Volmaakte haute fourrure van Fred van Wordragen FEBDF weg en wiel ”De zenuwen” voor dat examen? Murena opvolger van Bagheera RENTETARIEVEN SPAARDEPOSITOS. Mensen, mensen... je weet niet wat je proeft. Tijdelijke banen in de verpleging Markt voor privé verkoop van auto verpleegkundigen A verpleegkundigen B verpleegkundigen Z gediplomeerd ziekenverzorgenden Nieuwe koninklijke buggy van Pluska VARIA Multiplan Uitzendorganisatie heeft tal van plaatsingsmogelijkhe den bij instellingen en ziekenhuizen in Haarlem en omgeving voor Mensen, mensen. u betaalt vaak te veel voor de kwaliteit die u krijgt. Neem nueens’n hamburger, bijvoorbeeld. Iedereen kan ’n hamburger maken. Maar wat zit er in? U weet niet wat u proeft! Neem geen risico, kom direkt naar Febo. Daar krijgt u uitsluitend 'n hamburger die gemaakt is van puur mager rund vlees. Dan weet u wat u proeft. Bij elke Febo wordt u zo’n bovenste beste hamburger geserveerd. Gegarandeerd. Kortom: kom gewoon even bij ons langs en laat je volledig informeren. Wie weet kun je overmorgen al aan de slag. Irene Rol van onze vestiging aan de Rijksstraatweg verwacht je tussen 8.30 en 17.30 uur. Tot ziens bij Multiplan Uitzendorganisatie. Rijksstraatweg 238. Haarlem. Telefoon 023-390944 Als je lang of kort wilt werken, met wisselende of vaste diensten: vrijwel alles is mogelijk, zelfs part-time! Wanneer je nog niet zo veel ervaring hebt of een paar jaar uit de /running' bent geweest, maak je toch een goede kans op zo n tijdelijke baan. Met het openbaar vervoer zijn we gemakkelijk bereikbaar. De volgende bussen stoppen pal voor de deur: 12. 3. 5. 70 en 77 (je buskaartje wordt vergoed). door Bé ter Maat NIEUWE WERKZAME MOTOROLIE VAN BP Uitzendorganisatie Zeven jaar na de introductie van de Bagheera, komt Talbot-Matra met een opvolger: de Murena. De filosofie achter deze sportieve coupé, die opnieuw als enige in zijn soort driezetels naast elkaar voorin heeft, is echter hetzelfde gebleven. Talbot wil met zijn Murena een sportieve wagen beschikbaar stellen voor de grote groep kopers, die de meestal dure sportwagens van andere merken niet kunnen aanschaffen. Talbot is erin geslaagd om de nieuwe Murena evenals de Bagheera goede prestaties mee te geven, in combinatie met een relatief geringe onder- houdsprijs en een laag verbruik. Vaste Rente ...10 ...10 9'/i% 9 8Y4% 8%% WIE IN NEDERLAND haute fourrure op internationaal ni veau wil bewonderen, kan niet anders dan bij de Haagse ont werper Fred van Wordragen te rechtkomen. Uit ervaring weet u, dat ook ik zulks al vele jaren met buitengemeen veel genoe gen doe. De schoonheid van zijn werk is een ware lust voor het geoefende oog. Een bevestiging van zijn grootmeesterschap blijkt onder meer uit het feit dat men zijn mödellen in de befaam de modebladen Vogue” en „l’Officiel de la Fourrure” kan aantreffen. Looptijd 6 jaar 5 jaar 4 jaar 3 jaar 2 jaar 1 jaar Nadere informatie: 020-5912137 Post9'ro en W’ rijkspostspaarbank F. S- •-si zorgdragen. de SABEL, DE KONINGEN onder (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIES) een. De buggies die het bedrijf Ruska vervaardigt, gaan er steeds uitbundi ger uitzien. Hier de nieuwste buggy- telg: de Ruska Regina Royal, die vol gens het Amsterdamse bedrijf geschikt is voor het vervoer van twee volwasse nen, twee kinderen achterin en nog een portie bagage. De carrosserie bestaat uit acht millimeter dik polyester, waar op een garantie van vijf jaar wordt verstrekt. Een VW 1500 motor (44 pk) drijft de hele zaak aan. Het verbruik ligt volgens opgave van het bedrijf bij 90 km/uur op 1:13. Het gewicht van deze „koninklijke konin gin” bedraagt 820 kg. De prijs ligt nog BIJ HET AANSCHOUWEN van de collectie van Fred van Wordragen kreeg die uitspraak volledig gestalte als je ziet hoe hij onder andere nerts verwerkt. Je wordt met een complete verjongings kuur geconfronteerd. De nertsen wor den niet alleen in alle mogelijke kleuren geverfd, maar de vellen worden ook nog zo verwerkt dat de mantels heel vaak reversibel zijn. Deze werkwijze komt ALS GEEN ANDER KAN de beschei den en cha'rmante Fred van Wordragen heerlijk over bont filosoferen. Als geen ander kent hij ook de aversie van velen tegen bont en weet hij bovendien maar al te goed wat wèl en niet door de beugel kan. Daarom stelt hij, de echte meester waardig,: „Omdat veel bontsoorten niet meer kunnen worden verwerkt, is dat een extra stimulans tot nog grotere in ventiviteit, zodat de andere bontsoorten een totaal nieuw gezicht krijgen”. BIJ DE MANTELS ZIJN wijdvallende ruggen en vogue evenals kleine colletjes en om daaraan soms iets extra speels te geven worden ze met strikjes gesloten. Uiteraard treft men bij de mantels aller lei lengten aan: driekwart, zevenachtste, net over de knie of tot op half de kuit. De mode laat ons wat dat betreft de nodige - -A modejournaal NAAST DE RIJKE. ZEER uitgebreide eigen collectie heeft Fred van Wordra gen nog andere kostelijke zaken aan te bieden, waarvan de echte liefhebster van topmode ongetwijfeld zal watertan den. Zo kunt u er modellen bewonderen van hef Romeinse huis Fendi. Wat bij voorbeeld te zeggen van een prachtige lange mantel van ongeschoren bever (met de kroonharen er dus nog aan) kunstig in blokjes verwerkt? Niet min der aandacht vragen onmiddellijk de aparte avondpakken van doorgestikt sa tijn, bestaande uit een rechte pantalon en een stola met ceintuur die op een uitdagende wijze was gedrapeerd. I niet alleen het gewicht ten goede (de jas behoeft geen voering), maar u hebt dan twee mantels voor hetzelfde geld. Voorts wordt er frivool gestoeid met meerdere kleuren in een model. Iets heel anders is bijvoorbeeld een blauw nertsjasje dat om en om uit repen is opgebouwd, waar door de ene kant het normale glanzende nertseffect krijgt, terwijl de andere kant is geschoren wat weer een geheel ander aanzien geeft. VESTEN VAN MOHAIR en cashmere overtrekt Van Wordragen met ingeverf de nerts en omdat er tot in het oneindige valt te kleuren is er bij ieder wollen vest of jasje altijd wel een bijpassende tint bont te fiksen. Op deze wijze verwerkt, zag ik onder meer een zeer attractieve blouson waarbij dan eventueel nog een los bijpassend sjaaltje viel te versieren. Niemand zal toch kunnen ontkennen dat zoiets ook uitstekend bij een diner- of avondjapon kan worden gedragen. BP (British Petroleum Mij) heeft een nieuwe motorolie ontwikkeld en op de markt gebracht: Visco Route. Het be drijf claimt, dat de nieuwe olie is opge wassen tegen zware belastingen en ho ge temperaturen en daarbij geen toe name in het olieverbruik laat zien. Inte gendeel: de nieuwe olie van BP leidt tot brandstofbesparing; volgens BP een besparing die gelijk staat aan een kor ting van vijf cent per liter benzine. Visco Route is een zogenoemde dun ne olie, die dankzij een bepaalde toe voeging. onder alle omstandigheden een beschermende werking houdt. Vi sco Route is geschikt voor alle benzine- en LPG-automotoren en de meeste die selmotoren. Deze maand komt de nieu we olie op de markt. Jlil de bontsoorten, verwerkte Fred van\ Wor dragen in een verrukkelijk zevenachtste jasje met kleine col en shawl. Om zeer slank voor de dag te kunnen komen toverde de meester met breitschwanz. De soepelheid van dit bont manifesteer de zich in een zevenachtste mantel met rugpas waaraan het rugpand geplooid was aangezet, terwijl het jasje met een strik werd gesloten. Chinchilla is een uiterst levendige bontsoort die eveneens een zevenachtste model opleverde, waarbij de voor- en rugpas verticaal en de rest horizontaal werd verwerkt. Voor het overige zijn zijden reversibele regen mantels in combinatie met verschillende bontsoorten in ons wisselvallige klimaat een ideaal bezit. Grappenmakerijen met bont permitteert Fred zich maar al te Voor de Murena zijn twee motoren beschikbaar: een 1,6 liter krachtbron met een vermogen van 92 din-pk en een top van ca. 180 km/uur en een 2.2 liter motor met een vermogen van 118 din- pk, top ca. 200 km/uur. Beide modellen krijgen een vijfversnellingsbak mee en een ontsteking van het transistortype (dus zonder contactpunten). Evenals bij de Bagheera, waarvan overigens 50.000 eenheden werden geprodu ceerd, zijn grote delen van de Murena- carrosserie van kunststof vervaardigd. Mede daardoor kon de wagen op een gewicht van rond de 1000 kg worden gehouden. De motor in de Murena is centraal geplaatst (even voor de achterwielen) waardoor een bijna ideale gewichts verdeling ontstaat. Door deze centrale plaatsing kon de voorzijde van de wa- -gen scherp naar beneden worden ge bracht. Wielophanging en beremming (schijfremmen rondom) zijn aangepast aan de prestaties van de wagen. Het 1,6 liter model van de Murena zal in Frankrijk vanaf november lever baar zijn. Het 2,2 liter model komt volgend jaar februari uit. De ontwikkeling van deze Murena is niet de enige activiteit van Talbot. Inte gendeel. Het concern is volop bezig zijn bouwprogramma aan te passen en uit te breiden, onder meer met de pas verschenen Tagora: een sedan die met drie soorten motoren op de markt ver schijnt. Onder deze motoren bevindt zich een 2,3 liter diesel met turbo-com- pressor. De sterkste uitvoering van de Tagora bezit een zes-cilinder motor van 2.6 liter, die een vermogen van 170 din-pk levert. Daarmee is deze uitvoe ring van de Tagora de sterkste perso nenwagen die in Frankrijk van de band komt. Toch heeft dit alles niet kunnen ver hinderen, dat er een zekere integratie is ontstaan tussen TalbÖt en Peugeot. Talbot behoudt daarbij een eigen fa briek in Poissy, een eigen ontwikke lingscentrum en proefterreinen. For meel is echter Automobliles Talbot nu een dochteronderneming van Peugeot geworden, die nu de verkoop en de distributie gaat verzorgen via één com- 3AG ^no m graag en hij doet dat mijns inziens meer dan voortreffelijk. Hoe uitermate ver rassend was het te ontdekken dat een zo op het oog zeer fraaie leren mantel in feite een persianer bleek te zijn. U hèbt het al in de gaten; ook hier weer aan beide kanten te dragen door een geraffi neerd toegepaste technièk. vrijheid, waardoor de lengte aan bontsoort kan worden aangepast. In Rotterdam is onlangs op een par keerterrein de eerste zogenoemde au- to-privémarkt gehouden. Een particu liere organisatie heeft deze markt geor ganiseerd en is van plan dit regelmatig te herhalen. De auto-privémarkt is be doeld om de particuliere verkoop van tweedehandsauto’s te stimuleren. Iemand die zijn auto wil verkopen krijgt tegen betaling van 15 een standplaats aangewezen op de markt. Hij treedt dan zelf als autoverkoper op, waarbij de organisatoren zorgen voor een verkoopcontract. Beroepshandela ren in tweedehands auto’s worden niet toegelaten. Hoewel dit soort markten nieuw zijn voor Nederland, worden zé reeds regelmatig in de ons omringende landen gehouden. merciële organisatie. Het dealernet zal geleidelijk worden samengevoegd. Wanneer dat precies gebeurt, is nog onbekend. De foto toont de nieuwe sportieve Murena van Talbot-Matra. (ADVERTENTIE) Veel mensen hebben v<x>r of tijdens school- en rijexamen wal ze noemen „de zenuwen". Zij kunnen zich minder goed concentreren en maken daardoor vaak onnodig fouten. Gelukkig is er voor hen Valdispert, dat ook zonder bezwaar door kinderen gebruikt kan worden. Xaidts- pert is een zuiver natuurprodukt uil de va- leriaanwortel. Xaldispert brengt u weer tot rust maar maakt niet kxrnt of slaperig. Valdispert dragees zijn gemakkelijk in te nemen. Vraag nadrukkelijk Xaldispert. I Uisluitend bij apotheker en drogist. Lees vooral de gebruiksvoorschriften. HETTABRETZ ZAL DE insider direct associëren met uiterst soepele antiloop- suède dat door dit Bolognezer huis tot fraaie foantels en pakjes, soms met ge breide banen, werd getransformeerd, al of niet versierd met bontgarneringen. Het is en blijft kleding van grote allure die Van Wordragen exclusief voor Ne derland heeft. Dat geldt evenzeer voor de japonnen, blouses, rokken, shawls, schoenen, tassen en wat dies meer zij van het Florentijnse Ferragamo. Een naam die borg staat voor schoonheid en ongekende perfectie in kleding en acces soires en daarom zo bijzonder goed past bij de buitengewoon mooie ontwerpen van onze, internationaal befaamde, Haagse bontkunstenaar. Twee modellen uit de haute fourrurecollectle van Fred van Wordragen. Links een Siberische Fitchmantel met afneembare capuchon en rechts een mantel van Canadese Goldsabel, waarbij de staartjes voor een unieke tekening Breitschwanztnantel. waarvan de zijpanden, col en man chetten in sealskin werden uitgevoerd, uit de haute fourru recollectle van Fred van Wordragen Van Hettabretz heeft Fred van Wordragen onder andere deze fraaie modellen van antiloop-suède met vosgarnering in zijn collectie. -ste»;

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 23