Chemici demonstreren warenonderzoek Meningsverschillen over vergoedingen voor gewestbestuur Vier jaar en TBR geëist voor doodslag delft Wel woningbouw mogelijk op terrein bij Uitgeest Uitgeest Gewest wil snelle aanleg van fietspaden Faillissementen Dertien maanden drinken en klinken 32eoude kunst en antiekbeurs voor inbrekers Vergadering Kamer van Koophandel r museum het prinsenhof vrijdag 10t/m woensdag 29 October 1980 van 10.00 -17.00 uur zond. 13.00-17.00 uur bovendien di.- en do.avond van 19.00-22.00 uur. I tniTiiaiiiifliWMa 9 19 8 0 OKTOBER PROVINCIE VRIJDAG 10 J „Sommigen krijgen meer dan waar ze recht op hebben ADVIESBUREAU WEERSPREEKT PLANOLOGISCHE DIENST knopen avond bij de algemene beschou wingen in de Kennemerraad op aangedrongen, dat er vaart gezet wordt acht het regionale fiets padenplan voor Zuid-Kennemer- land. Hoéyvel het dagelijks be stuur van de Kennemerraad de ontwikkeling van dat plan al op het lijstje „strikt onvermijdelijke projecten” heeft staan, willen bei de fracties toch dat er op korte termijn knopen doorgehakt worden. I MOTOREN REVISIE KENNEMERLAND b.v. ZUIGERVEREN-KLEPPEN LAGERSCHALEN- PAKKINGEN ETC. (Van onze IJmondredactie) UITGEEST/HEEMSKERK.— Er zijn voldoende mogelijkhe den voor woningbouw op het Noordenveld Oost, het weidege bied achter het station van Uit geest. Op het terrein kunnen ze ker 3000 woningen gebouwd worden, waarvan 2000 in de ge meente Uitgeest en 1000 in de gemeente Heemskerk vallen. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEMDe Kennemerraad is niet onverdeeld gelukkig met de vergoeding die de zes leden van het dagelijks bestuur volgend jaar voor hun werkzaamheden zullen ontvangen. Enkele fracties, zoals PvdA en PSP/PPR, vinden het onjuist dat alle leden van het bestuur, hoewel hun taken niet even zwaar zijn, toch eenzelfde bedrag in handen krijgen. Een deel van het CDA in de Kennemerraad is bovendien van mening dat een verhoging met 4,5 procent voor 1981 in verband met de zo gewenste loonmatiging maar achterwege moet blijven. nog veel meer zaken uw interesse hebben, kunt u morgen een bezoek brengen aan de Haarlemse Keu ringsdienst van Waren, waar de laboratoriumdeuren de hele dag wagenwijd open staan. De open dag wordt landelijk gehouden in bedrijven, instituten en instellingen. De bedoeling is de chemie, een vakgebied waarin één op de tien Nederlanders zijn brood verdient, wat buiten de laboratoria te brengen. Er bij jong en oud belangstelling voor te wekken. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Wilt u zien hoe speelgoed op deugde lijkheid onderzocht wordt en teddyberen op de trek- bank gaan, waar ogen worden uitgetrokken? Bent u nieuwsgierig naar wat bacteriën allemaal uithalen en hoe deze „diertjes” voor voedselvergiftiging zorgen? Of staart u liever naar een waanzinnige computer die binnen enkele seconden de naam opgeeft van de stof die de laborant hem laat opsnuiven? Wanneer deze en (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De fracties van WD EN PvdA hebber er gister- Open huis I van Keuringsdienst (ADVERTENTIE; (ADVERTENTIE? Alle zes de portefeuilles worden dit jaar beloond met ruim een kwart van de wed de (ofwel een werkweek van één-en-een- derde dag) die een full-time wethouder in een gemeente met dertig- tot veertigdui zend inwoners krijgt. Jaarlijks betekent dat voor de bestuursleden een inkomen van ongeveer 17.000 gulden. Met een ver hoging van 4,5 procent, zoals het dagelijks bestuur zelf heeft voorgesteld, komt de vergoeding van de zes leden op ruim 18.000 gulden te liggen. Er wordt op alle afdelingen gedemon streerd en er is gelegenheid om vragen te stellen. Er draait een film over veiligheids onderzoek aan speelgoed (dat ook is uitge stald) en u ontvangt een boekje over de Keuringsdienst van Waren. De laborato ria, gevestigd aan de Nieuwe Gracht 3, kunnen morgen zonder vooraanmelding bezocht worden tussen elf uur en half vier. In de route langs de ruimten waar twaalf medewerkers demonstreren, is een koffiestop opgenomen. De Open Dag Che- „In het komende jaar zal er veel meer dan vorig jaar onderhandeld moeten wor den met CRM, DE GEMEENTE Amster dam, de provincie en de regiogemeenten. Er moet heel wat gebeuren wil er wat uitkomen. Wacht niet op resultaten van de het rapport verder: „De geplande bebos sing is nog niet gerealiseerd, de gronden ervoor zijn zelfs nog niet verworven. In een andere lokatie bleek een reeds gere- aliseerde ruilverkaveling niet als beper king ervaren te worden. „Het terrein met archeologische waarde is, nadat de on derzoeken zijn verricht, weer geschikt voor bebouwing en het militaire com plex mag van Defensie verplaatst wor den. „De conclusie is, dat ondanks deze beperkingen voldoende ruimte voor wo ningbouw overblijft, in een woonmilieu dat zowel intern als extern interessante mogelijkheden biedt,” zo stelt het rap port. Zowel aan het College van Gedepu teerde Staten als aan de betrokken ge meenten is het rapport toegestuurd. feestwinkel zitten soms zeer gevaarlijke oplosmiddelen die de chemici bij de Keu ringsdienst van Waren er feilloos uithalen. En anders doet de elektronische identifi- catie-apparatuur het wel, die 25.000 stof- MOTOREN IN DIVERSE TYPES MET EN ZONDER INRUIL MOGELIJK R. PEEREBOOMWEG 18 WAARDERPOLDER HAARLEM TEL. 320251 K NABIJ P.T.T. TOREN Tot die gevolgtrekking komt het ad viesbureau Cebeon, dat in opdracht van de Nederlandse Spoorwegen een onder zoek instelde naar de bruikbaarheid van de bouwlokatie. Daarmee spreekt het Cebeon de Provinciale Planologische Dienst tegen, die eerder het gebied onge schikt had verklaard voor woningbouw. Volgens die instantie kleefden er nogal wat nadelen aan de lokatie. De NS be treurde de conclusie .van de Planologi sche Dienst, omdat het gebied pal achter het station van Uitgeest ligt en er dus prima vervoersmogelijkheden aanwezig zijn voor toekomstige bewoners. Daar om len door een onafhankelijk bureau te laten analyseren. w Mevrouw Van Son (CDA) twee meningen SANTPOORT. De werkgroep van de Stichting Santpoort heeft, onder leiding van de heer F. Berkhout, museumconsu lent, eèn tentoonstelling georganiseerd over de geschiedenis van de horeca in de gemeente Velsen. (ten zuiden van het Noordzeekanaal). Vroegere herbergen, lo gementen, tapperijen en dergelijke zijn er in beeld gebracht, terwijl de nog bestaan de bedrijven extra aandacht hebben ge kregen. Tot en met 26 oktober kan een bezoek gebracht worden aan de tentoon stelling, die gehouden wordt in het hoofd gebouw van het museum Beeckestijn aan de Rijksstraatweg te Velsen. (Van woens dag tot en met zondag van twee tot vijf uur). hetgeen volgend jaar bereikt wordt. „De prioriteitenlijst is uitstekend geschikt om na een jaar als controlelijst te gebruiken voor de bereikte resultaten. Dat zullen wij ook zeker doen. Wij geven het dagelijks bestuur de ruimte om aan de prioriteiten te werken, maar verwachten wel resul taat. Volgend jaar zullen wij mede daar mee het functioneren van het dagelijks bestuur en haar leden toetsen”, zo betoog de Van der Ham. Het CDA-raadslid Van Son moest over deze kwestie gisteravond voor twee stro mingen binnen haar partij het woord voe ren. Een deel van de fractie is volgens het raadslid tegen de voorgestelde regeling, terwijl de resterende CDA-ers zich er wel in kunnen vinden. De uiteindelijke opstel ling van de fractie zal afhangen van het antwoord dat het dagelijks bestuur van de Kennemerraad volgende week dinsdag op de algemene beschouwingen zal geven. Namens D‘66 liet woordvoerder Breg- man weten slechts schoorvoetend met het voorstel akkoord te kunnen gaan. Alleen de WD-fractie tenslotte gaf te kennen met de door het bestuur gewenste regeling geen enkele moeite te hebben. Tijdens de gisteravond gehouden alge- Jnene beschouwingen bij de begroting voor het komend jaar zette het raadslid Evers (PSP/PPR) een vraagteken bij de verdeling van de bestuurskosten. „Zoals het nu door het bestuur voorgesteld wordt, krijgen sommigen minder dan waar ze recht op hebben”, aldus Evers. Volgens hem zijn er echter ook leden die door de regeling teveel krijgen uitbetaald. Het betoog van PvdA-woordvoerder Van der Ham sloot daarop aan, maar ging nog een stap verder. Hij liet dóórscheme ren dat er in het bestuur mensen zitten die eigenlijk overbodig zijn. „Wij vinden het dagelijks bestuur te groot en er is veel voor te zeggen om het nu uit te geven bedrag aan zeven bestuursleden (inclusief de voorzitter die ajleen presentiegeld ont vangt) uit te smeren over vier leden”, aldus Van der Ham. Wie het dagelijks bestuur zullen moeten verlaten wil de PvdA laten afhangen van Het weidegebied achter het station van Uitgeest, waar volgens een adviesbureau zo 'n drieduizend woningen gebouwd kunnen worden HAARLEM. Op 7 oktober is het fail lissement uitgesproken van: Cornells Gerardus Brakenhdff, in Bever wijk, Breestraat 13. Curator mr. H. R. Kant, advocaat en procureur in Velsen- Zuid. R. C. M. Boeyink, in Badhoevedorp, Sloterweg 189, h.o.d.n. Safety Glas Neder land. Curator mr. A. van Traa, advocaat en procureur in Haarlem. Nannings/Geerts B.V., gevestigd en kan- toorhoudende in 2014 KC Haarlem, Steph- ensonstraat 45-47. Curator mr. B. J. Sol, advocaat en procureur in Haarlem. Koning Haarlem B.V., gevestigd en kan- toorhoudende in Haarlem, Jansweg 27-29. Curator mr. T. Boekman, advocaat en procureur in Haarlem. Bij beschikking d.d. 7 oktober 1980 de zer rechtbank is mr. T. Boekman als cura tor vervangen door mr. G. Euser, advo caat en procureur in Haarlem, in het fail lissement: Koning Haarlem B.V. in Haar lem, Jansweg 27-29, uitgesproken 7 okto ber 1980. Op 7 oktober 1980 is wegens gebrek aan baten opgeheven het faillissement van: Kontakt Haarlem B.V. in Haarlem, Gro te Houtstraat 36, uitgesproken op 6 juli 1976, curator mr. J. J. Bertrams in Utrecht. Christiaan Hendrik Leo Knijn in Wor- mer, Talingstraat 56, uitgesproken op 10 juli 1979, curator mr. F. R. van Dijk in Zaandam. Rens Boontjes in Beverwijk, J. Vermey- enstraat 38, uitgesproken op 19 augustus 1980, curator mr. Th. J. M. Nijhof in Beverwijk. Op 7 oktober 1980 is het faillissement uitgesproken, na intrekking voorldpig verleende surséance van betaling, van: Riemer Rintje Ypma in Beverwijk, Burg. Bruinsmalaan 26, h.o.d.n. Drogiste rij „De Plantage” te Beverwijk, Plantage 146. Curator mr. H. J. Knuwer, advocaat en procureur in Den Helder. Rechter-com- missaris mr. E. J. Schreuder. Grontmij maar leg al bestuurlijke contac ten”, adviseerde PvdA-woordvoerder Van der Ham het bestuur gisteravond. Ook WD-woordvoerster D aan had kritiek op het lange uitblijven van resulta ten. „We horen al lang dat het fietspaden plan bijna rond is. Wij willen nu echter weten waar de knelpunten liggen en wan neer de afronding van het plan verwacht kan worden”. De fracties van WD en PvdA waren het er gisteravond ook over eens dat het „plannen” van sportaccommodaties in de nabije toekomst ook tot de taken van het gewest Kennemerland gerekend moet gaan worden. Op dit moment zijn Benne- broek, Zandvoort en Heemstede ieder voor zich bezig een sporthal van de grond te krijgen, maar volgens de beide fracties zou dit veel beter in gewestelijk verband kunnen gebeuren. Op de agenda staan onder meer de subsidie leergang Bedrijfskunde, bestem mingsplannen Waarderpolder en Wester- gracht en begroting 1981. Verder praten de leden over aanvulling Van het perso- neelsreglement, benoeming M. J. van Bu ren tot lid van dé PTJ’-kamer en ing. J. C. Jobse tot hoofdingeland in het Hoogheem raadschap. Ter tafel komen voorts de Bedrijfshuur- adviescommissie, automatisering van handelsbemiddeling en regionale export- conculting, banenmarkten in 1981 en in formatiemarkt voor basisscholen. (Van onze rechtbankverslaggever) HAARLEM. De officier van jus titie bij de Haarlemse rechtbank heeft gisteren een gevangenisstraf van vier jaar plus ter beschikking stelling van de regering geëist tegen een 42-jarige man uit Zaandam die wordt verdacht van doodslag op een 39-jarige man uit zijn woonplaats. Volgens het spychiatrisch rapport was de man op het moment van de ten laste gelegde daad sterk verminderd toereke ningsvatbaar. Hij lijdt aan ernstige psy chische aandoeningen. Medicijngebruik zou het risico mogelijk zelfs verhogen, aldus het rapport. De man gebruikt al jaren geneesmiddelen tegen psychische spanningen. Hij had ook veel sociale pro blemen en voelde zich vaak bedreigd. Zijn raadsman, mr. J. Boone, meende dat het bewijs van doodslag niet geleverd was. Volgens hem staat niet vast of zijn cliënt de daad heeft gepleegd omdat deze zich niets kan herinneren van wat er die dag in juli gebeurd is. Ook waren er geen bijkomende bewijzen als vingerafdruk ken op de slijpsteen waarmee de doodslag gepleegd zou zijn. Mogelijk zijn er ande ren bij het slachtoffer gewfeest, aldus de raadsinan. Een kijkje in het klassieke „echte" natte lab. Hier staan overi gens ook moderne mi cro-computers, die au tomatisch analyseren welke stoffen een pro- dukt bevat (Van onze rechtbankverslaggever) HAARLEM. De Haarlemse recht bank heeft gisteren twee Haarlemmers veroordeeld tot gevangenisstraf van der tien maanden voor hun aandeel in een grote serie inbraken. Tegen de mannen, die deel uitmaakten van een bende die bijna honderd inbraken en geweldsmisdrijven pleegde, was acht tien maanden geëist. Voor rijden onder invloed werd een van de mannen vrijge sproken. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De Haarlemse Kamer van Koophandel houdt op dinsdag 14 oktober een openbare ledenvergadering. De bijeenkomst is in het kantoor van de Kamer aan het Nassauplein 4 en begint om acht uur. Als belangrijkste nadelen van het ter- spoorlijn, die als geluidswal fungeren, rein had de Planologische Dienst van de Over .de voorgenomen bebossing gaat provincie aangemerkt: de aanwezigheid van een brede strook aardgas- en water leidingen die de bouw van huizen be moeilijken; de geluidshinder die de spoorbaan voor bewoners gaat veroor zaken; een in het kader van een ruilver kaveling voorgenomen bebossing alsme de de aanwezigheid van een terrein met archeologische waarde en een militair complex.Volgens het rapport van het adviesbureau kan Op de plaatsen waar de .leidingen liggen inderdaad niet ge bouwd worden. In de praktijk blijft er echter voldoende ruimte over voor wo ningbouw, meent het bureau. De ver- besloot de NS de gesignaleerde nade- meende geluidshinder kan worden opge vangen door geluidwerende voorzienin gen of de bouw van bedrijven langs de mie 1980 is georganiseerd door de Konink lijke Nederlandse Chemische Vereniging en de Vereniging voor de Chemische Industrie, beide in Den Haag gevestigd. o In vergelijking met wat er in de natuur allemaal chemisch gebeurt, is het „beetje” chemie dat mensen doen haast niets, al dus de organisatoren van de open dag in hun brochure die iedereen morgen krijgt. In het onderwijs heet de chemie nog heel ouderwets scheikunde, omdat chemici al tijd veel aandacht besteden aan het uit elkaar halen van stoffen. Ook dit is te zien bij de Keuringsdienst. Op traditionele wijze met reageerbuisjes maar eveneens met microcomputers en volautomatische analysetoestellen. Aan tonen van het verboden sulfiet in gehakt, maar ook het teveel aan nicotinezuur in vlees, kan nauwkeurig vastgesteld wor den. En wat te denken van de bestrijdings middelen. Ze worden in het laboratorium allemaal uit de groente gehaald en in hoeveelheid op papierstroken opgete kend. En als de concentratie te hoog is of wanneer een verboden middel gespoten is, kan de tuinder op een proces verbaal rekenen. Dat geldt ook voor de winkelier of producent die artikelen zoals potten en pannen in de handel brengt waaruit gifti- je stoffen vrijkomen, zoals lood en cadmium. Trouwens ook in verf en ijswater van de fen als vergelijkingsmateriaal in zijn ge heugen heeft. Overigens is voor de lief hebbers het klassieke natte lab er ook nog „het enige echte” volgens de chemici die er werken. Tijdens de open dag zullen ze dit vast nog eens herhalen.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 9