Onverwacht verlies van bridgeploeg Amateurrenners poardenkoersen handhaven zich Rudie Koopmans tweede Direct op TV tG Ali afgevallen TE SLECHTS 600 TOESCHOUWERS BIJ PROFTENNIS 25 dondfrdag oktober ,,Ster der beloften" I SPORT 2 19 8 0 I Tom Okker start met nederlaag Eddie Dibbs kansen nagenoeg verkeken WAAGSTUK LEVERT ALI 16 MILJOEN GULDEN OP Een uitgelaten Larry Holmes toont zijn kampioensgordels GOVERT WISSE I jhedeers K Gote* elukkige de Zwe- 5-1-ach- Twente iten ver- hebben, antspan- van de >gen uit. ■rden de ad gezet >fï teerde ssen Ab n. Hysen. J. Carls- leliusson :chter te loting in mder uit ders kan Europees snel ver link kan schikken die nu ag en als ;emist in eeft wei- ama van e anders chedeërs gen IFK 2-0 bleef overleg het eer- kunnen DAX PRIJS 1300 m: 1. Shirley Raaphorst (J. H Smith) 1.21.9, 2. Fiona, 3. Belhamel. Winn. 15.40, pl. 3.20, 1.90, 2.70, kopp. 33.00. Niet gestart: Watch Me In de derde set hervond de als 16e op de ATP-ranglijst geplaatste Sadri zijn ritme. De Amerikaan volleerde in de eerste set beter dan in zijn partij van dinsdag tegen Nastase, maar had in de tweede set nau welijks succes met zijn agressieve speel wijze. Sadri sloeg in die fase te woest om zich heen. Slechts bij de stand 0-3 in het voordeel van Dibbs beet hij nog even van zich af. Sadri sloeg bij 15-40 in zijn nadeel drie aces achtereen, maar produceerde vervolgens een dubbelfout. De opleving bij hem was van korte duur, want Dibbs maakte in de tweede set simpel af: 1-6. De AVRO geeft vannacht een recht streekse uitzending van het titelgevecht tussen Muhammed Ali en Larry Holmes in Las Vegas. De uitzending begint om 3.25 uur. gen Spinks heeft Ali geen partij meer geleverd. Hij nam afstand van zijn titel en bemoeide zich met alles behalve bok sen. Zo reisde hij een half jaar geleden het Afrikaanse continent af om zoveel mogelijk landen te winnen voor Jimmy Carters olympische boycotplannen. Nie mand, die er rekening mee hield, dat Ali zou terugkeren in de ring, te meer daar hij bij gebrek aan lichaamsbeweging be hoorlijk in omvang was toegenomen. Ter vergelijking: twee jaar geleden woog hij MEXICO STAD. Rudie Koopmans, de Europese bokskampioen in het halfzwaarge- wicht, staat als tweede genoteerd op de wereldranglijst voor de maand oktober, die door World Boxing Council (WBC) in Mexico Stad is gepubliceerd. Als eerste uitdager van Matthew Saad Muhammad staat Lotte Mwale (Zambia) op de lijst van uitdagers. Op 22 nobember komt Koopmans in Philadelphia in de ring in een titelgevecht met Eddy Mustafa Muhammed, die door de concurerende World Boxing Association (WBA) als wereldkampioen in het halfzwaargewicht wordt erkend. kond heeft gedaan van All's verrichtin gen, noemt hem nu: „Een arme, oude man, die niet weet wat hij zichzelf aan doet”. Uit medelijden hopen zijn vroegere tegenstanders, dat Ali een afgang be spaard blijft. Leon Spinks zegt bijvoor beeld: „Ik hoop dat Muhammad Ali wint, maar dan moet er een wonder gebeu ren”. George Foreman, die in 1974 zijn VALKENBERG. Hoewel de Neder landse bridgeteams woensdag tijdens de Olympiade in Valkenburg minder op dreef waren dan de dagen ervoor zijn de klasseringen in de tussenstanden nog al tijd bijzonder goed te noemen. Na de maximale winst tegen Egypte (20- minus 2) kwam het verlies tegen het op bridge- gebied weinig betekenende Suriname in de middag bepaald onverwacht. Met 8-12 ging Nederland volkomen onnodig ten onder. Niettemin is Nederland gedeeld derde met een totaal van 142 punten, twaalf punten minder dan lijstaanvoer der België en acht punten minder dan Denemarken. cultuur, jeugd en sport. Kamperveen, de Surinaamse ploeg laten weten. De maatregel is genomen op grond van het feit, dat Suriname de apartheidspoli tiek van Zuid-Afrika verwerpt. Dat de Surinaamse bridge-afvaardiging toch aan het toernooi meedoet, komt om dat de Sruinaamse ploeg bij de inschrij ving niet op de hoogte was van de komst van een Zuidafrikaans team. Dit blijkt uit een toelichting van Surinaamse zijde. 0-5) 0-1) 0-2) L3) 1-2) 0-3) 1-1) 0-0) 6-0> 0-1) 0-1) 3-1) 3-0) 1-3) 3-1) 3-4) SCHEEMDA PRIJS 2040 m: 1. Rose van de Golf (D. Suykerbuyk) 2.54.1, 1.25.3, 2. Soraya Mendel, 3 Truusje A. Winn. 6.90, pl. 2.30, 3.30, 4.20. kopp. 41.80, trio 882.90. Niet gestart: Sir van de Lente met uit- na rust dank zij man An te geluk, nmeester voor de e UEFA- SCHOTEN PRIJS 2120 m: 1. Regina Hanover (A. v.d. Blonk) 2.50.4, 1.21.1, 2. Nathan Olivier, 3. Natalie Hanover. Winn. 1.50, pl. 1.20, 1.30, kop. 1.90. 1- 0) 0-1) 1-1) 2- 0) 1- 0) 0-1) 4- 2) 1-1) 3- 2) 2- 1) 0-0) 1- 2) 5- 0) 0-3) 0-2) 2- 0) ter. Dil- ihez-Tor-* scheids! i Met veel belangstelling werd uitgezien naar het duel tussen de bridgegiganten Verenigde Staten en Italië. Wolff en Ham man waren oppermachtig tegen Garozzo en Lauria. Alles wat Italië ondernam mis lukte. Dank zij nog een cadeautje in het laatste spel wonnen de Amerikanen met 78-37, hetgeen in wedstrijdpunten een uit slag van 20-minus 1 betekende. Noorwe gen blijft in groep b overigens de toon aangeven met een totaal van 166 punten uit een maximum van 200. De Westduit- sers (152) en Frankrijk (145) volgen op enige afstand. De Nederlandse dames lieten een kleine overwinning op Argentinië (11-9) volgen door een even kleine nederlaag tegen De nemarken: 9-11. Nederland is derde met 119 punten achter Groot-Brittannië (128) en Ierland (127). De verschillen bij de dames zijn overigens bijzonder gering zo dat de volgorde nog sterk kan wijzigen. Het Surinaamse bridgeteam in Valken burg, mag niet tegen Zuid-Afrika spelen. Dit heeft de Surinaamse minister van SCHAESBERG PRIJS 1600 m: 1. Samba Jud son (W. Duivenvoorden) 2.08.6. 1.20.4, 2. Petra Voorne, 3. Sirikit van A. Winn. 8.10, pl. 1.90, 1.90, 1.30. kopp. 24.50, trio 220 00. dagavond in de partij tegen zijn landge noot John Sadri in Leidschendam met 4- 6, 6-1, 5-7 ten onder. Met de strijd tegen Gene Mayer en Ilie Nastase in het voor uitzicht hoeft Dibbs zich niet al te veel illusies meer te maken. Althans, indien de Roemeen op hetzelfde niveau blijft acteren als maandag en dinsdag. Tom Okker is natuurlijk geen probleem voor de 29-jarige Amerikaan. Gene Mayer wandelde in de tweede partij over Okker heen. De Amerikaan won met 6-3 en 6-1. Sadri dwong woensdagavond voor het in kleine getale opgekomen publiek (600) veel bewondering af met zijn keiharde eerste opslagen, waarvan hij er in de beginfase van de ontmoeting met Dibbs weinig miste. Dibbs had er in de eerste set geen goed antwoord op, maar wist met zijn gevarieerdere spel dan zijn opponent toch tot de stand 4-4 overeind te blijven. Via een doorbraak en behoud van zijn eigen service maakte Sadri de eerste set kundig af (6-4). Sadri zakte in de daarop volgende reeks games ver terug. Wellicht dacht het ten- nisminnende volk op de tribune in Leid schendam, dat hij in de eerste omloop te veel energie had verspild. Maar het kwam eerder door het meer uitgekiende spel van Dibbs, die iedere keer weer profiteerde van de te vaak aan het net verschijnende Sadri. SCHIJNDEL PRIJS 2040 m: 1. Sawirie N. (M. van Leeuwen) 2.48.1, 1.22.4, 2. Sapeli du Bols, 3. Raldo W. Winn. 2.20, pl. 2.30, 1.50, 3.20, kopp. 5.00, trio 59.00. Niet gestart: Piraat G. SCHOORL PRIJS 2120 m: 1. Tara D. (W. Duivenvoorden) 2.59.7. 1.25.6, 2. Tornado Laren, 3. Titia Oranje. Winn. 10.20, pl. 1.80 1.50, 3.20, kopp. 21.20. Niet gestart: Thunder Hill. Totalisator omzet: 283.237,00. De regerend wereldkampioen is overtuigd van een overwinning op Muhammad Ah Dibbs kwam snel op achterstand (0-3) vocht daarna terug tot 3-4 in zijn voordeel, maar kwam in de eindfase tekort: 7-5. Gene Mayer had werkelijk geen kind aan Tom Okker. De Nederlander sputterde in de eerste set nog wel even tegen. Bij de stand 5-1 kwam hij terug tot 5-3; daarbij bleef het voor Okker. Hij kreeg in de tweede reeks slechts één game cadeau van de oppermachtige Mayer die zijn tegen stander evenals dinsdag weer binnen een uur tot capitulatie dwong. In maart van dit jaar trok Muhammed AH zich terug in een trainingskamp in Deer Lake. Twee jaar niet boksen was hem toen duidelijk aan te zien. Inmiddels is hij 15,5 kilo kwijt geraakt. getwijfeld. Er worden hem nauwelijks kansen toegedacht tegen de acht jaar jongere Holmes, die op 9 juni 1978 de wereldtitel overnam van Ken Norton. De in Cuthberg (Georgia) geboren ti telverdediger is sinds 1973 professional bokser en is in zijn 36 gevechten nog niet verslagen. Sterker: hij heeft 25 partijen gewonnen door knock-out. Voor de „Ali” van nu lijkt Holmes te hoog gegrepen. Of zijn geloof in en vertrouwen op Allah is onbegrensd, óf hij is door zijn liefde voor het grote geld door de knieën gegaan voor de smeekbeden om nog eenmaal in de boksring te verschijnen. Ali incas seert 16 miljoen gulden met het gevecht, Holmes „slechts” 10 miljoen. Het is welhaast ondenkbaar, dat Ali voor de derde keer in zijn carrière de wereldtitel in het zwaargewicht kan her overen. Eerder lukte het hem tegen Fore man (1974) en Leon Spinks (15 septem ber 1978). Sinds zijn laatste gevecht te il 4) 3) 3) 6) 3) 1) 4) 2) 1) 1) 3) 1) 0) 1) 5) 1) 0) 0) 1) 1) 5) 0) 2) 1) 6) 1) 1) 2) I) 0) 1) DIVONNE LES BAINS PRIJS 2000 m: 1. Sacha (T. Cain) 2.12.3, 2, Fifty Fifty, 3. Gartrope- rin. Winn. 7.80, pl. 3.00, 1.50, kopp. 8.00. Bij de weging heeft Mohammed Ali woensdag 98,5 kg op de schaal gebracht. De 38-jarige uitdager benaderde daarmee voor het eerst zijn ideale wedstrijdgewicht uit zijn grote jaren. Dat was 96,750 kg. Titelhouder Holmes woog 95,800 kg. Bij de weging voelde Holmes zich geroepen te voorspellen dat hij in de derde ronde gaat winnen. Ali van zijn kant waarschuwde de toe schouwers op tijd te komen, omdat hij een verrassing in petto heeft: een k.o.-overwinning in de eerste ronde.' MOULEON. 8 De Nederlandse ama- teurwielrenners in de ster der beloften voor jonge beroepsrenners en amateurs doen het in het sterke veld met o.a. Michel Laurent, Mario Lejarreta en Pa trick Thevenard uitstekend. De ploeg won dinsdag al de proloog (een ploegen tijdrit) en zag Gerrit Solleveld woensdag met de witte trui aan de eerste etappe beginnen. Dat de Nederlander de symbolische eerste plaats niet zou kunnen behouden in de zware etappe tussen Pau en Mauleon stond wel vast. Zijn achterstand van 44 seconden op winnaar Vandenhaute viel echter mee. Beter nog dan Solleveld deed Ad van de Poel het: Een plaats bij de eerste tien in het etappeklassement en de beste ama teur van het veld. DINAN PRIJS 21.00 m: 1. Sir Marcel (T. Cain) 2.15.0, 2. Fangoline, 3. For Example. Winn. 2.30, pl. 1.40, 1.50, 2.80, kopp. 3.80, trio 91.90. Niet gestart: Maximiliaan. iets minder dan 100 kilo, een half jaar geleden iets meer dan 114 kilo. De Amerikaan is het overtollige vet kwijtgeraakt door een intensief trai- ningsprogramma af te werken. Hij heeft zich met zijn gevolg teruggetrokken in Deer Lake (Pennsylvania), waar hij zich ook vroeger van de buitenwereld afsloot voor belangrijke titelgevechten. Doordat de ex-wereldkampioen zich conditioneel flink heeft bijgeschaafd is zijn achter stand op Holmes bij de bookmakers de laatste weken teruggebracht van 3-1 naar 2-1. Twijfelen velen aan de fysieke gesteld heid van Muhammad Ali om ook maar een schijn van kans te hebben tegen de snellere Larry Holmes, er zijn ook men sen (en zelfs uit de zeer nabije kring van de legendarische bokser), die menen te weten dat Ali’s geestelijke vermogens achteruit zijn gegaan. Zo heeft zijn vader volgens de New York Times gezegd: „Aan zijn praten merk ik, dat hij op sommige momenten niet helder meer denkt. Ik heb hem gezegd dat hij niet nog meer tikken op zijn hoofd moet krijgen”. Overigens is Ali in zijn 20-jarige carrière, waarin hij 59 gevechten leverde, nog nooit knock-out gegaan. Hij heeft slechts driemaal op punten verloren en wel van Joe Frazier, Ken Norton en Leon Spinks. Aan de hand van films en bandopna men heeft een Engelse neuroloog ge steld, dat het er sterk op lijkt dat Ali hersenletsel heeft en het niet verstandig is om een come-back te maken. Volgens de zenuwarts lijdt Ali aan een spraakbe- lemmering, die in de laatste tien jaar steeds duidelijker merkbaar is gewor den en dat zou komen door de beschadi ging aan de hersenen. Men vindt het in Amerika onverstan dig en zelfs meelijwekkend van Ali om zijn rentree te maken. Hij heeft alles te verliezen, niets te winnen. Velen vrezen de definitieve aftakeling van het Ali-rijk. Larry Holmes heeft er de grootste moei te mee om zijn idool, bij wie hij vroeger als sparring-partner in dienst was, voor het oog van de hele wereld een afgang te bezorgen. Een jaar geleden zei Holmes: „Ik boks liever niet tegen Ali. Hij heeft geen enkele kans tegen me en ik vind het pijnlijk om iemand, van wie ik altijd een fan ben geweest en die een groot bokser is geweest, een pak slaag te moeten ge ven. Maar ik zal wel moeten, want een gevecht tegen hem levert ontzettend veel geld op. Meer dan welke partij ook”. Toen Ali eenmaal bekend had ge maakt Holmes tegemoet te zullen treden zei de titelverdediger, dat zijn vroegere werkgever in gevaar was. „De oude man heeft geen trots meer, denk ik. Als hij dat wel zou hebben, zou hij thuis blijven om daar te proberen een goed leven te leiden met zijn vrouw en kinderen” Het Amerikaanse boksmaandblad The Ring, dat altijd in glorieuze verhalen WASSENAAR. De uitslagen van de woens dag gehouden koersen van Duindigt zijn: wereldtitel moest afstaan aan Ali: „Het is niet goed, dat hij weer gaat boksen. Hij kan tegenwoordig meer met zijn mond doen dan met zijn vuisten”. En zegt Ern ie Sheavers, ooit opponent van Muham mad Ali: „Larry Holmes zal gemakkelijk winnen. Mocht Ali het reddep, dan zal hij daar tien jaar ononderbroken over pra ten. Ik wens hem veel succes, want hij heeft veel voor de bokssport betekend”. Hoewel tegenwoordig in de minder heid, blijven anderen vertrouwen op Ali. Eddie Mustafa Muhammad, een geloofs genoot van Ali en op 22 november in Philadelphia tegenstander van Rudie Koopmans, gelooft heilig in de kansen van de ex-wereldkampioen. „Ali zal Hol mes een lesje geven, zoals hij dat nog nooit gehad heeft. Vóór de tiende ronde gaat Holmes neer. Trouwens, hij heeft tot nog toe alleen maar tegenstanders gehad die beter tomaten hadden kunnen verkopen, in plaats van in een ring te verschijnen”. Het algemeen klassement: 1. Vandenhaute 4.35,37; 2. Laurent en Lejarreta op 4 sec.; 4. Thevenard op 6 sec.; 5. Anderson op 29; 11. Van de Poel; 15. Solleveld; 17. Broers; 19. Verbrugge. Adri van Houwelingen heeft in de Belgische plaats Buggenhout-Opstal een wielerwedstrijd voor professionals over 147 kilometer gewon nen. Hij maakte een tijd van 3 uur en 30 minu ten. Tweede werd Ronald de Witte en als derde eindigde Heddy Nieuwdorp. Didi Thurau zal volgend jaar met zijn nieuwe ploeg („Kondor”) niet deelnemen aan de ronde van Frankrijk. Wel zal de ploeg alle andere belangrijke ronden en klassiekers bezoeken. De Westduitser concentreert zich vooreerst nog op de baanwedstrijden. (Van onze sportredactie) LEIDSCHENDAM Voor Eddie Dibbs is de kans op het bereiken van de eindstrijd van het proftenniscircuit vrij wel verkeken. De Amerikaan ging woens- (Van onze sportredactie) LAS VEGAS In de Verenigde Sta ten wordt tegenwoordig meestal mee warig het hoofd geschud, als Muham mad Ali onderwerp van gesprek is. Na twee jaar de ring gemeden te hebben, heeft het 38-jarige boksfenomeen ge meend zijn come-back te moeten maken. Dat moet dan vannacht (vier uur Neder landse tijd) gebeuren, wanneer „the Louisville Lip” in het Ceasars Palace van Las Vegas uitkomt tegen WBC-we- reldkampioen Larry Holmes. Muhammad Ali, die zich door zijn stijl van boksen („the Ali Shuffle”) en opval lende en groteske uitspraken een unieke plaats in de internationale sportwereld heeft veroverd, verbijsterde enkele maanden geleden iedereen met zijn aan kondiging, dat hij Holmes uit ging da gen. Ali wordt sindsdien door velen voor een gek versleten, aan wiens verstande lijke vermogens ernstig moet worden k

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 25