GAG Ronde Ka Hollywood ’52 Maskerade Barrelhouse Soli Jazz Della Bosiers muziek Films Jerry Lee Lewis Bronco Billy The long riders I Martanttheater Expositie theater I =p ijmond c UIT Formatie allerhande^ agenda VIDES -donderdag 19 8 0 OKTOBER IJMOND 1 6 in I s pleiding In en om Haarlem 3^1 Redactie Joke Dieben-Frerichs Velsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk en van Jeroen Kranenburg, acteur en regisseur afkomstig uit Zuid-Afrika, waar hij tal van toneelstukken heeft gespeeld en geregisseerd. Ook deed hij tv- produkties en film. Aan de hand van thema’s of actualiteiten wil Jeroen Kranenburg met de deelnemers toewerken naar al dan niet opvoerbare produkties. Beide workshops zijn inmiddels van start gegaan, maar aanmelding is nog steeds.iiipgelijk. De workshops worden gegeven in de nieuwe lokalen van het Martanttheater aan de P. Breughelstraat 3 in Heemskerk: de workshop theater op woensdagavonden van 20 tot 23 uur. de workshop dramatische expressie op dinsdagavonden van 19.30 tot 21 uur. De wekelijkse workshop-avonden (bij voldoende belangstelling kan er een tweede workshop theater van start gaan kosten te komen. De eventuele verdere opbrengst komt ten goede aan de optredende verenigingen. Aanvang van beide concertavonden 20 uur. Tour de chant. Net zo bekend als de Nederlandse chansonnières Liesbeth List en Liselore Gerritsen in deze contreien is Della Bosiers in haar geboorteland België. In een poging ook ons land te veroveren doet ze vrijdagavond De Jansheeren aan de Kerk weg in Heemskerk aan. Samen met haar vaste begeleider Ben van der Linden (eerder te horen in combinatie met onder andere Fons Jansen en Liselore Gerritsen) brengt Della Bosiers een tour- de-chant van Franse, Engelse en Nederlandstalige luisterliedjes. Aanvang van het muziekprogramma 20.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de vaste voorverkoopadressen van het Assumburgtheater, te weten de Nutsspaarbank Heemskerk (tel. 02510 - 33338) en reisbureau Oosteröm te Beverwijk (tel.02510 - 24438). Harry Verbeke Kwartet. Na het échec van het Jazz-huisorkest project (leider Herman de Wit moest al na de eerste schuchtere poging om een huisorkest van de grond te krijgen afhaken) is het Jazzhuis Velsen niet bij de pakken blijven neerzitten, maar onvervaard teruggekeerd tot de normale veertiendaagse concertroutine. Voor vrijdagavond 17 oktober heeft men het Harry Verbeke Kwartet weten te strikken en dat betekent jazzplezier voor een rijk geschakeerd publiek. Tenorsaxofonist Harry Verbeke wordt ritmisch terzijde gestaan door Irv Rochlin (piano), Max Bolleman (drums) en Wim Essed (bas). een organisatie die zich bezig houdt met drugssmokkel. Ze lossende zaak op en willen net hun politiepet aan de wilgen hangen het duo staat toch liever aan de andere kant van de wet als ze via de mobilofoon horen, dat er in de stad een gijzeling aan de gang is. Daarop besluiten de twee agenten tegen-wil-en-dank om toch maar weer opnieuw in actie te komen. Hoofdfilm in de tweede bioscoopzaal blijft „Zombies”, een griezelfilm over twee jonge mensen die pogen Amerika te behoeden voor een invasie van levend-dode wezens met kannibalistische neigingen. In de cyclusvoorstelling op de woensdagavond draait Monty Python’s „And now for something completely different”: korte en lange sketches, handig gemonteerd tot een uitputtende stoet van krankjoreme taferelen in de van de televisie vertrouwde Monty Pythonstijl. Voor de herfstvakantie-matinees is Walt Dinsney’s sprookjesfilm „Doornroosje” uit haar slaap gehaald: een alleraardigste tekenfilm over het prinsesje, dat zich volgens de voorspelling van de boze fee op Verbeke heeft m verschillende combo's (het Harry Verbeke Sextet, de Famingo’s, Bamboozlers, Millers, de Diamond Five) een belangrijke bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van de vaderlandse jazzmuziek. In ’68 ontving hij met zijn Loosdrechts Kwartet de hoogste Nederlandse jazzonderscheiding, de Wessel Ilchenprijs (nu Boy Edgarprijs). Aanvang van het concert van het Harry Verbeke Kwartet 22 uur in het Witte Tejater aan de Kanaalstraat in IJmuiden. Plaatskaarten zijn in voorverkoop telefonisch te bestellen via nummer 02550 - 15789. Vrijdag 31 oktober ontvangt het Jazzhuis Velsen het Burton Greene Kwartet, terwijl voor 21 november het Ron van der Berge Kwartet is geëngageerd. Tjechische theatergroep GAG eeuwwisseling en uit de ontwikkelingen die toen het gesprek van de dag vormden ('opkomst van de vakbeweging, vrouwenemancipatie, Nederlands-Indië, de eerste aansluitingen van de Nederlandse Bell-Telephoon maatschappij) hebben de samenstellers een rijk geschakeerd tijdsbeeld weten te distelleren. Medewerkenden zijn Jos Brink. Frank Sanders, Lucie de Lange. Henny Orri. Mary Michon cn Simone. Kleinsma. die tesam^n zo'n zeventien verschillende rollen voor hun rekening nemen. De regie had Jo Dua. Aanvang van alle voorstellingen 20.15 uur. Er zijn in de voorverkoop geen kaarten meer verkrijgbaar. Toneelgroep Centrum. De Kommissie Buitenschoolse Aktiviteiten Schooljeugd haalt woensdagavond 22 oktober de scholengroep van Toneelgroep Centrum naar het Witte Tejater Velsen. Opgevoerd wordt het door Peter Römer geschreven stuk ..Hollywood '52": een voorstelling die is bestemd voor leerlingen van het voortgezet onderwijs en hun docenten alle van de door Lo Hartog van Banda geschreven AVRO-televisieserie Bereboot bekende figuren levensgroot hun opwachting maken, is maandagmiddag 20 oktober te zien in ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof aan de Kerkstra;:' Beverwijk. VIDES. Het IJmuider operette gezelschap „VIDES", intensief studerend op de operette „Blauwbaard” van Jacques Offenbach, zoekt op zo kort mogelijke termijn versterking. Het zestig leden tellende koor mist nog enkele tenoren en bassen. Geïnteresseerde heren kunnen vrijblijvend een repetitie-avond bij wonen. Ónder leiding van dirigent Edwin Wolf komt „VIDES" elke maandagavond van 20 tot 22 uur bijeen in gebouw „De Rank" aan de Wilhelminakade 94 in IJmuiden. jonge Amsterdamse rockgroep die drie man sterk de grote voorbeelden niet klakkeloos kopiëert, maar fris van de lever uiterst dansbare eigentijdse muziek ten gehore brengt. Rugg bestaat uit gitarist Hans Baars, drummer Kees Zomer en bassist Hans van Wippestein is zaterdagavond te beluisteren in jongerencentrum Alpha aan de Moensstraat in Beverwijk. Aanvang 21.30 uur. Koffieconcert. Tot de vertrouwde gasten van de Werkgroep Muziek Heemskerk behoort het Leids zigeunerorkest Csardas, elk seizoen weer goed voor een nagenoeg uitverkocht huis. Vandaar dat het gezelschap ook dit jaar weer is opgenömen in het programma van de Werkgroep, en zondagmorgen het tweede (koffie)concert in De Jansheeren verzorgt. Csardas werd in '72 opgericht. De initiatiefnemers stelden zich ten doel, op zo origineel mogelijke wijze volks- en zigeunermuziek ook de Balkan te vertolken, uiteraard op de authentieke instrumenten. Ter verdieping van de kennis van het repertoire werden studiereizen gemaakt naar Hongarije en Roemenië. Het grotendeels uit studenten en scholieren bestaande Leids Zigeunerorkest Csardas speelt zondagmorgen vanaf 11.30 uur in De Jansheeren aan de Kerkweg te Heemskerk. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij de Nutsspaarbank Heemskerk (géén telefonische reserveringen) en voor zover nog voorradig op de uitvoeringsdatum vanaf 10.30 uur aan de zaal. niogelli'1 jrs(sters)- nr. Goed' ■titer haar zestiende verjaardag verwondt aan de naald van een spinnewiel en vervolgens in diepe slaap valt, een toestand waaruit alleen een kus van ware liefde haar kan doen ontwaken. Stadsschouwburg Velsen. Bronco Billy McCoy reist rond met een tweederangs Wild West-show, waarmee hij kleine plaatsen in de VS bezoekt. In één van die stadjes maakt hij kennis met Antoinette Lily, een verwend, schatrijk meisje dat na een ééndagshuwelijk is verlaten door haar man. Deze fortuinjager heeft tevens al haar bezittingen meegenomen en om in haar levensonderhoud te voorzien, wordt Antoinette Billy's assistente. Ze doet haar werk ondereen schuilnaam, lijkt daardoor van de aardbodem weggevaagd en om die reden wordt haar ex-man ervan verdacht zijn echtgenote te hebben vermoord. Hij belandt in een inrichting voor mentaal gestoorde misdadigers en kan zijn ogen niet geloven, als hij in één van de medewerkers van de daar optredende Wild West-show zijn doodgewaande vrouw herkent. Voor zijn rehabilitatie moet Antoinette mee naar zij nooit op de voorgrond, terwijl ze zo'n belangrijke rol speelden bij de totstandkoming van wat hij noemt de „celluloid-dramaturgie”? De mime- voorstelling van GAG is geen persiflage of parodie op de „stomme” film, maar een Intelligente en tevens zeer komische analyse van de wijze waarop de gag-men hun intriges wisten op te bouwen. Behalve Boris Hybner werken aan het programma mee Magdalena Cechova en Otakar Jirak. Er wordt gebruik gemaakt van muziek en fragmenten uit de „stomme” films. De theatrale vorm waarin dit programma is gegoten, is typerend voor het clowneske theater zoals dat in de loop van de laatste decennia in Praag is ontwikkeld. Aanvang van de voorstelling 20.30 uur, telefonische informatie over de kaartverkoop via 02550- 15789. Poppentheater De Trekwagen. Met de kindervoorstelling „Tulpen uit Amsterdam" maakt poppentheater De Trekwagen dinsdagmiddag z'n opwachting in de Stadsschouwburg Velsen. Artistiek leider Marius Prein en z'n medewerkers hebben deze voorstelling geheel afgestemd op de afmetingen van een theateraccommodatie. Zo zijn Jan Klaassen en Katrijn levende wezens geworden, die allerlei avonturen beleven met het draaiorgel De Arabier, een enorm groot sprookjesboek en levensgrote poppen. Aanvang van deze herfstvakantie-attractie 14.30 uur. Toegangskaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij de Stichting Theater en Muziek Velsen, telefoon 02550 - 15789. S; m-Sam. Adèle Bloemendaal. Leonie Jansen, Lex Goudsmit en Hans Boskamp werken mee aan het muzikale Barrelhouse. Voor de vele trouwe fans van de blues-rock-formatie Barrelhouse is het vrijdagavond weer swingen geblazen in jongerencentrum Donkey Shot. Barrelhouse, wat het jongerencentrum betreft zo langzamerhand in aanmerking komend voor het predikaat „huisband". brengt een levendige, enthousiaste muzikale show en treedt op in de beproefde samenstelling te weten: Tineke Schoemaker (zang), Han van Dam (piano), Johnny Laporte (sologitaar), Guus Laporte (gitaar), Jan-Willem Sligting basgitaar) en Bob Dros (drums). De groep speelt in het Donkey Shot-bolwek aan de A. Verherentstraat in Heemskerk vanaf 21.30 uur. Zaterdagavond staat de disco centraal met (vanaf 20 uur) de vrij nieuwe drive-in discotheek „78th Avenue”, om i middernacht onderbroken voor de vertoning van een speelfilm.Ook vanavond en zondagavond worden er in Donkey Shot respectievelijk autorace- en tekenfilms gedraaid. Vrijdagavond 31 oktober verwacht Donkey Shot de populaire formatie „Spargo”:toegangskaarten voor dit concert zijn vanaf heden dagelijks vanaf 13 uur bij het jongerencentrum verkrijgbaar. Muzikale revue. Het Tamboer- en Trompetterkorps Beverwijk schotelt z’n donateurs zaterdagavond een muzikale revue voor. Aanvang 20 uur in ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof aan de Kerkstraat te Beverwijk. Rugg. Geënt op de successen van driemansgroepen als The Police en Vitesse is de structuur van Rugg, een TONEEL Stadsschouwburg (Wilsonplein, tel. 319188) Vandaag en morgen 20.15 u.: Mary Dresselhuis en Jan Retèl met ..Gouden Vijver”. Toneelschuur I (Smedestr., tel. 312439) Van daag en morgen 20.30 u.: Bart Stuyf met „Grey”. Toneelschuur III (Smedestr. tel. 312439) Van- daag en morgen 20.30 u.: Toneelgroep Centrum met ..Het komplot”. Concertgebouw (L. Begijnestr.. tel. 321155) Vrijdag 20.15 u. Muzikaal Theater uit de tijd van het „Gai Paris”. Offenbach Soiree, pifge- voerd door de Lyrische Komedie. Zero (Bakenessergracht. tel. 322847) Vrijdag 20 u.: Shusaku Dormu Dance Theater met ..Surrealistische Japanse dans.” I New York: Billy trekt, bang voor een aanklacht wegens het verborgen houden van een voortvluchtige, met zijn groep de andere kant uit. Lang duurt de scheiding niet. Billy en Antoinette zijn namelijk van elkaar gaan houden en zoeken al spoedig eikaars gezelschap weer op. Aan ..Bronco Billy” werken onder meer mee Clint Eastwood, Sondra Locke en Geoffrey Lewis. Hoofdrolspeler Eastwood tekende tevens voor de regie. Kennemer Theater, Beverwijk. Helemaal gefilmd in de stijl van de ..grote" western-traditie is „The long riders”, waarvan het plot is gebaseerd op de avonturen die de legendarische James Younger-bende in de jaren kort na de Amerikaanse burgeroorlog beleefde. Jesse James was jarenlang de leider van deze in enkel lange regenjassen gestoken bende, die zich nationale roem verwierf door stoutmoedige overvallen op postkoetsen, treinen en banken. Door tussenkomst van de regering wordt het detecitivebureau Pinkerton achter Jesse James en zijn mannen aangestuurd. Uiteindeliik wordt Jesse door twee van •Grand Ballet de Martinique. Ter herinnering: in de Stadsschouwburg Velsen is vanavond voor de tweede en laatste maal het Grand Ballet de Martinique aan het werk te zien in een kleurrijk muziek-, zang- en dönsspektakel. Aanvang 20.15 uur. Gillette. Vlijmscherp (hoe kan het ook anders met zo’n naam) is het vierstemmige zangwerk van de Castricumse formatie „Gillette", vanavond te beluisteren in buurtcentrum De Schans aan de Schans in Beverwijk. Gillette omvat tv. ee zangeressen en vier instrumentalisten, te weten Berry Ketelaar en Catja van Rhee (vocals), Jan Willem Boelens (drums), Jan Hans Berg F (bas). Auke Hofstra (toetsen en vocals) en lan Boelens (gitaar en vocals). Het I groepsrepertoire beweegt zich op het I gebied van de blanke rockmuziek met t nummers van onder meer Mothers Finest. Toto. The Doobie Brothers. Little River Band en Ike Tina Turner. Gillette treedt op vanaf 21 uur. Aan het programma wordt verder medewerking verleend door discotheek Marcel van der Heiden. Najaarsconcert. Een gezamenlijk optreden van het Santpoorts Hervormd Koor en de harmonie van de Muziekvereniging Soli staat voor vrijdag en zaterdagavond op het programma in het Soli-muziekcentrum naast het station Driehuis. Beide concertavonden zijn I gratis toegankelijk. Door middel van een loterij hopen de organisatoren uit de City Theater, IJmuiden. Buu öpencei en Terence Hill behoren ongetwijfeld tot de meest populaire filmkomieken-van dit decennia. Hun humoristische knokfilms doen 't prima bij een groot publiek en regelmatig prijken hun namen dan ook op de bioscoopgevels. In het IJmuider City Theater is het illustere tweetal deze week te zien in „Twee door het dolle heen”, waarin Bud Spencer en Terence Hill als de werkloze gelukszoekers Wilbur Walsh en Mat Kirby besluiten een supermarkt te beroven, maar zich vergissen in het pand en per ongeluk in een politiebureau terecht komen. Voor ze goed en wel weten wat hen overkomt staan ze ingeschreven als adspirant-politieagent. Na hun opleiding worden ze op onderzoek uitgestuurd. Na enkele klusjes met meer geluk-dan wijsheid tot een goed einde te hebben gebracht, wordt hen een Moordzaak toebedeeld: een Chinees is om het leven gebracht, naar later blijkt door amusementsprogramma „Sam-Sam". waarvan volgende week drie try-out voorstellingen te zien zijn in De Nieuwe Slof aan de Kerkstraat te Beverwijk. Samensteller van „Sam-Sam" is tekstschrijver Eli Asser, die een collage maakte van sketches, crosstalks, Hollandse liedjes (onder andere uit door hem geschreven televisieseries als Citroentje met suiker en ’t Schaep met de vijf poten) en populaire melodieën uit wereldbekende musicals als Anatevka. My Fair Lady en De Man van La Mancha. Clous van Mechelen heeft de muzikale leiding en Johnnie Heawood voert de regie. „Sam-Sam” wordt opgevoerd op woensdag 22, donderdag 23 en vrijdag 24 oktober, aanvang steeds 20.15 uur. Kaarten voor deze voorstelling onder auspiciën van de Stichting Theater Beverwijk zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij de informatiebalie van De Nieuwe Slof, op werkdagen van 10-12 en 14-16 uur. Maskerade. Het Velsense publiek krijgt maar niet genoeg van de succesvolle Jos Brink Frank Sanders musical-produktie „Maskerade". De enorme belangstelling noopte de Stichting Theater en Muziek Velsen dit seizoen buiten de twee geplande, nog een derde voorstelling van „Maskerade” te boeken. De musical is nu niet alleen op donderdag 23 en vrijdag 24 oktober, maar ook nog op woensdag 22 oktober in de Stadsschouwburg Velsen te zien. „Maskerade” vertelt het verhaal van een freule die omwille van haar stand niet mag trouwen met een mislukte acteur. Deze ziet zich gedwongen om haar via een reeks vermommingen toch voor zich te winnen. De musical speelt rond de op de vrijdagavond) duren tot in mei. Aanmeldingen schriftelijk aan Europaplein 112,1966 WE te Heemskerk of telefonisch bij Anton Baars. 02510- 42227 of Gerrit van Gelderen, 02510-37790, dagelijks tussen 18 en 19 uur. Tentoonstelling. De Beverwijkse bloemist Huug Daalhuizen exposeert op uitnodiging van het comité tentoonstellingen interne zaken Beverwijk tot en met 31 oktober zijn fleurige bloemstillevens in de tentoonstellingszaal van het Beverwijkse Stadskantoor. De expositie is dagelijks te bezichtigen tijdens kantooruren en is tijdens raadsvergaderingen ook in de avoriduren toegankelijk. Zaterdagen zondag is de tentoonstelling voor publiek gesloten. Berebios Theater. Het Berebios Theater, een jeugdprogramma waarin zijn eigen mannen verraden en gedood. Ook zijn broer Frank besluit daarop zijn misdadige praktijken te stoppen. Met onder meer David. Keith en Robert Carradine, Jernes en Stacy Keach en Dennis en Randy Quaid. Walter Hill regisseerde de western, die van muziek werd voorzien door Ry Cooder. In de tweede zaal van het Kennemer Theater wordt „Caligula” handelend over de uitspattingen van de Romeinse keizer geprolongeerd. Luxor Theater, Beverwijk. Na jarenlang niets van zich te hebben laten horen, heeft de Amerikaanse filmkomiek Jerry Lee Lewis weereen nieuwe film uitgebracht: Hardly Working, deze week onder de titel „De linkshandige uitzendkracht” te zien in Luxor 1. Lewis speelt de rol van de clown Bo Hooper, die na het faillissement van zijn circus door zijn energieke zuster Claire gedwongen wordt aan een meer „gedegen” maatschappelijke carrière te gaan werken. In zes dagen tijd werkt Hooper evenzovele baantjes af, tot hij zijn voorlopige eindbestemming vindt bij de posterijen. Een tijdlang bezorgt hij keurig zijn brieven, tot het geregelde leven hem teveel wordt en hij zijn clownspak weer aantrekt. Z'n laatste stunt als postbode, het loslaten van een menigte konijnen in een drukke straat, levert hem zoveel publiciteit op dat hij het aanbod krijgt, een opleiding te gaan volgen aan een clownsschool. Daar is Hooper dan eindelijk helemaal in zijn element. In de tweede bioscoopzaal is „My name is Nobody” weer eens te zien: een onverwoestbare western met Henry Fonda als de rechtschapen, maar zeer naar zijn pensioen verlangende Jack Beauregard en Terence Hill als zijn jonge bewonderaar Nobody, die alles op alles zet om Beauregard nog éénmaal een' heldendaad te iaten verrichten. Die heldendaad is dan het vernietigen van de honderdvijftig man sterke „woeste beide" en met een intelligente actie komt Beauregard aan de verlangens van Nobody tegemoet. Op het programma van de herfstvakantie- matinees prijkt Walt Disney’s „Junglebook”. Martanttheater. Het Heemskerkse Martanttheater bruist weer van de energie. Niet alleen is men druk bezig met j de nieuwe, vanuit improvisaties door de II I spe'ersgroeP ze^f opgebouwde produktie II Lil ’’Heteelfde verschil” een voorstelling die op 31 oktober in première gaat in De Jansheren en op 5 november te zien zal zK)n in het Witte Tejater Velsen; ook heeft Men weer twee workshops van stapel doen lopen. De workshop dramatische expressie staat onder leiding van Frank Elzas, student aan de Akademie voor Expressie in woord en gebaar. Hij wil de deelnemers kennis laten maken met t creatief spel, taal en beweging. Het uitgangspunt is dat iedereen kan spelen en daar een heleboel mogelijkheden toe heeft. De workshop theater staat onder leiding met het doel, hen te laten kennismaken met speciaal op de scholen gericht theater. De scholengroep van Centrum wil jonge mensen, gebruik makend van theatrale en creatieve middelen een inzicht laten krijgen in maatschappelijke situaties en systemen. Dit inzicht moet er toe leiden, dat zij hun eigen mogelijkheden en belangen leren herkennen en hanteren om processen en systemen zelf te beoordelen en zonodig te ■veranderen. ..Hollywood ’52" beschrijft hoe er op de set van een filmopname onrust ontstaat, wanneer één van de actrices wordt gedaagd voor de senaatscommissie voor Anti-Amerikaanse activiteiten, verdacht van pro-communistische sympathieën. Angst beheerst de filmploeg, angst dat ook hun naam zal vallen, dat zij op de zwarte lijst terecht zullen komen waarna ze hun verdere filmcarrière wel kunnen vergeten. Er ontstaat paniek, niemand durft elkaar meer recht in de ogen te kijken en uiteindelijk resulteert de collectieve wanhoop in een moord. De vraag is nu, wie er verantwoordelijk is voor die moord: de dader of het systeem dat de dader hiertoe heeft gedreven. Na afloop van de voorstelling wordt het publiek in drie groepen verdeeld: de jury, de verdediging van de moordenaar en de commissie voor Anti-Amerikaanse aktiviteiten, die tijdens een proefproces in nauwe samenwerking met de Centrum- spelers zullen gaan onderzoeken of er verzachtende omstandigheden zijn aan te wijzen voor de moordenaar. De voorstelling is geschikt voor jongeren van 15 jaar en ouder en begint om 20.30 uur. Ook geïnteresseerden zijn welkom. Inlichtingen over de kaartverkoop: 02550 - 15789. Ronde Ka. De eerste produktie van Nooy’s Volkstheater (na de dood van Beppie Nooy voortgekomen uit het Amsterdams Volkstoneel) is „Ronde Ka", een zogeheten volksschets van Herman Bouber. Kort na de officiële première geeft het gezelschap een voorstelling in de Stadsschouwburg Velsen. Aan „Ronde Ka” werken onder meer mee Frans Vrolijk, Carry Tefsen, Martin Brozius. Loeki Knol, Lucie Steyn en Hanny Vree. Jan Blaaser regisseerde het geheel. Kaarten vpor de voorstelling die I vrijdagavond om 20.15 uur begint zijn verkrijgbaar bij de Stichting Theater en Muziek Velsen, telefoon 02550 - 15789. Slapstick. Gespecialiseerd in slapstick-voorstellingen is de Tjechische theatergroep GAG, die zaterdagavond in I het Witte Tejater Velsen z’n mime- programma „Aan het einde van de tuin, L genaamd Hollywood” brengt. Vanaf de b oprichting van GAG door Boris Hybner in t’78 in Praag, oogstte het gezelschap groot ►succes zowel in binnen- als in buitenland. Hybner heeft zich bij de keuze van het Schema laten inspireren door de figuur van (ie Gag-man. Ten tijde van de hoogtijdagen van de „stomme” film in Hollywood waren de „gag-men” degenen I die voor een paar dollars komische film- sketches schreven. Karakteristiek voor de gag-men was, dat zij hun werk in absolute anonimiteit verrichtten: hun namen werden nooit vermeld op de spelerslijsten. Hybner heeft zich afgevraagd wat voor soort mensen zij waren. Waarom traden BIOSCOOP EX THEATER City I, Kennemerlaan. donderdag 20.00. uur: „Twee door het dolle heen". City II. Kennemerlaan. donderdag 20.00 uur: ..Zombies”. Stadsschouwburg Velsen, Groeneweg, don derdag 20.15 uur: ..Grand Ballet de Martinique”. Witte Tejater. Kanaalstraat, donderdag 20.00 uur Filmhuis Velsen met ..Umberto D. van Vit torio de Sica”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum. Ma. t m vrij. 9.30- 17.00 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid. 18e-eeuwse stijlkamers wo. tm zo. van 14.00- 17.00 uur. van 1 okt. t m 31 mei. Tevens tentoon stelling ..Drinken en klinken in Kennemerland" tm 20-10. Gemeentehuis, tel. 19000. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur Ruïne van Brederode, Velserenderlaan. Sant- poort-Zuid. Dinsdag tm zondag 09.30-12.00 en 13.00-16.00 uur te bezichtigen. Burgerzaal raadhuis Velsen, Plein 40-45. Ten toonstelling „Langs sluizen en havens” geopend van ma. tm vrij, van 9.00-12.00 en 14.00-16.00 uur en dp zo. van 14.00-16.00 uur. Tot en met 26 okt. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033. Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-^6000. Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Storingsnummer openbare verlichting en gas en water 10777. Telefonische Hulpdienst, bereikbaar dage lijks van 19.00-04.00 uur *s nachts, zaterdag en zondags van 11.00-04.00 uur ’s nachts onder nummer 023-326655. Algemene Hulpdienst Velsen, iedere werk dag van 9.00-11.30 uur. tel. 02550-18888. Centraal Orgaan Bejaardenbeleid, Centraal Bureau, Abelenstraat 1 IJmuiden op werkdagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464. Gezinsverzorging, ,hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52. IJmui den. Maandag tm vrijdag 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169. Sociale Dienst, Spaarnestraat 2. IJmuiden. maandag t/m vrijdag 9-10.30 uur nieuwe cliën ten. voor andere cliënten ook op afspraak, tel. 02550-19124. Sociaal Psychiatrische Dienst, Plein 1945. nr. 90 gebouw De Beurs (vijfde etage). Bereikbaar iedere werkdag van 9.00 tot 17.00 uur; tel. 19142. Handenarbeidcentrum Velsen, Andreaweg. Velsen-Noord.' Open: dinsdag t/m vrijdag 9.30- 21.30 uur maandag 13.30-21.30 uur, zaterdag 9.00-12.00 uur. Centrale Bibliotheek, Plein 1945. Donderdag 19.00-21.30 uur. Vrijdag 14.30-17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96. Vrijdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Crocussenstraat 1.. vrijdag 10.00-12.30 en 19.00-21.30 uur. Filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein. Don derdag 19.00-21.30 uur volw. en tieners, vrijdag 14.30- 17.30 u. alle leeftijden. Filiaal Velsen-Noord. Wijkerstraatweg 177. donderdag 19.00-21.30 uur volw.. vrijdag 14.30- 17.30 uur alle leeft. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260. tel. 20650 donderdag 19.30 uur klaver jas- en biljartclub. 14.30-16.00 uur zangkoor. 18.00 uur eten voor alleenstaanden. Stichting alg. maatschappelijk werk, De Noostraat 4. IJmuiden. Spreekuur dag. van 9-10 uur. Tel. 10661. Stichting school- en beroepskeuze NH. Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak, elke vrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550-19142. Creativiteitscentrum IJmond, Clara Stern school. Moerbergplantsoen. vrijdag 10.00-12.00 uur instuif voor ouderen. De Abeel, Abelen straat 1. IJmuiden. Buurtcentrum Zeewijk. Dennekoplaan 289. tel. 21494. vrijdag 13.30-16.30 uur WAO-hand- vaardigheid en spel. Badhuis Snelliusstraat, vrijdag 11.00-19.00 uur. Recreatiebad „De Hoogeberg”, Trompstraat, donderdag 21.00-22.30 u. gemengd zwemmen, vrijdag 9.30-10.20 u. gem. zwemmen volwasse nen. 6.45-8.00 u„ 12.00-13.30 u.. 16.00-17.30 u. en 19.30- 20.45 u. gemengd zwemmen. 9.00-18.00 u. peuterbad. 7.00-22.00 u. solarium. Instructiebad Zeewijk, Planetenweg, vrijdag 9.45-10.45 uur mpeder en kind. De Brulboei, Vrouwencafé Velsen. Kanaalstr. 20.30 uur donderdag, vrouwenkoor De Sirene. Gebouw Velserduin, Velserduinplein 5. elke eerste donderdag v.d. maand tussen 20 en 21 uur werkgroep voor advies en begeleiding met in formatie over dienstweigering. BIOSCOPEN EN THEATER Kennemer I. Zeestraat, donderdag 20.00 „The long riders”. Kennemer II, Zeestraat, donderdag 19.30 u. ..Caligula”. Luxor I, Breestraat. donderdag 19.00 en 21.30 u. ..De linkshandige uitzendkracht”. Luxor II, Breestraat. donderdag 19.00 en 21.30 uur „My name is nobody”. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555. brandweer 22922. milieuklachten 96000. Centrale bibliotheek. Kerkstraat 44. vrijdag i 14.00-17.00 en 18.30-21.00 uur, volw. en 15.00- 17.00 uur jeugd. Jeugdbibliotheek Meerestein, K. Smithstraat 110a. vrijdag 15.30-17.00 uur. Dienstencentrum voor bejaarden, Kerk straat. maandag t/m vrijdag geopend van 09.00- 17.00 uur. Spreekuur leiding vrijdag 10.00-11.00 uur. V Consultatiebureau Alcohol en drugs, elke vrijdag van 9-10 uur spreekuur op Bureau Alge meen Maatschappelijk Werk. v.d. Hoopstraat 27. Beverwijk, tel. 30766. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage te IJmui den. Spreekuur dokumentatiecentrum. na tel. afspraak elke vrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550- 19142. Stadskantoor, expositie schilderijen Huug Daalhuizen t/m 31-10. Buurtcentrum De Schans, Schans 10-12. don derdag 21 uur popgroep Gilette. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 41444, brandweer 32121. milieuklachten 96000 Openbare bibliotheek, Kerkweg 45. vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.00 uur volw.. 15.00-17.00’ Jeugd. Filiaal Beneluxlaan. Beneluxlaan 205-207. vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.30 volw. 15.00- - 17.00 en 18.30-21.00 jeugd. Tijdens openingsuren expositie schilderijen en ruimtelijke objecten van Kees Heesterbeek, tot en met 29 okt. Speeltuin Poelenburg. H. Pootstr.. dagelijks van 10.00-12.00 uur en 13.30-17.30 uur geopend. Z Kinderboerderij, Vrijburglaan. maandag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.15-16.45 uur. Stichting alg. maatschappelijk werk. V d Hoopstraat 27. Beverwijk, spreekuur werkda gen van 9.00-17.00 uur. Tel 30766 Stichting school- en beroepskeuze NH. Plein 1945. gebouw De Beurs. 4e etage. Spreekuur dokumentatiecentrum na tel. afspraak elke vrij dag 14.00-16.00 uur. Tel. 02550-19142.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 11