worden opgevoerd en dat me de door z’n eenvoudige structuur inmid dels al weer voor het vierde achter eenvolgende jaar op het repertoire van het Speeltheater staat. ACHTER HET SPELTHEATER ver schuilen zich Onny Huisink en Saskia Janse, twee jonge poppenspelers die re gelmatig achter de kast vandaan komen om in hun stukken zelf een actieve rol mee te gaan spelen en die in deze regio al eens eerder aan het werk te zien waren in „Grapjes en Tranen”. Kon die voorstel- leng me niet zo bekoren: in „Wie weet... een verhaal” boeide hun aanzienlijk min der theatrale speelwijze veel meer. HOOFDPERSOON IN „Wie weet... een verhaal” is popenspeelster Saskia, wier hoofd op een ongelegen moment wordt leeggetoverd door de plaagzuchtige pop- penkastheks Titia. Heel aantrekkelijk is vervolgens de manier, waarop Onny de toeschouwertjes èn de overige poppen- kastpoppen inschakelt bij zijn pogingen, om Saskia weer „normaal” te krijgen. Op de foto: beide poppenspelers vóór de kast. DE LAATSTE ZATERDAG van okto ber wordt de serie kindervoorstellingen in de Jansheeren vervolgd met een optre den van kindertheater Intercity met het kinderboekenweekspel „Detectivebureau de Helpende Hand”, gebaseerd op een jeugdboek van Karei Eijkman. Wat het Speeltheater betreft kan worden gemeld dat hun nieuwe, nogal groots op te zetten produktie „Juilietta, Julietta” begin vol gend jaar te zien zal zijn in het Witte Tejater Velsen. JOKE DIEBEN-FRERICHS Hubo van de Bos kon zijn plaats behou den door een verlies van 3-1 van IJmond tegen de Bie. In klasse B kwam de Vries van de 4e naar de 2e plaats door met 3-1 te winnen van de Stuwadoors. Kuipers kon de le plaats behouden ondanks het feit dat zij met 4-0 van de Wintertuin verloren. In klasse Cl heeft SIOS van de Broek de kans gezien de le plaats te pakken ten koste van Stroet. Er waren weinig hoge scores te zien. In klasse C2 verdwenen de Tunneltref- fers van het toneel bij de eerste drie. Van Rixel 2 kwam hiervoor op de plaats. In C3 bleven de eerste drie teams getrouw bij elkaar. Door een fraaie serie van Marga Heyse kwam Robby’s eindelijk van de laatste plaats. Bij de jeugd handhaafden de Bowlers hun le plaats door met 4-0 van de Dolfijn te winnen. De Planeet 2 had weinig moeite met team no. 3 en won met 4-0. Plug moest 3 punten inleveren bij Koppes. Hoogste games heren: Jan de Witte 209, S. Brink 212, S.v. Veldhuyzen Sr 191, Rinus van Loo 192, Martin van Es 168, Ton Hertog 187. Hoogste serie heren: Jan de Witte 534, J. Post 580, Otto Dubbelaar 446, Joop de Reus 474, Martin van Es 448 en Geert Wagemans 488. Hoogste games dames: Nel van de Berg 174, Gerda Dubbelaar 186, Sjoekje Roze- boom 173, An Vermeulen 189, Marga Hey se 165 en Brigit van Aalsburg 177. Hoogste serie dames: Nel van de Berg 468, Frans Verdikt 455, Sjoukje Roze- boom 472, An Vermeulen 505, Marga Hey se 473, Ingeborg de Bie 477. Stand per 30 september 1980 Pnt Games 10 9 9 Armfractuur. Een 35-jarige Bever- wijkse belandde vrijdagmiddag met een armfractuur in het Rode Kruis Zieken huis na een aanrijding op De Schans in Beverwijk. Op de fiets passeerde zij een 15-jarige wielrijder die abrupt linksaf sloeg met als gevolg een valpartij voor beiden. Gestolen auto terecht. - Aan de Rein- dersweg nabij de Noordpier in de gemeen te Velsen werd zaterdagmiddag de perso nenauto aangetroffen die eerder die dag was gestolen aan de Cornells Matersweg in Beverwijk. Het voertuig was onbescha digd. Inbreker bekent. - Een 19-jarige Bever- wjjker bekende tegenover de Beverwijkse politie betrokken te zijn geweest bij een inbraak eerder deze maand in het buurt huis Wijk aan Duin in zijn woonplaats. Een bedrag van vijftienduizend gulden werd daarbij ontvreemd uit een brand kast die voor opening uit het gebouw werd weggesleept. Het geld is besteed aan ver dovende middelen door de dader die bij de politie als cocaïneverslaafde te boek staat. Zijn de koersrisico’s van effecten u te groot geworden? De gedetailleerde uitslagen luiden: A-lijn: Fam. Barzilay 213, Peil-Hoogenboom 209, fam. Edeling 204, Wijers-Wijers 189, Van de Vlugt- Huyg 184, fam. Horbeek 183, Van der Vlugt-Ris 175, Van Sprang-De Vries 160, fam. Heere 156, Fetzer-Woertman 152, Wareman-De Meij 149, fam. De Reeper 145, Donken-Veuger 138, Van Kooten-Doedes 95. B-lijn: Soomers-Van Munster 203, Weimar- Stolk 198, Bode-Eysker 187, Vonk-Smakman 182, Jacobs-Van Vliet 176, Koolhaas-Ruis 173, fam. Maagdelijn 170, Persijn-De Vries 168, Knippen-Van Eften 168, Kesting-Arpad 164. Gordijn-Handgraaf 150, Porck-Bonder 147, Need-Deerenberg 139, Ouwerkerk-Verheijen 127. C-lijn: Kroone-Berkhout 59, fam. Brouwers 54, fam. Muller 52, Koningsteln-Kleve 49, Wajon- Elenbaas 43, Kuil-Kulman 43, Degeling-Ladage 36. In het museumrestaurant'' van Hoogovens is de heer J. Zonneveld uit Heemskerk gehuldigd vanwege zijn veertigjarig dienstverband met het staalbedrijf. Zijn huidige funktie is groepsleider bij de bedrijfsadministratie. De jubilaris begon in september 1939 op de meetafdeling van Mekog. Korte tijd werkte hij als reserveportier, maar in 1941 begon zijn loopbaan in de administratieve sector. Namens de directie werd hij toegesproken door de heer J. Visser, hoofd van de administratie, die signaleerde dat een veertigjarig dienstverband ook bij Hoogovens zeldzamer wordt. De heer Zonneveld is nog één van degenen die een groot deel van de geschiedenis van het staalbedrijf heeft meegemaakt. Collega J. A. P. Kok, budgetadministrateur. kenschetste de jubilaris als „de stille kracht, die opviel door niet op te vallen, maar die altijd overal raad op wist”. Op de foto gespt mevrouw Zonneveld haar man het gouden polshorloge om: in het midden de heer Visser van de Santpoortse bridgeclub namelijk om zo nu en dan „door-elkaar-te-spelen” is zeer goed omdat daardoor een dik wijls optredende verstarring in de on derlinge wedstrijden voorkomen wordt: Het is daarom zaak de gemengde wed strijden van tijd tot tijd te herhalen. Dat de heer en mevrouw Barzilay het zö voortreffelijk deden was een verrassing van de eerste orde. In het IJmuidense binnenbad Hoogeberg werden zondag door Scouting Kennemerland zwemwedstrijden gehou den met deelname door tien scoutinggroe pen in het district. In totaal 170 scoutingle- den verschenen aan de start. De wedstrij den begonnen ’s middags om één uur. Al om half drie waren de individuele num mers (33 series) achter de rug dankzij een strakke organisatie. Klapstuk van de zwemmiddag waren de estafettenummers waarvoor deelnemers in meerdere leef tijdscategorieën waren ingedeeld. Alleen deelnemers aan de individuele nummers kregen na afloop een diploma uitgereikt waarop de gemaakte tijd voor de gekozen afstand stond aangegeven. Uitslagen: kabouters schoolslag 25 me ter Corina de Reus, Uitgeest - 27.1 sec.; kabouters vrije slag 25 meter. Katinka Binnendijk - Helen Keiler - 20.0 seconde (Nieuw record); welpen schoolslag 25 me ter. Ocker van Batenburg - Wijcker Duin- jaghers - 24.3 sec.; welpen vrije slag 25 meter. Jeroen Louter - Wijcker Duinja- gers - 22.5 sec.; padvindsters schoolslag 25 meter Yvette Roosenboom - Wiawaha - 24.4 sec.; padvindsters vrije slag 25 meter. Brigitte Vos - Wiawaha - 19.0 sec.; verken ners schoolslag 50 meter. Frank Tip - Die Bogeheimers - 47.9 sec.; verkenners vrije slag 50 meter. Tibbout Bakker - Wijcker Duinjaghers - 37.2 sec.; sherpa’s school slag 50 meter, geen deelname; sherpa’s vrije slag 50 meter. Esther Boer - Uitgeest - 38.4 sec.; (nieuw record); rowans schools lag 50 meter. Jurgens Doctor - Mees Toxo- peus 43.9 sec.; rowans vrije slag 50 meter, Jan Beuker - Mees Toxopeus - 38.1 sec., Pivo/leiding schoolslag 50 meter, Lynn Duiker - Wijcker Duinjaghers 53.9 sec. Pivo-leiding vrije slag 50 meter, Hen van Harselaar - Wijcker Duinjaghers 37.6 sec. Al deze winnaars nemen op 8 november deel aan de landelijke Scouting zwem wedstrijden te houden in het Amersfoort- se Sportfondsenbad. Klasse B 1. Kuipers 2. De Vries 3. De Stuwadoors Klasse Cl 1. Sios vd Broek 2. De Lichtboei 3. Stoet Klasse C2. 1. De Pul u 2. De Topper 3. Van Rixel 2 Klasse C3 1. Sintenie 2. KVSA 3. vd Vlugt Jeugd league 1. De Bowlers 2. De Planeet 2 3. De Dolfijn k NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De NMB denkt met u mee. 3 21- -260, reek- dery :4-47, onen I snij- sla -980, nons 5-44, cceli

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7