Akrides superieur Dames Odin naar ruime overwinning Zege Eechtrop op leider Alliance Bert Dammers behaalt titel op trampoline Van der Burg winnaar in ADO-toernooi een succes sluitingsrit aan zwak Anquilla (Van onze basketbalmedewerker) Alleen Frank Wessels gevaarlijk Stars komt in Leiden vooral kracht tekort CCHOUÏIN •NO Nederlagen van Phoenix en Odin ’n hoorbaar verschil in uitlaten EDO-VOLEND AM 1 i I f I 21 1980 MAANDAG 13 OKTOBER ii F (Van onze handbalmedewerker) f I M M f I HEEMSKERK. Het eerste zaalhandbaltoernooi door ADO gehouden is een succes gewor den. Dat was voor een groot deel te danken aan de formule die is toegepast, namelijk in iedere pou le teams uit diverse afdelingen. I 1 H 11 f 11 1: 9 t (Van onze hockeymedewerker) hadden Bohemen. (ADVERTENTIE) NOORDERSPORTPARK morgen dinsdag 14 oktober LICHTWEDSTRIJD 19.00 uur In een matige wedstrijd heeft Stars in Leiden niet voor één van die verrassingen kunnen zorgen, waarvan vóór de competi tie nog gedroomd werd. Nog niet eerder werd door een koploper in de basketbal- eredivisie zo’n suprematie aan de dag gelegd als Leiden dit seizoen doet. Alle 101-75 (rust 46-37). Topscorers Leiden: To ny Parker (12-10), Sid Bruinsma (6-10) en Jimmy Woudstra (8-6). Stars: Frank Wes sels (9-12), Simon Bruijn (8-5), Rickey Lee (9-2) en Emill Hagens (8-4). was de prestatie van het nu naar de eerste klasse van de afdeling gepromoveerde ADO, dat de derde divisie club Alcmaria Victj-ix met 6-4 klopte. Els Stolk kwam tot drie doelpunten. Bij de heren was uitstekend spel te zien. De meest gave ploeg had Meervogels, dat geen duel verloor. Ook DES maar ook Breton Sport uit Maasbree gaven demon straties van goed handbal. Beide ploegen eindigden gelijk in pun ten. DES werd tweede door een beter doelgemiddelde, één doelpunt meer dan de Limburgse ploeg. (Van onze turnmedewerker) HILLEGOM. 'Zaterdag zijn in Tres long de individuele Nederlandse kampi oenschappen trampolinespringen gehou-' den. Jacqueline de Ruiter prolongeerde haar titel bij de dames, direct gevolgd door Marjo van Diermen. Marieke van de Vegt van de organiserende vereniging Concordia behaalde een eervolle vijfde plaats. Bij de heren won Marcel Verstra- ten (Pro Patria) met grote overmacht. Direct na de basketverwlsseling scha kelde Leiden op een hogere versnelling over. Onder aanvoering van de uitblin kende Tony Parker werden de Haar lemmers toen met de rug tegen de muur gezet. Alle kans op een kleine nederlaag ging verloren toen Lee en Brown van de niet overtuigend leidende arbiters nog voor de tiende minuut hun vijfde fout kregen. Vrijwel de gehele Haarlemse sco re moest toen komen van het duo Wessels- Michael de Jager, dat de thuisclub goéd partij bleef bieden. Ook zij echter konden niet voorkomen dat uitblinker Tony Par ker Harry Kip op de valreep in staat stelde de honderd punten op het scorebord te brengen. Stand: Parker 8-16, Delta Lloyd 10-16, Nashua 9-14, Frisol-R 9-12, Nat. Ned. Do nar 8-10, Amstelveen 10-10, Eve and Adam Stars 10-6, Hatrans Tonego 10-6, Punch 9- 2, BOB 9-0. Een snel en betrouwbaar adres, klaar terwijl u wacht. 1 jaar garantie, Ook bij doorroesten, vestigingen door geheel Nederland en België. Open ma. Vm vr. 8.30 17 30u za. 9.00 13.00 u HAARLEM: SCHALKWIJKERSTRAAT 151 (bij Rustenburgerbrug a/h Spaarne) tel. 023-381844 koelbloediger Volendam komt met volledige eerste elftal. In de derde klasse werd in de partij Scheybeeck-Alliance in vijf minuten drie maal gescoord. Hierna kon niemand meer doeltreffend uithalen. Een fout in de-ach terhoede van Alliance werd door Pieter Bunsma goed benut. Meteen daarna was LISSE. Op het Spekkelaanparcours in Lisse heeft de Ren- en Toervereniging De Bollenstreek gisteren de sluitingsrit van het wegseizoen 1980 gehouden en die werd gewonnen door Arie van der Burg. In de fel betwiste eindsprint van een vijftien man sterk peloton bleef hij met een half wiel verschil aan de winnende hand. HAARLEM/IJMOND. De hockey-da- mes van HBS hebben in de topwedstrijd in de tweede klasse A tegen Hudit uit Delft met 1-1 gelijk gespeeld. Beide teams blijven na deze puntendeling op een ge deelde eerste plaats staan met zelfs een gelijk doelgemiddelde. De heren van HBS versloegen in de eerste klasse Kievi ten uit Wassenaar met 1-0. Door deze prestatie bereikte de ploeg de derde plaats. De dames van Rood Wit hebben na de 2-0 zege op Alkmaar en de verlies- partij van het leidende Alliance tegen Eechtrop (0-2) de leiding in handen in de derde klasse C. De uitslag: 1. A. v. d. Burg, de 54 km. in 1.14.28; 2. R. Onos, 3. J. van Dijk, 4. M. Schalkes, 5. A. Caspers. Uitslag nieuwe lingen: 1. D. van Reek, 2. R. Pos, 3. J. van The Lions dat niet meer kan rekenen op de inbreng van Zoran Valjavec veroverde eveneens twee belangrijke winstpunten. In Zandvoort werd het bezoekende Achil les met 89-82 teruggewezen. The Lions-Achilles 89-82 (rust 42-39). Topscorers the Lions: Pim Schön (38), Frans Stiphout (18) en John Epker (18). Voor Lions heeft de afwezigheid van Zoran Valjavec - gestopt met basketbal na een meningsverschil met coach Eric Zwiers - tegen Achilles niet voor onoplos- bare problemen gezorgd. In moeilijkhe den kwam The Lions in feite alleen maar door het grote aantal persoonlijke fouten, dat leidde tot het voortijdige vertrek van Nico Koper en dat bovendien schutter Henk Macnack lange tijd op de bank hield. Het beslissende gat sloeg de thuis club direct na rust dankzij vooral de sco ringsdrift van Pim Schön. Dat de gasten in de slotfase gingen pressen, deerde The Lions nauwelijks..Wel kon de 81-61 achter stand aanzienlijk verkleind worden, maar in gevaar kwam de Zandvoortse zege niet. IJMUIDENZANDVOORT. Met Akrides en Hoofddorp blijft het in de basketbal eerste divisie bergopwaarts gaan: het afgelopen weekeinde werden opnieuw de winstpunten veroverd. Werkelijk moeilijk had Hoofddorp het in Wychen tegen Wyba, waar de overwinning pas in de slotfase gestalte kreeg. Anquilla, dat eerder al van the Lions verloor, moest dit keer de winst met 79-68 aan Akrides laten. wicht. Toen echter sloeg Hoofddorp een klein gat, dat bij 75-82 van beslissende betekenis was. Zonder al te veel moeite ving Hoofddorp in de slotminuten de Wy- ba-press op. Stand: HIA-Noordkop 6-12, ASVU 6-12, Akrides 7-12, Orca’s 5-10, De Germaan 6- 10, BV Groningen 6-10, Lions 6-6, Ymir 6- 6, Leiden Trotters 7-6, Gratama-DSS 6-4, Achilles 5-2, Cangaroes 5-2, Celeritas 6-2, Arnhemia Eagles 5-0, BV Zaandam 6-0, Anquilla 6-0. HIB: The Wolves 6-12, SOVB 6-12, PSV 6-12, Hoofddorp 6-10, Werkendam 6-10, BSW 6-8, BC Paulus 6-8, Goba 6-6, Sphinx 6-6, Markt 6-4, Wyba 6-4, Hertogballers 6-2, JRC Boxtel 6-2, AMVJ 6-0, The Jumpers 6- 0, Rotterdam-Zuid 6-0. LEIDEN. In de basketbaleredivisie heeft Eve and Adam Stars voor de tweede keer in dit seizoen zijn meerdere in koploper Parker/Leiden moeten erkennen. Een in dit treffen door blessures geplaagd Stars moest uiteindelijk met 101-75 de eer aan de thuisclub laten. Verrassingen bleven dit keer uit. Wel behaalde Nashua Den Bosch een opvallend ruime zege met 101-81 op Nat. Ned. Donar. Goed blijft deze competitie ook Delta Lloyd/Amsterdam het doen. De Amsterdamse formatie, die eerder in de week over Hatrans Tonego zegevierde, bleef nu weer met 68-58 de baas over Frisol-R. na de zege van 2-0 tegen Alkmaar (twee maal Wijnanda Willemse) direct gevolgd door Strawberries en' Eechtrop (op één punt), die beide zegevierden. Strawberries versloeg met 4-0 een kansloos FIT Anne ke Hendriks, Ella Postuma, Elsbeth Pilz en Emmy Engel waren trefzeker). Eech trop was de meerde van Alliance. Het ongeconcentreerd starten van Alliance werd binnen twee minuten afgestraft door Loes van Vliet. Eechtrop bleef de betere ploeg gedurende de volle zeventig minuten. In de vierde klasse boekte Scheybeeck een magere zege. Met 1-0 werd Purmer- end verslagen. Annelies Bouwma trof doel door middel van een backhand-slag. Saxenburgers verloor kansloos met 10-0 van Weesp. Haarlem had het wederom eenvoudig. Met 6-0 werd Loenen huis waarts gestuurd. 5 Bij de dames junioren werd Meervogels uit Akersloot eerste; ADO tweede en DTS uit Amsterdam derde. Bij de opening van dit uitstekend geor ganiseerde toernooi nam KNGV-voorzit- ter John Tielrooy de gelegenheid te baat de Nederlandse ploeg in de bloemen te zetten, speciaal Marjo van Diermen en Jacqueline de Ruiter die op de WK in Zwitserland bij het synchroonsprlngen een tweede plaats veroverden. Internatio nale klasse dus bij dit kampioenschap dat wederom door Pro Patria en Sparta werd gedicteerd. De enige die voorkwam dat alle titels naar respectievelijk Zoetemeer en Ermelo gingen was Bert Dammers van TVIJ (IJmuiden) die bij de jongens natio naal kampioen werd. Kan bij de dames en meisjes van een hoopvolle ontwikkeling in het trampoline springen worden gesproken, bij de heren waren kommer en kwel troef. Dat Marcel Verstraten een klas apart Was, was mede te danken aan zijn concurrenten die allen bij de eerste keuze-oefeningen voortijdig de springmat meenden te moeten ver laten. Pro Patria maakte van het spel om de ereplaatsen bij de jeugdturnsters een wel zeer spannend onderonsje dat uiteindelijk in het voordeel van de talentvolle Mariska van de Sman (61,9) eindigde. Ze werd op de voet gevolgd door Diana Wong. Als derde plaatste zich een telg uit de bekende Pro-Patriafamilie: Jolanda Lamboo (61,2). De meisjes tenslotte hadden in Alexandra Hasselman een uitstekende kampioene. In deze categorie greep het jeugdige talent Nancy Hoopman (DOS-Castricum) net naast de prijzen. Ze eindigde als vierde. Meisjes: 1. Alexandra Hasselman 62,2. 2. Nata scha Abbink 58.0 (beiden Pro Patria), 3. Belinda Borkhuis 51,9 (Sparta) Jongens: 1. Bert Dam mers (TVIJ) 57,9, 2. Patrick Wulz 53,3, 3. Jerry v. Vliet (Pro Patria). Jeugdturnsters: 1. Mariska v. d. Sman 61,9, 2. Diane Wong 61,8, 3. Jolanda Lamboo 61,2 (allen Pro Patria). Jeugdturners: 1. Aat Bosch 62,9, 2. John Korenwinder 56,1, 3. Paul Steyens 55,0. Dames: 1. Jacqueline de Ruiter 68,0, 2. Marjo v. Diermen 66,8 (Beiden Sparta), 3. Ingrid Vermeulen 57,3 (Olympia). Heren: Marcel Verstraten 63,0, 2. Peter Steinfort 49,0, 3. John Grifthorst 45,8 (Veerkracht A’dam), 5. Peter Jager 40,2 (Odin Heemskerk). Puntloos onderaan staat nog steeds BOB, dat spelend zonder Amerikanen in Haaksbergen geen verweer had tegen Ha trans Tonego. De grote „tegenvallers” van dit seizoen - Amstelveen en Punch - ont moetten elkaar onder de rook van Am sterdam. Hoe moeilijk Punch het dit sei zoen gaat krijgen wees het scorebord na de wedstrijd wel uit. Tegen een bepaald niet imponerend Amstelveen werd met 100-72 ruim verloren. VCA-VCIJ 2-3 (15-6, 15-6, 10-15, 3-15, 13-15) Deze wedstrijd kende een sensationeel verloop VCIJ begon met een gewijzigde opstelling tegen het sterke VCA. De IJ- muidenaren konden zich de bekerwed strijd van vorig seizoen nog goed herinne ren. Zij waren dus gewaarschuwd. On danks het feit dat een gewaarschuwd man voor twee telt, waren de VCIJ’ers niet opgewassen tegen'het aanvalsspel van As sendelft. Dit wedstrijdbeeld was te zien tot de stand van 7-2 in de derde set. Toen kwam bij VCIJ Nico Hulsman aan servi ce. De aanvoerder wist tijdens zijn op- slagbeurt zes punten te scoren. Dit bracht het vertrouwen terug binnen de IJmui- dense ploeg en met 10-15 werd de derde set gewonnen. Op dat moment kreeg VCIJ vleugels. Geconcentreerd werd de tegen stander tegemoetgetreden en vooral hoofdblokker Kees Koster speelde erg sterk. De gasten leken toen over VCA heen te lopen, maar een incident zorgde ervoor dat de thuisploeg weer agressiever ging spelen. In de laatste set wist VCA een grote achterstand weg te werken en terug te komen tot 13-13-13. Verrassend genoeg was het toch de ploeg van Jan Kiewiet, die uiteindelijk aan het langste eind trok. Katapult-Odin 3-0 (15-13, 15-5, 15-8) In deze wedstrijd leek het wel of Odin de meest elementaire volleybaltechnieken nog niet onder de knie heeft. De Heems kerkers werden met name in de tweede en derde set volledig overklast. In het begin kon Odin nog wel bijblijven. Maar al snel stapelden de fouten zich op. Dat de gasten werden weggespeeld was vooral te wijten aan een slecht sluitend blok en veel foutie ve passes. Katapult had daarentegen wei nig reden tot klagen. Wat bij Odin hele maal fout ging, ging bij hen juist verras send goed. Met technisch soms hoog staand spel werd de Heemskerkse equipe duidelijk teruggewezen. Odin-NOVO 3-1 (15-11, 3-15, 15-10, 15-6) Met Ingrid Tjjsma weer in de gelederen trok Odin fanatiek ten strijde. De eerste set ging gelijk op. De Odin-dames liepen uit tot 13-7 maar NOVO wist de achter stand tot 13-10 te verkleinen. Toch bleef de thuisploeg in deze set nog ruim aan de goede kant van de score. Dit was in de volgende set echter niet het geval. Er werden wat fouten gemaakt maar vooral de goede services van NOVO bracht de ploegen weer op gelijke hoogte. Odin liet er weinig twijfel over bestaan de beste te zijn. (Van onze volleybalmedewerker) IJMOND. Het derde speelweekeinde leverde alleen voor de dames van Odin een ruime overwinning op. Zij toonden zich met 3-1 de meerdere van NOVO. VCIJ won een sensationele wedstrijd tegen VCA met 2-3. De heren van Phoenix en Odin kwamen er tegen respectievelijk Viano en Katapult niet aan te pas. Beide verloren met 3-0. Akrides-Anquilla 79-68 (rust 44-32). Topscorers Akrides: Jos Meijer (12-5), Gerrit Slagter (9-12) en Nick Roosenstein (8-8). Ondanks de verdiende overwinning was coach Martin Feitsma na het duel tegen Anquilla maar gedeeltelijk tevreden. „Weer hebben we verzuimd in de tweede helft door te drukken. Gezien het grote krachtsverschil hadden we dit duel zeker met vijfentwintig punten verschil moeten winnen. Voor de derde keer was er echter sprake van concentratieverlies.” In ge vaar kwam de IJmuidense overwinning nooit. De in de eerste helft veroverde voorsprong mocht na de rust wel kleiner worden, maar defensief zat het bij Akri des te goed in elkaar om de wedstrijd uit handen te geven. Slechts in aanvallend opzicht vergat de thuisclub het nodige overleg dat voor meer succes had kunnen zorgen. Uitblinkers aan IJmuidense zijde waren dit keer Jos Meijer en Gerrit Slagter. Wyba-Hoofddorp 83-86 (rust 50-44). Topscorers Hoofddorp: Henk van Wijk (18-6), Niels Theil (12-0), Jos Chelius (14) en Frank Kales (10). Ondanks gevarieerd aanvalsspel heeft Hoofddorp één helft lang het initiatief aan de thuisclub moeten laten. Verantwoorde lijk voor de achterstand bij de basketwis- seling was de verdediging, die in de begin fase aUesbahalve alert reageerde. Na de rust bleek al snel dat coach Coen Lam merts orde op zaken had gesteld. Tot 68-68 hielden beide ploegen elkaar in even- (ADVERTENTIE) Door deze overwinning nemen de Heemskerkse dames nu een derde plaats in en kijkt men vol verwachting uit naar de komende wedstrijd tegen de koploper. door HBS de score geopend (Carla Im mer). In de tweede periode een goed Hudi- to, dat verdiend gelijk maakte. In de twee de Klasse B bleef Bennebroek op de been na de 4-1 overwinning op Spirit uit Schie dam. De ploeg van coach Dolf Joustra kreeg deze zege echter niet cadeau De defensie stond veelvuldig onder hevige druk en pas laat in de westrijd werd de overwinning veiliggesteld. Marjan Koop man (tweemaal) en Marieke Meppelink (tweemaal) waaronder een solo vanaf de middenlijn hielpen het stroeve Benne broek aan de volle buit. Zandvoort speelde remise tegen Ring Pass in een partij zonder hoogtepunten. Mieke Hamann scoorde in een ontmoe ting, waarin Zandvoort vergat door te drukken. In de derde klasse wordt het aan de kop van het klassement spannend. Rood Wit neemt de eerste plaats in beslag Phoenix-Viano 0-3 (10-15, 12-15, 12-15) Phoenix had het zaterdagavond moei lijk met de tegenstander, met de scheids rechter, maar vooral met zichzelf. De gro te inzet ten spijt kan de Beverwijkse ploeg dit seizoen maar moeilijk op gang komen. Door het stroeve spel kwam Phoenix in het begin tegen Viano al snel met 0-6 achter. Het spel werd gekenmerkt door grote onzekerheid bij de thuisclub. De spelers konden elkaar maar moeilijk vin den. Mede door het feit dat coach Wipdijk ook zijn jongere spelers wil laten opdra ven, wil het nog niet helemaal vlotten bij de Beverwijkers. Toch hebben de nederla gen niet de goede sfeer binnen de ploeg kunnen aantasten, waardoor men nog steeds hoopt op betere tijden. Scheybeeck aanvaller Pim Zwager (midden) zet Alliance verdediger Bart van Os op het verkeerde been in de wedstrijd Scheybeeck-Alliance (2-1). Scheybeeck speler Piet Schreijen komt aanlopen om eventueel assistentie te verlenen het weer gelijk door toendoen van Frank Paulus. Scheybeeck-speler Jos Zonneveld besliste echter de wedstrijd in het voor deel van zijn ploeg (2-1). Alliance kon zijn draai niet vinden en de zege voor de Beverwijkers was dan ook terecht. Zand voort verloor met 4-1 van het goed counte rende Badhoevedorp. Goed keeperswerk van de tegenpartij stond Zandvoortse terffers in de weg. Haarlem verloor van het meer ervaren Magnus uit Schagen met 3-0. De gasten waren koelbloediger en hadden meer overzicht in hun spel. In de vierde klasse verloor Saxenburgers met 3-0 van koplo per AMVJ. Bij de dames werd het bij HBS-Hudito een puntendeling (1-1). Een terechte uit slag en iedereen kon er ook vrede mee hebben. De eerste helft had HBS een licht veldoverwicht en uit een strafbal werd Bob Meijer (4) in een fel duel gewikkeld bij een aanval van Akrides op de Anquilla-basket Nick Roosenstein (11) kijkt toe. posities zijn aan Leidse zijde dubbel bezet en sléchts met veel, geluk aan de zijde van de tegenpartij lijkt Leiden deze competitie misschien nog wel eens te verrassen. Dat Stars van de Leidepaars verloor was op zich geen schande. Wel maakten de spe lers van Ruud Harrewijn het hun tegen stander in de beginfase erg gemakkelijk door op rij acht keer mis te schieten. Pas na vijf minuten vonden de Haarlemmers de weg naar de Leidse basket. Op moment had het thuisfront echter al vijf keer kun nen juichen. Ondanks die matige start en het gemis van de nog steeds geblesseerde Kees Amama kwamen de gasten nog voor de basketwisseling tot vier punten terug. Een belangrijke rol in de Haarlemse aan val vertolkte opnieuw Frank Wessels. Las tig hadden daarentegen Lee en Brown hc-t onder de Leidse basket waar het fysieke geweld van de thuisclub de boventoon voerde. Bij de seniorenreserve-poule dames, won ADO 2. DTS werd tweede en Meervo gels derde. In de twee hoofdpoules was veel te genieten. De dames van Meervo gels waren niet te kloppen. ADO verloor met 7-4, DES uit Kudelstaart met 7-3 en Alcmaria Victrix met 8-2. Opmerkelijk Uw partypartner bij uitstek Gen. Cronjéstraat 31 Tel. 253630 - HAARLEM De heren van HBS hebben na een wat moeilijke start in het eerste seizoen in de eerste klasse het goede ritme te pakken. HBS startte verkrampt tegen Kieviten (ex-HBS coach Chris Jones heeft de tech nische leiding). Het spel was rommelig en weinig aantrekkelijk om te zien. De twee de helft gaf een beter HBS de boventoon aan en verdiend schoot Jan Verzijlbergen een van de weinige strafcorners tegen de plank (1-0). In de tweede klasse blijft Bennebroek na de remise-wedstrijd (0-0) tegen achter volger Roomburg op de eerste plaats staan. Het was een matige vertoning op een traag en slecht bespeelbaar terrein waar Roomburg furieus van start ging. Dit leverde enkele strafcorners op die echter geen roos troffen. De partij was verder redelijk in evenwicht en alleen in\ de laatste fase van de tweede helft kon Bennebroek nog enigzins gevaarlijk wor den. In dezelfde klasse ging Rood Wit kansloos ten onder tegen Hermes in Den Helder. Het werd een 3-0 nederlaag. Eechtrop versloeg het zwakke Noord- wijk met 2-0. De stand was al bij de pauze bereikt. Eechtrop had geen enkel pro bleem met deze tegenstander en na de rust konden de Beverwijkers zelf gas terug nemen. Piet van Duijn en Aad Post scoorden. Strawberries leek in de uitwedstrijd tegen Alkmaar in de problemen te ko men. De Velsenaren kwamen met 2-0 voor door goals van Frank Guttelink en Roland Verhagen maar nog voor de helft- wissel had opponent Alkmaar gelijk ge maakt. Na de rust was er meer beweging in de voorhoede van Strawberries en op regelmatige manier werd de stand uitge bouwd naar 5-2, Roland Verhagen, Frank Gutteling en Willem v.d. Berg waren de schutters. De tegentreffer diep in de tweede helft was dan ook niet meer van belang (5-3). s Parker/Leiden-Eve and Adam Stars f j i l nu iii I i

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 21