ie BRIDGERS Jones sluit seizoen slotcriterium MISSEN af met vijfde zege ZWAAN paardenkopen FORSE GELDPRIJZEN INSPIREREN NIET :o Jean Robic omgekomen sportpuntiq rs Joop Zoetemelk sterkste in >ie Vilas mogelijk uit Argentijns Davis-Cupteam Bezetters uit NMB-bureau JAN LAMMERS UITGEVALLEN Pecci houden doorbetaalde vakantie Tennisprofs Dibbs en ■fli Tweede plaats h ^Sil 15 19 8 0 OKTOBER MAANDAG 6 M I 2 3 ■BI 2 Prix de L’ Are de Triomphe Joop Zoetemelk: zevende in dit seizoen. Gene Mayer, die in het proftenniscircuit onbetwist de sterkste was 29 - 30 -37 26 - 27-35 (Ajax) Deykers 16 13 12 11 11 9 8 8 7 7 7 7 6 6 5 5 4 (Van onze sportredactie) ARNHEM Een totale prijzenpot van 150.000 dollar, een eerste prijs van 65.000 dollar en een laatste prijs die nog altijd 8000 dollar opieverde, zijn niet voldoende gebleken om zes proftennis sers in Nederland een week lang te motiveren. De eindstand in het klassement om het wereldkampioenschap is: 1. Jones 67 punten, 2. Piquet (Bra) Brabham, 54, 3. Reutemann 42, 4. Laffïte 39, 5. Pironi 32, 6. Arnoux 29, 7. De Angelis 13, 8. Jabouille (Fra) Renault 9, 9. Patrese (Ita) Arrows 7, 10. Daly (Ier) Tyrrell, Jarier (Fra) Tyrrell, Rosberg (Fin) Fitti paldi, Villeneuve (Can) Ferrari en Wat son (Ier) Mclaren 6. dam, waar maar 600 mensen de kassa passeerden. Nico Kid was de uiteindelijke winnaar van dit hoofdnummer, maar zonder moei te lukte dit niet. Met name Sibbo Hendrik en Robert Belwin boden tegenstand ter wijl in de slotfase ook Gondar zich in de strijd mengde. Na Nico Kid kwam Robert Belwin als tweede over de lijn en werd Gondar derde. Sibbo Hendrik zag zijn inspanningen matig beloond met een vier de plek. ALKMAAR. Voor de laatste maal in dit seizoen bezocht het publiek de ren baan van Alkmaar die in verband met de komende winter een aantal maanden ge sloten zal zijn. De topper was de 4,5 kilometer van Alkmaar, de langste koers die er elk jaar in Nederland verreden wordt. Tijdens de zaterdag in Schermzaal Lindoduin te Den Haag gehouden alge mene jaarvergadering van de Koninklij ke Nederlandse Schermbond (KNAS) is na lange discussie besloten de zaak Kar- dolus voor te leggen aan de commissie van beroep. Op verzoek van Zaal ter Weer (Den Haag) en de vereniging Pallas (Utrecht) was als punt aan de agenda toegevoegd de gang van zaken rond de uitzending van een Nederlandse equipe naar de strijd om de jeugdwereldtitels, in april van dit jaar te Venetië. Tot ergernis van coach Kaspar Kardolus, die overigens toen al buiten zijn medeweten als niet betaalde bondscoach ontslagen bleek te zijn, werd de reis on danks een subsidietoekenning van de Ne derlandse Sport Federatie door de negen leden tellende ploeg in een busje gemaakt. Twee weken geleden zond Kardolus een brief aan alle schermleraren met een op roep het bestuur van de KNAS tijdens de jaarvergadering naar huis te sturen. Zo ver kwam het niet. Er is zelfs geen motie van wantrouwen ingediend. Wel kwam de hele zaak uitvoerig aan de orde. Bij een ernstig auto-ongeluk in Wenen zijn twee leden van de ski-ploeg uit de Sovjet-Unie om het leven gekomen. Het busje, waarin zowel de heren- als de da- mesploeg zat, kwam in botsing met twee trams omdat de chauffeur door een rood verkeerslicht was gereden. VALKENBURG. Onder overweldi gende belangstelling zijn de Nederlandse heren er dit weekeinde tijdens de bridge- olympiade in geslaagd in hoge positie, in groep A van het open toernooi vast te houden. De eerste positie, waarin Neder land het weekeinde inging, kon welis waar niet worden vastgehouden door een nederlaag tegen Zweden (7-13) en een vrije ronde (12 punten), met een tweede plaats op slechts één punt van Denemar ken is nog van alles mogelijk. Nederland speelt pas op 8 oktober in de 20e en laatste ronde tegen de Denen. I. Inlej 142,71. Be lerste prijs ■ede prijs 18- 16- 13- 13- 15-1 12- 13- 1 11-1 8- 10- 6- 11- 1 5- 7- 9- 1 4- 10- 1 5- 1 11- 2 WATKINS GLEN (ANP). Het for mule 1-seizoen is op het circuit van Watkins Glen in het noordoosten van de Verenigde Staten op hiërarchische wij ze afgesloten. Wereldkampioen Alan Jo nes uit Australië stuurde zijn Williams in de veertiende en laatste race naar de overwinning en bracht daarmee zijn aantal overwinningen in dit seizoen op vijf. Door de tweede plaats van de Ar gentijn Carlos Reutemann eindigde de Grote Prijs van de Verenigde Staten zelfs in een dubbele Williams-triomf. In het eindklassement legde de Braziliaan Nelson Piquet in een Brabham achter Jones beslag op de tweede plaats. Reu temann werd derde. De uitslag: 1. Alan Jones (Aus) Willi ams, 320,55 km in 1.34.36,05, 2. Carlos Reutemann (Arg) Williams, op 4,20 sec., 3. Didier Pironi (Fra) Ligier, op 12,56 sec., 4. Elio de Angelis (Ita) Lotus, op 29,68 sec. Op één ronde: 5. Jacques Laf- fite (Fra) Ligier, 6. Mario Andretti (Vst) Lotus, 7. Rene Arnoux (Fra) Renault. Op twee ronden: 8. Marc Surer (Zwi) ATS, 9. Rupert Keegan (Gbr) Williams. Op drie ronden: 10. Jody Scheckter (Zaf) Ferrari, 11. Keke Rosberg (Fin) Fittipaldi. Roda JC 4-3, Wage m II (u moord 0-1 ngen-ffl in zijn partij tegen Dibbs op een gegeven moment plaats nam op de tribune om even later een handtekening te vragen aan zijn tegenstander. De nummer 93 van de wereld werd pas humeurig toen hij tegen middernacht nog een derde set moest spelen. Na de eerste set te hebben verloren, wist hij er namelijk niet in te ’slagen’ om ook de tweede reeks tegen de zwakke Dibbs te verliezen. Een dag later herstelde Dibbs zich door ten koste van Okker in Goirle zijn enige overwinning te boeken: 6-3, 6-3. Okker eindigde daardoor roemloos als zesde en laatste achter respectievelijk Mayer, Nastase, Sadri (hij won het duel om de derde en vierde plaats van Pecci met 6-3, 6-4), Pecci en Dibbs. JAN PREENEN PARUS. Bij een botsing tussen een vrachtwagen en een personenauto is in de nacht van zondag op maandag in de omgeving van Parijs de oud-wielrenner Jean Robic om het leven gekomen. Robic won in 1947 de Tour de France. Hij was 59 jaar. Robic stond bekend als een zeer moedig coureur, die vele risico’s nam en daardoor ook tal van ernstige blessures heeft gehad. Hij was een uitstekend klimmer. In 1950 werd hij wereldkampioen veldrijden en winnaar van de wedstrijd rome-Napels- Rome. In 1951 werd Robic derde in de Waalse pijl, een jaar later werd hij derde in Luik-Bastenaken-Luik. 32- 17- 14- 28-1 14-1 13- 1 18- 1 14- 1 11-1 8-1 16-2 7-1 15- 1 13-2 12-1 10-1 10-2 5-1 r een stuurfout hem fataal. Hij stuurde zijn bolide in het gras en staakte de strijd. Het uitvallen van Giacomelli was voor Jones het teken zijn opmars naar de kop te voltooien. De Williams-coureur was slecht van start gagaan, toucheerde in de eerste kilometer de Alfa Romeo van An drea de Cesaris en belandde via de gras berm midden in het veld. In de tweede ronde zette Jones de achtervolging in. Ronde voor ronde kroop hij dichterbij de koplopers. In de 31e ronde voltooide hij zijn coupe. Giacomelli verdween van het strijdtoneel en Jones nam zijn positie over in de rug gedekt door stalgenoot Reutemann. Na die positiewisselingen was het ver volg eentonig. Jones breidde zijn voor sprong met de regelmaat van de klok uit. Reutemann’s tweede plek kwam niet in gevaar. Pironi handhaafde zich op de derde plaats en De Angelis draaide con stant zijn rondjes in vierde positie. Aan vallen waren op de vingers van een hand te tellen en werden door het kwartet met speels gemak afgeslagen. Jan Lammers klasseerde zich niet. De Nederlander verwezenlijkte bij de trai ning de 25e tijd en was op die basis de eerste reserve. Doordat Alain Prost tij dens de training zijn bolide tegen de vangbekken parkeerde en daarbij een blessure aan de hand opliep, mocht Lammers alsnog van start gaan. Met weinig succes. De Ensign-coureur reed de 320,55 kilometer lange race niet uit. 14 - 16 leelnenieB jzenbediaf 2983,01 30,51; twee 6,25; viert Volendar ïardinger elstar 1-1 S-Eindho Heracles d Sport! Guillermo Vilas: in conflict met Argentijn se bond. BUENOS-AIRES (AFP). Guillermo Vilas, de nummer één op de Argentijnse tennisranglijst zal niet gekozen worden in het Davis-Cupteam van zijn land als hij geen verklaring kan geven voor zijn gedrag tijdens de Davis-Cupwedstrijd te gen Tsjecho-Slowakije vorige maand in Buenos Aires. Vilas weigerde tijdens het duel in de interzonale halve finales de autoriteiten op de officiële tribune te groeten uit pro test tegen de vergoeding, die de Argentijn se bond uitkeert voor het spelen van wed strijden in het toernooi. Volgens Vilas en zijn landgenoot Jose-Luis Clerc, de num mer twee van Argentinië, zijn die vergoe dingen te laag. Clerc versloeg Vilas gisteren overigens in de finale van het internationale toer nooi in Madrid met 6-3, 1-6, 1-6, 6-4, 6-2. Clerc, die in de halve finale met 1-6, 6-0, 6- 3 de Tsjechoslowaak Ivan Lendl klopte, kreeg voor zijn overwinning 19.625 dollar. Vilas, in de halve eindstrijd met 7-5, 3-6, 6- 1 de meerdere van de Chileen Hans Gilde- meister, inde de helft. Hij demarreerde drie ronden voor het einde uit een kopgroep van zes renners, die na vijftig kilometer een voorsprong van een minuut had genomen op het peloton. Voor 10.000 toeschouwers won Leo van Vliet de sprint voor de tweede plaats. Voor Zoetemelk is het seizoen overi gens nog niet ten einde. Gisterenavond vertrok hij in gezelschap van Ruud Bak ker naar zijn huis in Frankrijk. Daar gaat hij de tijdrit om de Grand Prix des Nations in Cannes voorbereiden achter de door Bakker bestuurde bromfiets. Na de landenprijs besluit Zoetemelk zijn lange seizoen met de wedstrijd Dwars door Lausanne, een koers die hij de laatste vijf jaar heeft gewonnen. De Italiaan Gianbattista Baronchelli is de beste renner van het naseizoen. De nummer twee van het laatste wereld kampioenschap zegevierde zaterdag in de Italiaanse semi-klassieker, de Ronde van Emilie over 250 kilometer. Het was de twintigste overwinning in dit seizoen. Panizza eindigde opx 31 seconden als tweede. De Franse prof Gilbert Duclos-Las- salle heeft de Ster der Beloften op zijn 13 12 10 9 9 9 9 8 8 7 7 7 6 6 6 5 5 4 4 S-DS ’7! stoort-Ai: Telstar-D Volendai id Spor naam geschreven. Deze wedstrijd stond open voor profs en amateurs en voerde over een zwaar parcours in het Zuidwes ten van Frankijk. Met zijn 26 jaar en al winnaar van de vooijaarskoers Parijs- Nice kan Duclos-Lassalle overigens moeilijk een belofte genoemd worden. Hij is reeds een „arrivé”. Eindklasse ment: 1 Duclos-Lassalle 20.59.53, 2 Philip Anderson (Aus.) op 5 sec., 3 Marino Le- jarreta (Spa.) op 29 sec., 4 Ferdi van den Haute (Bel.) op 38 sec., 5 Michel Laurent (Fra.) op 55 sec. 16- 17-21 leelnemers jzenbedraj ,22; tweede 157,81; vier 106.610,41 De damesequipe speelde eenmaal gelijk (tegen Spanje) en was in de andere drie ronden ook telkens dicht bij een onbeslist. Tegen de Filippijnen en Groot-Brittannië gingen de wedstrijden enigzins onnodig met 11-9 verloren; tegen Frankrijk wërd het een kleine winst (11-9). De achterstand van acht punten op nummer éën, Italië, groeide van acht tot 31 punten. Nederland is nu zesde. In de middagzitting van zaterdag kon Zwaan wegens een aanval van hoofdpijn niet opgesteld worden. Volgens niet spe- lend aanvoerder Kaiser betekende het niet meespelen van Zwaam ook hoofdpijn voor het hele team. De wedstrijd verliep stroef, er waren veel misverstanden en het afspel was niet altijd even gelukkig. Ver goed hield echter het hoofd koel en door zijn goede spel bleef het verlies beperkt tot 7-13. In de avonduren kon Singapore geen tegenstand van betekenis bieden en won Nederland met maximale cijfers: 20 - minus 4. Ook in de eerste zitting van zondag liet Nederland tegen Chili geen punten liggen. Gespannen gingen maar liefst 800 sup porters naar de speelzaal om vervolgens de wedstrijd Nederland-Oostenrijk te vol gens. Het werd een schitterend duel waar de vele bridgeliefhebbers van genoten. De jonge Oostenrijkers Kraft en Rohan gin gen goed van start maar konden niet op tegen het magistraal spelende team Maas/ Zwaan. Dit duo goochelde met de kaarten en legde enkele knappe technische staal tjes op tafel waardoor het vele punten verzamelde. In de eerste drie spellen boekten de Oostenrijkers een winst van vijftien punten, maar door het vloeiende spel van Maas en Zwaan werd dit lang zaam maar zeker te niet gedaan. Het eind resultaat was 58-36 voor Nederland, in wedstrjjdpunten 15-5. De Nederlandse dames speelden tegen Goot-Brittannië aanvankelijk goed en veel agressiever dan eerder tegen de Itali aanse ploeg. Nederland kwam dan ook al snel op ’n voorsprong. Maar: er waren weer een paar missers. Mevrouw Kaas vertilde zich bijvoorbeeld lelijk aan een groot spel, dat zij voor Nederland kon winnen, maar nog moest verliezen. In het laatste spel vonden de dames Van de Pas en Schip pers nog het juiste tegenwerk waardoor Nederland nog iets terug kon krabbelen en het verlies tot 9-11 beperkt bleef. In de wedstrijden tegen Frankrijk (11-9), Filip pijnen (9-11) en Spanje (10-10) zat telkens meer winst. De dames Van de Pas en Schippers komen in het Nederlandse team duidelijk asl het sterkste paar naar voren. Het door Sweitze Roffel en Frans Steur voor de zevende maal georgani seerde circus draaide daardoor vooral de laatste dagen uit op een teleurstelling. Eddie Dibbs en Victor Pecci bleken een week (vorstelijk doorbetaalde) vakantie te hebben opgenomen, Tom Okker maakte constant duidelijk dat zijn ten nis te zeer gedevalueerd is, en omdat de voor Tanner ingevallen John Sadri zijn faam niet kon waarmaken, moest het circuö worden gedragen door Ilie Nasta se en Gene Mayer. Van dat tweetal zorg de Mayer ervoor dat het slotweekeinde ook nog eens in het teken stond van de eenzijdigheid. Nadat beiden aan de voorronde een score van 100 procent hadden overge houden, werd Nastase zaterdagavond in Goirle in 40 minuten met 6-0, 6-1 wegges peeld. Op dat moment was de uitslag overigens volstrekt onbelangrijk, omdat het tweetal zich toch al had verzekerd van een plaats in de eindstrijd. Toen het er werkelijk op aankwam, bleken de verhoudingen echter nauwelijks gewij zigd te zijn. In de Rijnhal in Arnhem speelde Mayer andermaal met Nastase, die bij deze gelegenheid in 46 minuten slechts vier games meer wist binnen te halen: 6-2, 6-3. '-Sa Tijdens de trainingen voor de grote prijs van de Verenigde Staten formule 1 op het circuit van Watkins Glen hebben zich zaterdag vijf zware ongevallen voorgedaan. Vijf bolides werden totaal vernield, vier coureurs kwamen met de schrik vrij, de vijfde. Alain Prost uit Frankrijk, liep slechts een shock en een hand- blessure op en kon niet starten. OISTERWIJK. Joop Zoetemelk heeft gisteren het laatste criterium voor beroepsrenners in Nederland ge wonnen. Het was de zeventiende overwinning voor de Ronde-van-Frank- rijk-winnaar in dit seizoen. De vijfde zege van Alan Jones kwam in het tweede gedeelte van de race over 59 ronden van 5435 meter tot stand. Na de start nam Bruno Giacomelli onverv aard de leiding. De jonge Italiaan had I tijdens de tweedaagse training voor sen satie gezorgd door de snelste tijd te realiseren. Daarmee bracht hij Alfa Ro meo voor het eerst sinds 1951 op de eerste startplaats. Giacomelli buitte de pole-positie uit door onmiddellijk de kop te nemen. Dertig ronden lang sloeg hij alle aanvallen af. In de 31e omloop werd DEN BOSCH (ANP). De bezetting van het bondsbureau van de Nederlandse Motorsport Bond in Den Bosch door vijf leden van de rennerscommissie is in de nacht van vrijdag op zaterdag beëindigd. De zolang uitgestelde revanche van de Amerikaan, die Nastase tot voor zaterdag alleen zes jaar geleden op Ber muda was tegengekomen (toen won de Roemeen), betekende ook een nederlaag voor het publiek. Niet alleen in Goirle, waar zaterdag 1800 mensen opdraafden, maar zeker ook in Arnhem, waar 3000 belangstellenden waren. Mayer ging al leen in de eerste vier games enkele malen in de fout, daarna controleerde hij het duel zoals hij dat wilde. Nastase raakte door de suprematie van zijn tegenstander zo geïrriteerd, dat hij zijn racket een paar keer op de grond smeet en de bal eenmaal keihard in de richting sloeg van een jongetje dat het ’waagde’ om in beweging te komen op het moment dat de Roemeen wilde ser- veren. Aan het beeld van de partij kon dat allemaal niets veranderen. Saaiheid bleef troef, zoals dat bijna de hele week het geval was geweest. Om die reden zal het toernooi volgend jaar anders van opzet worden. Om de spelers tot wat meer actie te bewegen, wordt gedacht aan het sy steem dat tijdens de ’Masters’, het afslui tende kampioenschap van de Grand Prix, wordt toegepast. Roffel: „We den ken erover om niet alleen bedragen vast te stellen voor iedere plaats in het eind klassement, maar ook voor iedere partij afzonderlijk. Vooral Dibbs heeft het dit jaar laten afweten. Na zijn nederlaag in de eerste ronde is hij gaan freewheelen”. Dat continuering van het toernooi voor organisatoren en sponsors geen en kel probleem is, mag opvallend heten, omdat dit jaar 4300 klanten minder wer den getrokken dan vorig jaar. Het totaal bleef nu steken op 13.700, zodat niet eens het beoogde cijfer van 16.200 (vereist om ’quitte’ te spelen) werd gehaald. Het ver schil werd niet alleen bepaald door het ontbreken van een absolute topper als Borg die het toernooi vorig jaar won, maar ook door de keuze van Leidschen- De vijf stapten vrijwillig op, nadat poli tie het gebouw was binnengekomen met de bedoeling het pand te ontruimen. Har ry van der Kruys verklaarde „toen de recherche binnenkwam hebben we beslo ten om mee te werken. Het had ook niet veel zin meer, omdat ons eisenpakket niet werd ingewilligd. We kregen nul op re quest. We hebben nu een advocaat in de arm genomen om stappen te ondernemen, speciaal tegen NMB-voorzitter Van Bol- hoven. Bovendien zullen wij onze stand punten via een stencil per post aan de leden versturen”. PARIJS. De driejarige Engelse mer rie Detroit heeft op de baan van Long- champ bij Parijs een van de belangrijkste rennen ter wereld, die om de Prix de ’1 Are de Triomphe, gewonnen. De zege van De troit, met de 29-jarige oud-kampioen van Engeland Pat Eddery als jockey, maakte eigenaar Robert Sangster 1,2 miljoen francs (ongeveer 600.000 gulden) rijker. Sangster is president-directeur van de En gelse paardentotalisator en beschikt met 400 paarden over een van de grootste volbloedimperia ter wereld. Het was al de derde keer dat Sangster de eerste prijs in de Prix de ’1 Are de Triomphe mocht opstrijken. In de spannende slotfase werd de Fran se outsider Argument op een halve lengte tweede. Derde was de Britse favoriet Ela- Mana-Mou met Willie Carson en vierde de winnaar van vorig jaar, Three Troika’s. De tijd van Detroit over de ren van 2400 meter was 2.28,0. De uitslagen van de zondag in Alkmaar ge houden koersen zijn; VESTINGPRIJS 2040 m: 1. Storm Hollandia (W. H. Geersen) 2.53.3 1.25.0, 2. Simone Dartel, 3. Tilpy. Winn 17.70 pl 3.30 2.40 1.80 kopp 137.80 trio 739.10. VICTORYPRIJS (EERSTE AFD.) 2040 m: 1. Soraya Tonka (J. Huiberts jr.) 2.55.2 1.25.9, 2. Tjerkje, 3. Sigolino. Winn 10.70 pl 2.50 2.10 1.80 kopp 42.80 trio 429.90. ALCMARIAPRIJS 2380 m. 1. Sharlee (J. Wa- genaar) 3.32.1 1.29.1, 2. Solo K., 3. Silene Belwin. Winn 4.60 pl 2.00 6.00 1.60 kopp 100.00. GEUZENPRIJS (EBRSTE AFD.) 1700 m: 1. Remembrance (J. G. H. de Jong) 2.22.2 1.23.6, 2. Pherlita Nebit, 3. Rose Kitty. Winn 2.90 pl 1.40 1.70 1.70 kopp 9.40 trio 41.10. WILLEM VAN ORANJEPRIJS 2380 m: 1. Tadira Loo (W. Duivenvoorden) 3.23.4 1.26.2, 2. Sandy Buitenzorg, 3. Tango Boszorg. Winn 2.20 pl 2.20 1.30 1.50 1.70 kopp 7.10. Niet gestart: Steven. ALPHAPRIJS 2040 m: 1. Pegasus (J. G. Ruijg- rok) 2.50.2 1.23.4, 2. Oona Olivier, 3. Ofarim. Winn 5.10 pl 1.50 1.70 1.50 kopp 7.00 trio 56.80. Niet gestart: Refin Buitenzorg. CRITERIUM DER AMATEURRIJDERS 2380 m: 1. Pharosa Due (F. van Klaveren) 3.19.3 1.23.7, 2. Rick Hanover, 3. Ramon. Winn 2.50 pl 1.20 1.20 1.40 kopp 3.50. SLUITINGSPRIJS 2040 m: 1. Pinocchio (A. W. Bosscha) 2.48.7 1.22.7, 2. Panam, 3. Revanche. Winn 1.70 pl 1.40 1.90 1.70 kopp 10.60 trio 49.50. Niet gestart: New Buitenzorg. DE VIERENEENHALVE KILOMETER VAN ALKMAAR 4420 m: 1. Nico Kid (S. A. Hartman) 6.22.7 1.25.4, 2. Robert Belwin, 3. Gondar. Winn 3.20 pl 2.10 2.60 kopp 7.20. Niet gestart: Kees Verkerk. GEUZENPRIJS (TWEEDE AFD.) 1700 M: 1. Rina Pluto (C. D. Imming) 2.24.1 1.24.8, 2. Rapal- lo, 3. Penny Wise. Winn 4.10 pl 1.90 2.30 7.00 kopp 26.50 trio 601.40. VICTORYPRIJS (TWEEDE AFD.) 2040 m: 1. Terry N. (J. de Leeuw jr.) 2.55.1 1.25.8, 2. Sapin du Bois, 3. Sir Hollandia. Winn 5.70 pl 1.90 2.20 1.90 kopp 17.70. TOTALISATOROMZET 426.216,00. WASSENAAR. De uitslagen van de zaterdag op Duindigt gehouden koersen zijn: LOLIPOPPRIJS 2040 m: 1. Tappahanna D. (S. A. Hartman) 2.49.1 1.22.9, 2. Topala Avo, 3. Trudy Hollandia. Winn 12.40 pl 3.80 2.10 14.00 kopp 32.70 trio 2056.20. FALAISEPRIJS (EERSTE AFD.) 1800 m: 1. Lady Pepper (R. Wetemans) 1.57.3, 2. Empress, 3. Grandma Sampson. Winn 6.60 pl 3.00 1.60 kopp 9.30 trio 83.70. Niet gestart: Pretty Prompt en Blackberry Lane. SABLIER DU BOISPRIJS 1600 m: 1. Uniek Boszorg (M. Bouwhuis) 2.12.4 1.22.8, 2. Urice H., 3. Ulaciana du Bois. Winn 2.00 pl 1.70 8.30 4.30 kopp 50.10. FALAISEPRIJS (TWEEDE AFD.) 1800 m: 1. Felicia (E. Bloem) 1.57.7, 2. Selinas Gold, 3. Frances May. Winn 2.40 pl 1.20 2.60 1.80 kopp 16.40 trio 76.40. Niet gestart: Sally’s Job. LA GAULLOISEPRIJS 2520 m: l.Telstar Ro tary (S. van Dooyeweerd) 3.39.7 1.27.9, 2. Stef, 3. Sylvain Hanover. Winn 3.30 pl 1.90 3.20 kopp 9.20. L’ALEZANPRIJS 1600 m. 1. The Import La ren (P. M. Smit) 2.07.3 1.19.6, 2. Topsey, 3. Riamiko. Winn 6.60 pl 2.10 1.40 2.90 kopp 9.00 trio 243.20. LOTUS DU TREFLEPRIJS 2040 m: 1. Sony Alkestis (S. A. Hartman) 2.43.8 1.20.3, 2. Sami Price, 3. Max Record. Winn 1.40 pl 1.10 1.10 kopp 1.60. HOEFSLAG WISSELBEKER 2000 m: 1. Let’s be Good (Mw. A. W. Smit) 2.10.3, 2. Out of Date, 3. High Wave. Winn 22.00 pl 2.80 2.20 1.60 kopp 69.60 trio 430.90. Niet gestart: That’s Swanee. LIANTHUSPRIJS 2100 m: 1. Ranier Gallant (H. A. van Dijk) 2.48.0 1.18.5, 2. Remarquable W., 3. Orpheus. Winn 1.80 pl 1.10 2.80 kopp 7.60. Speedy Volita, die als eerste eindigde, liep bui ten weddenschappen. TOTALISATOROMZET 299.989,00. SUPERTRIO: Gelopen in de vierde koers te Groningen om de Fontanesprjjs. De uitslag is: 1. Star Laguan (P. Zandt), 2. Riemke Uithuizen, 3. Relia D. in koerscijfers: 1-2-5. Niet gestart: Riddert Bert (11) en Sunny Flower (12). Omzet: 249.343,00. Uitbetaling per gulden: 412,80. Roffel: „In dat gedeelte van het land trekt het proftennis kennelijk niet. Vijf jaar geleden hebben we Den Haag aan gedaan, maar ook daar bleef de massa weg. Misschien zullen we weer terug moeten naar Zuid-Limburg, naar Ker krede, waar we destijds wel een overweldigend succes hadden”. Voor de achtste editie in 1981 wordt gedacht aan spelers als Connors („Die willen we nu eindelijk wel eens heb ben”), het talent Lendl en opnieuw aan Mayer en Nastase. Als een van de weini gen verstaat hij de kunst om het publiek te vermaken. Vrijdagavond was hij in dat opzicht in vorm, in Haarlem, toen hij

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 15