allerhande haffy The Meteors NPO Herman de Wit Ra Pommetje l r The Graduate The wild bunch «James Bond Films fesvóorbóuw en verbouw onder één dak v Showroom geopend van 19 tot 21 uur. Kijken naar: Keukens, Tegels Sanitair, Openhaarden Parket en Steenstrips e Ir 8 ijmond c UIT formatie 2 Ank van der Moer Kinder-muziektheater 5 ES Bang&Olufsen ik. I tf De Vilder Nijverheidsweg 27-2031CN Haarlem - I nd .ter rei n Waarderpolder) Tel. 023-319120 i] theater I ==P UITFORMATIE 19 8 0 OKTOBER DONDERDAG 2 6 3 jaar garantie I Geautoriseerd B&Odealer: Velserduinweg 173 IJmuiden Tel 02550-12346 .Si' Redactie Joke Dieben-Frerichs Telefoon 02550-15389 K Ramses Shaffy in Gewoon: Ramses' Ab Jongmans ouwmatron Vanavond naar ten - in •1 als 'rote leeft zoer- iaar- ■erde imse oofd h in toe- icht- n de aden van The Meteors is zanger/componist Hugo Sinzheimer, Andere Meteors van het eerste uur zijn gitarist Ferdi Bakker en de Zweedse toetsenman Ake Daniëlson. Sinds een jaar speelt de Engelse drummer Kim Hayworth bij de groep, die wordt gecompleteerd door nieuwkomer Dirk Schulte Nordholt die tot voor kort bij Transister (de intussen ontbonden formatie van Robert Jan Stips) de bas bespeelde. Aanvang van het optreden van The Meteors 21.30 uur. Zaterdag- en zondagavond staat het jongerencentrum aan de A. Verherentstraat in Heemskerk in het teken van de disco: zaterdagavond wordt het programma verzorgd door drive-in feestavond aan de donateurs liet zien, nu in zijn geheel op de planken te brengen. Dit gebeurt vrijdagavond in gebouw „De Rank” aan de Kon. Wilhelminakade in IJmuiden. Aanvang 20 uur. Ank van der Moer. In „Ank van der Moer speelt Shakespeare” treft u geen indrukwekkend slaapwandelende Lady Macbeth of meeslepende stormscène aan. Het is een programma dat alle dramatiek vermijdt. Samensteller Ted Hughes ging rigoureus te werk, plukte hier drie regels en daar een halve zin uit toneelwerk, gedichten en sonnetten en kwam tot een geheel van piepkleine fragmentjes, zo klein dat hun context er nauwelijks nog toe doet en het ónmogelijk is om rolfiguren neer te zetten. Wat uit dat geheel naar voren springt is Shakespeare’s schranderheid: de teksten ademen een actieve, slimme, nieuwsgierige en tegelijk begrijpende blik op de wereld. De bewerking van Hughes is Ank van der Moer op het lijf geschreven. Ze staat op het toneel als iemand die de dingen des levens vol interesse heeft geproefd en die haar bevindingen nu doorgeeft. Tijdens de door de Nederlandse toneelkritiek unaniem laaiend enthousiast ontvangen voorstelling wordt Ank van der Moer bijgestaan door de jonge actrice Diduïne van Delft, die als souffleuse en klankbord dienst doet. „Ank van der Moer speelt Shakespeare" is zaterdagavond te zien in het Witte Tejateraan de Kanaalstraat in de zondagmatinee vertoont Luxor 2 „Het vergeten continent”. Een groep opvarenden vaneen dooreen Duitse U- boot getorpedeerd koopvaardijschip weet aan de verdrinkingsdood te ontsnappen Als de U-boot boven water komt, dringen de drenkelingen de onderzeëer binnen en overmeesteren de bemanning. Zij zetten koers naar de Verenigde Staten maar komen terecht in het mythologische continent Caprona in het zuidpoolgebied. Filmhuis Velsen, Witte Tejater, Kanaalstraat. Törless is een leerling op een strenge school ergens in Oostenrijks Hongarije en heeft het zwaar te verduren van zijn medeleerlingen en de schoolleiding. De spanning die ontstaat uit een homosexuele machtsrelatie wordt te veel voor hem. „Der junge Törless” is een film van Volker Schlöndorff naar een roman van Robert Musil. Het verhaal Komiek”: Bram Vermeulen sleepte met zijn muziektheatershow „De Toekomst gaat het helemaal maken” aanzienlijk minder fraaie kritieken in de wacht. Men vond zijn spektakel vlees noch vis: „Wie voor theater komt is teleurgesteld, wie goed muziektheater wil zien kan elders veel beter terecht en wie van pop houdt, hoeft omwille van Vermeulen ook niet opeens keurs te zetten naar de schouwburg,” schreef onze recensist John Oomkes. Bram Vermeulen laat zich in „De Toekomst gaat het helemaal maken” bijstaan door vijf leden van de Castricumse Doowopformatie PeeWee and the Specials (Rini Oudhuis, spel en zang; Frans Hendfiks, drums; Peter Warnier, bas; Erik Mooijman, zang en gitaar; Jakob Klaasse, toetsen en zang) plus Neerlands Hoop-gitarist Jan de Hont en de van het Werktheater overgekomen actrice Olga Zuiderhoek. De laatste speelt speelt zich af aan het begin van deze eeuw. Vanavond en morgenavond draait de film om 20 uur in het Filmhuis. Filmhuis Heemskerk, De Jansheeren, Kerkweg. Het filmhuis Heemskerk vertoont zondagavond „De luiaards van het vruchtbare woud” van Nikos Panayatopoulos. Met deze film werd hij winnaar van festivals van Locarno en Thessaloniki. De film - sarcastisch en vol zwarte humor - handelt overeen vader, zijn drie zoons en hun dienstmeisje die zich hebben teruggetrokken, nadat zij een aanzienlijk vermogen hebben geërfd. Desinteresse, luiheid en lamlendigheid overvallen de gezinsleden op alle niveaus. In deze verbazingwekkende familie overheerst het nietsdoen en deze deugd wordt gekoesterd en verzorgd als een kostbare plant. Het dienstmeisje is de enige die echt leeft in dit huis. Zij en laat hij de kinderen een paar uiterst luidruchtige, maar vrolijke uurtjes beleven. Aanvang van de voorstelling in het stuk de rol van een zeurderige huismoeder, die de in haar garage repeterende popgroep De Toekomst het leven moeilijk maakt door voortdurend opdringerig haar hoofd om de hoek van de deur te steken. De theatrale handelingen kunnen echter niet verhullen dat het Vermeulen voornamelijk om het muziekmaken begonnen is, maar ook dat aspect blijft door de geringe zeggingskracht van het gebruikte materiaal bij niet meer dan een tamme vertoning. „De Toekomst gaat het helemaal maken” is volgende week vrijdag te zien in de Stadsscouwburg Velsen, aanvang 20.15 uur. Inlichtingen over de kaartverkoop zijn verkrijgbaar via telefoonnummer 02550-15789. André van Duin. Zonder show- balletgroep, maar met z’n vaste „aangevers” Corrie van Gorp en Frans van Dusschoten en het huisorkest onden leiding van Coen van Orsouw jr. maakt André van Duin vanavond en morgenavond z’n opwachting in de Stadsschouwburg Velsen. Beide voorstellingen waren reeds lang van tevoren uitverkocht. Naast gezamenlijke nummers (waaronder „het uitzendbureau”) brengen de drie komieken ook elk een eigen conference. Aanvang van beide voorstellingen 20.15 uur. V.A.T. ’71. Pech achtervolgde eind vorig seizoen het Velser Amateur Toneel, dat z’n jaarljkse toneelvoorstelling door ziekte van één van de medespeelsters moest afgelasten. Plannen om de voorstelling naar een andere opvoeringsdatum door te schuiven, konden vanwege de hoge bezettingsgraad van de Velser Schouwburg niet vóór 1981 worden gerealiseerd. In arren moede heeft VAT ’71 de bewuste voorstelling nu maar van het repertoire genomen. Om de donateurs hiervan niet de dupe te laten worden heeft VAT ’71 besloten de nieuwe bejaardenrevue, waarvan de vereniging altijd al een gedeelte op de jaarlijkse het Ige- lek- der- de srre age de rui- van iaas het i te ijk- het EL- De Sirenes. In het vrouwencafé Velsen, gevestigd in De Brulboei aan de Kanaalstraat, is vanavond het vrouwenkoor De Sirenes te beluisteren. Dit koor ontstond in ’78 in Leiden. De veertien leden van De Sirene’s leggen zich niet toe op perfecte koorzang: de eigen liedjes en muziek worden keihard, duidelijk en met groot enthousiasme vertolkt. De Sirenes beginnen tussen 20.30 en 21 uur te zingen. Het Vrouwencafé is geopend vanaf 20 uur. Ramses Shaffy. Niet, zoals de laatste jaren gebruikelijk, met Liesbeth List en de Shaffy’s, maar alléén beklimt Ramses Shaffy vrijdagavond het podium van het Heemskerse Assumburgtheater om er zijn muziekprogramma „Gewoon: Ramses” te brengen. Ramses Shaffy begeleidt zichzelf aan de vleugel. Voor „Gewoon: Ramses” put hij uit oud en nieuw repertoire. De solozang van Ramses wordt afgewisseld met toneelfragmenten, voor het voetlicht gebracht door Vincent Walter. Aanvang van de voorstelling, die wordt gegeven in gebouw De Jansheeren aan de Kerkweg in Heemstede, 20.30 uur. Kaarten zijn in voorverkoop onder meer verkrijgbaar bij de Nutsspaarbank aan de Deutzstraat in Heemskerk, telefoon 02510- 33338. Donkey Shot. In het kader van een uitgebreide Nederlandse tournee ter promotie van de tweede langspeelplaat „Hunger” doet de als een komeet omhooggschoten Amsterdamse formatie The Meteors vrijdagavond jongerencentrum Donkey Shot aan. Spil discotheek JBL, terwijl zondagavond de huisdiscotheek borg staat voor een swingende avond. Jazz en evergreens. De Haarlemse organisatie Live Music verzorgt dit seizoen elke eerste zondag van de maand een jazz- en evergreens-programma in het koetshuis van Beeckestijn aan de Rijksweg in Velsen-Zuid. De muziek wordt verzorgd door het trio Rudy Contini, welk trio steeds wisselende instrumentale en vocale gastsolisten ontvangt. Zondagmiddag gaat de serie van start met gastoptredens door Ray Kaart, Rudd Brink in Milly Scott. Aanvang van het muziekprogramma 15 uur. Inlichtingen: 023-320321. NPO-concert. Woensdagavond 8 oktober wordt de nieuwe serie populaire romantische soloconcerten van het Noordhollands Philharmonisch Orkest in de Beverwijkse Vredevorstkerk ingeluid met een concert, waaraan wordt meegewerkt door de vioolsolist Jaap van Zweden. Onder leiding van dirigent Jerry Katlewicz voert het NPO uit de Ouverture der Freischütz van Weber, het vioolconcert no. 1 van Paganini, de Marsen voor blazers van Beethoven en de suite uit de Vuurvogel van Strawinsky. Aanvang van dé muziekuitvoering in de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden 20.15 uur. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst afd. Beverwijk en omstreken, telefoon 02510- 24609. De Toekomst. Na het uiteenvallen van het duo Neerlands Hoop zijn Freek de Jonge en Bram Vermeulen voor zichzelf begonnen. Freek de Jonge scoorde hoog met zijn theaterprogramma „De IJmuiden, aanvang 20.30 uur. Inlichtingen over de kaartverkoop kunnen worden ingewonnen via telefoonnummer 02550- 15789. Kindervoorstelling. Theatergroep Kaktus opent zondagmiddag de nieuwe reeks van maandelijkse kindervoorstellingen in het Witte Tejater Velsen. Opgevoerd wordt „Popster en werkster”, muziektheater voor kinderen van 6 tot 12 jaar door Ellis Berlijn, Annemieke Hoogendijk, Andries Mok en Peter Jan Rens. Het stuk handelt over een tuttige zangeres van smartlappen, die onder invloed van de werkster die het theater waarin zij optreedt moet schoonhouden, overschakelt naar het rock ’n roll repertoire. Zo wordt de zangeres een echte popster. Problemen komen er, als de twee vrouwen samen gaan zingen. Aanvang van het muziektheater zondagmiddag om 14.30 uur. Toegangskaarten kunnen worden gereserveerd via telefoonnummer 02550- 15789 Pommetje Horlepiep. Bram Biesterveld, bij de jeugd populair geworden als de huisknecht Pommetje Horlepiep uit de gelijknamige NCRV- kindertelevisieserie, brengt woensdagmiddag zijn Pommetje Horlepiep-kindertheatershow in de Stadsschouwburg Velsen. Als Pommetje Horlepiep is Biesterveld clown, goochelaar, vertelleren muzikant tegelijk rkte s in, phol hip- I.000 acht sche ■den 1 en stij- 974. een en het g- len en- iwe is, da- en >t 1 lieg- het nlijk sver- ver- die cent lalve f. H. cen- in- iten port i de *ere roet de /an- met per een <1 in- gty- ixie van laar iag- Ga- it de oor den bekommert zich om het gezin en komt tegemoet aan de meest onuitsprekelijke verlangens, met een grenzeloze tolerantie en een onbewust gevoel van medeplichtigheid. Aanvang 20.30 uur. (ADVERTENTIES) De scherpzinnige detective Poirot brengt tijdens een dramatische ontknoping de twee overgebleven verdachten tot een bekentenis. Stadsschouwburg Velsen. De bendeleider Pike Bishop, zijn collega „generaal” Mapache en spoorweg employé Harrigan richten in de onvervalste western „The wild bunch” met de regelmaat van de klok bloedbaden aan. Belust op geld, macht en vrouwen beraden zij overvallen. Ze proberen elkaar te liquideren, alhoewel de bendeleiders elkaar zo nu en dan ook hard nodig hebben. Tenslotte komen zowel de mannen van Pike als de „generaal” aan hun einde als zij in een dorp het vuur op elkaar openen. De bende van Harrigan rijdt het platgebrande dorp binnen en belust op de beloningen die op hun hoofden staan verzamelen zij de lijken. Zij komen onverwachts eveneens aan hun einde als zij het pad kruisen van het enige overgebleven lid van Pike’s bende. Zondagmiddag draait een tekenfilmprogramma met onder andere Popeye, Tweety, Bugs Bunny, de kat Sylvester en Buldog Marcus. Kennemer Theater, Beverwijk. Evenals het City Theater prolongeert het Kennemer Theater „Caligula". In Kennemer 2 draait de succesvolle James Bond - film „On her majesty’s secret service”. Geheim agent 007 bestrijdt weer de misdaad met behulp van mooie dames en geavanceerde technische hulpmiddelen. Vrijdag- en zaterdagnacht vertoont Kennemer 1 het pornowerkje „Ik heb er zin in”. In de cyclusvoorstelling op woensdagavond in Kennemer II draait de film „Cuba". Luxor Theater, Beverwijk, In de film „Diepzeemonster” in Luxor 1, komt de Indiaanse inheemse bevolking van het dorp Noyo tegenover de blanke kolonisten te staan als in het dorp een vis- inmaakfabriek wordt gevestigd. De blanken verheugen zich op een bloeiende handel en de daarmee gepaard gaande welvaart. De indianen willen dat hun recht op eigen viswater in ere wordt hersteld. De situatie verergert als waakhonden dood worden aangetroffen en het lijk van een verdronken jong meisje aanspoelt. Een volgende slachtoffer weet ternauwernood aan de dood te ontsnappen, en vertelt dat hij door vreemde monsters is aangevallen. Luxor 2 prolongeert de film „The black hole”. In D City Theater, IJmuiden. Dustin Hoffman speelt in „The Graduate” de onzekere, verlegen en met zijn problemen worstelende Benjamin Braddock. De muziek van de film die vertoond wordt in City 2, heeft de belangstelling voor het duo Simon en Garfunkel snel doen stijgen. Benjamin Braddock, die nog maar net de schoolbanken heeft verlaten, krijgt een verhouding met mrs. Robinson, de vrouw van zijn vaders compagnon. Hun verhouding wordt min of meer noodgedwongen doorkruist door de dochter van mrs Robinson. Benjamin verliest zijn hart aan deze Elaine. Hij vertelt haar over zijn verhouding met haar moeder. Geschokt en verbitterd reist Elaine terug naar de universiteit. Om te voorkomen dat het ooit wat wordt tussen Benjamin en Elaine licht de jaloerse mrs. Robinson haar man in, die daarna een echtscheidingsprocedure in gang zet en zijn dochter laat trouwen met een medestudent. Vlak voor de huwelijksvoltrekking weet Benjamin echter zijn geliefde te vinden en hij neemt haar mee in de bus naar een gelukkige toekomst. City 1 prolongeert Caligula, de opvolger van de Romeinse keizer Tiberius. De film handelt over de door keizer Caligula aangerichte verschrikkingen. De film is dan ook niet gespeend van sadistische en pornografische scènes. In de zondagmatinee draait in City 1 ,,’t Zit in de lucht”. Komiek George Formby komt in een luchtmacht-trainingskamp terecht. Hij wordt door zijn goedgelovigheid het slachtoffer van een nare grappenmaker. Door zijn stommiteiten maakt hij een opgewonden sergeant bijna stapelgek, maar wordt de held van de dag als hij in een gloednieuw vliegtuig de gekste capriolen uithaalt. Woensdag draait in de cyclusvoorstelling „Moord op de Nijl”. (City 2). Het verhaal, gebaseerd op Agatha Christie’s exotische thriller, speelt zich hoofdzakelijk af aan boord van het luxueuze Nijlschip Karnak, waarmee Linnet Ridgeway en Simon Doyle hun huwelijksreis maken. Linnet wordt op een morgen dood in haar bed aangetroffen met een kogel door haar hoofd. Deze moord wordt gevolgd door meerdere, blijkbaar omdat de slachtoffers op het spoor zijn gekomen van de moordenaar. In haar Shakespeare-programma wordt Ank van der Moer bijgestaan door de jonge actrice Diduïne van Delft, die de rol van klankbord en souffleuse vervuld 14.30 uur. Inlichtingen over de kaartverkoop zijn verkrijgbaar via telefoonnummer 02550-15789. „".er'»’»".er '..s Éénakterfestival. Onder auspiciën van het Noordhollands Centrum voor het Amateurtoneel (NHCA) wordt volgend jaar maart in ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof te Beverwijk weer een éénakterfestival gehouden. Amateurtoneelgezelschappen die aan dit festival willen deelnemen, kunnen zich nu reeds opgeven bij het NHCA, mevrouw Hannie Boelhouwer, Eikenstraat 46, Haarlem, telefoon 023-256688. Het is de bedoeling van de organisatoren, ditmaal meer groepen uit de eigen regio aan te trekken. De deelnemers aan het eerste, in artistiek opzicht overigens zeer geslaagde éénakterfestival kwamen voornamelijk van buiten het IJmondgebied. Om het regionale karakter van het festival te benadrukken is daarom naast De Nieuwe Slof nu ook de Beverwijkse Stiching Samenwerkend Amateurtoneel bij de voorbereidingen betrokken. In principe is voor het festival een week uitgetrokken. Uitgaande van vijf speelavonden betekent dit, dat komend jaar vijftien amateurtoneelgezelschappen zich elk met een éénakter op het festival kunnen presenteren. Per avond worden drie éénakters vertoond, na afloop waarvan de spelers met het publiek en met vertegenwoordigers van de NHCA over de verschillende stukken en individuele spelprestaties kunnen napraten. Vooral die gedegen nabesprekingen maken het festival behalve een boeiende, ook een leerzame theaterbelevenis waarvan amateurtonelisten veel kunnen opsteken. Ab Jongmans. In gebouw Noord- Holland aan de J. J. Hamelinkstraat in Haarlem is van 6 tot 31 oktober een dubbelexpositie te zien van schilderijen/ tekeningen van IJmuidenaar Ab Jongemans en van Sculpturen/reliëfs van Amsterdammer Wilfried Put. De tentoonstelling wordt zaterdagmiddag van 15.30 tot 17 uur ingeluid met een informeel open-huis, waarbij Hans Goddefroy met Au Joly Bois voor de muzikale omlijsting zorgt en Wim van Straten als gastheer optreedt. Beverwijks Katholiek Gemengd Koor. Het Beverwijks Katholiek Gemengd Koor is zondag te beluisteren tijdens de hoogmis van 11 uur in de St. Jozefkerk aan de Laan der Nederlanden. Uitgevoerd wordt de Messe Solenelle van Charles Gounod en (na de mis) de Cantique de Jean Racine van Gabriël Fauré. Het koor staat onder leiding van Hans Timmer, terwijl de heer J. Boogers de orgelpartijen voor zijn rekening neemt. De Stem des Volks. Om tot een nog voller koorgeluid te komen, zoekt de Heemskerkse gemengde zangvereniging De Stem des Volks contact met zowel dames- als herenleden. Belangstellenden kunnen zich aanmelden tijdens de wekelijkse repetitieavond, die iedere dinsdagavond vanaf 20 uur wordt gehouden in gebouw „De Magneet” aan de Ten Katestraat in Heemskerk. Het voorlopige programma vermeldt onder meer optredens in de bejaardencentra Zeevanc te Wijk aan Zee (11 november) en Westerheem te Heemskerk (18 november). Ook zal weer medewerking worden verleend aan het jaarlijkse Heemskerkse Kerstconcert. muziek J I i Jazzhuisorkest. Het Jazzhuis-orkest- project van het Jazzhuis Velsen heeft voortijdig schipbreuk geleden. Na de eerste, enigszins met een overmaat aan muzikaal temperament kampende poging om uit jazzmuzikanten uit de eigen regio een huisorkest te vormen heeft leider Herman de Wit moeten afhaken. De geplande serie Jazzhuisorkest-avonden (morgenavond zou in het Witte Tejater de tweede avond worden gehouden) is daarmee op losse schroeven komen te staan. Besloten is, voorlopig van de opzet van een eigen huisorkest af te zien. Met ingang van vrijdag 17 oktober keert het Jazzhuis Velsen terug naar de normale concert-routine. Welk orkest dan zal optreden, moet nog nader worden ingevuld. Omdat er op zo korte termijn geen vervangende activiteit kon worden gevonden, is het Jazzhuis Velsen morgenavond gesloten.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7