politienieuws Velsen streeft beperking na van eigen onderwijsuitgaven Meningsverschil over doel en inhoud partnerschap n n tijdslimiet aan alimentatie 7 i Beverwijk blij met komst centrum voor kunstuitleen burgerlijke 5tancl „Geen nachtarbeid en geen Reactie op relatief lage rijksbijdrage MOLENTJES EN KLOMPJES NAAR GALLE. Paula Wassen tot Velsense vrouwengroepen: ta k FNV-afdeling IJmond-Noord Deinende swing in Labyrinth Blikseminslag veroorzaakt bij flat ravage 99 Illusie c Klarinettist bij Strijkkwartet Jeugdbende opgerold na lange reeks misdrijven VELSEN 7 OKTOBER 19 8 0 VRIJDAG 10 IJMOND Kritiek HOOP OP DEELNAME OVERIGE IJMOND-pEMEENTEN ze Vervanging Bevoogding VELSEN. van de vrouwengroeperingen van alle politieke partijen in de ge meente Velsen werd gisteravond in „Royal” een inleiding gehou den door Paula Wassen, voorzit ster van de Emancipatiecommis sie die overigens 15 oktober aan staande na vijf jaar aan het eind van haar bestaan komt. Er werd gesproken over het thema „gelij ke rechten, gelijke plichten”. Haar steeds terugkerende mening hierover was zeer radi caal: zolang de vrouw nog niet dezelfde rechten heeft als de man, kan er aan plichten hog niet worden gedacht. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Beverwijkse gemeenteraad gaat akkoord met de oprichting van een nieuw kunstuitleencentrum dat geves tigd zal worden in een ruimte van De Nieuwe Slof. Voor 1980 kan de kunstuitleen rekenen op een gemeentelijke bijdrage van 27.000 gulden. Dit bedrag werd donderdagavond door de raad zonder dralen beschikbaar gesteld. •V De internationale schakelklas die aan de Hugo de Groot-MAVO in IJmuiden wat overhaast van de grond is gekomen en weet als an :iaan. i, dat in januari aegin vol- il om het io! van te Een onl nt in een ering op erde af- Dialisten dakiso- 'isolatie, tien. Het i een jn we uren (Van een ohzer verslaggevers) VELSEN. De werkelijke onderwijs- bestedingen bedragen voor gemeenten bijna per traditie een veelvoud van de inkomsten voor dat doel uit de rijkskas. Het begrotingsjaar 1981 wijkt voor Vel sen in dit opzicht weinig af van voor gaande jaren. In de aanbiedingsbrief bij de begroting 1981 krijgt na die vaststel ling aandacht de in 1983 af te kondigen Wet op het Basisonderwijs. Samensmel ting van kleuter- en lager onderwijs, kernpunt daarin, vergt investeringen die elke gemeente afzonderlijk moet trach ten op te vangen. Het opvangen door de centrale overheid van althans de jaarlijkse kostenstijgingen wordt in de aanbiedingsbrief „niet meer dan redelijk” genoemd. Ruimere moge lijkheid voor nieuwbouw, ter vervanging neerd, moeten zien vast te houden. Paula Wassen kiest als model voor een geëman cipeerde samenleving een model waarbij één n OVERLEDEN: T. J. Ottevanger, 80 jaar, echtgenoot GEHUWD: R. Blok en Y. E. M. Metselaar, Alkmaar; J. A. Prins en M. C. van Oers, Santpoort; H. Danklof en A. J. van Es, IJmuiden; W. J. van der Zwet Slotemaker en E. B. van Donselaar, IJmuiden. n atron )l in de iden oleet n na en sn het verkt, >el, >n s te stuk ituele wijk sterk genoeg is om op eigen benen te staan, kan een onafhankelijke koers ingeslagen worden. De kunstuitleen zal beheerd worden door een nog op te richten stichting die door de gemeente en in de beginjaren ook door CRM gefinancierd wordt. De stichting mag als dat mogelijk is ook aan vermogensvorming doen: geld dat om wat voor reden dan ook niet uitgegeven wordt kan belegd worden. Dit levert weer rente op waarvan bijvoorbeeld nieuwe aankopen gedaan kunnen wor den. Deze werkwijze wordt reeds in Haarlem gevolgd. Ook vult de kunstuit leen daar met de rente over de beleggin gen een deel van haar tekorten aan. Bij monde van de heer G. van Ruyven liet de PPR weten het opnemen van de kunstuitleen in het totaal cultuurbeleid een noodzakelijke zaak te vinden. Vol gens Van Ruyven wordt het de hoogste tijd dat de uitgangspunten van dat cultu reel beleid in Beverwijk zo snel mogelijk vastgesteld worden. Met name de WD en het CDA toonden zich bijzonder te vreden over de totstandkoming van een kunstuitleen. Volgens deze partijen be staat hieraan in de IJmond een grote behoefte. Om eventuele tegenvallers te voorkomen zal het college de gemeente raad medio 1982 uitgebreid informeren over het verloop van het project. Indien nodig kan er dan ook een bijstelling plaatsvinden. Burgemeester Molendijk waarschuwde de commissie voor een paternalistische houding ten opzichte van Galle. „Wij kun nen het zenden van vlaggetjes, molentjes, klompen etcetera wel verwerpen door het een stukje ongewenste Holland-promo- ting te noemen dat op geen enkele wijze een bijdrage levert aan de inhoud die wij Aanrijding. Een 71-jarige wielrijder uit Beverwijk is in de Breestraat in Bever wijk donderdagmiddag geschept door een 19-jarige motorrijder uit Heemskerk, na dat hij zonder op of om te kijken de straat over stak. Het slachtoffer is met een bek- kenfractuur opgenomen in het Rode Kruis Ziekenhuis. Schaftwagen. Begin deze week is een schaftwagen, eigendom van een aanne mersbedrijf uit Bennebroek, ontvreemd van een bouwterrein aan het Gooiland in Beverwijk. Inclusief de inventaris be draagt de waarde 6600 gulden. Al in 1977 kwam een werkgroep van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad (de BSCR) met het voorstel in de IJmond een dependance van de kunstuitleen in Haarlem te beginnen. De uitleen in Haarlem wordt beheerd door de Stich ting Beeldende Kunst. In juni vorig jaar adviseerden B. en W. van Beverwijk de werkgroep in elk geval een subsidie aanvraag in te dienen hetgeen ook ge schiedde. Toen was al duidelijk dat er bij de overige IJmond-gemeenten weinig ani- aan het partnerschap willen geven, maar het college van Galle vraagt daarom. Het. zou een regelrechte bevoogding zijn als wij zeggen: nee, wij wensen een andere inhoud te geven aan de tentoonstelling”,, aldus Molendijk. „Die energie kan Velsen beter gebrui ken om Galle duidelijk te maken dat ze wat het partnerschap betreft op een ver- keerde golflengte zit. We merken steeds dat Galle het accent legt op financiële” steun vanuit Velsen terwijl wij met het partnerschap meer de kant op willen van. een niet-materiële ontwikkelingssamen werking. Daarom was een delegatie naar Galle zinnig geweest. Dan hadden we mondeling onze ideeën over het partner schap kunnen toelichten. Immers per brief komen zulke zaken kennelijk ver keerd over”, aldus burgemeester Molen dijk. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Nadat twee jaar geleden in de zuidelijke IJmond,al een FNV-afdeling van start ging, is onlangs in het noordelijk deel ook een FNV-afdeling gevormd. Deze bestrijkt de gemeenten Beverwijk en Heemskerk en ook het noordelijk deel van Velsen. Het secretariaat berust bij de heer G. C. Meuldijk, Heckemerstraat 23, 1962 WK Heemskerk, tel. 02510-33907. De nieu we FNV-afdeling is een samehwerkings- orgaan van alle bij de FNV-aangesloten bonden in de IJmond-Noord. De taken van de afdeling liggen op het vlak van het algemene vakbewegingswerk. Dit bete kent dat men geen bemoeienis heeft met zaken die op het specifieke werkterrein van de aangesloten bonden liggen. Op uitnodiging Daardoor heeft zij niet aan haar carrière kunnen werken, geen beroepservaring op kunnen doen”. Zij noemde dit een schandelijke zaak. Voorts sprak zij over het voorstel van de regering de AOW-premie niet meer aan de werkende gehuwde vrouw terug te geven, terwijl daar nog steeds geen zelfstandig recht op AOW-uitkering tegenover staat. „Onder het mom van gelijkheid worden er maatregelen voorgesteld die eigenlijk al leen maar slecht uitpakken voor de vrouw.” Als voorbeeld hiervan noemde mevrouw Wassen de nachtarbeid voor vrouwen. Zij sprak zich duidelijk uit te gen nachtarbeid voor vrouwen. De voor zitster tekende hierbij aan: „Ook voor mannen zou er een verbod op nachtwerk moeten gelden. Het is voor alle mensen slecht. Mevrouw Wassen stelde daarom voor het maar helemaal af te schaffen. Nachtarbeid voor vrouwen vond ze een gelijkheid als een wassen neus en ze waar schuwde ervoor daar niet in te trappen. „Je moet nooit zeggen wij accepteren dit en gaan er daarna over onderhandelen.” Ze gaf overigens toe dat de meningen over dit onderwerp binnen de Emancipatie- commissie verdeeld zijn. Het vrijgesteld zijn van dienstplicht noemde zij als laatste recht waaraan vrouwen zolang zjj op andere terreinen nog worden gediscrimi- z avond zou doen verwachten, duidelijk meer over de plichten van de man dan die van de vrouw. Bij de vrouw kwam ze niet verder dan de rechten. Het college had aanvankelijk positief gereageerd op het verzoek van het ge meentebestuur van Galle, waarrpee Vel sen een partnerschap onderhoudt, om een delegatie naar de tentoonstelling te stu ren. Echter na kritiek in de commissie Algemene Zaken werd alsnog besloten de reis van burgemeester Molendijk, een nog aan te wijzen raadslid en de heer J. Dooy- es van het gemeentelijke bureau voorlich ting te laten vallen. Wel is de suggestie van de commissie Algemene Zaken overgenomen de ten toonstelling in te richten en het reisgeld te schenken aan een goed doel in het kader van het partnerschap. Die tentoonstelling moet een beeld geven van het wonen, werken en recreëren in Velsen alsmede van enkele puur Nederlandse (folkloristi sche) zaken en een uitleg over ons demo cratische politieke systeem. Het is de be- van: G. A. K. Friedl, IJmuiden; M. M. Groot, 52 jr„ echtgenote van: W. J. Jannes, Velsen-Noord; G. Gravemaker, 80 jr„ we duwnaar van: A. M. Braumer, IJmuiden; A. van Damme, 80 jr„ weduwe van: P. D. van dë Keer, IJmuiden; D. Veldman, 81 jr„ weduwe van: H. J. Kup, IJmuiden; J. Haver, 68 jr„ echtgenoot van: A. C. P. Thijssen, IJmuiden; J. G. Keijzer, 89 jr„ weduwnaar van: H. M. Broekhoff, Am sterdam. ONDERTROUWD: D. N. M. Shugg en M. Hoedemaker, Santpoort; R. H. M. Cróese, IJmuiden en M Schriever, Santpoort; D. Meijer, Mon- nickendam en R. Zeilmaker, IJmuiden; G. Lindhout en H. M. Korver, Santpoort; F. W. van Zijl, Velsen-Noord en J. Hölzken, IJmuiden; S. de Jong en P. C. de Vries, IJmuiden; A. Kist en M. Oud, Santpoort. Commissielid Ruud Mulders zette een duidelijke kanttekening bij het voorne men een technisch medewerker naar Gal le te sturen met als doel de tentoonstelling in te richten. „Dat noem ik een stukje bevoogding. In Galle zijn genoeg mensen die dat ook kunnen. We moeten proberen de mensen daar zo gelijkwaardig moge lijk te behandelen”, aldus Ruud Mulder, die bovendien zijn twijfels heeft over het doel van de tentoonstelling. „Slechts een kleine bovenlaag van de bevolking be zoekt zo’n tentoonstelling. Het grootste gedeelte van de bevolking van Galle leeft in armoede en zal absoluut niet geïnteres seerd zijn in het leven, werken en recreë ren van de Velsenaren. Ik ben geen tegen stander van de tentoonstelling, maar de illusie dat we die voor het volk inrichten moeten we vergeten”. Een standpunt dat ook mevrouw C. C. M. T. Maes-Janssens (D’66) innam. Zij vroeg zich daarbij af of de inrichting van de thans gepresenteerde tentoonstelling wel in de doelstelling van het partner schap. past. „Zo mogelijk moet er iemand heen die op de hoogte is van de situatie op Sri Lanka en de zaken naar de cultuur van de mensen daar kan vertalen. Op dit punt had een delegatie goede diensten kunnen bewijzen”, aldus mevrouw Maes die daarbij haar teleurstelling uitsprak over het besluit de delegatie niet door te laten gaan. „Dit noem ik bevoogding”. Volgens burgemeester Molendijk was dit besluit een gevolg van het mislukken van de procedure. De behandeling van het voorstel om het bedrag van circa. 12.500 gulden geschik- baar te stellen vindt 6 november in de raad plaats. Bij instemming van de raads leden kunnen de tentoonstellingsmateria len half november verzonden worden. Het plan bestaat om eerst een proeftentoon- stelling in Velsen in te richten. Bij de nieuwe scfioolconstructie spelen een rol niet alleen het samengaan ruimte lijk gezien maar ook daarbij noodzakelij ke aanpassing van de onderwijskundige aanpak. Het college spreekt zijn verba zing en teleurstelling uit over de trage voortgang van die operatie sinds het be- kendworden van de komende wetswijzi ging tien jaar geleden. Voorgesteld wordt in samenwerking met de betrokken schoolteams te kbmen tot een inventarisa tie van de vorderingen in Velsen. Bij het uitstippelen van een gericht integratiebe leid, het volgende hoofdstuk, verdient de rol daarin tot dusver van de in Beverwijk gevestigde onderwij sbegeleidingsdienst nadere kritische beschouwing, aldus de aanbiedingsbrief. Het college bezint zich ernstig over kos tenbesparingen in de onderwijssector. Een nog in te stellen werkgroep gaat op een rijtje zetten de posten waarop bezui nigd kan worden. Via een prioriteitstel ling kan, eveneens op aanbeveling van gemelde werkgroep, verschuiving optre den in het bestaande bestedingspatroon. Op zo’n kritische afweging van de onder wij sbestedingen is onder meer in de Vel sense schoolraad herhaaldelijk aange drongen. ming wordt „medio 1981” mogelijk ge acht. Dit bij vlotte afwikkeling door de hogere overheid waar het bouwprojekt eerder om welstandsredenen op weer stand stuitte. Aanzienlijke vertraging was het gevolg. Een triest verhaal voor de betrokken school die op dit moment nog met een afgekeurd gebouw aan de IJmui- dense Houtmanstraat genoegen moet nemen. betaald werk zowel door mannen vrouwen wordt gedaan. Als ideaal staat zij een verplichte vijfiirige werkdag voor, met vermindering van loon. De grote vraag uit de zaal bleek echter: wie zal dat betalen? Het antwoord van mevrouw Wassen was: „Dat betekent dat er nogal wat herverdeling nodig is van het inkomen, zowel van rijk naar arm als van man naar vrouw.” Ze gaf wel toe dat alleenstaanden en alleenwonende ouders' hierdoor financieel wat in de moeilijkhe den zouden komen. Als oplossingen hier voor zag ze verbetering van een aantal collectieve middelen en voorzieningen. „Wij zijn voor een gelijke verdeling tussen man en vrouw van betaald en onbetaald werk”, aldus de voorzitster van de Eman- cipatiecommissie. Hierbij stipte zij aan dat er voor vrouwen in de verre toekomst ooit weleens aan een arbeidsplicht ge dacht kan worden, zoals deze nu voor mannen geldt. Meer nadruk legde zij ech ter op de plicht van de man dan ook een evenredige portie onbetaald werk kin deropvang, huishouden en vrijwilligers werk voor zijn rekening te nemen. Deze laatste bewering was tekenend voor haar betoog. De scheidende voorzitster van de Emancipatiecommissie sprak, in tegen stelling tot hetgeen het thema van de VELSEN. Het bericht in de IJmond Uitformatie-rubriek van de IJmuider Courant van donderdag 9 oktober over het optreden van het Melodia Strijkkwar tet op zaterdag a.s. in de Engelmundus- kerk te Velsen Zuid, behoeft een aanvul ling voor wat betreft het programma. Van Gijsbert Beths, de primarius van het ensemble, werd de mededeling ont vangen, dat voor dit concert de medewer king werd verkregen van de klarinettist Jacques Meertens, eveneens lid van het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Tesamen met het Melodia Strijkkwartet zal hij het befaamde Klarinetkwintet K.V. 581 van Wolfgang Amadeus Mozart uit voeren, dat wel het hoogtepunt van diens kamermuziek-composities is genoemd. Bedekte kritiek op het reilen en zeilen bij de Onderwijsbegeleidingsdienst Mid- den-Kennermerland opgehangen aan de toekomstige basisschool wordt meer di rect herhaald onder een afzonderlijk kop je in de aanbiedingsbrief. Citaat: „Van activiteiten uit die hoek bij de integratie kleuter- lager* onderwijs koesterden wij hogere verwachtingen”. Een subsiërings- plan voor OBD‘s waarin een kostenaan- deel van hooguit de helft voor het rijk stuitte eerder op heftige weerstand in de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Velsen deelt in die kring geuite twijfels over de hanteerbaarheid van de OBD in de locale beleidssfeer. Een vraag geldt doeling dat de tentoonstelling in Galle wordt ingericht door Ronald Timmer man, technisch medewerker van het Pie ter Vermeulenmuseum. „Het streven is”, volgens burgemeester Molendijk, donderdagavond tijdens een vergadering van de commissie Internatio nale Betrekkingen, het inrichten van een sobere expositie waar, naast het Velsense aspect, aandacht wordt geschonken aan landelijke zaken, zoals molentjes, klom pen en klederkracht”. Volgens de heer Dooyes van bureau voorlichting beschikt de gemeente over voldoende tentoonstellingsmateriaal. „We hebben een Zaanlandse watermolen. Daarbij zijn makkelijk dijkjes te fabrice ren. Platen met duin- en weidelandschap pen en fotomateriaal over onze kust zijn ook in voldoende mate in het Pieter Ver meulenmuseum voorhanden. We kunnen alles meekrijgen en daarmee in Galle een werkelijke Nederlandse Show presente ren. Bovendien werken ook verschillende instellingen in Velsen mee aan het ver vaardigen van materiaal”, aldus de heer Dooyes. BEVERWIJK. In het jongerencen trum Labyrinth treedt vrijdagavond de groep Ratata op met in het voorprogram ma de zanger Ton van der Meer. De muziek van de groep is sterk beïn vloed door de New Orleans rhytm erl blues. Ton van der Meer is in Nederland bekend geworden met zijn single „Ik kan het niet alleen”, die is opgenomen met the Golden Earring. BEVERWIJK. Als gevolg van, blikseminslag is donderdagmiddag de tóp van een, schoorsteen van een flatgebouw van de Van Meerstraat in Beverwijk afge broken. Door het vallend gesteente ont stond een ravage rondom het flatgebouw. Drie auto’s en een aanhangwagentje werden beschadigd. De elektrische instal latie en de telefoonverbindingen raakten buiten werking en de gasleidingen werden ontzet. In het flatgebouw moest de brand weer het begin van een binnenbrand blussen. De brandweer moest ook assistentie verlenen in verband met blikseminslag bij een woonhuis aan de Laan der Nederlan den. De regelapparatuur van de c.v.-in- stallatie werd ontregeld, waardoor radia toren oververhit raakten. voor het Velsense college het „effectieve rendement” afgezet tegen de jaarlijkse kostenbijdrage. Bij het punt „voortgezet onderwijs” wordt voorgesteld uitbreiding van het lopende brugklasexperiment tot Hugo de Groot- en Willem de Zwijger- school (beide MAVO). Een systeem van doorlopende begeleiding ié voorwerp van nadere studie. Een soepele aansluiting la ger-voortgezet onderwijs wordt daarbij nauw betrokken. Voor aanstelling van een coördinator voor gemeld taakgebied wordt ruimte gelaten. Het college voelt zich door de komst van een contingent bootvluchtelingen en daar bij te treffen onderwijsvoorzieningen overrompeld. Aan de Hugo de Groot-ma- vo kwam ten behoeve van deze en andere groepen buitenlanders een internationale schakelklas van de grond. De voorberei dingstijd wordt echter te kort geacht. In verband met reeds lang circulerende nieuwbouwplannen voor de Vissering Scholengemeenschap (IJ muiden-Oost) valt het verwijt „vertragingstaktiek” ge richt tot het betrokken ministerie. De ver tragende rol van de Rijksgebouwendienst bij de planbeoordeling wordt daarbij met nadruk genoemd. /ers) de Bever >ta „Speel id behat betuigde* vaarin oo it handt® in speel» nd van de stal ondet loeite ffld nog regel iet buiten sprake, de jkking oP )p vragefi in aan de houder 1 gereedfc' ?r plaatse staat her- eventuele nformeerd in. „Je moet geen bestaande rechten inleve ren voordat je er nieuwe rechten voor terug hebt”, aldus mevrouw Wassen. Als voorbeeld van een bestaand recht noemde ze op de eerste plaats het recht op alimen tatie. Ze ging zelfs zo ver zich uit te spreken tegen het stellen van een tijdsli miet aan de alimentatie. Haar argumenta tie: „Na een scheiding zou ër dan ineens voor gescheiden vrouwen een plicht tot arbeid bestaan. Terwijl die vrouw met een ander contract het huwelijk is ingestapt, namelijk een overeenkomst die bepaalde dat zij het huishouden zou verzorgen. mu bestond om het project te financie ren. Tot nog toe heeft alleen Heemskerk niet bij voorbaat afwijzend gereageerd. Wethouder J. Camfferman merkte don derdagavond op dat het een goede zaak zou zijn als Heemskerk alsnog tot deel name zou besluiten. In dat geval kan er in Den Haag een grotere subsidie losge peuterd worden bij het ministerie van CRM. De kunstuitleen zal de eerste twee jaar nauw samenwerken met die in Haarlem waar men over de nodige erva ring beschikt. Pas als blijkt dat Bever- HEEMSKERK. Negen Heemsker kers in de leeftijd van 15 tot 21 jaar bekenden tegenover de Heemskerkse po litie een lange reeks van inbraken, dief stallen en vernielingen eerder dit jaar gepleegd in eigen woonplaats. De eerste aanhouding in verband met de in totaal 93 misdrijven, had plaats afgelopen maandag. De jongeren opereerden gezamenlijk. Ingebroken werd in sporthallen, clubge bouwen, scholen en buurtcentra waarbij geluidsapparatuur tot de favoriete buit behoorde. Door dezelfde jeugdbende werd ook een plaatselijk benzinestation en het St. Jozef Ziekenhuis met een be zoek vereerd. Van de buitgemaakte goe deren kon alleen worden achterhaald ge luidsapparatuur afkomstig uit de Heems kerkse Sporthal en het buurtcentrum De Lichtboei. De totale waarde van de buitge maakte goederen wordt op veertigdui zend gulden geraamd. GEBOREN: S. E. Smalbil-Draaijer, z„ IJmuiden; H. E. Struyk-Van Asselt, z„ Schagen; G. Sie- raad-Vos, z„ IJmuiden; C. M. J. Starken- Ris, d„ Velsen-Zuid; C. M. Boersma-Mus, z„ Bloemendaal; W. van de Ree-Mol, z„ IJmuiden; G. C. van den Oever-Kropman, z„ IJmuiden; A. van Houten-Vlaming, z„ IJmuiden; A. H. C. Zuiderduijn-Berghuis, z., IJmuiden; J. I. Bakker-Van Platerin- gen, d., IJmuiden; M. Riedeman-Vrolijk, d„ IJmuiden; I. A. M. van Someren-Hoge- nes, d., IJmuiden; M. Langbroek-De Groot, d„ IJmuiden. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De commissie Internatio nale Betrekkingen heeft ingestemd met de medewerking van Velsen aan de zoge noemde Hollandweek in Galle op Sri Lanka. Daarvoor zal binnenkort de ge meenteraad gevraagd worden goedkeu ring te verlenen aan een krediet van circa 12.500 gulden om een tentoonstelling in te kunnen richten. In dat bedrag zijn de reiskosten opgenomen van een technisch medewerker. Een gemeentelijke delega tie onder leiding van burgemeester Mo lendijk naar Galle is definitief van de baan. van veel onderhoud vergende oude schoolgebouwen, wordt in dit verband wenselijk en zinvol genoemd. Voor ver vangende nieuwbouw in Oud-IJmuiden ten behoeve van Moerbergschool, Comité- school en Claraschool heeft de gemeen te de ministeriële goedkeuring inmiddels al in huis. Ten behoeve van de voorberei ding en de eigenlijke bouw worden voor 1981 kredietvoorstellen in het vooruitzicht gesteld. Voor vervangende nieuwböuw zo als aanbevolen in de onderwijsnota voor IJmuiden-Oost en IJmuiden-West loopt bij het betrokken ministerie nog een aan vraag. Gewag wordt gemaakt van teruglo pende leerlingaantallen door een vergrij zende bevolking, een ontwikkeling die zich stilaan ook bij het voortgezet onder wijs manifesteert. Onherroepelijk gevolg is het wegvallen van onderwijsbanen. Be reidheid in Den Haag tot klasverkleining als tegenmaatregel wordt al bij voorbaat onwaarschijnlijk geacht vanwege de fi nanciële consequenties die hieraan vast zitten. Nog dit jaar wordt uit Den Haag toestemming verwacht voor nieuwbouw ten behoeve van de School voor Prakti sche Vorming in IJmuiden-Oost. Voltooi ing van dit bouwprojekt en ingebruikne-

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7