Premier Iran in V-raad Sunny Jim is vechten moe Rebellie van Formatie in twee divisies België rond Hoger salaris voor leden Europarlement Machtsstrijd binnen Labour nu begonnen Afghaans leger Bomaanslagen en betogingen in Soweto „Nog veel werk te verzetten" M. -Oosten-gesprek 17 november verder Partijleider Callaghan treedt af Z.-Korea verzacht Giscard: Israel moet bezette gebieden verlaten Bijna 1300 doden door hittegolf staat van beleg l dicht Big zat vroe- 1 heette: len droe- Feopi lizen vet- Harder- aatselijke eopi. Dat ik nooit innen te kopstoot eigenlijk het café eestelijke beteken- sprek 19 8 0 DONDERDAG OKTOBER 1 6 BINNEN- EN BUITENLAND 3 3ZipO en even trekking Pamado. ?stauran- Ma, en t Lange- van oor- nastertje met zink om hem te bekle- t Polyes- 'ipo. Om de heer on in de denkt de >e, maar >o sleept •oort dat (Van onze redactie buitenland) LYNDHURST-NEW YORK- TEHERAN-BAGDAD. Voor het eerst sinds het begin van de oorlog tussen Irak en Iran vier weken geleden, heeft president Carter duidelijk partij gekozen in dit conflict, en wel ten gunste van Iran. Carter geeft (Van onze redactie buitenland) Premier Radjai. ■Cr Jimmy Carter Irak schuld oorlog (Van onze redactie buitenland) tarten die staat een deed was t geknip te golven, nse base- ie in het et „echt" of je ziet een tikje Vaticaan. naar den- varianten st en Van loper met •st zie je en beetje Misschien rtenindu- BRUSSEL. De Belgische socialis ten en christen-democraten zijn tot een overeenkomst gekomen over de vor ming van een nieuwe regering. Van nacht werd een akkoord bereikt over het economische program. Met deze overeenkomst komt een eind aan de regeringscrisis die is ont staan na de val van de regering-Mar- John Silkin (57 jaar), woordvoerder Van de oppositie in industrie-zaken. Voorstan der van een door Labour geleide nationale kruistocht om de conservatieve premier Thatcher ten val te brengen, die, naar zijn zeggen, regeert op angst en haat. Zegt dat hij de partij een „chauffeursplaats links van het centrum” te bieden heeft en „het vermogen mensen samen te brengen”. Wil dat Groot-Brittannië zich snel uit de EG terugtrekt en staat protectionisme voor de Britse industrie voor. zei te geloven dat de oorlog in de toekomst zal verergeren. Intussen is de Iraanse premier Radjai vandaag in New York aangekomen om zijn land te vertegenwoordigen bij het debat in de Veiligheidsraad over de oorlog tussen Irak en Iran. Waarnemers achten het van grote betekenis dat Radjai het debat persoonlijk bijwoont omdat dit een aanzet kan betekenen tot nieuwe onder- handelingen. Voorts wordt gespeculeerd over mogelijke nieuwe contacten tussen (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON. De VS, Israel en Egypte hebben besloten hun onderhan- delingen over Palestijnse autonomie op 17 november „ergens in het Midden oosten” voort te zetten. (Van onze redactie buitenland) PEKING. Terugtrekking van Is rael uit de in 1967 veroverde gebieden is een allereerste voorwaarde voor het tot stand komen van een vrede in het Midden-Oosten. Dat zei gisteren de Franse president Giscard d’Estaing tij- En Callaghan ontbreekt de vechtlust en de zin om te proberen de ruzies in zijn partij de komende maanden te be slechten. Hij wil bovendien meer tijd doorbrengen bij zijn vrouw, die ziek is. De leider van de Labourpartij, de 68-jarige James Callaghan, stapt na weken van geruchten en spe culaties dan toch op en wel on middellijk. Zijn politieke harte- wens, het verenigen en sterker maken van de Labourpartij, is niet in vervulling gegaan. WASHINGTON (AFP). De hittegolf die deze zomer de zuidelijke staten van de Verenigde Staten heeft geteisterd, heeft in totaal aan 1.265 mensen het leven gekost. De materiële schade bedraagt bijna 40 miljard gulden. Dit is gisteren in Washing ton officieel bekendgemaakt. Vooral ouderen leden onder de hitte. Zij beschikten vaak ook niet over klimaatre geling in hun huizen. De hittegolf leidde voorts tot een aanzienlijke toename in- het electriciteits- en waterverbruik. Het was de vierde maal deze eeuw dat de Verenigde Staten werden getroffen door een hevige hittegolf. In 1901 kwamen 9.508 mensen om het leven en een hittegolf in 1936 kostte 4.678 doden, in 1952 kwa men 1.401 mensen om. De gegevens over de jongste hittegolf werden openbaar ge maakt door de Amerikaanse Nationale Raad voor Oceanen en de Atmosfeer. loedje. ot en ander ee, ik zou het zadel, t zit Joop Dgelijkhe- dat soort eb ik ook e uit Hil- ij bezit in ;enoemde p een an- wen door zelfde ef- irop pop- de ogen ■n, en-het SEOEL (UPI). President Tsjoen Doo- Hwan van Zuid-Korea heeft onverwacht bekendgemaakt dat de bepalingen van de staat van beleg met ingang van morgen milder worden en geheel zullen worden ingetrokken voor de nieuwe presidents verkiezingen volgend jaar Op een persconferentie die hij vandaag hield en die de eerste was sinds zijn uitver kiezing tot president in augustus, zei Tsjoen dat Zuid-Korea tegen het einde van juni 1981 een nieuwe regering krijgt, na algemene verkiezingen laat in april of in het begin van mei. „Voordien zal de staat van beleg worden ingetrokken”, aldus Tsjoen tot de verslag gevers. loordwest gebieden n stuk of ijn aange- ’naai. Als rek voert, erijen be- van die prek voe- de ander 1 de dok- i gewaar de echter ongeluk mgeslote- t de peck rek toon" Callaghans politieke carrière heeft 35 jaar geduurd. En vooral de laatste twee jaar waren stormachtiger dan Callaghan hef was. Een recente opi niepeiling toonde aan dat Callaghan een zeer populair politiek leider in Groot-Brittannië was; eer) gegeven overigens dat lang niet door al zijn politieke collega’s werd gedeeld. Na minister van Financiën en van Bin nenlandse Zaken te zijn geweest, volg de hij in 1976 Harold Wilson op als partijleider en premier. De rechter vleugel van de partij was blij met de pragmatische sociaal-democraat Cal laghan en met zijn image als ouder wetse. vaderlijke schoolmeester. - via een de ge» op IJ* >or, meldt „Waar- te ant- t Hozipo Intussen melden zowel Irak en Iran dat de strijd aan het gemeenschappelijk front zeer hevig is en dat het aantal slachtoffers zeer hoog is. Iran voerde gisteren een aantal luchtbombardementen uit op doe len in Irak. Van zijn kant probeert Irak zijn greep op de oliestad Abadan te verste- i en rjjks- s (beelde- ran Julia- i of rijks- en weer druk dat srst open is niet zo ■n helaas, zelf maar De eerste moeilijke jaren van zijn pre mierschap waren zeker succesvol. Werkeloosheid en inflatie daalden en het kabinet was onder Callaghans lei ding een hecht team. Maar na twee jaar bleek toch dat Callaghan niet de man was die Engeland betere tijden kon brengen. Samen met Dennis Hea ley, toen minister van Financiën, zeg de hij de vakbonden de wacht aan met een plafond voor loonsverhoging van 5 procent, om de inflatie laag te kun nen houden. economie door wat toen werd omschreven als de ernstigste crisis sinds de tweede wereldoorlog. Niet geliefd bij de leden van de Ankervleugel die zijn beleid inzake loonmatiging aanvielen als in principe conservatief, maar populair bij de voona- mehjk rechtse parlementsleden. Oud-mi- nister van Defensie en krachtig voorstan der van het Atlantisch bondgenootschap. Michael Foot (67 jaar), plaatsvervan gend partijleider. Welsprekend redenaar, begenadigd journalist en toegewijd parle mentariër. Geniet veel invloed in de par- tij-rangen van Labour en de machtige bonden. Leidde een emotionele campagne tot eenzijdige nucleaire ontwapening in de jaren vijftig en vocht tegen het Britse lidmaatschap van de EG. Veel leden van de linkervleugel beschuldigen hem ervan een zwaai naar rechts te hebben gemaakt door zijn nauwe arbeidsrelatie met Cal laghan. Wordt beschouwd als een mogelij ke en tijdelijke compromis-leider. Te oud om Labour te leiden tot aan de volgende verkiezingen die in 1984 op het program ma staan. Peter Shore (56 jaar), minister van Han del in de laatste Labour-regering. Voerde krachtig campagne tegen Engelands lid maatschap van de EG. Zegt dat de regels van de Gemeenschap Groot-Brittannië beletten een onafhankelijke, zichzelf be sturende democratie te zijn en als de EG- partners staan op het najagen van een Europese Unie dan moet Engeland met hen breken. Behandelt geldzaken met ver achting. Heeft voorgesteld dat Engeland zijn economische problemen te lijf gaat door middel van staatsinterventie, devalu atie, importcontrole en een inkomensbe leid dat overeengekomen is door regering en vakbonden. Heeft de laatste tijd aan politiek postuur gewonnen als partij- woordvoerder van buitenlandse zaken. Tony Benn (55 jaar), de belangrijkste linkse kandidaat voor het partij-leider schap. Populair onder partij-activisten aan de basis. Wordt soms de messias van militant-links genoemd. Op het jaarlijkse Labour-congres bepleitte hij met harts tocht terugtrekking uit de EG, groot scheepse uitbreiding van staatseigendom en afschaffing van het Hogerhuis. Erkend als een briljant redenaar en slim be stuurder. Als zoon van een lord wees hij zijn titel af en baseerde zijn politieke carrière op de overdracht van macht aan het volk. „Alleen de arbeidersklasse telt”, zei hij eens. Dringt aan op importcontro- les om werkgelegenheid te beschermen. LONDEN (Reuter). De aankondiging van James Callaghan dat hij terugtreedt als leider van de Labour-partij, heeft binnen deze partij al onmiddellijk geleid tot de eerste verbitterde discussies over de vraag hoe Callaghans opvolger moet worden gekozen. vigen. Hoewel de situatie volgens westerse correspondenten onoverzichtelijk is, lij ken de Iraakse troepen de buitenwijken van Abadan te hebben bereikt. Iran zegt echter dat het de aanvallen van Irak op de oliestad heeft afgeslagen. Radio-Teheran meldde gisteren dat Iraanse luchtlan dingstroepen meer dari duizend Iraakse soldaten hebben gedood bij een reeks luchtaanvallen die gisteren op Iraakse stellingen in het westen van Iran werden uitgevoerd. Het bericht kon echter niet door onafhankelijke waarnemers worden bevestigd. Voor het eerst sinds het uitbreken van de oorlog maakte Irak gisteren melding van het gevecht op zee. In de Perzische Golf zou Irak twee Iraanse schepen heb ben vernietigd. Van de ten noorden van Abadan gele gen stad Khorramsjar is volgens ooggetui gen en westerse militaire deskundigen slechts een deel van de haven in Iraakse handen. Irak voert daar nog steeds ver sterkingen aan. Vandaag wordt de secretaris-generaal van de Islamitische Conferentie, Habib Chatti, in de Iraakse hoofdstad Bagdad verwacht voor een nieuwe bemiddelings poging in het conflict. Groot-Brittanië heeft gisteren bekend gemaakt, dat het een tweede oorlogsbo dem naar de Zee van Oman, in de buurt van de Straat van Hormoez, zal sturen. Eerder werd al een met raketten uitgerus te torpedobootjager gestuurd naar dat gebied. Het Amerikaanse dagblad Was-. hington Post onthulde vandaag dat de VS en hun voornaamste bondgenoten „in stil te” intussen al ongeveer zestig schepen hebben gestationeerd in de nabijheid van de straat van Hormoez. dens zijn staatsbezoek van vijf dagen aan Chink. De Franse president had gisteren een eerste gespreksronde met de nieu we Chinese premier Zhao Ziyang. Tij dens het diner na afloop benadrukte Giscard dat Frankrijk streeft naar een sterk en actief Europa, wat de Chine zen zeer aanspreekt in verband met hun conflicten ten opzichte van de Sov- jet-Unie. Anderzijds vreest Peking dat een zelfstandiger opererend Europa tot een breuk met de Verenigde Staten zou kunnen komen, terwijl ontspan ning met de Sovjet-Unie in dat geval een reële mogelijkheid is. Weliswaar is een einde gekomen aan maandenlange speculaties over de politie ke toekomst van Callaghan zelf, maar gisteravond reeds kon in Londen het be gin worden gesignaleerd van een her nieuwde machtsstrijd tussen de linker- en de rechtervleugel van Labour. De linker vleugel poogt te voorkomen dat een nieu we partijleider wordt gekozen voordat op een speciale partjjconferentie in januari kan worden besloten een nieuw kiessys teem in te voeren. Tot nu toe wordt de leider van Labour gekozen door de parle mentsleden van de partij. De linkervleu- ger wil deze groep uitbreiden met partij- activisten en vakbondsvertegenwoordi- gers. De voornaamste kandidaten voor de opvolging van Callaghan zijn: Denis Healey (63 jaar), een van de be kendste politici van Groot-Brittannië. Handig, geestig-sarcastisch en bedreven in het politiek manoeuvreren. Als minister van Financiën (1974-1979) leidde hij de zettingenpolitiek van Israel wel aan de orde. De Israëlische minister van Binnen landse Zaken Josef Burg zei dat men niet erop moet rekenen dat alles in een keer kan worden geregeld. „Je kunt de top van de Mount Everest niet bereiken met een parachute, maar alleen door hem stap voor stap te beklimmen”. tens, twee weken geleden. Die coalitie bestond uit socialisten, christen-demo craten en liberalen. De nieuwe regering zal eveneens worden geleid door de christen-demo- craat Wilfried Martens. Verwacht wordt dat ze maandag of dinsdag aan het werk zal gaan, als de congressen van de deelnemende partijen hun for mele goedkeuring aan de coalitie heb ben verleend. De nieuwe coalitie zal de vierde zijn die wordt geleid door Martens, sinds deze in april 1979 voor het eerst pre mier werd. Ze kan rekenen op 140 van de 212 zetels in het parlement. Maar zijn oproep tot eenheid enkele we ken geleden op het partijcongres kwam als mosterd na de maaltijd. Het congres stemde voor omvorming van de partijstructuur tot grote teleurstel ling van de leider. Callaghan had met hand en tand zijn principe verdedigd dat een nieuwe partijleider alleen door de Kamerfractie zou moeten worden gekozen. Het congres besloot echter dat ook de kiesdistricten en vakbon den een stem moeten krijgen in het kiezen van een nieuwe leider van de Labourpartij. Hoeveel zeggenschap die moeten krijgen en hoe zo’n nieuw kiescollege er precies uit moet zien, wordt in januari beslist. Een opvolger voor Callaghan wordt tot die tijd op de traditionele wijze gekozen. to en Johannesburg en in de ochtend maakte de oproerpolitie gebruik van traangas, stokken en honden om een me nigte zwarten te verspreiden die met ste nen gooiden naar bussen uit protest tegen het besluit van de gemeenteraad en tegen recente huurverhogingen in Soweto, waar ongeveer een miljoen zwarten wonen. So weto was in 1976 het toneel van bloedige studentenrellen die aan ongeveer 500 per sonen het leVen kostten. Volgens de Zuidafrikaanse radio waren de bij de aanslagen gebruikte explosieven van Russische makelij. De. politie ver klaarde dat acht ladingen door experts onschadelijk konden worden gemaakt. Na drie uur was er weer beperkt spoor wegverkeer mogelijk. Niemand werd bij de aanslagen gewond. Een woordvoerder van de politie ver klaarde dat twintig bussen en een aantal particuliere auto’s gisteren zijn bescha digd door stenengooiers of brandstichters die zwarte forenzen wilden verhinderen naar hun werk in Johannesburg te gaan. Dagelijks maken ongeveer 150.000 inwo ners van Soweto gebruik van de spoor wegverbinding met Johannesburg. De politie deelde verder mee dat bij de ongeregeldheden in de ochtend vijftien personen zijn gearresteerd. Enkele weken later werd hij de eerste premier sinds 1924 die in het Lager huis werd weggestemd. Callaghan wil de de verkiezingen niet die hij ver plicht was uit te roepen en besloot ze uit te stellen. Een beslissing die hem nog steeds in de schoenen wordt ge schoven als de meest desastreuze van zijn politieke carrière. De uitgestelde verkiezingen brachten in mei 1979 Margaret Thatcher aan de regering met een ongekend ruime meerderheid. ontkende gisteravond laat berichten als zouden de VS en Iran spoedig tot een oplossing komen van de nu al bijna een jaar durende gijzelingszaak. De vakbonden echter weigerden iedere vorm van samenwerking met dit eco nomisch beleid en in Groot-Brittannië begon de beruchte Winter van Onte vredenheid. Langdurige stakingen leidden op sommige plaatsen tot voed seltekorten, huisvuil werd niet opge haald en patiënten niet vervoerd: Te rugkerend na een internationale con ferentie uit het tropische Guadeloupe en geconfronteerd met de ijzige situa tie thuis vroeg de premier de verslag gevers op het vliegveld wat ze bedoel den met „crisis” in Engeland. Een uit spraak die hem de bijnaam Sunny Jim gaf. De Britse werknemers hadden het ver trouwen in Callaghan demonstratief opgezegd. Callaghan zei gistermiddag dat hij toen reeds had besloten af te treden. Maar hij weigerde in de anna len van de geschiedschrijvers te ver dwijnen als de premier die Labour de verkiezingen deed verliezen. Zijn le venstaak als partijleider werd het sa menbrengen van de inmiddels steeds harder vechtende rechter- en Anker vleugels van de partij. Voor CaAag- han, op wie de crisis van de dertiger jaren een indruk maakte die nooit verdween, was het veel belangrijker Thatcher te bestrijden dan elkaar. „Ik weet dat ik in de ogen van sommigen een slecht sociahst ben”, zei hij in Blackpool, „maar mensen zoals ik ho ren thuis in de Labourpartij om te vechten tegen toestanden als in de dertiger jaren. Ik wordt kwaad als ik zie dat onder deze regering de huidige generatie hetzelfde door moet maken als de onze in de dertiger jaren”. de Iraanse regeringsleider en de VS over de kwestie van de Amerikaanse gegijzel den in Teheran. Een plaatselijk televisie station in de Amerikaanse stad Chicago meldde gisteren „uit exclusieve bronnen in Washington” te hebben vernomen dat rhihtaire transportvliegtuigen gereed staan om morgen naar Iran te vertrekken met reserveonderdelen, die „geruüd” zou den worden voor de gegijzelden. Maar het ministerie van Defensie in Washington noemde dit bericht „vals”. Het Witte Huis STRAATSBURG. De leden van het Europese parlement wiAen meer salaris. Gezien het feit dat ze zelf over de hun toevloeiende gelden kunnen beschikken zullen ze dat inderdaad krijgen. De leiders van de verschiAende fracties hebben in principe besloten dat het inko men van een parlementariër ruim de helft moet zijn van dat van de Europese com missarissen. Dat betekent dat de Europar lementariërs zichzelf een toekomstig sala ris van 110.000 gulden hebben toegedacht. Doordat ze nu volgens de normen van hun eigen land worden betaald, lopen de inko mens nogal uiteen. Zo verdienen de Brit ten 32.000 gulden en de Fransen 105.000. De Nederlandse parlementariërs behoren met 90.000 gulden tot de beter betaalden. Het beginselbesluit over de salariëring valt samen met de openstelhng vandaag Van een geheel nieuw, door een Neder lands pensioenfonds gebouwd, apparte mentencomplex voor de parlementsleden m Straatsburg, waarmee de Franse rege ring kennelijk poogt Luxemburg en Brus sel, waar ook wordt vergaderd, de loef af te steken. De appartementen bevatten be halve een werkruimte ook bijvoorbeeld een douche en een uitschuifbaar bed. De Itahaanse afgevaardigde PaneAa heeft uitgerekend dat dit gebouwd per persoon Per overnachting 410 gulden kost. Carter, die tot nu toe reeds de strikt neutrale houding van de VS onderstreep te, zei gisteren dat het duidelijk is dat „Iran is aangevahen door Irak” en dat de veihgheid van Iran wordt bedreigd”. Hij voegde daaraan toe dat de VS fel zijn gekant tegen „iedere poging Iran te ont mantelen”. Carter zei dit tijdens een verkiezingstoe- spraak in Lyndhurst, in New Jersey. Een hoge Amerikaanse functionaris verklaar de later dat de president met zijn uitspra ken wüde duidelijk maken dat de VS „voor aAes het belang wiAen onderstrepen dat zij hechten aan nationale veihgheid en de territoriale integriteit van Iran”. Carter zei in zijn verkiezingstoespraak dat de Amerikaanse pohtiek erop is gericht de Straat van Hormoez, de toegang tot de Perzische Golf, open te houden „met aAe mogelijke middelen”. „Wij hebben daar een aanzienlijke vlooteenheid met zeer goede gevechtsvhegtuigen om dat doel te verwezenlijken”, zo zei hij. De Ameri kaanse president voegde daaraan toe dat „wij niet de bedoehng hebben te interve niëren met grondtroepen, tenzij de om standigheden niet anders toelaten, zoals in het geval van een Russische invasie in Iran, maar daar geloof ik niet in”. Carter (Van onze redactie buitenland) ISLAMABAD. Twee rebeAerende di visies van het Afghaanse leger zijn door Russische troepen omsingeld in hun leger plaats in het oosten van Kaboel, zo is uit westerse diplomatieke bron in de Paki staanse hoofdstad Islamabad vernomen. Volgens deze bron wordt iedere nacht rond de legerplaats geschoten. Of daarbij doden of gewonden zijn gevaAen is niet bekend. De Russische troepen omsingel den de kazerne bij Puli Charki om te voorkomen dat „de opstandigheid van de Afghaanse eenheden consequenties heeft”, aldus de zegsheden. Veel Afghaanse officieren behoren tot de Chalq-vleugel van de Democratische Volkspartij, terwijl president Babrak Karmal tot de Parcham-vleugel behoort. Vorig jaar schoof Karmal president Amin, die tot de Chalq-vleugel behoorde, aan de kant. Intussen hebben Afghaanse guerrüla- groepen hun aanvaUen op de hoofdstad Kaboel de laatste tijd verhevigd. Tenslotte is bekend geworden dat de sterkte van het Russische leger in het land weer op 85.000 man is gebracht, nadat Moskou deze zo mer aankondigde een divisie terug te trekken. Dit staat in een communiqué dat giste ren werd uitgegeven na besprekingen tus sen de drie partijen in Washington. Na de bijeenkomst van 17 november zuhen nog verscheidene onderhandelingsronden no dig zijn alvorens er een tapgesprek tussen de leiders van de drie landen kan plaats vinden, zo werd verder meegedeeld. De Amerikaanse delegatieleider Sol Li- nowitz zei gisteren dat „er nog een aan zienlijke hoeveelheid werk” moet worden verricht voor at een ergelijke top kan wor en gehou en. Bij e on erhan elin- gen die de afgelopen dagen in Washington hebben plaatsgevonden is volgens Lino- witz op een aantal punten vooruitgang geboekt. Hij liet echter in het midden welke punten dat waren. Moeilijke en omstreden onderwerpen zoals de toekomstige status van Jeruza lem en de Israëlische nederzettingen in de bezette gebieden zijn niet besproken om dat er, zoals Linowitz zei, „belangrijke verschülen van mening zijn die nu niet konden worden opgelost”. De topconfe rentie tussen de VS, Egypte en Israel moet zorgvuldig worden voorbereid, aldus de Amerikaanse onderhandelaar. Op die top komen de kwestie Jeruzalem en de neder- SOWETO (Reuter). De Zuidafrikaan se oproerpolitie heeft gistermiddag met traangasgranaten gevuurd op 2000 beto gende zwarte toeschouwers die zich had den verzameld bij het gemeentehuis van Soweto toen de Zuidafrikaanse minister van Samenwerking en Ontwikkeling daar arriveerde om het ereburgerschap van de stad in ontvangst te nemen. De ramen van het gemeentehuis werden snel gesloten toen traangaswolken het gebouw binnen dreven. De gemeenteraad van Soweto besloot vorige week donderdag tot het toekennen van het ereburgerschap aan minister Koomhof uit erkentelijkheid voor wat hij heeft gedaan voor Soweto en de hele zwarte gemeenschap. Het besluit heeft onmiddellijk geleid tot protesten van Afri kanen die hierin een duidelijke provocatie zien. Gisternacht werden twee bomaansla gen gepleegd op de spoorlijn tussen Sowe- Tijdens de onrust in het zwarte stadsdeel Soweto bestormen manschappen van de oproerpolitie woonhuizen en maken jacht op opstandige zwarte Zuidafrikanen. "M: ■>£.-■

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 3