Arie Strijland heeft vertrouwen in Stormvogels ODIN zwak door onderschatting L In interregionale zaalvoetbalklasse wielerkoersen IJmond’73 teruggewezen NEDLLOYD SPECERUENRACE Roeien bij ,,De Stern” 14,90 uW ADO spits Rob Visser: „Ik moet me steeds kunnen waarmaken 99 Allides pakt punt mee :eld eot k- •de kui Amro Continu Crediet. Opnemen en af lossen naar behoefte. rug ids- ihel gel- KT 28 ;en, 19 8 0 VRIJDAG 3 OKTOBER SPORT 29 99 1 i De Boer Maritiem zodat u geen cent te veel betaalt. En dat kunt u controleren op de maandelijkse overzichten die u ontvangt. i (Van onze volleybalmedewerker) HEEMSKERK. Verbazing en teleurstelling was gisteravond af te lezen van de gezichten van de Odin-spelers. Nog steeds schijnen er sportmensen te zijn die niet weten dat een wedstrijd eerst dient te worden gespeeld alvo rens deze als gewonnen kan wor den beschouwd. 1. Verkrijgbaar in boekhandel Wanneer u voor langere tijd geld nodig heeft, dan adviseert de Amro Bank u een Continu Crediet. We bespreken samen tot welk be drag u maximaal kunt opnemen (wanneer u maar wilt) en wat u per maand gaat aflossen. Als u heeft afge- De rente wordt per dag berekend, (Van een medewerker) auto bij 3-2 (12-15, 15-10, 15-7, Odin-coach Hans Hoekstra. I (ADVERTENTIE) Wim van der Spil; eerste doelpunt. <r Rob Visser kansen gepakt (ADVERTENTIE) o t. (Van een medewerker) HEEMSKERK. Van Rob Visser kan niet bepaald worden gezegd dat hij een prater is. De linkerspits van ADO’20 is van mening dat het belang- rijker is iedere wedstrijd opnieuw een goede prestatie neer te zetten dan een grote mond te hebben. Tot dusver on derstreept hij deze zienswijze ook op het veld want zelf trainer Kistemaker (meestal niet zo gul met complimen ten) noemde het meespelen van Visser van groot belang voor de Heemskerk se formatie. petitie beëindigd was kon ik me weer optimaal op het voetballen concentre ren. Ik had geluk dat de resultaten van ADO wat tegenvielen (de eerste twee duels werden doelpuntloos gelijkge speeld) en daardoor besloot de trainer mij op te stellen.” De wedstrijden die Visser tot op dit moment meespeelde rechtvaardigen zijn uitverkiezing voor het keurkorps van Simon Kistemaker volkomen. Dat hij zo goed uit de verf komt dankt hij voornamelijk aan de speelwijze die de meeste tegenstanders in de tweede klasse toepassen. „Er is meer ruimte en het tempo ligt hoger dan in de derde en vierde klasse waar in ik met WB uitkwam. Beide facetten komen mij wel gelegen. Het is als aan valler altijd prettig als men je laat voetballen en er niet meteen naar de wat minder sportieve middelen wordt gegrepen”, aldus Rob Visser. „Maar ik hoef beslist niet te denken dat ik er al ben. Ik vind dat ik mezelf elke keer weer opnieuw moet bewijzen, ook op de trainingen. Al speel je op zondag nog zo’n wereldpartij, door de week moet je ook inzet op kunnen brengen. Ik probeer voor mezelf telkens weer op scherp te staan en mocht het eens niet lukken dan moet je dat compenseren met werklust.” Over de kansen van ADO’20 in de huidige competitie meent hij weinig te kunnen zeggen. De nijvere voorhoe despeler is tot de conclusie gekomen dat een aantal teams nauwelijks voor elkaar onder hoeft te doen. De organisatie is in handen van de roei vereniging De Stern. Eenenzestig ploeg van verschillende samenstelling komen vanaf 10 uur ’s morgens aan de start. De meeste strijd wordt verwacht in de zoge naamde 27+ klasse, de meer ervaren seni oren roeiers. Ook 27- en 27+ dames- ploegen zullen het water kiezen. De ploe gen komen uit Amsterdam, Alkmaar en de directe omgeving van IJmuiden. La BouteilleIJmond’73 8-2 (2-0). An- dre Rolloos 4-1, Ger Frenks 7-2. IJMUIDEN. In het kader van de openingswedstrijden van de najaarscom- petitie 1980 zullen morgen op het water bij het Zuidelijk sluiseiland 250 roeiers in wedstrijden in diverse leeftijdklassen uitkomen. (Van een medewerker) IJMOND. In de Interregionale klasse van het zaalvoetbal is er geen enkele ploeg meer die zonder punt-(en)verlies is. Score Advertising, voor het duel tegen Carillon Boys nog met de maximale sco re, moest toezien dat de tegenstander uit Beverwijk met 4-5 aan de positieve kant van de score bleef. IJmond’73. de enige vertegenwoordiger uit IJmuiden, bleei voor de vierde achtereenvolgende maal zonder puntenwinst. Daarbij komt nog eens het feit dat ik in deze situatie alleen maar in negatieve zin kan opvallen. Een verdedigingsfout kon ik vroeger met een aanvallende aktie nog wel eens goed maken. Dat is nu veel minder het geval.” Score AdvertisingCarillon Boys 4-5 (1-2). Wim van der Spil 0-1, Frans van Beuningen 0-2, Roy van Haalem 1-2, Henk van der Mey 1-3, Wil Feijen 2-3, Jos Tromp 3-3, Frans van Beuningen 3-4 en 3- 5, Jos Tromp 4-5. In een meer spannende dan fraaie wed strijd heeft Carillon Boys, dankzij de zege op Score, samen met Hong Kong Zand- voort de bovenste plaats van Score Adver tising overgenomen. Pas acht minuten voor de rust was de eerste treffer een feit. Een schitterende solo van Wim van der Spil, hij legde achtereenvolgens Ferry Ha- sert, Jos van der Mey en Wil Feijen in de luren, betekende 0-1. Roy van Haalem bracht de thuisploeg voor de rust nog dichterbij. Na de hervat ting ging het spel gelijk op waarbij de Frans van Beuningen gaf de ploeg uit Beverwijk meer lucht door keeper Jaap Poldervaart voor de tweede keer te pas seren. Was de verwachting dat coach Arie Weber na het duel tegen Roeland J. (3-7 in het voordeel van de ploeg uit Hillegom) niet meer dezelfde speelstijl zou spelen, tegen het Amsterdamse La Bouteille besloot Weber wederom man-dekking toe te pas sen. Voor de thuisploeg, met enkele gerou tineerde spelers in de gelederen, was het geen enkel probleem om IJmond’73 ge heel onder de "oet te lopen. Grote man bij de thuisploeg was Co de Jager die vier treffers produceerde. Indien coach Arie Weber elke week be sluit te spelen zoals de ploeg tegen Roe land en La Bouteille heeft gedaan dan ziet het er niet naar uit dat de formatie uit IJmuiden veel punten zal binnenhalen. We moeten blijven gaan. Dan wordt ook de verdediging wat meer ontlast. Wanneer dat lukt zijn we een heel eind. In feite zie ik het bij ons alleen nog maar groeien”. ADO’20 zou dat zondag in het duel tussen de nummers 1 en 2 best eens kunnen merken. Het moet echter niet bij vlagen blijven. We hebben nog wel eens de gewoonte om bij een voorsprong gas terug te nemen. Kos ter is daar fel tegen. Strijland: „Koster is een zeer goede trai ner. Niet alleen qua mentaliteit maar ook op technisch en tactisch gebied. Zijn oe fenstof is niet alleen gevarieerd maar vol gens mij ook zeer verantwoord waardoor de spelers ook in hem geloven. Elke oefe ning verklaart hij waardoor de spelers steeds beter begrijpen waar het om gaat. We spelen bij vlagen zeer goed voetbal. Het is duidelijk dat de invloed van de nieuwe trainer Jacques Koster merkbaar is. Strijland is over de trainer overigens best te spréken. Twee jaar geleden veranderde er bij Stormvogels al heel wat. De komst van Ted Immers bracht een positieve omwen teling in de mentaliteit van Stormvogels teweeg. Koster gaat nog een stapje verder en eist een optimale inzet van zijn spelers. Onderschatting in Heemskerk dus. Het op papier zwakkere Allides pikte toch een punt mee in de streekderby tegen Odin. Hierdoor werd de bijna ingeslapen ploeg van Hans Hoekstra wakker ge schud. De twee overgebleven wedstrijd- punten werden toen alsnog binnenge haald. Maar als Odin zo door blijft spelen dan kunnen de aspiraties op een goede eindnotering voorlopig een seizoen in de ijskast worden geplaatst. gelukkigste, de ploeg van coach Gerard Rusman, met 4-5 aan de winnende hand hleef. Odin-Allides 11-15, 15-8). Op het Kinheimparcours in Zwanen burg houdt het Halfwegse De Bataaf het komende weekend twee interclubont- moetingen. - 7 Het voorprogramma ziet er als volgt uit: 10.00 uur: jeugd; 11.00 uur: gentle- men-koers in twee categorieën; 12.30 uur: trimmers. Tot zijn voornaamste tegenstrevers beho ren Gerrit Visscher, Wim Koene, Ab Har ren, Jan v.d. Horst, Cor Baars en Jan van Wijk. De start is om 13.30 uur. De versterkingen hebben geleid tot ge schuif binnen het elftal van Stormvogels. Met name de verdediging heeft nogal een Wijziging ondergaan. Door het vertrek van Harry Hegeman moest trainer Koster op zoek gaan naar een andtere laatste man die hij vond in Verschoor. Ook vleugelver- dediger Fred Jansen werd vervangen ten faveure van jeugdspeler Peter Botvliet. Een nieuwe laatste linie derhalve en Strij land heeft daar duidelijk aan moéten wennen. Het wielerseizoen op de weg wordt zon dag door de 75-jarige HSV De Kampioen afgesloten met een sluitingsrit om de Gé Peters-bokaal op het parcours in Spaam- woude. Het is voor de vijfde keer dat om deze trofee wordt gestreden. John de Bie moet het kleinood ditmaal verdedigen. Tegen La Bouteille moest de ploeg van coach Arie Weber een 8-2 nederlaag incas seren. „Wij weten nog niet waar we aan toe zijn. Pas als de competitie verder is gevorderd en je de meeste ploegen hebt ontmoet kun je een voorzichtige prognose aangaan. Momenteel draai en we goed mee en ik kan alleen zeg gen dat ik hoop dat we op deze manier ook aanstaande zondag tegen Storm vogels voort kunnen gaan.” Vroeger had ik altijd Harry Hegeman achter me staan waardoor ik zekerheid had en zelf wel eens aan opbouwen kon denken. Koster wil echter nu dat, als er iemand gaat, dat Ton Verschoor is. Die heeft opbouwend meer kwaliteiten. Ik moet dan terugvallen en mag me uitslui tend bezig houden met verdedigen. Ik kan dat allemaal wel begrijpen maar wennen aan die nieuwe speelwijze kost wel tijd. Voor Rob Visser begon het eigenlijk pas echt toen hij in de derde competi tiewedstrijd zijn opwachting mocht maken in de hoofdmacht van Kistema ker. De van WB afkomstige Visser blonk uit en was voor een groot deel verantwoordelijk voor de 5-2 zege die ADO behaalde op de toenmalige koplo per SEW. Het tweede elftal van ADO kon de jonge (pas 22-jarige) vleugelspe ler dan ook wel vergeten. Voortvaren der kon het voor de Velsenaar nauwe lijks gaan. Visser zelf: „Ik ben opgestapt bij WB omdat ik daar samen moest spelen met een aan tal jongens die totaal niet meer gemoti veerd waren. De animo ontbrak daar volkomen. Ikzelf ben iemand die het vooral van inzet moet hebben en als anderen geen karakter tonen kan ik mij daar wel aan ergeren. Bij ADO’20 dacht ik wel een enthousiaste spelers groep te vinden en ik ben niet bedro gen uitgekomen. De op meer professio nele leest geschoeide aanpak van mijn nieuwe vereniging spreekt mij enorm aan.” Dat hij niet meteen naar het eerste van ADO doorstootte wijt Rob Visser aan een aantal factoren: „Ik heb aan het begin van het seizoen weinig kun nen trainen omdat ik honkbal speel bij Haarlem Nicols. Toen de honkbalcom- IJMOND. Arie Strijland beseft dat hij geen denderende start van het voet balseizoen heeft gehad. De lange voor- stopper van Stormvogels wenst niet naar I uitvluchten te zoeken en stelt onomwon- den: „Ik draai gewoon minder. Ik voel echt zelf wel dat het met mij niet gaat zoals het zou moeten gaan. Ik werk daar hard aan en over een tijdje zit het wel weer goed daar ben ik van overtuigd”. Zelfkennis van een markante verdediger die nu voor het zesde seizoen deel uit maakt van het keurteam van de Zeewijk- bewoners. De nieuwelingen starten zaterdag om 12.00 uur en alle overige categorieën om 13.00 uur. Voor zondag zijn de starttijden respectievelijk 10.00 uur en 11.00 uur. voorsprong. Maar Allides kwam terug. Met recht-toe-recht-aan spel gaven de Haarlemmers Odin wel degelijk partij en werd een verdiende set-overwinning be haald. De twee daaropvolgende sets ver liepen voor de gastheren duidelijk beter, maar het spel werd toch veel te kramp achtig gespeeld. Het ontbrak aan variatie in de aanvalspatronen. Vooral aan het net verliep het spel uiterst teleurstellend. On danks dat werd er een 2-1 voorsprong bewerkstelligd. Toen ontstond bij de Heemskerkers de misplaatste gedachte dat het karwei al geklaard was. Net als in de eerste set kwam men ruim voor, maar Allides liep weer in, sterker nog, liep door: 11-15. Arie Strijland: „Niet zozeer aan de nieu we spelers moest ik wennen maar aan de speelwijze die Koster van ons verwacht. - een record dat niet werd gebroken. - Gerard Dijkstra kwam 15 uur te kort. Een verslag van een zeilrace van Jakarta naar Rotterdam met storm, averij en ontberingen. We zullen hoog eindigen Een seizoen waarin Stormvogels hoge ogen wil gooien in de tweede klasse. Vorig jaar immers werd op een haar na het kampioenschap gemist. Nu voert Storm vogels de ranglijst aan met een maximale score uit vier wedstrijden. Een resultaat dat ook Strijland niet had verwacht: „Na de enorm slechte oefenperiode had ik niet verwacht dat we zo voortvarend van start zouden gaan. Natuurlijk weet iedereen dat we dit jaar een rol van betekenis moeten kunnen spelen. We zijn vorig jaar niet voor niets tweede geworden. Met de versterking die we erbij gekregen hebben is het voor mij duidelijk dat we weer hoog zullen eindigen.” Een Tijdlang Geld lost kunt u tot dat bedrag in principe steeds weer opnemen. U betaalt alleen rente over het opgenomen bedrag. Als u alles achter de hand houdt, betaalt u geen rente en hoeft u ook niets af te lossen. In de eerste set ging Odin goed van start. Ondanks het feit dat vaste spelver deler Willem Thames op de bank was gebleven creëerde de thuisclub een 5-0 s Arie Strijland: ..Ik draai minder maar werk hard aan verbetering

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 29