voor in Alkmaar STUNT VAN STARS BOC HOUDT PROMOTIEKANSEN IN EIGEN HAND Imponerende serie Tom Beemsterboer Hoofddorp en Akrides weer Opnieuw winst Ken-Am-Ju succesvol 1 ’n hoorbaar verschil in uitlaten Mil! Veel krachtsverschil bij start biljartcompetitie 19 8 0 OKTOBER MAANDAG 20 4N rok Engels Wimbledon verrast in Europa-Cup-toernooi Duinwijck voldoet niet aan hoge verwachtingen lelaren >2. Bel (ADVERTENTIE) Piet Dekker: vlekkeloze partij tegen Henk de Jong en Rob Ridder: „Uithuilen en opnieuw be ginnen". an u. 000 kg (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM'IJMOND. De eerste week van de biljartcompetitie in het district Kennemerland heeft een aantal forse krachtsverschillen opgeleverd. In de Cl A had C’ub 70 tegen Flora 1 een grandioze start (7-0), terwijl In de driebandencompetitie Al Pandair tegen Homas 1 eveneens de maximale winst behaalde. In de C1B won HBS met 5-2 van Haarlem-Noord. Wanneer na het verlies enig kritisch zelfonderzoek wordt verricht dan moet de Nederlandse kampioen tot de conclu sie komen dat de verjonging te laat is ingezet. Nu ook de nummers twee van Nederland, Guus van der Vlugt en Mar jan Ridder, niet voldoende fit waren was de kloof te groot. BOC-viertal had op de eerste competitiedag tegen Studiecentrum 3 een 6-14 nederlaag moeten lijden en was zich er terdege van bewust dat een nieuwe misstap de kansen op de eindzege en dus promotie naar de overgangsklasse vrijwel tot nihil zou vermin deren. Jan Rijnders en zijn teamgenoten waren deze keer optimaal geladen en gaven hun Leidse tegen standers geen enkele mogelijkheid enig verweer van betekenis te bieden. Zij sloten het treffen af met een voorsprong van 64 matchpunten waardoor De Sleu tels van de twintig te behalen overwinningspunten er geen enkele mocht oprapen. Kloet (17) was dit eerste internationale seniorenoptreden een ware vuurdoop. Trainer/coach Peters zal in de komende weken weer een forse toer moeten uitha len om zijn pupillen op het rechte spoor te zetten. „Uithuilen en opnieuw begin nen”, was het commentaar van kopman Rob Ridder, die na de winst van Wimble don tot de conclusie kwam dat Duin- wijck net zo goed op het hoogste plat form had kunnen staan. Bodegraven 2 won in Den Haag met 16-4 van Studiecentrum 3 waardoor de volgende stand ver kregen werd: BOC 26, Bodegraven 2 21, De Brug 20, Studiecentrum 3 18, Bodegraven 115, Sleutels minus 2. De Brug en Bodegraven 1 hebben een wedstrijd minder gespeeld. stond. Het Leidse team staat na twee ontmoetingen vast onderaan (minus twee punten) en zal de zaken geheel anders moeten gaan aanpakken om degrada tie te ontkomen. Tegen het sterke Rotterdam-Zuid heeft het „vernieuwde” Stars in de Maasstad goed partij weten te geven. Vooral de van Onze Gezellen overgeko- men Jacqueline en Sonja Kroon maak ten aan Haarlemse zijde een goed de buut. Tot vijf minuten voor het einde bleef de nadelige marge tot vijf punten beperkt. Enkele merkwaardige beslis singen van de arbiters en de routine van Gerda de Ridder zorgden toen nog voor een onverwacht ruime 66-53 winst van de thuisclub. Stand: HE: Parker 9-18. Delta Lloyd 11-18, Nashua 10-14, Frisol-R 10-12, Nat. Ned. Donar 10-12, Amstelveen 11- 12, Eve and Adam Stars 11-8, Hatrans Tonego 11-6, Punch 10,4 BOB 11-0. ians iel rok ceintuur ijs. sn 38 46 (Van een medewerker) MÜHLHEIM. Duinwijck, de natio nale kampioen, heeft tijdens het Euro- pa-Cuptoernooi badminton in het West- duitse Mühlheim de verwachte halve finaleplaats niet weten te bereiken. Na twee simpele 6-1 overwinningen, waar in alleen met twee gelegenheidskoppels in het gemengd dubbelspel verlies werd geleden, stootte Wimbledon uit Enge land de Haarlemmers van hun troon (5- 2). Sf bijna een feit. De winnaar was definitief bekend toen Robbert van der Geest daar na V. Svepes met een beenworp naar de grond bracht en hem daar in een houd greep onder controle hield. Jan Bosman en Ton van Kordelaar konden daarop ontspannen de mat op om voor de duide lijkheid ook hun partijen in winst om te zetten. Jan Bosman bleef M. Jirasko middels een beenworp en een houdgreep eenvou dig de baas, terwijl Ton van Kordelaar tegen P. Popelak nog de'volledige vijf minuten nodig had om als winnaar te eindigen. Uitslagen: 1. Ken-Am-Ju (Haarlem), 2. Jicin (Tsjecho-Slowakije), 3. Hikari (Zaan dam), 4. Pauel (Haarlem). Vooral het eerste team van de Tsjecho- slowaken wist indruk te maken door met name het Zaandamse Hikari uit de finale te houden. Het was vooral de vechtlust, die de Oosteuropeanen het recht gaf op een finaleplaats. Ken-Am-Ju bleek voor hen echter toch te veel van het goede. Aanvankelijk moest Jean Pierre van Deursen, na een aantal schitterende pun ten te hebben gescoord in voorgaande partijen, een onbeslist toestaan aan L. Sindelar. Theo Verkooien zorgde echter voor de eerste winstpartij door J. Huba- lovsky met een prachtige armworp tegen de mat te zwiepen. Edwin Dominicus wist na heel wat inspanning M. Letosnik in een houdgreep onder controle te houden. Toen de steeds beter draaiende Mark Brouwer in de gewichtsklasse tot 78 kg. F. Elis zonder pardon met een hard ingezette beenworp onderuit haalde leek de zege Club 70 bleek met het jonge talent Tom Beemsterboer een belangrijke troef in handen te hebben. Deze schudde de complete Kennemerlandse hoofdklasse wakker door tegen routinier Bes van Wonderen (Flora 1) zijn 150 caramboles in vijf beurten vol te maken. Hoe effectief de regionale training is, die Beemsterboer onder leiding van Louis van Nijnatten volgt blijkt wel uit zijn moyenne: dat bedroeg, na een derde beurt met 108 caramboles, exact 30.000 rond. In de ontmoeting DOS 1BVK 1 zorgde Fred Bosma in zijn openingspartij tegen Jan Bontekoe eveneens voor een indrukwekkende serie. Al in de derde beurt liet hij Bontekoe via 112 caramboles kansloos, hetgeen een moyenne van 16.31 opleverde. Voor DOS trok Jan Jaspersen de stand weer gelijk tegen Tom Wisker. Hij liet zijn tegenstander in de achtste beurt met een slotserie van 117 caramboles ver achter zich. Moyenne: 20.00. Jan Martens bracht via winst op Ed Kensen de stand op 5-2. Ook in de C1B deze week prima partijen en wel vooral van de hand van kadrist Peter Voorderhaak (HBS). Tegen Bert v.d. Kuyl (Haarlem-Noord) speelde Voorderhaak een zeer constante partij. In negen beurten realiseerde hij zijn 170 caramboles (moyenne 18.88). V.d. Kuyl kansloos op 45 caramboles latend: 2-5. Verder goede partijen door Martin de Gier, moyenne 10.62 en Ton Heinsbergen: 12.14. In de driebanden-competitie Al deze week ook uitslagen die er niet om liegen. Pandair, met als kopman ereklasser Piet Dekker, walste met 7-0 over Homas 1 heen. Dekker speelde een vlekkeloze partij tegen Henk de Jong. Hij scoorde zijn 50 caramboles in 45 beurten, moyenne 1,111. Vreeburg 1 startte goed tegen Excelsior 1. Hier een goede partij door Aad Pruis tegen Jan Putten. Pruis eindigde met 1.00 rond: 5- 2. In de Al slechts één 7-0 zege en wel van Scheiwijck 1 tegen Homas 2. In biljartcentrum Kennemerland wordt van 20 tot en met 24 oktober voor de vierde maal het in memoriam „Jan Willemse Toernooi” gehouden. Deelnemers zijn: 1 A. van der Weg b.v. Club 70, 2 C. van Roodselaar b.v. ADO, 3 J. Spruitenburg B.V. Haarlem- Noord, 4 C. Jooren B.V. Vriendenkring, 5 F. Lammers B.V. DVS, 6 J. Scholte JBV Haarlem-Noord, 7 E. Henskes JBV Brederode. Aanvang alle dagen om 19.30 uur. Vorig jaar legde Duinwijck beslag op de tweede plaats in de Europa Cup ach ter het onaantastbare Deense Gentofte. Wat onwennig liepen de spelers dan ook rond na hun afstraffing door de Engelsen. Niemand begreep er iets van. De voorbereiding was ongekend goed, de sfeer was aanwezig en aan inzet had het zeker niet ontbroken. In de strijd van veertien deelnemers behoorde Duin wijck zeker tot de sterkste vier, maar de Nederlandse kampioen stelde duidelijk teleur. Zelfs een hoopgevende start van Rob Ridder via een winstpartij op Step hen Baddeley (15-13, 7-15, 15-12) was niet voldoende om op de ingeslagen weg voort te gaan. Toen echtgenote Marjan Ridder zich liet aftroeven door de acht- Bij de dames, die dit weekeinde met de competitie van start gingen, bleven verrassingen uit. Eve and Adam Stars verloor de eerste wedstrijd in de Maas stad van Rotterdam-Zuid. Stars-Den Bosch 70-67 (rust 39-40). Stars: Rickey Lee (10-16), Murray Brown (2-12) en Emill Hagens (11-2). Den Bosch: Danny Cramer (12-4), Tom Barker (2-11) en Kees Akerboom (8-2). Tegen kampioen Den Bosch heeft Stars voor eigen publiek eindelijk la ten zien waartoe het in staat is. Met vooral Rickey Lee in een glansrol be wees de thuisclub wel degelijk over een formatie te beschikken, die in de top kan meedraaien. Tevreden over het bereikte resultaat was vooral coach Ruud Harrewijn. „Het tijdperk Par- ker-Armstrong moeten we nu maar eens definitief vergeten. Met name Ric key Lee heeft vanavond zijn grote waarde bewezen. Op het moment dat hij er moest zijn, was hij er vanavond ook.” Succes hadden de Haarlemmers vrijwel de gehele wedstrijd in defen sief opzicht. Met geconcentreerd spel werd Den Bosch bijna de volle veertig minuten tegemoet getreden. En dat de gasten niet op zoveel werk lust gerekend hadden werd al snel dui delijk. Niet het „kapitaal” van Den Bosch zette het duel naar zijn hand, maar de Haarlemmers die konden steunen op een belangrijk reboundo- verwicht tegen de zwak schietende gas ten. Duidelijk werd in die beginfase bovendien dat Stars via een hoog tem po kon profiteren van de niet altijd alert reagerende Bossche defensie. Dat Den Bosch halverwege toch nog met een kleine voorsprong de kleedka mer kon opzoeken, dankte het aan het feit dat de thuisclub bij een 27-16 voor sprong te ijverig te werk ging waar door balverlies de gasten de kans gaf in de wedstrijd terug te keren. Direct na rust ontstond er een duel op het scherpst van de snede. Twee dunks van Lee zorgden eindelijk voor wat sfeer in de Beijneshal. (Ruud Harre wijn na de wedstrijd: „Het verbaasde mij, dat het publiek pas zo laat in de wedstrijd enthousiast werd.”) Stars besefte toen dat er wel degelijk winstkansen waren. Gretig werden de Na zestien spellen stond BOC al duidelijk op winst (32 pnt voor) en kon dan ook na de tafelwisseling met veel vertrouwen aan de tweede helft van het treffen beginnen. Joep van de Linden droeg veel tot de zege van zijn viertal bij door kleinslem ruiten feilloos af te spelen. Groen en Schrama wilden daar niet bij ach terblijven en lieten het contract van zes harten dat De Sleutels met dezelfde kaartverdeling als die van Rijnders en Van der Linden had geboden veronge lukken door de dodelijke start in klaveren te vinden. BOC noteerde 13 matchpunten op dit spel waardoor het optimale verlies voor De Sleutels vrijwel vast (Van onze judomedewerker) ALKMAAR. Het Zilveren Kaastoer- nooi, dat afgelopen zaterdag voor de 26ste maal in Alkmaar werd gehouden en waaraan ditmaal in het kader van een uitwisselingsprogramma ook twee teams uit Tsjecho-Slowakije deelnamen, is op nieuw gewonnen door Ken-Am-Ju. In de finale bleven de Haarlemse judoka’s met zes gewonnen partijen en één onbeslist de Tsjechoslowaken de baas. Het Haarlemse Pauel eindigde in dit sterk bezette teamtoernooi van Hajime als vierde. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM-ROTTERDAM. Voor de grootste verrassing in de vader landse basketbalcompetitie zorgde het afgelopen weekeinde Eve and Ad am Stars door landskampioen Nashua Den Bosch met 70-67 te verslaan. Een overwinning, die niet alleen volledig verdiend was, maar die ongetwijfeld ook van belang is voor de komende wedstrijden. De tweede verrassing kwam uit Groningen waar Amstel veen met 72-79 te sterk bleek voor een tegenvallend Nat. Ned. Donar. In de strijd om de degradatie te ontlopen haalde Punch eindelijk weer eens de volle winst binnen door Hatrans To nego overtuigend te verslaan. tienjarige Gillian Clark (12-10, 11-6) knakte het zelfvertrouwen dat later een gevoelige dreun kreeg te verwerken. Een niet fitte Piet Ridder verving knap Guus van der Vlugt, die zichzelf te zwak vond voor het enkelspel. De 28-jarige Bever- wijker pakte op een draf de eerste game, waarna hij een 9-3 voorsprong en later het winstpunt afstond. Datzelfde overkwam Marja Ravelli. Via een zwaar bevochten 12-9 winst en een 6-2 voor sprong kwam de ex-international duide lijk conditie te kort en werd de 3-1 ach terstand verklaard. Twee kansloze ne derlagen in het dames- en herendubbel werden gevolgd door winst in het ge- mengddubbel die op dat moment alleen nog van statistische waarde was (5-2). Daaraan konden de teruggehaalde Boudewijn Ridder en Marja Ravelli nau welijks iets veranderen. Voor de 16-jari- ge Jacqueline van Ravensberg en Paula De strijd tussen de sterkste vier ploe gen leverde een aantal aantrekkelijke partijen op. Het Zweedse B.M.K. Aura juichte nog bij de loting toen het nietige Wimbledon uit de beker werd getrok ken, maar toen Wimbledon zowel het eerste heren- als damesenkelspel in winst omzette sloeg de stemming duide lijk om. Het Engelse gelegenheidsteam, waarin internationaal bekende namen ontbra ken, verzette zich fel en bereikte in de verlenging van het gemengd-dubbelspel alsnog de finales, waarin Hvidovre door een zege op Mühlheim (5-2) wachtte. De kersverse Deense kampioen maakte de zelfde fout als Duinwijck en de Zweden. Tweemaal winst in de heren-enkelspelen voor de Engelsen werd genivelleerd door verlies bij de dames. Zelfs de verwachte winst in het he- ren-dubbelspel voor Hvidovre kon de Engelse dadendrang niet tegenhouden. Via het ongeslagen dames-dubbel Clark/Norton werd de gelijke stand be reikt, waarna het gemengd-dubbelspel na ruim negen uur spelen op één dag de fel begeerde Europa Cup voor het eerst bij de Engelsen bracht. Uitslagen: Duinwijck-Sanktpolten (Osten rijk) 6-1; Duinwijck-Wimbledon 2-5; Halve fi nale: Wimbledon-Aura 4-3, Hvidovre-Mtthl- heim 5-2; finale Wimbledon-Hvidovre 4-3. Duinwijck-Wimbledon: Rob Ridder-Step- hen Baddeley 15-13, 7-15, 15-12; Piet Ridder- Stephen Jordan 15-10, 13-15, 5-15; Marjan Rid- der-Gillian Clark 10-12 6-11; Marja Ravelli- Lisa Jordan 12-9, 6-11. 6-11; Marjan Ridder/ Paula Kloet-Clark/Norton 8-15, 2-15; Piet Rid- der/Guus van der Vlugt-B addeley/Bridge 1- 15, 4-15; Rob Rldder/Marja Ravelli-Norton/ Bridge 11-15, 15-8, 15-8. (Van onze bridgemedewerker) LEIDEN. Het eerste viertal van BOC dat uit komt in groep vier van de landelijke promotieklasse bridge behaalde in Leiden op De Sleutels de maxi male overwinning van 20-0. De Haarlemmers namen daardoor met een totaal van 26 overwinningspunten de leiding in hun afdeling van het Katwijkse De Brug over. BOC trad in de Sleutelstad aan met: Jan Rijnders (captain), Joep van der Linden, Gerard Groen (als invaller voor Cees Toeset) en Cees Schrama. Het Een snel en betrouwbaar adres, klaar terwijl u wacht. 1 jaar garantie, ook bij doorroesten vestigingen door geheel Nederland en België. Open: ma. t/m vr. 8.30 17.30u. za 9 00 13 00 u HAARLEM: SCHALKWIJKERSTRAAT 151 (bij Rustenburgerbrug a/h Spaar na) TEL. 083-361844 (Van onze basketbalmedewerker) HOOFDDORP. Zowel Akrides als Hoofddorp voegden het afgelopen week end weer twee punten aan het totaal toe door Ymir en JRC Boxtel aan de verkeer de kant van de score te laten. Moeite kostte het ditmaal echter vooral Akrides, dat in Leeuwarden met slechts 63-65 zege vierde. In Leiden bewees the Lions an dermaal dat het in staat is een goede eerste helft te spelen. Na de basketwisse- ling ging het tegen Leiden Trotters ech ter volledig mis en werd een 93-81 neder laag geleden. In Arnhem dwong het nog puntloze Am- hemia Eagles Gratama-DSS een verlen ging af, die de thuisclub een 74-73 overwinning opleverde. Hoofddorp - JRC Boxtel 99-70 (rust 45- 34). Topscorers Hoofddorp: Frank Kales (28), Jos Chelius (19), Henk van Wijk (18). Tegen Boxtel, dat vorige week koploper SOVB nog goed kon volgen, heeft Hoofd dorp aan een paar minuten voldoende gehad de zege veilig te stellen. Onder aanvoering van een uitblinkende Kales werden de zwak schietende Brabanders binnen enkele minuten naar een 17-2 ach terstand gespeeld. Dat de bezoekers hal verwege dit eenzijdige duel nog redelijk terug konden komen, dankte het meer aan een terugval bij Hoofddorp dan aan eigen kunnen. Na de rust was het met name Jos Chelius, die zijn ploeg in de slotfase tot grote daden inspireerde. Gemakkelijk kon de thuisclub, die Vespa Emanuelson miste, weglopen naar een ruime triomf. Imir - Akrides 63-65 (rust 31-35). Top scorers Akrides: Gerrit Slagter (4-6), Nick Roosenstein (8-8), Jos Meijer (2-12). In een van IJmuidense zijde nerveus gespeelde wedstrijd, heeft Akrides vooral in de eerste helft vergeten door te druk ken. Wel bezat de ploeg van Martin Feits-- ma steeds een voorsprong, maar het sco ren ging de Akrides-ploeg dit keer niet zo gemakkelijk af. Moeilijk had Akrides het bovendien door het wegvallen van Rob Meijer, die al snel tegen een reeks per soonlijke fouten opliep. Gevaarlijk werd het voor de gasten toen het thuis nog ongeslagen Ymir in de tweede helft bij 48- 43 voor het eerst een voorsprong nam. Bekwaam herstelde Akrides zich echter door via tactisch spel zijn wil aan de thuisclub op te leggen. In werkelijk ge vaar kwam de voordelige marge in de slotfase niet meer. Leiden Trotters - The Lions 93-81 (rust 43-53) Traditiegetrouw heeft Lions een in de eerste helft opgebouwde voorsprong na de basketverwisseling weer uit handen moeten geven. Noodlottig werd de Zand- voorste ploeg vooral het grote aantal per soonlijke fouten. Na het verlies van John Epker, Frans Stiphout en Henk Macnack halverwege de tweede helft stortte de Zandvoortse formatie volledig in. Aanval lend moest toen alles van Piet Schön ko men. Vier persoonlijke fouten waren er echter oorzaak van dat de langste man in de Zandvoortse ploeg met name in defen sief opzicht te weinig risico kon nemen. Dankbaar profiteerde de thuisclub hier van door in de slotfase ruim afstand te nemen. Amhemia Eagles - Gratama-DSS 74-73 (nv) (rust 33-32). Topscorers DSS: Cees Rozemeijer (8-10) en Jos Dekker (12-12). Onnodig heeft DSS in Arnhem de pun ten aan de thuisclub gelaten. In een lange tijd gelijkopgaande wedstrijd maakte DSS in de tweede helft een 51-38 achter stand ongedaan. Zelfs werd toen een 53-58 voorsprong genomen. Daarna ging echter alles mis en kon de thuisclub in de verlen ging de winst voor zich opeisen. Stand: HIA: Noordkop 7-14, ASVU 7-14, Akrides 8-14, Orca’s 6-12, BV Groningen 7-12, De Germaan 7-10, Leiden Trotters 8- 8, The Lions 7-6, Ymir 7-6, Gratama-DSS 7-4, Celeritas 7-4, Achilles 6-2, Cangaroes 7-4, Arnhemla Eagles 7-2, BV Zaandam 7- 0, Anquilla 7-0. Rickey Lee Is de Bossche defensie opnieuw te snel af en gaat scoren. Jan Dekker (5) Rob van Essen (13) komen te laat. breakmogelijkheden benut en weer kon afstand genomen worden: 63-53. Wat Bill Sherridan daarna ook pro beerde, de vele Bossche wissels kon den de eenheid in de ploeg niet meer terugbrengen. Wel kon men vanaf de vrije-worplijn nog tot 63-63 terugko men, maar wijken wilde de thuisclub niet. Voor de bevrijdende treffers zorg den uiteindelijk Brown en Koster. Kansen op een verlenging kreeg Den Bosch nog wel, maar in de spannende slotseconden won de inzet van Stars het van de onnauwkeurigheid aan Bos sche kant. Rotterdam-Zuid-Stars 66-53 (rust 31- 24). Stars: Jacqueline Kroon (7-5), Son ja Kroon (4-5), Annemiek Bouma (0-8) en Yolanda Hessllng (4-4).

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 19