Tweede verlies in vier dagen tegen Amsterdam E Z Slotraces in teken Na overwinning op Goba protesten Hoofddorp nadert koplopers in 1B v Fi DC IJMUIDEN KOMT OP TWEEDE PLAATS Van 7 Oever snelste coureur E Volo-ploeg imponeert in rayon wedstrijd NI I I BETALING ABONNEMENTS GELD w te SERVICEFLATS SPANJE 18 OKTOBER 19 8 0 MAANDAG 6 (Va gebouwd, voorzien van alle denkbare komfort. Dit unieke projekt, meto.a. restaurant en zwembad, is ontworpen in Andalusische stijl en gebouwd naar Neder landse normen voor kwaliteit en afwerking. Het geheel wordt omgeven door fraaie groenvoor zieningen met wandelpaden. Op maandag 6 oktober en dinsdag 7 oktober van 11.00 tot 22.00 uur zijn wij in Lion d’Or, Kruisweg 34 te Haarlem, voor het verstrek ken van alle gewenste in lichtingen en het vertonen van een korte film. UI over de hi verl< onde IJ hani here 11-7 KIC duk Blir wor met voo: Op 5 km ten oosten van Malaga, met uitzicht op de Middellandse Zee worden 28 LUXE APPARTEMENTEN Abonnees, die voor de betaling van het abonnementsgeld een stortingsacceptgirokaart ontvan gen, worden dringend verzocht UITSLUITEND VAN DE HUN TOEGEZONDEN KAART GEBRUIK TE MAKEN Betalingen, welke niet d.m.v. de ze accept-girokaart geschieden, werken fouten en misverstanden in de hand. Een moderne en gemakkelijke manier van betalen is. AUTOMATISCHE BETALING Vraag hierover ons kantoor om inlichtingen. ABONNEMENTEN AFDELING Tel.: 023-319053 toestel 159 Verdediging van Stars opnieuw onder de maat 15 (ADVERTENTIE) (Van onze basketbalmedewerker) (Van onze dammedewerker) (Van onze wielermedewerker) 12 jaar: 1 T.V.S. 35.85, 2 Heemstede 31.70; jeugdturnsters A cat.: 1-2 plaats Unitas en Heemstede 37.80, 3 Odin 36.50; jeugdturnsters B cat.; 1 T.V.IJ. 35.20, 2 Odin 34.40, 3 Concordia 32.95. Dames A cat.: 1 Heemstede 40.65; Da- van Leiden: 5-15. Wel bleef Heemstede in de race om het kampioenschap door overtuigend, ondanks de afwezigheid van drie kernspelers, Vinkeveen met 12-8 te verslaan. Heemstede hoopt via haar routine voor een verrassing te zorgen. Tegen Leiden bereikte het wel via iska Butter een 2-0 voorsprong maar een zestal nederlagen op rij zorgden voor een zwaar 15-5 verlies. Na de rust was er voor de thuisclub geen vuiltje meer aan de lucht. Plotseling bleek Jos Chelius zijn schot teruggevonden te hebben. Pas bij 90-77 liet de thuisclub de teugels vieren. Goba, dat tot op dat mo ment met de press weinig succes had gehad, kon in de slotminuten nog dicht bij komen. Wat slordig verdedigen en het verlies van John Emanuels met vijf fouten deden de gasten tot 100-97 terugkomen. Celeritas-Akrides 69-85 (rust 36-50). Top scorers Akrides: Jos Meijer (11-4), Rob Meijer (6-8), Marcel van der Pal (11-8) en Nick Roosenstein (13-6). Met name in de eerste helft heeft Hoofd dorp het tegen de lange Goba-ploeg erg moeilijk gehad. Pas toen coach Lammerts bij een 28-36 achterstand vier minuten voor de rust overschakelde op zone, keer de het getij. Onder aanvoering van routi nier Frank Kales werd toen alsnog een 48- 38 voorsprong bij de rust bewerkstelligd. Hoofddorp-Goba 100-97 (rust 48-38). Top scorers Hoofddorp: Jos Chelius (2-23), Frank Kales (20) en Henk van Wijk (15). (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. In de basketbal-eredivi- sie heeft Eve and Adam Stars voor de tweede keer binnen vier dagen zijn meer dere in Delta Lloyd moeten erkennen. Was de nederlaag woensdag in Amster dam bepaald niet verdiend, dit keer viel er op Amsterdamse zege niets af te din gen. Al met al betekende het nieuwe verlies voor de ploeg van Ruud Harre- wijn, dat de Haarlemmers inmiddels te recht zijn gekomen in de verkeerde helft van de ranglijst. Zo’n vijf jaar geleden werd de oud- rennersrit voor het eerst in de vorm van een gentlemen-koers verreden en kwam daarmee tot nieuwe bloei. Er waren dit maal vijftien oud-renners van de partij, die steun kregen van een nog actieve wedstrijdrijder. De oud-renners kregen bovendien een bonificatie van zes secon den voor elk jaar dat zij ouder waren dan dertig. Egbert van 't Oever streek met 2 minuten en 19 seconden als oudste deelnemer de meeste bonificaties op en had die wel nodig ook, want Piet Hobo en Gerard Kaptein met Sjaak v.d. Meer LISSE. De 53-jarige schaatstrainer Egbert van *t Oever uit Lisse heeft met de Hillegommer Rhett van Trigt als gangmaker de traditionele oud-renners- rit van de Ren- en Toervereniging De Bollenstreek, die weer als een gentle men-koers werd verreden op het Spek- kelaanparcours in Lisse, in zijn voor deel beslist. Het was voor de derde keer in successie dat Van ’t Oever zegevier de. In het verleden heeft hij ook een paar keer de toen nog individueel verre den oud-rennersrit gewonnen. Louter door het ontbreken van Pim Schön, Zoran Valjavec en Kees Prins heeft Lions in Leeuwarden de zege aan Ymir moeten laten. Vooral het gemis van de reboundkracht van Pim Schön brak Lions in dit treffen op. De grote uitblinker aan Zandvoortse zijde was Frans Stip hout, die bergen werk verzette en die bovendien topscorer werd. Lions, dat bij de rust nog leidde, verspeelde de winst punten tussen de vijfde en tiende minuut van de tweede helft toen Ymir de gasten zoek speelde. Ondanks de nederlaag kon Lions mede door het goede spel van Nico Koper en Peter Bos op een aantrekkelijke wedstrijd terugzien. Ymir-The Lions 98-83 (rust 42-45). Topsco rers the Lions: Frans Stiphout (10-17), John Epker (8-9) en Henk Macnack (5-6). Ouderwets op dreef aan Akrides-zijde wa ren Marcel van der Pal en Jos Meijer. Na een gelijkopgaand begin heeft Akri des er in Groningen vanaf de twaalfde minuut in de eerste helft geen twijfel over laten bestaan, dat het als enige aanspraak op de beide winstpunten kon maken. Al halverwege had Akrides via goede combi naties en een schotvaardige aanval ruim afstand genomen. Na de basketwisseling beperkte de IJmuidense formatie zich tot het consolideren van de voorsprong. Het verlies van Jos Meijer met een maximum aan persoonlijke fouten kon Akrides in die tweede helft nauwelijks deren. Dat Celeritas op een niet grotere nederlaag werd onthaald dankte de thuisclub aan het feit, dat Akrides niet meer aandrong. Na de rust ontstond er aanvankelijk een gelijkopgaand duel. Kansen om een voor sprong te nemen kreeg Stars ruimschoots, maar zwak schieten en een zwakke aan- valrebound deden keer op keer de kansen verloren gaan. Pas toen Lee drie keer op rij raak schoot leek de strijd een gunstige wending voor de thuisclub te krijgen. Op nieuw bewees Amsterdam in die fase ech ter dat het als ploeg een veel hechtere eenheid vormde dan Stars. Vlot combine rend werd de achterstand weer wegge werkt. Voor Stars tekende de nederlaag De uitslag: 1 Egbert van ’t Oever- Rhett van Trigt, de 13,5 km in 17.26,9 (19.45,9), 2 P. Hobo-Sj. v.d. Meer in 17.58,9 (19.10,9), 3 G. Kaptein-B. Lange- veld in 18.13,5 (19.27,3), 4 M. Alenburg-B. Langeveld in 18.21,1 (19.47,1), 5 P. de Koning-R. van Trigt in 18.24,4 (20.16,4), 6 Arie van Houwelingen-J. van Dijk in 18.24.6 (20.17,6). Tussen haakjes de werk elijk gemaakte tijden zonder bonifica ties. en Bas Langeveld als respectieve gang makers, kwamen „blank” tot een snelle re tijd. Al voor de competitie wees coach Ruud Harrewjjn in de juiste richting. „Een van de voornaamste wapens van mijn ploeg zal de collectiviteit moeten zijn.” zich af bij 73-78 toen Lee tegen zijn vijfde fout opliep. Vanaf dat moment liet ook de matig acterende Hagens zich verleiden tot een reeks individuele acties, die niet al teveel rendement opleverden. Acties die boven dien de reboundkracht van Amsterdam in de kaart speelden. Wellicht had Brown nog voor een ommekeer in de wedstrijd kunnen zorgen. De Haarlemse pivot, die woensdag in Amsterdam nog excelleerde, werd nu echter nauwelijks in het spel betrokken. Duidelijk leerde de slotfase in ieder geval dat er snel in het Haarlemse kamp orde op zaken gesteld moet worden. Wat de protesten betreft was het bij de eerste race al meteen raak. Bij de door Evert Bolderhey voor John Vos gewon nen Renault merkenrace pikte Jaap van der Ende het niet, dat hij door Hans Deen vlak voor de finish tegen de van grails werd gedrukt. Door krachtig te remmen wist Van der Ende erger te voorkomen. Zijn protest had echter geen zin omdat „geen der baancommissaris sen het voorval had geconstateerd en het dus in de hitte van de strijd zou zijn gebeurd”. Met nog één race op 18 okto ber op het Zuidfranse Paul Ricard in het verschiet blijft John Vos overigens de leider in het klassement gevolgd door Evert Bolderhey met zeven punten ach terstand. Autoracen kan mooi en levensgevaar lijk zijn. Dat eerste werd bewezen in de klasse tot 1300 cc, waarin Frans Derr op de eindstreep nog geen halve meter voorsprong had op zijn belager Berend Oeberius Kapteyn. Naar het leven daar entegen stonden titelkandidaten Jac ques Cleutjens en Loek Vermeulen el- (Van onze autosportmedewerker) ZANDVOORT. De slotraces op het circuit van Zandvoort stonden in het teken van kampioenen en protesten. En kele gevechten werden na de races zelfs voortgezet op het kantoor van de wed strijdleiding. Zo pikte een lid van de technische commissie het niet, dat het protest van Jacques Cleutjens tegen de nieuwe Nederlandse kampioen bij de produktietoerwagens boven 2500 cc, Loek Vermeulen, niet werd behandeld. Ten hemel schreiend noemde de betref fende man de manier waarop de titel werd binnengehaald. Nederlandse ti tels kwamen gisteren in het bezit van Frans Derr (tot 1300 cc), Renée Prins (tot 1600 cc), Cor Euser (formule Ford 1600) en Huub Vermeulen (sports 2000). Het hoogtepunt was het turnen van de herenploeg van Volo, die een spran kelend en indrukwekkend optreden verzorgde. G.V. Heemstede bleek de prijzenpakker van 'de dag, hij eiste drie eerste en één tweede plaats voor zich op. Uitslagen: meisjes tot 12 jaar A cat.: 1 Heemstede 36.05, 2 BATO 35.60. Meis jes tot 12 jaar B cat.: 1 BATO 35.70, 2 T.V.S. 34.45, 3 G.I.O. 34.25; jongens tot „We hebben overwogen om Vermeu len uit de strijd te halen, maar dat stuk zacht rubber kon geen kwaad”, aldus wedstrijdleider Jelle Hingst. „Levensge vaarlijk”, zegt daarentegen Cleutjens. De schaf verlo: dame Z< di Stars-DL/Amsterdam 81-90 (rust 41-44). Topscorers Stars: Rick Lee (12-10), Mur ray Brown (11-6) en Emill Hagens (4-13). Delta Lloyd: Ronald Scbilp (11-10), Ben van Doorn (6-10), David Downey (4-17) en Hank Smith (15-2). Voor de Haarlemmers is de nieuwe ken nismaking met de Amsterdammers zater dagavond in de Beyneshal op een regel rechte teleurstelling uitgelopen. Vooral de hoofdstedelijke ploeg had lering getrok ken uit het duel van vorige week. Evenals Bi Voet v.d. De Spee van mes B cat.: 1 BATO 34.-; Heren A cat.: 1 VOLO 42.95. K; va ze ge Fu Kess veld Fu verd Ze Kroi K] aam geer gem, vers uitlo terui cli WI to ha te ne zii ali lai zi< ve Ui Kost Nieu 3x. Wi, het 2 digin niet werd Aan de kop van de ranglijst veranderde er niets. Parker kwam in verband met Europacup-verplichtingen niet binnen de lijnen, terwijl Nashuna over het met Kelly Young versterkte Punch zegevierde. Nog steeds verstoken van de eerste winst is BOB, dat nu weer van Frisol-R met 126-60 een afstraffing kreeg. HAARLEM-HOOFDDORP. In de eerste divisie van de basketbalcompeti- tie heeft Hoofddorp de opmars naar de koppositie voortgezet. Niet zonder moei te werd Goba uit Gorcum met 100-97 teruggewezen. Aan de winnende hand bleef ook Akrides. In Groningen werd gisteravond het duel tegen Celeritas win nend met 69-85 afgesloten. In Utrecht bewees Gratama-DSS dat het langzaam maar zeker aan de nieuwe omgeving gaat wennen. De P. I Bniy lx. KH 4-1 a goed spek men. strijc uit. 1 niets een spek Er werd in drie series gereden en som mige actieve renners als Rhett van Trigt en Bas Langeveld moesten twee keer met een oud-renner aan de slag. IJMUIDEN. In de nationale dam- competitie heeft damclub Umuiden aan de verwachtingen voldaan door Ons Ge noegen uit Utrecht met 12-8 terug te wij zen. Dankzij deze zege staan de IJmuide- naren thans op een gedeelde tweede plaats achter het hoofdstedelijke VAD dat één wedstrijd meer gespeeld heeft. Twee klassen lager verloor het tweede tiental van L’muiden met ruime cijfers IJmuiden stuitte in de wedstrijd tegen Ons Genoegen op felle tegenstand. De Utrechtenaren gelden als één der degra datiekandidaten, doch blijken over een uiterst taai team te beschikken. Een blun der van Wim Jurg betekende voor Ons Genoegen een belangrijk steuntje in de rug en daar ook de overige borden niet duidelijk in het voordeel van IJmuiden waren, hing een verrassing in de lucht. Naarmate de wedstrijd vorderde uitte het krachtsverschil zich echter toch in pun ten: allereerst Ton Sij brands (in een zeer originele partij) en vervolgens Cees Pip- pel overwonnen hun tegenstanders en brachten daarmee IJmuiden op voor sprong. De beslissing viel aan het tiende bord, waar Henk Smit in het middenspel het initiatief van zijn tegenstander Vloos- wijk overnam en gedecideerd het eindspel in winst omzette. Ons Genoegen leek via Meenks en Hai tink nog wat terug te doen, maar Gerard Beerepoot profiteerde van de tijdnood van Meenks, terwijl Cees van Duyvenbo- de in een slechte stelling de enige remise- variant vond. t Oever: derde maal in suc cessie. (Van onze turnmedewerker) BEVERWIJK. In de sporthal van Beverwijk vond zaterdag de jaarlijkse langematspringwedstrijd van het ray on Kennemerland plaats, waaraan in de diverse 27 categoriën 27 ploegen deelnamen. Heemstede voldoet prima in de tweede klasse. Weliswaar halen de Heemstedena ren geen hoge scores zoals concurrent Dios, maar de overwinningen komen wel overtuigend tot stand. De drie invallers zorgden voor vier punten, waarbij vooral de winst van routinier Co Sluiter indruk wekkend was. Sluiter gaf zijn tegenstan der Turkenburg een lesje in het klassieke speltype en kon als eerste de winstpunten in ontvangst nemen. Aanstaande zaterdag staat voor Heemstede de grote favoriet Dios Eibergen op het programma. Deze ploeg jaagt met cijfers als 19-1 en 16-4 iedere tegenstander schrik aan, doch Cangeroes werd met 57-59 geklopt. Als enige „Haarlemse” vertegenwoordiger kwam Lions niet tot winst. Ymir bleek met 98-83 te sterk. „Het gaat nog altijd om een bumper van zo’n vijftien kilo, die er elk ogenblik vanaf kan vliegen. Ieder ander zou uit de strijd genomen zijn, maar de Vermeu lens vormen nu eenmaal één familie op Zandvoort. Tegen die clan is het vechten tegen de bierkaai. Twee protesten heb ik ingediend tegen Vermeulen. Tegen zijn rijden en het niet hanteren van de zwar te vlag. Krijg je nota bene te horen dat je protest is afgewezen, omdat elk protest op een apart vel moet worden ingediend. Laat ze maar een aparte klasse voor die Camaro’s creëren, maar met mijn Capri kom ik niet meer terug op Zandvoort”. Voor één lid van de technische com missie was eveneens de maat vol. De man, die niet met naam genoemd wil worden zegt zijn fiinktie neer te leggen als het protest van Cleutjens niet in behandeling wordt genomen. „Ons ver zoek om Vermeulen de zwarte vlag te geven werd door de wedstrijdleiding volkomen genegeerd”, aldus het betref fende lid. Wedstrijdleider Jelle Hingst tenslotte: „De technische commissie heeft in dezen een adviserende taak. De uiteindelijke beslissing ligt bij ons”. Formule Ford 2000: 1. Rob Leeuwenburgh, 2. Ron Kluit, 3. Basil Mann (Zaf). Formule Ford 1600: 1. Marc Duez (Bel), 2. Tonny Zwaanenburg, 3. Jean-Pierre Devaux (Bel). Produktie toerwagens 1300-1600 cc: 1. René Prins, 2. Chris Werkhoven. Tot 1300 cc: 1. Frans Derr, 2. Bernd Oeberius-Kapteyn. Pro duktietoerwagens (boven de 2500 cc): 1. Loek Vermeulen, 2. Henny Hemmes, 3. Jacques Cleutjens. (1600-2500 cc): 1 Hans de Jager, 2. Ernst Antonides, 3. Leo Benard. Renault 5- alpine race: 1. Evert Bolderhey, 2. John Vos, 3. Frank Caron. Sportscars 2000: 1. Huub Ver meulen, 2. Ros de Giaxa de Salvi, 3. Hans Ernst. Stand IB: The Wolves 5-10, SOVB 5-10, PSV 5-10, Hoofddorp 5-8, Werkendam 5-8, BSW 5-6. Sphinx 5-6, BC Paulus 5-6, Goba 5-4, Markt 5-4, Wyba 5-4, Hertogballers 5-2, JRC Boxtel 5-2, AMVJ 5-0, Rotterdam-Zuid 5-0, The Jumpers 5-0. Stand: Parker 7-14, Delta Lloyd 8-12, Frisol-R 8-12, Nashua Den Bosch 8-12, Nat. Ned. Donar 7- 10, Amstelveen 8-8, Eve and Adam Stars 8-4, Hatrans Tonego 8-4, Punch 8-2, BOB 8-0. kaar in de zwaarste klasse boven de 2500 cc. In de voorlaatste race was Cleutjens zijn punten kwijtgeraakt vanwege een toegewezen protest van Henny Hemmes. Cleutjens liet het er echter niet bij zitten. Donderdag diende zijn beroep bij het college van autorechtspraak in Den Haag met als resultaat dat de Limburger in het gelijk werd gesteld. Het gevolg was dat Cleutjens opnieuw in de race was voor de nationale titel en dat de winnaar van gisteren zich Nederlands kampioen mocht noemen. Overigens loopt er ook tegen Loek Vermeulen nog een protest in hoger beroep. De manier echter waarop dit kampi oenschap werd bevochten, was een aan fluiting voor de autosport. Beide heren maakten elkaar het leven bijzonder zuur. Cleutjens ramde Vermeulen van achteren in de Tarzanbocht (Vermeu len: „Ik koos de ideale lijn, dus zijn inhaalpoging had geen zin”) en in andere inhaalpogingen belandde Cleutjens naast de baan. Door deze onderlinge rampartij reed Vermeulen vrijwel de gehele race rond met een loshangende achterbumper. De zwarte vlag zou een eind hebben kunnen maken aan deze levensgevaarlijke situatie, maar er ge beurde niets. in Amsterdam startten de gasten met een zoneverdediging, die andermaal tegen de Haarlemmers zijn nut afwierp. Maar zel den slaagde de thuisclub er in de Amster damse defensie uit positie te spelen. Vrij wel alles moest in de beginfase komen van Lee en Brown, die als enige Haarlemmers over een redelijk schot en reboundkracht beschikten. Zo goed als het defensief bij de gasten liep, zo matig verging het Ruud Harrewijn en de zijnen. Moeilijk had men het vooral vooral tegen snelle mannen als uitblinker Ronald Schilp en Ben van Doorn, terwijl met name in de eerste helft routinier Hank Smith zijn opponent Derek Joustra handenvol werk gaf. Zelfs met de door fouten geplaagde Downey op de bank slaagden de gasten er ook in de slotfase van de eerste helft in aan de goede kant van de score te blijven. Uitslagen: IJmuiden-Ons Genoegen: Sijbrands-Tjong 2-0, Pippel-Kooymans 2- 0, Boulonois-v.d. Kooij 1-1, Beerepoot- Meenks 1-1, Jurg-De Klein 0-2, Den Doop- De Waard 1-1, Sterel-Bom 1-1, De Haas-De Bruin 1-1, Van Duyvenbode-Haitink 1-1, Smit-Vlooswijk 2-0. Overige uitslagen hoofdklasse: RDG-Groningen 12-8, VAD- Davo 13-7, Huizum-Almelo 13-9. Stand: 1. VAD 3-6, 2. Huissen en IJmuiden 2-4, 3. Huizum en RDG 3-4. Tweede klasse: IJ muiden 2-Leiden 5-15, VAD 3-Zwolle 12-8, ADW-CDA 10-10, Dios Eibergen-Bussum 16-4, Heemstede-Vinkeveen 12-8. Stand: 1. Dios en Heemstede 3-6, 3. IJmuiden 2, VAD 3 3-4. •CrJohn Vos, Evert Bolderheij en Frank Karon (V. en Z.) op het erepodium, omdat zij in de Renault-race op de eerste drie plaatsen beslag hadden gelegd O J°]n] Smit Beheer b.v. Wijckermolen 152, Beverwijk, Tel. (02510)29088 Cerrado de Calderon Ki* S.A. Edificio Mercurio, Cerrado de Calderon Malaga, zz Tnl 29 28 00 r>f 29 10 90 Oud-wereldkampioen stayeren Arie van Houwelingen en Bollenstreeks voorzitter Jan van Dijk grepen met slechts 0,2 seconde verschil naast de vijfde plaats. Zij hadden weliswaar één seconde meer bonificatie dan organisa tor Piet de Koning en Rhett van Trigt, maar hadden daaraan net niet genoeg Egbert om als vijfde te eindigen. van

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 18